Zondag 16 October 1808. oJste Jaar ooOIJ De Moordenaar? l\ IJ VIRIIËIDSSCIIOOL 5 centiemen per nummer. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. CATHOLIEK Catholiek alleen. SYNDIKAAT Eertijds en Nu. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week vaor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantie» door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Guique auum Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. HeereD notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Buret Ie van dit blad. Aalst, 16 October 1898. De Osservatore Romano het voor name Roomsche catholieke orgaan be spreekt het Congres van den Belgischen Volksbond in September 11. te Luik ge houden. Het Roomsche orgaan verheugt er zich over dat alles wijselijk is besproken en besloten geweest en in vollen vrede afliep. Vooral de verklaring van M. Carton de Wiart Laat ons catholiek zijnen niet anders dan catholiek heeft bijzon derlijk in zijne ooren geklonken. De Osservatore behandelt dan ook deze verklaring en wij willen hier beknopt zijnen gedachtengang volgen Als men zegt catholiek te zijn, dat en dat alleen, 't is zich partijganger en voor staander verklaren van al wat waar en goed is. De catholieke leering is voor zeker breed en uitgebreid, en zij is met een groot getal vraagpunten verbonden. De catholieke werking kan onbetwistbaar op verscheidene zaken uitgeoefend wor den. Maar men is catholiek en anders niet dan catholiek, 't zij dat men de alge meenheid der catholieke waarheid bestu deert, 't zij dat men vooral zijne aandacht vestigt op 't eene of 't andere afzonder lijke vraagstuk. De catholieke leering is eene volmaakte en alles omvattende leering, waar men niets kan van af scheiden of ook niets by voegen. En bijgevolg moet men ook aanvaarden dat er aan den naam catho liek niets bij te voegen of niets af te schei den valt- Er bestaat geen politiek, economisch democratisch Catholicism.Het kunnen wel deelen van het Catholicism zijn, takken van eenen en den zelfden boom, die naar tijd en omstandigheden, eene bijzondere werkzaamheid vereischen maar dat is anders niet en kan en mag anders niet ziin als eene catholieke werking even als de Kerk werkt door haar apostelschap, door het onderwijs, door do liefdadigheid, en deze heilzame gedeelten van verschei dene werkkringen duiden slechts de waar de en de algemeene verhevenheid aan van de algemeene leering de catholieke leering. Waarom in de gansche wereld, ver- schillige klassen van catholieken willen scheppen sociale, economische, demo cratische Laat ons aannemen dat de strekking en het doel dezelfde zijn, maar 'tis evenwel vasten zeker dat deze toe voegsels eu bijnamen zekere wedijver verwekken die zeer gemakkelijk tot ge dachten en daden overslaat. Aldus zegt de Osservatore Romano - Het gebeurt inderdaad dikwerf, dat het byvoegelijk naamwoord de boven- hand neemt op het naamwoord zelf, in a gedachten en in daden. Aldus kan het WIE IS NAAR HET HOOGDUITSCH EDUARD WAGNER 44.U VERVOLG. Komaan, zegde mevrouw Bartineus, die de vreugde van het meisje bemerkte, ik zal met Eugenie over deze zaak spreken, mis schien reeds morgen. Ha, mijnheer, voegde zij er bij, toen graaf Beaucourt haar naderde, gelief bij ons plaats te nemen. Ik dank u. Ik kwam alleen om jufvrouw Lepage te halen, zegde de jonge graaf hoffe lijk. 11c wenschte haar eeuige zeldzame en prachtige bloemen in den wintertuin te laten fcSofie nam de uitnoodiging aan met hoog gekleurd gelaat stond zij op en verwijderde zich met graaf Beuacourt. Ik ben gelukkig, dacht mevrouw Barti- neux, het meisje met welgevallen naziende. Ik kan haar hier houden en mij door haar laten bedienen, zonder haar daarvoor te moe ten betalen en toch heeft het den schijn dat gemakkelijk gebeuren dan men meer liberaal weze dan catholiek, meer soci- aal dan catholiek en zelfs dat men weze datgene wat Let hoedanigheidswoord a uitdrukt, vooraleer te zijn wat de naam a zelfs beteekent en bevat. - Het Roomsche blad wijst hier op het zoo treffend voorbeeld van het Duitsche centrum.De Duitsche catholieken hebben zich niet afgescheiden in conservatieve, democratische, sociale of economische catholieken zij zijn altijd geweest, zij hebben zich altijd genoemd en getoond catholieken en anders niet dan catholie ken. En daarom en ten gevolge daarvan zijn zij altijd eendrachtig en in nauwe baudeu verbonden vereenigd gebleven». En wat heeft dit catholiek zijn, ja, catholiek en alleen catholiek zijn zonder wankelen aan onze Duitsche geloofsge- nooten verworven?.... Van vervolgden zijn zij gebieders .ge worden, verre uit de machtigste partij in Duitschland eu met hun moet men afre kenen. De Osservatore Romano drukt de hoop uit dat de catholieken van alle landen, ook de Belgen, voortaan do leus zullen aankleven Catholiek zijn en anders niet Zoodoende zullen zij de verhevene catholieke waarheid aankleven, de eens gezindheid bewerkeu, misverstand en dwaling vermijden en maken dat hunne werking krachtig weze, bloeie en vruch ten drage. Wij verhopen, schrijft het pauselijk orgaan, dat de krachten eu machten welke de catholieke partij uitmaken, de noodelooze benamingen zullen daar- n laten, zich doordringende van dc - groote en vaste catholieke grondre- gels en dat allen zich catholiek zullen noemen en anders niet. De groote naam van catholiek doet noch twijfel, noch - verwarring ontstaan, gelijk dubbel- zinnige bijnamen en onbepaalde bijvoe- gelijke benamingen het kunnen ver- wekken. De Osservatore doet verder bemerken dat als er verschil van gedachten onder de catholieken is ontstaan, dit meer voortspruit uit de bewoording en de bijnamen dan uit de gedachten zei ven. En daarom,zoo besluit het Roomsche y blad tot de Belgische catholieken spre- kende Zijn wij altijd en noemen wij n ons altijd catholiek, catholiek en d anders niet. Men kan niet meer n zijn en ook niet beter zijn. Wie? Wie? Wie? blijft voortdurend door zijne onbeschaamde en tergende houding onze brave catholieke Burgerij tergen in de straten der Stad Wie Wie P Wie blijft voortdu rend den handdruk afbedelen vau geuzen en liberalen in opeobare plaatsen eu aan de standplaats van den ijzerenweg Wie Wie P Wie P blijft er voort durend nestelen in de salous van rijke heerkens die nooit hunnen voet zetten in de kerk en geeue de minste betrekking hebben met brave en dienstdoende priesters zij mijne gezelschapsjuffer is. Ja, ik ben ge lukkig dat ik dit meisje voor mij gewonnen heb zij zal eeu schat voor mij zijn. XX. Een onoverwinnelijke hinderpaal. Het was op den morgen na het middagmaal op Charlemont. Het fraaie weêr had de gasten van Montfagon naar het park gelokt. Ook mevrouw Mixtome bevond zich buiten, zij had aan een gezelschapsspel deelgenomen en zich daarna naar het park begeven, waar zij aau den oever der zee op eene bank plaats Sofie, die, op het voorbeeld van mevrouw Mixtome, door de gasten als gelijke werd behandeld, gevoelde zich bij hen op haar ge mak en begaf zich, nadat Eugenie zich terug getrokken had, naar de bibliotheek. Eugenie Mixtomo zat in gedachten ver zonken, en naar hare gelaatstrekken te oor- deelen, waren deze van ernstigan en droevi- gen aard. Eensklaps hoorde zy naderende voetstappen en opziende, bemerkte zij dat de markies van Charlemont voor huar stond. Er lag iete ongewoons in de trekken van den markies en Eugenie werd dit onmiddelijk gewaar. Zijn gelaat was vuurrood eu uit zyne oogen sprak de ourust die hem verteerde. STAD AELST. Schooljaar 1898 1899. Dijnsdag aanstaande, 18 October, be ginnen de leergangen van de voorberei dende afdeeliug en van het eerste studie jaar der Nijverheidsschool, te Aelst. (Koninklijk Besluit van 18 December 1897.) Deze leergangen zullen gegeven worden iu de lokalen van 't St. Martinus-Gesticht, Esplanade, te Aelst, des zondags in den voormiddag, en op de weekdagen des avonds. De leerlingen die begeeren <le lessen te volgen, moeten zich,zouder uitstel,doen inschrijven bij den Heer Bestuurder van gemeld Gesticht. De leergangen zijn kos teloos. De Nijverheidsschool is ingericht vol gens een omstandig programma verdeeld in drij studiejaren, benevens de voorbe reidende afdeeling. Om in het eerste studiejaar aanveerd te wordeu, zullen de leerlingen een bewijs moeten afleveren van volledig lager onder wijs en een examen afleggen op de voor name vakken van voornoemd onderwijs met de leergangen der Nijverheidsschool in betrek. Voor den leergang van nijverheidstee kenen zal men, bij gebrek aau bewijs eener Academie, een examen over lijntee- kenen moeten ondergaan. De leergangen van het eerste studiejaar begrijpen de teekenkunde, werktuig kunde, natuurkunde (Physica) scheikunde (Chimie), rekenkunde, stelkunde en meet kunde, kennis der grondstoffen in de Ste delijke nijverheid gebruikt. (Spin- eu weef bare stoffen.) Deze leergang alsook de voorbereidende afdeeling worden dit jaar ingericht. De twee opvolgende studiejaren zullen ingericht worden in 1899 en 1900. Zij begrijpen de lessen van Spin- en Weefkunde, van Werktuigkunde, en de practische oefeningen dezer vakken. De herhalingslesseu, des zondags in den voormiddag, zijn toegankelijk voor werk lieden. Zij zullen de belangrijkste punten iu ile weeklesseu behandeld aanschouwelijk maken en samenvatten. Deze lessen hebben plaats van 10 tot 12 uren, en zijn voornamelijk ingericht voor leerzuchtige werklieden die belet zijn de lessen gedurende de week te vol gen. De Bestuurraad der Nijverheidsschool, benoemd door Ministerieel Besluit vau 25 Juni 1898, is samengesteld als volgt M. Eugeeu Moens, Nijveraar te Aelst, Voorzitter Leden M. Alexander Van de Velde, Gemeenteraadslid te Aalst, M. Baron Leo Bethune, Schepen der Stad, M. Doctor Th. De Naoyer, Nijveraar te Aelst, ^Mevrouw Mixtome zag dat hij haar over hunno wederzijdsche betrekkingen zou spre ken. Zij ontving hem vriendelijk even als altijd, doch haar hart sloeg sneller. Op hare nitnoo- diging nam de markies naast haar op de bank plaats. Het verheugt mij u wel te zien, zegde de markies van Charlemont. Ik vreesde dat gij, na deze beproeving, geheel van streek zondt zijn. Gij hebt u buitengewoon goed gehouden. Geen der gasten vermoedt dat gij er onder lijdt. Eugenie keek zwijgend en als in gedachten verdiept, voor zich uit. Waarlijk uwe kalmte doet my goed, zegde de markies, ik meen daaruit te mogen afleiden dat uwe oude wonden grooteudeels geheeld zijn. Mevrouw bleef nog zwijgen. De markies nam dit als eene toestemming op en ver volgde Ik meen ook te mogen hopen, dat gij ein delijk eenB mijne genegenheid volkomen zult beantwoorden om kort te gaan, ik kom op nieuw vragen of gy myne vrouw wilt worden. Om de lippen van mevrouw speelde weemoedig lachjezij sprak echter niet za£ hem ook niet aan. Weet gy, mevrouw, vroeg hij, enbe- M. E. de Cocquéau des Mottcs, Nijve raar te Aelst, M. J. D'Haese-Blomruaert, Nijveraar te Aalst. Schrijver-Schatbewaarder E. H. Van der Scbueren, Bestuurder. VAN Reizigers, Klerken en Patroons, Het Syndikaat van Aalst heeft verle den maandag de reeks zijner winterver gaderingen hernomen in zijn lokaal Beiersch Hof. Boven de zestig ledeu namen deel aan het avondmaal door de Syndikale Kamer aangeboden,en deze bad het genoegen den weledelen heer Burge meester onder de aauwezigeu te tellen. Het muzikaal gedeelte van het feest, waarmede eenige liefhebbers zich gelast hadden, bracht niet weinig bij tot de vroo- lijkheid welke onder de leden heerschte. De heer Edg. Borreman, geheimschrij ver, gaf leziug van het verslag over het verioopen jaar en de schatbowaarder, M. Pol. Van Gbyseghem, gaf den geldelijken staat der maatschappij te kennen Daarna nam de heer Callaert het woord om, in naam der leden van den Engelscheu cur sus, den E. P. Aalmoesenier te bedanken eu overhandigde dezen een prachtig ge- scheuk als blijk hunner herkentenis. Na het antwoord van den E. P. Aalmoese nier, werden er nog verschillige hoii- drouken voorgesteld, waaronder ecu aan den heer Burgemeester Gheeraerdts eu aan hot Stadsbestuur. Wij kunnen niet boter doen, om den bloeieuden staat der Afdeeling van Aalst te kennen te geven, dan bier een stuk mede te deel van hut verslag van deu heer Borreman. Alhoewel het maatschappelijk jaar slechts den 31 December eindigt, heb ben wij toch dien dag niet willen af wachten om u deu staat ouzer Maat schappij voor te leggen, omdat het uu juist eeu jaar is dat eeuigo ieverige leden zich aan het werk stel-ien om de Afdee ling opnieuw in te richten. Gij herinnert u nog, mijne heeren, dat op onze eerste vergadering in oktober 1897, wij slechts 41 leden waren, vandaag hebben wij het genoegen te bestatigen dat dit getal tot 110 geklommen is, meer dan in sommige Syndikaten der Provincie. Daardoor heb ben wy zeker ons doel bereikt, te wetea nij veraars, handelaars, bedienden en rei zigers onder malkander te vereonigen. Dat eendracht eu goede overeenkomst onder ons heerschen, onze vergadering van heden avond is er het bewijs van. Nog maar sedert weiuigen tijd iu wer king, heeft onze Afdeeliug geene buiten gewone zaken kunnen verrichten wat handel en nijverheid betreft, nochtans, heeft zij zich ieverig bezig gehouden met de vragen die haar toegezoudeu zijn; zoo is het haar mogelijk geweest adressen te bezorgen van handelshuizen voor artike len die insommige gemeenten rond Aalst vervaardigd wordeu zij heeft insgelijks bij het middenbestuur de vraag ouder- steuud van twee leden die eene bedieuiug zochten. proefde te lachen, dat onze vrienden en zelfs bedienden van het kasteel uwe tegen woordigheid op mijn slot als eene openbare kennisgeving onzer verloving beschouwen Thans zag Eugeuie hem uitvorschend aan. En waarom heeft men dat van de andere lames, die eveneens uwe gasten waren, ook gedacht vroeg zij. De markies kleurde. Omdat iedereen weet dat gij mij hoop hebt gegeven, antwoordde hij, met een ge dwongen lach. Gij waart in den laatsten tijd buitengewoon vriendelijk jegens mij op mijn verzoek kwaamt gij naar Montfafou, gij overwont uwen afkeer om Charlemont te bezoeken, waar gij zooveel geleden hebt eu moet n nog zeggen hoezeer ik er door gevleid en hoe verheugd ik was, dat gij mijne uitnoo diging aanuaamt, en mijn huis met een be zoek vereerdet Ik heb dit voor eeu nieuw teekeu uwer gunst gehouden. Mevrouw Mixtome had hem nog nooit zoo hooren spreken en beschouwde hem daarom met verwondering. Ik kan niet zeggen dat uwe vraag mij verrast, markies, zegde zij langzaam, en toch weet ik niet welk antwoord ik u zal geven. Ik dank u riep de markies. Uwe aarzeling bewijst my, niet onvoorwaardelijk wilt afwy- - De aangename eu nuttige vereeni- gingen, door het reglement voorgeschre ven, eu door de Syndikale Kamer aange legd, hebben eenen vollen bijval genoten, od voor 't oogenblik is men in onderhan- ling om in den loop van dezen winter eene voordracht te geven over de X stra len, met proefnemingen eu lichtbeelden. De oproep om eene spaarkas tot stand te brengen is gunstig aanboord want rond de helft der leden nemen er deol aan. De leergang der Engelsche taal is door 20 en die der Duitsche door 5 bijge woond geweest. Ten gevolge der veranderingen door het middenbestuur van Brussel inge bracht, zijn wij verplicht ons plaatselijk reglement te overzien eu te wijzigen. Do Syndikale Kamer is er reeds sedert eeni- gen tijd mede bozig ea zij hoopt wel dra haar ontwerp te kunnen voorloggeu. Daareuboven zij heeft reeds de beraad slaging begonnen over een ontwerp vau afdeeling vau onderlingen bijstaud, maar aangezieu do belangrijkheid vau ditvraag- puut, zal zij niet dan na rijpen overleg een besluit nemen. Bij het sluiten van dit kort verslag, acht de Syndikale Kamer het een plicht voor haar, in het openbaar do leden te bedanken die, door bunnen iever, hun werk of hunne raadgevingen, tot deu zoo bloeionden staat onzer maatschappij heb ben bijgedragen. Gij zult het mij verge ven dat ik niemand noeme, om mij niet bloot te stellen iemand te vergeten. Doch terzelfder tijd dat wij bun onzen innigen dank betuigen, verzoeken wij zo en ook al de andere leden van ons met hunne goed willigheid nog te vereeren om het Syndi kaat tot eenen nog grooteren voorspoed to leiden. Wij moeten en wij willen voort gaan, en wat uns daartoe aanzet, is het aanzien dat de Aalsterschc Afdeeliug ge niet bij de andere Syndikaten van 't Land, .waar wij een bewijs van bobben in het verzoek dat ons gedaan is dat een ouzer ledeu zou deel makcu van het Midden bestuur van Brussel. b Wat mij persoonlyk betreft, mijne heereu, ik kan dit verslag niet boter ein digen dan met eene bijzondere buide te brengen aan den iever en de zelfopoffe ring van onzen duurbaren Voorzitter en van onzen trouwen Aalmoesenier, die de spil zijnde van onze heropgekomeue Maat schappij, al de verdiensten inoogsten van hareu voorspoed, b E helpers, hebben wij al de voorschriften gevolgd die Vooruit ons sinds jaren geeft; wij betalen wekelijks een frank, een frank 3 en half tot twee frank inleggolden en strijdpenning bij de verschillige maat- schappijen van Vooruiten dit sedert ver- scheidene jaren. Gij hebt ons beloofd en doen gelooven dat het socialism en uwe working ons weldra tot gelukkige genie ters zouden gemaakt hebben wy doen al wat gij zegt. ons geheel door u latende leiden, en toch wordt onze levenstoestand al nijpender en ellendiger. Terwijl wij in de schoonste zomer dagen zaten te krebbijten, genoot gij oen rijkemanslevcn aan zee terwijl wij langs om dieper in de ellende zakken,niettegen staande onze jarenlange opofferingen aan Vooruit,werdt gij,van een armen schoen- makerszoou, ecu weiingezeten burger terwijl wij nauwelijks een drietal keeren per jaar vleesch mogen proeven, zijt gij immer wel gevoed en ryk gekleed uit liefde voor ons. - Menheer Anseele I Wij vragen u, dat gij, verlicht door bet genie van 't socia lism, ons raad zoudt geven in onzen drin genden nood 1 Zeg ons hoe wij ook van het badseizoen zouden kunnen genieten gelijk gij, boe wij goed gevoed, rijk ge kleed en deftig gehuisvest zouden kunnen wezen gelijk gij I - Eenige socialistische familién. - Peper t Op de muren van Gent is thans een plakbrief te lezen, waaruit wij het volgeude overnemen Menheer Auseele I bezoldigde be stuurder van Vooruit door de genade der arme werklieden gemeenteraadslid te Geut aan 5 frank per zitting en volksver tegenwoordiger aan 4000 fr. 's jaars voor Luik wij vragen u raad iu den nood. - Ouzo armoede wordt langsom erger j onze kinderen lijden honger wij geraken uitgeput als versleten werktuigen en geeno verbetering is in 't verschiet te zien. Op uwen raad eu op dien van uwe mede- Ik heb u gekend cn geacht, sedert ik s bruid naar Churlemont kwam, antwoordde Eugenie. Destijds was August Bartineux, dezelfde vriendelijke inau als du. Ik heb n altijd gaarne mogen lijden en het bevreemdt lij volstrekt niet, dat de arme, ongelukkige murkies zooveel van u hield, llij was zeer goed voor u. Hij betaalde verschillende malen uwe schulden en gij waart op zijn kasteel iltijd welkom. Ja, hij was altijd zeer goed voor mij, bevestigde de markies, nodenkenkend het hoofd schuddendo. - En waarom moest het noodlot u tot zijn erfgenaam maken Eeu schrikkelijk noodlot, zegde de mar kies. Hij zag schuw naar mevrouw, doch sloeg onmiddelijk daarna de oogen weêr neder, llij wenschte zoo gaarne op zijne zaak terng te komen. Mevrouw staarde hem eenige oogen- blikken nuvorscheud aan en hernam duarop Ik zegde dat ik u steeds goed heb mogen lijden, August, en dat is ook zoomaar ei echtgenoot moet men beminnen, en liefde ia eene plant die niet op kommando groeit eu bloeit. De liefde zal mettertijd komen. Wordt mijne vrouw en ik zal trachten uwe liefde te winnen. Zeg dat gij myne vrouw wilt worden Eertijds stond hij op de bres om de Priesters te ondersteunen en vooruit te helpen nu gebruikt hij eene duivelsche taal om huuue werken te ondermijnen, en ware het in zijne macht, te vergruizen. Eertijds gebruikte bii zelfs eene overdrevene taal om de onderrich tingen on sermoenen der Priesters te loven en op te homelen nu eene hel- sche serpoutaal om ze te beknibbelen en af te keuren. Eertijds maande hij de men- chen aan om sermoeuen en kerkelijke diensten bij te wonen nu trekt hij ze op bedekto en schijnheilige wijze van de kerk af. Eertijds schreef en kabaste hy op de geuzen en liberalen: nu zwygt hij ervan en keurt hij ze goed. Eertijds kreeg hy wel eens muilperen van de liberalen nu don broederkus. - Eertijds wilde hij zelfs het kaatsspel dat op deu eersten zondag van October, feestdag van O. L. Vrouw Rozenkrans, moest plaats hebben, in zyn blad niet opnemen nu trekt hij op voormelden zondag het volk uit de kerk door het opriebteu eoner feest van oproer en wanorde... Quantum mutatus ab Ulo O veranderlijkheid O hoogmoed I O geldzucht 1 O ju- dasserij en maak mij tot den gelukkigsten mensch der wereld. Dat kan ik nog niet zeggen, antwoordde Eugenie zacht. Ik heb eenmaal bemind en mijn hart bewaart nog die liefde. Alexe Mix tome, die onteerd en veroordeeld is, bezit nog mijne liefde en trouw.... Wat is dat voor eene dwaasheid, Enge- nie Gij bemint Mixtome nog Eenen man die schuldig werd bevonden aan moord en daarom ter dood veroordeeld iB.... Maar die aan deze misdaad onschuldig was, viel mevrouw hem met overtuiging in de rede, en hare oogen schoten stralen. Onschuldig, zegt gy Het hof over tuigde hem van zijne misdaad. Zijns vaders vriend sprak het schuldige over hem uit 1 Onschuldig Dit is de eerste maal dat ik sedert die ontzettende gebeurtenis het woord u onschuldige n in verband hoor brengen met den nam van Alexe Mixtome. Onschul dig arme Eugeuie, weet gij, dat dit woord eene aantijging is tegen het gerecht, ja, zelfs tegen de kroon Mevrouw Mixtome wierp den markies eenen strengen blik toe. Gij, die hom zoo goed kendet, gelooft gy dan dat hij schuldig is (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1898 | | pagina 1