J Trouwen. LANDBOUW. zkhettze^hstg- Overlijden. Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. Men hoort hedendaags zoo menige brave ziel zuchten en klagen over de boosheid der wereld. Is het een bejaard mensch wien de tegenwoordige toestand eene klacht ontrukt, dan hoort men altoos.... dat de menschen alsdan veel braver, veel broe- derlijber tegenover elkander waren, enz. enz. Wij zullen nu met die brave men schen diesaangaande niet twisten, doch eene zaak staat vast de ongodsdienstig heid neemt niet af, integendeel. En waarom neemt zij niet af Grootendeels omdat liet huisgezin aan getast is omdat het familieleven al lan ger hoe meer verdwijnt. En dit familieleven, waarom verdwijnt het J Omdat toch zoo veel huwelijken, den dag van heden, Gods zegen onweerdig zijn. Wil de eerzame lezer met mij een uit stapje in de wereld doen en zien hoe de huwelijken voorbereid worden. Ziedaar twee jonge wezens. Hij is nog bitter jong. Van bet leven weet hij bijna nog niets nooit heeft bij op 't zoet en zuur van 's menschen bestaan nagedacht en niemand, helaas, heeft zijne aan dacht er op getrokken. Zij is even jong, en nog veel gedach- tenloozer, nog veel min geleerd. Eu toch ziju die twee schepsels be sloten den huwelijken stand aan te gaan 1 Wat trok hen tot'elkander Niets dan lichamelijke hoedanigheden soms de enkele zucht... te doen zooals de ande- ren doch geen van beide trachtte de 1 Sedert 1888 heeft men in onze stad ziel te doorgronden van hem of haar aan l ongeveer 15,000 kilos boter aangeslagen wie zij binueu korten tijd door heilige en jj men heeft er 4 tot 5000 kilos moeten van levenslange banden vereenigd zouden delven, zoo slecht was zij. ken wordt waarop door drank bo- dwelmde gasten schaamteloos lieder lijken praat en dierlijke zangen doen hooren. En op de doopen, hoe treurig gaat het daar somtijds. Uit gewoonte, voor 't menschelyk opzicht, of om de vrouw genoegen te doen, zonder te peizen wolk groot en noodzakelijk sakrament het Doopsel is, wordt het kindje ter kerke gedragen doch welke godsdienstige gevoelens zijn er in 's peters herte of in dit der meter Is het doopsel weêral geen drankfeest Is het weeral geene gelegenheid tot outuebtige liederen en gesprekken Ja, de wereld is ziek. Ja, de ongods dienstigheid neemt toe by den werkman burger en rijken man maar schenk den menschen het kristene familieleven we der, en de maatschappij is gered. Ouders, oversten, of wie 't ook weze die door uwen staat zedelijken invloed uit te oefenen hebt, spreekt dikmaals, spreekt grondig aan de bekwame jeugd over het ohbistelijk huwelijk. Leidt de stappen van hen die uwen wijzen raad volgen willen. Weerhoudt degeneo welke, uit onbe zonnenheid, eenen stap wagen die hun gansch leven vergallen kaD, en tevens van eene vrouw en van hare kinderen, een huisgezin van rampzaligen maken. Sint- Jans-Bode. Boterbedrog. Wij lezen in de Gazette van Gent worden. 't Is waar, dc werkende klasse alleen moet den steen, op dit gebied, niet toe geworpen wordeu. In hoogerc kringen gebeurt het maar al te dikwijls dat schoonheid alleen, of geld of titels de eenige drijfveer zijn dor huwelijken, maar juist daardoor ook is do wereld zoo ziek daardoor ook is dat het bederf aau kroon en wortel van den maatschappelijkeu boom te vinden is. Maar stappen wij henen over den tijd der voorbereiding. De dag des huwelijks is aangebroken. Do plechtige beloften worden voor Kerk en wet afgelegd, en een nieuw huis gezin is gesticht. Die beide echtelingen hebben geknield aan den voet des autaars. Gods priester heeft ze, in naam des AlmacLtigeu, vty bonden, en zijnen zegen over hen afgesmeekt. Jonge vrouw, hebt gij uwe gebeden met die des priesters vereenigd Hebt gij, met hem,van uwen Schepper de genade afgesmeekt uwen levensgezel buiten en boven alle andere mannen lief te hebben en getrouw te blijven tot ter dood Hebt gij van uwen Schepper gevraagd dat Hij u de kracht scheuke om met gelatenheid de lasten des huwelijks te dragon Jonge man, toen gij aan 's priesters voeten knieldot zegde uw hert ook haar en haar alleen die nevens mij knielt, wil ik liefbebbeu en beschermen Jong paar, hadt gij erop gedacht, vooraleer den plecbtigen eed te zweren, dat man eu vrouw gebreken hebben, en dat liefde en godsdienst alleen do weder- zijdsche toegevendheid, eenig middel van vrede, schenken Heil u zoo gij aldus de toekomst inge- zien hebt. Alsdan zal uw nieuw huizeken u aan lokken. Alsdan zult gij, arbeider, na den volbrachten arbeid, u ten huize spoeden om er door het vriendelijke woord, den zachteu blik uwer beminde en bemin nende vrouw ontvangen te worden. Heil u, ja, jonge ccbtgenoote, zoo gij uit liefde, en God voor oogen houdende, met Hem in uw het herte, aan 't huwe lijksaltaar knielend, den Almachtigen beloofd hebt uwe plichten, hoe zwaar ook, niet alleenlijk met onderworpen heid, maar met vreugde te vervullen. Want alsdan zult gij trachten van uw huisje of uwe kamer een hcmelken te maken. 't Is waar, schamele meubelkens zullen bet misscbeu wezen waarop gij te sta ren bebt maar de netheid, de orde zullen er beerschen. Een vindingrijke geest zal beerschen. Een vindingrijke geest zal aan uwe verblijfplaats een lachend voorkomen weten te geven. De spijzen zullen met zorg bereid worden, en boe moeilijk 't ook valle, gezien uwe geringe geldmiddelen, op afwisselende, smaakvolle wijze opgediend worden. En wanneer, later, de Hemel uwen geluk kigen echt zal gezegend hebben wauneer gij een eerstelingsje ten doop zult mogen dragen, dat bet weze met bet gedacht dat gij het er henen voert óm er eencn nieuwen erfgenaam des hemels van te maken. Hoe jammer helaas 1 dat wij zooverre zijn van die echt kristelijke huwelijken Hoe menige echtverbintenis wordt thans niet gesloten, in onze stad, God lof nog niet veel, maar in andere steden, zonder 's priesters tusscbenkomst. Hoeveel huwelijken worden er niet gesloten in,dewelke één der beide echte lingen en soms alle beide den prii sterlijken zegen ontvangen, terwijl nun herte met eene ijselijke sacrilegie be smeurd is 1 Hoeveel huwelijken zijn er niet waar erop dierlyke wijze geëten en gedron- Reeds meer dan 1200 processen-verbaal werden opgesteld. De leden der policie, welke gewoonlijk de boterjacht doen, kennen reeds een aantal bedriegers op het zicht ook dezen zien het dadelijk als er gevaar dreigt en vluchten met huune korven in kelders en herbergen. Men zegt dat in een dorp uaby onze stad, een soort van syndicaat van boter bedrog bestaat, dat aan de boeren, die geknipt worden, de weerde der aange slagen boter teruggeeft en bij vervolging ook de kosten van advokaat, enz. betaalt Algemeene ontwapening. De tsar van Rusland, Nicolaas II stelt do al gemeene ontwapening voor. Niet langer, zegt hij, kan men bet pad volgen die tot de uitputting der naties lydt; alleen de ontwapening, de algemeene vrede, kan de rampen afweren waarheen het milita rism ods regelrecht voerten die ram pen zijn de ondergang van het vaderland, de vernietiging van de algemeene wel vaart en de armoede en ellende des volks. Laat ons hopen dat het voorstel van keizer Nicolaas II door de groote mogend heden zal ingewilligd worden. van het HOORNVEE toebehoorende aan de Leden der Maat schappij van Onderlinge Veeverzekering S' Martinus, gevestigd te Erpe, op Kermis Donderdag, 8 September ten 8 uren 's morgends, ter wijk DORP en KAT. De stieren der gemeente en omliggende ge meenten worden ook ter keuring toegelaten. De feesten zullen door het muziek opge luisterd worden. Uit Ninove meldt men het godvruchtig overlijdeu van den Z. E. H. DE COCK. Pastoor-deken, in den ouderdom van 79 jaren. Ten bureele van den Denderbode kan men van heden af HET KRO NINGSNUMMER der Nieuwe Belgi sche Illustratie bekomen aan 0,540 franco per post 0,54ÊS. Vraaghet aan onze gazetverkoopers. AALST. Brandramp. Dijnsdagll. rond middernacht is or brand ontstaan te Aalst- Schaarbeok, Paddenhoek, in de drywoonst of liever drij aan- eenpalende boerenstoden be woond door DeVulder-Sterck, Schollaert- Sterk en de w° De Boeck. Vrouw De Vulder werd wakker en bemerkte eene buitengewone klaarte zij wekte haren man en deze bestatigde dat er brand was ontstaan in de schuur. [Het vuur liep met eene verschrikkelijke snelheid voort en weldra stonden al de gebouwen in brand. Nauwelijks had De Vulder metzijne kinders hunne woning verlaten of de zoldering storte naar beneden. De we De Boeck werd door De Vulder gewekt en zij en bare dochter hadden ook nauwelijks den tijd om te vluchten. De afdeeliug Schaar beek van ons vrijwillig Pompierskorps verscheen rap ter plaats doch hij gebrek aan water was zij machteloos om 't vuur te blusschen.Alles is dus tot asch en puin gebracht geworden. De oorzaakDs oube- kend; De Vulder verklaart dat niemand zich in de schuur heeft begeven en dat zijne vrouw ze voor het duister werd, heeft gesloten. In de schuur van De Vulder waren 25 roeden tarwe gebergd. Zijne woning, eigendom van Jacobus De Vulder is verzekerd voor 2200 fr. en zijne meubels, vruchten en alom voor 3300 bij de Maatschappij Vereenigde Eigenanrs. De woning enz. der w" De Boeck is ver zekerd bij de Maatschappij Vereenigde Nijveraars voor 8200 fr. In den brand zijn gebleven, meubels, kleederen, alem, de opbrengst van 25 roeden aardappels en eene som van 550 fr. 't spaargeld barer dochter. Do meubols enz. van Schollaert zooveel mogelijk gered. Alles is verzekerd bij do Maatsch. Loydbelge voor 11000 fr. Wetteren. De E. P. Vilain, der Congregatie van Scheut, zong dijnsdag raorgend eene Mis in de kerk van Wette ren. Toen bij liet Gloria zong, viel er vol gens de eene eenen steen uit het gewelf, en volgens een andore schoot er eene lamp los die op 't hoofd van den E. H. Officiant neerkwam en eene vreeselijke wonde veroorzaakte. Rond den middag overleed den verslagene priester die kor telings naar Mongolië moest vertrekken. Niettegenstaande de klachten der bevolking cn de reclamaties der gemeen tebesturen, is het water des Denders al weer sedert vrijdag bedorven. Gansch de lucht der Dendermondscbe vallei is ver pest door den onverdragelijken stank en de vuile uitwasemingen. Zijn er dan geene wetten voor de openbaro vergiftigers des meuschdoms en de vernielers der vis- scherij Het is boog tijd dat er maatre gelen genomen worden, wil men niet dat er weldra eene openbaro besmetting in die vallei uitbreke. In de maand juni 1899 zullen drio honderd Ehgelsche pompiers naar Gent komen, tijdens de provinciale tentoon stelling. Technische proefnemingen zul len te dier gelegenheid worden gedaan. Twee straatjes, welker huizen bestemd waren om afgebroken te worden, zullen worden opvolgenlijk in brand gestoken. De Engelscbe pompiers zullen gelast worden een gedeelte van den brand te blusschen, en een ander gedeelte zal moeten gebluscht worden door de Geot- sche pompiers. Alzoo zullen de operatiën der beide korpsen kunnen vergeleken worden. Zaterdag avond rond 7 uren, kwam Jozef Wuyts, oud 60 jaar, bode van Ste- kene met kar en peerd uitSt-NikoIaas gereden. Op de wijk Kleibeke, stuikte bij over zijne kar met het hoofd op de straat- steenen, en bekwam door den val eene schedelbreuk, en verstuiking van den halswervel. Doktor De Smedt, diende hem de eerste zorgen toe en deed hem naar het burgerlijk gasthuis dragen. Al daar ontving hij de laatste HH. Sacra menten der stervenden en verkeerd in zeer bedenkelijken toestand. Te Sinte-Agatha-Berchem zaten vier personen met de kaart te spelen. Een hunner sloeg zoo geweldig met de vuist op tafel dat de lamp omviel, brak en dat de afstroomende petrool brandend op de kleeren der kaartspelers terecht kwam. Alle vier bokwameu brandwon den, waarvan twee zeer erge. Op de Groote Markt, te Brussel, nabij het huis de Balans, meer gekend als de Twee Negers, hoorden de herberg bezoekers boven hunne hoofden de ven sterruiten in stukken springen. Er was brand op de bovenverdiepingen ontstaan en, daar men wist,dat er menschenlcvens te redden waren, spoedde elkeen zich daarhenen. Drie kinderen, die alleen op de derde verdieping sliepen, werden met veel moeite gered. Het vuur werd, nadat het heel de bovenverdieping vernield had door de pompiers uitgedoofd.De bewoners dier verdieping waren uitgegaan en had den eene pefcroollamp op de kas lateD branden. Waarschijnlijk is deze ontploft en heeft alzoo brand gesticht. Een schoenmaker, die met zijne vrouw en zes kinderen eene tweede ver dieping van een huis der Van den Bran- denstraat, te Brussel, bewoont, maakte, terwijl zijne vrouw bij den bewoner der benedenverdieping werkte, zijn middag maal gereed op een petroolkomfoor. Bij ongeluk stootto hij dit komfoor om on de vlammende petrool verspreidde zich over de kleeren van den schoenmaker, die weldra hraudde als eene lovende fakkel. Men bracht hem 3pocdig hulp, maar niet temin heeft bij levensgevaarlijke wonden bekomen. Elect rische spoorwegen. Tusschen Oostende en Brussel zullen wij binnen kort zoogenaamde trains tramways élec- triques hebben. Proefnemingen zullen donderdag tus schen Luik en Thienen wordeu gedaan. Het parket houdt zich ernstig bezig met het onderzoek van eene krach, waar van een inwoner van Vilvoorde de held is. Deze persoon, van Hollandschen oor sprong, wist verschillige groothandelaars van Brussel vertrouwen in te boezemen en deed betn dan heele wagons koopwaar op verschillige plaatsen van bet land be zorgen. Eens ter bestemming, werd de lading der wagons links cn rechts aan spotprijzen verkocht. Dit bedrog heeft eindelijk zoo lang geduurd dat er eene klacht tegen hem werd neergelegd, die een aanhoudingsmandaat voorgevolg had. Het bedrag van de alzoo ontvreemde som men is nog niet gekend, doch het cijfer moet nog al hoog zyn. Zaterdag had er op de Schelde, vlak voor het Vlaamsch-Hoofd te Antwerpen eene aanvaring plaats, die erge gevolgen kou gehad hebben, doch die, ondanks de ernstige stoffelijke schade, toch nog be trekkelijk goed afliep. De groote Eng< lsche stoomboot Saint Leonards kwam van New-York aan, met volle lading en een 200tal peerden. Zij zwaaide voor de stad, juist op het oogen- blik dat eene toogboot, hebbende vier binnenschepen op sleeptouw, uit do dok kwam en daar voorbijvaarde. De sleeper wilde die schepen achter de Saint Leonards door brengen, wat de oorzaak was weet men niet daar sneed een slag van de schroef dor St-Leonards eensklaps de sleeptros door en de binnen schepen draaiden nu, ongestuurd, gevaar lijk op zichzelven rond. Ongelukken waren onvermijdelijk. Ook was weldra de schuit Twee Gebroeders, patroon Goverts. gezonken, op 35 meters van de Jordaanskaai, op li meters water. Dit schip is geladen met 60,000 kilos tarwe. Twee andere schepen, die aan de kaai lagen, werden aangevaren en bekwamen ernstige avarie. De Michel Strogoff, pa troon Backeljau, geladen met 1000 vaten cement, bekwam zwaar lek, en moest in zinkenden toestand naar den linkeroever worden gebracht, en het rijnschip Bade- nia 19 kreeg een lek boven de waterlijn, zoodat men het voortladen van het schip moest staken. Die mag van geluk spreken. Eene vrouw van Borgerhout, ontving over eenige dagen van baren man eene envelop met 1400 fr., in papier, welke zij in de kast legde, tusschen andere voorwerpen, als papieren, linnen, enz. Later giDg zij de kast schikken en zon der er aan te denken moet zij de envelop met andere papieren er uit genomen en weggeworpen hebben, want 's avonds, miste zij het kostbare pakske. Meenende dat het gestolen was, ver wittigde zij de policie, en in korten tijd stond de heele straat overhoop. Een kind uit de buurt, dat nu korts nadieu 't huis kwam, vond zijn broerken, dat meende te beginnen mannekens te knippen van eenige papierkens, die het op straat gevonden had. De jongen, omtrent 11 jaar oud, had reeds eenig verstand van die papierkens en herkende ze voor ile bankbriefkens, waar de vrouw naar zocht. De vrouw werd verwittigd en bevond dat nog geen enkel der briefkens geschon den was. Van blijdschap gaf zij 20 fr,, aan den jongen, die oorzaak was dat zij hare weerden terugkreeg. De petrool. De weduwe Eenens, die te Homburg (bij Luik) alleen woonde, goot petrool in haro stoof. De vlam sloeg uit en in eenige oogenblikken stond de vrouw heel in brand. Zij liep kermende op straat en lag daar letterlijk te braden. Eer hulp kon gebracht worden, was de ongelukkige reeds half verkoold. Zij heeft echter nog eenige uren geleefd. Lebrun de vertegenwoordiger van den Brusselschen wisselagent,sedert eeni ge dagen met 90.000 fr. verdrenen schijnt naar Amerika getrokken te zijn. Hij be kleedde zijnen post van vertrouwen slechts sedert januari. Vroeger had hij te Koekel- berg kennis gemaakt met eene winkel dochter, welke hij later dikwijls ging bezoeken. Doch daar dit heen en weer reizen hem verveelde huurde hij voor haar een appartement te Luik. Nu verge zelt zij hem op zijne reis naar Amerika. Vermindering van gerechtskosten. Ten einde de kosten van proces sen zoo veel mogelijk te verminderen, heeft M. de procureur-generaal de ambte naars van het openbaar ministerie bij de politierechtbanken, verzocht de getuigen niet moer door eenen bussier te doeu dagen, maar hen enkel schrifteijk te ver wittigen door policieagenten in de steden en door veldwachters in buitengemeenten, Eenige burgemeesters hebben zich daartegen verzet, om reden dat de veld wachters hunnen gewonen dienst daar voor niet kunnen verlateD. Een nieuwske om de visschers te doen watertanden Uit eenen vijver te Chimay werd maandag eenen snoek ge vangen van J meter 30centimet. langen 13 kilos zwaar. ft nor- gestorven. Do gendarmerie heeft per: telegraaf bevel ontvangen, bij den been-' houwer beslag te leggen op het nog aan wezige vleesch. Een boerenknecht, te Boncelles- loste eeu geweerschot om de kinderen te verschrikken,die in den hof fruit kwamed stelen. Doch het schot trof een der jon gens in de borst. Het kind werd in dei naastgelegen hoeve gebracht, waar het Jen geest Zonderlinge looneelen te Bree. Eene dame van eene der meest geachte families onzer stad, kreeg in het begij der verloopen week bezoek van twee' beeren barer familie uit Brussel. De» personen, liefhebbers van muziek, speel den 's avonds viool on clarinet, wat het genoegen uitmaakte van al dc bewonen der Beek- en Kloosterstraat. Dit viel echter niet in den smaak van den luitenant der gendarmerie, die ook in' de Beekstraat woont. Vrijdag avond gaf hij bevel aan twee gendarmen, post te vatton aan het huis van Mad. W.., en d< muziek te verbieden. Eenieder stond ti zien naar het op en neer wandelen der gewapende gendarmen eindelijk begoi de muziek, hetwelk uu ook verboden werd De heeren hielden op met spelen doch dit verbitterde zoo zeer het volk,da; reeds van alle kanten was toegestroomd! dat zij begonnen te fluiten, schreeuwen zingen, jouwen, kortom een ketelmuziek te maken van eerste klas. Ook deden de inwoners der Klooster straat hunne klachten bij den Burg* meester, over do ongehoorde handelwijs van den luitenant der gendarmerie, waar op M. do Burgemeester aan de tw« heeren toelating gaf, zooveel muziek te maken als zij verlangden, en zich niet bi: bekommeren om de bevelen van den luite nant. Zaterdag avond werd de wacht ver sterkt 4 gendarmen en de luitenant, va: kop tot teen gewapend, stonden aan ha huis van Mad. W.., omringd van ee; duizendtal menschen. De muziekante: begonnen te spelen, waarop weer verbo; der gendarmen. M. -de Burgemeester, die intusscha toegekomen was, zegde aan den luitenau; dat hij geen recht had om dit muziek h beletten. Hierdoor ontstond eene woor denwisseling, die zoo hevig werd dat mei begon te vreezen voor geweld. Ten slotb riep M. dc Burgemeester de twee heere; buiten, men plaatste eene tafel te midda der straat, waarop onze muziekante! gingen staan, men bracht twee stoelen waarop M.de Burgemeester en zijne docb ter recht voor de tafel plaats namen, e nu begon de muziek, hetwelk geestdriftig werd toegejuicht. De luitenant met zijne vier gewapend* gendarmen konden achter het volk blijval staan en vonden hot zeer geraadzaam,' zich stil te houden tot het concert wi De gendarmen hebben geheel den nacfc het huis van den luitenant- bevelhebbe moeten bewaken. Gelijk men wel denken kan, haddi toouoel geheel de stad te been gebracht Schrikkelijke gevolgen eener grap. Te Dottenys (West-Vlaanderen) had in hen nacht van woensdag op donderdag det volgende treurig voorval plaats Vier kameraden, die den Sint-Lode- wijksdag gevierd hadden, Adriaan Loi- seau, Gustaaf Bossut. Polydoor Sagaert en Lodewijk Decueillerie "allen van ge zegde gemeente, profiteerden van het schoone avondwcêr om eene wandeling te doen. Zij gingen tot aan Espierres, op de franschc grens, tot waar zé eenen vriend, Gustaaf Van Neste, hadden uit geleide gedaan. Daarop keerden de vier vrienden terug in twee groepen. De eerste bestaan de uit MM. Bossut en Loise, de tweede uit Decueillerie en Sagaert. Deze twee laatsteu verzonnen eene grap. Zij sneden door het veld den weg af, liepen zoo hunne makkers vooruit en nabij eene hoeve gekomen, sprongen zij eensklaps te voorschijn, hunne makkers toeroepend Haltde beurs of het leven 1 De andoren herkonden hunne vrienden niet. M. Loisoau trok een revolver uit den zak, schoot en trof Deceuillerie-in volle borst. De gekwetste werd naar huis gebracht nu van de HH. Sacramenten bediend. Donderdag heeft het parket een onder- ek gedaan. Loiseau is niet aangehou den, doch hij moet zich ter beschikking van het gerecht houden. Een huisgezin van vier personen, te Sirault (Bergen), is vergiftigd door het van slecht vleesch. Een der vier is Vergiftiging. Te Musselkanaal (Gr, stierven deze week een paar koeien, nar meu vermoedde tengevolge van de warmtt Het vleesch dezer dieren moet zijn ge bruikt in sommige gezinnen. Spoedig stieryen er meer beesten eu nt bleek, dat de dieren gestorven waren aai miltvuur. Zij, die van het vleesch genut tigd hadden, werden zeer ongesteld, twe< daarvan werden naar 't gasthuis te Gro- ningen gebracht. De arbeider Zweep, vu Musselkanaal, is spoedig overleden di toestand van Barenkamp is zeer zorgwek kend. In verschillende stallen is deze besmet^ telijko ziekte uitgebroken bij de weduwe: Schoo zijn van de 7 koeiën reeds 5 ge storven. Naar men zegt moet Barenkamf geholpen hebben bij het afmaken van eet besmet dier en daardoor zijn aangetast. Eene dochter van den smid S. te Exloërmond moet ook door do ziekte zijn, aangetast het lljarig kind is vreeselijk gezwollen en de toestand zorgwekkend, jij hopeloos. Het blijkt dat al dc gestorven' dieren op een en dezelfde weide hebben geloopen, zoodat daaruit de besmetting ii< voortgekomen. Een veehandelaar, die met de beesten I in aanraking is geweest, heoft zijne klee* deren verbrand. Door de policie zijn et; overal '-or Jeu geslagen en aan de veehott-1 dei s is het verboden melk te verkoopen. Door den inspecteur van het veeartsenij- kundig staatstoezicht is een onderzoek ingesteld. Naar wij vernemen moet de ziekte er reeds 14 dagen gewoed hebben; 13 gezinnen hebben van hot vleesch ge bruikt. Vreeselijk drama. Woensdag avond,: rond 6 uren, ging vrouw Chaigueau, moe der van 3 kinderen waarvan het ouds» 10 jaar is, met haar 8jarig dochterkea van Paey naar Buisson Fallue, waar haaf man aan den oogst werkt. Nabij de statie van Boisset vroeg vroui Chaigneau te drinken. Daar zij reedi dronken was weigerde meu haar drank. Hierop haalde zij zelf eene flescli ui', haren zak, dronk er van en deed ook haar dochterken genever drinken. Het kind was dan ook spoedig dronken en het wilde ;een genever meer. De moeder dopte dan brood in den drank eu dwong het kind dit op te eten. Waggelend vervolgden moe* der eu kind haren weg. Twee kilometers verder bemerktei voorbijgangers, dat het gelaat van bet kind bebloed was, en vol medelyden de-

De Denderbode | 1898 | | pagina 2