o. l. v. m Een en ander. Kieskronijk-Bj^jy^® Allerhande Nieuws. Over de Zwijnen. Do zwijnskweek is on- getwijfeld een voorname Bl tak van het landbouwbe- drijf. 1blV/tV Onze streek schikt er bijzonder toe, vooreerst door de voornaamste vruchten welke er gekweekt worden roggemeel en aardappels met kermelk vormen het voornaamste voedsel der zwijnen. Ver ders Midden-Vlaanderen is eene streek van kleine boerderijen de kleine land bouwers kunnen bun weinig of niet ver- weeren met den handel en den kweek der peerden evenals de groote boeren, maar van eenen anderen kant zij beschikken gemakkelijker over bet handwerk, en iedereen weet het de zwijnen vragen veel oppas en veel werk. Indien de zwijns- kweek hedendaags zooveel winst met meer oplevert door het vallen der pry zen, toch blijft het zeker en vast dat indien dat vak doelmatig bedreven wordt, er nog middel is om biermeê eene goede som te maken. Hiervoor is het noodig dat men bet beste ras uit en 't goed gekozen ras trachtte te veredelen door doelmatige keus der voorttelers. Er is bovendien noodig dat de voeding geschikt zij naar de voortbrengst die de dieren geveD moe ten dat de huisvesting moet wel inge richt en gezond ziju en dat men de on- derhoudszorgen niet spare. Daarenboven zwijnen kweeken is het geld kort doen keeren, veel korter dan in veel audere vakken der boerderij. En eindelijk het is een middel om den toe- maat der melkerij kernmelk en afge roomde melk en verders aardappels en roggemeel aan weerde te brengen met ze in vleesch om te zetten. Ten onrechte denkt men dat bet zwijn van natuurswege een vuil dier is. De waarheid is dat hot de netheid bemint evenals de andere huisdieren en dat de reinheid hem deugd doet. Zie maar eens eenen tamelijken ruimen zwijnstalde dieren houden altijd eene plaats met droog zuiver strooisel om er te rusten. Slordigheid is steeds oorzaak van veel ziekten netheid is de besto middel om do plagen te voorkomen. Bijna al de zwijnstallen laten onder dat opzicht te weuschen. Voel stallen hebben eenen slechten vloer zoodanig dat het mestsap door den vloer dringt eene goede vloer moet on doordringbaar zijn en eene groote helling hebben den stal moet groot genoeg zijn in evenredigheid van het aantal zwijnen die hij bevatten moet do dilt mag ge makkelijk 3 m. hoog zijn hij moet kun nen gemakkelijk verluchten met deuren en vensters deze moeten tevens dienen om eene gepaste warmte te houden eene warmte van 12 graden brengt een zwijn meest bate op. Licht moet er kunnen binnendringen, het versterkt de gezond heid en werkt heilzaam op al de levens verrichtingen. Buiten, voor ieder zwijn stal moet een klein beloop zijn waar de dieren kunnen verluchten het beloop op den mesthoop is ook allerbest. Z wijnsrassen. Het zijn bijzonderlijk de inlandschc en de Engelsclie verkensrassen die onze aandacht verdienen. De Engelsche Yorkschire's zijn bijzon derlijk aan te bevelen voor de schouderij; zij hebben schoon geregeld vleesch, allo lichaamsdeelen van kleiner weerde zooals kop en pooten zijn zoo klein mogelijk het vleesch van eerste keus is bijgevolg talrijker zij gedijgen gemakkelijker dan de iulandsche als joDge zwijnen, doch zij hebben het ongemak als vette zwijns be neden de iulandsche te staan, tot preuve van dien men raadplege de verkenkoop- mans nopens de marktprijzen der engel- scbe zwijns te Brussel, ónder dat opzicht staan de inlandsche zwijns altijd hooger. Doch door eene goede keus der voortte lers is er middel om ons verkensras te verbeteren. Do wet der erfelijkheid is zoowel toepasselijk op de zwijnen als op de peerdeu en rundvee en nochtans in zwijnskeek wordt die natuurwet maar al te dikwijls uit het oog verloren. Op den lichaamsvorm der moeren wordt wel een weinig gelet, doch op hunne oorsprong, evenmin als op de afstamming van den beer wordt schier nooit acht gegeven. Boven de schoonè vormen, zijn de zoet aardigheid, do groote worpen, de goede uitgroei, het gemak van vetten, de rappe ontwikkeling en bovenal de afstamming, zooveel punten welke dienen in aanmer king genomen te worden bij de voort te lers. En onder dat opzicht ware een syn dicaat van zwijnskweek eene allerbeste instelling om het verkensras eener streek rap en doelmatig te verbeteren en tot eenen hooger trap van volmaaktheid te brengen. Wat zij zullen doen. M. Albert Thooris, secretaris der liberale Associa tie van Brugge,schreef De catLolieken meenen zeker dat wij met hen zullen gaan strijden tegen de sociale revolutie. Zij kennen ons niet dat ware geheel het liberalismus verloo chenen. Och 1 toe I wij weten wel dat de offi- cieele geuzerij altijd met de roóden zal samen spannen, omdat zij zonder de roo- den niets vermag Liberalerij en socialerij zijn gewoon laDgs dezelfde poort door to gaan Hier is echter de kwestio zullen de eerlijke liberalen er bestaan er nog er in toestemmen zich aan den wagen der socialisten in te spannen om aan eenigo hongerige liberale advokaatjes toe te laten aan winstgevende postjes te gera ken Wij meenen het niet. Monseigneur Keesen, sonator,heeft eene statistiek opgemaakt om te zien hóéveel ieder Belg wel zou voor aandeel krijgen indien al de fortuinen van het land moesten verdeeld worden. Wilt gij nu weten hoe groot dat aan deel is Al do fortuinen van België boveu de 25,000 franken in handen van den Staat gesteld, en door dezen vruchtbaar ge maakt derwijze dat zij doorgaaus 5 intrest opbrengen, zouden met dezen intrest het inkomen van ieder Belg met ongeveer 10 cent. per week verhoogen. Al de fortuinen, kleine en groote, van het land, op dezelfde wijze door den Staat ingenomen, zouden het inkomen van iederon citoyen met de verbazende som van 50 centiemen ongeveer per week verhoogen. Vooruit dus collectiviston, gij die het volk weet te doen watertanden met uw land van belofle, dat eigenlijk het land der volksontgoocheling zou zijn. Gelijkheid. De Etoile en de Oazette proteateereu omdat minister Schollaert in den algemeenen prijskamp voor't middelbaar onderwijs, 'tVlaamsch op gelijken voet gesteld heeft met het Frausch. Die protestaties doen ons zien wat de Vlamingen van al die liberale bladen mogen verwachten. Men ziet dus ook dat de Vlaamsche beweging meer dan ooit reden van be staan heeft, al ware het zelfs maar om te behouden hetgeen wij met zooveel moeite veroverd hebben. Veroordeeling te Mechelen. Men kent het proces, ingespannen door M. Van Boxmeer, stadsbouwmoestor te Mechelen, tegen den liberalen schepene, M. Houtmortels, wegens eene beleedi- gende redevoering, in den raad uitge sproken. M. Van Boxmeer heeft dit proces ge wonnen. Schepene Houtmortels is veroordeeld tot al de kosten en inlassching van het vonnis in 3 bladen van het arrondisse ment. Het is een kaakslag voor de liberale broodroovers van Mechelen. Niettemin gaat hunne pers voort, met M. Van Box meer te bedreigen. 't Is wat schoons, de liberale vrijheid I Geen revue. 't Zou wel wonder zyn indien de liberale pers geen thema had om er over te klagen, en zelfs bij feestelijke aangelegenheden verliest zij die vervelende gewoonte niet. Weet ge nu wat ze ditmaal aan de re geering te verwijten had Eene ijselijke misdaad men had eene revue aangekon digd en die revue heeft geen plaats ge had. 't Is verschrikkolijk I Wel ja, die revue heeft geen plaats ge had, maar die brave liberale pers wacht zich de reden van het gegeven tegenbevel te doen kennen. Het garnizoen van Brussel is op dit oogenblik zeer gedund en er waren te veel leemten in de regimenten, opdat men deze in eene groote militaire plechtigheid kon voorbrengen. En, wat is de roden, dat er maar zoo weinig troepen waren voor te brengen Heel eenvoudig, de talrijke verlofvergun ningenaan soldaten toegekend door den ministerom hunne ouders te gaan helpen aan den oogst Ieder, die nu voor twee centiemen rechtzinnigheid in het lijf heeft, zal vin den dat M. Vaudenpeereboom eer dient toegejuicht dan afgekeurd te worden De minister was van oordeel dat het veel noodzakelijker en nuttiger was de arme boerenmenschen te helpen, dan de Brusseleers een schouwspel op te dis- scheu, dat zij reeds tot moê wordens toe hebben gezien. Maar wat bekommert zich de liberale pers om de boerenmenschen, om die in God geloovende ploegen Wat eeven do militaristen om het oogstwerk Het sol- daatjesspel gaat immers boveu alles, bo ven de belangen vau boer en burger Wij zijn echter overtuigd, dat de met gezonden zin begaafde Brusseleers den minister zullen gelijk geven. Immers, zij hebben ter vergoeding eenen praebtigen militairen fakkeltocht gehad, die de stads wijken in alle rich tingen doorkruist heeft eu die met dui zenden vroolijke ketjes - achter de meêsleepende muziek had getrokken. (Handelsblad). Een portret van Furnémont. Furuémont is een socialistische volks vertegenwoordiger van Charleroi. Zijn vader was een welstellende burger, maar sedert dat Fumémont met eene schatrijke juffer van Brussel getrouwd en alzoo tot hoogeren stand opgekomen is, heeft hij dea stand zijn vaders verloochend. Furnémont is over eenige dagen eene meeting gaan geven naar Roobaais en wat de vent daar ging doen is in de mee ting uitgelegd door zekeren Descheerder, Wij hebben, zegde Descheerder, Furné mont als spreker gevraagd omdat nie mand vuiler dan hij naar den godsdienst en de pastoors kan spuwen. Zijn besluit was dat Furnémont nu ging toonen dat er geene pastoors meer moeten bestaan. Bijgevolg weten wij nu door zijuo vrien den zelve wat Furuémout is eeu roche laar naar de pastoors. Wij wisten wel dat het eene religiehateudé vent is, maar toch.... Nu, zijne vrienden moeten hem best kennen. Namen voor paarden. In eene onlangs, te Leeuwaarden gehouden al- gemeene vergadering van de Vereeniging Het Paardenstamboek voor de provincie Friesland, werd op voorstel van bet bestuur besloten, regel te brengen in de namen, waaronder de geboren volbloedveuleus in de veulen- boeken worden ingeschreven. Er zijn zoo veel Pietje's, juffer's, Anna's enz., dat het weuschelijkis die gelijkheid in namen te voorkomen. Nu zal do secretaris een lijst van namen aanhouden, het volgende jaar namen beginnende met eene A, een daarop volgend jaar met eene B, enz. Bij de aangifte der geboorte van een veulen aan den secretaris doopt deze don jong geborene. Men zal dan in het vervolg aan den naam tevens don ouderdom kunnen weteu Het ware wonschelijk dat ook in België zekere regelen bij de benaming der paar den in acht genomen werden. Er komen in onze katalogen veel te veel Jupiters, Majors, Mercures, Moutons, Hercules voor. Men zou voor de in het stamboek inge schreven paarden twee namen moeten gebruiken, waarvan de eerste naam de voornaam zou moeten zijn en de tweede die van den vaderlijken voorzaat dien mon verdienstelijk acht on alzoo aan de afstamming doet herinneren. Zonderling achten wij het ook dat odzo Vlaamsche boeren, bij het kiezen van eenen naam voor hunne paarden, zoo verzot zijn op Fransche benamingen. Eereprijskamp op Dax. 12,000 fr. gewonnen. Bij de prysvlucht van 17 Juli, die te Brussel plaats had, heeft de liefhonber Désirant, vau Vitux- Campinairo, met ééne duif aan prijzen en de opbrengst van poules een bedrag ge wonnen van circa 12,000 fr. De tien geboden der opvoeding. Een Duitscb blad geeft 10 geboden die bij de opvoeding der jeugd moeteu iu acht genomen worden daar dezelve goede wenken bevatten, laten wij die bier volgen 1. Prijst uw kind niet in tegenwoordig heid van anderen prijst het ook in geen geval te veel en zeker niet wegens zijne lichamelijke hoedanigheden. 2. Wanneer gij bet bemerkingen moet maken, laat dan blijken, dat gij het doet omdat gij het lief hebt, 3. Spreekt in zijne tegenwoordigheid niet van zijne goede eigenschappen. 4. Wanneer gij bezoekers ontvangt, maakt dan uw kind niet het voornaam puut vau het gesprek. 5. Scheldt of straft het niet in tegen woordigheid van vreemden. 6. Leert uw kind terughoudend te zijn en zich niet in het gesprek te mengen, wanneer volwassenen zich onderhouden. 7. Spreekt geen kwaad van andoren en vooral niet in tegenwoordigheid van uw kind. 8. Hoedt u, om door eenige onvoor zichtige uiting de eenvoudigheid en on schuld van het kind te storten. 9. Vermijdt eiken ruwen ongepasten indruk in zijne tegenwoordigheid. 10. Laat het nooit bij huiselijken twist tegenwoordig zijn. Waakt over vrede in uw huis, temeer, om der wille van uw kind en bedenkt, dat slechts uit goede huwelijken goede kinderen voortkomen. Onze informeerkazak. 't Land van Aélst vraagt Zal Denderbode nu ook de informeer- kazak aansteken, wegens een zeden- schandaal... Ehwel ja, Denderbode heeft zijne in formeerkazak eeDS aangetrokken en wat heeft hij vernomen Hij heeft vernomen dat de held van 't bedoeld zedenschandaal een volbloedige groene socialist moet zijn want 1° in zijne woning hangt de almanak der christene volkspartij diet portret van priester Daens aan den muur 2° men zag hem dikwerf, eu dit des avonds 't meest, het nr 13 binnen slui- pen 3° hij staat als groene spioen bekend. Ge zult nu zeker te vrede zijn, hordoo- per De Denderbode heeft eens zijne itiformeerkazak aangesteken en zal ze nog wel eens aansteken om wat meer te vernemen. Leopoldsorde. De heer Emiel Limpens, oud-provincieraadslid en oud gemeenteraadslid van Aalst, thans ver blijvende to Dendermonde, komt met het Ridderskruis der Leopoldsorde vereerd te worden. Onze gelukwenschen. burg) de kiezing plaats van een lid der kamer van volksvertegenwoordigers ter vervanging van don heer Van Hoorde, provinciale senateur verkozen. MM. Delvaux, catholicke candidaat, 8192 stem. Frangois, liberaal, 4,585 stemmen Trocelet, socialst, 395 stem. De cath. candidaat triomfeert dus met eene meerderheid van 3585 stem. In 1896 zegepraalde. M. Van Hoorde slochls met 1645 stem. Deze uitslag bewijst dat in Luxemburg de liberaleu met vlucht den berg aan 't afdalen zijn en de revolutionaire party er volkomen machteloos is. Dendergahn ^ltze°°df4; meê in 't welk de gestrenge liberale hee- reu Gustaaf Leveau en J. Van Opden- bosch zich beklagen dat Denderbode aan hun verzoek nog niet heeft voldaan, na melijk, van zekere deelen te recht te wijzen van een artikel getiteld Beis naar Oostende meègedeeld in ons nr van 10 Juli 11. Deze beide heeren denkon hot recht te hebben die terechtwijzing te mogen ver zoeken, omdat er van liberale chefs wordt gesproken en zij, beweren ze, zijn de liberale chefs. Wat meer ootmoedigheid zou u beter staan, heeren. Ge zijt de liberale chefs als de groote liberale lamas gesproken heb ben, dus de onderchefs, de uitvoerders der bevelen van de hoogere chefs... Rukt dat pluimtje van uwen hoed... en gedenkt de fabel van den Puit en don Os. Maar er was daar toch zoo veel haast niet bij zeker Mochten wij dan eerst den persoon niet raadplegen welke ons de inlichtingen verschafte En die persoon kunnen wij slechts des zondags ontmoeten. Dit ge beurde nu zondag 11. De hooger bedoelde liberale onderchefs schreven ons dus dato 14 Juli 98, 't vol gende Heer Uitgever van Denderbode, Iu uw nummer vau 10 Juli randt Gij de bestuurleden van den Liberalon Werk manskring aan in een artikel getiteld Reis naar Oostende. Dat artikel, Mijnbeer, is eene aaneen schakeling van leugens. De verdaging der reis werd voorgesteld in de algemeeue vergadering van 17 Juni niet door eenige leden maar door het bestuur, door de liberale chefs gelijk gy ous verkiest te noemen. Wij ontwikkelden ons voorstel en gaven de redens op volgens ons zeer gegrond waarvoor wij dc reis wenschten uit te stellen. Ziehier 1° In de Oogstmaand konden wij de reis te samen doen mot - Les Amis Constants. - 2° In do Oogst maand is er te Oostendo meer te zien dan in Juli 8° Verscheidene leden zouden gaarne deelnemen aan den bloemenkoers. 4° De tijd om de noodige voetstappen to doen voor het welgelukken der reis was zeer kort. Twee werklieden bestreden het voor stel en verzekerden, dat zoo de reis een zondag plaats had, meer dan honderd leden er geen doel konden aan nemen uit hoofde van het nachtwerk. Het voorstel werd ter stemming gelegd eu verworpen met 243 stemmen tegen 181. Ongeveer 200 aanwezigen onthielden zich. De kwestie van 't verkoopen van huis raad door eeu ouzer leden is een verzin.- sel, dat bij de overige leugens mag gevoegd worden. Het zou natuurlijk profijtiger zijn voor de bazen indien do werklieden hun geld aan drank verteerden in plaats van eene nuttige en aangename reis te doen, maar die redeneering geldt zoowel voor de katholieke Maatschappijen als voor den liberalen Werkmanskring en dus volgens zouden om die reden - geene uitstappen, bedevaarten of duivenprijskampen meer mogen ingericht worden. We verzoeken u, Heer Uitgever, deze terechtwijzing om dor waarheidwille in uw nummer van Zondag eerstkomende op te nomen on bieden u onze groeten aan. Namens de Bestuurleden van den Liberalen Werkmanskring De SchrijverDe Voorzitter, J. Van Opdbnbosch. Gustaaf Leveau. De persoon wolke ons de inlichtingen verschafte, een der weinige rechtzinnige liberalen, heet, op zijne beurt, den bo- venstaanden brief eene aaneenschakeling van leugens. Wat het verkoopen van huisraad be treft, het feit werd ons door verscheidene hoogst geloofbare personen bevestigd. Onze geëerde lezers zullen nu kunnen oordeelen. Indien Spanje den vrede verlangt, dat het zulks dan openhartig zegge. De regeering van Spanje heeft door tusschenkomst van den ambassadeur van Frankrijk aan den voorzitter der Ver- eenigde-Staten voorgesteld onderhande lingen voor den vrede te openen. Spaansche en Americaansche OORLOG. Spaansche tijdingen. Madrid, 25 Juli. Een privaat telegram van Porto Rico zegt dat een sterk Americaansch eskader verschenen is voor Bahia Honda de Cuba. De Americanen werden, bij de poging tot ontscheping, met zware ver liezen afgeslagen. Het gouvernement van Cuba moet met den vertegenwoordiger van Maximo Go mez onderhandelen, om tot eene ver zoening tusschen Spanjaards en Cubanen te geraken. In Spanje zelf is alles rustig en het gouvernement bewaakt streng de bewe gingen der Carlisten. Terug naar het vaderland. New- York, 25 Juli. De Hssperia is vertrok ken met 217 officiers en matrozen van gekaapte Spaansche koopvaardijschepen Men meldt uit Santiago dat Shafter de Spaansche officiers, dat hunne familiën op kosten der Unie naar Spanje zullen vervoerd worden. America bereid om eenen te apenstilstand te aanveerden. New-York, 25 Juli. Evening Post, het ernstigste New-Yorker blad tusschen de anti-jingoïstischo pers, houdt formeel staande dat de Unie bereid is eerlijke onderhandelingen voor den vrede aan te knoopen. President Mac Kinley kleeft meer dan ooit die zienswyze aan. Belgische Bedevaart en naar het Heilig Hart van Montmartre TE PARIJS, van den 22 tot den 80 Augusti 1898, met goedkeuring van Z. Em. Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen en onder geestelijke leiding van dén Een». P. Herman, Prior der Premonstreiten van Vaudignies. «o» VERTREK. Den 22 August as uit Ber gen en Charleroi rond den middag. Uit Luik, Brussel en Gent binst den morgen. Aankomst te Parijs omstreeks 5 uren des avondB. Vertrek uit Parijs den 23 Augusti, ten 8 uren 's avonds. Aankomst te Lourdes den 24, omstreeks 4 uren 's namiddags. TERUGKEER. Vertrek uit Lourdes den 29 Augustus 's morgens, om terug te keeren naar België omtrent den middag, den 30 Augusti. PRIJZEN DER KAARTEN Uit Bergen 1* kl. 140 frs. 2" kl. 90frs.3« kl. 60,00 frs. Uit Charleroi 1" kl. 142 frs. 2° kl. 92 frs. 3» kl. 61,50 frs. Uit Brussel 1* kl. 146 frs. 2° kl. 95 frs. 3' kl. 63,00 frs. Uit Gent le kl. 147 frs. 2* kl. 96 frs. 3* kl. 63,00 frs. Uit Luik 1* kl. 150 frs. 2' kl. 98 frs. 3* kl. 65,00 frs. PRIJZEN VOOR VERBLIJF ÉN VERDERE KOSTEN. Boven de vorengenoemde prijetn 100 frs. in de eerste klas. 60 frs. in tweede en derde klas. De personen reizende in tweede en derde klas kunnen nochtans de verblijfkosten van ™t' """"""'iHSCHKIJVma De lijsten zullen den 10 Augusti gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld teruggegeven worden tot den aag vóór het vertrek. Voor de personen die zich na 1" Augusti laten inschrijven, wordt den prijs vermeer derd met 5 franken. Die vermeerdering zal streng geeischt en in de kas der arme zieken gestort worden. Een geneesheer zal de bedevaart verge zellen. Al de zieken of gebrekkelijke personen dis zich laten inschrijven, worden verzocht ons ten minste 15 dagen voorop, een getuigschrift van den geneesheer te laten toekomen. Voor ae inlichtingen en inschrijvingen wende men «ich ten Bureele van DEN DEN DERBODE. AALST. Maandag namiddag gin gen eenige jongelingen speelevaren op den Dender iu de richting van Erembodegem. Zekere Jozef De Pauw nam van deze gelegenheid gebruik om omtrent de brug van don IJzerenweg nabij 't kasteel van den heer Baron Bethune een bad te nemen, doch verdween op eens onder 'fc water zonder dat zijne gezellen hem hulp konden bieden. Later werd bet lijk van den drenkeling opgevischt. Naar men ons verzekert had de onge lukkige pas geëten. Hoevele slachtoffers zullen er nog moeten vallen eer men er rekening van houden zal dat het altijd hoogst onvoorzichtig is van zich nauwe lijks na het eten te baden Moordpoging te Brussel. Maan dag middag had in de werkhuizen van het Staatsblad, Leuvensche steenweg, een drama plaats. Een der werklieden, Boenens, dio naar het schijnt, sedert eenigen tijd in zijne verstandvermogen» gekrenkt was, werd door zijne werkgezellen zoowat bespot en dit deed natuurlyk den man geen goed, Zondag was,naar 't scheen,zijn toestand verergerd. Hij ging naar de vogelmarkt, kocht er tweo jonge duiven en ginger mee naar huis. Hij beet de dieren den kop af en begon er het bloed uit te zui gen. Het overige van den dag liep kalm af1 doch 's maandags in de ateliers gekomen, was hij weer het voorwerp van den spot lust zijner gezellen. Doch eon hunner, Simons, welke nooit aan die plagerijen deel genomen had, ziende dat Boeners tamelijk opgewonden was en de plagers te lijf wilde, sprong vooruit, om hem te beletten ongelukken te doen. Boeners, die eene groote scheerSn de hand had, bracht Simons eenen steek in de borst toe. De getroffene zakte bloedend op den grond, terwijl Boeners bet werkhuis ver liet, alsof hij niets kwaads verricht had. Thuis gekomen vertelde hij met de groot ste kalmto aan zijne vrouw, dat by eenen menschhad vermoord. Daarop begaf hij zich naar het policie- bureel om zich in handen te geven. De wond van Simons is in het gasthuis onderzocht en gelukkig niet doodelijk bevonden. Honderjarige. Te Schaarbeek bij Brussel is in den gezegenden oudordom van 104 jaren, godvruchtig overleden de We Pieter Gilliard, geboren Anna Lion

De Denderbode | 1898 | | pagina 2