im: i nTx tie JAARMARKT HOFSTEDE ZAAILANDEN Merklprijzen. BOOMTEELT SCHOONE HUIZEN Boomverkooping Cartouches sans fumée J. Van den Bergh-Jouret. Aanslag te St. Gilles. Wij heb ben melding gemaakt van den aanslag, gepleegd ten huize van M. D...., terwijl de vrouw alleen thuis was. Het Journal de Bruxelles, sprekende over het rechterlijk onderzoek, zegt dat er zonderlinge dingen aan 't licht geko men zijn. Er was geen enkel meubel opengebro" ken of beschadigd niets, in geheel hot huis, was overhoop gezet de dieven hebben zonder de minste moeite de brandkas geopend, want die was niet gesloten, en het stuk linnen, waarmeê Mad. D.... den mond gestopt was, droeg geen spoor van knoop of verfrommeling. Men voege er bij dat de misdaad, die ten 9 uren 's morgens gebeurde, eerst ten 5 uren namiddag ondekt werd. De Patriote zegtUit het onderzoek is gebleken dat de diefstal geveinsd was. Een 13jarige jongen was te Koekel- berg op eeneu boom geklommen, om zij nen vlieger, die daaraan was blijven han gen, los te maken. Hij verloor het even wicht, viel en bleef op den slag dood. 450 candidatcn hebben woensdag in het Verjaringspark hun exaam afgelegd als treinwachter. Allen waren oud-solda ten. Slechts 150 legden hun exaam af in het Vlaamsch. Al de anderen in het Fransch. Als die Vlaamsche candidateu nu nog maar niet gebuisd worden. Men weet hoe het bij de douaniers gaat. Donderdag in den vooravond kwam M. Heirman-Bauwens te St. Nicolaas met zijnen velo aan de Vincentiusstraat aangereden.Op den draai der straat, reed hy op eenen steen, niet het ongelukkig gevolg dat hij met het hoofd voorover op de straatsteenen. Zijnen kameraad, die met hem meêreed, liep met zijn wiel over zyn lichaam. Hij werd in bewusteloozen toestand opgenomen en had eene gapende wonde aan bet voorhoofd, waaruit hij veel bloed verloor. De dokters De Belie en De Smedt hebben hem verzorgd hij is naar zijne woning in de Groote Peperstraat ge bracht. De geneesheeren, niettegenstaan de de gevaarlijke wonde, verklagen hem te zullen redden. Aanranding. Maandag avond, rond 6 uren, kwam een graankoopman van Oostroosebekf per rijtuig van de markt van Kortrijk gereden hij had nog al eene scbooue som geld in zijn bezit. Op het grondgebied van Beveren .bij Harel- beke, werd hij door twee baanstroopers aangerand. De wakkere koopman gaf een der aanranders een zoo geweldigen slag dat hij ten gronde stortte, de tweede deinsde achteruit. De koopman kent vol strekt de daders niet. Droevig ongeluk. De genaamde Alberic Delorge, 21 jaar oud. metser, Gentscbe steenweg, N' 76, te Kortrijk, was dijnsdag avond na het eindigen van zijn werk, naar Overleie gegaan ter gele genheid der Scbinkelkermis. Het was een uur 's nachts als hij huiswaarts trok in gezelschap van zekeren Alph. Glorieux. Aan de vaartbrug, Gentschen steenweg, gekomen, viel hy, men weet Diet hoe, in de sluis der vaart, waar hij ondanks zijn hulpgrroep na bijkans een half uur ge poogd te hebben uit de diepte op te klim men, jammerlijk verdronk. Tood men bet lijk optrok was het nog warm. Dr Ghyoot die het lijk schouwde, bevond er geen sporen van gewelddaden op de drenkeling had nog 60 centiemen op zak en hij was uit zijn huis vertrokken met-1 fr. 10. Een inwoner van Leuven had op zijne eigendommen, die hij te Moha-bij- Hoei bezit, eene klopjacht ingericht. Bij het opjagen van eenen haas, legde hij aan en, niet zoodra had hij hot schot ge lost of een schrikkelijke kreet weêrgalm- de. Een jongen van 10 jaar, die zich op eenige meters afstand van daar bevoDd, had de lading in de borst gekregen. De beste zorgen werden hem door drie dok ters toegediend, doch niets hielp. De kleine stierf 's avonds. Te Dison is de spinnerij Hackiu afgebrand. Twintig lansen van de pom piers konden de totale vernieling van het gebouw niet beletten. Er is voor 150,000 franks schade. Menscheneterij in Fransch-Congo. Een missionnaris vermoord. Volgens Nyst, van le Soir, bestonden er geen menscheneters in Congo. Ziehier een droevig nieuws van Mgr Augouard, bisschop van Fransch-Congo en waarin de schoone opvattingen van Nyst eene sombere logenstraffing krijgen. De katholieke missionnaris Severin is in de Oebangh-streek verraderlijk ver moord door de bloeddorstige Bondjos en pater Gourdy onderging bijna hetzelfde lot. Een kind dat de beide missionnarissen vergezelde, werd eveneens gedood on door de Bondjos opgeëten. Het lijk van pater Severin kon geluk- kiglijk weggevoerd en in de missie in ge- wyden grond begraven worden. De kleeren waren echter reeds allen, behalve het hemd, geroofd. Verscheidene booten zijn rond denzelf den tyd door de Bondjos aangevalion en verscheidene opvarenden werden door deze wilden gewond. Holland. Zoo zijn er... mei veel. De vroegere beurtschipper en winkelier W. D. Van Wolvega, die voor 36 jaar met achterla ting van eenige schulden naar Amerika vertrok, kwam op een maandag te Joure met met eene welgevulde beurs zijne schulden afbetalen. De rekeningen van geleverde goederen, door hem zorgvuldig bewaard, haalde hij tot niet geringe ver bazing van de leveranciers voor den dag en betaalde. Binnen eenige weken denkt hij naar de zijnen in Zuid-Dakota terug te keeren, waar hij het landbouwbedrijf uitoefeut. Vereenigde-Staten. Cora Smith, die voor haar leven ge vangen zat wegens moord op haren vader in meêplichtigheid met hare moeder, heeft zich op eigenaardige manier gezelf- moord. Reeds sedert weken zon zij op een mid del om zich van kant te helpen, maar alles mislukte. Dezer dagen evenwel be merkte zij dat er in hare cel veel spinnen waren en zij vatte eensklaps het denk beeld op zich daarmee te vergiftigen. Zij ving eiken dag eenige spinnen en verborg die in haren zakdoek. Toen zij er eene zekere hoeveelheid had verzameld schreef zij een briefje aan den attorney, om de genade harer moeder, die tot dezelfde straf als zij veroordeeld was, af te smeeken, waarna zij de spin nen opal. Men vond haar den volgenden dag dood in hare cel. Eenige spinnen, die in d^u zakdoek waren overgebleveu, de den het zonderling middel vermoeden, door Cora gebruikt, om een einde aan haar leven te stellen. Tusschen blanken en negert. Te Asbpole in Noord-Carolino is zondag morgend hevig gevochten door negers en blanken. Eerst hadden de negers de gun stige stelling en drie blanken gedood, vervolgens gingen de negers op de vlucht, maar zij werden door een grooten troep nagezet, en men vreest dat er velen ge dood zijn. Een dergelyke botsing is te Harpor- ville, aan de Mississipi, voorgekomen. Daar zijn een blanke eu tien negers ge dood, en velen werden gewond. Aan onze Lezers. Een schoone premie voor onze inschrij vers is de Nieuwe Vlaamsche Illustratie welke wij bij onze Gazette verkrijgbaar stellen tegen buitengewoon lagen prijs. Die Illustratie, welke vroeger in het Hollandsch verscheen, wordt thans in het Vlaamsch uitgegeven en moet in alle Vlaamsche huizen welkom zijn. Ook zal men nergens zulke schoone uitgaaf ont moeten aan den jjrijs waarvoor dit work wordt aangeboden: dit is tc zeggen voor den prijs van 90 centiemen in de drie maanden, dus nog geen centiem per dag. De Nieuwe Vlaamsche Illustratie kan dus met recht eene doorloopende premie genoemd worden, in 't bereik van iedereen. Voor buiten is de prijs 16 centiemen meer van frankeeringskosten, dus in het geheel fr. 1,06 voor de drie maanden. Hier is in waarheid een Illustratie mot schoone gravures en belangwekkend van lezing*en die tegelijk zoo weinig kost. Men behoeft slechts het inteekenbewijs op onze vierde bladzijde uit te snijden, dit duidelijk in te vulleu en hot ons over te zenden. Men krijgt dan tevens al de reeds ver schenen nummers sedert 1 October 11. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 10 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. R. Van Biesen, bediende, met A. Speeckasrt, z. b. J. Poleyn, wever, L. Steenhaut, breister. OVERLIJDENS. P. Bastiaens, m. De Lattre, twynder, 67 j. Windmolenstraat. 6 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 30 Oc;. 1898 fr. Mgr Augouard meldt terzelver tijd dat hij veel heeft afgezien van de roos aan den voet. Rechtszaken. Boer. M. de aJ- vokaat ik wil een proces beginnen tegen mynen gebuur zoo en zoo is het geval denkt gij dat ik het vesliezen zal Advocaat. Dat hangt er van af hebt ge weinig geld om te procedeereu, dan kunt ge het proces heel spoedig ver liezen hebt ge echter veel geld, dan kan het jaren duren eer gy het verloren hebt. Tarwe Masteluin Rogge Garst - Haver per 100 kil. Aardap. rootle de 100 kil Aardap. (geelt nauwe) Boter per 3 kil Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. «.w Viggenen, per koppel r. 50,0r a Ajuin. 100 kil. fr. 7,CC a 8,00 volg Hop 19 balen nieuw gewas, fr. 120 volgens kwaliteit. ANTWERPEN, 28 Oct. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 16,50 a 18,00 00,00 a 15.00 a 14.00 a 00,00 a 18.00 a 5,50 a 0 00 a 7,20 a 3,15 a 0.00 a 00 00 00.00 00,00 00 00 18-50 6.00 0,00 8,10 0,00 0,00 00,OC kw. a 140 Rogge, 13,75 a 14,50 Wimergeist, 00,00 a 00,00 Zomergerst, o 17,50 a 18,00 Haver, 16,50 a 17,00 Boekweit, 00.00 a 00,00 Boonen, 00,00 a 00,00 Bitterpeën, 25.50 a 00,00 De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,30 a 2,40. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40. De aardappelen worden per zak, ver kocht aau fr. 6,00 tot 7,50. De eieren betaalde men per 25 stuks (T. 2,60 a 2,75. GENT, 28 Oct. Tarwe (per 100 kilos) fr. 24,00 a 00,00 Kogge 14.00 a 15,00 Haver 14,00 a 15,50 Gerst 00,00 a 00.00 Boter per kilo, 3,00 a S,20 Eiers per 25, 3,00 a 3,25 VEEMARKTEN, GENT, 28 Oct. Getalie koopgesielde lioorenbeesten 674 Melkkoeien 39 Vette koeien 90 Groote ossen 21 Stieren 49 Jonge ossen 80 Magere beesten 291 Vaarzen 98 Schapen 60 i Varkens 276 Lammeren 10 Loopurs 17 Kalveren 94 Viggeuo 652 kw. 0.13 t* kw. 0.60 Koeien 0.88 0.60 0.55 Vaarion 0.80 0.10 0.60 O aten 0.80 0.71 0.60 Varken* 0,95 0.85 0.00 Kalvers 1.Ï5 0.95 0.00 HuxdcnmerktOssen-, koei-en vnar- zenvellen 0,82; Stierenvellen 0,71; Kalfs vellen 1,00. BRUSSEL, 28 Oct. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 270. Prijs per kilogr. op voel Ir. 0,70 a 1,05 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. 'luidenmerkt Ossen, 0,80 a 0,90 Stieren, 0.60 a 0,75; Ko°ien en veerzen 0,70 a 0,80 Kalveren 0,85 a 1,05. CUREGHEM ANDERLECHT, 27 Ocl. Ter veemarkt werden te koop gesteld Osser 518 I Koeien en Veerzen Slieren 124 605 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,84; Stieren 0.55 a 0,70: Koeien en Veerzen 0,55 a 0.70. Kalverenmarkt 28Oct. Ter merkt gebracht 764, te koop gesteld 686. Prijs per kilogram fr. 0,70 a 1,04. ^ko^'tFYerschuÏÏen Postzegels prijscourant Gel li en Xani 1898-99, te verkrijgen ten bureele dezes. Prys 3 fr., franco 3,35 fr. STAD AELST. HEERSCHOUWING van de in onbepaald verlof zijnde manschappen. De Burgemeester, verwittigt de man schappen dat de Heerschouwing in deze Stad zal plaats hebben ten Stadhuize, Zaal van Militie, telkens ten 8 uren voor- Den Donderdag 3 November 1898, voor de klassen van 1891, 1892 en 1893, alsook voor de vrij willigere zonder premie; Den Vrijdag 4 November 1898, voor de klassen van 1894, 1895, 1896, 1897 en 1898. Gedaan en afgekondigd te Aelst, den 24 Oetober 1898. De Burgemeester. M.-L. Gheeraerdts. BERICHT. De weduwe Louis Ruyssinck-Michel, estarainet - De Matroos, Nieuwstraat, Aalst, gehoord hebbende dat geruchten verspreid zijn als zoude zy haar bedrijf staken; denkt het geëerd publiek te ver wittigen dat zij met haren zoon den stiel van loodgieter en zinkbewerker blijft uit oefenen en haar estaminet voortzet. Zij hoopt de gunst te zullen blijven genieten van hare talrijke kliëntea. Bericht aan de Landbouwers Men vraagt te koopen voederwortels, rapen, voederbeeten betaling comptant tegen remboursement. Aanbiedingen te zenden ten Bureele van Denderbode met melding der te verkoopen hoeveel heden en van den prijs per 100 kilogr. ge laden op wagon ter statie van Aalst of andere statie in 't omliggende. eene winkeldoch ter kunnende lezen en schrijven. Te schrijven aan het Bureel van Denderbode onder de letters A. B. Men vraagt: Te koop, extra goeden nieuwen camion en tibury. Adres te vragen te Bureele van Denderbode. Keukenmeid wordt gevraa8,1> o.euReiiiiieiuNieuwstr 5 Aal8t ^Bul^ERLIJKE^ Gods- en Weeshuizen DER STAD AALST. De besturende commissie der Burger- Hospiciën van Aalst, heeft de eer het publiek te berichten dat zij, in hare ge woonlijke vergaderingszaal, op Maandag 31 October 1898, om 9 uren voormiddag, zal overgaan, bij gesloten soumissiën, tot de openbare aanbesteding dor levensmid delen en andere voorwerpen, beschikt voor het dienstjaar 1899. Het kohier van lasten en bespreken berust ten Bureele der voormelde com missie, alwaar eenieder er kennis kan van nemen, van heden tot den dag der aanbesteding, van 9 uren tot 's middags, en van 2 tot 4 uren des namiddag. Aalst, den 17 Oetober 1898. De Secretaris, De Voorzitter, Frans Crick. Ba Paul Bethune. STAD AELST. Openbare Leergang over Hel Collage van Burgemeester en Sche penen Gezien het ministerieel besluit van 15 Februari 1882, openbaro Conferentiën over de Fruitboomteolt in de Stad in richtende. Gezien de beraadslaging des Gemeen- teraads van den 11 Maart 1882. Brengt ter kenuis van hel publiek, dat er op de hierna gemelde dagen, in den hof van het Stadhuis alhier, openbare lessen van Boomteelt kosteloos, zullen gegeven worden, onder het bestuur van de Landbouwcomice van Aelst, door den heer Fr. Burvenich, leeraar bij de Hof- bouwschool van den Staat, te weten 30 October 1898 5 Maart 1899 13 November B 19 Maart 27 November 3 April 11 December 16 April 8 Januari 1899 14 Mei 22 Januari 18 Juni 5 Februari 25 Juni 19 Februari Telkens om 10 en halfuren voormiddag. Zijn tot deze Conferentiën kosteloos toegelaten al de personen die tot dies voorafgaandelijk de aanvraag aan het Gemeentebestuur zullen gedaan hebben. Gedaan den 6 Oetober 1898. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, M.-L. Gheeraerdts Oscar Reyntens. VAN VEE EN PAARDEN op Zaterdag 19 November. Het College van Burgemeester en Schepenen brengt Ier kennis der belanghebbenden, dat de Sint- Ma rtens-Janrmarkt zal plaats hebben op Zaterdag 19 November aanstaande, en dat er, te dezer («tegen heid, de volgende premiën zuilen uitgeloofd .«orden Voor het Hoornvee. I8 Voor het meeste getal magere Bees ten, teu minste 6. gvschoten van ten minste 2 tanden 1® 40 fr.; 28 30 fr.; 3* 20 fr.; 4° 10 fr. 2° Voor 't meeste getal jong Vee onge- schoten 1* 40 fr.; 2r 30 fr.; 3"20 fr. 3° Aan den verkooper die het grootste getal Kalfbeesten, ten minste 6 Beesten, zal hebben ter markt gebrachtic 40 fr.; 2" 30 fr.; 38 20 fr. 4° Aan den verkooper die de schoonste Kalfbeest (2 tot 4 tanden) zal ter markt brengen 1" 25 fr.; 2e20 fr.; 3° 10 fr. VOORWAARDEN De voorscbrovcne preiniën zullen eeniglijk toege wezen worden ua vaststelling en bewijs dat het daar toe vereischte getal Vee ter markl zal verkocht en geleverd eewoest zijn. Nochtans zal de levering der verkochte dieren slecht» mogen geschieden na de uitreiking der premiën. In geval van gelijk gelal, zullen de premiën toege kend worden aan den verkooper, die de schoonste verzameling zal hebben ter markt gebracht. verkoopers welke vermeenen reeht te hebben ene der voormelde premiën, zullen gehouden zijn zich le doeu inschrijven op gemeleen dag. «óór hel begin der markt, van 7 tol 8 uren, bij den Secre taris der Commissie ol Jury, die zich ter plaats zal bevinden. De Jury zal voor elke soort van Beesten dc beloo- ningen mogen inhouden, indien zij oordeelt dat geen der aangeboden dieren eenen prijs verdient. De uitreiking der premiën zal plaats hebben den- zelfden dag, met den klokslag van 12 uren 's voor- mudags, eu dit op hel verslag van eene door het College Tan Burgemeester en Schepenen aangesteld! Juiy, samengesteld uit heeren landbouwers, stokers, vleeschhouwtrs, enz., die over alle schikkingen zal beslissen, zonder beroep. Er zal alle hulp aan de kooprrs en verkoopers ver leend worden. De Paardenmarkt zal gohnudeu worden op het EsplanodepleiD, nabij de Statie des IJzerenwegs en de Vermarkt aan de lirutselscbepoorl, op de Houtmarkt. De Paarden en het Vee, ter markt gebracht, zyn vrij van plaatsgeld. Gezien to Aalst, ten Stadhuize. den 7 Oetober 1898 Op Bevel: De Burgemecstcn en Schepenen, De Secretaris, M.-L. GHEKRAEKDTS, Osou» RF.YNTENS. BURGERWACHT. 0- Provincie Oost Vlaanderen. Stacl Aelsl. Zittijd van den Burgerlijken Revisieraad o De Voorzitter van den burgelijken Re visieraad bericht de inwoners der Stad Aelst dat de Raad zal zitting houdon op Dijnsdag 8, Dijnsdag 22 November ,aQa Dijnsdag 6, Dijnsdag 20 December löyö> telkens van 5 tot 7 uren 's avonds, ton Stadhuize, kleine Trouwzaal. Te Aelst, den 10 Oetober 1898. De Voorzitter, O. Van der Haegen. Vei'grooting- en Herstellingswerken aan de Kerk en opbouxcing eener nieuwe Pastorij, te Borsbeke, bij Herzele. Openbare aanbesteding, om 3 uron, in het Gemeentehuis, op Vrijdag 25 Novem ber. De soumissiën moeten ten laatste in de Post gestuurd worden don 21 Novem. I)E SCHATTING BELOOPT Voor de Kerk fr. 36,600. Voor de Pastorij fr. 14,061. Namens het Bureel, A. Ponnet. OPENBARE VERKOOPING van Nieuwe Koopwaren en eenige Mobilaire Voorwerpen, te Aalst, AchterstraatN° 3. De Deurwaarder Alfred Maliieu, te Aalst, zal, ten verzoeke van den heer Alfred Loison, en ten huize laatst door hem bewoond Achterstraat, Nn3, to Aalst, met toelating dor bevoegde Overheid, voor wat de Nieuwe Koopwaren betreft, op Maandag 7 November 1898, om 8 uren voormiddag, overgaan tot de openbare verkooping van Nieuwe Koopwaren en Mobilaire Voorwerpen in eene staat breedvoerig beechrevea. Op gewone voorwaarden en met ge reed geld. VERKOOPING van extra schoone kanada en wilgen Boomen, te Hofstade, achter de Kerk, aan het buitengoed van M. Emile Van den Bossche en op de wyk Euverenbosch, op Donderdag 10 November 1898, om 1 ure stipt namiddag, door het ambt v:m Deurwaarder De Vos, en onder het bestuur van Frans Crick, Gemeente secretaris van Hofstade. OPENBARE VERKOOPING van twee XE AALST, KEIZERLIJKE PLAATS. De N'olaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gehigeo, in hel openbaar verkoopen: Stad Aalst. Eirste koop. Het Huis op de Keizerlijke Plaat», geteekend N° 38, bewoond door den heer Léoi cc Van Lierde, houdende van de c*ne zijde aan het woonhuis van den heer Frans Heyvaert-Moyersoen en van de ander» zyds aan balgeue van den hear Jeau Van Bogaert. Tweede koop. Hel Hui» ook op de Keizsrlyke Plaats, g'teekend N° 42, bewoond doi.r den hei Eduard de Heusch, houdende van de eene zijde r. n nhuis van den heer Van Tichelen-De Cocn en vj de andere zijde aan het woonhuis van den beer Heyvaert-Moy«r»oen. ZITDAGEN-. Instel, Woensdag 23 November .aQa Verblijf, Woensdag 7 December ten 4 uren namiddag, ter estaminet genaamd Het Zwitsers Bierhuis, by den heer Frans Bomon, le Aalst, in de Kerkstraat. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone behuisde HOFSTEDE TE BAARDEGEM. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal ton "verslaan van den heer Vrederechter, in het openbaar verkoopen Eene schoone behuisde Hofstede, te Baardegom.aan den steenweg naar Aalst, groot volgens meting 50 aten, 10 centi aren, gekadastreerd wijk D, nummers 25, 26, 27, 28 en 29, palende oost Xaverius Van Mol, zuid den heer Do Bruyn, west juffrouw Mabilde, noord de Cammestraat. Verdeeld in oost en westhelft. Boomprijs 150 fr. voor elke helft. ZITDAG Zaterdag 5 November 1898, ten 2 uren namiddag, in de Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst. •Il7n/Bis, p lende oost juffrouw Philouien:. De Boeck, zuid Burgemeester Gheoraerdls vau Aalst, wetl M. Casirnir De Nys eu noord met de Baan het gescbeed met Lede. Gemeente Lede. Vijfde Koop. Een perceel Land. gelegen op Grootkanter, genaamd de Pype, groot 34 aren, 55 centiaren, gekadastreerd wyk L), noordhelfl van nummer987, paleode oost M.'Constant Bourlon, zuid aten volgenden koop, nest juffrouw Maria Steeman en SI. Camilla De Wint eu noord de erven De Backer. Zesde Koop. Een perceel Land, gelegen op Grootkauter, genaamd de Pype. groot 34 ar»n, S3 centiaren, gekadastreerd wijk D, zuidhelft van num mer 987. palende oosi den Arme van L»dc,zuid M. Camille Props, west juffrou«v Sierman en noord voor- gaanden koop. Heide laatste koopen zijn gebruikt door M. J.-B. Van Imper te Waozele. Gemeente Wanzele. Zevende Koop. Ken perceel Land, gelegen op Kaub r, groot 14 areu, 90 centiaren, gekadastreerd "ijk A. nummer 631, palende ten ooste de Rijbaan •n M. Isidore Blondeel, ten zuide Mevrouw Baronnes de la Faille, ten wests de Molenstraat of Kasaei en ten noorde den Arme Van Wanzele. Gebruikt zonder termijn door M. K.-L. Delamov, te Wanzele. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde Zaailanden on Meersch te MOORSEL en WIEZE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal krachtens vonnis verleend door de Bu'grrrechlbank van Dendermoude den 28 Mei 1898, in liet openbaar verkoopen, de vol gendegoederen, te weten Gemeente Moorsel. Eerste Koop, Eene behuisde Hofsted». Boom gaard en Tuin. geslaan en gelegen ter wijk Triest, bekend bij kadaster wijk A, nummers 212. 213' 2I3a/bis en 2I3b/bis, groot 32 areu, 90 centiaren, palende oost de weduwe Egidius Van ieghem, zuid en west dc erven Me Rop en noord de Baan. Tweede Koop. Eene partij Land, gelegen op de Vaerenl of Zeezutu, gekadastreerd wijk B, nummer 311a, prooi 51 aren, 80 centiaren, palende oost M. Redani, zliid M. Judocus Moent, west M Petrus De Wolf, noord de Baan en daarover juffrouw De Bièvrc te Wctteren. Boom prys 30 fr. Derde Koop. Een perceel Land, gelegen in Spruythoek, genaamd het Kauterken, groot 17 aren. 30 centiaren, gekadastreerd wijk B. nummer 227n, palende oost M- Frans Moens, zuid M. Petrus De Wolf, west juffrouw weduwe De Rop en noord der heer Louis Meerl. Vierde Koop. Eene partij Land. gelegen op Lang- rood. gekadastreerd wijk B, nummer 5, groot 33 aren, ld centiaren, palende oost de heeren gebroeders Callebaut te Wieze, zuid de Kauterbaan, west M- Louis Uytlersproi en noord de Baan eii daarover ge. noemde heeren Callebaut, Gemeente Wieze. Vijfde Koop. Eene pariij Meersch, op Groot Gaereveld, gekadastreerd wijk B, nummer 677b en 078A,grool 20 aren, 80 centiaren, palende oost en noord de erven Van Vaerenhergh als gebruikers, zuid dc liaan en daarover hel goed onder koop 1 en west M. Isidore Coppens. Boomprijs |0o fr. Zesde Koop. Een perceel Land, op Groot Gae reveld, gekadaslreerd wijk B. nummer C99u. groot 21 arm. 90 centiaren, palende oost M. Alfons Brrys als gebruiker, zuid de weduw« Karei De Wolf, west M. Isidore Coppens eu noord de Kassei. Al de. voormelde goederen zijn gebruikt doorjuf- mw weduwe Moens-Vermeir. te Moorsel Triest. Enkele Zitdag Maandag 7 November 1898, om 2 uren namiddag. Ier herberg Dm Toren, bij M. Camille Van de Meersschc, te Moorsel, Stepha- nuskapel. Om uit gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van goede onder Erpe, Lede Wanzele alsmede van twen bezette Obligatie», De Notaris EEMAN, te Erpe. zal mei tusschen- komst van zijnen ambtgenoot Meester VAN OUDEN HOVE le Üendurhautem, ten verzoeke van wien het b hoorl, met gewin van palmsl g ,n gelagen, in bet openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste Koop - Ecu peiceel Land, gelegen aao den Gentwcg, Eronrirgcmkauter, groot 22 aren, 50 cen tiaren. gekadastreerd wijk I), nummer 527,palende oost M. Van Tictiiden-De Own, zuid en w-si juffrouw weduwe Domien Malniie eu mord den Gentweg. Gebruikt zonder termijn door M. Baptiste Vwer- man, te Erpe. Tweede Koop. Een perceel Land, gelegen nabij dn Bosscliestraat en den Kammcspul.groot 24 aren 25 centiaren, gekadastreerd wijk A. nummer357' palende oost de Ledebaan. zuid juffrouw weduwe Nooy, west M. Jan Yerhoeveu en uoord de erven Van Achler. Gebruikt zonder termijn door M. Jan Verhoeven te Erpe. Derde Koop. - Ken perceel Land. gelegen op den Hoornbui», groot 22 arm. 22 centiaren, gekadas treerd wyk A, nummer 432, palende oost melde rijbaan juffrouw weduwe Nooy, zuid M. Fran» De Nvs wesl M. Casirnir De Nys en noord Jl. Aug. De Geyter' Gebruikt zonder termijn doorM Camille De Geyter! le ,Erpe; Boomprijs fr. 60. tierde Koop. Een perceel Land, op Ledekauter. groot t6 areu, bekend teu kadaster wyk A, nummer OBLIGATIËN. Eene bezett» Schuldvordering van 40# frenk», iu- Irest gevende aan 5 l. h. 'sjaars, erkend by akt voor den Notaria Breckpot te Aalst den 6 October 1894, ingeAchreven ten kantors van paudbewaring te Deo- dermonde den 260ct»ber lSOf. deel2236 nummer 24 en verpand op onroerende goederen te Wanzele. Negende Koop. - Eens bezette Schuldvordering van 300 franks, reeds eiiehbaar. intrest gevende aan 4,30 t b. 'i jaars. erkend bij akt voor den Notaris Keman tc Erpe den 22 December 1879, hypotheeklyk verpand ten kantoorc van Dendermonde op goed ge legen te Waozele volgens inschrijving van 2 Novem ber 189.1, deel 615 nummer 182. ZITDAGEN Instel, Dijusdag 25 October .anQ Verblijf, Dijnsdag 8 November lïtys- telkens om 2 uren namiddag, Ier herberg Den Gouden Leeuw, bij M. Victor Do Vos, te Erpe, Dorp, (reohtover de Krrji). Kantoor van den Notaris De Sadeleer, te Erembodegem Openbare Verkoopingen: 1. Maandag 14 November 1898, om uren 's morgens, van Boomen, te Hacl- tert en Kerkxken. 2. Maandag 28 November 1898, om 8 uren 's morgens, van Boomen, te Erembodegem en Welle. 3. Den Woensdag 26 Oetober 1898, den instel on Woensdag9November 1898, verblijf. Telkens om 2 ure namiddag, bij Frans Van den Heucker, Kattestraat. Van eene schoone en welgelegen Hof stede, te Haeltert, Kattestraat. 4. Den Woensdag 9 November 1898, om 8 uren 's morgens, van Meubels, Landbouwerealem en Beesten, ter zeltde hotstede te Haeltert, Kattestraat. 5. Den Donderdag 10 November 1898, om 8 uren 's morgens, van Meubels,Land bouwerealem, Beesten en Vruchten, te Erembodegem, Keppestraat. 6. Den Donderdag 10 November 1898, deu instel en Donderdag 17 November] verblijf. Telkens om 2 uron namiddag] bij Petrus Bogaert, te Erembodegem, Dorp, van een perceel Bosch, te Erembo- deoern, Duivelsput en eenen Meersch, te Erembodegem, Meerschdries. Zie plakbrieven. VENDITIE van 1 42 lianndn Boomen, te Aalst-Mijlbeek, aan de Paardekens straat, den Roozendreef en aan de Gijns- beek; te Herdersem, aan de Gutstraat en Bosclikant en te Moorsel. uaby het Dorp, op Maandag 7 November 1898, om 9 uren voormiddag, door het ambt van den No taris Breckpot, te Aalst. le Godveerdegem, Grootenberge, St-Lievens-Essche, Sl-Jans-Hemel- veerdegem en S'-Maria-Lierde. De Ontvanger der Domeinen te Sotte- gem, zal openbaar verkoopen, telkensom 9 en half uren 's morgens A. Op Maandag 7 November 1898 178 kanadas, langs den steenweg van Gent naar Maubeuge, te Godveerdegem, Grootenberge en St-Lievens-Essche, tus schen palen 25 en 28. Vergadering te Godveerdegem aan paal 26, nabij 't Moleken. B. Op Dijnsdag 8 November 1898 1° 100 olmen langs zelfden steenweg te St-Jans-Hcmelveerdegem tusschen palen 33 en 35. 2° 150 olmen langs den steenweg van Brussel op Audenaarde, te S*-Maria- Lierde, tusschen palen 38 en 39. Vergadering aan paal 39 te S8-Maria- Lierde, (Dabij de Statie). Onkosten 10 t. h. eu fr. 1.50 per boom putgeld, betaalbaar binnen de acht dagen der goedkeuring; koopsommen te betalen binnen de zes maanden, mits goede borg stelling. le Erembodegem, Haeltert en Welle bij Aalst. De Ontvanger der Domeinen te Herzele tal op Zaterdag 5 November 1898, om negen uren stipt 's morgens, ten voete der Boomen, openbaarlyk verkoopen 32 olmen en 29 kanadas, te Erembo degem en Haeltert, langs den steenweg van St-Nikolaas op Geerardsbergeu, tus schen 1 alen 1 en 2, 3 en 4, 5 en 6. 90 olmen, 5 kanadas en 1 eik, te Erem bodegem en Welle, langs den steenweg van Aalst op Ninove, tusschen palen 2 en 4, 5 en 6. Vergadering aan de herberg - Het Zaagsken, paal 1 van den steenweg van Sl-Nikolaas op Geerardsbergen. Kosten 10 p. h. en fr. 1,50 per boom» putgeld, betaalbaar binnen de 8 dagen» drer goedkeuring. Koopsommen te betalen hinnen de 6; maanden, mits borg. Ziet de plakbrieven.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3