Nieuwerwetsche evangelisten. Een en ander. Feest der Bokkenrijders. Dolf en Pie. Wetgevende Kamers. Rechlerijk Kronijk. SYNDIKAAT Allerhande Nieuws. Luther beleedigde de H. Kerk die hy verraden had, Renan wierp met slyk naar het priesterdom dat bij verlaten bad. CharboDnel lastert het geloof dat bij afgezworen heeft en het Land van Aalst beliegt de jesuitenorde waar pastoor Daens uitgegaan is. Hoewel de vrienden van pastoor Daens, in het Reeht, den vuilen en dronken Luther als eenen held ophemelen, zijn wij ver van M. Daens te willen vergelijken met de kerels die wij zoo even noemden pastoor Daens is een ongehoorzame en laatdunkende man.maar dat hij een eigenlijk slechte priester is, hebben wij nooit gezegd noch gedacht. Maar de vent beeft ODgelijk zich als een soort van evangelist uit te geven, en zijn broeder heeft nog veel meer onge lijk te vertellen dat, is de Daenserij een modderpoel geworden, dit de schuld is van Christus Jesus. Den naam Gods gebruiken tegen paus en bisschoppen past niemand, en den pater of geloofsprediker uithangen past aan genen Daens. Een voorbeeld. Het Land van Aalst zegt zelf geen katholiek blad te zijn,maar wel een christen blad, dat wil zeggen een blad vol van de zuivere leeriog van Christus. Nu, Christus zegt (Lucas m, 11) - Die twee kleeren heeft, geve oen aan wie er geen bezit, en die eten heeft scbenke er ook aan die gebrek lijdt. En (Lucas xi, 41)Geeft tot aalmoes hetgeen gij te veel hebt. En (Mattheus x, 42) «Wie aan een der minsten een glas koud water gegeven zal hebben als mijn leerliDg, waarlijk, die zal zijn loon Diet missen. En M. Daens zegt (Land van Aalst 14 augusti 1898) De aalmoes doemt in onzen tijd den arbeider tot onmacht en slavernij zulke aalmoes is den christen onweerdig. Wie heeft er nu gelijk. Daens of Christus Nieuws van den Dag.) Voorzichtig. Ieder jaar doet de minister van spoorwegen, in al de staties aanplakken, dat de meisjes, die te Brus sel eenen post gaan zoeken, zeer voor zichtig moeten zijn, indien zij niemand hebben die baar aan de statie van Brus sel komt afhalen. De waarschuwing is zeer nuttig, want vele meisjes werden reeds door inüchtin- tingen van onbekenden schandalig be drogen. Zij moeten zich wenden 30, rue des Chartreux, waar zij logies en alle in lichtingen zullen vinden. Onbemiddelde manspersonen, die werk komen zoeken in de hoofdstad, zullen in 't Arbeidshuis opgenomen worden, tot zij vast werk hebben. En in de Werkbeurs, Amigostraat, zal hun een aanveerdings- briefken afgeleverd worden, welk ook hunne nationaliteit en hunne woon plaats zij. Maandag 11., vierdo de Maatschappij De Bokkenrijders de 32' verjaring barer stichting. De plechtige Mis tot lafe nis der zielen van de afgestorvene Rijders werd door talrijke leden bijgewoond. Des avonds om 7 uren had het gewone- lijk feestmaal plaats. De heer Achilles Eeman gaf leziDg van het jaarlijksch verslag des Bestuurs. Dat verslag bestatigt, dat, dank aan de alge- meene medewerking der Bokkenrijders en aan hunne gehechtheid aan 'i programma, de catbolicke partij in de laatste alge- meene kiezing de schitterendste zege praal behaalde, in andere woorden, dat zij den zetel ter Volkskamer terug ver overde dien de valsche democraten ver raderlijk door list, leugens en volksfop- perij haar hadden weten te ontfutselen. Die zegepraal wil niet zeggen dat we tnogen op onze lauweren rusten neen, de strijd gaat opnieuw beginnen. In 1899 hebben wij de gemeentekieziugen. Onze wapens mogen wij nooit neèrleggen. De Bokkenrijders zijn in den strijd geboren strijden en onverpoosd strijden blijft hun lot I De kiezing van 1899 is voor de Stad van Aalst van het allergrootste belang. Wij mogen het niet uit het oog verlie zen, de overwinning onzer vijanden ware het grootste ongeluk dat aan de Stad vaD Aalst zou kunnen voorvallen. Ook zal de catholieke Aalstersche bevolkingen 1899, nog eens op krachtdadige wijze toonen dat ze niet gedoogen zal dat francma- £ons, godloochenaars, godsdiensthaters en judassen ooit ten atadhuize zetelen. De daenspartij, sedert hare laatste ver plettering, overtuigd dat zij machteloos is om voor eigeno rekening nog iets te wagen, heeft haar schijnheilig masker afgeworpen en werkt nu openlijk hand in hand, niet alleen met 't liberaal geuzen- kliekje maar ook met de socialisten om het catholiek bestuur te bekampen. Maar de brave menschen die zich heb ben laten misleiden door de valsche christene democraten zullen de oogen openen en die verraders en hunne bond- genooten loon naar werken geven. Het verslag eindigt met eenen warmeD oproep tot den stryd. Een afdeeling der Maatschappij vaD symphonic voerde op meesterlijke wijze verscheidene stukken uit, het Bokkenlied en nog andere liederen werden gezongeD, in een woord, ging er lustig en vrolijk toe om eindelijk te scheiden bezield met nieu wen moed om te strijden voor Gods dienst, Huisgezin, Vrijheid en Vaderland Zedenbederf. Men kan niet te veel lof zeggen over den dienst, door een der gemeenteraadsleden, M. do advo caat Wauwermans, bewezen aan de open bare zedelijkheid en aan de families, door de schuldige toegevendheid te doen op houden, die toeliet schandelijke zwijne rijen ten toon te stellen in de aubetten, waar men dagbladen verkoopt. Er heerschte daar eene ware overdaad van vuile uitgaven, die bijna alle van Parijs kwamen en die, met hunne zede- looze printen, de oogen bezoedelden van de jeugd, en, helaas 1 al te dikwijls de harten bedierven. Ik twijfel geen oogenblik of die schan delijke teekeningen, met do vuile bemer kingen, die ze vergezelden, hebben vele kinderen ingewijd in de ondeugd en zijn voor een deel de oorzaak van het vroeg tijdig bederf van den brusselschen straat jongens. Wij moeten aan M. Buis het recht laten weêrvaren, dat hij onmiddelijk de inzich ten van M. Wauwermans is bijgetreden en bij beloofd heeft orde te stellen iü dit misbruik. De familievaders zullen eenparig die kuissching goeedkeuren, die maar al te lang op zich heeft laten wachten. GEVOIVDEN in een zetel der Tolkskamer Hier zat er vroeger een aardig pastoor, Sprak gelijk Paljas op een kermisfoor Niemand luisterde naar dien vieze vent Ook was hij altijd hevig miscontent. Hij gaf zich wel nit voor een catholiek Maar men ondervondt, was van vieze kliek, Genaamd Bchismocraat, met aardige listen Beatreedt 't goevernement met socialisten. Als nu is hij voor goed,hier weg en den berg af Ik zeg hem thans vaarwel en blijf zijn vriend [Pardaf. Goed teeken. Uit alle hoogescho len, zoowel vrije als van den Staat, wordt gemeld, dat er zich buitengewoon veel leerliogen doen inschrijven in de bijzon dere leergangen, waar de ingenieurs ge vormd worden. 't Is een teeken des tijds en dit is eer der goed- dan af te keuren. De loopbaan van ingenieur, verschaft ten minste brood aan hen die ze verkiezen, zoo zij eenig- zius verstandelijk zijn en initiatief heb ben. Vele Belgische ingenieurs bekleeden schitterende posities in den vreemde en besturen er belangrijke exploitaties. Ziet men daarentegen de balie niet overkropt van advocaten, die geen zaken hebben En hoeveel jonge geneeshecren zijn er niet, in do steden en op den bui ten, die ellendig voortsukkelen, in af wachting van eene kliënteel, die niet komt. Deze beweging, die de jeugd afleidt van de overvulde beroepen en ze naar eenen weg voert, waar zij zich kau nuttig ma ken, verdient toegejuicht te worden. Handelsblad Bij de vrijmetselaars. De onge lukkige, die eens de eerw. heer Charbon- nel was, gaat voort met zijnen afval van den catholieken godsdienst overal te ver kondigen. Na het geduld der Belgen vermoeid te hebben heeft bij voor tribuun verkozen de vrijmetselaarsloge l'Etoilepolaire, van Parijs, alwaar hij woensdag eene voor dracht tegen den godsdienst heeft gegeven. Soort zoekt soort I Onze papierfabrieken zullen eenen geduchten mededinger gaan vinden in een Engelschen fabrikant, die een nieuw stelsel van fabricatie, heeft gevonden, en dat over 't Kanaal groote uitbreiding krijgt, namelijk de fabricatie van papier bij middel van gras en onkruid. De pap die men met de bewerking van het gras, dat niet heeft gebloeid,door het sodasap bekomt, levert lange vezels op, die een sterk, lenig en zacht papier uit maken. Eene hectaar gras zou ongeveer 2.500 kilos papier opleveren. Persoonlijke dienstplicht. Het nieuws der Indépendance, als zou bij 't begin van den zittijd een ontwerp op den persoonlijken «lienstplicbt worden neergelegd, is van allen grond ontbloot. Dit ontwerp is niet klaar, alhoewel M. Vandenpeereboom, die aanhanger is van den persoonlijken dienstplicht, het sedert zijn intreden in het ministerie van oorlog bestudeert. Nooit ofte nooit is er kwestie geweest den duur van den dienstplicht op 8 maan den te brengen. Hot minumum dat door de militaire overheden wordt geëischt, om de troepen op de hoogte to brengen vau 's lands verdediging, is 24 maanden. Enkelen willen 20 maanden toestaan, maar minder niet. Moesten de politieke gebeurtenissen in het buitenland eene zeer erge wending nemen, zou het ministerie ook de neer legging van het voorstel op den persoon lijken dienstplicht bespoedigen De ontvangsten van den spoor weg waren gedurende de maand October merkelijk minder wat betreft de groote koopwaren. Er reden minstens 2000 waggons minder. Zulks wordt grootendeels toegeschre ven aan den oogst der beetwortelen, welke dit jaar 25 tot 30 t. h. geringer was in bekomen gewicht dan het voor gaande jaar. Serum voor longteering. De heer Denys, leeraar bij de Hoogescbool van Leuven, heeft, naar men zegt, het serum ontdekt dat de longteering radi- kaal geneest. Hij zal eerstdaags over deze ontdekking eene mededeeling doen. Goedkoope filters. Om een goe den en goedkoopen waterfilter te hebben neemt men een stecnen pot of zelfs een bloempot, en men maakt er van onder eene opening in. In deze opening steekt men een stuk nieuwe spons zoodanig dat deze langs do twee kanton wat uitzit. Eindelijk legt men oene laag schoon zand, van 1 centimeter dikte, in den grond van den pot, en men hangt dezen op eene zekere hoogte. 't Water dat alzoo op het zand rust en door de spons trekt wordt zuiver gelyk kristaal en is zeer goed om drinken. Kasteel Vandervelde. De Flan- dre libérale kondigt aan dat citoyen Van dervelde te Terhulpen, voor 50,000 fr., eeu buitengoed heeft gekocht met grooten hof.... De vrienden van le pauv' peup' nemen het or goed van I Iets over brood. Met het oog op de rol, die het dure brood thans in het leven der volkeren speelt, is het zeker belangwekkend een en ander uit de geschiedenis van dit onontbeerlijk voe dingsmiddel meê te deeleu. De tijd, waarin men begon het graan te bakken, is niet meer vast te stellen, doch zeker is het dat gerst de eerste graansoort was, die tot brood werd ver werkt. De oude Israëlieten maalden hun koren op handmolens. Iu den beginne werd het meel slechts met water gekneed en tot dunne harde broodschijven gebak ken. Van deze dunne brooden, welke niet gesneden, maar gebroken werden, bakte men nooit een grooten voorraad, men bepaalde zich slechts tot 't geen men noodigbad. In de boeken van Mozes is reeds van bakkersovens sprake. De Israëlieten van bet Nieuwe Testament kenden zelfs reeds het zuurdeeg. Beroepsbakkers had men toen nog niet bakken was het werk der vrouwen en slaven. De eerste aanduiding omtrent zelfstandige bakkers vindt men in Jeremias 37 21, waar sprake is van een Bakkersstraat in Jeruzalem. Bij de Grieken schijnen ook beroeps bakkers geweest te zijn, zoo moet onder andere de bakker Thearion in Athene een meester in zijn vak geweest zijn. De Romeinen beschouwden 't brood bakken meor als huisarbeid. Eerst in 147 voor Christus wordt van de bakkers in Rome als een vak uitgeoefend melding gemaakt en nog veel later onder Ulpius, Trajanus (98 117 na Christus,) kwa men de gilden. De Germanen leerden het brood kennen door de Romeinen. Ten tijde van Karei de Groote verstond men reeds de kunst voor het bakken van zemelen. In de tiende eeuw stond de bakkunst in Duitschland en Frankrijk reeds op een vrij hoogen trap van ontwikkeling. Onder andere had Salomo III, bisschop van Constanz, te St-Gallen een oven, waarin 1,000 brooden tegelijk konden worden gebakken. Nog een onzin. Een gepension neerde generaal heeft onlangs te Ant werpen,sprekende voor leden dei Burger wacht, gezegd dat de plaatsvervanging in het leger een onrechtveerdig voorrecht is, een handel in blanke slaven, gedre ven door blanken. Die generaal heeft zich misgrepen en de plaatsvervanging verward met de loting. Deze laatste is verplichtend, de plaatsvervanging is vrij. Berust de slaven handel niet op den vrijen wil van dezen die er het voorwerp van is Het Engcl8ch leger is samengesteld uit vrijwilligers en bijgevolg, zuiver van allen slavenhandel, 't Is zelfs het eenige leger in Europa dat zich in dat geval bevindt. Nu, de plaatsvervanging is een der vor men van den vrijwiJligen dienst. Een offi cier verbindt zich vrijwillig tot den dienst en wordt daarvoor betaald. Hij beschouwt zich daarom niet als een slaaf anders zou de generaal, wiens woorden wij hooger aanhalen, gedurende geheel zijnen diensttijd als officier een slaaf geweest zyn. De Patriote vraagt of het is omdat men tegen de plaatsvervanging geene goede redenen aan te vangen heeft dat men ze met zulken onzin poogt te be strijden. Prijskamp. Bij koninklijk besluit van 24 October, wordt een wedstrijd ge opend voor de uitvoering van een tafereel in verband met de zeden van ons land, ec voorstellende, eenerzijds, enkele li- chaamsdeelen van jeneverdrinkers en tooneelen van dronkenschap anderzijds, dezelfde lichaamsJeelcu bij den gezonden mensch en huiselijke tooneeleu uit een gezin dat in matigheid leeft. Het be kroonde werk zal, op de grootte van 1 meter op 1 m. 50, ia kleuren gesteen drukt worden door de zorgen en ten voor- deele van den kunstenaar, om te dienen bij de antialcoolische voordrachten in de openbare onderwijsinrichtingen te geven. Het dient eenen grooten afkoer van het alkoolismus en eene heilzame vrees voor zijne noodlottige gevolgen in te boezemen. De werken van de mededingers moeten voor 1 Mei 1899, in het ministerie van binnenlandscbe zakeD en openbaar onder wijs besteld zijn. Een prijs vau 1000 fr. zal toegekend worden aau deu maker vau hot bekroond ontwerp. Een nuttig boek. Onder den titel Jaarboek van de arbeidswetgeving is bel eerste deel verschenen van een werk dat geroepen is om vele diensten te bewijzen aan allen, die zicb, met de werkmanszaak bezighouden. Het bevat in 't breede al de wetten en besluiten in geheel Europa en de voor naamste steden der amerikaansche Unie tot stand gekomen, gedurende het jaar 1897. De teksten zyu door uitleggende notas opgehelderd. Dolf. Broer, ge ziet er zoo aardig uithebt gftttic-t wel geslapen Pie. Neen, Dolf.... dat artikel tegen de Paters Jesuïten en de kloosters waar onder mijnen naam staat, heeft gansch mijne rust gestoorden 't is wel voor de laatste maal, ziet ge wel, dat ik mijnen naam voor zulke schandalige helecdigin- gen leenen zal.... Al de catholieke gazet ten.des lands verfoeien die lage doenwijze. Dolf. Maar zwijg toch, Pie broêr, hebben wij niet gezworen ouzen kop uit te werken tegen al degenen die voor mijne voetjes niet gedwee knielen willen Pie. Ja, tegen al de genen die in onze booze werkingen niet mcêgeholpeu hebben, werkingen, waarvan wij 't kwaad nooit meer herstellen kunnenGo raoogt er over denken wat ge wilt, Dolf, maar met Allerheiligendag, ga ik iu de kapel der Paters Jesuïten den Kruisweg bidden om vau den Almachtigen vergiffe nis af te smeeken. (En dat heeft Pie dan ook gedaan.) Dolf. Doe wat ge wilt, Pie, ik zal hulp en troost zoeken bij de vrienden Galle en Moeutje.... Gister 2<n dijnsdag van November werd de wetgevende zittijd 1898-99 zon der troonrede geopend. 't Senaat na onderzoek en goedkeu ring der geloofsbrieven van de laatst gekozen leden ging onmiddelijk over tot de samenstelling van zijn bureel. Voorzitter Baron 't Kint de Rooden- beke Ondervoorzitters MM. Baron P. Bethune en DupontSecretarissen MM. Graaf de Ribaucourt eu Havdenpout Kwestors MM. Burggraaf Vilain AlIH en Wettnall. Volkskamer. De vergadering hield zich onledig met 't onderzoek der geloofs brieven. Reklameu worden ingezonden tegen de kiezingen van Audenaarde.Luik, Thuin, Doornik. Hasselt eu Ath. De kiezing in 't Arrondissement van Aalst werd bet eerst goedgekeurd en de heeren Woeste, Bethune, De Sadeleer en Vanderlinden legden den eed af in 't Vlaamsch. Volgens 't Land van Aelst en de voor altijd geborsteno Klokke Roeland, zou er ook een reklaam tegen de kiezing van Aalst gedaan worden. De druiven zijn zeker te groen geweest De kiezing van Audeaaarde, Gent enz. enz., werden goedgekeurd. Betrekkelijk de kiezing te'Borchworm vrageu de socialisten een enkwest. Weddingen op koersen en agentschap pen. Do rechtbank van Namen had zekeren Roman, boekhandelaar, veroor deeld voor het houden van eene agencie van weddingen op de koersen. Het beroepshof van Luik keurde het vonnis goed, maar wijzigde de uitgespro ken straf. Dit besluit bracht het bestaan van de talrijke agencies van het land,die honderd duizende franks winnen, in gevaar. De zaak werd aan het verbrekingshof onderworpen, dat nu bepaald besloten heeft dat de agencies van weddingen op koersspelen, speelhuizen zijn, die door de wet verboden worden. en Patroons. Vrijdag 11 November, om 8 V* ure 's avonds, vergadering der Syndikale Kamer. Een hevige brand heeft de sigaren fabriek Smeets-Devos, te Geerardsber- geu, vernield. Het verlies aan sigaren alleen bedraagt 75,000 fr. Jachtartikels Jaak Van den Bergh- Jouret. Ten gevolge eenen diefstal, door twee jonge kerels te Brussel gepleegd, is de policie op het spoor gekomen van eene bende dieven, van 16 tot 18 jaren oud, wel 15 iu getal. Zij hielden zich hoofdza kelijk bezig met diefstallen iu winkels en uitstallingen. Ook de verheeler is gevon den. Cartouches aans fumóe J. Van den Bergh-Jouret. In de zaak van den diefstal,of liever den schijndiefstal, gepleegd in de kazerne vau het 9e linie, werd ontdekt dat de secretaris, sergeant-majoor Dehou, de plichtige is. Het mobilisatieplan was reeds vroeger gestolen, zegt hij, doch dat de inbraak slechts schijnbaar is, om nu aan eenen diefstal door anderen te doen gelooveu. De diefstal van de 72 kaarten heeft weinig of geen belang. Die kaai bevatten yeen geheim. Zij zijn zelfs den handel. Dehou heeft, omdat de b chuur ontbrak oenen diefstal voorgen daar de nieuwe bevelhebber der comp nie eerstdaags het driemaandelijksch derzoek der glazenkas moest doen.Zied uu reeds iets opgelostmaar de dief van het geheim stuk is iu alle geval betrekkelijk ernstig feit, dat volg Dehou in zijne afwezigheid moet gebe zijn. Cartouches Bachmann J. Van Bergh-Jouret. Ontploffing en instorting te S Gilles. 2 dooden. 1 doodelijk kioetste. Op 1 November openden gezusters Francisca en Maria Naudt S' Gilles, bij Brussel, eene verwerij wasscherij en hadden in baren dienst 16jarigen knaap, Ignaas Swollyée. Het scheen dat do zaken van het b< af goed zouden gaan, want reeds had verscheidene personen haar hun w toevertrouwd. Zaterdag waren zij op de overdekte I neuplaats bezig, met in eenen bak nap! eenige kleerstoffen te wasschen. Om bak opnieuw te vullen was Francisca t den kelder gegaan met eenen eemer. Daar bevonden zich vaten naphte, l zine en amoniak. Francisca liet do noodige hoeveell naphte in den bak overloopen. Naast den kelder is de keuken, waai de stoof talrijke strijkijzers stonden. Wat er gebeurde zal men wellicht weten. Maar eensklaps zagen Marie Ignaas langs den trap. die den ke met de binnenplaats verbindt eene zaglijke vlam opstijgen en het vuur t deeleu aau den bak, waarin zij aan wasschen waren. Deze stroo.mde braudend over den en door een keldergat, in de plaats, de vaten lagen. Daar had nu eeue gei dige ontploffing plaats. Francisca, die met brandende klee naar boven was gesneld, was in ee hoek der benedenkamer gekropen, v een bewoner van de eerste verdiep M. Cammaert, bemerkte dat zij meti brandende kleeren het vuur aan de m beien en gordijnen meêdeelde. Hare zuster was als een levende fat de straat opgevlucht en vóór de woi vau eenen barbier neêrgevallen, voorbijgangers de vlammen uitdoofden Ignaas gelukte er iu deu brand a kleeren uit te dooven en met voorbed loozen moed en tegenwoordigheid geest, naar het Siut-Pietersgasthuii loopen, waar hij met verbrande k!« en hairen, en de borst met wonden o dekt, in het portaal neêrviel. Francisca, die bij eenen gebnur binnengedragen, was geheel zwart brand en geen stukske kleergoed hing aan haar lijf. Marie is eveneens over geheel het verbrand, en haar toestand was niet der erg dan die van hare zuster. Wat nu het huis betreft, wij zeg reeds dat de naphtebrand eene ontplof teweeg bracht, die het glazen dak in st keu sloeg, de plafonds deed instorten, deuren en de vloersteenen uitrukte deu trap, de spiegelvitrien. den lus toog en winkelgerief, de keukenstoof meubelen als kegels dooreen wierp. Stukken arduin uit den gevel kwat aan den overkant der straat te recht, in verscheiden ander huizen werden ruiten gebroken. Wat bet ongeluk veroorzaakt heeft, men wellicht nooit weten, doch het ws schijulijkste is. dat Francisca met ha1 emmer naphte langs de stoof is gekom dat zij wellicht, voor het verwarmen strijkijzers het vuur heeft willen aanw keren, en dat zoo de naphte, met warmte in aanraking komend, des ploffing veroorzaakte. De twee zusters hadden den win geopend, zonder de reglementaire toe ting eu wat meer is, zij hadden meeró 200 liters naphte in huis, terwijl er slee) 50 toegelaten zijn. Francisca is een uur na het oi w gestorven. De jonge Ignaas stierf zoal raorgend. De toestand van Marie laat ook gee hoop op levensbehoud. Het huis is bouwvallig eu wordt dt de policie bewaakt. Huwelijksdrama. Dubbele moot poging. De omtrek der Ossenmarkt voornamelijk de Lange Ste Aunastraat Antwerpen, werd zaterdag in opschn ding gebracht, door een drama, waarv wij hier de bijzonderheden laten volgei In het nummer 8 dezer straat verbij de vrouw M..., sedert 14 dagen van han man gescheiden, bij hare zuster, meisje Folbroeck, waar ook beider der woont. Verleden jaar was zij getrouwd. M..., vau stiel schouw veger la# soldaat, nu kaaiwerker, was eeu drink en, daar hij voor zijne vrouw het lew ondragelijk maakte, was zij uaar ba moeder teruggekeerd. Hij had haar moer dan eens vorzoch terug te keereu maar zij gaf geen geloi aan zijne schoone beloften en weigerde. Dit deed hem nog meer drinken ei zaterdag avond was hij volkomen dros ken, een schoenmakersmes gaan koopei Voorzien van dit wapen begaf hij zie naar do woning zij Der schoonmoeder, o: zijue vrouw opnieuw te verzoeken, rof hem meê te gaan. Zij weigerde andei maal, en in groote woede ontstekend, tro hy het mes uit dou zak om er de vrou' meê aau te vallen. Dez ren g De sc hem zij ont hare d Wal verloo kwam De. gerucl het Wc die hi broedi en eec De gebun «telde cureui Dob gekwe stand den b naar 1 M. zoodai den, i Met bloedi radijs- en Z\ brach De t< ernsti heeft arm, daarei zaakt De schijn De Bi half 1 trokki lading Eer de Pé die n doen. stad c zij de bak. Aai Me Chalt: en sl en M Hei do bij Me den n

De Denderbode | 1898 | | pagina 2