FILATURE ZEEVISCHHANDEL H. ARYS- DEPAEPE, BOUWGRONDEN de Lin et d'Étoupes Maison de Maltre, KOFJ, RUND, SCHOON HUIS, Overjarige Panden Te huren terstond Uit der hand te koop. WOONHUIZEN Zaailanden, Meerschen Huis te huren Tc huren terstond Over te nemen. Aan postzegelliefhebbers. BERICHT. Gov vert Ainé, EAU MINERALE. Bel Val een kalf, dat bij een landbouwer werd geslacht en dat, na te zijn gekeurd, uit- geleurd word cn 45 a 50 personen hoeft vergiftigd. Zij werden door brakingen en afgang overvallen, wentelden zich vervolgens van pijn over den grond en liepen als razend op en neer. Talrijke slachtoffers zijn reeds buiten gevaar, doch de toestand der andere ver slecht, bij zoo verre dat er heden vor- scheidene do HH. Sacramenten ontvan gen hebben. Eene dezer laatste, eene huismoeder van een 30tal jaren, was bevallen van een doodgeboren kind. Al de slachtoffers hebben zwarte plek ken op verscheideue deelen dos lichaams. Het parket heeft bevel gegeven het kinderlijkje niet te begraven. Onnoodig te zeggen wat lawaai en ge loop deze zaak in de steeds zoo vreed zame Aartrijsko veroorzaakt. Handelsblad. Aangename wandeling. Een persoon had in de Cassiersstraat te Aut- werpen kennis gemaakt met eene juffer die er in toestemde, met hem eene wan deling te doen...'s avonds in den mane schijn. Gelukkig als een veroveraar was hij reeds met haar gesukkeld, tot aan 't oude Stuivenbergkerkhof. Daar, heel alleen, afgezonderd van het prozaïsche gewoel der stad, maakte de gelukkige de meest poëtische beschou wingen toen hij plotseling verschoot van eene onverwachte beweging der juffer. Hij voelde dat zij bare hand uit zijnen zak trok en zag hoe zij, vlug als een boschnympb, tusschcn het geboomte ver dween. Hij stak op zijne beurt de hand in den zak en... vond zijn portemonnaie niet meer. Nu was al het dichterlijke van de wan deling weg. De nymph werd eene ge meene feeks, eene diefegge, weerdig om achterna gezet en aan de politie geleverd te worden Eu, terwijl hij poogde haar in te halen werd hij vastgegrepen door een kerel, die hen van verre gevolgd was, en die hem, op den hoop,toe eene rammeling beloofde. Odzc Don Juan, blij dat hij er zonder blauwe plekken van af kwam, heeft zijn wedervaren verteld aau de politie, die de juffer en den kerel in kwestie samen aau hield in eeno herberg der Lange Dijkstraat. Zij hadden den inhoud van den porte monnaie, twee briefkensvan 50 fr. samen Slim tegen slim. Een Gentenaar, M. T.,-veekoopman, die donderdag voor zaken naar Brussel was gegaan, werd in den namiddag, toen bij naar de statie terugkeerde, aangesproken door eenen man, die beweerde dat hij te Gent nog zaken met hem gedaan had en hem meê- lokto naar eene herberg, waar twee man nen zaten kaart te spelen. T., liet zich overhalen om meê te spe len, en verloor weldra 80 fr., doch hij had bemerkt dat men hem bedrogen had. Hij vroeg aan deu winner om op een briefko van 100 fr. terug tc geven en zonder ach terdocht reikte deze hem vijf briefkens van 20 fr. over. T. nam er vier, zeggende: Ik zie dat ge deugnieten zijt, ik neem mijn geld terug zijt ge niet kou- tent, kom meê naar het policiebureel. Zij zegden dit te zullen doen en gingen meê uitdoeh op straat gekomen sloegen zij spoedig de eerste straat in. T.t is naar het policiebureel gegaan en heeft er het signalement van de drie personen opge geven. Allen zijn gekend. Schrikkelijk ongeluk. M. Edm. Degeldere, handelaar in bier, heeft een magazijnkeldcr, in de Hazelaarstraat, te Kortrijk, alwaar hij zijn bier met een macbien op flesschen trekt. Zaterdag rond 7 uren was M. Degeldere met zijn dienstknecht Gustaaf Lecomte, aan 't werk. Eensklaps bestatigden zij dat er te veel lucht in de trekton scheen te zijn, aangezien zij een licht gefluit boor den. Lecomte naderde net toestel der drukking waarin de bi-carbonade in gistiog was, toe plotseling de ton ont plofte en bem ten gronde slingerde. De ongelukkige had ijselijke wonden bekomen aan het hoofd en aan den hals. Een geneesheer onmiddellijk ter plaats gesneld, bestatigde buiten de hoofdwon den dat een der schouders en een arm gebroken waren. Een Pater Jesuit, diende hem terzelfdertijd deHH. Sacramenten toe, waarna men het slachtoffer naar het gasthuis voerde. Zijn toestand is zeer be denkelijk. Lecompte is gehuwd en* vader van zeven kinderen. Een onderzoek is geopend om de oorzaak dier ramp te kennen. Devalsclie muntenaars. Vrijdag voormiddag heeft M. Van den Bossche, politiecommissaris, te Meenen, het on derzoek voortgezet betrekkelijk do val- sche muntstukken. Uit het onderzoek werd er vastgesteld dat Vaneenoo en oen herbergier van de Barakken, twee kilos tin gekscht hadden over drie weken bij Jules Declerck, loodgietor Schoolstraat, te Halewyn. Het parket verwittigd, gaf bevel eene huiszoeking te doen bij den herbergier van de Barakken waar verscbillige ver dachte voorworpen aangeslagen werden. De herbergier en zijne vrouw zijn ver dwenen sedert dijnsdag morgend. Voor zijn vertrek, zegt men, zoude bij gezegd hebben dat hij liever dan in het gevang to zitten, zich zoude versmooren. Niemand weet waar zij verblijven. Het onderzoek duurt voort. Hot dient bemerkt tc wor den dat do personen plichtig van valsche munt gemaakt of uitgegeven te hebben, in geeu enkel land vrij zijn en overal kun nen uitgeleverd worden. Zaterdag morgcud, op de marki, heeft M. Van den Bossche nog drie valsche muntstukken aangeslagen waarvan een stuk van 1 fr. uitgegeven was aaneen kramer door een onbekende, en twee stukkon van 2 fr., uitgegeven over veer tien dagen op do-markt. De stukkeu zijn geheel wel nagemaakt. Die herbergier was maandag morgend op reis gegaan en 's avonds naar zijn huis terug gekeerd. Dijnsdag morgend zette hij zijne reis voort, zonder te doen uitbellen naar waar, noch voor hoe lang zijne reis zoude duren. Dat moet niemand verwon deren, want wij zijn iu de lange dagen en in den tijd der plezierreisjes 1 Een nieuw geval van razernij heeft zich maandag te Leuven voorgedaan. Een hond heeft vier andere honden en een persoon gebeten. Hrie huizen, toebeboorende aan kleine kleine landbouwers te Lessen, zijn afgebrand. Alleen de menschen en het vee zijn gered. Al wat de gebouwen ver der bevatten, werd vernield. De feesten van den boerenkrijg, zullen te Thielt worden gevierd met de onthulling van eenen gedenksteen, de uit voering van eenen feestzang en eenen optocht. Terwijl de gendarmen van Tongeren vereonigd waren, ter gelegenheid van hunnen betaaldag, heeft een hun ner twee revolverschoten gelost op deu commandant. Een kogel trof den officier aan den schouder; de andere aan het hoofd. De plichtige werd aangehouden. De kwetsuren van den commandant zijn ernstig, maar niet doodelijk. Te Bergen is de oogst overvloedig en allorwego komt men werklieden te kort, daar de arbeiders liever in fabrie ken en mijnen gaan, waar meer geld te verdienen is- Een kwaaddoener is vrijdag nacht langs de kelderval in de woning gedron gen van M. Renier, den gekenden schil der, historieschrijver en oudheidskenner, te Verviers, en heeft de handschriften, waaraan M. Renier sedert zoo lange jareu werkt, in brand gestoken. Ook schijnt het bewezen dat do boosdoener hooptu M. Renier in den brand te doen omkomen' In de stallingen der baden te Oos tende. Woensdag, was de voerman Henri Van Heesen, rond de 50 jaar oud, bezig met zijn peerd te kuisscben, toen hij van het dier een geweldigen stamp tegen den buik bekwam,zoodat hij bewus teloos ten gronde viel. Hij bloede over vloedig uit den buik. Doktor Gamier werd seffens bijgeroepen en bestatigde dat de toestand van den ongelukkige zeer erg was. Na de beste verzorgingen ontvangen te hebben werd hij naar zijne woning overgebracht. Lange vingers. Zondag zijn de dieven weer aan het werk geweest in de badwagens te Oostende in eenen wagen werd eene som van 29 fr. gestolen, in een anderen 132 fr. Brandstichting. Naar men meldt is maandag nacht teRymenam een hevige boschbrand uitgeborsten. Landbouwers, die aau den zoom vgn een mastenbosch wonen, werden gewekt door het gekuapper van het brandend hout, en weldra zagen zij dat het bosch in volle vlam stond. Hulp werd aanstonds gebracht en na lange pogingen gelukte men er in, het vuur te beperken. Gelukkig, want het had eene vreeselijke uitbreiding kunnen nemen. De schade moet toch eenige duizenden franks bedragen. De gendarmerie van Duffel, die een onderzoek heeft ingesteld meent te mogen verzekeren dat hier eene misdadige hand iu het spel is geweest. De gemeente Vauix (Henegauw), is het tooueel geweest van een schrikkelijk ongeluk. Drie werklieden moesten water opha len uit eenen put in den kalkoven van de steengroeven Duquesne. Terwijl zij hier aan bezig waren viel de emmer in de diepte en een der werklieden daaldo neer om hem op te halen. Hij werd door de verstikkende gas overvallen en viel dood neer. Een andere wilde hem ter hulp komen en onderging hetzelfde lot. Toen daaldo een derde neer en eon oogenblik nadien lagen er drie lijken op den boden van den put. Twee uren later werden zij alle drie opgehaald. Een de slachtoffers was getrouwd en huisvader. Vijf weken in eenen luchtballon. Drie waaghalzen gaan weldra eene tweede uitgave geven van Jules Verne's roman, doch nu in werkelijkheid. De scheepskapitein Honest, de genie kapitein Dibos en M. Leo Dex zullen het avontuur ondernemen, in vijf weken een gedeelto van Afrika over te steken, Ho- nesz zal de expeditie leiden. De reizigers hebbon zoo nauwkeurig mogelijk alles wat hun plan raakte be studeerd. Zij hebben ontdekt, dat er boven dit gedeelte van Afrika drie gere gelde luchtstroomingen,waardoor het hun mogelijk zal zijn, eeu keus te doen uit de volgende wegen Van Tunis naar het Senegal-gebied, van Tripolis over het land Touareg naar de Ivoorkust, van Soeakim over de Roode Zee Daar de kust van Benin, of van de kust van Somalis naar de Golf van Gui nea. Op het laatsto gedeelte liet Jules Verue zijn roman spelen, doch Honest zal waarschijnlijk deu eersten weg volgen, omdat die voor eeu groot deel over Fransch grondgebied gaat. Prijzen voor 4, 6 en 6 Oogst. Zalm de V« kilogr. fr. 3,00 Tarbot fr. 2,00 Heilbot fr. 1,26 Kabeljauw fr. 0,80 Tongen(koppel)fr. 0,60, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van tr. 0,70 tot 1,50 Rog fr. 1.00 tot 3,00 Roobaard fr. 1,00 tot 1.50 Hollandsche Schelvisch fr. 0,70 tot 1,00 Groote Vloot fr. 0,00 tot 0,00 Nieuwe Schotsche Haring 't stuk fr. 0,25 1 vaatje nieuwe Haring 12 stuks fr. 2,00 Nieuwe Hollandsche Melkersharing 't stuk 04'0 OPENBARE VERKOOPING van en Ilovenierslanden, te AALST, Moorselschebaan. De Notaris De Windt, te Aalst, zal openbaar verkoopen Een partij Hoveniersland, groot vol gens meting 31 aren, 4 centiaren, geka dastreerd sectie E, nummer 393. In ge bruik bij M. Serafien De Leeuw. Verdeeld in vier loten als volgt Drij perceelen Bouwgrond, opzichtelijk groot 228, 235, 235 meters vierkant en een perceel Bouwgrond met Hoveniers- land, groot 24 aren, 6 centiaren. Instel 6, Verblijf 13 Augusti 1898, telkens eenen Zaterdag, om 4 uren na middag, ter herberg van M. Frans De Rop, te Aalst, Binnenstraat. VENTE PUBLIQUE et d'une a A. I_. O X (Belgique). RUE DE BRUXELLES, Les Notaires De Gheest Limp ens, résidant A Alost, procéderont A la vente publique, avec bénéfice d'une prime de pour cent sur le montant de l'adjudi- cation préparatoire, des biens décrits et fiigurés ci-après ier LOT a. Un vaste et bel Établissement Indu- striel, avec Dépendances de Maison de Concierge, d8 Bureaux et Magasins, en excellent état de construction et d'entre- tien, d'une contenance de 41 ares, 32 centiares, situé au centre de la Ville d'Alost et aboutissant A la Dendre navi gable, servant actuellement de Filature de Lin et d'Étoupes de 7828 broches et pouvant être approprió pour teute autre industrie. Avec deux Machines A vapeur. l'une de 500 chevaux, système Compound Sulzer, et l'autre de 50 chevaux, toutes deux de construction de Mess: Carels Frères A Gand trois Chaudières et deux Tubes rechauffeurs, une Installation compléte d'éclairage électrique par la An® l'Eiec- tricité Hydraulique de Charleroi (Julien Dulail). Toutes les transmissions et les tuyaux A vapeur. 1" LOT b. Le Matériel de Peignage et de Filature de Lin et d'Étoupes de 7828 broches, com- >sé de Deux coupeuses de lin neuf peig- neuses Ward trois peigneuses Horner ainsi que les peignes finisseurs huit cardes six assortiments de préparation pour étoupes sept assortiments de prépa ration pour lin 42 mótiers A filer les pièces de rechange 34 dévidoirs 5 presses A empaqueter; une presse hydrau lique (Phcenix) 2640 pots eu tóle 20 pots en carton cuir tout le matiriel et les outils de l'atelier de réparations et de la menuiserie les courroies servant aux métiers. 2® LOT. Une belle el spacieuse Maison de Mal- tre.A front de la rue de Bruxelles,formant deux habitations distinctes, d'une conte nance de 6 ares, 5 centiares, portanl les nM 30 et 32. L'habitation n° 32 est louée A fr. 800. l'an. L'autre n° 30 A étó occupée par le Directeur des Travaux. L'acquéreur du premier lot aura la faculté de reprendre le matériel industriel A un prix A convenir. L'établissement est visible tous les jours de 8 heures du matin A 4 heures de relevée. La Maison pour ra ètre vieitée les Lundi et Jeudi de 9 A 4 heures. SÉANCES: Adjuducation préparatoire Lundi 18 Juillet Adjuducation définitive Lundi 8 Aofit A 2 heures de reelvéo, A l'Hótel de Flan- dre, tenu par M. Gallo, Place de la Sla tion, A Alost. VEMDITIE Meubelen en Vruchten, te AALST -MIJLBEEK. I)e Notaris DE GHEEST te Aalst ral op MAAN DAG 8 AUGUSTI 1898, te beginnen ten 8 uren 's morgens, in het openbaar verknopen Ten eerste ten stsrfhuize van Petrus-Josephus \V»uter8-De Leeuw, te Aalst Mijlbeek, Papenrode, aan den Ouden Denderuiondschen steenweg, huis- ineuhclcn, landbouwersalem, melkkoei, rund, kie kens en al hetgeen er aldaar verders zal bevonden worden. Un ten tweede Veldvruchten, zooals tarwe, mas- teluin, kor.ru. aardappelen ajuin, klaveren, boeten en hoppe met staken, op bet Hooiveld, bet Bosehveld en Kwalermolen. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een gestaan en gelegen te AALST, Leopoldstraat. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal namens wien het behoort, met de pleeg vormen der wet van 12 Juni 1816, open baarlijk verkoopen Eenige Koop. Een schoon en welgelegen Huis, diens tig voor alle bedrijven, gestaan en gele gen te Aalst, in de Leopoldstraat, bekend bij kadaster sectie A, nummer 328, met eene grootte van i aar, 40 centiaren, palende van de eene zijde aan den heer Van Sinay, van do andere zijde aan de kinderen Gits, van achter aan den heer 'l Jean De Meetor en van voren aan de Leopoldstraat. Bewoond door den heer Louis De Ries, mits 450 franken per jaar. Eenige Zitdag Donderdag 4 Augusti 1898, om 2 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. Berg van Bermhartigheid. AALST. VERKOOPING VAN der maanden April, Mei en Juni 1897, op Dondo'dag 4 Augusti 1898, om 2 ure namiddag, in deszelfs lokaal, door het ambt van den Deurwaarder .Tozef De Vos. ill on vnaatrf bekwame Naaisters IflCIl Viad^l on jeermeisjes, goed loon, bij M* Frodrix, Geerardsberg- schestraat, 77 Aalst. ilpn vraao-t eene 8oede dienst el un i aaö i meid voor aUe huise_ lijke werken van 25 tot 35 jaren oud. Zich te bevragen ten bureele dezer. HnmiYii> ans> connaissant les deux langues, désire em- ploi; bureau ou voyages. Bonnes référen- ces. Ecrire aux initiates T. M. 26, bureau du journal. een schoon en welgelegen Huis, te Aalst, Brusselschestraat, 33, wel geschikt voor allerhande bedrijven. Thans bewoond door de erven Bonner. Een schoon en gerieflijk HUIS in goe den staat, gestaan en gelegen te Aalst, Keizerlijke Plaats, n° 42. Voor de condi tiën zich te wenden n° 40 zelfde straat. De Notaris MOENS, te Lede. zal met gewin van palmslagen gelagen, openbaar te koop aanbieden, de volgende onroe rende goederen 1° Eenen Bosch, beplant met groote eiken en kanadas, te Ledê, Overimpe, sektieD, nummer 1082, groot 28 aren, 90 centiaren. 2° Eenen Bosch, beplant als voren, te Lede, Overimpe, sectie D, nummers 1180, 1181, 11821 en 1191a, groot 21 aren. 3° Eenen Bosch, beplant met jonge kanadas, te Lede, aan de Bierstraat, sec tie D, nummers 431 en 432, groot 49 aren, 70 centiaren. 4° 9 aren, 90 centiaren te Lede, Kei- berg, sectie C, nummer 677a. 5° 2 aren, 8 centiaren Land, te Lede, sectie A, nummer 635. En 6° 10 aren, 70 centiaren Land of Lochting, te Lede. Overimpe, sectie D, nummers 1175 en 1176. ZITDAGEN Instel. Dijnsdag 2 Verblijf, Dijnsdag 9 Au«ustl 1898> telkens om 2 uren namiddag, in De halve Maan, bij de kinderen Saey, te Lede, Dorp. Studiën van de Notarissen Breckpot, te Aalst en Wynants, te Opwyck. VERKÓÖ?ÏNa van en BOUWGRONDEN, alsook van 3 bepande Schuldvorderingen. Stad Aalst. 36 aren, 74 centiaren Land, op den Ajuinkauter 3 Woonhuizen, op het Neerhof, Bier- en Vaartstraat; een Huis, in de Achterstraat eene Hofstede en Bouwgronden, in de Groenstraat; 55 aren Land, op het Papeveld 14 aren, 78 cen tiaren Land, op den Wyngaerd; 36 aren, 70 centiaren Land, op den Rozendreef; 32 aren, 36 centiaren Land, in de Berge- meerschen. Gemeente Dcnderhautem 22 aren, 13 centiaren Land, op het Hemelryk. Gemeente Erembodegem. 15 aren, 20 centiaren Land, op het Grootstuk; 55 aren, 66 centiaren Land, op den Beerenbosch. Gemeente Erpe. 32 aren. 62 centiaren Land, op den Duinaard. Gemeente Herdersem. 29 aren, 84 centiaren Land, op den Varing. Gemeente Haeltert. 43 aren, 10 centiaren Land, op den Kleinen Kauter. Gemeerile Lede. 1 hectaar, 2 at en, 4 centiaren Land, op dé Ledehauwkens en 19 aren, 58centiaren Meersch, in de Boschstraat. Gemeente Nieuwerkerken. 59 aren, 61 centiaren Land, op den J Grooten Coppenholle en 65 aren, 88 een- tiaren Land, op den Vuilbuik. Gemeente Wieze. 93 aren, 18 centiaren Land, op het Gehucht3 bepande Schuldvorderingen, ten kapitale van 500 fr., 800 fr. en 1450 fr., intrestende aan 5 t. h. 's jaars. Alles breeder beschreven bij plakbrie ven in 46 koopen. Instel, 28 JULI Verblijf, 11 AUGUSTI ,898> telkens om 2 uren namiddag, ter estami- net De Vlasmarkt,by den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de St-Mar- tinuskerk. schoon en gerieflijk, gestaan en gelegen te Aalst, Dirk-Martenstraat, laatst bewoond door M. De Seek. Zich te wenden tot den heer H. Meganck-Van der Poorten, on dernemer, Keizerlijke Plaats, alhier. een schoon en welgelegen HUIS, te Aalst, Botermarkt, n° 3, wel geschikt voor al lerhande bedrijven. Thans bewoond door mijnheer Crick-De Smedt. Tp huvpn i° Een Buitengoed, te M c uu' c,e* Aals-Mijlbeek, aan het Muisken, Brusselschen steenweg, groot 3 hectaren 2° eenen Meersch van beste hoedanigheid, in de Bergenmeerschen, omringd van breede grachten groot 430 roeden, zeer wel geschikt voor vet te leggen. Zich te bevragen bij den eigenaar den heer Charles De Vis. te Aalst, Molen- f -aat. deerden mer- ceriewinkel, te Aalst. Adres te vragen ten bureele van Dendbrbodï. Postzegels van alle landen, tegen ge ringe prijzen zijn te verkrijgen bij Geor ges Van de Putte, 31, Korte Zout- straat, Aalst; alsook het beruchte pakje «AMERICA inhoudende 100 Zuid- en Midden-Amerikaansche postzegels. Prijs fr. 15.00 franco, per post fr. 15,50. Koopt alle slag van postzegels tegen hooge prijzen. Peti us Bekaer t-Van Geyseghem, tafeldicner en wijnaftrekker, Lange Zout- straat, 27, Aalst, heeft de eer kenbaar te maken, dat hij van heden af voorzien is van et n schoon tafelservies en alles wat er noodig is voor trouwfeesten, banketten en avondmalen die hij zal in huur geven aan ge.naligden prijs. Hy zal ook in huur geven hetgeen men zou te kort komen by eigen servies, per dozijn of stuks. van alle lenden, lelfs de mee "wone. voo ngen of Blanequsert Cortenbergh (Brabant) Mai*clié-aii l>oi«, 7, AlosI, TISSAGE DE T01 LES, Spécialité de sacs en tous genres. —o Toiles d'Emballages, Toiles A Houblons, A Oignons, a Grains, etc. etc. BAches Imperméables. GAPARAgONS, FICELLES la-meilleure des eaux de table; la bouteille d' un litre fr. 0.40 la demi bouteille, fr. 0.30. Dépót V. BORRBMAN AC*1® 61, Place Imperiale, Alost. V ius. Bordeaux, depuis fr 1.00 la bouteille. Oporto, 1.50 Madère. 1.50 Champagne 2,50

De Denderbode | 1898 | | pagina 3