WOONHUIZEN HOOIGRAS HOOIGRAS HOOIGRAS Holland. Frankrijk. Duitschland. Eugeland. Vereenigde-Staten. ZEEVISCHHANDEL H. ARYS- DEPAEPE. TE KOOP Ijzerwerk en Meubels, METJBELS Nieuwe Koopwaren, HOOIfiRAS LANDBOUWALEM allerbeste HOOIGRAS Grasvenditie. perceel LAND, behuisd Hofstedeken, HUISMEUBELEN Daar waren gestolen, bij middel van valsche sleutels, eeno som van 6 tot 700 fr., eeDige loten, een trouwring, een vijf dubbele ring, een gouden garnituur, een id., versierd met roode en witte steentjes; eene gouden, langwerpige borstspeld, een zilveren vrouwenhorlogie, een gouden manshorlogie, eene ketting, vijf of zes gouden spelden, tweepaar oorringen, de eene met roode steentjes en de andere met strass bezet. Vrouw Lauwreys werd in het policie- bureel ondervraagd eu men riep eenen geneesheer, om haar te onderzoekeu doch zij ging zoodanig te werk en zij schreeuw de zoo zeer van de pijn,dat men het raad zaam oordeelde, haar naar het gasthuis te brengen. Daar werd nu een man, die men onder verdenking had aangehouden en in wiens signalement men meende dat van den aanvaller te herkennen, met haar gecon fronteerd. Zij herkende hem als den dader, doch de man kon met meer dan twintig getui gen bewijzen, dat hij op het uur van den diefstal op zijn werk was. Nu, Dijnsdag morgend werd in de 5° wijk een ander persoon aangehouden voor diefstal, bij middel van valsche sleutels. Ook dezes voorkomen beantwoordde aan het signalement en hij zal dus ook in tegenwoordigheid der vrouw worden ge bracht. Dit feit wordt in de buurt der Plantijn- kaai veel besproken, zoo om de bruta liteit, waarmee het gepleegd werd, als om de geheimzinnigheid, waarmede het om ringd is. Een agent, die post had voor een huis, waar over een paar dagen een kotje gesloten was, een paar huizen vandaar, heeft niets gehoord noch gezien. Later. Men meldt dat een titel van het grootboek, van 6200 fr., waar do dief niets meê kan doen, per post bij M. Mac- kart is terug gezonden. SchandaligEene vrovw, die sedert een jaar van haren man1 geschei den leeft, verliet zaterdag het gasthuis te Antwerpen met haar kind van eenige dagen oud, dat daar geboren was. Eu den nacht daaropvolgende vond men haar smoordronken en met het kind bij zich, op de straat liggen. Zij werd ingepakt en voor landlooperij voor den rechter gebracht. Zij beloofde beterschap on door haar schoon spreken werd zij vrijgelaten, omdat zij toch voor haar kind moet zorgen. En Dijnsdag morgend werd zij opnieuw smoordronken door de policie gevonden. Welke straf zouden de berbergiersjver- dienen, die aan zoo'n schepsel zooveel jenever te drinken geven Messendrama te Vlisseghem. —Zie hier eenige bijzonderheden over het vree- selijk drama dat zondag nacht op de ge meente Vlisseghem is voorgevallen Een jongeling, zakere V., van genoemde femeente, was zondag avond met zijne eminde en hare zuster twee land- bouworsdochter in eene herberg ge komen waar men danste. V. was eenige oogenblikken aan 't pra ten met een zijner kennissen, toen hij al met eens bemerkte dat zijne beminde danste met zekere Duprez, van Thourout. Door jaloerschheid bewogen, stoorde Vden dans en vroeg uitleggingen aan Duprez, die echter met hem den spot dreef en met de jonge dochter in kwestie wilde voortdansen. Een twist ontstond die weldra in een bloedig gevecht ontaardde. Beide tegen strevers trokken hun mes en weldra lag Duprez in zijn bloed te baden; hij had een vreeselijken steek ontvangen, zoo ge vaarlijk dat hij een uur nadien overleed. V. neeft zich maandag namiddag gevan- fen gegeven ten justiciepaleis vau Brugge. lij is onmiddellijk opgesloten. Hij houdt ten stelligsto staan dat hij door Duprez uitgedaagd werd. Waartoe een naaimachien dient. Een naaister te Amsterdam kocht op we- kelijksche afbetaling een naaimachien. Zij betaalde in het eerst geregeld, doch in de laatste weken hield zij daarmee op. De politie werd ter hulp geroepen en nu bleek, dat het machien voor 12 gl. in een berghuis was beleend. De vrouw was verslaafd aan sterken drank en, geen jenevercenten hebbende, verschafte zij zich die aldus. Bij baren aanhouding had zij nog een flesch met bitter bij zich en was zij zeer dronken. Jabelfeest van eenen martelaar. Op 25 juni 1848, werd te Parijs op de barricaden de aartsbisschop Mgr Affre, door de revolutionnairen doodgeschoten. De Fransche catholieken zijn voorne mens die verjaring met plechtigheid te vieren. Calholieke betooging te Rijsel. Eene catholieke betooging had plaats om, evenals de vorige jaren, te protesteeren tegen het verbod van uitgang der pro cessie. De catholieken giDgen in een machtige groep naar de St-Michelkerk, waar de deken de benedictie gaf met het aller heiligste. De catholieken riepen Leve Jesus Christus Leve de vrijheid Van andere kanten jriep men A bas la calotte Bij hot uiteengaan werden stokslagen gewisseld, maar de woeling was wel dra uit. Slachtoffers van het onweêr. Drie mannen, die tijdens een onweer in eene verlaten hut to Védrinnes waren gevlucht, werden door den bliksem ge troffen. Twee hunner waren op den slag dood; van den derde waren do beenen gansch verkoold. Moordenaar van 16 jaar.Eene afschuwelijke misdaad wordt gemeld uit Lavaur. Een behangersleerjongen, 16 jaar oud, hoeft de 39jarige Mad. Colin, echtgenoote van zijnen baas, vermoord. Mad. Colin was in haar huis, met den rug naar den leerjongen gekeerd, toon deze haar een slag op het hoofd toebracht, waarna hij haar verwurgde. De moordenaar is aangehouden. Instorting. 4 gekwesten. Bij de bouwwerken van twee werkmans woningen te Roubaix heeft eene instor ting plaats gehad, die aan vier werklie den bijna het leven kostte. Het gerucht der instorting wekte de aandacht der geburen, die dadelijk toe snelden en de werklieden poogden te red den, die zich ongetwijleld onder de pui- nen moesten bevinden. Deze waren ten getalle van vijf. Vier werden erg gekwest te voorschijn ge haald. Het gebouw dat bijna voltooid was, had reeds eene hoogte van 15 m. bereikt. Melaatschheid. Tot nu toe was deze walgelijke ziekte beperkt in sommige streken van Oud-Pruissen, rond Memel, op de grenzen van Rusland. Thans echter heeft men haar waargenomen op 700 ki lometers van daar, in een klein dorp uit den omtrek van Halle. Drie jonge lieden, die al de sporen van deze ziekte droegen, waren in het gast huis opgenomen. De strengste maatregelen tegen uitbrei ding werden genomen. Brand van eene spoorwegbrug. Donderdag is, dicht bij het Lehrter statie te Berlijn, een groote stremming in het verkeer geweest. 's Morgens was eene groote schuit met strooi langs de Spree te Berlijn gekomen en, in strijd met de politieverordening, vastgemeerd bij de spoorwegbrug, die over de Humboltskaven ligt, ter verbin ding van den stadsspoorweg met de sta tie. De wind dreef de schuit onder de brug en tegen half zes, vermoedelijk door eene vond uit een locomotief, geraakte het strooi in brand. Daar niemand aan boord was, breidde het vuur zich snel uit, zoodat weldra de volle lading in brand stond en ook het houtwerk der brug, de grootendeels van steen en ijzer gebouwd is, vuur vatte. De treinen konden nog intijds worden gewaarschuwd, maar weldra stonden er 40 aan weerszijden te wachten. Het duurde ruim een uur voor dat de brandweer de schuit verwijderd en de brug gebluscht had. Eerst moest toen nog beproefd worden of de brug berijdbaar was, wat gelukkig het geval bleek te zijn. In de treinen zaten veel kiezers, die kwamen stemmen voor den Rijksdag en door het oponthoud belet werden hun burgersplicht te vervullen. Een wakker zeeman. Dat is kapi tein Duff, die gedurende zijn tocht met de Fulham, van Sulina naar Duinker ken, geladen met gerst, gebrek kreeg aan kolen. Alles wat brandbaar was en gemist kon worden, werd door hem onder de ketels gestookt, doch toen het schip ook nog door eenen storm werd overvallen, werd de manschap door zulk eene paniek aangegrepen, zoo dat de kapitein genood zaakt was, de matrozen met den revolver in de vuist te beletten, zich van de red dinggordels meester te maken. Meer dan eens kreeg de Fidham van voorbijvarende schepen hulp, doch bij een dier gelegenheden werd het schip aangevaren, waardoor het belangrijke avarie opliep. De kapitein liet zich daardoor echter niet ontmoedigen en bracht met alle hem nog ten dienste staande middelen zijn schip tot op 20 zeemijlen van Plymouth, waar hij eindelijk op sleeptouw werd ge nomen. Gedurende de dagen dat de machien wegens gebrek aan .brandstof moest stil staan en de boot slechts door middel van een enkel zeil werd voortgestooten, heeft de kapitein geëten noch geslapen, want hij durfde zijne plaats op de commando brug geen oogenblik verlaten. Bij zijne behouden aankomst met de kostbare lading werd hem door de ree- derij warm geluk gewenscht. Trappisten in 't nieuxce goudland. Dank aan de bemoeiingen van den aposto- lischen prefect van Alaska, zullen de Trappisten zich vestigen in Klondyke. Reeds zijn er 15 paters Jesuïten werk zaam aan de zielzorg der goudzoekers, en een college is door hen geopend te Daw son City. De godsdienst in het leger. De godsvrucht welke de catholieke Ameri- kaansche soldaten, die naar Cuba tegen de Spanjaarden zijn uitgezonden, tentoon spreiden in de legerplaatsen, is wel een bewijs van hun krachtig geloof. De soldaten van bet 9° regiment infan terie hebben de week voor hun vertrek riaar het Zuiden hun tijd besteed om te biechten, te communiceeren en zich te laten inschrijven bij het Apostolaat des Gebeds. Hun sehoon voorbeeld draagt schoone vruchten; drie protestantsche vrijwilli gers namelijk hebben hun dwaling afge- zw£0ta. Prijzen voor 23, 24 en 25 Juni. Zalm de V* kilogr. fr. 3,00 Tarbot fr. 1,50 Heilbot fr. 1,00 Kabeljauw fr. 0,80 Tongen (koppel)fr. 0,00, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van tr. 0,70 tot 1,50 Rog fr. 1.00 tot 3,00 Roobaard fr. 1,00 tot 1.50 Hollandsche Schelvisch fr. 0,70 tot 1,00 Groote Vloot fr. 0,00 tot 0,00 Nieuwe Schotsche Haring 't stuk fr. 0,30 1 vaatje nieuwe Haring 12 stuks fr. 2,25 Dagelijksche aankomstvan verschen Zalm 29 aren goed GRAS, wassende op eenen meersch gelegen aan het Walzijp of Wij water, nabij de oude pastorij te Erpe. Zich te bevragen bij Leonard Stalpaèrt, Zaakwaarnemer, Gentschestraat, 19, te Aalst. Bij Bankbreuk. OPENBARE VERKOOPING van XE AALST. Deurwaarder Willem Van Muylem, te Aalst, zal overgaan op Vrijdag lJuli 1898, ten 8 uren 's morgens ten ver zoeke van den heer Baron L. Bethune, Advocaat te Aalst, curator der bankbreuk van sieur- Cb. Pape, te voren handelaar te Aalst, ter woning van dezen laatsten in de Nazarethstraat, tot de openbare verkooping van A. De eenige Meubels zich aldaar bevindende. B. De Koopwaren, bestaande in ijveren potten, marmieten, pikken, zeisen, rieken, schrijnwerkersalein, sloten, vele pakken nagels, zinken en koperen draad, schaatsen, gieters, messen, lepels, vorken, balancen, gewichten, ijzeren bedden, vijzen, bascule, enz. enz. immers al wat in den ijzerwinkel te bevinden is. Metgereed geld. Gewone voorwaarden. 10 t. h. voor onkosten. Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING VAN besiaande in Ijzer-, Koper-Blikwerk, verlakt Keuken geriefLandbouwalem, Porcelein- en Gleiswerk, ene., t© Aalst, Damkaai, 2, aan de S'-Annabrug. Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst, zal len ver zoeke en ter woonst van den heer Jozef Wailljr, win kelier, Damkaai, N° 2. tiahij de S«-Annabrug, op DONDERDAG 23 JUNI 1808 en desnoods de volgende dagen, telkens om 8 ureo voormiddag, overgaan tot de openbare verkooping van Meubels, als tafels, stoelen, kassen, kaders, spiegels, horlogie, glazen kassen, keukengerief, brandhout, enz. Nieuw# Koopwaren, bestaande in ijzerwerk, zooals. groote ijzeren ketels, potten, kasserollen, braad pannen, strijkijzers, broodplaten, stoofroosters en ringen, kettiugen, platinnen, houilleschuppen, stoven, zeisen, Z3gen, ziften, spaden. Klikken maten, drink kannen, kofüjpntten, siroopketels, raspen, herberg- schotels, koflijdouzen. peperbussen, petrol-en melk kannen. Verlakte kasserollen, kannen, emmers, koflijpotten. marmieten, melkkannen, melkpinlen, bouillonketels en waterkannen. Heiligenbeelden onder bokalen, dejiuuertassen, wijwatervaten, stek- bakken, porcelcinen tclloorcn, soepkommen, petrol lampen, tobbens. pintglazen, karaffen, suikerpotten, enz. enz. van zijnen handel nog deelmakende en breedvoeriger in eeneu Staat beschreven, dit achter volgens de toelating verleend door de Gemeentelijke Overheid by besluit van 27 Mei 1898, overeenkomstig met de wet van 20 Mei 1816. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden. Koopen onder de 10 franken moeten dade lijk betaald worden. OPENBARE VERKOOPING VAN en te wassen Nagras, TE AALST-MIJLBEEK, Brusselschen Steenweg,(Bergemeerschen). Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst zal op Donder dag 23 Juni 1898, om 4 uren stipt namiddag, ten ver zoeke van den heer Achilles Eem.n. Nijveraar te Aalst, overgaan tot de openbare *erkoopii.g van onge veer 20 koopen allerbeste Hooigras en te wassen Nagras, gestaan in de Bergemeerschen (voorheen de ljjnwaadbleekerij), tegenover den Uzercnweg, aan den Biusselschen Steenweg, tc Aalst. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits te stellen goede en gekende borg. Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING VAN te Haeltert, Eede. De Notaris DE SADELEER, te E.-embodegem, a op Donderdag 25 Juni 1898. om 8 uren 's morgens, ten verzoeke der kinderen Jan-Bapliste Raes, open baar verkoopen 2 karren (smal en breed geloop), 1 wagen (smalge- loop) met toehelioorteu, 1 drijwielkar, drijwielslede, ploeg met toebehoorten, beirstuk met slede, 3 eggen, 3 pcerdenharnasuren, 2 halshakcn en een voor voi- tuur, aanschijnen, veddclboom, raapmolen, snijpaard, 2 voituurwiclen, esschcne karretreemen en planken, siedeplanken, beirpomp en bak, een ijzeren douche dienstig voor bakkers, 4 vormen voor karreclbakkers, kruiwagens, karreelUfels, zavelbak, een denstekor, 8 Koolinandekcns, algehroken bouwmaterialen. SO koopen droogen mutsaard en brandhout en meer an dere voorwerpen. Op gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone en welgelegene TE LEDE, Rosseslraat, nabij het Dorp. De Notaris MOENS. te Lede, zal. ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, op de hierna gestelde zitdagen openbaar tc koop aan bieden de volgende goederen Eerste Koop. Een welgelegen en gerieflijk Woonhui», hebbende beneden: de plaats dienende voor winkel, de corridor, eetzaal, keuken, koolkot. verdere aanhoorighe.len kelder, op bel eerste verdiep drij slaapkamers, i, staan en gelegen te Lede, in de Rossestraat, n® 70, nabij hel Dorp, groot met onderbebouwden grond en aehterliggenden tuin. 4 aren, 28 centiaren, gekend ten kadaster sectie E, nummer 259i en ex nummer 239l, palende noord dm heer Louis Van Biesen, oost den tweeden koop, zuid den steenweg naar Wanzele en west vrouw weduwe Alois De Cuyper. Verhuurd aan mijnheer Domian Triest, mits 300 fr. 'sjaars. Tweede Koop Een schoon en welgeschikt Woonhuis, met bene den: corridor, spreekplaats, salon, eetzaal, keuken, waschhuis, koolkot. verdere aanhoorigheden en kel der; op het eerste verdiep vier slaapkamers; gestaan en gelegen nevens het vooreaande te Lede. in de Rosseslraat, n® 70bis, groet in onderbebuuden grond en aehterliggenden tuin, 4 aren, 13 centiaren, ge kend ten kadaslar sectie E. nummer 259» en ex num mer 259l, palende noord den heer Louis Van Biesen, oost vrouw weduwe Domien Smekeus, zuid den Steenweg naar Wanzele en west koop een. Verhuurd aan mijnheer Remi De llovre, mits 300 fr. 'sjaars hoven de contributio met recht van paebt tot I Juni 1901. In genot treding met het betalen der koopsom. De koopen zijn afgemeten en uitgepaald door den heer Landmeter De Craeckcr, te Lede. Het plan welk er is van opgemaakt, wordt gehouden ter inzage dor liefhebbers en zal aan het proces-verbaal van ver kooping gehecht worden. ZITDAGEN: Instel, DONDERDAG 16 Verblijf. DONDERDAG 23 JU'1 18U8' telkens om 2 uren namiddag ter herberg Dc halve Maan, i bewoond door de kinderen Saev, te Lede, Dorp. VENDITIE VAN en te wassen IVagrns, te Aalst-Mijlbeek en Aalst-Schaarbeek De Notaris L I M P E N S, te Aalst zal op Don derdag ia Juni 1898, openbaarlijk verkoopen A. Om 3 uren nanoen Namens de UospiciCn der Stad van Aalst10 koo pen schoon en zwaar Hooigras, wassende op een perceel meersch in de Bergemeerschen. li. En om 4 uren nanoen Namens Mijnheer Loo Van Ovcrstrueten-Hyde, te Aalst20 koopen Hooi- en te wassen Nagras, gestaan op zijne meersschen, gelegen te Aalst-Schaarbcke, nabij den Osbroekweg, beneden den hof van Mijnheer Steleman. De verkooping geschiedt op gewone voorwaarden en op tijd van betaling, mits door de koopers sefTens te stellen goede en gekende borg. VENDITIE VAN allerbeste en te wassen Nagras, te Aalst-Schaarbeke en Aalst-Mijlbeke. De Notaris LIMPENS. te Aalst, zal op Donderdag 23 Juni 1898, openbaarlijk verkoopen A. Om 10 uren voormiddag Namens Mijnheer Eugène Moens, te A»lst3 koopen zwaar|Hooigrasen 3koopen Toemaat.te Aalst-Schaar beke, aan de Ledebaan, rechtover de Beroeste Pan. B. Om 2 uren nanoen. Namens Mijnheer Max Moens, te Aalst8 koopen Hooigras, gestaan op een perceel meersch, te Aalsl- Mijlbeke, op 't Hoogveld, aan de Breedestraat. 2'En namens Dime Wed. Van Breugel, te Aalst: 16 koopen Hooigras en te wassen Nagras, op een perceel meersct te Aalst-Mijlbeks, op de Beek, nabij de herberg Het Appelken. Men zal vergaderen te Aalst-Mjjlbekc, aan den meersch van Mijnheer Max Moens.aan de Breedestraat. De verkooping geschiedt op gewone voorwaarden en op tyd van betaling, mits door de koopers seffens te stellen goede en gekende borg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Op Donderdag 23 Juni 1898, om 2 uren namiddag 31 koopen Hooi gras,op eenen meersch, te Aalst-Mijlbeke, in de Bergemeerschen, aan den Brussel schen Steenweg; om 3 uren namiddag a. 8 koopen Hooi gras, op eenon meersch te Aalst-Mijlbeek, in de Bergemeerschen, nabij den IJzeren Weg; om 4 uren namiddag: b. 14 koopen Hooigras en 14 koopen Nagras, te Aalst- Mijlbeek, in de Lambrechtmeersehen, aan de Moorselschebaan. VENDITIE VAN en te wassen Nagras, te Erpe en Aalst-Schaarbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal ten verzoeke van de volgende eigenaars op Donderdag 23 Juni 1898, op nagemelde uren en plaatsen, openbaarlijk verkoopen Gemeente Erpe, om 8 uren stipt 's morgens. 1. Namens het Armbestuur van Erpe A. 5 koopen Hooi - cn te wassen Nagras, aan den Ledeschensteen- weg, nabij de Steenebrogli. 5 koopen Hooigras in de Hoonegemmeerschen C. 2 koopen Hooi- en Nagras n de Roos. 2. Namens jufvrouw weduwe VcMeman-Rasschaert, tc Erpe: A 2 k> open Hooi on te wassen Nagras, aan de Steenehrug B. 2 koopen Hooi- en Nagias in de Zurebosscben 3. Namens den heer Remel Van Droogenbroeck, te Erpe a. 10 koopen hooi- en nagras in dc Molenmcer- schenb. 2 koopen hooi- en nagras, nabij den Kleinen Steen i eg. 4. Namens mijnheer AmandD'Uondl, te Aalst: 10 koopen hooigras in de Molenmeerschen, naby den Watermolen. 5. Namens jufvrouw weduwe Auguste Van Moorter te Erpe 2 koopen hooigras in de Molenmeerschen, nabij den Watermolen. 6. Namens den heer Charles Schockaert te Erpe6 koopen hooigras. in de Molenmeerschen. 7. Namens den E.ll. Gustaafde Saedeleer.te Olsene: 2 koopen hooigras in de Molenmeerschen. 8. Namens jufvrouw weduwe Theodoor Sonck, tc Nieuwerkerken: 2 koopen hooigras iu de Molen meerschen. 9. Namens de erven Dc Boeck, teHofstade: a. 4 koopen hooigras. in de Molenmeerschen; B. 6 koopen hooigras in de lloonegeraineerschen. 10. Namens den heer Jan-Baptisle Van Impe, te Erpe3 koopen hooigras in de Molenmeerschen. 11. Namens den lieer Franciscus Van der Elit, te Erpe: a. 6 koopen hooigras, op het Hof-ter-Vaerent b. 8 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 12. Namens den heer Bernard Lopus, te Erpe: 2 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 13. Namens den heer Donalu» Schockaert, te Erpe 2 koopen hooigras. in de Hoonegemmeerschen (Beek- meerich). 14. Namens de gebroeders De Boeck. te Aaltl Schaarbeek 4 koopen hooigras in de Hoonegem meerschen. 13. Namens den heer David Paerewyck, te Erpe8 koopen hooigras in de Hoonegemmeerschen. te.Namens den heer Pietcr Jan Merlens, te Lede: 2 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. Aalst-Schaarbeek. 17. Namens den heer Dominique Van den Keekbaut- De Boeck, te Erpe: 2 koopen hooigras in de Hoone gemmeerschen. Nog gemeente Erpe, om 1 uur nanoen. 18. Namens mijnheer René Van den Rossehe-De Windt, te Aalst: 2 koopen hooigras in hel Poot. 19. Namens den heer August De Somer, te Erpe1 koop hooigras aan het Gcntbrugsken. 20. Namens jufvrouw weduwe Charles De l^ntïheer- De Smet, te Erpe: 3 koopen hooi- en nagras, in het Foot. 21. Namens den heer Jan-Baptiste Bogaert, te Erpe 3 koopen hooi- en nagras in de KoeibrugmeeracbtD. 22. Namens den heer Frans Van Wezemaal.te Erpe: 3 koopen hooigras op den Nerenbroeck. 23. Namens mijnheer Muylaert, te Haeltert: 5 koo pen hooi- en nagras, op den Nerenbroeck. 24. Namens den heer Alois De Swaef, te Erpe: 4 koopen hooigras in de Kruiskens. 25. Namens den beer Burgemeester De Vos, ts Erpe: 8 koopen hooigras en te wassen nagras, aan den Watermolen, nabij 't Dorp. 20. Namens den heer Pastoor Van de Putte, te Erpe20 koopen goed hooigras en te wassen nagras, op zijnen meersch aan bet Dorp. ORDE DER VERKOOPING Men zal vergaderen te Erpe, aan den Ledescben- steenweg (Stccnebrug), aan den meersch van 't Arm bestuur, alwaar de verkooping zal aanvang nemen. Het volgende orde zal gevolgd worden Om 8 uren stipt 's morgens, te Erpe aan den Ledeschonsteen weg,Molenmeerschen,Hof-ter-Vaerent, Hoonegemmeerschen, en Aalst-Schaarbeek, Hoone gemmeerschen. Om 1 uur nanoen, te Erpe, aan de Roos, Bossche- straal, Foot, Zurebosscben, Koeibrugmeerschen, Nerenbroeck, Zevecoot, Kruiskens en Watermolen. En om 4 uren nanoen, aan het Dorp. Op gewone voorwaarden en tijd van betalen mits stellende goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING" van «en goed te Erondegem, op 't Kauterken. De Notaris Eeman, te Erpe, zal na mens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige Koop. Een perceel Land, gelegen te Eronde gem, op 't Kauterken, groot 13 aren, 86 centiaren, palende oost Karei Peerlinck, zuid het Bureel van Weldadigheid van Erondegem, west de weduwe De Brau- wer en Camille Flaming en ten noorde Burgemeester Van den Eeckhout. Gebruikt door den eigenaar Domien Van den Eeckhout, te Erondegem. TWEEDE ZITDAG Donderdag 30 Juni 1898, om 4 uren van den avond, ter herberg I)e Klok, bij de kinderen Van den Eeckhout, te Erondegem, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van een te ERPE, Hoonegem. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal nament wien bat behoort, in het openbaar verkoopen Eenige Koop. Een behuisd Hofstedeken, met Schuur en Stillin gen en andere aanhoorigheden, gestaan en gelagen te Erpe, Hoonegem, groot 6 aren, palende ten ootta aau den Arme van Erpe, ten zuide aan Rosalia Huy- lebroeck, ten weste aan dc veldbaan leidende van de Katelinnestraat naar S*-Apolonia en ten noorde aan de beeren Paerewyck en Meuleman. Laast bewoond geweest doee den eigenaar M. Ja D'Uaeae. Onmiddelyk ingebruiktreding. Boomprij» 30 fr. ENKELE ZITDAG: Dijnsdag 28 Juni 1898, om 4 uren van den avond ter herberg gehouden doer juffrouw weduwe Crockaert.te Erpa, Vijf Huizen. OPENBARE VERKOOPING van allerlei 2000 kilogrammen STB OOI en andere Voorwerpen, te II E I R E Dorp. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op MAANDAG 17 JUNI 1898, om 2 uren stipt nanoen, namens mijn heer Gustaaf De Troyer, te zijnen huize aan bet Dorp, te Meire. openbaarlijk verkoopen de volgend* liuismeubelen en andere voorwerpen, te weten 5 ronde cn vierkante tafels, 24 schoone stoelen, 2 opene vuren met toebehoorten. stoof, jachtconfoor, 3 kommodekassen, seboone heiligenbeelden, printen en schilderijen, koperen moor en kotBjpot, gleisen tellooren en schotels, ijzeren kasserollen eD potten, ijzeren marmiet en balance, eene ladder en uieer andere voorwerpen, De verkooping geschiedt met gereed geld voor de koopen tot en met vyf franken en uitstel van betaling voor degene boven de vyf franken, mits stellende goede en gekende borg. Verders op gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING van TE ERPE, in den Het College van Burgemeester en Schepenen der Gemeente Erpe, zal op Maandag 27 Juni 1898. om 4 uren namiddag, té Erpe, in den Hoonegemmeergeb, het openbaar verkoopen 4 hectaren booigras, te wassen staande op de meer- schen aan de Gemeente Erpe toebehoorende. Op langen tijd van betaling. De koopers zullen moeten voorzien zijn van solvabele oicdekoopers eu gewoon ongeld. Op B-vel De Secretaris, De Burgemeester en Schepenen, R. BOGAERT. G. DE VOS. Do Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Op Donderdag 23 Juni 1898, om 2 ure namiddag 40 koopen Hooigras, op den Kloostermeersch, te Wanzele.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3