LANDBOUW. MEERBEKE NINO VE. De groene. bedriegers. 7s""" September. Een en amlev. Rechterlijke kronijk. Allerhande Nieuws. Veeziekten in Belgié. Deoffi- ciëele verslagen over den gezondheidstoe- staun van hot vee in België zijn verre van schitterend. De Landbodedie goed ingelicht kan zijo, meldt 9 gevallen van snotziekte bij peerden, waarvan er 5 rechtstreeks uit Engeland werden ingevoerd. Het mond- en klauwzeer breidt zich merkelijk uit in de provinciën Luik, Lim burg eu Brabant. Ziehier eenige merkweerdige opgaven Luik 99 stalleu op 28 gemeenten. Brabant .22 12 Limburg .77 17 Henegouwen 4 2 Men zou misschien denken dat dié ziek ten voortkomen van ingevoerd Hollandsch of Amerikaansch vee Lees wat do Landbode zegt De verbreiding der kwaal is hoofd- b zakelijk toe te schrijven aan de 6e- smelting der markten die Diet geDoeg bewaakt worden en ook aan de onge- looflijke onverschilligheid der veehouders die zich voor de besmet- ting van andermans vee maar al te weinig bekreunen. De Landbode laat er verder op volgen In aanzien van de snelle verspreiding van het mond- en klauwzeer in het ooste lijk gedeelte van België, raden wij don landbouwers teu zeerste aan, aldaar geen vee te koopen. Overigens is ieder inkoop thans gevaarlijk en moet alwie het maar eenigszins kau, zijn nieuw aangekocht vee eene quarantaine van een tieDtal dagen doen ondergaan, Meu plaatst het dier in een afgezon derden stal zoo ver mogelijk verwyderd van het andere vee der boerderij. Wij weten wel dat zulke handelwijze niet toepasselijk is, maar waar het doenlijk is men late het geschieden. De nieuw aan gekochte dieren zullen best verzorgd worden door iemand, die niet in aanra king komt met hot overige vee. Ter gelegenheid der fees- a» ten van Donderdag 8e" September zal een bij-t^gpnpB1' zondere trein vertrekken uit Aalst naar Ninove om 13 uren. Hij zal stilhouden in al de tusschenstatiën en in Ninove aankomen om 13 uren 25 m. Des avonds zal de bijzondere trein uit Niuove vertrekken om 19 uren en in Aalst aankomen om 19 u. 24 m. Hij zal in Den derleeuw aankomen om 19 u. 12 m. Een trein direkt zal uitzonderlijk stil houden in laatstgenoemde statie om 19 u. 35 m. om de reizigers meê te nemen in bestemming voor Brussel. Wij lezen in de Gazette van Brugge Leugen en laster alleen kunnen het schitterende licht van waarheid en deugd verdooven. Eet Recht volgt den vijand op die bane: leugen en laster tegen de B isschop- pen, tegen de Geestelijkheid van Vlaan deren, tegen do katholieken die getrouw de leiding volgen hun door den Paus aan gewezen, tegen de katholieke gilden en werkmansgenootschappen... en de vijan den juichen toe. Geen wonder En de christene - lieden peuteren in de histo rie, passen ze op hunne leest, verkeeren en verdraaien ze en geven onder andere Luther uit als een slachtoffer van de ver- volgiug der katholieken van zijnen tijd I Het was omdat hij verbitterd was, zegt het geleerd schimpblad, door de ver volging dat bij ketter wierd en met hem een groot deel der beste katholieken 't was uit walg dat ze van de Kerk niet wilden weten b Dat is hatelijke laster tegen de god delijke Kerk zelve en zoo'n taal zou een vrijmetselaar niet erger voeren. 'tls daarbij, voor al wie de geschie denis wil raadplegen, leugen van begin tot het einde. En dat zou uit loutere onwetendheid en dwaasheid gedaan worden b Neen, 't is uit boosheid, om kwaad te doen. En als Het Recht het geestelijk gezag van Luther's tyd aanvalt, 't is om 't geestelijk gezag van heden te bepalen, en de walg der beste katholieken van Luther's tijd is de geest vau oproer die broeit in het herte van sommige «christenen» van ODzen tijd, die van de leiding der Bisschoppen nieten willen. De Paus heeft schoon te zeggen volgt de leiding uwer Bisschoppen, die de Bisschoppen niet en volgt, is op den doolweg. Zij en gebaren niet dat ze het weten; ze schermen met den Paus, ze kruipen achter den Paus, om naar de Bisschoppen te schieten ze komen vooruit mot 't ven del en beeld van den Paus. ze zenden een adres aan den Paus.... Bedrog. Bedrog, dat met leugens en laster hun ten dienste staat, b 't Is heden woensdag den 14" verjaardag van de schandalige geweldenarijen waaraan de liberalen zich plichtig maakten ter gele genheid der catholieke betooging te Brussel. Die dag zal in-de geschiedenis der Bel gische liberale partij als een dag van on- nitwisebbare schande aangeteekend blij ven. Nooit zal de 7* September vergeten worden.... Belgen welke in vrede van een recht gebruik maakten hun door de Grondwet gewaarborgd, werden in de Biusselsche straten wreedaardiglijk aan gevallen, beleedigd, bespot, en geslagen uren lang, en «lit op bevel van de liberale opperhoofden en met toestemming en medewerking zelfs der openbare machten. En wie waren de aanvallers?... Kerels zonder zedeD, oud veroordeelden, lichte- koeiën en 't straatjesras door de liberalen dronken gemaakt en betaald. Neen, nooit zal de 7" September ver geten worden. Conscience herdaoht. Wij ont vangen den volgenden oproep Het zal op 10 September vijftien jaren felcden zijn, dat de groote volkschrijver [.-udrik Conscience door den dood, aan zijn volk ontrukt werd, 't Was een algemeenen rouw in den lande. Uit alle gouwen des lands, tot zelfs in den vreemde, kwamen de Vlamingen opdagen om den roemrijken doode, tot zijne laatste rustplaats te vergezellen. De grootsehe feesten, bij zijn 10 jarig afsterven, waren nogmaals getuige der innige dankbaarheid, van den vlaamschen stam aan hem die zijn volk leerde lezen. Het 15 jarig herdenken konden wij niet ongemerkt laten voorbij gaan.Daarom werd een comiteit gevormd, uit manuen, tot verschillende staatkundige partijen behoorende, in wier naam wij de eer hebben. U uit te Doodigen tot deelneming aan eene groote huldebetooging,op zondag 18 september aanstaande. Grootsch, indrukwekkend moet de optocht wezen; het sansch vlaamsche land moet zich bij onze hulde aansluiten, om nogmaals te getuigen hoe innig het Cons cience lief heeft, en zijne nagedachtenis weet te vereeren. Zoodus, Vlamingen op dat geeu onzer kringen ontbreke. Allen, zoo haast moge lijk, uwe bijtrediDg gestuurd aan 't secre tariaat, Prinsenstraat, 3, Antwerpen. Men zal zich vereenigen aan het Paleis voor volksvlijtHoogs: raat, om 10 ure voormiddag, waar de stoet zal gevormd worden, om zich teu 11 ure slipt in op tocht begeven naar het beeld en graf van Antwerpen's beroemde dichter. Den volgendo dag, 19 september, ten 8 uren 's avonds,zal er de vlaamsche maat schappijen een prachtigen feestavond aan geboden worden,waar een onzer moedigste kampioenen voor de vlaamsche zaak, bet woord zal voeren. Bygevolg, mijnheeren,durven wij hopen dat gy u niet alleen zult aansluiten bij onze betooging, maar ook onzen plech- tigen feestavond met uwe tegenwoordig heid zult vereeren. Aanveerdt, mijnheeren, de betuiging onzer oprechte vlaamsche gevoelens, en de verzekering ODzer byzonderc hoogach ting. Namens het Comiteit (Volgen do handteekens). Daar de vloed diepst is, houdt hij minst gerucht. Voor kooplieden en nijveraars. Door M. den Minister van buitenland- sche zaken is een voortreffelijke maatre gel genomen. Ouder bestiering van het Handelsmu seum wordt voor kooplieden en nij ve raars een recueil hebdomadaire uitgege ven. Die uitgave zal practische meêdeelin- geu en inlichtingen bevatten van onze consuls in den vreemde, uittreksels van buitenlandsche dagbladen, documenten betreffende aanbestedingen hier en in den vreemde, enz. Deze uitgave is van aard om aan den handel en ny verbeid groote diensten te bewijzen. Men gaat door 't wynhuis, achter een toepad, naar de helle. Bevolking van Belgié op 81 De cember 1897. Op 31 December 1897 telde België 6,586,593 inwoners tegen op 31 December 1896 6,495,886. Dus 90,707 inwoner meer. Men telde gedurende 1897 190,010 ge boorten togen 112,312 sterfgevallen. Ziehier de lijst der meest bevolkte ste den en gemeenten. Antwerpen 271,284, Brussel 205,451, Luik 167,305, Gent 161,125, Schaerbeek 63,472, Elsene 56,611St-Jans-Molenbeek 51,620, Mechelen 54,348, Verviers 52,726, Brugge 50,990, St-Gilles (Brussel) 50,115, Leuven 41,906, Anderleckt 41,862, Se- raing 37,183, Doornik 36,214, Borgerbout 32,419, Kortrijk 32,949, Namen 32,732, St - Joost - ten - Noode 31,774, Oostende 31,767, St-Nikolaas29,921, Aalst 28,771, Laeken 27,336, Bergen 25,613, Jumet 24,628, Charleroi 23,480, Gilly 22,826, Rousselaere 22,069, Lier 21,854, Lokeren 20,777, Turnhout 20,145, Etterbeek 19,770, Bercbem 19,696, Ronse 19,090, Moescrocn 18,014, Meenen 17,878, Mon- tygny-sur-Sambre 17,838, Thienen 17,413, Marehienne-au-Pont 17,227, Iepereu 17,155, Herstal 16,922, Ukkel 16,362, LaLouvière 15,675. Quaregnon 15,509, Hoei 15,076, Boom 14,971, Courcelles 14,494, Hasselt 14,427, Wasmes 13,914, Ledoboi'g 13,764, St-Truiden 13,479, Harumo 13,130, Dison 12,832, Gheel 12,777, Vilvoorde 12,752, Marcinellc 12,552, St-Amaudsberg 12,512, Jemappes 12,164 Al dio veel razen En zijn maar dwazen Gij, zyt gij vroed, Zoo zwijgt en doet. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 boekbinder, leerjongen 1 schoen maker (volle gast) en 1 (leerjongen)1 smeder (halve gast) een jongen van 16 tot 17 jaren voor een werkwinkel. Vragen werk 1 brouwersgastdagloo- ners eu fabriekwerkers. Nog eitoyen Stneets. Do volksver tegenwoordiger Smeets was in beroep ge gaan tegen bet vonnis, dat bera veroor deelde tot 50 fr. boete, voor opstand te gen de overheid, toen de burgemeester van Seraing hem beletten wilde eene socialistische meeting to houden in het gemeentehuis. Smeets was in beroep gegaan. Het hof heeft dit vonnis eenvoudig be krachtigd. Ten bureele van den Denderbode kan men van heden af HET KRO NINGSNUMMER der Nieuwe Belgi sche Illustratie bekomen aan O, SO franco per post 0,2K. Vraag het aan onze gazetverkoopers. AALST. Doctor A. Ver- haegen, Albert-Liéuartstraat, 4 alhier, zal kostelooze raadplegingen houden voor oog- en uitwendige ziekten den Maandag, Woensdag en Vrydag, van 1 tot 3 uren namiddag. Aalst. Wij vernemen dat Juffer Leontine Matthieü, wonende Verkens- merkt, 12 alhier, haar diploma als Vroed vrouw heeft behaald ter vroedkundige school te Gent. Proficiat. Onder de personen, die zich te Brussel aanbieden voor den post van inspecteur bij het armbestuur is er een, die zelf door het bestuur van weldadig heid ondersteund wordt. Hij zegt dat nie mand beter dan hij bevoegd is, om over de behoeftigheid der ondersteunden te oordeelen. Drama te Brussel. Moord op eenen 78jarigen priester. In het num mer 38 der Bodenbroek,straat, te Brussel, woonde een M. Loyer, oud-aalmoesenier van bet Fransche leger, eere-kanonik der hoofdkerken van Algiers en Nieuw-Or- leans. Deze priester was geboortig van Gué- rande (Frankrijk). Hij bewoonde een eenvoudig huis met zijuea ueef Charles Loyer en eene oude meid, Bertha Gier. Hij celebreerde alle dageu in de kerk St-Jacob op Caudenberg de mis van half 12 uren. Daar de neef nu op vacanciereis naar Bretagne was, had de priester den zoon van den koster, den 18jarigen Constant Mathot verzocht, de nachten in zijne woning te komen doorbrengen. De koster stemde hier in toe en nu kwam de jonge Constant eiken avond naar het huis der Bodenbroekstraat. Zaterdag avond hadden de drie per sonen, de oude priester, de meid en de jongeling, samen don avond in de eetka mer doorgebracht. Rond half lOging de meid voor eenige stonden met het hondjo op straat en terugkccrende vroeg zij aan M. Loyer of zij, alvorens slapen te gaan, nog iets voor hem te doen had. Daarop ging zij to bed. Korts nadien hoorde zij het gerucht van schoten. Zij snelde naar beneden, eerst meenende dat du hanglamp van het pla fond viel. Op den trap zag zy Mathot vluchten, roepende «Ik loop naar het commis sariaat om mij gevangen te geven I Zij riep nu op den priester, doch geen antwoord bekomende,ging zij zijne kamer binnen en vond daar zijn lijk, met bet gelaat naar den grond, in eenen plas bloed, dat door het hondje werd opgelikt. De meid had de kracht niet om hulp te roepen doch de policie, die door den moordenaar zelf verwittigd was, kwam weldra ter plaatse, vergezeld van Constant Mathot, die daar ter plaatse 'langdurig ondervraagd werd, en enkel zijn best deed om den gepleegden aanslag te wettigen. Hij drong er vooral op aan, zegt de XX" Siecle, dat zijn vader hem als verdediger een liberalen advocaat zou kiezen. Het gezegd blad wijdt breedvoerig uit over het onberispelijk voorgaande van den priester, en over zijne groote liefda digheid. Hij had den dag bij «enige vrienden te Boitsfort doorgebracht, en werd 's avonds door dengene, die zijn moordenaar moest worden, aan de statie opgewacht. De kiuderen en de armen, zegt het blad, kenden allen den ouderling, en elkeen grootte hem, wanneer hij, moeilijk voort stappende, zich dagelijks naar de Sint- Jacobskerk begaf. Ook de Etoile roemt de liefdadigheid van den vermoorden priester. Is het verhaal van den jongen Mathot waar Is bij tot den moord gedreven door oerlooze vervolgingen van wege den bijna 80jarigen priester Dit is het, wat het parket tracht te ontdekken. Het drama der Bodenbroekstraat wordt op verscbillige wijzen door de dagbladpers besproken, 't Is dus het best gepast, zegt het Journal de Bruxelles, den uitslag van het onderzoek af te wachten. Volgens den XX" Siècle heeft de neef van het slachtoffer, M. Charles Loyer, die per telegram uit Bretagne is terugge roepen, met kracht geprotesteerd tegen de beschuldigingen door den moordenaar tegen zijn slachtoffer uitgebracht. Mijn oom was do weerdigste en heiligste der menschen, b zegt bij. De neef herinnert zich dat do oude priester hem gesproken heeft over eene geldsom, die de jonge Mathot hem ter leen gevraagd had hy had er echter bij gevoegd, dat -hy zekere waarborgen ver langde. De jonge moordenaar gaat niettemin met zijne beschuldigingen voort. Hij be weert, reeds van den eersten dag, dien hij in het huis van den priester door bracht, geërgerd te zijn geweest door de taal van den priester. En als men hem vraagt waarom hij dan terugkeerde, antwoordde hij dat dit was om geld los te maken. Maar het is onbe- grepelijk, zegt de Gazettedat een kloeke 18jarige jongen zich met den revolver tegen eenen 78jarigeu ouderling moest verdedigen. De meid, Bertha Gier, zegt dat de be schuldigingen van Mathot eerloosbeden zijn. M. Loyer werd ontvangen in de beste familiën van Brussel. Men had hem lief om zijne liefdadigheid, zijnen gezelligen en vroolijken aard. Hij telde generaal Strauch, markies de la Boussière Thiennes, M. Allard, enz ouder zijne talrijke vrienden. Over eenige dagen fineerde de priester bij M. Colyns, leeraar van het conserva torium, met wien hij over 28 jaren kennis had gemaakt in eene der achtbaarste familiën van Brussel. Mathot was gelast, den ouderling te komen afhalen. Hij weigerde een sigaar aan te nemen, die hem werd aangeboden en M. Colyns kon zich niet weorhouden, den zonderlingen indruk te doen kennen, dien het voorkomen van den jongen Mathot op hem maakte. Wat er van zij, het gerecht staat hier voor eene moeielijkc taak. Minister Vandenpeereboom heeft aan de treinwachters, oversten eu ande ren, verboden nog plaats te nemen in de rijtuigen, aau dames voorbehouden en in alle andero rijtuigen, alleen door vrouwen bezet. Zij mogen ook niet verblijven in rijtuigen van le klas. Cartouches Bachmann J. Van den Bergh-Jouret. De genaamde Heyndrickx, bijge naamd de Zot, pasteibakkersgast van beroep, te Brussel, die reeds eenigen tyd een meisje, zekere A. De Vos, met zijne attenties lastig viel, hoewel zij or niet wilde van weten, beeft zondag namiddag twee schoten op haar gelost. Het meisje werd getroffen achter het linker oor zij was nogal erg gekwetst. Twee gendarmen hebben den plichtige naar de stadsgevan genis gebracht. Rond 6 uren, bij het maken der ronde, bemerkte men dat .hij zich had opgehangen geneesheeren zijn, na twee uren werkens, erin gelukt, hem tot het leven terug te roepen Vitrioóldramas. Te St. Gilles, bij Brussel had de vrovw L..., herber gierster,eene dienstmeid,Suzanna Rapont, met welke zij goed overeen kwam. Twee maanden geleden gaf Suzanna aan bare meesteres den raad, zich te Sint-Jans-Molenbeek te vestigen, waar de zaken beter zouden gaan. Vrouw L... volgde dien raad. Maar de meid, in plaats van hare meesteres te volgen, opende nu in het buis van St. Gilles zelf eene herborg Dit maakte vrouw L... zoo boos, dat zij de ontrouwe meid opzocht en haar een glas vitriool in het aangezicht wierp. Suzanna werd vreeselijk verbrand en het lijdt geen twijfel of zij zal hot gezicht kwijt zijn. De plichiige is aangehouden. Ook to Gent had oen dergelijk feit plaats. Twist was ontstaan tusschen de wed De V..., haren zoon en haren schoon zoon. De zoon was daarna een gedeelte van den dag gaan doorbrengen bij bloedver j wanten, van waar hy in den namiddag huiswaarts keerde. Terwijl hij zich aan het kleeden was kwam ziju schooubroêr binnen, die hem onverwacht eene kom vitriool in 't gelaat wierp. Hut slachtoffer heeft vreeselijko won den. Een zijner oogon is verloren en men vreest voor het andere. De plichtige is 30 jaar en heeft vrouw en kinderen het slachtoffer was de steun zijner bejaarde moeder. Moord te Donck Ma Men leest in de Gazet van Gent Op dit gehucht, niet ver van de kerk, bewoont de landbobwer Aug. De Muynck eene kleine hofstede. Vijf lot zes buizen -staan rond het boerderijke. Do Muynck bad den naam, geld te bezitten. Donderdag morgend bleef alles dood stil in bet huis vau De Muynck do ge- buren verwonderden zich daar eiudelijk over en eindigden mot aan deur to voelen. Deze was open men drong in het huis en vond DeMuynck in zyn bed vermoord; de schedel was verbrijzeld do ongeluk, kige had wel twintig slagen ontvangen. Onmiddellijk werden de burgemeester de policie en de gendarmen van Main gem verwittigd. Toen deze een uadi onderzoek deden, stelde men vast datd 'moordenaar op bot dak van bet buis w. geklommen, en zich door de schouw in 4 woning bad laten zakken. Hij is zoo te werk gegaan waarschjp lijk om geen gerucht te maken aan schouw vond men nog staken staan, law welke de moordenaar omhoog gekropenii De staken waren gekapt is een sparn bosch op 20 minuten van het huis ban I muynck. Men heeft de inprentingen v; twee verschillige schoenen opgenomen.; Er is niets gestolen in huis het gt lag in eene kast, staande iu de slaq kamer van De Muynck het is niet ai geroerd. Er is eok niet anders gestola Men kan dus niet denken welke drij veer de moordenaar heeft doen handelt; Do Muynck was; van elkeen bemind.. Men kan denken dat deze schrikkelijl misdaad eene diepe ontroering heeft ve wekt. Het parket van Gent is tor plaatz'g weest. Het gerucht heeft geloopen Oostende, dat de vermoedelijke moori naar der Plateaustraat te Geut, De Jon; aangehonden was. Dit nieuws was ongelukkiglijk valst Terwijl De Jongh te Oostende verbiet heeft hij de zuster van een der voornaat ste personen van de stad ten huwelijk g vraagd. Hij heeft haar zelfs op zijn appartenz outhaald op champagne, die hij eeni dagen te voren gestolen had. Hij heeft ook oene herbergierster tt huwelijk gevraagd. Het schijnt zeker De Jongh, na de moorden te Gent p pleegd, te Antwerpen, in de Statiestrai heeft gewoond, van waar hij trachtte en vrouw meè te leiden naar het buitenla» Men zegt dat men juweelen heeft dekt, die aan De Jongh hobben toé hoord. Eene groote schouw. Do groob schouw van Gent is ongetwijfeld de lie we fabriekschouw La Louisianaaant Rabot, waarop de nationale vlag wapp; ten teekendatzij voltooid was. De schouw is 49 meters boog, de wr den zijn 90 centimeters dik van den i« der schouw tot de hoogte van 20 meten hooger hebben zij eene dikte van 40: 45 centimeters. Bijzondere halfronde baksteenen wt den voor deze schouw gebruikt er zijd' die tot 14 kilos wegen. Deze schouw welke 10,000 fr. koi werd gebouwd door eenen schouw-» structeur van Lobbes (Henegouwen). Luchtreis per velo. De luchtn ziger Gheude heeft te Ledeberg zijne 1 opstijging zijne 8" per velo geda Ziehier hoè hij zijn rywiel aan 4 luchtbal bevestigt Onder den ballon is de gewone ri: waaraan de andere luchtreizigers hum mand vast maken onder dien eersti riug heeft hij nog een tweeden ring, t hieraan maakt bij zijn rijwiel vast. 1 hangt aan drie dunne koorden; dees is vast aan de stuurstang, de twee and? aan een latje dat onder den zadel ben tigd is. Aldus hangt het rijwiel h gelijk, een weinig naar voren opgelicht Do jongere broeder van M. Gbet maakte maandag voor de eerste maBli luchtreis mede daar er geene mand wi moest hij in den bovensten ring pli nemen. Na eenen laatsten oogslag best» do luchtvaarder zijn rywiel, en na zijne Alles los 1 riep hij nog tot zijne moede die in de nabijheid stond Au rm maman - Cartouches sans fumée J. Van di Bergh-Jouret. De luchtbal is rond 6 u. 40 m. vei! neergedaald aan de grens van St-Deur Westrem en Swijnaarde in een afgesneo klaverveld. Dood van den rhinoceros. 1 rhinoceros van den dierentuin te k werpen, is verleden zaterdag overledf Reeds sedert eenige dageu verwachi men het overlijden van het beest. Met de dood van den jongen hippop tamus maakt dit afsterven dit jaar vo den dierentuin een zwaar verlies. Er wordt onderhandeld voor den aai koop vm eenen nieuwen neushoorn. Jachtdrama te Gontrode. Ve leden week heeft,volgons sommige blai te Gontrode een jachtwachter hetlen verloren, doordat het geweer van zijK heer, bij het schieten naar eenen hu ketste en het schot, terwijl de heer i wapen onderzocht, onverwacht afging. Volgens een nieuw verhaal zou b ongeluk op gansch andero wijze gebeur zijn. De wachter zou, om zijueu meesfc gelegenheid to geven, over hem heen, eene haas te mikken, zich op den ga laten vallen. Het schot miste en de wachter dit ai-: wetende, stond op, juist op 't oogenbhi dat het tweede schot viel. Dit laatste tt' hem. Hij bleef op den slag dood. Eenwildstroopersavontuur.—fo hotelhouder, die groot lief hebber van jacht is, ontving het bezoek van eö wildstrooper, die hem een lot patrijzen' koop aanbood. Hoezeer ook hotelhouder, zegevier: zijn jagershart, dat eiken wildstroof* verfoeit, en verontweerdigd zond hjjdz man wandelen. De strooper ging nu naar eenen poeuï en daar verzocht men hem, zijn pal^

De Denderbode | 1898 | | pagina 2