Zondag 47 Juli 1898. centiemen per nummer. 55sle Jaar 3279 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Goede Trouw. De Moordenaar? LANDBOUW. Landbouwecomice -Aalst. St.NiklaasvanTollentyn. Z0NDAGRUST. SLACHTVEE. Het luistert mmr w°°rien Catholiek met den Pans. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 34, en in alle Postkantoren des Land. Cuique Ruum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00Vonnissen op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmak-Dgen bi} accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 16 Juli 1898. Wij wisten reeds lang by er?aring dat de geuzen weinig vertrouwbare gasten rijn. Wij hebben, eilaas, daar to veel blijken van. Vermeerderen wij echter dit getal nog met eene eenheid het feit toont ons hoe, op weiuigo dagen tijds, het liberale Journal de Mons vau kleuren gedaante veranderde, juist lijk onzen po veren artist Dendergalm zou doen. Bij de herstemming tusschen socialist Roger en framasson Masson klepperdo dit geuzenblad voor goed opdat al de mannen van orde en vrede zich zonden sebaren rond den naam van M. Masson. Dit blad was schaamteloos genoeg te schrijven. - Het komt er op aan, xegde het, voor alles het getal kiezers te tellen welke bo- hooren tot de partij van de orde, van den eigendom en van de familie. Schoone taal maar welke hittere spot ternij in den mond van een geuzenorgaan! Wist dit blad dan niet dat overal het kar tel tot stand was gekomen, een schandalig verbond tusschen blauw en rood De kiezingen gaan voorbij en de keus voor den gouwraad is daar Te Fontaine- l'Evêque schenen de partijen de socia listische, de geuzerij en de catholieke van omtrent dezelfde sterkte. De liberalen hadden daar ook een bestendige afge vaardigde, M. Delval, wiens verkiezing verzekerd moest worden. Welk is het gedacht van het liberale Journal de Mons Lezers, oordeelt De drij partijen zullen ieder omtrent het dorde aer stemmen bekomen. Het is klaar dat in zulke omstandigheden twee onder hen zich zullen moeten verstaan en daar geen akkoord kan gesloten worden met de klerikale partij, moeten liberalen en sociatisten tien onderling steunen. Slim hé. Het Journal de Mons voorzag een herstemming tusschen de liberalen en de catholieken. Dat gebeurde echter niet en de socialisten waren bet die, tegen de verwachting dier doctrinaire kommeer, het meest stemmen bekwamen. Gij zoudt denken dat dit het geusche Journal in nesten zou steken Het was aan 't draaien zoohaast den uitslag was gekend;het deed wat Het Laatste Nieuws aanpredikte de geus moet draaien 1 Verhevene politieke zedeleer 1 zonder princiepen, zonder leerstelsels, alles naar gelang der omstandigheden 1 En in Aalst vindt men ook zulke triestige figuren wiens ideaal van hetzelfde gehalte is. Het Journal de Mons, van de zelfde sterkte als uuzpn fameuzon Dendergalm was schaamteloos genoeg te schrij ven - Het soeialism, dat is de vijand Dat zal te Fontaine-l'Evêque en te Seneffe den 12 Juni de verzameliugs- kreet zyn der burgers die brave be- stuurders willen in de Openbare Raden mannen van orde bekommerd met de WIE IS NAAR HET HOOGDUITSCH van EDVARD WAGNER. - duiten der belastingsbetalers en die niet willen van de vijanden van den eigen dom, van do vrienden vau wanorde. Op zulke schaamtelooze bedriegerstaai, weordig van Dendergalmzullen wij geene bemerkingen schrijven. Onze lezers zullen het vers van den dichter zich herinneren eD het op de droeve helden toepassen Je suis oiseau voyet mes ailes. Je suis souris vivent les rats O geusche dubbelzinnigheid I 32"* VERVOLG. Terstond na haren terugkeer in het hotel te Charlemont, sloot Sofie zich in hare kamer op en schreef weêr eenen langen brief aan haren vader, om hem uitvoerig haar bezoek op het kasteel Montfason mee te dealen. Zij braoht self den brief naar den post en toen zij terugkwam, vond zij juffrouw Robiuex op haar wachtend. Zijt gij op Montfajon geweest, juffrouw vroeg deze. Ja, antwoordde het meisje vroolijk, mevrouw Mixtome heeft mij als gezelschaps juffer aangenomen. Het verheugt mij voor u, dit te hooren, ofschoon het mij voor mij zelf leed doet, zegde juffrouw llobinex. Ik had gehoopt lang by u te blijven. Dat was ook mijn wensch, antwoordde Sofie maar mijne verbintenis op Montfason kwam onvoorziens en nu is eeue verandering van al mijn plannen noodzakelijk. Wellicht komen wij later weêr eens te samen. Ik ver trek overmorgen naar het kasteel. Over weide-bemesting. Ia vollen hooitijd zijnde, denken wij het oogenblik joed gekozen om de aandacht der land- jouwers te vestigeu op de bemestiugswijzo der weiden na het afmaaien van het gras, door middel van scheikundige mesten en wel van metaalslakken en kaïniet of car nal liet gebruikt, alsook van soda-nitraat, indien de weide arm is aan opneembare stikstof. Deze werkwijze, nog te weinig bekend, (de meeste landbouwers gebruiken uit sluitend phosphaten en potasebzouten in bet najaar of iu den winter) geeft uitmun tende uitslagen en verdient aanbeveling. Het gebruik van metaalslakken en pot- aschzouten, onmiddelijk na het afmaaien van het hooi, biedt het voordeel aan de hooiopbrengst van het volgende jaar aan zienlijk te vermeerderen en te verbeteren, en tevens oefent het, in eeno zekere mate, eene vruchtbaarmakende werking uit op den oogstin nagras van hetzelfde jaar. Do grootere vruchtbaarmakende kracht dier mesten op de hooiopbrengst van het volgende jaar, legt men uit door dat deze mesten den grond toevertrouwd geweest zijn gedurende een langeren tyd wanneer zij gebruikt worden in het begin van den zomer, in plaats van dit te zijn in den loop van herfst of winter. Hunne opneem baarheid is alzoo grooter geworden en zij zijn beter met den grond vermengd. Wat soda-nitraat betreft, wiens gebruik dient aanbevolen te worden en zich ver- rechtvaardigt op eeno weide arm aan opneembare stikstof, zijn vruchtbaarma kende kracht vertoont zich bijzonder op de uagrasopbrengst die volgt op zijn ge bruik. Volgens den toestand van den grond, zal men, per hectare, 500 k 1000 kilogr. metaalslakken aanwenden en eene hoe veelheid van 500 k 800 kilogr. kaïniet of carnalliet. Voor soda-nitraat is het niet aan te raden boven de 100 kilogr. per hectare, te gebruiken voor het nagras. Voor gronden door vroegere phosphaat- bemesting reeds verrijkt in phosphoor- zuur, zal men in algemeencn regel zich beperken tot het uitstrooien van 300 k 500 kilogr. metaalslakken. Deze laatste mest, met eenen potasch- mest gebruikt,maakt een krachtig middel uit tot het verniotigen vau mos, biezen, rietgras en buskruid der weiden L. Vak Dbn Bbbok, Landbouw-ingenieur. Het zwart of de Hopziekte. Sedert eenige dagen, zijn in de omstre ken van Aalst talrijke hopvelden aangetast door bet zoogenoemd zwart, hetgeen tevens een schimmelplant is naar aanlei ding der bladluizen. Deze laatsten zetten zich schrikkelijk voort. Zoo kan iedere bladluis in een (énkelen dag van 4 tot 7 jonge luizen voort brengen. Deze ziju na een lOtal dagen Ten vruchtbaar als hunne voortbrengers; zoo ook neemt bunno vermenigvuldiging op schrikkelijke wijze dagelijks toe van daar ook ziet men, op enkele dagen, gansche hopvelden door deze plaag ten onder gebracht. Tot deze laatste jaren hebben proefne mingen gedaan geweest, die tevens schit terende uitslagen hebben opgeleverd,zoo danig dat men, bij de verschijning der bladluizen, er zich weinig of niet meê bekommert. Onder al de samenstellingen toegepast voor bot besproeien, blijkt steeds het volgende voorschrift de beste uitslagen opgeleverd te hebben,namelijk: 1 kilogram tabakbladeren welke men voorafgaandelijk met 20 liters water ge durende 2 uren laten koken alsdan neemt men 1 kilogram zwarte zeep, en tevens 10 liters warm water, watrin meu dezelfde oplost, daarna neemt men eene aalkuip vau een hectoliter inhoud waarin men 70 liters water brengt, om daarna beide oplossing al te zamen te voegen in de kuip. Hot is ook onnoodig te besproeien in- dieu men de bladeren niet gansch nat kan maken; met moet daartoe krachtige werk tuigen bezigen en zoo kunnen inzonder- lijk de aardappelsbesproeiers daartoe ge bezigd worden, door het plaatsen vau een daartoe gemaakte spuit op den besproeier welke het vocht tot boven de 9 meters hoogte brengt. Tevens zal men zorg dra gen telkenmale men de besproeier moet vullen de oplossing goed om te roeren. Het is altijd moeilijk te bepalen de hoeveelheid vocht men noodig heeft, dit hangt af van de ontwikkeling der planten. De onkosten die zeer gering zijn, ver schillen volgens men meermaal» de be handeling zoude toepassen. Het is te hopen dat de ernstige land bouwers thans onmiddelijk zullen over gaan tot het besproeien. Mogen deze eenige regelen hun doel bereiken dit ware mijne innigste wenschen Petrus Van Statte. Gemeente Moorsel. Openbare Lesson van Bieënteelt te geven, door de zorgen van St. Ambro- sius' Gilde ouder toezicht van 't Landbouwcomice en den Staat, in de Gemeenteschool, te Moorsel, ten 3 llt uren,door M. Jan Van Nuffel, bieënteler te Aalst. 1* Les 17 Juli 2® Les 31 Juli 3® Les 14 Oogst 4e Les 28 Oogst. Des middags gingen Sofie en juffrouw Robi uex naar de have, waar het muziekkorps andermaal een concert gaf. Evenals den vori- gen dag kwam ook nu het rijtuig vau den markies van Charlemont weêr aanrijden. Sofie zag den markies en nam hem eens goed op. Zij zag ook graaf Seaucourt en haar hart beefde terwijl zij hem, zoo ver zij kon na staarde. Eenigen tijd na afloop der muziekuitvoe ring begaf de geheele schaar nieuwsgierigen zich naar de have, waar het feestelijk uitge- doscht schip van den markies juist aanzeilde, om naar Montfajon te steven en den volgen- nen dag de deelnemers aan den ingerichten pleziertocht daar op te nemen. Na het concert keerde Solie naar het hotel terug. 's Anderendaags begaven zich mevrouw Mixtome en hare gasten vroegtijdig aan boord van het schip, waar zy den markies met zijn gevolg aantroffen. Het vaartuig stak met gunetigen wind in zee. Dienzelfden dag ontving Sofie van juffrouw Ganthier eeue kist, waarin zich een zorgvul dig gekozen uitzet bevond, dat haar in hare nieuwe betrekking op Montfason uitmuntend te stade kwam. In eenen begeleiden brief berichtte juffrouw Ganthier hare vroegere leerlinge, dat zij het gald by haar achtergelaten, geheel uitgegeven De zelfde lessen zullen gegeven worden to Haeltert, in de Gemeenteschool, door M. Karei Van Tittelboom, bieënteler te Aalst, op navolgende Zondagen, telkens ten 3 uren Zondag 24 Juli 7 en 21 Oogst en 4 September. Slof der eerste Les. Nut der Bieën teelt Voortbrengselen,Rol in 't bevruch ten der bloemen de bie, hare plaats iu de natuurkunde. Wat er in eeDon korf te vinden is. Moederbie, mannelijke bieën en werksters. Werkzaamheden binnen en buiten deu korf. Microscopische voor stellen van sommige deelen.YVas, honing, voedsel. Bezoek der Bieënhal. Vee verbetering, Aalst-Schaarbeek. De gewone Veekeuring dezer Maat schappij, eene der eerste die tot stand kwamen, had plaats den Donderdag, 7 Juli, in den namiddag Oudank8 al de voordeelen die aan de veeverbetering vast zijn, laten de leden hunnen iever zakken De laatste keuriug had, noch in getal noch in hoedanigheid, gewonnen. Jaarlijks worden er prachtme- talen en honderden frankeu aan de over winnaars, als bewaarpremiën uitgedeeld, zouder dat ze eenigen kost te doen heb ben. Dit jaar zijn vier geprimeerde dieren niet terug aangeboden 't zij meer dan vijftig franken die in de kas terugkomen. Twaalf dieren worden dit jaar in oerste klas geraugschikt met minstens 70 pun ten 13 iu tweede klas met minstens 50 punten. De eermetalen werden door den Jury toegewezen als volgt 1" Gulden eermetaal aan den stier n° 1366 tocbehoorendo aan M. Jan Van Mossevelde, Gentschen steenweg. Deze stier is aangewezen om gratis den spring- dienst te doen voor de diereu van 1® en 2® klas, dit jaar aangeboden. 2° Gulden eermetaal aan de-'koe n® 1349 van M. Jud. Van den Borre 3° Zilveren eermetaal aan de koo, van M. Frans De Smet 4° Zilveren eermetaal aan do koe n® 5570, van M. Gust. Van Nuffel 5° Bronzen eermetaal en bewaarpre- mie aan de voers n° 1478 van M. Frans De Smet (Oonegem) eu die van M. Benoit De Strooper, Posthoorn Beide kweeke- liugen van deu Schaarbeekschcn stam boek. Verders werden nog in eerste klas ge rangschikt de koeien n° 1411 vau M. Ser. Halleyt nr® 1335,1334 en 1333 van de kindereq,,I)e Reu, n°7362 vau M. Jud. Vau den Borre eu eene koe van M. Gust. Schollaert. en besteed had voor zaken, die met deu Btand in Sofie overeenkwamen. Sofie lachte bitter om de laatste opmerkiog; zij nam echter den tijd niet om daarover na te deuken maar zette zich neder en schreef aan juffrouw Gauthier eenen brief waarin zij hare blijdschap over de gelukkige keuze der kleedingstukken te keunen gaf vervolgens deelde zij haar mede, dat zij eeno betrekking als gezelschapsjuffer bij eene voorname dame, de dochter van eenen hertog aanvaard eu juffrouw als referent had opgegeven, in de hoop dat zij bereid zou zijn haar te willen aanbevelen. 's Anderendaags kleedde Sofie zich met zorg in afwachting der aankomst van het rijtuig van Montfason dit kwam echter niet. Het achip was echter niet teruggekeerd van zijne reis, daar do wind omgegaan en een storm opgekomen was, die den tocht langs de kust gevaarlijk maakte. De havendam en strandweg waren ontvolkt maar in de logementen en hotels gaf men zijne bezorgdheid te kennen, dat de Niaga op een der klippen gestrand kon zijn. Voor dat de storm losbrak, was het schip eene haven binnengcloopen ,eu toen het avond werd, besloet het gezelschap «eu rijtuig te bestellen. Laat in den nacht kwamen zij in het dorp Charlemont aan, alwaar men van elkander alscheid nam. Den volgenden morgen ontving mevrouw ZONDAG 17 JULI 189S, dienstdoende ApothekerMr De Valckeneer, Espla nade Wij roepen de aan dacht onzor lezers op de schikkingen der wet op het slachtvee. Een landbouwer die 4 oene vctbeest levert, in geval het beest afgekeurd wordt, voor pokken of andere gevallen, is maar verantwoordelijk gedu nde vijf dagen na het leveron. Hij kan niet meer aangesprokeu worden indien het dier meer dan vijf myriameters (dus 50 kilometers, of 12 uren) van huis geslacht eu afgekeurd is. (Art. 13, wet vau 25 Aug. .1885, gewij zigd den 3 Juli 1894.) liet is dezer dagen nog voorgevallen dat een Waalschen beenhouwer vau eenen boer de koopsom terug eisebte omdat een dier afgekeurd werd. De boer hoeft een voudig genoeg geweest om dit geld aan stonds weder te geven. Begin nu maar te procederen I Wellicht zal die slimme Waal nog de schadeloosstelling van den Staat willen opstrijken, doch men is ver wittigd in 't Ministerie. Indien dergelijk geval U te beurt valt gaat dan maar aanstonds om raad bij bevoegde personen, die U op den weg zullon helpen. maar ziet niet naar mijne daden, moet vooral toegepast wor den op de roode socialisten. Wil men een bewijs, ziehier Vóór de kiezingen, in zijn nummer van 15 mei, schreef - Le Glairon De clcricalen beschuldigen de socia- listen dat dezen het tegen don gods dienst gemunt hebben en do vrijheid van geweten willen onderdrukken. Wij ontkennen dit ten stelligste en teekencn ou krachtig protest tegen aan. Nooit heeft de socialistische partij een gods dienst aaugevalleu. Zij beschouwt den - godsdienst slechts als eene private-zaak. Üe vrijheid van geweten moet geëer biedigd worden, en iedereen zal den godsdienst kunnen belijden, welken hem goeddunkt. Maar na de kiezingeu in nummer van 19 Juni had do schrij velaar van a Le Clairon zijn masker van schijnheilig heid weggeworpen en schreef hij Opnieuw ontbrandt de strijd, en wat ons het meeste hindert in de tegen woordige maatschappij, is, dat zij tus- scbcn de geweteus zoowel als tusschen de verschilleude belangen, dezelfde worsteiiDg aanwakkert en doet voort duren. Dit zal zoo zijn, zoolang het christendom, met zijn absolutie leer stellingen, zal bestaan. Alleen eeue sociale omwenteling kan ons van de christelijke overlevering verlossen. Wio nu niet wil gtlooven dat de socia listische partij nooit den godsdienst heeft aangevallen, is een dweersdrijver. Mixtome eenen brief van hare vriendin te 1'arij» en eenen van juffrouw Ganthier, die beide,naar verwachting zeer gunstig luidden. Juist zooals ik gedacht had, zegde me vrouw lachend. Ik wachtte niet op den brief, want ik stelde bet volste vertrouwen in het meisje. Maar ik zal haar dadelijk het rijtuig zenden.Zij zou zich over mijn lang vertoeven verwonderen. Zij belde en beval, dat haar rijtuig naar Charlemont moest vertrekken, om juffrouw Lepage af te halen, nam zelfs de kamers in ;ögenaehouw,welkezij voor hare nieuwe gezel- ichapsjutfer had laten inrichten, eu keerde, ia alles in orde gevonden te hebben, naar hare eigene kamer terug, om hare gedachten weer vrijen loop te laten. Sofie werd bij hare aankomst door Johanna ontvangen en naar hare kamer gebracht. Mevrouw doet een Blaapje, alvorens zich voor het middagmaal te kleeden, zegde Jo hanna op eene des betreffende vraag van Sofie. Het eten wordt om zeven ure opge diend het is bij zessen, mevrouw verlangt u te zien,zoodra gij gekleed zijt en ik zal komen om u tot haar te geleiden. Wil ik u bij het aankleedon behulpzaam zijn, mejuffrouw. Zal ik met mevrouw en hare gasten eten? vroeg Solie. -- Zeker, mejuffrouw, antwoordde het meisje. Mevrouw beachonwt hare gezelschapsjuffer Onder dozen titel lezen wij iu Het Huisgeein van Breda (Holland) In andere landen nog veel meer dan in het onze worden vooral in de laatste jaren catholieken aangetroffen, blijkbaar van meening, dat dit woord niet duidelyk genoeg aangeeft, wat zij op politiek on sociaal gebied moeten zijn. Zij hebben daarom naar een anderen naam als leus, als veldteeken omgezieu, en gemeend ,dat zij als christelijke democraten of christelijke socialisten s een heel wat beter figuur zouden maken, dan wanneer zij zich kortweg als catholieken aandien den Tusschen twee haakjes, christe lijke socialisten is een even ongerijmde en onmogelijke samenvoeging, als wan neer men van-christelijke vrijmetselaars- zou spreken. - Laat ons zegt hot Romeinscbe blad aan het slot van een hoofdartikel, gewijd aan hot anti-semitisme catholieken zijn eu niets dan catholieken, eu laten wij ons enkel als catholieken betitelen. Laat hun, die meenon ze te moeten aan nemen, de namen over van anti-semieten, christelijke socialen,christelijke democrat ten enz. Lasciamo o chi crede prenderli, i nomi di anti-semiti, di cristiani soeiali, di democrat iet' cristiani e via discor- rendo). Het woord catholiek zal tot geen verwarring aanleiding geven en geen misverstand veroorzaken, on laten wij,, opdat het in zijn zuivero en volle beteekenis worde uitgesproken, ons noe men en zijn Catholiekeu met den Paus. Do massa's beginnen te begrijpen, da» het voldoende is catholiek te zijn, om in het bezit van alle waarheid te wezen, evenals het voldoende is socialist te zijn, om de aanhanger van iedere dwaling te worden, n Nog eens, iu ons land heeft de hebbe lijkheid om een vreemde pluim op den catholieken hoed te steken, op verre na niet die afmetingen aangenomen als in andere landen, vooral in Frankrijk en België maar toeb kan het geen kwaad, dat ook ten onzent de wenk van den Osservatore ter harte worde genomen. Catholiek te zijn, catholiek met don Paus, is schoouer eeretital denkbaar, en herinnert hij ons tevens niet onophou delijk en met kracht aan de verplichtin gen, die wij op politiek en sociaal gebied hebben na te komen De weduwe van den stichter der so cialistische partij M™ De Paepe, was in de ellende; mea beloofde haar hulp, doch zij kreeg ergeene; zelf vertelt La Bataille dat die weduwe, toen zij aan eenen roo- deu hoofdman onderstand vroeg, belee- digingeu, zelfs slagen kreeg, eu buiten gesmeten werd. Echte socialistische broederliefde 1 Iu 1897 staakten de werkliedou van gezel Desideer Parmcutier, macbienbou- wer, te Seneffe, deu arbeid, omdat onder andere, tij den tijd niet krijgen om te eten. O Broeders als gelijk staande met hare gasten. Het is haar uitdrukkelijke wensch, dat gij met haar t. Ik zal gereed zijn, hernam Sofie, eenig- zins bevreesd voor liet haar wachtende von nis. Wees zoo goed mij te komen waarschu- en, zoodra mevrouw mij verlangt te zien. Johanna verwijderde zich met eene buiging. Sofie bezichtigde hare kamers, die uit een slaap- en kleedvertrek bestaande, beiden weelderig en aangenaam verwarmd waren. llare koffers had men intusschen naar boven gebracht en in de kleedkamer geplaatst en Sofie begon na baar toilet te maken voor het noenmaal. Toen Johanna terugkwam, was zij geheel en al gereed. Om bet midden droeg zij eenen lichtblau- wen band, die in ruime plooien op den grond afhing. De doffen, strikken en kostbare kan ten gaven aan het geheel een bevallig voor komen. Het blonde haar was naar achter gekamd, in vlechten op het hoofd vastge maakt en met eene roos getooid, die zij uit eenen der op den schoorsteenmantel prijkende frissche bloemruikers genomen had. Johanna stond eenige oogenblikken spra keloos van verbazing over het smaakvol toilet eu de nu eerst voorgoed uitkomende schoon heid van het meisje zij wist geene woorden genoeg te vindon om hare bewondering uit te drukken. Mevrouw zal in haar schik wezen, zegde zij. Er komt gezelschap te eten, de gasten van Charlemont. Zal de markies van Charlemont van de partij zijn vroeg Sofie, terwijl haar gelaat eenigzins verbleekte. Ja, mejuffrouw. Filip I'iron.zijn kamer dienaar is reeds aangekomen om hem op te wachten, zegde Johanna. Maar gelief nn mee te gaan, mevrouw is gekleed en verlangt Solie volgde de bediende zij wachtte Eugenie Mixtome af iu haar kabinet, tot dat deze uit hare kleedingkamer kwant. Zij droeg een kleed van perzikkleurig fluweel en was met diamanten getooid. De levendige oogen van het meisje drukten hare vreugde uit over de schoonheid der vrouw, welke hare moeder was, maar die geen denkbeeld had van de bloedverwantschap tusschen haar beiden. Voor de eerste maal kwam bij haar de wensch op dat de naam van haren rader tijdig gezui verd mocht worden van deu vloek, die op haar rnstte, opdat eene hereeniging van beiden zou plaats hebben maar de gedachte aan de voltrokken scheiding, aan het wan trouwen der vrouw opzichtons de onschuld van haren echtgenoot, de gedachte, dat zy in den nood zich van hem had afgekeerd, benam haar allo hoop. (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1898 | | pagina 1