NIJVERHEIDSSCHOOL De Overdaad. Een en ander. Bokkenrijders Boekbeoordeeling, Aan onze Lezers. Nieuwe Vlaamsche illustratie DE WATERRATTEN Allerhande Nieuws. STAI) AELST. Schooljaar 1898 1899. Dijusdag aanstaande, 18 October, be- ginncu de leergangen van de voorberei dende afdceling en van het eerste studie jaar der Nijverheidsschool, te Aelst. (Koninklijk Besluit van 18 December 1897.) Deze leergangen zullen gegeven worden in de lokalen van 't St. Martinus-Gesticht, Esplanade, te Aelst, des zondags in den voormiddag, en op de weekdagen des avonds. De leerlingen die begeereu de lessen te volgen, moeten zich doen inschrijven bij den Heer Bestuurder van gemeld Gesticht, ten laatste den zondag, 16 Octo ber. De leergangen ziju kosteloos. De Nijverheidsschool is ingericht vol gens een omstandig programma verdeeld in drij studiejaren, benevens do voorbe reidende afdeeling. Om in bet eerste studiejaar aanveerd te worden zullen de leerlingen een bewijs moeten afleveren van volledig lager onder wijs en een examen afleggen op de voor name vakken van voornoemd onderwijs met de leergangeu der Nijverheidsschool in betrek. Voor don leergang van nijverheidstee kenen zal men, bij gebrek aan bewijs eener Academie, een examen over lijntee- kcnen moeten oudergaan. De leergangen van het eerste studiejaar begrijpen de teekenkunde, werktuig kunde, natuurkuude (Pbysica) scheikunde (Chitnie), rekenkunde, stelkunde en meet kunde, kennis der grondstoffen in de Ste delijke nijverheid gebruikt. (Spin- en weefbare stoffen.) De herhalingslessen, des zondags in den voormiddag, zijn toegankelijk voor werk lieden. De Bestuurraad der Nijverheidsschool, benoemd door Ministerieel Besluit van 25 Juni 1898, is samengesteld als volgt M. Eugeen Moens, Nijveraar te Aelst Voorzitter Leden M. Alexander Van de Velde, Gemeenteraadslid te Aalst, M. Baron Leo Bethune, Schepen der Stad, M. Doctor Th. De Naeyer, Nijveraar te Aelst, M. E. de Cocquéau des Mottes, Nijve raar te Aelst, M. J. D'Haese-Blommacrt, Nijveraar te Aalst. Schrijver-Schatbewaarder E. H. Van der Schueren, Bestuurder. De menscb is aan strenge natuurwetten onderworpen, aan dewelke bij zich niet onttrekken kan. Hij moet zich voeden; eenvoudiglijk gezeid bij moet eten en drinken. Zijn nooddruft nemen, beteekent het noodige nemen tot onderhoud van het lichaam, en daarin, is ongetwijfeld het drinken begrepen. De menscb drinkt om zijnen dorst te lesschen bij drinkt al etende om, bij middel van, hetzij water, bier of anderen drank, de werking der maag te bevorde ren en te gemakkelijker de ontbinding te bekomen van het genomen voedsel. Maar uit deze noodwendigheid van drinken is er een misbruik gesproten de overdaad, en bijzonderlijk de overdaad in geestrijke dranken. Van daar den oorsprong der dronkenschap, en het misbruik van zekere dranken, welke met maat genomen, bet lichaam zouden voordeelig wezen, waar zy nu het ten val brengen en den onder gang der familiën veroorzaken, niet al leenlijk onder zedelijk, maar ook onder stoffelijk opzicht. Onder zedelijk opzicht wordt do menscb verdierlijkthij geeft zich over aan alle baldadigheid verliest eer en gevoelen en is aangezet tot bet daarstellen van al dat laag en slecht is. De drank maakt hem slechte echtgenoot, slechte vader, slechte christene en slechte vaderlander. Onder stoffelijk opzicht, indien hij het hoofd des huisgezins is, wordt bij de on dergang er van. Hij is de schuld dat vrouw en kinderen in de diepste ellende ver- kcoren; zonder de misbaudclingen te re kenen waaraan zij blootgesteld zijn van 's wege bem die alle menschelijk gevoe len door den drank verloren beeft. Hij is, daarenboven de beul van zijn eigen lichaam, 't welk hij gansch on machtig maakt, ganscb vernietigt. Iets zonderling is, dat men in alle lan den op alle plaatsen van den aardbol, middel gevonden heeft om aan de on deugd die men dronkenschap noemt, te voldoen, met allo slach van dranken te maken die de zinnen verwarren en het verstand ver beisteren. In een woord, dat men middel gevonden heeft om op alle manieren geestrijke dranken voort te brengen en alzoo de natuurlijke neiging tot drinken op te hitsen. Wat ziet men inde beschaafde landen, België bij voorbeeld Volgens de sta- stistieken is er in ons land een jaarlijksch verbruik van sterke dranken, dat beloopt tot meer dan twee honderd tachtig miljoen franken. (280,000,000). Lofbare pogingen worden langs alle kanten aangewend om de gcneverplaag te bevechten; maar alles zal vruchteloos zijn zoolang men de oorzaak zal laten bestaan; het is te zeggenzoolang er gecever zal gestookt worden. De kwaal moet tot in haren wortel uitgeroeid zijn men zou moeten teenemaal van die nijverheid af zien. Zal men het doen? Daar is de kwestie. 't Schijnt «lat ciioyen Demblon tegen den aanstaanden kamerzittijd weêr een nieuwen veldtocht tegen den Koning zal ondernemen. Zelfs zou bij voornemens zijn, zich met niets ander bezig te houden. Onze volksvertegenwoordigers zullen dus weèr plezier hebben. Indien ik de duivel ware, en dat het volk mij boos tot zijnen vertegenwoordiger in het parlement, ik zou er een enkel voorstel doen om de hel te bevolkeu. Ik zou voorstellen «Ie school gansch af te scheiden van de Kerk, dat de school niets meer zou te stellen hebben met den gods dienst, noch de godsdienst met de school. Alban Stolz. Luistert naar mijne woorden maar ziet niet naar mijne daden. Ziehier eeu staaltje hoe de socialisten de gelijkheid verstaan Citoyen Borloz,volksvertegenwoordiger van Thuin, was Zondag naar d6 inhuldi ging van den tempel van Marianne te Kortrijk gegaan Iu den avoud verliet M. Berloz lokaal en deed hem naar een groot hotel der Gulden Sporenplaats leiden waar mijnheer den député zou avondmalen, natuurlijk met iets anders dan met een broodtje met hesp. Viermannen verge zelden hem tot in 't hotel waar hij een malsch beefstuk deed gereed doen. Meent gij dat hij de vier werklieden die zijne eerewacht uitmieken meê vroeg aan tafel of dat hij hun ook eens liet deugd doen aan een fijn beefsteek 't Was nevens hunnen mond. Onze citoyen trok in de eetzaal, zeggende dat zij een uur later mochten om hem terug- keereu 1 Dat herinnert ons de historie van dien boer die zijnen pacht ging betalen.)'t Was juist met den noen en mijnheer zat reeds aan tafel. Do boer wierd binnengeleid, en al eten en peuzelen, zei de rijke alleens niet van hem bij te zetten en ook een broksken meê to doen. Om den tijd te slijten wierd er gespro keu van 't weer en van de vruchten. En hoe gaat het in den stal, vroeg do rijkaard Geheel wel, zei de pachter, *t en is maar met het zwijn, dat geviggend heeft, dat ik wat in neston zit. Ja 1 en hoe zoo dat Wel, 't heeft 13 viggens en 't en heeft maar 12 speens. Zoo, zoo. En wat doet het 13® dan 't Staat er op te kijken gelijk ik, mijnheer I... Is er du verschil tusscben de handel wijze van citoyen Berloz, die voor zijnen zetel die hij in de Kamers aan de werk lieden te danken heeft jaarlijks vier dui zend franks trekt, en de handelwijze van dien eigenaar Er is in de wereld geen werkzamer volk dan de Engelschen maar er is ook geen volk in de wereld dat getrouwer de Zondagrust onderhoudt. Ziedaar grooten- deels de reden waarom Engeland aan het hoofd der volkeren staat voor handel en nijverheid. Wat een vrijmetselaar is. 't Is de Balaille van Namen, die het ons leert In een artikel, waarin de fameusé Robin, bestuurder van het verkenskot van Cempuis, wordt verheerlijkt, zegt men, sprekende over dit proper heer schap Ook gaf hij voordrachten over het neo-malthusianism, waarvan hij een - der knapste voorslaanders is, in ver- - scheidene mayonDieke loges te Parijs - want hij is een strijdend vrijmet- selaar en heeft altijd die hoedanigheid De Bataille leert ons wat eeu echt vrijmetselaar is, want zegt het blad de vrijmetselaar moet aan bet hoofd staan van den vooruitgang en met onpartijdigheid alle groote wijsgeerige en sociale vraagpunten bestudeeren. Hij heeft een dubbele taak te ver- vullen bet oude rotte gebouw der bestaande samenleving af bre- - ken en dan bet nieuwe gebouw n opmetselen. Ge ziet, dc vrijmetselarij verbindt de liberalen en socialisten in ééucn band 't Is wat propers 1 l)e goede liberalen zijn onver- zadelijk. In 1882 waren er 22 nor maalscholen nu zijn er 53, en hunne dagbladen klagen I De 5/6 der met subsidies bevoordeelde scholeu ziju gemeentescholen, en de libe ralen bladen klagen I M. Van Humbeeek noemde tot bestier der eener normaalschool eeneu 31jarigen regent eener middelbare school.'M. Schol- laert noemde tot denzelfden post eencn 46jarigen bestierder eener middelbare school. En de liberale bladen spuwen vuur en vlam I Het geliberaliseerd - onderwijs ver slindt bijna het beol budjet. En, zonder ling geval, het ziju niet de catholieken, maar wel de liberalen die zich beklagen 1 't Is de verkeerde wereld De klachten der liberalen zijn maar comedie. Waarom wordt het budjet niet op bil lijke wijze verdeeld uit het oogpunt der gelijkheid van lastenbetalers en der vrij- ïeid van onderwys Glas is gevaarlijk voor den mensch menige vrouw wordt zot door het spiegel glas menig man verliest bet hoofd in het geneverglas. Voor elke kwaal is raad, En hulp voor alle pijn Doch voor een leêge beurs Daar helpt geen medicijn. Onderzoek. De heer Procureur des Konings van Dendermonde heeft onderzoeken bevolen aangaande het voor gevallene 1° op Zondag 2 October 11. ter gelegenheid der groene betoogingen en 2° op Woensdag 5 October ter reizigers statie alhier. Do heor Bevelhebber der Gendarmerie is met de verschillige onder zoeken gelast. De reeds zoo lang gewenschte regen is nu eindelijk verschenen. Heden woens dag heeft het hier nog al wat geregend en laat ons hopen dat het zoo drij vier dagen duren zal. Wie werkt bij deu duim Eet by den voet. In 1899 zal Paaschen zeer vroeg komen, namelijk op 2 april. Dit jaar kwam het den 10, iu 1897 den 18. Halfvasten komt op 14 februari, O.-L.- H. Hemelvaart op 11 mei, Sinksen op 21 dito. 1899 zal met eenen zondag beginnen en ook met eenen zoudag eindigen. v Des zomers is het werkenstijd, Dan gaan de mieren wijd en zijd, En zaam'len voor den winter wat, Zeg, lieve vrienden, wist ge dat MAATSCHAPPIJ de AALST Het Comiteit, in zijne vergadering van Zaterdag 1 October laatst, heeft be slist de 32st* verjaring der stichting van de maatschappij De Bok kenrijders te vieren op Maandag 7 Novem ber 1898. Om 10 uren 's morgens plechtige Ziel mis voor de overledene Leden. Om 7 uren 's avonds Avondmaal ten lokale van den Katholieken Kring, Groote Markt. Is verschenen een klein Boekje, be vattende 2 Oefeningen van den H. Kruis weg en eene korte Onderrichting tot deze oefening. Na elke Statie een strof van het Stabat Mater. Dit boekje is by zonder geschikt voor openbare Kruiswegoefening met gezang van 't Stabat Mater. Vervaardiger G. KALLEN, S. J. Uitgever, Em. V eraimmen-Lie- baut, Boekdrukker, Brusselschestraat, 61, te AELST. PRIJS 0-25 centiemen het dozijn frs. 2-50, bij den uitgever genomen. Een schoone premie voor onze inschrij vers is de welko wij bij onze Gazette verkrijgbaar stellen tegen buitengewoon lageu prijs. Die Illustratie, welke vroeger in het Hollandsch verscheen, wordt thans in het Vlaamsch uitgegeven en moet in alle Vlaamsche huizen welkom zijn. Ook zal men nergens zulke schoone uitgaaf ont moeten aan den prijs waarvoor dit werk wordt aangeboden: dit is te zeggen voor den prijs van 90 centiemen in de drie maanden, dus nog geen centiem per dag. De Nieuwe Vlaamsche Illustratie kan dus met recht eene doorloopende premie genoemd worden, in 't bereik van iedereen. Voor buiten is de prijs 16 centiemen meer van frankeeringskosteu, dus in het geheel fr. 1,05 voor do drie maanden. Hier is iu waarheid een Illustratie met schoone gravures en belangwekkend van lezing en die tegelijk zoo weinig kost. Men behoeft slechts het inteekenbewijs op ouze vierde bladzijde uit te suijden, dit duidelijk in te vullen en het ons over te zenden. Men krijgt dan tevens al de reeds ver schenen nummers sedert 1 October 11. MAATSCHAPPIJ VERGADERING Zaterdag 15 Oct. 1898, om 8 V* nren 's avonds. Afdeeling A, ter herberg van Jan Van der Hulst, Molendries, en nadien bij Pe trus Van Gaver, Vorkensmarkt. Afdeeling B, ter herberg van Eduard Scheerlinck, Ouden Dendermondschen- steenweg, en nadien bij Louis De Coster, Gasthuisstraat. Afdeeling C, ter herberg van Jozef De Raedt, en nadien bij Charles De Wit, beide Groenstraat. Afdeeling D, ter herberg van Leopold Van Geert, Hovenierstraat, en nadien by Theophiel Tolleneer, Moorselbaan. Hasselt 11 October. Botormyn. Roomboter de kilogr. 2 fr. 90. Eiërs Razende kat. Te Waercghem zijn verscheidene perso- nen door eene razen- de kat gebeten, te -^snweten de 22jarige M. Bouckaert, de genaamde Ivo de Coninck en de 12jarige Arthur Van den Bogaerde. Men heeft de kat kunnen dooden. Razernij werd vastgesteld door den veearts, M. Bouckaert. De slachtoffers zijn naar S' Hubert ver trokken. Wij lezen in een gentsch blad I Eene engelsche dame had zich zondag namiddag naar S' Baafs doen voeren zij had den koetsier niet betaald en giüg langs eene andere deur uit, waar zij eenen anderen koetsier nam. De eerste echter kwam toegeloopen en eisebte zijn geld, doch de engelsche ging hem te lijve met haren regenscherm en kwetste hem aan het golaat. Een policie adjunct kwam er tusschen en met veel moeite en de hulp van een paar mannen bracht men de engelsche naar het policiebureel, waar de zaak bij middel van shilliugs vereffend werd. De koetsier en de twee mannen, die elk eene oorveeg gekregen hadden van de engelsche, ontvingen nu elk een stuk van 20 fr. Misbruik van vertrouwen. Een handelaar te Geut werd lang gewaar dat hij door iemand bestolen werd doch niettegenstaande de nauwkeurigste op zoekingen kon hij er niet in gelukken den plichtige te ontdekken. Eenige dagen geledon trouwde eene bloedverwante van do juffer, die in zijnen handel dc kas houdt, en daar dit huwelijk met zulke buitengewone pracht gevierd werd, en de ouders der bruid nochtans niet als welstellend aanzien werden, vatte de handelaar vermoodens op tegen zijne winkeljuffer. Hij deed haar bespieden en kwam tot de overtuiging dat zij op schandige wijze misbruik maakte van het vertrouwen dat zij genoot. Zonder den inhoud der kas in hare zakken te moffelen, had zij een een voudig middel gevonden om toch veel geld te slaan. Kwam iemand aan de kas betalen, dan liet zij eenvoudig het be taalde stuk in haren zak glijden en gaf zoo noodig, terug uit de schuif van haren meester. Op heeterdaad betrapt, dwong men haar, hare zakken om te keeren en zoo kwam het uit dat zij dien enkelen dag reeds eene som van 24 fr. weggemoffeld had. De handelaar rekent dat bij op die ma nier bestolen werd voor eene som van omtrent de 30 duizend franken. O, die drank! Er zijn lieden, die, wanneer zij te diep in 't glas gekeken hebben in een hoogst vroolijke stemming verkeeren, maar daar zijn er ook anderen op wie den drank een tegenovergestelde uitwerking teweeg brengt. Tot dezen laatsten behoort ook een herbergier in de Brigatijnstraat te Oos tende. Toen hij zaterdag sterk aangeschoten t' huis kwam, was hij alles behalve goed gemunt. Hij raasde en tierde en begon zijne beide dochters, die ieverig aan het werk waren, op ergerlijke wijze te belee- digen, en toen hy zag, dat dezen, niette genstaande ziju barsch gedrag, kalm ble ven, nam hij een zwaar voorwerp en wierp het naar het hoofd van een der meisjes, dat daardoor ernstig gekwetst werd. Dat was de moeder te veel, zij stoof op, vloog haren twistzieken echtgenoot in t' haar en sloeg hare nagels in zijn door drank verhitte waDgen, doch spoedig moest zij aftrekken, want haar tweede ik had haar een der vingers byna totaal afgebeten. Toen werd de policie gehaald, die den droukaard onmiddelijk inrekende en hem in de gelegenheid stelde, zijne woede op minder bloedige wijze af te koelen. Dat dit huiselijk tooneeltje de belangstelling der buren had gaaude gemaakt, behoeft voorzeker wel niet vermeld te worden. (Handelsblad). Dronkemansdramas. De stad Antwerpen is zondag nacht hot (oonoel geweest van talrijke dronkemansdramas. Een persoon, die dronken op den open baren weg gevonden werd, moest daar zijn linkerarm gebroken was, naar hot gasthuis gebracht worden. Aan de Deurnchuiskens, te Borgerhout, word dapper gevochten. Zekere Van L., bijgenaamd den Boterkop, bekwam eenen messteek, zoodat hij naar het S' Eras- musgasthuis moest worden gebracht. Zekere Jan W., uit de 4" wijk, werd ontmoet met een gezicht als een land kaart. In het gasthuis gebracht, verklaarde hij niet te weten hoe hij in dien toestand gekomen is. Doch andere personen hebben uitleg gingen gegeven en gezegd, dat hij door eenige vrouweu afgeranseld, gestompt en gekrabt werd, omdat hy in eene herberg, nabij de Vischmarkt, niet op beurt zijn rondeke wilde" betalen. Het ergste feit gebeurde in do Lepel straat. Daar, in het huis nr 40, woont de fami lie Gillemot, beslaaude uit de echtgenoo- ten on een 4jarig kind. Op het eerste woont zekere G..., 24 aar, met zijne 19jarige vrouw, met welke dj nog niet lang getrouwd was. 0{ Deze jonge vrouw werd zaterdag, ter-;°nëef wijl zij een uiltje ving, gestoord door het bra kind der geburen Gillemot. Dit maakte "r.00 haar lastig en klaagde hierover bij harea man, toen deze min of meer dronken te ~e huis kwam. geble Natuurlijk kregen nu de geburen ruzie, ®c'ie' A 7rtn prrr wj-r.1. .laf irniiv fiillnmnf i* wach wijkc die zoo erg werd dat vrouw Gillemot in den namiddag bij de policie kwam kla gen, dat de gebuur van het eerste doods- bedreigingen tegen baren man had geuit, Daarbij bleef het voorloopig, tot G..., pe 's avonds ten 10 uren meer bedronkeu en so dan vroeger 't huis kwam. mailD In plaats van naar zijne kamer te gaan troeb en zich ter ruste te leggen, klom hij naar boven en stampte bij Gillemot het deur- iy c paneel in. Gillemot sprong op, kleed Je zich half U aan, en wilde zijnen gebuur beletten, met zijn baldadig werk voort te gaan. Doch nu ontstond tusschen de twee geburen een Zaln gevecht, in 't welk zij tot op het portaal Tart der eerste verdieping te recht kwamen. Tart Hier ontving Gillemot van zijnen tegen- stro ver messteken in het gelaat, achter het oor, iu den pols en terwijl de gebu- ;~on| ren om de policie en eenen dokter liepen, duurde het gevecht op het portaal steedi voort. R°ob Eindelijk vond men Gillemot in eenen bloedplas op liet portaal liggen. gr00| Na «Ie eerst noodige zorgen van eenei 1 vae dokter werd de gekwetste naar het gast huis gebracht. Maar eer bij er aankwam, flieu' was hij reeds dood. De policie der 4® wijk heeft G..., aan-1 vaa gehouden. Zijne vrouw, die ook voorloo- B« ste pig in hechtenis was genomen is losga- Zeeu\ laten. j 4 fi De vrouw Gillemot, die met haar kind alleen overblijft, is half blind. Die gebu- rentwist heeft dus twee ongelukkige huis gezinnen gemaakt. c®s - Ongevallen langs den stoomtram. Maandag der verledene week kwam Ed, djsseE Corluy, landbouwer te Borsbeke, langs de Burea Hereuthalschebaan huiswaarts, met zijne bespannen melkkar en ontmoette tus- rp scheu de melkerij De Kroon en de statie van den stoomtram den trein van 10 uroo, gtraal op Antwerpen. boom< Het peerd verschrikte, sloeg links hel soene veld iu, brak de twee sfcreagon en Corluj alsmede Victor Godard kwamen tusschea li 1 de melkstoopeu in een rapenveld te rechte gelukkiglijk zonder verdere ongevallen. Nu vrijdag laatst kwam Jos. Verbies met bespannen spoelingkar insgelijks o; de Herenthalscbebaan op zijn dorp aan- gel-eden. Naby landbouwer Callens, tus- y,,- schen Borsbeek en Wommelghem, kwam hij den tram van 9 uren, op Broechcm n tegenVe .Het peerd verschrikte en steigerde, ^elst maar de tram reed door en vatte ci Dynsi achter de kar, welko met peerd en voer*; Dijns« man werd ten gronde geworpen. Verbiest had echter het dier tot stau Stadh weten to brengen, maar daar het de: -pe tram vreesde en er van wegdraaide ge raakte de kar tot op het spoor van den tram en werd er dus door weggeslingerd en beschadigd. - Naar Verbiest ons zegt, had de stoker veel en lang gefloten en had hij goed kun nen stoppon daar hij het heen en weêt springen van het peerd kon bemerken. Wij kunnen hier niemand gelijk geven, f> maar vele voerlieden klageu dat het ge- §3 fluit des stoomtuigs bij sommige stokers veel te scherp klinkt wanneer het huunt trekdieren voorbij stoomt. Dit echter zul- Pener len wij hier niet beoordeelen. ®e! (Handelsblad). IFebn over Bramdrampen tn de Kern rjch t- pen. Geen dag gaat er bijm Qe: voorbij of wij hooren van brand teraa gewagen. Hoofdzakelijk, den- gn( ken wij, is dit te wijten aai er 0p 'de buitengewone droogte, die dit jaar heerscht. Alles is buitengewoon lessei droog en de schaarschheid aan water ii: gegei groot. de La Donderdag rond den middag ontstond heer brand te Zammel, onder Gheel. Aldaai bouw bevindt zich een kasteeltje, het Mokken 30 o< genaamd, welke bewoond is door M. Lou- 43 n, vet. Het vuur brak uit iu eene afhanke-; 27 N lijkheid van dit buitengoed, een gebou», 0, van twee verdiepingen, bestaande uit een» g ja stalling, eene remisie en de schelft. Gc- 22 Ja heel dit gebouw werd iu asch gelegd. Eet 5 p, groote hoeveelheid hooi, strooi, schrijn- jy p, werksgoi^edschappen, eenig huisraad,. Zij enz., werden ook door het vuur vernield.! Do schade, die betrekkelijk groot is, schijnt te ziju verzekerd door de maat- schappij Vereenigde Eigenaars. Qem Denzelfden dag brak er ook brand uil q( in de woning van den herbergier J01. Deconiuck, te Steelen. j)( Gelukkig werd het gevaar hier tijdig Oscc gezien, zoodal het vuur nog kon gebluscht worden vooraleer het grooto uitgebreid heid had bekomen. De schade is dan ook niet groot. Alles was verzekerd door de c« i maatschappij De Schelde. Ook te Westerloo, op het gehucht Blauwberg is eene pachthoeve in te asch gelegd. Deze hoorde toe aan Jufvr. Vaeseu, van Westerloo, en was bewoond door den landbouwer Vermeulen. De Het vuur was ontstaan omstreeks 10 baarü uren 's avonds en woedde zoo geweldig: A. dat men nog slechts met grooto moeite de kinderen kon redden. le Do inboedel werd dan ook nagenoeg: B. jeheel de prooi der vlammen. Het vee is' j®op< lunnen gered worden. De gebouwen wa- Vo ren verzekerd door de maatschappij Agen- verga ces Générales, doch van don inboedel wai <1°" ongelukkig niets verzekerd. Ge

De Denderbode | 1898 | | pagina 2