FILATURE Holland. Frankrijk. Duitschland. ZEEVISCHHAIVDEL H. ARYS- DEPAEPE. Academie Stad Aalst. behuisde HOFSTEDE HUIS, WOONHUIZEN Zaailanden, Meerschen de Lin et d'Étoupes Maison de Maltre, BOUWGRONDEN Eehe goede dienstmeid, Groothandel. Robert E. Jonckheere, Michel RALLIJVCKX^ Huis te huren Te huren terstond Huis te huren Te huren terstond Over te nemen. We'««wan- Uit der hand te koop. A.Schellinck-DeKeyser, Aan postzegelliefhebbers. BERICHT. Govaert Ainé, EAU MINERALE. Bel Val VERZEKERING schuldige hij mag doen wat hij wil, zal den langsten stok hebben. Geeft acht De soldaten verschrikten door die be dreiging en voldeden aan dit bevel één voor één brachten zij hunne stokken bij den kolonel. Nauwelijks had deze er een paar dozijn ontvangen, toen hy' plotselings op een der soldaten toevloog, h^m bij de keel greep en toedouderde Gij zijt de dief De Hindoe viel op de knieën en sta melde sidderend eenc bekeutenis, terwijl zijne kameraden zich vol bewonderiug voor den sahib neêrwierpen, wien Brahma eene zoo vreeselijke macht had gegeven. Toen de soldaten weg waren, vroeg een majoor, die met groote verbazing van dit tooueel de zwijgende getuige was geweest, door weikon list hij de waarheid had out- dekt. Op heel eenvoudige wijze, antwoordde de colonel lachend. De stokken waren allen even lang, maar de dief brak in zij nen augst dat hij den langsten stok zou hebben een stuk er af, wat ik ook wel had verwacht en zoo was hij dadelijk ontmas kerd. Mevrouw Marie, wat is dat toch eiken avond voor een leven aan de huis deur Kindermeisje O, dat zijn katten, me vrouw Mevrouw Nu, toen ik jong was droe gen de katten geen hooge hoeden en rook ten zij geene sigaren. Kindermeisje Ja, mevrouw, de tijden zyu erg veranderd. De oudste Nederlander. Toekomende maand zal, zoo bij het beleeft, M. Boom gaard te Grouiugfcn zijn 11 le verjaardag vieren. De oude, die tot over korten tijd zeer kras was, gaat thans achteruit het loopen wil niet meer, het gezicht is bijna weg en zelfs de pijp, zijn vroeger gezel, blijft thans onaangeroerd. Hij wordt in het gasthuis zorgvuldig opgepast, zoodat het hem ook in zijn laatste levensdagen aan niets ontbreekt. Vreeselijk tempeest.Havas seint uit Clermont Ferraud Zondag avond ten 8 uren heeft een vreeselijk tempeest gewoed over Cler mont. Talrijke schouwen zijn in de straat geworpen. In de Gauthier de Blauzatstraat is eene fabriekschouw neergekomen op het hoofd van eeneu voo; bijgauger, die met gebroken schedel werd opgenomen. De ontwortelde boomen zijn ontelbaar. Een huis is ingestort. De dienst der trams moest gestaakt worden, daar do electrieke kabel afgerukt was. De draden der electrieke verlichting zijn vernield. De schade in de stad is groot. Groote brand. Een telegram van Moissac meldt dat eene geheelo wijk in brand staat. Er is hulp gevraagd te Mon- tauban. Vele huizen zijn reeds vernield. Er heescht eëue paniek. Door den stroom meégerukt. Uit Caen wordt gemeld dat een rivierdam in de Ome door den vloed is weggerukt. Een sluiswachter werd meêgesleurd. Hij kon zich aan een ijzeren steunpunt grijpen en om hulp roepen doch weldra verloor hij zijne krachten, hij werd door den stroom medegenomen. Het maken der afdamming had meer dan 100,000 fr. gekost. Brand in een godshuis. Men telegrafeert uit Dieppe dat in do gebou wen der godshuizen een hevige brand heeft gewoed, die eeu groot gedeelte er van in assche heeft gelegd. De 150 inwoners van het gesticht wer- dee gered. Geen enkel menschenleven is te betreuren. De schade wordt op een klein half millioen berekend. Vreeselijk onweer te Keulen. Do Köln. Zeitung bevat dijnsdag uit voerige berichten over een vreeselijk on weer, dat zondag te Keulen heeft gewoed. Zaterdag reeds had te Keulen eene tropisch hitte geheerscht. Zondag mor- gend was het weer opnieuw zeer zwoel en 's middags was het ondragelijk warm ge worden. Rond drie uren doken zware wolken op, die het weer wat verfrisebten maar niet veel. Na vier uren pakten zich zware wolken in het westen te samen en weldra was geheel de lucht met dikke zwarte wolken bedekt. Do warmte werd nog drukkender. Eensklaps begon het te donderen en weldra was het een aanhoudend en steeds heviger wordend gerommel. Even plotse ling als hij begonneu was hield de donder op en dan kwamen geelachtige hagel wolken over de stad gedreven. En nu, na eenige bliksemschichten, berstte de storm voor goed los. In een oogenblik werden de bladeren van de boomen gerukt. Ter wijl de wind huilde en floot kwam er eene hagelmassa neergodouderd over eene uitgestrektheid van vele kilometers. De kleine hagelstcenen waren zoo groot als duiveneieren en de grootste als eene menschenvuist. In eenige seconden waren duizende vensters in stukken, en was er eene on berekenbare schade aangericht. Na den hagelslag volgde een zware, door deu stormwiud gezweepte regen. Nu kon men de schade reeds eenigzins overzien. Al de naar het westen gekeerde huizen waren van hunne ruiten beroofd. In het glazen dak der statie waren om trent 400 ruiten van b milimeters dikte en 5 tot 600 gewone ruiten in stukken ge slagen Iu den stadsschouwburg zijn 105 in het burgerlijk hospitaal 300 ruiten ver nield. Vele winkelvitrieuen zijn ingesla gen en alles wat uitgesteld was is ver meld. Iu den onmiddellijkcn omtrek van Keulen, op de landstraten, zijn talrijke en sterke boomen uitgerukt eu tclegraaf- staken omgewaaid. De richting van den storm ging van Keulen naar Raderthal, Bayenthal en Poll, en het geweld van de orkaan schijnt daar zijn toppunt te hebben bereikt. De Rijn bood een zonderling schouw spel aan. Op vele plaatsen was hij bedekt met stukken hout, weggerukte dakeu, balken, latten, stukken van schepen enz. Het water van den Rijn werd door den storm hoog opgejaagd. De schepen tijdens het onweer in groot gevaar, maar er schijnen toch geen menschen ernstig let sel te hebben bekomen. Vele gebouwen aan de rivier zijn erg beschadigd Een kostbaar oud raam van den dom, dat aan den westkant gelegen is, heeft veel geleden, alsook do vensters van de Maria Hemelvaartkerk. Eene dame werd door den stormwind in den Rijn geworpen en kon slechts met de grootste moeite gered worden. Vele personen werden tegen de huizen gewor pen en door hagelsteenen en vallende dak pannen gewetst. Iu groot gevaar verkeer den twee dames, die zich, toen de storm losbrak op een schuitje bevonden op den stadswal en vruchtelooze pogingen aan wendden om aan land te komen. Een bootsman en zijn helper, konden ze even wel redden. Beide dames waren erg aan het hoofd gekwetst. In het stadsbosch vond men tallooze vogelen door den hagel doodgeslagen. Huurrijtuigen en velorijders zijn in groot getal omgewaaid. Een rijtuig werd door oenen boom verpletterd, terwijl koetsier en peerden ongedeerd bleven. Veel wegen in den omtrek van Keulen waren door boomen en telegraafpalen versperd. Halve bosscheu zijn uitgerukt. Het ongelooflijk hoeveel schade dio 15 minuteu storm hebben aangericht. Te Bayenthal duurde het onweer maar 5 minuten en kwam tevens zoo plotseliug op, dat niemand den tijd had eene schuil plaats te zoeken en vele personen in root gevaar geraakten. Erg getroffen is e Kölnische Maschinenbau-Actien-Ge- ssclschaft Bayenthal, die nagenoeg geheel in puin ligt en wiens machienen vernield zijn. De gasfabriek is ook half vernield. Verscheidene andere gebouwen werden gedeeltelijk omvergerukt. De houten to ren der kerk van Bayenthal is ingestort. Alle huizen in die plaats, alsook te Poll, zijn beschadigd, 't Is alsof er een bom bardement had plaats gehad. Te Poll werd een omnibus omgeworpen en al degenen, die er in zaten, werden ;ekwetst. Een ontwortelde eik viel door iet dak van een huis en kwetsten twee kinderen doodelijk. Te Urst, Cali, Deutz, Kalle, euz., werd ook veel schade aangericht. Do treinen werden insgelijks, de ruiten verbrijzeld. In den omtrek van Bonn zijn ook ver scheidene dorpen erg geteisterd. Te Bonn zelf was de storm hevig, maar er viel slechts weinig hagel. Prijzen voor 11,12 en 13 Oogst. Zalm de V» kilogr. fr. 3,00 Tarbot fr. 2,00 Heilbot fr. 1,26 Kabeljauw fr. 0,80 Tongen (koppel)fr. 0,60, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van Ir. 0,70 tot 1,50 Rog fr. 1.00 tot 3,00 Roobaard fr. 1,00 tot 1.50 Hollandsche Schelvisch fr. 0,70 tot 1,00 Groote Vloot fr. 0,00 tot 0,00 Nieuwe Schotsche Haring 't stuk fr. 0,26 1 vaatje nieuwe Haring 12 stuks fr. 2,00 Nieuwe Hollandsche Melkersharing 't stuk 0,40 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks 2.25 VAN SCHOONE KUNSTEN, t© Aelst. De Besturende Commissie de Academie brengt telken nis van eeniedeiyjjat, ten gevolge van het overlijden van M. G. Miry, eene plaats van leeraar in dit ge sticht is opengevallen. De candidaten worden uitgenoodigd voor 25 Augusti eerstkomende hunne vraag te willen toesturen aan den heer Voorzitter der Commissie. Zij worden verwittigd 1° Dat zij door een voorloopig praclisch exaam moeten toonen de te ouderwijzen vakken grondig te kennen, namelijk de grondbeginselen der teekenkunde, de doorzichtkunde, de ontleedkunde, de siraadschildering. 2° Dat volgens de standregels der Academie de eerste benoeming voorloopig blijft gedurende twee jaren, en dat, indien in den loop der twee eerste jaren, de Besturende Cpmmissie de aangesteldo leeraar voor dit ambt niet geschikt oor deelt, zij dezes vervanging aan den Ge meenteraad zal voorstellen. Aelst den 8 Augusti 1898. De Secretaris, De Voorzitter, Oscar Reyntms. F. Monfils. Het College van Burgemeester en Sche penen maakt bekend dat nog altijd drie Stedelijke gezworen Wegers-nieters moe ten benoemd worden krachtens de be raadslaging van denj Gemeenteraad ge houden den 8 October 1897. De candidaten worden uitgenoodigd voor 25 Augusti eerstkomende hunne vraag schriftelijk te willen inzenden. Aelst, den 8 Augusti 1898. Da Burgemeester en Schepen, De Secretaris, M.-L Gheeraerdls. Oscar Reytens. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van ceno alsmede van HuismeubelenLandbouwersalem Beestialen en Vruchten te velde, te Aalst-Mijlbeek, Roorebeekslraat. üe Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, in liet openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Eene behuisde Hofstede met aanlioorigheden, ge staan en gelegen te Aalst-Mijlbeek, Hoorebeekstraat, bekend b(j het kadaster wijk D, nummers-457b en 437c, groot 41 aren, palende oost Joseph Van Üamme, zuid de straat, west Benedictus Üe Waele en noord juffrouw weduwe Serapbicn Buyle en de Burger godshuizen van Gent. Boomprijs 200 Ir. Bewoond door de eigenares juffrouw weduwe Vermocsen-Ledegen Enkele Zitdag Dijnsdag 10 Oogst 1898, om 4 uren namiddag, ter herberg gehouden door M. Gustaaf De Wael, le Aalst-Mijlbeek, Boter- melkstraat. o— Bovengenoemde Notaris EEMAN, /al op Woensdag 17 Oogst 1898, om 8 uren van den voormiddag, ten huize van voornoemde juffrouw weduwe Verniorsen- Ledegen, te Aalst-Mijlbeek, Hoorebeekslraal, over gaan tol de openbare verkoopfng van Huismeubelen, als tafels, stoelen, wit bouten kommodekas, eiken kfeerkas sloof met toebehoorten, hangende horlogie met kas. heiligenprintei; en beel den, koperen moor en koffijpot, quinquet en bollan tarens, koperen kandelaars, ijzeren pollen en kasse- rollen, alb-rlei gleiscu en sleenen keukengeiieven, slcenen melkleelen en lobbens, bouten en zinken emmers, waskuipen, vleesclikuip en meer andere voorwerpen. Landbouwersalem en gerieven, zooals kruiwagen, egge, handw-an, spaden, braken, gaffels, mesthaken. rieken, pikken, zeisen, bopboor/bijl, houweel dorscli- vlegel, landdraad, bascul met gewichten, ladders en trap, aalkuipen, slijpsl- en, eene hoeveelheid strooi, Draadbout en hoppestaken 2 laurierboomen. Beestialen, als een Muiten (jonge Vaars), een vet Varken, twee Geiten en Hoenders. Vruchten te velde, als tarwe rogge, haver, aard appels, bctteraven, 40 kuilen hop, wortels, ajuin en andere groenten, wassende op ongeveer 42 aren, centiaren land te Aalst-Mijlbeek, Hooreheekstraat. Verdeeld in koopen l'elks geriel. N. B. De koopen tot en van 10 franks moeten gereed betaald worden; voor de overige koopen uit stel van betaling mits te stellen goede en gekende borg. Verders op gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en welgelegen té SCHOONAARDE, Dorp De Notaris VERMEERSCH, te Den- dermonde, zal ten aanzoeke van wie het behoort, op gewoon gewin van instelling en verhoogpennmgen openbaarlijk ver koopen Gemeente Schoonaarde. Een welgelegen Huis, te Schoonaarde, in het Dorp, bekend ten kadaster eenige sectie, nummers 203c en 203d, met eene grootte van 15 aren, 40 ceutiaren, pa lende van voren de straat, van achter het straatje, cn daarover den IJzeren weg, ter eenere Theoflel Van Wezemaal, en ter andere de wed. en kinderen Roemans. Laatst bewoond door juffrouw M. Van der Cruyssen. Instel, Dijnsdag 16 Q Verblijf, Maandag 22 Uogst lsy8' telkens om 3 uren des namiddag», te Schoonaarde, aan de Statie, ter herberg - La Maison de Commerce, bij den heer Ivo Van Hauwe. Studiën van de Notarissen Breckpot, te Aalst en Wynants, te Opwyck. VERKOOPING VAN OU BOCWGItOVDEH, alsook van 3 bepande Schuldvorderingen. Stad Aalst. 36 aren, 74 centiaren Land, op den Ajuinkauter 3 Woonhuizen, op het Neerhof, Bier- en Vaartstraat; een Huis, in de Achterstraat eene Hofstede en Bouwgronden, in de Groenstraat; 55 aren Land, op het Papeveld 14 aren, 78 cen tiaren Land, op den Wyngaerd; 36 aren, 70 centiaren Land, op den Rozendreefj 32 aren, 36 centiaren Land, in de Berge- meerschen. Gemeente Denderhautem 22 aren, 13 centiaren Land, op het Hemelryk. Gemeente Erembodegem. 15 aren, 20 centiaren Land, op het Grootstuk; 55 aren, 66 centiaren Land, op den Beerenbosch. Gemeente Erpe. 32 aren. 62 centiaren Land, op den Duinaard. Gemeente Herdersem. 29 aren, 84 centiaren Land, op den Varing. Gemeente Haeltert. 43 aren, 10 centiaren Land, op den Kleinen Kauter. Gemeente Lede. 1 hectaar, 2 aien, 4 centiaren Land, op de Ledehauwkens en 19aren,58centiaren Mcersch, in de Boschstraat. Gemeente Nieuwer kerken. 59 aren, 61 centiaren Land, op den Groolen Coppenholle en 65 aren, 88 cen tiaren Land, op den Vuilbuik. Gemeente Wiexe. 03 aren, 18 centiaren Land, op het Gehucht 3 bepande Schuldvorderingen, ten kapitale van 500 fr.800 fr. en 1450 fr., intrestende aan 5 t. h. 's jaars. Alles breeder beschreven bij plakbrie ven in 46 koopen. Instel, 28 JULI ,fi Verblijf, 11 AUGUSTI 18 telkens om 2 uren namiddag, terestami- net De Vlasmarkt,by den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de St-Mar- tinuskerk. VENTE PUBLIQUE d'une et d'une a A L O X (Belgique). RUE DE BRUXELLES Les Notaires De Gheest Limp ens, résidant A Alost, procéderont A la vente publique, avec bénéfice d'une prime de ll4 pour cent sur le montant de ['adjudi cation préparatoire, des biens décrits et fiigurés ci-après 1» LOT a. Un vaste et bel Établissement Indu- striel, avec Dépendances de Maison de Concierge, de Bureaux et Magasins, eu excellent état de construction et d'entre- tien, d'une contenance de 41 ares, 32 centiares, situé au centre de la Ville d'Alost et aboutissant A la Dendre navi gable, servant actuellement de Filature de Lin et d'Étoupes de 7828 broches et pouvant être approprié pour toute autre industrie. Avec deux Machines A vapeur. l'une do 500 chevaux. système Compound Sulzer, et l'autre de 50 chevaux, toutes deux de construction de Mess: Carels Frères A Gand trois Chaudières et deux Tubes rechauffeurs, une Installation compléte d'éclairagc électrique par la S1® An" l'Elec- tricité Hydraulique de Charleroi (Julien Dulait). Toutes les transmissions et les tuyaux A vapeur. iur LOT b. Lo Matóriel de Peignage et de Filature de Liu et d'Étoupes de 7828 broches, com- posé de Deux coupeuses de lin neuf peig- neuses Ward trois peigneuses Horner ainsi que les peignes flnisseurs buit cardes six assortiments de préparation pour étoupes sepl assortiments de prépa ration pour lin 42 métiers A filer les pièces de rechange 34 dévidoirs 5 presses A empaqueter; une presse hydrau lique (Phoenix) 2640 pots en tóle 20 pots en carton cuir tout le matiriel et les outils de ('atelier de réparation.s et de la menuiserie les courroies servant aux métiers. 2° LOT. Une belle et spacieuse Maison de Mai- tre.A front de la rue de Bruxelles,formant deux habitations distinctes, d'une conte nance do 6 ares, 5 centiares, portam les n°* 30 et 32. L'habitation n° 32 est lo'uée A fr. 800. l'an. L'autre n° 30 A été occupée par le Directeur des Travaux. L'acquéreur du premier lot aura la faculté de roprendre le matériel industrial A un prix A convenir. L'établissement est visible tous les jours de 8 heures du matin A 4 heures de relevée. La Maison pourra être visitéa les Lundi et Jeudi de 0 A 4 heures. Troisieme et demière Séance Lundi 6 Septembre 1898, A 2 heures de relevée, A l'IIÓtel de Flan- dre, lenu par M. Galie, Place de la Sla tion, A Alost. OPENBARE VERKOOPING van on Klovenierslanden, te AALST, Moorselschebaan. De Notaris De Windt, te Aalst, zal openbaar verkoopen Een partij Hoveniersland, groot vol gens meting 31 aren, 4 centiaren, geka dastreerd sectic E, nummer 393. In ge bruik bij M. Serafien De Leeuw. Verdeeld in vier loten als volgt Drij perceeleu Bouwgrond, opzichtelijk groot 228, 235, 235 meters vierkant en een perceel Bouwgrond met Hoveniers- land, groot 24 aren, 6 centiaren. Instel 6, Verblijf 13 Augusti 1898, telkens eenen Zaterdag, om 4 uren na middag, ter herberg van M. Frans De Rop, te Aalst, Binnenstraat. zeer proper, wordt gevraagd door M. Trentels te Leuven. Goede huur. Voor inlichtingen zich te wenden totM. Gos- saert, Leopoldstraat, te Aalst. II en vraao-t eene Soede dienst- i»i uu I aaet meid voor alle huise_ lijke werken van 25 tot 35 jaren oud. Zich te bevragen ten bureele dezer. Pic-Nics en gezouten Spek, Olijf-, (Eilletten-, Sesam-, en Catoenolie ge waarborgd zuiver, gebrande Suikerij- Peeën, groene en gebrande Koffles, gedroogde Fruiten. ANTWERPEN. LIKEUREM. LEOPOLDSTRAAT, AALST. Eenig depot van den ©cht© Mangbitler Van Crombrugge. schoon cn gerieflijk, gestaan en gelegen te Aalst, Dirk-Martenstraat, laatst bewoond door M. De Seek. Zich te wenden tot den heer H. Meganck-Van der Poorten, on dernemer, Keizerlijke Plaats, alhier. een schoon en welgelegen HUIS, te Aalst, Botermarkt, n° 3, wel geschikt voor al lerhande bedrijven. Thans bewoond door mijnheer Crick-Do Smedt. met 2 doorgangen, in de St-Jorisstraat, 15, laatst bewoond geweest door Joseph Blondeel, metser. Zich te bevragen bij M. Karei Corael-Van den Bonne, Keizer lijke Plaats, 20, Aalst. een schoon en welgelegen Huis, te Aalst, Brusselschestraat, 33, wel geschikt voor allerhande bedrijven. Thans bewoond door de erven Bonner. TV> /u#»v>n 10 Een Buitengoed, te ,mmt' Aals-Mijlbeek, aan het Muisken, Brusselschen «teenweg, groot 3 hectaren 2° eenen Meersch van beste hoedanigheid, in de Bergenmeerschen, omringd van breede grachten groot 430 roeden, zeer wel geschikt voor vet te leggen. Zich te bevragen bij den eigenaar den heer Charles De Vis. te Aalst, Molen- "aat. deerden mer- ceriewinkol, te Aalst. Adres te vragen ten bureele van Denderbode. Een schoon en gerieflijk HUIS in goe den staat, gestaan en gelegen te Aalst, Keizerlijke Plaats, n° 42. Voor de condi tiën zich te wenden n° 40 zelfde straat. Bloemen ©n Pluimen in alle slach. Kerkstraat, X, Aalst, bijzondere en groote keus van bouquets, bloemkorven en planten voor trouwen feesten en geschenken; gouden en zilve ren corbeilles, bloemenkransen voor ker ken, kapellen enz. Fantaisie artikelen voor modisten. Prijzen buiten alle concurentie Postzegels van alle landen, tegen ge ringe prijzen zijn te verkrijgen bij Geor ges Van de Putte, 31, Korte Zout- straat, Aalst; alsook het beruchte pakje AMERICA inhoudende 100 Zuid- en Midden-Amerikaansche postzegels. Prijs fr. 15,00 franco, per post fr. 15,50. Koopt alle slag van postzegels tegen hooge prijzen. Peta us Bekaei t-Van Geyseghem, tafeldiener en wijnaftrekker,Lange Zout- straat, 27, Aalst, heeft de eer kenbaar te maken, dat bij van heden af voorzien is van et n schoon tafelservms en alles wat er noodig is voor trouwfeesten, banketten en avondmalen die hij zal in huur geven aan ge natigden prijs. Hij sal ook in huur geven hetgeen men zou te kort komen bij eigen servies, per dozijn of stuks. Mitrclié-au bois, 7 /Alost, TISSAGE DE T01LES, Spécalité de sacs en tous genres. o Toiles d'Emballages, Toiler A Houblons, A Oignons, a Grains, etc. etc. o BAches Imperméables. GAPARAgONS, (FICELLB8 la meilleure des eaux de lable; la bouteille d' un litte fr. 0.40 la demi bouteille, fr. 0.30. Dépót M. BORREMAN AC1' 61, Place Imperiale, Alost. V ins. Botdeaux, depuis fr. 1.00 la bouteille. Oporto, i.50 Madère. i.50 Champagne 2,50 tegen brandgevaar en ongevallen. Vereeniging der Belgische eigenaars. Voor de voorwaarden zich te wenden totM.R. Van denBossche, Stadsontvan ger, Keizerlijke Plaats, te Aalst.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3