Een en ander. Onze premie Nieuwe Vlaamsche Illustratie Kunst- en Letternieuws. Kerk der Theresianen Leopoldsorde. - .p gciegm Allerhande Nieuws. Spanje en America. Zwitserlaud. Si JACHT. De patrijzenjacht is gesloten te weten Na 25 October, in de provinciën Ant werpen, Brabant, Oost-en West Vlaan deren en in de gedeelten der provinciën Henegouw, Luik en Namen, geleeen op den linkeroever der Samber eu der Maas, erin begrepen geheel het grondgebied der steden Charleroi, Luik, Hoei en Namen; Na 15 november, in de provincie Luxemburg en in de gedeelten der pro vinciën Honegouw, Luik en Namen gele gen tusschen de Samber en de Maas en op den rechteroever der Maas. Begrootingen. De voorboden van de opening der wetgevende Kamers zijn verschenen de begrootingen. Zij voorzien eene verhooging van ont vangsten van 2,369,338 fr. op een totaal van 424,428,778 fr. De begrooting van wegen en middelen bedraagt 2,398,340 fr. Van openbare schuld 1,051,706 fr. Die van dotatiën klimt 7700 en de begrooting van justicie vermindert fr. 94,550. De landbouwbegroting wordt 571,000 fr. hooger, waaronder 250,000 fr. aan vergoeding voor afgemaakt vee, 100,000 fr. voor verbetering der diereurassen en 50,000 fr. voor landbouwonderwijs. Het budjet van nu verheid en handel verhoogt ne t 47,500 fr. De uitgaven voor nijverheids- eu beroepsonderwijs zijn 100,000 fr. verhoogd. Wat de begrooting van oorlog betreft, deze wordt, ondanks de verhooging der tractementen van officieren der infanterie mee 545,519 fr. verminderd. Er is 200,000 fr. vermindering voor kazerneeriugskosten40,000 fr. uitgaaf voor velos, en 20,000 fr. voor de kerk van Boverloo. Dc begrooting voor gendarmerie is, voor de verbetering der manschappen, mot 16,500 fr. verhoogd. De begrooting van financies is 141,100 fr. hooger geworden. De begrooting van inkomsten en uit gaven bij orde is met 75,765,470 fr. ver hoogd. Socialistenpers. De socialistische pers in de provincie is met een orgaan vermeerden!. Het wordt uitgegeven door de Luiksche socialisten, welke zich tot hiertoe tevreden hadden gesteld met eene bijzondere uitgave, door de Peuple van Brussel voor hen gedrukt. Zou dat 't begin der scheuring zijn Zeker is het dat de dictatuur, door de socialistische partij van Brussel aange nomen, dikwijls weerstand heeft ontmoet, toen zij deze ook wilde uitbreiden over de groote werkmauscentrums van Henegauw of de provincie Luik. De verschijning van het nieuw Luik sche socialistisch orgaan, valt samen met het verdwijnen van het blad, dat gesticht was voor het gebruik der zoogenaamde liberale werklieden. Wanneer de werkman niet catholiek is, is hij socialist: er is voor hem geen andere manier om liberaal te zijn. De liberale werkmansgazet is nooit iets anders geweest dan een kiesmachien, opgezet door eonige doctrinaren, die zich van de werklieden wilden bedienen, om hunnen zetel in de kamer te krijgen De streek is hun niet gelukt, en van dat oogeublik afhebben zij ook hunne beurs gesloten. 60 jarig bestaan. Dat eene maatschappij haar 60 jarig bestaan viert, is ni> ts bijzonders, maar dat zij 60jaai denzelfden voorzitter houdt, dat maakt de zaak heel zeldzaam. Zondag aanstaande viert de koninklijke maatschappij La Gaité te Brussel, haar 60 jarig bestaan en het 60 jarig voorzit terschap van M. J. Leraaire. De maatschappij heeft eene cantate laten componeeren, tor eere van haren voorzitter dat is er ook aan verdiend. Tentoonstelling van Parijs. Het Staatsblad van zondag bevat de be noeming vat: e«n hoogeren bescherm- raad, die gelast is de deelneming der Belgische kunstenaars en voortbrengers van de wereldtentoonstelling van 1900 te Parijs aai: te moedigen eu te begunstigen, en zijn oordeel uit te brengen over dé vraagstukken, die hem door den minister van nijverheid en arbeid zullen voorge legd worden. De graaf van Vlaanderen is benoemd tot eerevoorzitter van den raad M. Nyssens tot voorzitter eu MM. dé Naeyir, d'Oultremont en Somzée tot ondervoorzitters. M.Vei cruysse, senateur is benoemd tot algemeen kommissaris der Belgische regeering bij de tentoonstelling, en M. Robert, ondervoorzitter der Bel gisch Handelskamers, te Parijs, tot alge meene hulp-kommissaris. Duivenvlucht uit Londen. De duiven vlucht uit Londen, inge richt door de maatschap pij Eurekagevestigd in de herberg Le Lion d'Or, te Brugge, heeft Zaterdag laatst plaats gehad. De prijskamp heeft den besten uitslag opgeleverd Zaterdag morgend ten 7 u. 30 m werden de duiven in Londen opge laten, mot een tegenstrijdigen noord oos- terwind en niettemin waren Zaterdag avond reeds veertien duiveu op hunne hokken teruggekeerd. Zondag morgend om 9 u. 20 m. werd de prijskamp gesloten en 17 prijzen toe gekend. De maatschappij Eurèhi, aangemoe digd door den goeden uitslag dier vlucht op Londen, waarvan zij de invoerders geweest is, heeft thans besloten hare opzoekingen voort te zetten, met eenen vlucht uit te schrijven uit Rotterdam (Holland), ten einde zich aldus te over- tuiven dat de duiven in alle richtingen kunnen vliegen. De Amerikanen hebben nu een middel gevonden om de dronkenschap met de gulzigheid in verband te brengen. Dank aan dezo uitvinding zal de brande wijn niet alleen gedronken, maar ook gegeten worden, onder den vorm van beschuiten en drooge koeken, die eene groote hoeveelheid whisky bevatten. Het bureel van den gezondheidsdienst der VercenigJo Staten heefteen veldtocht begonnen tegeu de fabrikanten dezer ge vaarlijke koeken. Te Manchester is men begonnen een ander produkt te verkoopen, dat niet min vergiftig is 't is kandijsuiker dat eene groote dosis alkooi bevat. Wat zal men nog al uitzoeken om het leven der menschen te verkorten 1 Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 boekbinder, leerjongeu 1 schoen maker (leerjongen)1 smeder (halve gast); 1 jongen van 16 tot 17jaren vooreen werkwinkel 1 voerman voor Brussel Leerjongens voor het weven. Vragen werk 1 brouwersgastdagloo- ners en fabriekwerkers Teekens des tijds. De processen van echtscheiding nemen te Brussel op schrikbare wijze toe. De derde kamer der rechtbank, iu wiens bevoegdheid deze zaken vallen, begint het rechterlijk jaar met een overladen rol. P;'i Zijn helaas! de vrije zeden®vanParijs, die te Brussel worden nagevolgd. Handelsblad. Hoogero Arbeidsraad. De com- Oussie, gelast met het onderzoek, dat werd ingesteld om zekere wijzigingen te bestudeeren, toe te brengen aan de wet op de werk-en nijverheidsraden, zal op 10 October zitting houden. Bij de verschijning van het eerste num mer van den vierden jaargang der raden wij al onze lezers aan, die nog niet hebben ingeschreven en die van deze schoonc en goedkoope uitgaaf zouden willen genieten, ons zoo spoedig mogelijk hunne inschrijving te willen zenden. De nieuwe inschrijvers hebben slechts hun adres met melding Nieuwe Vlaam- schc Illustratiete zenden met bijvoeging van den inschrijvingsprijs, om verdere kosten te vermijden. De prijs per jaar is Voor de stad fr. 3,60 Voor buiten de stad fr. 4,30 In het kort gaat verschijnen Slacht offers der Bloedwetzedenschets door Petbus Van Nuffel. Evenals de vorige werken van denzelfden schrijver, zal het nieuw boek bij het vlaamscbe volk goed onthaald worden. Men kan van heden af inschrijven aan 1 fr. het exemplaar. T E AAL S T Zaterdag 15 October 1808, ten 9 uren solemneele Mis met uitstelling van het Allerheiligste. Ten 5 uren solemneel Lof. Zondag 16 October, ten 9 uren, solem nele Mis met uitstelling van het Aller heiligste. Ten 5 uren Lof en Sermoen in het Vlaamsch door eenen Eerw. Pater Carmeliet Discals. Maandag 17 October, verjaardag van het Kindoken Jesus van Praag, ten 9 uren solemnele Mis, Na het Evangelie Ser moen iu het Vlaamsch, door eenen Eerw. Pater Carmeliet Disoaxs. Na de Mis Toe wijding der Kinderen.. 1 heid van het honderdjarig bestaan der Rechtbanken van Koophandel zijn de heer Frans Mon- fils, Voorzitter der Rechtbank van Aalst bevorderd tot Officier der Leopoldsorde en de beer Karei Schuermans, Oud voorzitter, benoemd tot Ridder der Leo poldsorde. Proficiat AALST. De bijzonderheden over de voorvallen van zondag 11. zullen wij in ons nummer van zondag meêdeelen. Jachtartikels Jaak Van den Bergh- Jonret. Te Wetteren trapte een 11 jarige knaap in de stukken van eene gebroken flesch. Dit had bloedvergiftiging voor gevolg, waaraan de kleine stierf. De handelsrechtbank van Brussel heeft de 100® verjaring harer stichting gevierd met eene vertooniDg in den Munt schouwburg, eene ontvangst bij den Ko ning en een raout ten stadhnize, waar ontzaggelijk gedrongen werd, zoodat vele damestoiletten beschadigd en verscheurd werden. Cartouches Bachmann J. Van den Bergh-Jouret. Het schijnt dat de Koning hier ook het gebruik wil invoeren, vreemde vor sten tot kolonel van Belgische regimenten te benoemen. Zoo zou koningin Wilhel- mina de eerste aan de beurt zijn, ten minste volgens de XXr Siècle, die zegt dat Koning Leopold de jonge Hollandscbe vorstin tot kolonel van het 1® legioen der Brusselsche Burgerwacht zal benoemen. Wij gelooven er niets van. Cartouches sans fumée J. Van den Bergh-Jouret. Een hevige brand is zaterdag avond, uitgeborsten in de benedenverdieping van een huis te Schaarbeek (Brussel), waar verscheidene huisgezinnen boven wonen. Geburen snelden toe om de vrouwen en kinderen le redden en een hunner, M. Echelman, bekwam hierbij erge brand wonden. Ook M. Stevens werd gewond, terwijl hij zijne vrouw in veiligheid bracht. De winkelier Lemmens, die de beneden verdieping in gebruik had, was een der slachtoffers van den brand der St-Maria- markt, waar zijn goed niet verzekerd was. ,Te Vorst vond de lanteernontsteker, terwijl hij 's nachts ten 2 uren, zijne rpnde deed, een lijk in eene bloedplas liggen Hij verwittigde de Politie en bij nader onderzoek bevond men dat het 't lijk van een deftig gekleed persoon was. De hand hield nog eenen revolver vast en het hoofd was met eenen kogel doorschoten. De commissaris vond in de zakken van den zelfmoordenaar onder andere voor werpen, eenen Franschen brief, die ver taald luidt als volgt Ik schiet mij door den kop omdat ik gelast ben met een werk, welks zedelijke strekking mij mishaagt. Ik heb over niets eu aan niemaud verdere uitleggingen te geven en laat niemand toe, mijn lijk op te eischen, dan de heeren der faculteit; wat zij niet willen hebben, kunnen zij aan de beesten der aarde toevertrouwen. Ook stak in eene der zakken eene en veloppe met de postmerken van Floren- ville, Carignon en Parijs, en hebbende eene som ingehouden van 3500 fr. Zij droeg datums voor 1885. Twee knapen, Rafaël Hulsters, wonende Veemarkt, en een kameraad, wiens naam hij niet kent, waren gisteren namiddag ten 2 uren naar St-Anneke gevaren om den vlieger op te laten. Zij speelden den heelen namiddag,toen eensklaps rond 6 uren, de kameraad ach teruit stappende, nabij het fortje van den oever in de Schelde viel. Rafaël,in plaats van om hulp te roepen, nam de vlucht, keerde met de boot naar de stad en vervolgens naar huis terug. En eerst dezen morgend vertelde hij zijnen vader wat er gebeurd was. Do vader liep aanstonds naar de policie en men begon met een onderzoek, dat echter tot nu nog geenen uitslag heeft opgeleverd. De verdronken jongen, die nog niet gekend i.s, was gekleed in zijn eerste communiecostuum (hij had dit jaar met Rafaël zijne Eerste Communie gedaan in de Proekheerenkerk), eu moet, volgens het zeggen van Rafaël omtrent 2 fr.in den zak hebben gehad. Het lijk is nog niet gevonden. Wij lezen in de Gazette van Kort- rijk dat het zaterdag morgend, rond 4 uren, brandde al den kant der Meenen- poort. 't Was op de doeninge van Dominiek Moenens, voerman, Moorseelestraat, dat een vierwiel wagen geladen met'stroo stond te vlammen. Het voer stond achter de woning vau Moenens. Toen zijne dienst knechten den brand geware wierden bleef er hun niets anders te doon dau den bran denden wagen op het land te trekken om aldus het huis eD de stallingen te be vrijden. De oorzaak van den brand is niet ge kend. De schade aan vernield stroo en wagen beloopt 700 fr. door verzekering gedekt. Slechte gazetten en slechte gezellen. Er werd gemeld dat Henri Staelens van Zweveghcm maandag morgend, te Roubaix, den broeder van zijnen meester M. B. Prouvost met een mes wilde ver moorden. Toen de moordenaar vast gehouden was en ondervraagd wierd antwoordde hij «Ik was moede van te werken Jen ik won niet genoeg. Te Zweveghem heeft men die moord poging met verslagenheid vernomen,want men kende hem op zijne parochie als een werkzaam j ongeling. Het is niets anders, zegt men, dan het lezen van slechte gazetten en 't verkeer met bedorvene makkers die hem zoo ver gebracht hebben. Groote les voor de zorgelooze ouders en de onbedachte jongelingen. M. Cointrelle is door den stokhouder der Rüsselscke balie aangeduid om de dader Staelens te verdedigen. De dader heeft nu verklaard van af den ouderdom van 3 jaar te Roubaix te wonen. Van de moordpoging sprekende zegde hij tot den onderzoeksrechter Ik had to veel gene- ver gedronken en wist niet meer wat ik deed. Zekere Francois Leleu, weversgast, 40 jaar oud, had Staelens de hand gedrukt op 't oogenblik dat do policieagenten hem weg leidden. Men vroeg aan Leleu of hij een medeplichtige van Staelens was. De werkman antwoordde Geenzins, maar ik ken hem goed, wat ik gedaan heb is van geene beteekenis. Het gerecht schijnt met dat antwoord niet tevreden gesteld te zijn, want vrydag namiddag word Leleu op zijne beurt aangehouden en ter beschikking van den prokureur der Republiek in het gevang van Rijssel opgesloten. Messengevecht. Te Oostcamp is er in den nacht van zondag tot maandag een bloedig gevecht ontstaan tusschen twee mannen met messen gewapend. De genaamde Boelens van Eecloo heeft zulk een zware messteek in den buik ontvan gen dat men voor zijn leven vreest. Nadere bijzonderheden. Eene tent was opgeslagen geweest in deze gemeente ter gelegenheid van de kermis. Men danste er bij het muziek van eene orgel. I? zu.'.ke plaatsen vallen er maar al te dikwijls bloedige gevechten voor. Wij verstaan niet waarom de overheden deze zalen, niet afschaffen, gelijk men het in de belangrijkste gemeenten rond Brussel reeds gedaan heeft. Nu, rond 11 uren ontstond er in die danszaal een hevige twist. De genaamde Boelens van Eecloo, de baas der opge richte tent, werd aangevallen en hij ver weerde zich met de wrang van de orgel. Al met eens slaakte hij eenen schreeuw uit, hij was door een zware messteek in den buik getroffen. Aanstonds wierd hij ter plaats verzorgd door den doktor Glorieux. 's Anderendaags werd Boelens naar het hospitaal van Brugge overge bracht. Maandag achternoen hebben dc hoeren doktors Verhoef, Van Steenkiste, Goethals en De Schrcvel iu de tegenwoordigheid van M. Van Caneghem, den gekwetste eene operatie doen ondergaan die van 3 tot 5 uren geduurd heeft. Do ongelukkige droog eene afgrijselijke wonde. Boelens was dijnsdag morgend nog in leven en men heeft zelfs eene lichte verbetering bestatigd. Do vermoedelijke moordenaar is aan gehouden geweest. Het is eenen kleinen jongeling. Hij is geen 18 jaar oud en heet Goethals, van Ruddervoorde. Hij heeft naar het St-Jans hospitaal geleid geweest waar het parket vereenigd was, samen gesteld uit den onderzoeksrechter M. Halleux en M. Janssens de Bisthoven, procureur des konings. De konfrontatie heeft niet kunnen plaats hebben, daar de gekwetste te flauw was hij kon zelfs zijn naam niet uitspreken. 'Men heeft Goethals aangehouden op het oogenblik dat hij naar den veldwachter giug om proces-verbaal te doen opmaken tegen den baas van de tent welken hij betichtte hem eenen slag met de orgelwrang te hebben toegebracht. Goethals loochent do dader van dezen wreeden moord te zijn, hij beweert de plichtige te kennen maar bij weigert hem te noemen. Gevaarlijke luchtreis. Maandag laatst, ter gelegenheid der kermisfeesten van Moorslede ondernam M. Glorieux, de welbekende luchtvaarder van Roubaix, zijne vijf honderd en een en vijftigste luchtreis. Daar het onmogelijk was van de gewone gazstof als opstijgingskracht te gebruiken, moest hij den ballon met ver warmde lucht opvullen. Deze manier van opstijgen is gevaarlijker dan al andere, want men kan maar een zekeren tijd op blijven en bijgevolg niet altijd den tijd afwachten om op eene gunstige plaats te vallen. Daarbij vereischt die wijze een overgrooten luchtbal. Deze, Maandag door M. Glorieux gebruikt, had op de plaats zijner grootste dikte eene door snede van 14 meters en bij was 16 meters hoog. Hot opvullen duurde maar weinigen tijd, daar men slechts een vijftig kilos strooi, heeft moeten verbranden. Bij het loslaten van den ballon hield M. Glorieux de trapéze vast, die eonige meters bene den het mandje hing en waarop hij al rijzende eenige toeren ging doen. Maar de luchtreiziger werd met zoo een geweld door den ballon opgesmakt, dat hij zich de lenden verwrong en niettegenstaande zijne herhaalde pogingen cr niet iu gelukt is om op de trapéze te geraken en vandaar in de mand te klimmen. Hij is dan aan den gymnasstok blijven hangen en heeft aanstonds moeten het nederdalen bewer ken. Eenige minuten later kwam hij op een half uurtje van de dorpplaats in eene weide te recht, en hoeft aanstonds het ontzwellen van den luchtbal kunnen beginnen. Nooit was hem zoo iets voorge vallen. Twee kinderen te Charleroi, die al leen thuis gelaten waren, hadden met vuur gespeeld. De rook, die door de spleten naar buiten sloeg, werd door de geburen opgemerkt, doch toen deze de deur openbraken, lagen de kinderen reeds bewusteloos ten gronde. De zorgen, die hen gewijd werden, kwamen te laat. De kinderen bezweken in de handen van dogenon, die heu poogden te redden. TeMarchienne-au-Pout, heeft men, naar het schijnt den moordenaar ontdekt van eenen persoon, wiens lijk over twee jaar uit den Samber is opgehaald. Zekero D. zou zich namelijk in eeuen oogenblik van dronkenschap er op geroemd hebben, dat hij den mau doodgeslagen en in de rivier geworpen had, omdat deze wei gerde, hem eene schuld van 15 fr. te jetalen. Frederik L., van Charleroi, is een dronkaard, die met zijne vrouw woont bij de ouders dezer laatste. Een dezer dagen kwam hij thuis en, volgens gewoonte, zocht hy twist. Hij bedreigde zijne schoonouders en zijné vrouw en deze laatste nam de vlucht. Nu viel hij, gelijk een razende, den 75jarigen vadet te lijf eu sloeg hem, tot dezen geen teeken van leven meer gal. Do oude man stierf 8 dagen later. L., die de vlucht had genomen, werd opgezocht en aangehouden. Bloedige vechtpartij te Beveren. Zondag avond was in eene herberg, te Beveren,twist ontstaan nopens eengescbiï van duiven. Van woorden ging men weldn over tot daden er werd met messet gevochten, on de genaamde Emiel Frana sens, 27 jaar, werd zeer erg aan de hand gekwetst. Het slachtoffer werd vandaar naar het St-Elisabethgastbuis gebracht: er zal waarschijnlijk een vinger moetei afgezet worden. Brand te Aarlen. Zaterdag avond zagen de voorbijgangers uit het dak vat bet Café Pochette rook opstijgen. Zij gaven het alarm en weldra was heel de bevolking te been. De vlammen sloegen spoedig uit dak «J vensters en woedden zoo snel voort ds de bevolking der omliggende gemeenten waar de brand gezien werd, ook in allerii toesnelden. De brand was echter Diet daar, maai op den zolder van het Café Monopoh begonnen. Hulp was er niet te brengen, want was geen water, zoo dat het vuur van hei eene huis op het andere oversloeg en ei weldra een half dozijn mee door de vlam men omvat werden. Allen werden tot den grond toe ver nield. De schade bedraagt meer dai 120,000 fr. De vredecommissie van Parijs. De spaaDsche en americaansche vrj. desonderhandelaars hebben zaterdag fc' Parijs hunne eerste bijeenkomst gehot den, waarin de volmachten en geloobT brieven zijn nagezien eu goedgekeurd;' Heden begint dc commissie haar eigenliii werk. In het diepste geheim gehuld zal 4 arbeid der commissie blijven. Maar toe: worden in onderscheidene bladen artikel len aan den arbeid der commissie gewijd vooral met het oog op de gebeurtenis sen in Oost-Azië. Want de cubaansche kwestie zal, nat iedereen verwacht, geen aanleiding mee geven tot moeilijkheden, tenzij de rege ling der cubaansche schuld tegenstao: vindt bij Spanje. De Philippijnscho kwestie daarentegj heeft niet alleen eene financieels, ma» ook eene politieke zijde,die tot langdurig! onderhandelingen aanleiding zal geves Want het Spaansche gezag noemt voor durend af in den Archipel. De Correo, een officieel orgaan, dee! mee, dat volgens een telegram van gene raai Rios een groot aantal opstandelinge het eiland Luzon in bezit nemen, oven de-Spanjaarden vermoordend en in hunt: bezittingen brand stichtend.Manilla wori door de amerikaansche troepen voa plundering bewaard maar daarbuits zijn de Philippines baas over het eiland En tot Luzon blijft de opstand nie béperkt. Generaal Rios vreest, dat hij zi overslaan naar de Vizayas. De opstand* lingen hebben kanonnen en geweren - waarschijnlijk van de Amerikanen om vangen zegt Rios. De berichten te Madrid ontvangen,mei den nog meer kwaad van de Amerikanen Niet alleen behandelen zij de opstande lingen als bondgenooten en vriendet maar in tegenspraak met de bepalinge van het protocol weigeren zij aan dt spaansche troepen zich te begeven naa: de gedeelten van den archipel, waar zj meenen krachtig te kunnen optreden. l Het is duidelijk dat zulke berichte! die klaarblijkelijk deu stempel drags van overdrijving of onjuistheid,iu Madrit een slechten indruk maken. De Corra pondencia eischt zelfs van de regeerinii dat zij een krachtig protest zal richten to Je conferentie te Parijs en desnoods zz weigeren de onderhandelingen voort b zetten, tot dat hare grieveu zijn weggo nomen. Anders handelen, zegt de Corrty pondencia, zou zijn zich onderwerpen met de zekerheid bedrogen te worden. Dit alles is een zeer slecht begin voo.' de zaak van den vrede. Het is best mogelijk dat de Vereenigdtj Staten zelf niet bij machto zijn het optre-! den van Aguinaldo en zijne benden op dt Philippijnen tegen te gaan. Zij zouden! daartoe over eene veel aanzienlijker! troepenmacht moeten beschikken, dan z? thans op Manilla bijeen hebben. En zoolang de beslissing van de confe-l rentie te Parijs niet bekend is, zal ds regeering tc Washington zich niet drul makuu om opstanden te dempen op eei eiland, dat zij slechts voorloopig bezet doet houden. Inmiddels wordt het plan geopperd] dat de mogendheden zouden trachten," om den opsiand te onderdrukken, een spaansch-amerikaansch condominium ii te stellen voor de Philippijnen. DaarmedM toont de regeering te Washington ziel: echter zeer weinig ingenomen. In Amerika is eveneens verschil vat meening over. de te volgen gedragslijn ten opzichte van de Philippijnen. De regeering vraagt alleen den afstand van Manilla de chauvinisten eischen daarentegen, dat de geheele Archipel zal worden geannexeerd. Het proces van Luccheni. Uit Geneve wordt gemeld dat de onder zoeksrechter M. Lechet het onderzoek geëindigd heeft van hot lijvig dossier be trekkelijk Luccheni dat hem door het Italiaansch gorecht gezonden was. Hy heeft woensdag morgend opnieuw Luc cheni ondorvraagd. De moordenaar van de keizerin van Oostenrijk, ongeduldig do de pe Za Ta Ta He Ka To Grc Ro Ro< Hc Grc 1V; 1 VI Bis hij betr iede V schi F C F n; mus T< Niei Oost Zeel; Zeel: D< bedii van corn Allei et di une modi du jt te A; verd Kort Van burlj, den l 60 cei te Aal verga: doors Gei

De Denderbode | 1898 | | pagina 2