ml Zondag' 49 Juni 1898. 5 centiemen per mimmei 53slc Jaar 3272 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Spe ku leer en De Moordenaar? Veekweeksyndicaten. N is 'i PAARDENKWEEK. Belgische Volksbond. Kiesbedrog. SSgfê* Leve Jesus-Christus DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 3 frankmet de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kw'lantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuique Huuia. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen op 3' bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften word ;n niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 18 Juni 1898. Wie zich ingebeeld heeft dat de klin kende davering op 22 Mei onze groenen tot ernstigere gedachten, tot betere ge voelens zou brengen, die hebben, geloof ik, den bal mis geslagen. Zij zijn in geenen deele wijzer geworden en gaan koppig op den rampzaligen weg voort dien zij zijn ingeslagen. Terwijl zij de catbolieken de vrijheid van onderwijs ten laste leggen, terwijl zij in opgeblazen bewoordingen voortgaan zich partijgan gers van het verplichtend schoolgaan te verklaren, is hunne handelwijze, is geheel hun gedrag niets anders dan eenc schan- dige spekulatie op hel te bekrompen oordeel van de massa. Onder de hoofding die dit schrijven uitlokte, heeft Klókke Roeland een artikel afgekondigd waar l*iat, afgunst en ver stokte kwawilligheid tegen de catbolieken om den prijs dingen. Iu Vooruit zou zulk artikel niet misstaan integendeel het is de spijs welke die ellendige, roodc gazet van Gent regelmatig, dagelijks aan zijne lezers opdischt. Wat goeds heeft het in, wat nuts wordt er gesticht met zoo in overdreven zin sommige gebreken onzer samenleving ten bloede tegeeselen op stelselmatige wijze? Zijn sommige misbruiken natuurlijk mogelijk in eeue maatschappij op vrijheid en viijen wil gebouwd wel eene vol doende reden om de samenleving op de grondvesten van dwang en algemeene regeling om te keeren Omdat een mis bruik van eeneschooDe vrijheid mogelijk wordt, zou men daarvoor de menschheid in eene eindelooze kazerne moeien her scheppen 1 Weet wel, heer Loyalo, dat zulke arti kels in den geest van hen die ze begrijpen noodlottiger wijze tot dit besluit voeren Gij zijt bitter, gij zijt hevig maar niet rechtveerdig, want alsdan hadt gij nevens de uitzetting der kwaal ook - hare geneesmiddelen moeten plaatsen. En dit deed gij niet. Zeg eens, hoe zoudt gij de spekulatie ten eenen male kunnen beletten Welke wet zou sterk genoeg zijn om aan de schraapzucht van zekere joden en van sommige mancliesteriauen paal iu perk te stellen Zelfs indien gij aan uwe wet eene wederlandsche kracht konde bijzetten, dan zoudt gij haast wel onder vinden dat tusschen de mazen van uwe wetartikelcn even goed misbruiken zijn geslopen. Gij werpt den steen aan de manches- terianen de mannen, partijgangers van het ijskoude woord Laat gaan wat gaat Bekennen zult gij echter dat de catbo lieken van hert en ziel die meusch- hatende leer misprijzen en verfoeien en het manchesteriaDism zijn voedsel vindt onder de geuzerij. Ah 1 Heer Loyalo, en met die herte- W I E IS NAAK (HET HOOGjDUITSCH van J&EDVARD WAGNER. 28,w VERVOLG. 5 Ookjnog op het slot. Hij heeft nog altijd zijne oude betrekking. Dulex is een zeer ver standig man, maar, zonderling genoeg, ik heb het hooren zeggen hij twijfelt er aan of Alexe Mixtome den moord begaan heeft, en verklaart ronduit, dat hij hem schuldig of onschuldig, meer lief heeft dan een ander, want hy weet, dat Mixtome, al heeft hij ook de daad onwillekeurig in zijne drift gepleegd, toch nog goed en edel is. \Vnar bevindt zich Charles Blaqphitte Ilij kreeg eene erfenis en ging naar het buitenland. Eene lichte wolk trok over het gelaat van Sofie. I)us alle getuigen over wie gij spraakt, behalve Charles lilanchitte, zijn nog in het dorp vroeg zy. looze, goudgiorige kerels hebt gij meêge- loopen in de laatste kiezingen. De stem van manchesterianen hebt gij afgebedeld. Hadt gij dan op uw artikel nog niet ge dacht Waart gij alsdan nog niet zinnens sommige mogelijke misbruiken eener vrije maatschappij ten bloede te geeselen met de roede die alleen past in de han den van eenen collectivist Voor de schraapzuchtigen die gij ten rechte vervolgt zijn alle middelen goed die hen tot het bezit van het goud voeren, maar, heer Loyalo, hebt gij ze niet nage aapt Hebt gij diezelfde princiepen niet in 't werk gestold Waren voor u ook niet alle middels goed om op de zachte be koorlijke kamerkussens te geraken Met welk reebt veroordeelt gij zoo hard de misbruiken der vrijheid wanneer gij zelf plichtig zijt aau dezelfde feilen. Een raad, Hoer Loyalo Matig uwen toorn, breidel uw peerd op 't punt op hol te gaan. Word niet een Don Quichotto maar blijf een eenvoudigen Sancho Pan$a met gezond verstand eu gezond oordeel, en schrijft geene dwaasheden meer als deze begrepen iu hot uittreksel, waar mede ik eindig En zulke woeker, en zulke geldafpersing blijft ongehinderd Dat men den minderen man tot den hon gerdood doemedit geeft niets als men maar liet belang der kapitalisten redt (Klokke Roeland 5 Juni 98). Zegt vrienden zijn tfij nu nog in ons beschaafd België ofwel in het moordend Cayenne Cornice Herzele. Niemand zal den schoonen uitslag betwis- ten die men be- komen heeft met de verede ling van ons paardenras. Den zelfden goeden uitval is verzekerd aan Veekweek- syndieaton daar men de zelfde middelen in werking stelt. Ten eiude de verschillige schikkingen van het provinciaal reglement stipt na te komen eu al de noodige zorgen van die belangrijke zaak te kunnen besteden heeft het Cornice Herzele eeue bijzondere Commissie benoemd onder het voorzitter schap van Jen heer Georges de Kerchovc d'Exaerde. Onder ander is deze Commissie gelast met het inrichten van plaatselijkeKweek- syndicaten, het goedkeuren vau hun reglement om er eenen regelmatigen gang aan te verzekeren. Zij heeft eenen bestendigen Jury be noemd tot het keuren der dieren van al de Syndicaten om alzoo meer gelijkheid te hebben in de werking. MM. De Vulder Bené, te Maria-Lierde De Boe Eugèue, Ophasselt De Vuyst Jos., Borsbeke, allen praktische en ervaren landbouwers, hebben deze moeilijke taak willen aan vaarden. Ja juffrouw. En de vrouw van Alexe Mixtome leeft ook nog en is thans op Mont fagon. Haro gezondheid was ua den moord zeer ondermijnd; haar vader bracht baar in het buitenland, waar zij vele jaren bleef. Gedurende hare afwezigheid stierf do kleine Constance. Deze verdronk zooals men zegt. Zij kwam terug in den diepsten rouw, dien zij gedurende vijf jareu niet aflegde. Vooraleer zij naar het buitenland vertrok, liet zij zich van haren man scheiden. Haar kind, de kleine Constance, was markiezin van Charle- mont. Toen zij stierf, kreeg August Barti- neux den titel en de goedoreu. Zoudt gij denken, dat mevrouw Mix tome haren man vergeteu heeft? vroegSoflie. Ik weet het niet, juffrouw. Zij moet hem zeer liefgehad hebben, maar haar trots heeft wellicht over hare liefde gezegopraald of wellicht gelooft zij dat haar echtgenoot in den vreemde overleden is. In alle geval, men zegt dat zij met don markies van Charlemont verloofd ia. Mocht dit zoo wezen dan zal zij zich datgene willen verzekeren, wat voor twintig jaren haar beschoren zou zijn ge weest, indien deze treurige gebeurtenis niet ware voorgevallen. Toen zij Alexe Mixtome trouwde, dacht niemand dat deze lang op de erfenis zou behoeven te wachten, daar xiju broeder zeer lydend was. Deze week hadden de keuringen plaats in de vier gemeenten waar reeds een Syn dicaat bestaat. Dc laudbouwers hebben boven de ver wachting aan den oproep beantwoord. Dit bewijst genoegzaam dat onze land bouwbevolking uiets beter vraagt aan geleid te worden in den weg des vooruit- gaugs en dat hunne medewerking niet zal ten achter blijven. Gemeenten "3 i s 1 -2 3.^ S c 2»^ Barabrugge Borsbeke Ressegem Woubrecktegcm 123 87 35 36 61 10 21 50 47 22 Men ziet daaruit dat er elementen ge noeg te viuden zijn waarop meu met hoop op goed gevolg do veredeling kan toe passen. Eeue algemeene keuring van de dieren welke boven de 70 punten bekwamen is gelegd op 20 Juni te Borsbeke om 2'/t uren. Al de leden van het Cornice worden er toe uitgenoodigd- Algemeene Secretaris, Ach. HAENTJENS. Wij vernemen dat de Paar- denprijskamp en Paarden- v merkt, op Kermisavond, 2 Juli, alhier te houden, opper best vooruitgaat. De Commissie spaart geeue moeite om de zaak te doen gelukken en de Landbouwers verstaan van welk groot belang het zou zijn hier te Aalst eene omschrijving met jaarlijksclie keuring van Hengsten eu Merriën te bekomen. De omstreken van Aalst mogen als de be langrijkste onder opzicht van Yenlenkweek aanzien worden. Dit jaar voornamelijk heeft de Veulenkweek hier oprecht gezegend ge weest. De Jaarmarkt zal er ons een schitte rend bewijB van geven. De liefhebbers zullen wel eens verwonderd staan hier rondom Aalst, zooveel schoone paarden en veulens te ontmoeten. Men mag niet vergeten dat er rond Aulst hengsten staan van allerhoogste ver diensten als stamvaders, peerden die hier veel goed zullen doen en naam en faam zullen achterlaten. Dc veulens worden drnk opge zocht en duur betaald. In 't zuiden der Dendervallei is er veel vraag en er worden hooge prijzen besteed de goede zuigelingen hengst, van 700franken en meer en merriën van 500 tot 800 volgens oorsprong. Voegen wij er bij dat tie veulens roua Geernrdsborgen eu Ninovo mislukt zijn veel gefaald en veel sterfgevallen. Alles doet verhopen dat ons paardenfeest gelukken zal. Meer dan 50 puike dieren zijn van nu af ingeschreven voor den Prijskamp en ruim 130 voor de Jaarmarkt, terwijl de Commissi e 215 afzonderlijke uituoodigingen aau kooplieden van 't land en don vreemde heeft geBtuurd. - Gelooft gij, dat zij den tegenwoordigen markies bemint vroeg Sofie. In ieder goval bemint hij haar op zijn verzoek kwam zij naar Montfagon. Dat weet ik zeker, want hare juffrouw van gezelschap, een jong meisje, de nicht der vrouw van den roktor, die in de vorige week ziek was eu zich thans bij hare tante bevindt, zegde mij, dat zij mevrouw, den markies de belofde had hooren doen, naar Montfagon te komen. Het meisje zegde mij ook, dat mevrouw Eugenie Mixtome en de markies in siilte reeds ver loofd waren. Zij was de gezelschapsjuffer van haar, voor wie de bijzondere vertrekken steeds open Btonden. Zij kan het dns wel weten. Ik geloof niet dat mevrouw haar terug zal nemen, want zij spreekt veel te vrij over alles wat er in de familie gebeurt. Sofie's oogen schitterden en een blos over- toog haar gelaat. Heeft mevrouw Mixtome eene juffrouw van gezelschap uoodigf? vroeg zij. O juffrouw, zoudt gij denken dat zij mij zou willen nemen? Juffrouw Kobinex zag hare jonge meeste res verbaasd aan. Waarom niet zegde zij, als gij goede getuigschriften kunt geven Dat kan ik, antwoordde Sofie. Ik kan mij op eene dame te Parijs beroepen, die mij zeer goed kent, eene dame die eeue betrek- Wij noodigen ook alle liefhebbers en land bouwers uit aan de Tentoonstelling en Markt deel te nemen, om aldus voor Aalst de ge- weuschte omschrijving to bekomen. Immers St Nicolaas en Gent zijn al te wijd afgelegen voor sommige onzer geburen, die er jaarlijks ten prijskampe trekken en er de eerste be- looningeu bekomen. H. V. D. S. Het tweejarig merriepaard van Mr Em. Van dén Bossche, to Hofstade. heeft de eersto premie te S' Nicolaas behaald en de merriën van Mr Vital Muylakrt en kinderen Willems van Hordersem, bewaarpremiën. Het bureel van den Belgischen Volks bond bedankt bijzonderlijk degenen onder de katholieke kandidaten, die iu de laatste kiesstrijden het vaandel van den Bond hebben gedragen. Zijne dankbetuigingen zijn gericht aan de dapperen die overwonnen ziju gewor den, gelijk aan de gekozenen; aan dezen die zich, om den wille der eendracht, teruggetrokken hebbeu of afstand hebben gedaan, gelijk aau de genen die op de kandidatenlijsten ziju voorgekomen; aan de kandidaten, gelijk aan degenen die den strijd hebben geleid. Luik, Verviers, Charleroi, Bergen, Zoningen, Gent, Aalst, Sint-Nikolaas, om slechts vau de wetgevende kieziugou te sproken, hebben plaats verleend aau kan- didateu die aangeduid waren om bijzon derlijk de belangen van den arbeid te vertegenwoordigen. Heihureel van den hond bcstatigt Diet vreugde dat de moeilijkheden, 'die den val van katholieke kandidaten kan heb ben veroorzaakt, in geen enkel arrondis sement zijn voortgekomen vanwege groe pen die bij den Belgischen Volksbond aangesloten zijn. Overal, waar de een dracht tusschen katholieken is gesteund geweest op het eerbiedigen vau 't verle gen woordigingsrecht voor belangrijke groepen, is deze eendracht eerlijk gestand gehouden door degenen die ze gesloten hebben. Uit de laatste gebeurtenissen mag besloten worden, dat de toekomst der katholieke partij van hare inrichting zal afhangen. Tegenover het verbond dat zich voorbereidt en dat, misschien iu eerie nabijzijr.de toekomst, de aan den godsdienst vijaudige groepen zal samen brengen, tegenover de verrassingen, men zou mogen zeggen de lessen welke de laatste kiezingen aan de katholieken gegeven hebbeu, is h t meer dan ooit van belang rekening te houden van al de eerzame strekkingen die zich voordoen in den schoot van een zoo uitgebreid kiezerskorps als het onzo. Aan de katholieken die lessen iu acht te nemen. De Belgische Volksbond zal het doen, volhardend in zijne politieke gedragslijn, niet zonder op hinderpalen to .stootèn, maar ook niet zonder anderzijds warme aanmoedigingen en kostbare goedkeurin gen te ontmoetten. Wij zijn katholiek vooral, en zullen het blijven. Maar wij zullen niet min gehecht blijven aan do bijzondere verdediging der king iu eeu zeer aanzienlijk pensionaat be kleedt. Gij kant de betrekking trachten te ver krijgen, zegde de kamenier. Gij zoudt daartoe eene poging kunnen doen. De nicht van den rektor leefde als eene dame en werd als zoo danig behandeld. Zij ging met mevrouw uit rijden en op reis, las haar voor, schreef haro brieven en speelde piano, in 't kort, zij was als eene dochter of eeue jongere zuster. Zij at met mevrouw on hare gasten aan dezelfde tafel eu kleedde zich zoo fraai mogelijk. Zulk een plaats zult gij nooit elders vinden. Ik zal beproeven de betrekking te ver krijgen, en daarom ga ik morgen vroeg naar Montfagon, zegde Sofie op vast besloten toon. Er kan mij niots ergens overkomen, dun dat zij mij afwijst. Sofie was in geestdrift geraakt door dit nieuwe denkbeeld, dat, wanneer het tot wer kelijkheid werd, haar eeue grooto schrede voorwaart bracht tot de volvoering van hare taak. Toen juffrouw Iiobinex haar verlaten had, schreef zij eenen langen .brief aan huren vader. Zij zond hem een uitvoerig verslag van hare reis, beschreef de lieden die zij tot nu too in Charleinout had leeren kennen, deelde hem mede wat zij op den haveuduin gezien had en gaf hem haar besluit te kennen, als betaalde juffrouw van gezelschap in den belangen en der heilige rechten van den arbeid, niet miu vast besloten voor deze belangen en rechten het deel van verte genwoordigingteeischen dat hun toekomt. Wij kennen overigens aan andere katho lieke groepen hetzelfde recht toe op een wettig deel invloed iu den schoot der katholieke partij. Aldus zal de Belgische Volksbond voort gaan het vertrouwen der werklieden tc verdi'-nen, terzelfdertijd als hetgene van alle klaarziende vaderlanders, en zal hij er in .slagen aau de revolutionnaire groe pen het masker af te rukken, dat hun ten huidige dage zulke vurige, zulke talrijke en zulke schrikbarende gehechtheden in de arbeidersklas verwerft het masker van verdedigers van den werkman. Namens bet Bureel G. Eylenbosch, Schrijver. leroi levert een staal van de onbeschaamd heid, waarmeê do socialisten te werk gaan Vóór de kiezing strooiden zij te Wasmes het gerucht uit,dat binnen kort de Regee- riug eene belasting leggen zou op zout, solferstekjes eu speelkaarteu. Groot was de ontroering in de huis gezinnen, en aanstonds ijlden de bezorgde vrouwen met zakken, mandjes en korven naar de winkels, om tien, vijftien, dertig kilos zout nog aau den ouden prijs te kunnen koopen. Met alle gedienstigheid werd aan dien weusch voldaan, maar ge kunt denken hoe onderweg tegen dat leelijk, smerig, klerikaal gouvernement gescholden word, dat den armen mensch het zout op zijne patatten misgunde. Op Sint-Pietersplein stond een foore- mau voor zijn tent Koopt., Juffrouweu en Heeren, koopt solferstekjes, voordat de nieuwe rechten gestemd zijn. 't. Is onze schuld niet, dat het klerikaal Gouverne ment de solferstekjes wil belasten. Van daag nog maar tien centiemen voor een grooto doos I Na veertien dagen is 't vijf tig centiemen, een hal ven fiank I Aan dien prijs zal er niemand beoeeren; aau dien prijs zal ik geen kwijt worden.Koopt, koopt vandaag tien centiemen maar B Eu honderde werklieden staken hun malen vol solferstekjes, blij toe zo nog aan den ouden prijs te hebben. Op een halve uur had do fooreruan zijneu voor raad uitverkocht, eeu schoonen duit ver diend en bij 't werkvolk den haat tegen dcRcgeeriug aangestookt. Daags er na liep het gerucht, dat de verkoop van sp-clkaarteu met een zware taks zou gesbgen worden, eu dadelijk werden de winkels door kleine herbergiers en werklieden bestormd, die zich opeens voor ettelijke jaren vau speelkaarten wilden voorzien. - Maar als na korte dagen zout en solforslekskens eu speelkaarten uiet hoo- ger staan dan vroeger, begrijpen dan die meuschen niet, dat zij bedrogen werden en dat de klerikale Regeeriug zooschi aap- dienst van hare eigene moeder, mevrouw Eugenie Mixtome. to treden, ten einde den toestand beter te bestudeeren. Gij behoeft niets te vreezen, dat ik mij verraden zal, lieve vader, aldus eindigde zij haren brief. Ik zal geenen dag langer in dienst van mevrouw blijven, dan bepaald noodig is. Ik weet zelf nog niet wat ik door dezen stap kan bereiken maar wauneer zij mij aan neemt, zal ik het als eene beschikking der Goddelijke Voorzienigheid beschouwen en en als goed voorteekon, dat ook mijn verdere pogingen met bijval zullen bekroond worden. Deze brief was in de Grieksche taal ge schreven den volgenden morgend stak zij hem zelf ongemerkt, in de brievenbus. XII. SOFIE BIJ I1ARE MOEDER. Montfagon, het stamslot der hertogen van dien naam, lag op een hoog, breed heuvel- plat. aan de zeezijde in eene steile rots ein digde, die van vele kloven voorzien, zich verre in zee uitstrekte. Niet zoo schilderach tig gelegen als Charlemont, miste het gebouw ook dien eigennardigon historischen stijl. Het was echter een groot gebonw. meer elegant dan massief en omringd door prach tige hoornen. Iu vroegere tijden was dit slot de bevoor- zuchtig cn onbarmhartig niet is, als hun werd afgeschilderd Neen, integendeel. Dan leggen de hoofdmannen hun uit eu doen hun ge- looven, dat, dank aan hun kloekmoedig verzet, de Regeering haar ontwerp heeft laten varen, en dat het behoud van deu ouden prijs dier artikelen eene nieuwe weldaad is vau de socialistische Kamer leden. Ge staat sfom bij 't zjen van zulke grove domheid, en zoudt allicht den moed op geven dat volk ooit tot hetero gedachten te brengen. Nu, 'tis waarlijk voor de geestelijkheid eu de catbolieken van Henegouw een alleszins zware taak de priesters in die stroek hebben het zoo erg als dc missionarissen met do heide nen, die rond ecu waustallig afgodsbeeld buigen eu knielen. Hunne taak is even lastig, 'en de vrucht van hunnen arbeid is dikwijls minder. Toch gaan zij kloek moedig voort op God vertrouwende; waar zij thans met tranen zaaien, zullen wel licht hunne opvolgers met vreugde oogsten. De catbolieken van Robaais zijn het nog niet moede van protest aan te teekenen tegen de dwinglandy die aan onze broe ders in Frankrijk verbiedt van het Heilig Sacrament des Autaars, op den grooteu dag der Processie langs de straten te ver gezellen. 't Is nu drij jaren dat do catho- lieken aldaar getuigenis geven van hunno godsvruchtigheid en van hun vurig geloof. Nog zondag 11. met ecuige duizenden vereenigd, voorafgegaan van muzuik- korpsen en standaard doorwandelden zy de voornaamste straten der stad. De menigte op hunnen doortocht, juichte en klapte inde handen, en voor zeker de socialistische benden zijn het beu van de catholiekcn te beleedigen, want men zag die schandalige tooneelen niet meer voorvalleu die vroeger jaren, iu de stad van het helsche colectivism, door de kiezers van den rooden Jules Guesde bereid waren. Rond een uur vergaderden de mani festanten zich in massa op de openbare plaats voor do St. Martinuskork. De deur vau den ouden tempel rerd plotseling geopend ou de eerbied waardige Pastoor-dekou hief de Remon- strans in de hoogte en zegende de knie lende menigte. De luidruchtige kreet Leve O. H. Jesus-Christus I deed de lucht weergalmen. Ja, leve de onsterfelijke Christus,tegen den weikon de razende woede van 't domme roode janhagel en de verachte lijke gramschap van de burnelratten niets vermogen. Men moet aan Christus het recht teruggeven van de straten eu open bare plaatsen to mogen doortrekken, met eene junizon, onder de gezangen der Kerk en de gebeden van 't volk. Leve de vervolgde Christus Leven de catbolieken van Robaais, onzo broeders, welke met zooveel dapperheid strijden voor de heiligste rechten van 't catholieke volk I rechte verblijfplaats geweest der hertogen van Montfagon, inaar de moord te Charle mont, waardoor de familie zoo vreeselijk ge troffen werd, had daarin verandering ge bracht de tegenwoordige hertog kwiunzeer zelden op het slot. Zoodoende werd Montfagon reedt sinds jaren aan het toezicht van bedienden overge laten, toen in den herft, omtrent den tijd dat Sofie te Charlemont kwam, mevrouw Mix tome, de oeuige zuster van den tegenwoor- digen hertog, met een groot dienstpersoneel eu eon aantal gasten er haren intrek nam. Mevrouw Mixtome bad gedurende de la&t- achttien jaren, Montfagon slechts tweemaal bezocht eu haar verblijf;was dan telkens nog zeer kort geweest. Zij had haar eigen huis in een ander deel van het land, maar Montfa- gons bezat, niettegenstaande de smartelijks herinneringen die zich voor haar daaraan vastknoopten eeue aantrekkingskracht, die vaak onweerstaanbaar was. De tegenwoordige markies van Charlemosi had haar uitgenoodigd hier te komen en grooto feesten wisselden elkander af te Char lemont en to_Montfagon. (WORDT VOORTGEZET.)

De Denderbode | 1898 | | pagina 1