ib o o im: ie it ZAAILANDEN HOFSTEDE ZAAILANDEN SCHOONE HUIZEN een huis BOOMTEELT Deze nieuwe machienen ziju in Enge land gemaakt, waar zij eerst op de proef gesteld werden, door eenen ingenieur van onzen spoorwegdienst en eenen macbinist- onderrichtgover. Betooging te Stekene. - Er heeft zondag te Stekene, ter core van den volks vertegenwoordiger, M. Vau Brussel, eene volksDetoogiug plaats gehad. Talrijke bewoner van het Land van Waas waren naar het dorp van den land- bouwvertegenwoordiger - gekomen, om aan de botooging deel te uemeD. Heel het dorp was gevlagd en oen stoet doorkruiste de straten, waarvan het voor naamste gedeelte een zinnebeeldigen wa gen was, voorstellende de zegepraal vau den landbouw. Tweegevecht per velo. Eenige dagen geleden moest, een kluchtig gevecht te Oostende per velo geschieden. Een aannemer (C), die over brikken bakken in geschil kwam met Mant je, meenden niet beter hun geschil te kunnen vereffenen dan met tegen malkaar op te rijden, voor 'teerste bloed Brrr I 'tls om er kie- kenvleesch van te krijgen, hé C, stelde hem aan de kapellebrug en .M. een drie honderdtal meters verder. Het siguaal van den stormloop werd gegeven eu de twee strijders stormden naar c-lkaar.... 't ging een vreeselijke botsing zijn.... maar M. wilde van geen bloedvergieten onsloeg een andere weg in. 0. woe dend geworden zwoer M. te zullen vin den.... met vollen moed zette hij zijne tegenstrever achterna.... reed, reod maar altijd voort bijna tot aan Brugge, maar... vond hem niet meer eu moest vau armoê terug keeren zonder slag te kunnen leve ren.... Iutusscheu zat M op zijn gemak een glas bier te drinken in de herberg zelf waar de strijd besloten was geweest. Of men gelacheu heeft met die grap. Ongeluk. Maandag is een jam merlijk ongeluk gebeurd op eene steen fabriek teNoevereu. Een werkman was bezig met het hel pen laten van een schip eu moest der halve den steen uit den hoop nemen, om telkens zijnen kruiwagen te laden. Het schijut dat de werkman, die zijn zoontje by zich had, niet naar de opmer kingen van zijnen baas luisterde. Door het slechte wegladen nu, verloor op een gegeven uogenblik de steenhoop zijn evenwicht, viel om, en begroef den ongelukkigen kleine. Hulp daagde langs alle kanten op, doch het was reeds te laat, men haalde slechts een lijk van on der de stoenen. Ten einde de propagande voor den ouderlingen bijstand uit te breiden, heeft de gouverneur van Heuegauw besloten, geïllustreerde enveloppen te verspreiden, waarop door spreuken of zinnebeelden, de onderlinge bijstand wordt aangepreekt. In de fabriek Cockerill te Seraing, reed een machinist met zijne locomotief eene hoogte op, om assche op te ruimen. Maar hij wist niet dat die hoogte, voor de behoeftou van het werk, van onder uitgegraven was, en bovengekomen, viel de locomotief eu de daaraan gehechte wagons naar beneden. De machinist was op den slag dood. In den put St-Felix, te Paturages, werden drie werklieden bedolven ouder eene instorting van een mijngewelf van omtrent 40 meters lengte. Twee der werkliedeu konden zichzelven reddon en vluchtend de andero waarschuwen doch deze hadden den tijd niet. Men zal verscheidene dagen moeten werken om de drie lijken op te graven. In de glasblazerij van Chenée werd een groot gebouw opgericht van drie ver diepingen hoog. Dit gebouw is, op het oogenblik dat het zoo goed als voltooid was, dat de ma chienen, ketels, enz. reeds geplaatst wa ren, met donderend gekraak iugestors. Men rekent de schade op meer dan 80,000 fr. Er zijn geene persoonlijke ongelukken. In den nacht tusschen donderdag en vrijdag drongen kwaaddoeners in de wo ning van M. Vandendriessche, herbergier en koopman in Het Wit Kruis, op 't gebucht Risquons Teut te Moeskroen. De dieven hadden do luiken opengebro ken eu eene ruit mot slijk bestreken en vervolgens uitgeslagen. Zij stolen voor eene som van 1500 tot 2000 fr. breiwerk, kleergoed, enz. Toen M. Vandendriessche vrijdag morgend beneden kwam, ontdekte hij den diefstal. De policie werd oogen- blikkelijk verwittigd. Tot hiertoe is men nog niet op het spoor der stoutmoedige schelmen. De policie kw un loegeloopeu en hield don moordenaar aan. Do agenten dooflen het vuur uit en vonden den bakkers knecht reeds half verkoold. Do moorde naar had het uurwerk en do ketting van den knecht gestolen. Engeland. Zijn verschenen De Aalstersche Gedenkpostkaarten Allen zijn prachtig uitgevoerd en wel afgewerkt, per stuk fr. 0,10. Franco per post fr. 0,05 meer per postkaart. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal op 24 November 1898, om 8 en half uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen, te Lede, Hulst, aan den eigendom van ma dame Dommer, 89 Eiken en 7 Kanada- boomeD. ZEEVISCHHAIVDEL H. ARYS- DEPAEPE. Prijzen voor 17,18 en 19 Nov. Zalm de kilogr. fr. 3,00 tot 4,00 Tarbot fr. 2,00 Tarbotting fr. 1,50 tot 3,00 Heilbot fr. 1,50 Kabeljauw fr. 0,90 Tongen(koppel)fr.0,60, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van tr. 0,70 tot 1,50 Rog fr. 1.00 tot 4,00 Roobaard fr. 1,00 tot 2.00 Hollandsohe Schelvisch fr. 0,60 tot 1,60 Groote Vloot fr. 4,00 tot 6,00 1 vaatje nieuwe Haring 12 stuks fr. 2,00 Nieuwe Hollandsche Melkersharing 't stuk 0,25 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks 2.00 Biste Hall. haring 0,10 Zeeuwsche Oesters van 12, 10, 8, 6 en 4 fr. de honderd. Openbare Yerkooping te Schoonaarde, op 22 November 1898, om 9 uren voormiddag, van 48 koopen Kanadaboomen en 5 koepen Elzenschaar hout, te Audegem, Eigene Bosschen en te Schoonaarde, Hoeksken, aan de Beek, door Meester De Pauw, Notaris, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van twee XE AALST, KEIZERLIJKE PLAATS. De Notaris ÜE GHEEST, te Aalst, zat met gewin ven palmslag en gciMgm, m het openbaar verkoopen: Stad Aalst. Eerste koop. Het Huis op de Keizerlijke Plaats, goteekend N° 38, beweond door dm heer Léouce Van Lierde, houdende van d» «ene zijde aan het woonhuis van den heer Frans lieyvaert-Moyersoen cn van de andere zijde aan hetgene van den heer Jean Van Bogaert. Tweede koop. liet Buis ook op de Keizerlijke Plaats, g'teekend N° 42, bewoond door den heer Edusrd de Hvusch. houdende van de eene zijde aan eenhui» van den heer Van Tichelen-De Coen en van de andere tijde aan bat woonhui» vau den haer Heyvacrt-Moversoen. ZITDAGEN Instel, Woensdag 23 November .8g8 Verblijf, Woensdag 7 December tan 4 uren namiddag, ter rslaminet genaamd Het Zwitsers Bierhui», bij den heer Frans Bomon, te .t, iu de Kerkstraat. OPENBARE VERKOOPING van eeue schoone behuisde HOFSTEDE TE BAARDEGEM. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, in het openbaar verkoopen Eene schoone behuisde Hofstede, te Baardegem, aan den steen weg naar Aalst, groot volgens meting 50 aren, 10 centi aren, gekadastreerd wijk D, nummers 25, 26, 27, 28 eu 29, palende oost Xaverius Van Mol, zuid den heer De Bruyn, west juffrouw Mabilde, noord de Cammestraat. Verdeeld in oost en westhelft. Boomprijs 150 fr. voor elke helft. Tweede en laatste Zitdag Zaterdag 19 November 1898, ten 2 uren namiddag, in de Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst. Openbare Yerkooping. De Notaris Breckpot, to Aalst, zal Open baarlijk verkoopen Stad Aalst. I. Twee aaneenhangende Huizen, in de Erembodegemstraat, n. 79 en 80. Respectievelijk verhuurd aan fr. 1,60 per week. II. Drij aaneenhangende Huizen, in het Kalfstraatj®, n. 10, 12 en 13. Respectievelijk verhuurd aan Ir. 1,34 per week. III. Een Huis met Land, aan den Brusselschen Steenweg, groot 34 aren, 50 cent. Bewoond en gebruikt door de wed. De Proost-Rowies herbergierster IV. 46 aren, 20 centiaren Meersch, te Aalst-Mijlbeek. nabij de Langestraat. Gemeente Erembodegem. V. 4 heet., 16 aren, 5 cent. Land, Meerseh en Bosch, op het Wildeveld, Molenkauter, Zwaluwekauter, Ronse- vaal, Leeuwergem, Hoek, Kluiskauter, Kluizery, Eenenberg, Eyncnbroeck, Rot- tenbosch, Kapellemeerschen, Denderland enMeerschdries.—-Verdeeld in 16koopen. Instel, Donderdag 24 November! ,8g8 Verblijf, Donderdag 8 December om 2 uren namiddag, In de oude Vlas- markt, bij M. Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de Groote Kerk. Openbare Verkooping. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. I. Een Renteniershuis, aan de Vaart- kaai, groot 6 aren, 37 cent. Thans onbewoond- II. De Magazijnen, Stallingen en Hof, deelmakende van voorschreven huis, greot 3 aren, 85 cent. III Een Huis, op den hoek der Bau- dewijnkaai, groot 1 aar, 65 cent. Be woond door M. Joseph Van Vaorrnbergh. IV.Een Huis, op den hoek der Hout- kaai en Berluutstraat, groot 1 aar, 75 cent. Bewoond door M. Frans Huy- lebroeck. V. Een Huis, op deu hoek der Bau- dewijnkaai en Nieuwe Brugstraat, groot 1 aar, 38 cent. Bewoond door de wed. Gust. Hutsebaut. VI. Een een perceel Bouwgrond, uitmakende den hoek de Nieuwe Brug- Hertstraat, groot 1 aar, 50 cent. Instil, Maandag 28 November ,8Q8 Verblijf, Maandag 12 December om 3 uren namiddag, Au café des Ar cades, - bij M. Camille Van den Broeck, te Aalst, Statieplaats. Vreeselijk drama in eene bakkerij. Men seint uit Londen Vrijdag nacht ontving een bakker uit den omtrek van Regent-Park het bezoek van een zijner vrienden, die hem ver zocht den nacht bij zijnen oven tc mogen doorbrengen, omdat hij zonder werk was. Deze toelating bekomen hebbende, wachtte hij do komst van den hakkers knecht af, vermoorde hem met bijlslagen en wierp het lijk in den oveu, dicu hij io brand slak. Do baas kwam als gewoonte .te 4 uren beneden en vroeg naar zijnen knecht. De moordenaar verklaarde dat bij onwel was geworden en naar boven was gegaan. De bakker ging daarop naar den oveD zien, om het vuur aan te wakkeren. Hij werd langs achter door den moorde naar aangegrepen en geslagen. Half ver doofd trachtte hij zich te redden, maar de aanvaller bracht hem verscheidene mes steken toe, waarna hij de vlucht nam terwijl zijn slachtoffer om hulp riep. OPENBARE VERKOOPING van Boomgaard en Lochting, TE HO FS TA DE He Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin n palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen: Gemeente Hof stade. Een Huis cn Grond, met Boomgaard en Lochting, zijnde de herberg genaamd i De Lansier, ge staan en gelegen te Hofstad", in nel Dorp. geka dastreerd wijk A, nummers 1133, 1133 en 11 IS, met ceno grootte vun Haren, 70 centiaren, en volgens titel groot 12 aren, 32 centiaren, palende van voren aan de Hoogstraat of steenweg van Aalst naar Den- dermonde, van de eene zijde san het huis van Pas scliasius Van Gecri, van de andere zijde aan het huis vau Leo De Ridder en van achter aan den voetweg, daarover aan Frauciscus Eeckhout en Joannes- Uaptisle Van Geert. Bewoond en gebruikt door juffrouw de weduwe Van Hauwenneiren-Liessens. ZITDAGEN Instel VRIJDAG 2 DECElyBER 1898, Verblijf idem 18 ten 3 uren namiddag, in het liiervoren beschreven huis en herberg De Lansier. VEDITIE VAN 1S50 KOOPEN te Aalst-Mijlbeek en Meire. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal t.-n ver zocko vaD het lh-stuur des Bureels van WcMadig- hciil der Stad Aalst, overgaan tot de openbar# kooping van de volgende Boomen, te weten te Aalst-Mijlbeek, op Woensdag 14 December 1898, ten 15 uren 's middags, aan land in de Borgcmeer- schcu op de Beek, gebruik! door Felix Janscgcrs, 6 K inadas. daarna aan eenen meersch achter hel Spitsveld, 41 koopen Kanadaa. En te Meire op Donderdag 15 December 1898, ten 9 uren 's morgens, aan meerschcn gelegen op Holland, gebruikt door Üoraiiiicus De Punt en de kin deren van DeSmet, 102 koopen kanadas en een Lik. Gewone condition on tijd van betaling, mits stel ende goede en gekende borg. aren. 40 centiaren. In gebruik bjj fPranciscu» Keman-Lievens. Veertiende Lot. 29 aren. 50 centiaren Land, gelegen op d<-n Kruiskauter. gekadastreerd ser.'ie A, nummer 697a. Gebruikt door de weduwe Livien Baeyene-Van den Brtielle. Vijftiende Lot. Eene partij Land, gelegen op den Kruiskauter, aangewezen ten kadaster sectie A, num mer 870, groot 3J aren. 45 centiaren. Gebruikt door Franciscu» Roelandt. Zestiende en laatste Lot. Den naakten Eigen dom van een perceel Land, np den Vierbunder, groot in oppervlakte 14 aren, 50 centiaren, kadastraal ge- end sectie B. nummer 81 1b/bis Dit goed is in tocht behouden door Jozef Kiekens, zonder beroep, te Denderhautem, achter de Kerk. ZITTINGEN Voorden Instel. WOENSDAG 7 DECEMBER 1898, om 2 uren namiddag, ter herberg van sieur Ghislain Lercangée-De Winter, te Denderhautem, üorpplants. Voor het Verblijf. WOENSDAG 14 DECEMBER 1891, om 5 uren namiddag, ter herberg van sieur Alois Goubcrt, tc Denderhautem. Dorp. Voor nadere inlichtingen en raededeeling dor voor waarden van verkooping wende men zich ten kan tore van genoemden Notaris VAN OUDENHOVE. OPENBARE VERKOOPING van allerbeste en een perceel Meersch onder Denderhautem. De Notaris VAN OUDENHOVE, verblijvende te Denderhautem, zal op verzoek der Heereu Leden van dc Kerkfabriek van Denderhautem, en onder nadere goedkeuring der bevoegde Overheid, ter hieronder gesltilde Zittingen, in't openbaar aan de meestbie denden verkoopen Gemeente Denderhautem Eerste Lol. Een perceel Land, op het Tiendevry, gekadastreerd sectie A, nummer 207, groot 9 aren.— in gebruik bij Constaut Adriaens. Tweede Lot. 17 aren, 20 centiaren Land, op dan Kruiskauter, gekadastreerd sectie A, nummer 725 Gebruikt bij Philemon Morcels-Pract. Derde Lot. 28 aren, 70 centiaren Land, in den Kilput, aangewezen ten kadaster seclie. A, nummer 1037.- Gebruikt door Ghislain Lercangóe-Dc Wir.ler, Vierde Lot. 16 aren, 30 centiaren .Meersch, in „o Boireuiccrscben, «ijk Daele, genaamd Schorse belle, gekend bij kadaster onder sectie A, nummer |242bis. in pacht bij Felix Van der Hoeven. Vijfde Lot. 15 aren, 90 centiaren Land, gelegen op het Maltemans-oi Vlasveld, gekadastreerd sectie A, nummer U28bis Gebruikt door Jozel De Luyek. Zesde I.ot. Een perceel Land, gelegen in den Room, groot 25 aren, 90 centiaren, sectie B, num- er 1641 van't kadaster. Gebruikt door Francis :mai)-Torrekens. Zevende Lot. 33 aren, 40 centiaren Land, op Kerscveld. aangewezen ten kadaster onder de sectie B, nummer 131. Gebruikt door de weduwe Eduard De Kerpel-Cobbaert en Desiré De Trover. Achtste Lot. Een perceel Land, gelegen op den Hautemkauter, gekend ten kadaster s. clie B, num mer 760, met eene oppervlakte van 22 aren, 50 een tiareu. 1" pacht bij Auguste De Waegeu«er. Negende Lot. 21 aren Land, in de Leebeke, aangewezen op den kadaslralen legger sectie C, nummer 359bis. - In pacht bij Jozer en üonatus De Muyter eu Frauciscus Üc Pril. Tiende Lot- Een perceeltje Land, op den Sel- kautor, groot in oppervlakte 9aren, kadastraal ge kend sectie C, nummer 73. Gobruikl door Deijré Adriaeus, broeders en zusters. Elfde Lot. 28 aren, 40 centiaren Land. boveu de Slicbelen of Wildebske, gekadastreerd sectie C, nummer "96. in paebt bij d« erven Jozef Welle- ujan, te Kerkxken. Twaalfde Lot. 40 aren Land. gelegen opd« Sijpe aangewezen ten kaoaster sectie C, t.umuier 134,5 |n pacht bij Joannes Van Rosscm, Domien Van der Meeren en Jozef Souffriau. Dertiende Lot. Eon perceel Land, op het Boes- dael gekend op den kadaslralen legger onder de sec tie C, nummer 1800, met eene oppervlakte van 26 OPENBARE VERKOOPING van een goed PERCEEL LAND TE MEIRE. De Notaris Eeman, te Erpe, zal na mens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige Koop. Een goed perceel Land, gelegen te Meire, Langeveld, groot circa 12 aren, 90 centiaren, palende oost de baan, zuid Joseph Do Smet, west Karei De Punt als gebruiker en noord den Doktor Baeten. Gebruikt zonder termijn, bij M. Frans De Breucker, te Meire. Enkele Zitdag Donderdag 24 November 1898, om 3 uren van den avond, ter herberg gehouden hij M. Xavier Van Cauter, te Meire, Dorpplaats. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde Zaailanden en Meersch teMOORSEL en WIEZE. De Notaris EEMAN, tc I rpe, zal krachtens vonnis verleend door de Buigerrechtbank van Dcndernionde den 28 Mei 1898, in liet openbaar verkoopen, de vol gende goederen, te weten Gemeente Moorsel. Eerste Koop. Eene behuisde Hofstede. Boom gaard en Tuin, gestaan eu gelegen ter wijk Triest, bekend bij kadaster wijk A. nummers 212. 213, 213a/bis en 213b/bis, groot 32 aren, 90 centiaren, palende oost de wgduwe Egidius Vau leghem, zuid en west de erven De Rop en noord de Bsan. Tweede Koop. Eeno partij Land, gelegen op de Vaerent ofZeezutza, gekadastreerd «ijk B, nummer 311a, groot 31 aren, 60 centiaren, palende oost M. Rodanl, zuid M. Judocua Moens, west M. Petrus De Wolf, noord de Baan cn daarover juffrouw Da Bièvre te Weiteren. Boomprijs 50 fr. Derde Koop. F.en perceel Laad, gelegen in Spruythock, genaamd het Kauterken. groot 17 aren, 30 centiaren, gekadastreerd wijk B. nummer 227b, pal.-nde oost M Frans Moens, zuid M. Petrus De Wolf, west juffrouw weduwe De Rop en noord den heer Louis Meert. Vierde Koop. Eene partij Land. gelegen op Lang- rood, gekadastroerd wijk B, nummer 5, groot 33 aren, 10 centiaren, palende oost de heeren gebroeders Galiebaut te Wieze, zuid de Kauterbaan, west M- Louis Uyttersprol en noord de Baan en daarover ge. noemde beeron Galiebaut. Gemeente Wieze. Vijfde Koop. Eene partij Meersch, op Groot Gaereveld, gekadastreerd wijk B, nummer 677» en 678a,groot iO aren, 80 centiaren, palende ooal en noord de erven Van Vaerenbergh als gebruikers, zuid de Baan en daarover hel goed onder loop 1 en west M. Isidore Coppans. Boomprijs 100 fr. Zesde Koop. Een perceel Land, op Groot Gae reveld. gekadastreerd wijk B. uummer 699b. greot 21 aren, 90 centiaren, palende ooit M. Alfons Breys ale gebruiker, zuid de weduwe Kalei Dc Wolf, weet M. Isidore Coppens en Boordde Kasaei. Al de voormelde goederen zijn gebruikt door juf frouw weduwe Moens-Vermeir, U Moorsel Triest. Tweede Zitdag: Maandag 28 November 1898, om 2 ureu namiddag, ter herberg t Deo Toren, bij M. Camille VaH de Meerssehe, te Moorsel, Slepba- nuskapel. Zesde Koop. Een perceel Lv.d, gelegen op Grootkautcr, genaamd dc Pype, giunt 34 aren, 55 centiaren, gekadastreerd wijk D, zuidhelft van num mer 987, palende oosl den Arme van Lede, zuid M. araille Drops, west juffrouw Steeman en noord voor gaanden koop. Beide laatste koopen zijn gebruikt door M. J.-B. Van Imper Ie Wanzele. Gemeente Wanzele. Zevende Koop. - Ken perceel Land, gelegen op Kauter, groot 14 aren, 90 centiaren, gekadastreerd wijk A. nummer 631, palende ten ooste de Rijbaan en M. Isidore Blomleel, ten zuide Mevruuw Baronnes de la Faille, ten weste de Molenstraat of Kassei en ien noordc den Arme Van Wanzele. Gebruikt zonder termijn door M. K.-L. Delannoy, te Wanzele. 0BLI8ATIËN. Eene bezette Schuldvordering van 400 franks. In trest ervende aan .'i l. h. 'sjaars, erkend bij akt voor den Nnlaris breckpot te Aalst den 6 October 1894, iugescbrevi u ten kantore van pandbewating te Den- dermonde den 26 October 1891, deel 2236 uummer 24 en verpand op onroerende goederen te Wanzele. Negende Koop Kene bezette Schuldvordering n 300 franks, reeds eischbaar. intrest gevende aan 4,5li t. b.'s jaars, erkend bij akt voor den Notaris F.eman te Erpe den 22 December 1879, hypotheeklijk verpand ten kantoore van Dendermonde op goed ge legen te Wanzele volgens inschrijving van 2 Novem ber 1893, deel 615 nummer 182. TWEEDE ZITDAG Dijnsdag 6 December 1898, telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Dsa Gouden Leeuw, bij M. Victor De Vos, te Brpe, Dorp, (rechtover de Kerk). Kantoor van den Notaris De Sadeleer, te Erembodegem Openbare Verkoopingen: 1. Maandag 12 December 189S, om 8 uren 's morgens, van Boomen, te Hael- tert en Kerkxken. 2. Den Donderdag 10 November 1898, deu iDStel en Donderdag 17 November, verblijf. Telkens om 2 uren namiddag, bij Petrus Bogaert, te Erembodegem, Dorp, van een perceel Bosch, te Erembo degem, Duivelsput en eenen Meersch, te Erembodegem, Meerschdries. 3. Den Donderdag 17 November 1898, den instel en Donderdag 24 November, verblijf. Telkens om 1 ure namiddag, bij Frans De Troyer, te Erembodegem, Ten Bosch, van eeue Hofstede mot recht op cijns,te Erembodegem, Ten Bosch. 4. Maandag 28 November 1898, om 8 uren 's morgens, van Boomen, te Erembodegem en Welle. Zie plakbrieven. STAD AEL8T. Openbare Leergang over Het College van Burgemeester en Sche penen Gezien het ministerieel besluit van 15 Februari 1882, openbare Conferentiën over de Fruitboomteelt in de Stad in richtende. Gezien de beraadslaging des Gemeen teraad* van den 11 Maart 1882. Brengt ter kennis van hei publiek, dat er op de hierna gemelde dagen, in den hof van het Stadhuis alhier, openbare lessen van Boomteelt kosteloos, zullen gegeven worden, onder het bestuur van de Landbouwcomice van Aelst, door den heer Fr. Burvenich, leeraar bij de Hof bouw school van den Staat, te weten 27 November 1898 11 December 8 Januari 22 Januari 5 Februari 19 Februari 1899 Om uit gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE YERKOOPING vau gosde onder Erpe, Lede Wanzele alsmede van twee bezette Obligatiên, De Netaiis EEMAN, ie Erpe, zul ruel tusschen- komst van zijuon ambtgenoot Meester VAN OUDEN HOVE le Deniterhautcm, ten verzoeke van wieu liet behoort, met gewin van palmshg en gelagen, iu het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Kersle Koop. Ecu perceel Land, gelagen aan den Genlweg, KroDdegeoikautcr. groot 22 aren, 50 cen tiaren. gekadastreerd wijk D, nummer 527, palende oost M. Van Tichelen-De Coen, zuid en west juffrouw weauwe Domieu Mabille eo noord den Gentweg. Gebruikt zonder termijn door M. Baptiste Vvver- an, ta Erpe. Tweede Koop. Een perceel Land, gelegen nab(j de Bosschastraat en den Kamuiesput, groot 24 areu, 25 centiaren, gekadaslreerd wijk A. nummer 357, palende oost de Ledebsan, zuid juffrouw weduwe Nooy, west M. Jan Verhoeven en noord do erven "m Achter. Gebruikt zonder termijn door M. Jan Verhoeven, te Erpe. Derde Koop. Een perceel Land. gelegen op den Uoornbuis, gruot 22 aren. 22 centiaren, gekadas treerd wijk A, nummer 452, palende oost melde rijbaan juffrouw weduwe Nooy, zuid M. Frans Da Nvs, west M. Gasiuur De Nys en uuord M. Aug. De Geyter. Gebruikt touder termijn door M Camille De Geyter ta Erpe. Boomprijs fr. 60. Vierde Koop. Een percee. Land. op Ledokauter, groot 16 aren, bekend ten kadaster wjjk A, nummer 417b/bis, palende oosl juffrouw Philomena Dc Bocck, zuid Burgemeester Gheoraerdts vau Aalst, weslM. Casimir De Nys en noord met de Baan hel geseheed met Lede. Gebruikt zonder termijn door üasimier De Nys, tc Erpe. Gemeente Lede. Vijfde Koop. Eeu peiceel Land, gelegen op Grootkautcr, genaamd dc Pype, groot 34 aren, 55 cenli'i'ii, gekadastreerd «ijk L>, noordbelfl van nummer 9H7, palende oost M. Constant BouiIon, zuid den volgenden ko«p, west juffrouw Maria Steeuun en M. Camille De Wint en noord de erven Ds Backer. 5 Maart 1899 19 Maart 3 April 16 April a 14 Mei 18 Juni 25 Juni Telkens om 10 en halfuren voormiddag. Zijn tot deze Conferentiën kosteloos toegelaten al de personen die tut diet voorafgaandelijk de aanvraag aan het Gemeentebestuur zullen gedaan hebben. Gedaan den 6 October 1898. De Burgomeester en Schepenen, De Secretaris, M.-L. Gheeraerdts Oscar Reyntem. Ehlaba waar gaat gij naar toe? Naar de Visscherij van S. Sedeyn-De Backer, IN DEN GOEDEN KOOP, Nieuwetraat, 69. Aalst. Te bekomen van lieden af alle soorten van Zeelandschen visch, alsook zalm, tarbot, grieten, tongen, kabeljauw, schelvisch, roobaardeu, pladijs, makreelen, geer- naart, geparkeerde mossels per kilo, kreeften, krabben, Hollandsche haring, Hollandsche pekelharing, ook eerste kwa liteit van Zeelandsche oesters aan 10 fr., fr. en 6 fr. Alles vrij thuis besteld. Pianos te koop en te huren. Pianos van occasie. Magazijn van muziek. Muziekspeeltuigen en toebehoorten. Van Kerckhove-Coessens, Alberl-Lienarlslraal, 20, Aalst. Loopt naar den duivel met uw magazijnwerk dat gedurig lost en scheurt er zou wel eiken oogenblik eene meid naar den schoen- of gareelma- kor moeten loopen om het te doen her stellen en dan wordt de schuld op de kin deren geschoven. Als ge wilt een schoone lichte en sterke school kabas hebben koopt er eene bg Edmond Kieckens, Zadelmaker, Nieuwstraat, 78, Aalst, die maakt ze zelf en dat is heel wat ander werk dan dat door kinderen in de ma gazijnen opgemaakt.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3