iler derlij ke waarschuwing Voor de Burgerij. TVie is hier gek I Schouwburg van Aalst. Een protest. Een en ander Rechterlijke kronijk. W Kiezerslijsten. TOONEELFEEST. KERSTMIS. 'Premie Allerhande Nieuws. Diezelfde Vooruit raadt de werklie den aan - de kruisbeelden, do printen 1 van heiligen, de beeltenissen van Paus, Bisschop uit hunnne huizen te smijten en geld te geven voor den rooden strijd- peuuing. Hij noemt dat zinnebeelden van leugen en bedrog. - Vooruit heeft gelijk op zijne manier. Waartoe goed die paapscbe zinnebeelden in huisgezinnen, die zij op zijn Beitels en Ravachol's willen herinrichten, en die bun, als eene tergende uitdaging, ge durig zouden toeroepen Begeert niemands bedgenoot. Noch niemands goed, t zij klein of groot Do middagslaap. Is de middag slaap goed of slecht De vermaarde dok tor Szbiegor antwoordt daarop Ja od neen. Voor trage meoschen, die geen eoreren van uei n. oain- slafe'.ijk of hoofdbrekend werk hebban en ficie siine weigering ook van tol weinig beweging nemen, is deslaap na n- k l„aül.on nn 1 Jen noen zeer nadeelig en brengt tot on- Zljnen BlSSChop tei Daderen, OJ> j ^eruakk(.n ziekten anders is hot ge De Godsdienstige Week van Vlaanderen bevat de volgende meêdeeling Om onze beminde diocesanen niet in doling te laten brengen, zijn wij genoodzaakt hen t§ be richten dat ons herderlijk ambt ons den pljnelijken plicht beeft opgelegd van aan een onzer pries ters, na vruchtelooze verwittiging het verbod te doen van de 11 Misse op te dragen De weigering van den eerw. heer Daens zich voortaan te zullen gedragen naar de schikking welke wij hadden moeten nemen nopens het celebreren van het II. Sakri- ons herhaald verzoek, hebben de- I [egeQ mel lio(len (lie Taa -s m0rgens vroeg zen maatregel, hoe pijnlijk ook, werken, diezwaren arbeid doen te velde noodzakelijk gemaakt voor de «fw*»rigm»n. die veel sehmven kerkelijke regeltucht en voor het gezag der Overheid. Wij zijn overtuigd dat onze Beminde diocesanen meer en meer zien hoe nadeelig de werking van tlCII I1UV »,«««-.11 dezen priester, uit hooide bijzon der lijk van het misbruik zijner priesterlijke weerdigheid, sedert lang is geweest aan de eendracht onzer katholieke bevolking, aan den vrede tusschen de verschillige maatschappelijke standen, en, laat het ons herhalen, aan de belan gen der ware kristene demokra tio, waartegen hij wantrouwen verwekt, en wier echte voorstan ders hij aanrandt en in minach ting poogt te doen vallen. Geve God dat hij, die dezen droevigen maatregel uoodig heeft gemaakt, welhaast tot stichtender gevoelens kome, en als een ware priester de leiding van den 11. Vader en van de Bisschoppen volge. Gent, den 30 december 1898. ANTONIUS, Bisschop van Gent. of in de werkhuizen, die veel schrijveu en studeeren, voor de zulken is eene korte rust en slaap na den middag eene weldaad en eene behoefte. Voor sommige maaglijders is eene korte noenrust zeer voordeelig. Als gij ua de noenrust ver kwikt zijt en opgeruimd, is het een toeken dat die rust voordeelig was wordt gij integendeel zwaar en loom, ja vermoeid, slaap dan niet ua het eten, maar houdt u rustig bezie of doet een klein wandelings ken. Huiselijk weder. Een bulletijn van huiselijke weèrgestelJheid, die nog al overal en ten allen tijde kan dienen en de waarheid zegt, luidt als volgt Krijgt do vrouw een nieuwen hoed, Dan wordt ook bet weêre goed Is haar man daar echter tegen, Dan komt er voorzeker regen. Moresnet is onzijdig sinds 1816, dank aan do ziukmijnen aldaar ontgonnon door de Vieille Montagne. De inwoners ervan ziju, uaar gelang van hunnen oorsproug, onderworpen aan den dienstplicht in hun geboorteland. Op 2700 inwoners zijn er 1000 Belgen, evenveel Duitscbers, de rest Hollanders. Het uitvoerend bewind was tot in 1840 in handen van twee commissarissen, een Belg en een Duitschcr daarna i» het gekomen in handen des burgemeesters. Wat het rechterlijk gezag aangaat, het woord naar keuze der partijen, aan het Duitecho of het Belgische toevertrouwd De registers van don burgerlijken stand berusten te Aken en, voor 't geestelijk gezag hangt Moresnet af van het bisdom Luik. In de Kamerzitting van vrijdag laatst leden, heeft de heer Van Clecmputte, volksvertegenwooreiger van Gent, voor gesteld de vergelding der milicianen uit te breiden tot de zonen der burgerij welke evenals de werkmanszonen, belangstel ling verdienen. Ziehier hoe de achtbare volksvertegenwoordiger zijne meening aangaande dit punt heeft uittengezet De heer Van Cleemputte. De Grond wet zelve maakt in artikel 119 de meest volstrekste voorbehoudingen ten voor- deele van hen die het kontingeut stemmen of het slechts stemmen tegenover eeneu feitelijken toestand, eene hestuurnoodza- kelijkheid, en maar voor één jaar. Ik sluit mij, ten minste in algemeenen zin aan bij de voorstellen der hoeren Hoyois en Delvaux, wat de aanmoediging en de vergeldiug der vrijwilligers betreft, doch vraag ook Jat het getal milicianen en familiën van milicianen, die do ver goeding van 30 frank per maand trekkCD, vermeerderd zou worden. Meer dan 50 frank belasting betalen bewijst, vooral in den landbouw- eu in den kleinen burgerstand, geene welvaart, des te min daar onder de belastingen de patenten zijn begrepen, die helaas I voor zeker geenen welstand bewijzen. V erders, vele eigendommen zijn met hypotheken belast. Dus moet de welstand geschat worden naar andere grondslagen en die nen daarover uitgebreide en meer milde wetsvoorstellen te worden gedaan. Met genoegen herinner ik dat de heer Minis ter van financiën dat beginsel aannam in zitting van 21 April 1898, toen hij ver klaarde dat hij volgaarne bot vraagstuk zou onderzoekeu van de uitbreiding der klassen, die de milicievc rgelding van 30 frank per maand trekken. De vergoeding van 30 frauk per maand aau de milicianen is eene wezenlijke wel daad voor do werkende klassen. \V ij ho pen dat de vraag door M. Van Cleem putte opgeworpeu, ernstig onderzocht zal worden en wij weuschen vurig dat er dit jaar nog eene oplossing zal aan gegeven worden. De gezondheid van Z. H. Deo XIII. Mgr. Touchet, Bisschop van Orléans, heeft het volgende verhaalt over de gezondheid vau Z. H. Leo XIII. - De waarheid is dat Z. H. nooit beter te pas was dan heden. Ik was er door ge troffen en ik kon mij niet weèrhouden Hem de houp uit te drukken dat hij hon derd jaren oud worden zou. - Ho antwoordde Hij my lachend, onder mijne drie honderd drie eu zestig voorgangers is er maar een geweest die honderd jaar geleefd heeft; het is Paus Gregrorius IX. Wat er ook van zij, Z. H. ziet er sterk gcooeg uit om nog lange jareu te leven. - Zaterdag avond, ten 10 uren, heeft Z. H. de Paus; na den rozenkrans gebid te hebben, de Kerstmis gelezen Z. H. las zijne twee andere missen 's morgens ten 9 uren, op Kerstdag zelf. Do gemeente Cuesmes heeft, zooals men weet, het geluk, een socialistischen ge- nvcutcraad te bezitten, in welke de citoyens schepenen met den citoyen dienstdoendon burgemeester overeenko men als kat en hond. Nu had de schepenen 't gedacht opge vat, op het gemeentekerkhof eenige hoo rnen te planten. Dit stond den dienstdoenden burge meester niet aan, eu deze liet de geplante boomeu uitrukken en op den steenweg werpen. Groote woede van de schepenen, die eeneu brief uaar den gouverneur schre ven om dezen hoogeu ambtenaar te vra- gen ofergeen reden bestaat, den dienst doende burgemeester te doen onderzoeken door ecuen zinncloozen-dokter. Do dienstdoende burgemeester vernam diLeu deed den tekst van den brief zijne1' collegas aanplakken, onder eene inlei ding van zijne baud, luidende als volgt Aan de inwoners van Cuosmes Ik onderwerp dezen onbeschoften blief aan het oordeel van het publiek, eu waarborg de echtheid er van te zelfder tij 1 dat ik hem aan de openbaarheid lever, lever ik hem Ook aan het nage slacht al een monument van domheid, en doe hem daarom inschrijven in het pro ces-verhalenboek van het college. - (Get,) O. DELAUNA1S, dd. burgemeester. De beschaving der aarde. De volgende statistiek bewijst hoe weinig de eerste kenteebens van bescbaviug op onze planeet nog worden aantroffen Van do 1,450,000,000 bewoners der aarde dragen er 250 milloen, dat is bijna bet zesde deel, in 't geheel geen kleeding. Deze gelukkige menschen, die naaisters noch kleermakers, noodig hebben, wonen voornamelijk in do boete luchtstreek en op de eilanden in den Grooteu Oceaan. Verder behelpen zich 700 millioen aardbewoners,'t is te zeggen, ongeveer de helft, met het meest onmisbare kleediug- stuk, en slechts 500 millioen, namelijk een derde doel, dragen een volledig kostuum. Ten slotte wonen er 600,000,000 in hutten of holen, 150 millioen verblij ven in de open lucht eu slechts 700 mil lioen hebben min of meer goed ingerichte huizen. Hoeveel huisdieren zijn er in geheel de wereld? Volgens de laat ste statistieken afgekondigd door de nn- nisteriën van landbouw der geheele we reld leven er thans op onzeu aardbol zoo wat 9 millioen ezels c-n muilezels, 32 mil lioen geiten, 67 millioen paarden, 104 millioen varkeus, 312 millioen ossen en koeien en 512 millioen schapen, te zaraen 1,035 millioen stuks vee. Dijnsdag 11., 27 December, hield de Grond wettelijke Conservatieve Vereeniging van Antwerpen hare jaarlijksche algemeene vergadering. Het «congres der Daensisten kwam ook ter spraak. De heer Leclef, Senateur protesteerde tegen de beleedigingen aan 't adres van M. Woeste door M. DaeDS uitgebracht eu waartegen allen opkomen. Er werd besloten dat de Conservatieve Verecuiging eeneu brief van protestatie aan M. Woeste zal sturen. Woensdag werd het volgende tolegram verzonden Den heen Woeste, Staatsminister, Brussel. n De Conservatieve Vereeniging van Antwer pen, gisteren avond in jaarlijksche algemeene vergadering vereenigd. protesteert tegen de beleedigingen. n toegericht in de meeting der Daenspartij eu brengt hulde aau de lange en merkweerdige diensten, door u aan de catho- lieke zaak bewezen, n In den rooden Vooruit treffen wij de volgende buitensporigheden aan - De preekstoel der kerk werd eene afschuwelijke vuile kuip, een walgelijke trog over wiens boorden bet spog van den laster aflekte op den schoolbe- - ambte die dezelfde mau was als den 'voiigen dag, toen bij op de pastorij aan eene zuippartij bad meegedaaD, in ge- zelscbap van ccuige parochte papen. •t Is maar nm te toonen aan welke def tige soort die beirruimere bebooren, die do mcnscben willen beschaven en het aanschijn der aarde vernieuwen. Men wordt nooit meer bekrozen dan van tam vuil pot Duistert wat Micbel Vallas, een Fransche landbouwer, die in Nieuw- Caledonië gevestigd is, iu zijn boek over Nieuw-Caledonië, schrijft. Het geeft ons eeu gedacht van wat ons bier te wachten staat onder het beheer der roode geluk makers De wilde inboorlingen, de Kanaks zegt hij zijn volmaakte socialisten D Zij bezitten uiets buiten hunne hut en bezitten alles. Het planten eu boereu wordt iu hot gemeen gedaan (evenais de roode hervormers van den toekomst staat het uroomen eu de vruchten belmoren aan allen. Maar indien n iemand een veld beploegt buiten het werk der gemeenzaamheid, maken de anderen er zich aanstonds meester van. Heeft hij eene beest, opgekweekt of - eenig geld verdiend, bij wordt er vau beroofd ten voordecle van allen en bij zonder van.... de luiaards. Dat kan Diet anders. In zulke staat doet elk maar juist zoo weinig mogelijk: on vei dient iemand bier en daar wat gel<- boven zijn gewoon loon. by driukt het op om toch niets moeten thuis te brengen. 'tis heel natuurlijk. Waarom een werk verrichten eu geld sparen, waarvan men de vruchten niet mag plukken Welaan 1 ioodu eu blauwe antikleri kalen. aan 't werk I Hand aau hand voor uit en eene nieuwe samenleving gesticht opzijn Kanaks 1 Het blad der ch'ristene deraokraten van Verviers, de Bicn du Peuple, schrijft het volgende nopens de opschorsing van priester Daens Een gevoel van diepe smert heeft ge wis alle ware christcno herten bevaDgen bij het vernemen der st raf die den heer priester Daens opgelegd is. 't Is immers een bedroevend schouwspel voor catbo- lieken te zien dat een priester de rechte baan verlaat en vanwege zijnen Bisschop eene straf oploopt. Ons, christene demo- kraten, grieft het bijzonderlijk, want wij zijn overtuigd dat de democratie niet ze gevieren kan tenzij zij onderworpen blijft 'aan het bestier der Kerk. Welke ook de zienswijze zij van den heer Daens nopens de politiek die te volgen is, welke ook de houding geweest zij zijner behoudsgezinde tegenstrevers, toch en wettigt niets, voor eeneu priester, zijne ongehoorzaamheid tegenover zijnen Bisschop. Het geloof legt den christen stren gere plichten op dan de krijgstucht aan don soldaat. Wij hopen dat de heer Daens luisteren zal naar de stem zijner plichtGD, dat hy de eigenbaatzuebtige aanzoeken van de vijanden Gods en des ■eloofs zal versmaden, alsook de onge- 'ukki«e raadgevingen van verdwaalde vrienden, en dat hij den moed zal hebben de opofferingen te doen welke zijn gewe ten, vau hem als priester van Christus, vereischt. Dat ziju waro democraten die alzoo spreken. Welken naam verdienen deze die hier en elders nog met de Daensisten werken, die M. Daens als martelaar wil len doen doorgaan en den Bisschoppen en den Geestelijken laster toewerpen Onze beulen. Sedert 1891 staat er op de begrootiDg nog slechts een cre- diet van 4650 fr. voor onze beulen. Geen enkel der bestaande beulen heeft ooit eene terechtstelling gedaan. Van 1830 tot i860 hadden er in ons land 52 terechtstellingen plaats. De laatste geschiedde in 1863 Do Volksbing der 1" wijk stemde ook woensdag avond, in algemeene vergade ring, een adres vau dankbetuiging en hoogschatting aau M. Woeste, iugevolge de aanvallen van wege de Daensisten. Antwerpen, 29 doe. IYoi.RSK.RlNG DER 1« wijk. Den Weledelen lieer K. Woeste. Staatsminister en Volksver tegenwoordiger. Weledele Heer a De schandelijke aantijgingen die UEd. persoonlijk zijn te benrt gevallen op het Con gres der Daensisten, m onze stad gehouden, hebben in den schoot van onzen Kring eone volledige afkouring verwekt. Niemand meer dan wij beseffen de uitstekende diensten, door UEd., met zooveel talent en zoo belangloos ten beste gegeven voor de Catholieke Zaak. Wij maken deze gelegenheid ten nutte om UEd., onze gevoelens van erkentelijkheid en hooge waardeering te betuigen. Al onze le den, gisteren in algemeene vergadering ver eenigd, waren eensgezind om protest aan te teekenen tegen zooveel laster geestdriftig werd uw naam toegejuicht. Wij vervullen <1 n aaugenamen plicht, UEd. bij deze, zoowel in hunnen als in onzen naam, die betuiging te doen geworden. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voor titter, (get.) H. ZONNBNBERG. (get.) FR. LENSSENS. De socialistische maire van Rou- baix. M. Curette, de socialistische maire van Roubaix, is door de currec- tionneolc rechtbank vau Rijsel veroor deeld tot eene maand gevangenis en 100 fr. boete voor slagen en verzet tegen do politic eu tot 5 fr. boete voor dronken schap,met toelating van de wet-Bérangcr. Onze Catholieke Vrienden die een I aangeteekenden brief ontvangen hebben 1 van wege Deurwaarder Van Muylem, worden vrieudelijk verzocht dezen naar het Dokaal van den Cath. Kring, Korte Zoutstraat, te brengen. Wij berichten onze geachte Vjt lezers dat de vertouning te ge- ven door de Maatschappij Ca ritas n Vftn Antwerpen, iu do ruime zaal van bet Collegie der Eerw. Paters Jesuïten onwe- derroepelijk op 15 Januari is - vastgesteld. Kaarten ziju le be- komeu bij den poortier vau het S' Jozefs Collegie. Eene griezelige tentoonstelling. Te New York is over eenige weken eene tentoonstelling geopend, die even oriezelig als eigenaardig genoemd kan worden. New Yórk i.ceft haar peerden- tentoonstelling, haar houden, katten, vo gels visch, bloemen eu vele andero ten toonstellingen g-l.ad on heft nu een slaogooteutooustelling. Daar zyu te zien honderd soorlcu van serpenten, sommige zoo dun als een pcerdeuhaar, andere vijf en dertig voet lang en zoo dik als het middel van een zeer deftige dame. De gewone tuin- en melkslang wordt vertoond naast het Gila monsteren do ratelslang van Noord Amerika naast do python van de Kaap en uit de moerassen van Indië. Dan zijn er scorpioenen, reu- zenspiuueu. duizendpooten, hagedissen, kameleons, salamanders en elk griezelig dier, dat schuifelt eu kruipt, eu hun eigenschappen worden door gedienstige oppassers aan de belangstellende bezoe kers aangeduid en uitgelegd met een ie ver en eeu nauwgezetheid alsol bet de meest onmisbare kostelijkheden vau den aardbodem waren I Ouder de verzameling is ecu prachtige boacoDstrictor of reuzenslang, mot glim mende asebgrauwe huid en groote goedige oogen, waarvan aan weerskanten lange oogharen afhangen. Het Kribbeken zal te zien zijn, in 't Gesticht der Eerw. Dames van Maria, Molenstraat op de volgende dagen en U vau 9 tot 12 uren en Vrijdag 6 Januari vau 2 tot 4 uren. Zaterdag 7 Januari van 9 tot 11 uren. Zondag 8 Januari van 9 tot 12 uren. Gelijk verleden jaar, hebben wij bet genoegen aan onze geachte lezers eeu prachtig groot portret aan te bieden Zend eeu goed gelykend photographic van eeneu levenden of overleden persoon, met eene som vau 9 frs., aan M. PaJjATZKy, photograpbe, Albrocht Liéuartstraat, te Aalst, en na 15 dagen ontvangt men bet vergroot portret eu het kleine ongeschon den terug. Do groote bijval die deze schoone portretten behaald hebben, zal zeker nog vermeerderen. Op Zondag 8 en Maandag 0 Januari 1899, zal 't koninklijk zang- tooneel- en letterkundig Gezelschap 't Land van Riem, Vincentius de Paula, groot geschiedkundig drama in *ijf bedrijven en acht tafereelcu opvoeren, met de raede- werking vau Mevrouw Van den Berg, ge wezen dramatische hoofdrol van het Nederlandse!) tooneel te Antwerpen. Me- juffers Fret, Dieltjeos, Sel, Roosen en Me juffer Van den Berg. Nieuwe tooneelversieringen van den heer MrDc Mette, muziek van M'G. Pape. AADST.— Eene zeldzaamheid. Maandag 11 gedurende den snoeuwstorm, heeft de jonge heer Georges Eeman, zoon M. Achilles een witten vlinder gevangen, j Het mag waarlijk eene zeldzaamheid ge- heeten worden. Zekere Marie Uyttebroeck, van Sint-Jans-Molenbeek, werd over een maand of twee, voor poging tot diefstal aangehouden te Rijsel. Daar ontdekte men dat het Belgisch Gerecht reeds vroeger eene vraag tot uitlevering voor baar bad gedaan, om eene veroordee ling van 15 maanden gevangenis, die haar door de rechtbank van Brussel was toebedacht. Toen zij uaar Brussel was gezonden, werd zij, gezien haren toestand, in een gesticht geplaatst, in afwachting dat men haar in de gevan genis kon opsluiten. En zondag morgend vond men hare kamer leeg. Zij was door het venster der eerste verdieping ont snapt. Do Vlaamscho couferencie der balie van Gent heeft besloten dat do Bond van Vlaamsche advocaten moet gesticht wor den. Deze bond zal bestaan uit de Vlaam sche conferenticn van Gent, Antwerpen, Brussel, en uit de advocaten der steden w-iar geenen conferenticn bestaan. De nieuwe bond zal zich bozig houden met het inrichten van Vlaamsche congressen. Wij vernemen dat de Vlaamsche confe-, rencic van Brussel den 15 december een^ gelijkaardig besluit heeft uitgebracht,', zoodat men mag gelooven dat de zaak tot een goed einde zal worden gebracht. Provinciale tentoonstelling te Gent. Het uitvoerend comiteit heeft een be sluit genomuD nopons hot stelsel van ver lichting der hovingen en het voorplein der tentoonstelling eu in de verschillige inrichtingen. Men begint reeds «aau de plaatsiug vau den openbaren en bijzonde ren dienst voor drink- en besproeiïngs- water. Een eerste stoomketel van honderd pcerdenkracht zal besteld worden men zal eerlang met. de plaatsing ervan be ginnen. Deze stoomketel is bestemd om den stoom te leveren aau de inacbienen, die 1 zelf de kracht zullon moeten overbrengen op werktuigen en mekauiekenin de zaal de beweegkracht zal door electriciteit worden aangebracht. Do werken aan het gebouw vorderen zeer snel, het geraamto van den koepol is afgemaakt en het overdekken van de middenhallen vordert ook zeer goed. Deze werken zullen op hot bepaald tijdstip (31 Januari) geëindigd zijn. Dan blijft nog het versieren en verfraaien. Zaterdag 7 Januari zal de aanbesteding plaats hebben der standbeelden en groe pen, ten getallo 26, dioden voorgevel eu den ingang der tentoonstelling zullen versieren Moord te Gent. Aanhoudingen te Antwerpen. Met botrek op den moord der Sint-Pieters Aalststraat, wordt uit Autwerpen aan de Gazette van Gent geschreven Vrijdag zijn hier ter stede aangehouden en naar het Justitiepaleis geleid, de ge- uaamdeu Jan Koller, wonende op Siute- Anneke en Emma Dierkx, meid in eene herberg der Maatschappystraat. Deze aanhoudingen zijn gedaan op bevel van M. Do Bast, onderzoeksrechter te Gent, en zijn iu verband mei den moord,onlangs te Gent gepleegd op eene vrouw der Sint- Pieters-Aalststraat. Deze personen, na ondervraagd te zijn doorM. clou onderzoeksrechter Maris, zijn uaar de Ooststatie geleid eu mot trein van 2,20 naar Geut gevoerd. Gemelde personen ziju, inderdaad, ten 4 uren, ten paloize van Justicie te Gent aangekomen, eu onmiddellijk ouder- d door M. den onderzoeksrechter. lu zijn onder mandaat van aanhou ding gest ld. Zaterdag morgend ziju zij nogmaals onderhoord geworden.Koller is de schoon broer van August De Clerck, en volgens 't schijnt, een zijner beste kameraden als hij te Geut kwam. Emma Dicrcx is insge lijks veel in betrekking geweest met August De Clercq. De Eugelsche overheid heeft de uitle vering toegestaan van Aug. De Clercq, alias Potter, alias Vereist, rijwielfabri- kaut le Londen, medeverdachte in deze misdaad. Do gevange meende eerst eeu alibi voor te wenden, maar na lezing der be zwarende getuigenissen gehoord te heb ben, heeft hy besloten, zich voor de Bel-; giscbe rechtbanken te verdedigen. Do maatregel, waardoor de prijsver- hooging vau 25 tenhonderd werd afgo-. schaft voor het reizen per sneltrein, heeft bet trafiek dezer treiucu zoozeer doem aangroeien, dat men in het spoorwegbe-' stuur naar middelen zoekt om de hierdoor ontstaue moeilijkheid te keer te gaaaj Jenever-dramas. Te ürez, by Nij vel was een landbouwer met zijne tweo knechten, op zwier.

De Denderbode | 1899 | | pagina 2