Zondag 22 Januari 1899 5 centiemen per nummer. 5491® Jaar 5553. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Verdraagzaamheid. De Moordenaar? Voor den ouden dag TEGEN DE GENEVERPLAAG. ENTSTOF Vijf maal veroordeeld. DE DENDERBODE. Üit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwHantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des Land Guique auuin. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse cp 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen deD dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voer de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 21 Januari 1899. Alle dagen wordt op alle tonen de ver draagzaamheid der geuzerij in hare dag bladen bezongen Zij, geuzen, alleen zijn verdraagzaam, dulden de vrije uiting van andere gedachten dan de hunne; zij alleen zullen tiOoit andersdenkenden om hunne gedachten vervolgen 1 In wezenlijkheid welk eene bittere spotternij I Niets is meer sektarisch dan de geus niemand legt meer hardvocht en vervol ging aan den dag dan bij. Wij hebben die verdraagzame kerels aan het werk gezien en niet langer dan gisteren brave onberispelijke huisvaders en beambten zien vervolgen enkel en al leen omdat zij catholick waren en den moed hadden hunne kristelijks plichten te vervullen. Wat deed de geuzerij te EdiDgen Wat heeft zij te Mcchelen gedaan. Hare wreedheid in hare hardvochtige en dwaze vervolging heeft in het ganscbe land een pijnlijke weerklank gevonden, een kreet van misnoegen en verontwaardiging doen opgaan. Zonder cenige wettige reden zijn brave menscheo, goede beambten aan hunne wraakzucht opgeofferd en broodeloos gesteld. Geen medelijden heeft de geuzerij ge had met arme moeders, geen mededoogeu met de tranen van weenende kinderen! En in hunne dagbladen zijn zij schaam teloos genoeg van hunne verdraagzaam heid te durven spreken 1 Dit woord zou hun de lippen moeten branden, want die schoone deugd is hen teenemaal onbekend. In verschillige andere steden nog heb ben tooueelen plaatsgegrepen welke het hart met misuoegheid vervullen. Te Luik, tc Leuven, te Brussel heeft op deze laat ste dagen de geuzerij weêr getoond tot hetgeen zij in staat is. Op vreedzame wijze hielden de catho- lieke studenten feest te Luik eu hadden hunne vrienden van Leuven uitgenoodigd. Dit feit joeg de woede der geuzerij ten top. De calholiekeu wierden op barbaar- sche wyze te Luik aangevallen en door eeD overmacht van jonge geuzen op stok slagen onthaald. Het bloed stroomde er, maar het was dit der catholieken en de geuzerij juichte met beide handen toe. In hunne dagbladen wierden die jonge schavuiten als helden opgehemeld zij hadden getoond dat zij moed bezaten, zij, de toekomstige leiders der groote, on sterfelijke geuzenpartij De catholieken hebben geen recht op de straat; die hoort alleen aan de geuzerij en haar rood vuig uitbroeisel Wat had den de catholieken te Luik verloren zoo riep de geuzenpers wat gingen zij in de oude vesting van het liberalism doen Zij hebben de assche vau den grooten Frère Orban onteerd met in zijne stad WIE IS NAAK HET HOOGDUITSCH van EDU ARD WAGNER. eene catholieke belonging, een catholiek feestte willen inrichten. Daardoor alleen waren zij uitdagers eo hebben hunne straf ondergaan Zoo schreef de dolle Chronique en de andere keffertjes juichten toe Zoo huldigen de geuzen de verdraag zaamheid; zulke eerbied toonen zij aan de persoonlijke vrijheid 1 Bloedige tooneelen ook hadden te Leu ven plaats. Onder het welwillend oog der veiligheidsmaebt wierden de catholieke studenten aangevallen en mishandeld door het Janhagel der Vaart. Daar werk ten geus en socialist, nu boezemvrienden geworden, elkander in de hand 1 Hier zelfs kou men het oude deuntje der uitdaging niet doen gelden, maar de geuzen waren tevreden, lachten omdat de catholieken op straat en in huone herbergen, twintig tegen een wierden afgeborsteld. Niet een geuzenblad keurde die akelige tooneelen afde slachtoffers immers waren catholieken en dat alleen was ge noeg om de laffe aanval te wettigen. O geuzerij I hoe diep zijt gij gevallen Twee dagen is het geleden dat een nieuw vertoog dier akelige verdraagzaam heid van wege de geuzen zich voordeed. Ditmaal was het in de hoofdstad dat de catholieken wierden aangerand en zonder eenige reden door de geuzerij op stok slagen wierden onthaald. Onze achtbare Staatsminister,M. Woeste, had, in de zaal Marugg, eene voordracht gegeven Dit kon de verdraagzame, die brave geuzerij, maar over het gemoed niet krijgen Ook wierden de catholieke studenten op laffe wijze aangevallen in de eenzame straten Dat is hunne verdraagzaamheid I Mee- loopen met do socialisten, die ons in de toekomst oen bloedbad beloven en onze instellingen en maatschappelijke orde willen vergruizen van den anderen kant huilen op de catholieken, hunne rechten met de voeten treden, dat is de schoone zending der geuzerij geworden. Iets is zeker zij zal er onder bezwij ken; alle eerlijke lieden zullen zich ver- eeuigen om aan die schandalen paal en perk te stellen. Wat do geuzerij doen moest is volbracht: Zij heeft het socia lism, de plaag onzer tijden,gebaard en dat zal zij besterven. In de aanstaande kie- ziugen zullen twee partijen tegenover elkander staan: de partij van orde en eendracht, van voorspoed en vrede, en die van ontucht en wanorde, van wraak zucht en verdelging, met een woord, het dolle socialism en eenige verblinde meêloopers, ijverzuchtig van de roode Marianne. Aan u, vreedzame burgers tc kiezen, uw toekomst, gij hebt ze in handen, uw geluk, gy zelf zult er over beslissen 1 59,u VERVOLG. De geest van eenen vroegeren markies van Charlemont, merkte de markies luckeud aan. Niemand der bedienden zal het wagen na het aanbreken van den nacht de raïoen te bezoeken zij vertellen elkander vreeselijke gebeurtenissen van geesten, die er ronddwa len. Er bestaan vele vertellingen van Char lemont, zegde mevrouw Bartineux. Er zijn vroeger schrikkelijke dingen gebeurd binnen dese oude muren. De markies wendde zich haastig af en ver liet de kamer, terwyl hij iets in zich zelf mompelde, wat Sofie niet kon verstaan. August is zoo teergevoelig, zegde me vrouw Dartiueux, toen haar zwager de deur achter zich toegeslagen had. Hij kan er niet tegen, wanneer men slechts de minste toespe ling op de ongelukkige gebeurtenissen maakt, welke in dit slot hebben plaatsgegrepen. Hij gelooft niet aan geesten. Daar valt mij iets in, mijn kind, ik verzoek u nimmer in zijne tegenwoordigheid te spreken van het treurige drama, dat er in de familie Charlemont ge beurd is. Hij was zijn bloedverwant, den vermoorden markies, zeer toegedaan, en het doet hem pijn wanneer men over het tragi sche uiteinde, van den overledene spreekt. Hoe was het ook weêr, ja, ik geloof, dat hij in het bezit kwam van de goederen en den titel der Charlemonts ten gevolge van den moord van eenen bloedverwant op den an dereu. Ik zal over die zaken niet spreken, zegde Sofie. De markies van Charlemont heeft een eigenaardig karakter, ging mevrouw Barti- neux voort. Ik was de echtgenoote van zijnen ouderen broederen ik heb hem reeds als jon geling gekend. Hij was steeds van eene teer gevoelige en vriendelijke natuur. Gij kunt u voorstellen, welk eenen diepen indruk de moord op ziju week gemoed uitoefende. Hij kan niemand zien lijden zelfs het gezicht van eenen bedelaar ontroert hem hij be steedt groote sommen tot liefdadige doelein den maar geen bedelaar mag den voet zetten op Charlemont. Zou het niet beter zijn, tegen zoo iets te Btrijdeu dan daaraan den vrijen teugel te laten. De markies wil niet bekennen, dat hij Een hooggeplaatste heer, welke zich veel met maatschappelijke instellingen bezig houdt en «lie zich op dat gebied recht verdienstelijk heeft gemaakt, heeft ons artikel, onder die hoofdinge in Dender- bode van 15 11. verschenen, willen op merken. Hij heeft er verschillige misslagen in aangetroffen, roept onze aandacht op twee punten en drukt den wensch uit ze te zien wijzigen omdat zij op betreur- lijke wijze in dwaling kunnen brengeu. Het punt van den Staat is niet 72 cen tiemen maar slechts 60. Dus geeft de Staats slechts 7,20 fr. voor eene storting van 12 fr. Inderdaad hier zijn we door de dag bladen in dwaling gebracht. Deze hebben verschillige cijfers voor uitgezet zelfs Het Vaderland van Leuven, dat nochtans goed op de hoogte zou moeten zijn, heeft eens beweerd dat de waarde van het toegestane punt een frank beliep. Minister Nyssens in zijn antwoord op eeue vraag in den Senaat heefc beloofd dat het punt niet onder de 60 centiemen zou dalen. Is sedert het cijfer bepaald vastge steld wij weten het niet. In alle geval wij hebben vertrouwen in de belofte vau den heer Minister,'die de gewoonte heeft woord te houden. Een zelfde titularis, zoo schrijft men verder, heeft het recht niet toelagen uit verschillige bronuen te geuieten met lid te wordeu van verscheidene spaarbonden. Een zelfde persoou kan maar een onkel lijfrentboeaje hebben lijk een onkel spaarboekje. Hier moetik een vraagteeken stellen. Ik heb beweerd dat een persoon lid kon zijn vau verschillige spaarbonden eu dus ook in do guusteu vau den Staat telken male genieten. Ik heb dit vooruitgezet mij steuueude op eenen brief van de lijf- rentkas van Brussel outvaugen op date van 3 September 1898. Zijn sedert de standregels veranderd wij weten het niet. Ziehier echter geheel den brief, gedeel telijk gesteendrukt, gedeeltelijk geschre ven. (Nr 27 12713.) Mijnheer. Als gevolg aan uwe vraag van 29en Augustus heb ik de eer u ver scheidene schriften over den dienst der lijfrentkas te lateu geworden. Daaronder zult gij namelijk vlugschrif ten over de samenstelling van lijfrentver- bonden viuden. Die vlugschrifteu, welke zeer volledig zijn, zullen u alle nuttige aauwijzingeu geven om do gewoonte van storten met het oog op het pensioen in te voeren, alsook de nauwkeurige aandui ding der formaliteiten, die te vervullen zijn om eene maatschappij van dien aard te stichten en wettelijk te doen erkennen. Gaarne .blijf ik te uwer bescbikkiug om u alle verdere inlichtingen te geven die u zouden vau noode wezen, om een werk van zulk groot maatschappelijk nut tot stand te brengen. Op uwe aanvraag zal ik u kosteloos do verspreidingsboekjes zenden, die gij tot het welgelukken uwer persoonlijke pro- pagande zoudt willen uitdeelen. Het volgende is geschreven Een persoon mag van verschillige spaarbonden lid zijn, cn uit dien hoofde deelachtig worden aan de toelagen door Staaf en Provincie aan die maatschappij vergund. Een enkel boekje is voldoende voor het inschrijven der stortingen. Aanvaard enz. Vr den Algemeene Be stuurder de eerste Bestuurder Haukoe.» Hot handteekeu is een weinig onlees baar. Mijns geachtens is de zaak klaar. De eerste bestuurder zegt een enkel boekje is voldoende - en dat wil geen zins zeggen dat men er verscheidene niet mag hebben. Wij zullen echter de zaak nog beter onderzoeken, want wij willen in geenen deele onze lezers in dwaling brengen .Vol gens de bekomen iulichtingen zullen wij ons artikel van 15 Januari wijzigea voor zooveel het noodig is en het misslagou bevat. 3° Wanneer eene herberg of eendrank huis moet heropgebouwd worden. - Art. V. Alle overtreding aan voor melde politio-voorschriften zal gestraft worden met eene boet van vyf-en-twintig frankeu of eene gevangenzitting van vijf dagen. met deze kwaal behebt is en niemand in huis durft het wagen, hem er opmerkzaam op te maken. Bij al zijne vriendelijkheid is hij een strenge heer en al zyne bediouden weten het. Mevrouw Bartineux hoorde zich zelf gaarne vertellen, en daar zij nu eene geduldige toe hoorster gevonden had, sprak zij ieverig ver der. Plotseling hield zij op, terwijl zy naar de horloge keek en uitriep Hoe snel vervliegt toch de tijd Het is reeds bijna zes uren, en wij gaan binnen een uur eten. De markieB is zeer nauwgezet. Be geven wij ons naar boven. Mijne kamer is dicht bij de uwe. Zij gingen naar buiten. Dat is het salon, zegde mevrouw Barti neux, op eene deur wijzende. Maar gij weet het. Ik vergat dat gij voor drie weken liter geëten hebt. Dat is de bibliotheek, zij staat met de balkonkamer in verbinding. Ginds leidt een gang naar den rechtervleugel v het slot, waar de eetzaal, de familiekauier nog eenige andere vertrekken zich bevinden. Daar ginds... Zy zweeg, toen de deur van den markies geopeud werd en een oude man met grijs hair eu eenen zilverachtigen baard, met eene ge bogen gestalte en met een bezorgd gelaat naar buiten trad. Hij scheen diep bedroefd te zijn. Jozef Bute, de rentmeester, fluisterde mevrouw Bartiueux Sofie in het oor, terwijl zij den man nazag, toen deze zich verwij- Wij hebben er vroeger nogmaals de aaudaebt op ingeroepen, dat de Gemeen teraad van Kortrijk met het doel 't getal drankhuizen en het gebruik van den alcohol te verminderen, ia zitting van 3 October 1898, eene verordening heeft gestemd op de herbergen welke, onder anderen, de volgende bepaling bevat (Vertaling) Art. I. Het is verboden in 't vervolg nog niepwe herbergen of drankhuizen te openen in welkdanig ge bouw, oud of nieuw, indien de schiuk- plaats waar de toonbauk zich bevindt, geene oppervlakte heeft vau ten minste 25 vierkante meters. Daarenboven moet er, gelijkvloers of daaronder, eene plaats zijn, bestemd tot het huiselijk gebruik van het gezin me tende tea minste 12 vierkante meters oppervlakte. Het huis moet bovendien voorzien ziju van eene opene plaats (koer) wolke ten minste een vijfde der bebouwde opper vlakte zal beslaan. Art. II. De bovenstaande bepalingen zijD, in de volgende gevallen, toepasselijk op de herbergen en drankhuizen,geopend sedert 15 Januari 1897 1° Wanneer de herbergier of drank slijter van wooDst verandert, of, het zelfde huis blijvende bewonen,persoonlijk ophoudt herberg te houden of drank te erkoopen n 2° Wanneer de herbergier of drank- slijter kwam te overlijden en de herberg of het drankhuis uiet voortgezet werd door de overlevende echtgenoote of een of meer kinderen Met het oog op de openbare gezondheid en zedelijkheid, ware hot wenschelijk dat al de Gemeenteraden dergelijke bepalin gen stemden. derdo. De pachters haten hem, evenzeer als zij van den markies houden. Hij is reeds lang bij de familie geweestiedereen had hem lief, toen de vroegere markies nog leefde, maar liij heeft thans zeer strenge maatregelen ge nomen en laat de pachters den hoogsten pacht betalen, waarom men algemeen tegen hem verbitterd is. Zij klagen bij den markies over hem, maar deze weigert hem te ontslaan om zijn langdurig verblijf bij de familie, wier bolangen hij zoo zeer ter harte neemt. Maar alle voorstellen en redeneeriugen laten Jozef Bute koud. Geen wonder dat men hem haat. Sofie kon deze beschrijving met het eerlijke bekommerde gezicht van den onden man niet in overeenstemming brengen. Ik heb nu den rentmeester geziendacht zij, en ook hij schijnt mij niet in staat, eenen moord te plegen. Al had hij reden gehad den markies te haten, dan kon hij nog zulk «ene schrikkelijke daad niet bedreven hebben. Ik geloof, dat hijzoowel als Dulex, geheel en al onschuldig is aan de misdaad. De kring, dien ik met mijne vraag, wieden moord ge pleegd heeft, rondga, wordt steeds nauwer eu ik bemerk eeu spoor, dat ik niet dan met diepe smart moet volgen. Toen graaf Beaucourt in de gezelschapski nier op Charlemont trad, was hy zoowel ver heugd als verrast, Sofie daar in gezelschap van mevrouw Bartineux aan te treifen. De graaf had nauwelijks den tyd eenige Woensdag heeft de burgelyke Recht bank van Gent schier geheel zijne zitting moeten toewijden aar. het aflezen der vonnissen van de verschillige processen uitgesproken tegen Vooruithet blad der socialisten. In die enkele zitting werd Vooruit niet min dan vijf keeren veroor deeld. Ziehier eenige bijzonderheden over die voroordeolingen De Swaef tegen Vooruit, b Voor uit wordt wegens een lasterlijk artikel veroordeeld tot 1000 fr. schadeloosstel ling, 200 fr. voor opname in andere bla den en opname van 't vonnis in Vooruit, op straf van 10 fr. per dag uitstel. De Vooruit had M Stautemas als vcrant- woordelijken uitgever aangeduid, maar het vonnis verwerpt dit eo zegt dat de Volksdrukkerij verantwoordelijk is. Renc. De Bruyn tegen Vooruit - Vooruit wordt veroordeeld tot het opne men van 2 brieven, den 2 en 3 september 1897, 'door M. René De Bruyne aan het blad gericht, op straf van 10 fr. per dag uitstel. Janssens tegen Vooruit. In deze zaak, lasterend artikel van 28 november 1897, wordt Vooruit veroordeeld tot 100 fr. voor invoeging van het vonnis in ees Vlaamsch blad en de opname in Vooruit, op straf van 10 fr. per dag uitstel. Eylenbosch tegen - Vooruit. Voor uit of de Volksdrukkerij wordt ver oordeeld wegens een artikel waarin ge zegd werd Een opsteller van Het Volk is niet beter dan een weggezonden gazet drager, - lot 250 fr. schadeloosstelling fan M. Eylenbosch en de opname van het vonnis in Vooruit op straf van 10 fr. per dag vertraging. Vooruit tegen Braeckman. In deze zaak, door Vooruit ingespannen te gen Biaeckman voor zijne artikelen in Recht voor allen en tegen een drietal bladen die de artikelen gedeeltelijk had den overgenomen, brengt de Rechtbank een lang vonnis uit, waarvan het slot is dat M. Anseele en consoorteu binnen de 6 weken op rechterlijk gebied het be staan der samenwerkende maatscbappij moeten bewijzen (neerleggen der leden lijst); voor wat het proces betreft door M. Anseele persoonlijk ingespanucn, 't von nis zegt dat het niet ontvaukelijk en niet gegrond is. woordon raat zijne geliefde te wisselen en haar zijne vreugde over hare tegenwoordigheid to kennen te geven, toen de markies van Char lemont binnen kwam. Hij was ongewoon stil en het maakte op Sofie den indruk, dat hare aanwezigheid op het kasteel hem niet beviel hij toonde zich echter buitengewoon vriende lijk jegens haar,toen hij bemerkte dat zij hem gadesloeg. Graaf Beaucourt geleidde Sofie naar tafel en de markies bood zijne zwagerin den arm. De heeren spraken over hun watertochtje en begaven zich na het middagmaal met dedameB in de huiskamer. Op verzoek speelde en zong Sofie eu werd bij een aria door graaf Beau court begeleid. Vervolgens bracht men een bezoek aan den wintertuin en de broeikassen. De avond verliep voor Sofie zeer vroolijk. Zij had hier van niemand eene beleediging on dervonden. Mevrouw Bartineux hield haar voor de vriendin vau mevrouw Mixtome en dit waB voldoende om haar aan te zetten alles te doeu wat zij kon om het meisje aangenaam bezig te houden, totdat zij door vermoeidheid overmand, in haren stoel langzaam inslui merde. Do markies van Charlemont ging naar zijne kamer en zoo bleven Sofie en graaf Beaucourt alleen. De graaf maakte van deze gelegenheid gebruik, om te beproeven Sofie over te halen spoedig te trouwen. Hij vertelde haar, dat hij op zyn schrijven nog geen antwoord van tegen het mond- en klauwzeer. - De heer Streel, Volksverte genwoordiger voor Borcbworm, onder vroeg den heer Minister van Landbouw betreffende de waarde van de entstof in Duitschland gebezigd tot het bestrijden van mond- en klauwzeer. In zitting van dijnsdag 17 Januari gaf de heer De Bruyn, het volgeude ten ant woord De heer Streel heeft mij gevraagd of ik proeven heb doen nemoD om de waarde te onderzoeken van de entstof in Duitsch land tegon het mond- en klauwzeer gebe zigd en, zoo ja, wanneer en hoe die proe ven genomen werden en of zij afdoende uitslagen hebben opgeleverd. Op 21 November 1898, heb ik aan het bestuur van Staatsveeartsenijschool ge vraagd welk het advies van het leeraars korps was aangaande de uitslagen der proefnemingen van doctor LöfFer door middel van zijne ontstof tegen mond-en klauwzeer. Uit de inlichtingen, mij op 3 December laatst verstrekt door den heer bestuurder der school, blijkt: 1" dat de proefnemin gen van doctor Löffer niet toelaten te zeggen hoe lang bedoelde inenting het dier tegen de plaag vrijwaart; 2° dat de vrijwaring eerst drie weken na de inenting feitelijk bestaat. Zonder in het minst de waarde van bedoelde entstof to willen schaden, moet ik nochtans doen opmerken, dat die ent stof in de keelader moet ingospoten wor den en, bijgevolg, niet zonder bezwaren is. De entstof kost daarenboven tamelijk duur, namelyk van fr. 3,75 tot 7 frank per inspuiting, volgens de grootto der runderen. Niettemin heb ik, in gemeen overleg met het bestuur van de school, besloten dat er proeven zouden genomen worden, om de doelmatigheid en do aanduidingen van 't stelsel van doctor Löffer na te gaan. Wellicht zullen die proefnemingen toe laten dc wijze vau inspuiting van 't serum te veranderen. Drie grondeigenaars der omstreken van Brussel, die 80 hoorn beesten hebheD, namen aan hunne bees ten, mits vergoeding, ter beschikking te stellen van eene commissie, die ik met deze proefnemingen heb belast. Deze proefnemingen zouden waarschynlyk reeds aangevangen zijn, hadde de com missie kunnen beschikken over de noo- dige hoeveelheid entstof, wat, volgens eene inlichting uit de fabriek van Höcbst, waar ze vervaardigd wordt, gekregen, eorst rond einde Januari 't geval kan wezen. De vrederechter van Ukkel heeft be slist, dat men het recht heeft met een kaarte van 3* klas in 2' klas te rijden, wanneer men geene plaats meer vinat in rijtuigen van 3* klas. In beroep is dit vonnis bevestigd. Het was ten andere reods een overoud aangenomen gebruik. haren vader had ontvangen,maar toch hoopte dat deze niets meer tegen hunne vereeniging zou hebben. Zijne woorden waren eohter te vergeefs, want Sofie verklaarde dat zij nooit zou trouwen, zelfs indien haar vader zyne toestemming gaf, zoo lang nog een hinderpaal niet nit den weg was geruimd. Tegen half tien trad mevrouw Bartinenx binnen en daar dit het nnr was, waarop zy zich ter ruste legde, verliet zij de kamer en nam Sofie mede. Toen zij door de kleedkamer gingen, ont moetten zij Filip Piron, die zich naar zijnen heer begaf. De bediende bleef als door den bliksem getroffen staan, toen hy Sofie zag en keek haar bevreesd na, toen zij den trap op ging. De gelykenis welke hy in hare blauwe oogen en het blonde hair met den veroordeel den en verdwenen Alexe Mixtome zag, viel hom wederom op en zelfs nog moer dan bij haar eersto bezoek. Zij gelijkt zoo sprekend op de Charle- mouts, dat ze wel eene dochter des huizes kon zijn, mompelde hy. Wie is zij Wanneer de kleine Constance in leven gebleven ware, zon zy er juist uitzien als dese jufvrouw Le page. Maar het kind is dood eu begraven, daar kan niet aan getwijfeld worden en toch wacht ik ongeduldig op nadere berich ten. (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1899 | | pagina 1