(tl |F Zondag 21 Augusti 1898. .1 centiemen per nummer. 558te Jaar 5289 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Hervormingen. De Moordenaar? Maatschappij Crediet. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. 1 VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. W VAKONDERWIJS. ZONMGRUST. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwilantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. r Jr Guique «uum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse op 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureelo van dit blad. Aalst, 20 Augusti 1898. De kiezingen zijn buitengewoon drukke dagen van cijferen en rekenen, optellen en verdeelen 1 Lieve lezer toch, wil nu maar daaruit niet besluiten dat ik spreken wil van de werkingen op de kiesbureelen neen, ik zinspeel op de hoofdbrekerije van zekere politieke mannen, die met de cijfers der uitslagen spelen en schermen en aan die cijfers dingen doen zeggen, welke er voor het minste duizend uren verre van zijn. Al de getallen van hoofdbureelen, van onderbureelen worden onderzocht, ge draaid en gekeerd en nog gekeerd en ge draaid en, zeggen wij het maar kortweg, ook deerlijk verkeerd en verwrongen. De menschelijke eigenzin speelt in dit alles toch zoo eene groote rolle "Wij hebben de geuzen aan 't werk ge zien, die, tegen alle weêr en wind in, hebben willen bewijzen, klaar en duidelijk betoog doen, dat hunne partij verre van achteruit te zijn gegaan, integendeel veld heeft gewonnen en zoozeer in de gunste van het volk is gestegen dat, volgens de meeninge der Flandre libéralehet over groot orgaan der oude pruiken, de geu- zerij zich gereed moet houden om, binnen vier jaar, de teugels van het bewind in handen te nemen. De uitslag der kiezin gen bewees, volgens dit blad, dat het einde der catholieken nabij was. En zekere liberale mannen van Aalst waren dronken van vreugde,want het was meer dan zeker dat alsdan ook de geuzerij ons Arrondissement zou overmeesterd hebben en Aalst zou vertegenwoordigd zijn in den ministerraad. Die man zelfs was en is reeds aangeduid. Perrette met den korf op het hoofd Eu de Flandre libérale opgesteld door Gentsche hoogleeraars, om die schoone, verlokkende toekomst aan hare partij te kunnen voorspellen, had al hare reken kundige kennissen opgegraven en scherm de met de cijfers dat 't een aard had om zien. Arme begoochelde cijferaars, zult gij dan nooit de oogen openen en in den toe stand klaar inzien I De roode socios, de stemmenvangers volgens hun eigene mannen, bleven niet ten achter ge kunt het wel denken. Op hunne beurt vulden zü met cijfers de kolommen hunner dagbladen op, stip ten hunnen vooruitgang aan, juichten en klapten in de handen en ....rekenden en telden hoeveel jaren nog zouden voorbij vliegen, eer aan het lijden der mensch- heid, de invoering van den toekomststaat aan aller ongeluk een einde zou maken. En zij jubelden de Americaansche ziener Bellamy, schrijver van Het jaar WIE IS NAAR HET HOOGDUITSCH van EDÜARD WAGNER. 37VERVOLG. Vergeef mij dat ik u stoor, juffrouw Le page, zegde mevrouw vriendelyk ik wilde my alleen overtuigen of het u aau niets ont breekt en of gij tevreden zyt over uwe kamer. Ik dank u, antwoordde Sofie, het ont breekt mij aan niets en ik ben zoo tevreden alsof ik by mynen vader ware. Zij zette eenen stoel bij de tafel, waarop mevrouw plaats nam. Gy wordt zeker door eene droevige noodzakelijkheid van uwen vader gescheiden, zegde mevrouw deelnemend. Waarom keert uw vader met naar Frankrijk terug Dat kan bij niet. Er zyn redenen welke hém dwingen in bet buitenland te blijven, antwoordde Sofie, eenigszins verward toen zij er aan dacht van wien en tot wien zij sprak. Mevrouw Eugenie keek bare gezelschaps juffer sterk aan. Dit meisje moest van fat- soeuiyke ouders zijuj 2000 f had zich eene eeuw vergist. Eu nu zijn zekere socialisten zich reeds de tanden aan 't scherpen met het oog op het aanstaaude feest aan 't ministerieele schotelken. Ook de demokraten wat zouden zij niet wikten en wogen, bewezen, immer met cijfers en getallen, dat welhaast de samenleving, dank aan hunne goede zor gen, in een splinternieuw kleed zou ge stoken zijn en het voor goed zoude gedaan zijn met de bedriegelijke onuit voerbare beloften der roode scaijnvolks- vrienden, die aan de wereld een rijk van vrijheid en broederliefde voorspellen en niets in hun schild voeren dan knecht schap en onverdraagzaamheid. Al dat cijferen, dat schermen met ge tallen is louter oogenverblinding. De groenen zijn zoo dikwijls bij ons verslagen en nog bij iedere kiezing zijn zij zeker te winnen I Hoofdschuddend moeten wii er voorbij gaan wij willen die zonderlinge reke naars en cijfermeesters in hunno voor hen zoo aangename bezigheid niet stooren. Wij zouden er den moed niet toe heb ben hun vermaak, hun genoegen, hunne begoocheling is zoo schuldeloos zoo onnoozel. Wie is er wreed genoeg een zinnelooze is zijn spel te stooren Op een ander punt willen wij echter de aandacht onzer vrienden en lezers roe pen, namelijk.op het verschil van weerde der uitgebrachte stemmen. Wat zien wij inderdaad Een Brusselaar stemt voor 18 man, eene halve kamer, terwijl de stem van eenen Arloner, van eenen Eekloonaar, of Maasyckenaar één telt. Is dit rechtveerdig Zijn de Belgen dan niet gelijk Men spreekt veel van hervormingen van ons kiesstelsel, van evenredige ver tegenwoordiging enz. enz. Maar, als 't u belieft, zou aan dit onrecht, aan die ongelijkheid de E. V. een einde stellen Wel integendeelzij zou het vereeu wigen. Die onrechtveerdigheid zal bliiven, zoo lang iedere kiezer voor hetzelfde getal vertegenwoordigers niet zal mogen stem men. De groote volkrijke kies verdeelingen zijn lang genoeg bevoordeeligd geweest, opdat het eindelijk tijd worde aan dit misbruik een einde te stellen. De mannen van het zuivere A. S., zeg gen wij, demagogen, roepen ook de gelijk heid der Belgen in, zal men mij zeggen maar dat is valsch; want maatschappelijk gesproken in geen land ter wereld zijn de menschcn gelijk. Het is echter zoo niet meer waaneer men dit grondbeginsel onzer grondwet doet gelden ton voordeelo dtr gelijke weerde eener uitgebrachte stem dan wordt die beweegrede onom- Waarscbijnlijk verblijft mijnbeer Lepage in het buitenland om zijne Behuldeischers te ontgaan, dacht mevrouw. Dit zal de verkla ring van bot geheim wezen. Er volgde een poos stilzwijgen, waarin Eugenie's hart hoe langer boe meer ontroer de, naarmate zij bet meisje aanschouwde. Waart gij bezig uwen vader te schrijven? vroeg zij. Ja, mevrouw. Schrijf hem, dat ik u onder mijne be scherming neem. Weet gij, juffrouw, dat ik u meer heb gezien Ook graaf Beaucourt meende u vroeger gezien te hebben. Sofie verbleekte. Onmogelijk, zegde zij, want ik ben vreemd in Frankryk. En toch heb ik vroeger zulke oogen ge zien als de uwe, antwoordde mevrouw Mix tome, in gedachten verslonden. Sofie begon te vreezen dat een trek van haar gelaat hare moeder op het spoor kon brengen. Zij hief de oogen angstig en smee- kend tot mevrouw op, die by dezen aanblik verschrok en bleeker werd dan het meisje zelf. O nu weet ik het riep zij naar den adem snakkend, want het was haar alsof hare keel dicht gesnoerd werd. N u weet ik aan wien gy my herinnert Zij stond op eu liep ontroerd de kamer op en neer. Sofie zag haar angstig aan. stootelijk. Men moet den mensch nemen in zijn maatschappelijk leven lijk hij is, in zijnen handel eu wandel maar eene bijloopige omstandigheid inroepdh van plaats en woon, om hem in zaken van kiesrecht eenen ondergeschikten rang aan te wijzen aanzie ik als eene groote onrechtveerdigheid. Wanneer komt de dag der hervorming, dag welke aan die ongerechtigheid, aau dit bestaand misbruik een einde stelt en de gelijkheid der Belgen, in goeden zin begrepen, voor immer vaststelt van Op 8n dezer maand Augusti, is voo m heer Notaris Limpens alhier eene Naamlooze Maatschappij van crediet van werkmanswoningen voorde Cantons Aalst, Geeraardsbergen, Herzele en Sottegem, gesticht onder de benaming van Eigen Haard van 't ^Arrondissement van Aalst, n Hetcapitaal beloopt tot heden 61,500 franks en is onderschreven door de vol- nde actionnarissen MM. Fr. Monfils, Karei Druwé, Eugeen Moens, Julius Goethals, Clem. Van do Putte, Bu Leo Bethune, B" Felix Bethune, B" Karei Bethune, Bn Lodewijk Bethune, Bn Paul Bethune, Borreman-Mally, van den Hecke de Lembeke, H. De Beer, A. De Clippele, E. H. De Corte, (Pastoor deken te Geeraardsbergen) Mm* Barones vande Woestyne, geboren Gravin de Lie- dekerke, MM. Th. De Vuyst, Notaris, Arth. Vander Linden, Ach. Eeman, E. H. Felix Vande Putte, MM. Omer Van Lier- de, L. Do Sadeleer, O. Vander Haegen, Rom. Moyersoen en D'Haese, Mevrouweu W* A. Liénart en We Moyersoen-Vanden Hende. Als Bestuurleden zijn benoemd MM. Monfils, B" Leo Bethune, Rom. Moyersoen, Ach. Eemau, O. Vauder Haegen en Arth. Vander Linden. Als Commissarissen MM. H. De Beer, Omer Vander Linden, Jos. De Vuyst, Eug. Moens, Karei Druwö, Clem. Vande Putte en Julius Goethals. De vragen van crediet moeten schrifte lijk gestuurd worden aan den heer Notaris Limpens, Vrijheidstraat te Aalst,welke gelast is het voorafgaandelijk onderzoek te doen Zoo als men weet moeten de vragen onderworpen worden aan de goedkeuring der Staatsspaarkas. En een en ander over de voorwaarden De werkman köoper 't zij van een reeds gebouwd huis of van eenen grond bestemd om er een huis of woning op te bouwen, zal hij de Maatschappij de noodige capi- taleu vinden tot betaling van den prijs der woning of van hare opbouwiug, tegen buitengewoon voordeclige voorwaarden, 't is te zeggen, tegen zeer verminderden Zonderling, dat ik de gelijkenis niet terstond bemerkte mompelde mevrouw, zoodra zy weêr eenigszins kalmer was gewor den en hare blikken vestigden zich op het bleeke gelaat eu het goudblonde haar. Gij herinnert mij aan mijn eigen kind, dat jaren geleden in de Middellandsche zee verdronk. Zij had dezelfde oogen als gij. Haar haar waB iets lichter, maar gelokt als het uwe. Ach j hoe gelijkt gij op mijno arme Constance Gij hebt zeker veel van haar gehouden, merkte Sofie op, nauwelijks wetende wat zij zegde. Van haar gehouden Zij was alles voor mij riep mevrouw met tranen in de oogen. Ik beminde haar mijn lief, zoet kind Mijn on- Bchuldig schepseltje Ware zij voor mij ge- apaard gebleven, dan zou ik thans niet alleen ataanWanneer zij nog leefde.... maar waarom mij zoo te kwellen Zij is dood De laatste woorden klonken als een wan hoopskreet. Sofie sprong op. Hare oogen schoten stralen, hare lippen openden zich, hare armen strekten zich uit.... Zy stond op het punt zich aan het hart harer moeder te werpen en zich bekend te maken. Maar dat alles duurde slechts een oogenblik, de ge dachte aan haren vader dreef boven. Het vuur verdween uit hare oogen, de armen zonken langs hare zijden, de lippen sloten zich, het woord, dat hare moeder zoo gelnkkig zou gemaakt hebbeu, werd niet uitgesproken. Zy intrest met recht van teruggave bij jaar- doodingen of annuiteiten verdeeld op vele jaren. De werkman-kooper is alleenlijk ver plicht te storten op 't oogenblik dat hij eigenaar wordt, eene som gelijk aan */«oc of aan '/s® der waarde van het huis, vol gons hij eene gemengde verzekering op 't leven aangaat of niet aangaat bij de Algemeene Spaarkas, om aan de leenende Maatschappij de terugbetalingen van hare stortingen te verzekeren. Dus wie eene gemengde verzekering op 't loven aangaat moot maar een '/ïo® der waarde van het hpis storten en wie geene verzekering aangaat moet stor ten. Indien de werkman verzekerd is op 't leven, zijn zijne verplichtingen jegens de Maatschappij de betaling van eenen intrest van 3 ten honderd voor de ge leende som en der premie van zijne ver zekering. Indien hij op 't leven niet verzekerd is, betaalt hij jaarlijks eene som behelzende 3 V* ten honderd intrest der geleende somen eene jaardooding of amortissement vau het capitaal. De stichting der maatschappij welke aan vnle werklieden de middelen zal ver schaffen om eens den eigenaar te worden van hunne woning, hebben wij vooral te danken aan de goede zorgen van den heer Frans Monfils en van onzen jeug digen volksvertegenwoordiger, den heer Baron Leo Bethune. De leus der catholieken van 't Arron dissement van Aalst is Geen ijdele beloften maar werken,doen wat mogelijk is om het maatschappelijke vraagstuk in christene liefde en vrede eindelijk op te lossen. Het vakonderwijs wint dagelijks grond in België. De opvoeding der kinderen en jonge lieden moet gericht worden naar het bedrijf dat ze, in lateren levenstijd, zullen te beoefenen hebben. Hunne geest vermogens even als hunne lichaamlijke middelen moeten in dien zin geoefend en ontwikkeld worden. Van jongs afmoeten hunne zinnen op den stiel of do bezig heid gericht worden welke hun later zal te beurt vallen. Kennis in 't vak geeft liefde en smaak om het te beoefenen en vergemakkelijkt de taakmen doet geerne wat men met genegenheid verricht, en men voelt genegenheid voor 't geen men van jongs af heeft leeren kennen en waar- deeren. Te lang, helaas zijn onderwijs en op voeding, zelfs in onze beste - onderwijsge stichten, verloren gcloopen te lang ook blijft men den ingeslagen doolweg be wandelen 1 Wijze, geleerde en ervaren mannen hebben dien toestand beknibbeld eu de ware baan aangeduid, ongelukkig worden ze meerendeels niet aanhoord, noch door onderwijzers, noch door dezen die er veel meer belang in hebben, te weten, do kort- liet zich weêr op haren stoel neervallen en staalde haar hart opnieuw tegeu de echtge- noote van haren voder, die van hem gesehei den was. Maar mevrouw Mixtome had hare bewe gingen gezien en hare ontroering bemerkt. Zij schreef deze toe aan innige deelneming, welke zij niet dorst uiten tegenover de hoog geplaatste dame, en zij had er Sofie te liever om. Niemaud weet wat ik lijd, begon zij weêr, na eene lange poos. Ik zou eene jongere zuster of een kind innig liefhebben, een dier baar wezen, dat ook mij wederliefde toonde. Ik heb eene groote genegenheid voor u opge vat, juffrouw Lepage, en hoop dat wij met tertijd elkaar zullen lief krijgen. Het is wel vreemd dat ik met u zonder terughouding spreek, maar ik gevoel mij geheel tot u aan getrokken. Er moet eene wonderlijke gelijk heid tus8chen ons bestaan, iets wat men ziels verwantschap noemt. Sofie opende de lippen om te spreken, doch kon geen woord nitbrengeu. Terwijl de goed heid en vriendelijkheid harer moeder, hare innige liefde voor hare dochter, haar lijden over het verlies vau haar kind, het meisje tot haar neigden, werkte de gedachte, dat de trotsche vrouw haren man in het gevaar ver laten had, verkillend op haar hart. Ik vlei mij de menscheu goed naar hun uiter lijk te kunnen beoordeelen zegde mevrouw zichtige ouders die de dwaze mode willen volgen. Met welke schimmen in den bol komt soms de boerendochter niet te huis, na twee, drij jaren - pensionaat Om honderd franken piano, vijftig franken schilderkunst, even veel geographic en geschiedeuis, nog wat crocbéwerk en fantasie bezigheden, die gedurende de drij jaren veel geld hebben gekost, be nevens 't verlies van den kostelijken tijd om nuttige kennissen aan te werven. Te pront en te geleerd om te werken, maar onbekwaam en onbehendig, even in huis houden, naad en hofwerk, om patatten te koken, eene broek te lappen of savooien te planten. Dit verslecht nog van dag tot dag 't zijn slechte boerenjaren, de armen ont breken voor 't boerenwerk, de pracht komt meer en meer op in onze dorpen zou de oorzaak soms in de ijdele opvoe ding onzer boerendochters niet te vinden zijn? Ach wat zijn er nuttige dingen te leeren voor eene boerendochter benevens het onontbeerlijk lezen, schrijven en reke nen n Huishouden en keuken, gezond heidsleer en kennis der huisdieren, neer hof eu moestuin, voedingsleer van men- schen en dieren, boekhouden in haar vak, zuivelbewerkingen en nuttig haudwerk, kuisschen en reinigen, nuttige produoten leeren kennen die dagelijks kunnen te pas komen in 't buitenleven. Ziedaar een programma I Jamaar, waar zijn die scholen te vin den Er zyn er zoo eenige in verschillige Provinciën, bijzonder ingericht voor boe rendochters. De. meisjes worden er goed koop ouderwezen omdat ze bijna al 't werk zelf doen iu keuken en kelder, melkerij en moeshof. Gysegem, Oosterloo, Brugelette, Vir- ton, Heverlé, enz., bezitten zulke scholen. Gysegem, in onze Provincie, in ons gebuurte, heeft, sedert 'tjaar 1891, reeds een houderdtal diplomas van Landbouw onderwijs afgeleverd aan boerendochters. De Ouders die het ondervonden hebben weten best wat er van'dergelijk onderwijs mag verwacht worden en hoe de jonge dochters tot welstand in het Landbouw bedrijf kunnen bijdragon door hunnen vlijt en kennissen. Dit jaar nog zijn elf diplomas afgele verd, waarvan 9 van eersten graad en twee van tweeden graad. De afgeveerdigden van Staat en Pro vincie drukten meermaals in don loop der examens, hunne voldoening en bewonde ring uit over de grondige kennissen der leerlingen. Zulke dochters zijn in staat van op een boerenhof uitstékende diensten te bewijzen ZONDAG21 AUGUSTI 1898, dienst doende Apotheker: Mr Bonner, Bis schopstraat. Eugenie, en zie dat gij een edel karakter en een liefdevol hart bezit. Uwe liefde te winnen zal mijn doel zijn. Wat zegt gij daarvan juffrouw? Willen wij een verbond van vriend schap sluiten Sofie meende het van de hand te wijzen, want zij dacht aau het onrecht haren vader aangedaan. En kon zij liefde schenken zonder vertrouwen Zou zij de vrouw kunnen lief hebben die haren vader verlaten had Zij zag het edele sohoone gelaat dat van innige liefde getuigde, en het gevoel van het meisje ontwaakte te sterk, om er weerstand aan to kunuon bieden. Deze vrouw was hare moeder, die haar als dood beweend had en nog aan haar hart had 2ij als kind gerust, en dit hart neigde zich nu tot het hare. Kon zij de liefde harer moeder afwijzen Xofie streed hevig, zij sidderde over al hare ledematen zy zag mevrouw aan en strekte hare armen uit. Deze drukte het meisje aan haar hart en kuste haar. Daarna liet zy haar los, trad eenige schreden terug en zeide Wij hebben onzen vriendschapsbond be zegeld. Mag ik n nu Sofie noemen Het zal my geuoegen doen dezen naam van uwe lippen te hooren, antwoorddo het meisje. Gy moet mij eens'alles van u vertellen, van uwen vader en van Griekenland, zegde mevrouw, de hand op het hoofd van het HET SPUWEN EI* I)E TEHING. 'tls overvloedig bewozen, eu talrijke proeven komen uit feit bevestigen De tering of uittering verspreid zich bij mid del van de lucht. Doch het dient wel opgemerkt te worden dat het de adem dor teringloidenden niet is welko de lucht besmet, maar wel hun fluimen deze verdroogen, en de lucht neemt op en ver spreid de microben of kiemen der tering. Men kan de verspreiding dezer schrik kelijke ziekte, wolke in onze streken een vijfde der sterfgevallen veroorzaakt, ver mijden met volstrekt het spuwen in de openbare plaatsen te beletten, zooals iu de kerken, theaters, herbergen, bureelen der openbare besturen, workplaatsen, winkels, openbare rijtuigen, ijzerouwegen, enz. enz., en zelfs in de straat bijzonder in de straat, het spuwen te verbieden. In zeker gemeenten van Duitschland bestaat dit verbod, en de sterfte door tering is weldra verminderd op t>0 in getal, door dezon eenvoudigen maat regel. In Oostenrijk bestaat sedert drie jaar, eene wet welke met eene boete van 2 fr. straft al wie in eene openbare plaats spuwt. In Amerika is de straf, in geval van hervalling, een dag gevangenis. Het deukbeeldig reglement onder dit opzicht schijnt ons te zijn de verordening van het gezondheids-comiteit van de ge meente Saranae Lake, in den Staat van New-York. Het verbod van spuwen strekt zich ook op de kerken, scholen, magazijnen, open bare wandelingen, eu, in 't algemeen, op al de plaatsen waar de uitgespuwde Mlot- fen zouden kunnen de ziekte voortzetten. A.1 wie zich plichtig maakt aan overtre ding dezer verordening, is strafbaar en de straf bestaat in eene min of meer aan zienlijke boete. De bewerkstelling van dergelijke regle menten in een land als België, waar do teriug jaarlijks ontelbare slachtoffers maakt is noodzakelijk en schijnt voor waar de plicht van de openbare be sturen. De woorden - verboden te spuwen moesten overal aangeplakt worden, in zichtbare en duidelijke letters. Do geestelijkheid welke deze letters op den voorgevel onzer kerken geschreven heeft, voor reden van welvoegohjkheid, zou goed handelen indien zy boven do rede van godsdienstigheid er nog eene uitlegging betreffende de gezondheidsleer, bijvoegde. De minister van spoorwegen moest het zelfde verbod aanplakken en doou uitvoe ren in de treinen,standplaatsen eu kaaien der statiën. Eindelijk is het noodig dat dit verbod door straffen bekrachtigd worde en dat boeten den overtreder opgelegd worden. De tering is eeDe maatschappelijke kwaal, en er dienen krachtige maatre gelen genomen te worden verboden in 't oponbaar te spuwen, is een der afdoen de middels. meisje leggende. Ik zal u niet langer van uw briefschrijven terughouden. Johanna zal my outkleedeu eu daar uw brief dan wel gereed zal xijn, zal ik haar tot n zenden. Zy kan a met uw uachttoilet helpen eu u zeggen wat gij wenscht te weten omtrent uwe plichten als gezelschapsjuffer voegde zij er schertsend bij. Vraag haar alles wat gij wilt, zy zal u antwoorden want zij kent mijne gewoonten, die ik niet gaarne afleg. Zij drukte nog eenen kas op Sofie's voor hoofd, wenschte haar goeden nacht en verwij derde zich. Ik liegryp mij zei ven niet, dacht me vrouw Mixtome, toen zij in hare kamer was. Dit meisje heeft mij betooverd. Als ik bij haar ben vergeet ik myne gewone voorzich tigheid. Ik weet inderdaad niets van haar, dan dat zij in het bezit is van goede aanbeve lingen. Zij heelt mijn hart gestolen. Sedert vele jaren heb ik met niemand gesproken zooals ik dat met haar heb gedaan. Ik schijn in haar gevonden te hebben wat ik zooht. Hare aanwezigheid schenkt my rust eu vrede. Ik zal allee doen wat ik kan om hare liefde te winnen. Ik geloof dat de Voorzienigheid iny haar heeft gezonden om my te bewaren voor hetgeen do wereld my noemt, koel en zonder hart (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1898 | | pagina 1