Boomen langs den weg Hofbouwtentoonstelling Hoe men het hof maakt. Een en ander. 'T LIBERA- L1SMUS kau niets doen dan SLECHT TOLK kweeken (Woorden van Pie Dacns heden bondgenoot der liberalen). Onze merteleer, M. August- Influenza.' - Allerhande Nieuws. Godsdienstig nieuws. lotjrdes Wat zijn er in ons vaderland, evenals elders, tal van wegen met prachtige, op gaande boomen, die den weg, waarlangs ze staan, tot eene heerlijke wandelplaats maken Niet alleen langs wegeD, maar ook laDgs kanalen en vaarten, aan den rand van landerijeu en weiden, ja, niet zelden over do geheele uitgestrektheid eener weide treft men ze aan. Gewoonlijk bestaan deze aacplantingen uit boomen, die snel groeien en dus iu betrekkelijk korten tijd eene goede hoe veelheid werkhout leveren. In hoofdzaak zij het populieren en olmen. Sedert langen tyd is echter de vraag, of men langs landerijen en weiden, en zelfs langs wegen, de genoemde boschboomen niet met voordeel zou dienen te vervangen door fruitboomen,zooals men bijvoorbeeld in Duitschland en Frankrijk ziet ge beuren. De boschboomen echter hebben nogal wat zonden op hun geweten. Vooreerst werpen ze veel schaduw, die, wanneer de boomen aan den rand van de landeryen staau, zeer nadeelig is voor den oogst. Vervolgeus zenden ze hunne wortels zeer ver in t rond op een afstand, die wel even groot is als do hoogte van de boomen op die wijzo maken ze zich meester van eene groote hoeveelheid voedende stoffen uit den grond, natuur lijk weer ten nadeele van de overige, daar gekweekte planten. Nu heeft de boom zelf ook veel weerde; maar een nauwkeurig onderzoek, dat zich over verscheidene jaren uitstrekt, heeft doen zien dat deze weerde bij het rooien niet meer bedraagt dan twee vijfde dee- len van de weerde der stoffen, die aan den grond onttrokken zijn. Het verlies bedraagt dus 3 vijfden. Laugs de boorden van landerijen, waar dit verlies uitsluitend gedragen wordt door eigenaar of pachter, verdient dus het planten vau boschboomeu niets dan afkeuring. Met fruitboomen is het een ander geval. Deze geven minder schaduw makeu veel miuder wortel en schaden dan ook veel minder aan den oogst ter wijl zc voor den bezitter eene bron van jaarlijks terugkeerend voordeel zün, dat men te beginnen met het tiende jaar na de planting op 14 tot 16 fr. per boom rekent. Eene andere vraag is het echter, of ook de boomen langs wegen en vaarten vrucht- hoornen zouden dienen te zijn. Op vele plaatsen is de grond niet geschikt, om fruitboomen flink te doen groenen en jaar op jaar een gemiddelden oogst van goede vruchten te doen geven. Boschboomen groeien er beter en geven daarvoor veel werkhout voor de inlandsche nijverheid. Doch die boomen hebben nog eene an- dere roeping dan het leveren van werk hout; ze moeten ook aan voetgangers en voertuigen schaduw verleenen en de slootkanten door hun worteluet vastleg gen. Vruchtboomen groeien te langzaam, om iu korten tijd geuoeg schaduw te «even en den grond voldoende vast te leggen bovendien zijn ze meestal zoo laag van kroon, dat zij 't verkeer belem meren. Wel berokkenen ook de boomen langs wegen scbaè aan de naastliggende lande rijen maar de wet staat toe, dat men de takken, die over zijn grond groeien, afsla, en de wortels, die zich in den grond ver spreiden, mag afsteken of bakken, waar door het nadeel geringer wordt dit laat ste moet echter ieder jaar gebeuren, als meD er profijt van wil hebben. Maar bovendien wordt de geleden schaê ruim vergoed door den beteren toestand der wegen, die aan de boomen om de ver melde redenen te danken is. Die betere toestand komt immers in de eerste plaats ten goede aan de bezitters of pachters der aanliggende akkers, dio daardoor te gemakkelijker hun mest naar en hunne producten van het land kunnen ver voeren. (Dit vraagpunt, door een Hollandsch blad besproken, werd reeds over vele jaren in België aangeroerd en onderzocht, doch daar de zaak iu het Belgisch minis terie van landbouw andermaal op t tapijt komt, is zij het bespreken wel weerd.) INTERNATIONALE te S4 Amandsberg. Gezien reeds door de dagbladen de be langrijkheid der Hofbouwtentoonstelling, ingelicht te S' Amandsbcrg door den Bloemistenbond De Eendracht is mede gedeeld, is het noodzakelijk een oogslag te werpeu in het programma, bevattende de prijskampen en voorwaarden. Dit programma bevat 866 kampstrij den. Een bijvoegsel aan deze zal toeko mende week verschijnen. De waarde der uitgeloofde prijzen be draagt de som van 40,000 fr. Men looft er kunstvoorwerpen uit, door bijzonderen «eschonkeu, waaronder een vau 500 fr. en verscheidene van 250 en 100 fr. Insge lijks ccn prachtig volledig servies van 24 persoucn, geschonken door den beer Ma- dou, Orchidéeliefhebbcr to Auderghcm, 08 gouden medaillen van 100 on 60 fr., 148 ingelijste medaillen, enz., enz. Als eereprijzen zullen toegekend wor den Eene groote medaille van H. M. de Kouingin der Belgen idem van Z. M. de Konin* een kunstvoorwerp van de hee- j reu Ministers Begerem, G. CooromaD, P. f de Smet de Naeyer idem van den beer Baron R. de Kerchove d'Exaerde,Gouver neur der Provintie idem van den heer Senator A. Vercruysse-Braco, Eere- Voorzitter van het werkend Komiteit idem van do beeren Senators van hot arrondissement Gent idem van de bee ren Volksvertegenwoordigers van het arrondissement Gentidem van den heer E. Braun, Burgemeester te Gent. De liefhebbers en belanghebbenden kunnen zich wenden voor verdere iulich- ting tot den Secretaris des Bonds, den heer L. Poelman-Maenhout, te Sint Amandsberg. Op zeer verschillende wijzen Wauneer een diplomaat aanzoek doet spreekt hij tot de uitverkorene zijns har laten wij een eeuwig verbond slui ten De soldaat a Gij hebt eene niet te heelen wonde in mijn hart geslagen a De doktor Slechts gij zijt in staat mijn arm hart te geDezcn I De tuinman Een woord van uwe lippen en onze weg wordt met do heerlijkste bloemen bestrooid I a De metselaar Laten wij te za&in een hutje bouwen De schipper; Wilt gij met mij in het huwelijks bootje stappen a De zeemau a Bij u vindt ik eene veilige haven in allo stormen des levens I a Do juwelier Laten wij den gouden huwelijksband sluiten 1 a De geleerde Acb, laat mij mijn geluk in uwe oogen lezen I a De hotelhouder Gij vult mijn levensbeker tot den rand met bet edelste genoegen, dat ik wen- schen kan a De beeldhouwer Als uw hart uiet van steen is, o laat mijn beeld eeuwig daarin wonen, a De bakker a Volg mij, lieve, en deel mijn dage- 5 lijksch brood a De lantaarnopsteker Gij zult het licht mijns levens zijn Muilbandt de honden. De hoogere gezondheidsraad heeft besloten, ten aanzien van de schrikbarende uitgebreidheid, diode ziekte der razernij neemt, te doen zooals in Duitschland. Daar zijn de ziektegevallen veel minder talrijk dan ten onzent en toch moeten alle honden, zelfs die, welke aan den band geleid worden, eenen muilband dragen. Dit stelsel zou hier ook worden inge voerd. De gezondheid van den Paus. Uit Rome wordt aan Temps gemeld in dato 19 Meert Men verzekert in het Vatikaan dat de Paus dezen morgend de H. Mis heeft kunnen celebreeren, maar zittend. Men logenstraft ook het gerucht als zou eene tweede operatie noodig zijn. Niettegenstaande hot verbod van Dr Lapponi, is de Paus toch voornemens op 11 April do Mis te celebreeren in de St.- Pieterskerk to Rome. Geheel het diplo matisch korps zal verzocht worden ze bij te wonen. Adolf Baens, sprak zondag 11. te Boom in eene meeliug van 't kartel, 't is te zeg gen, van 't verbond tusscben blauwen, roodeu en groenen. De correspondent van Het Handéls- blad schrijft over jdeze meeting Er werd door dit onpartijdig kartel bijzonder op den rug der catholieken, van Woeste, enz. geklopt, en ten laat ste stak het onpartijdig aapje zijn kop- ken geheel uit de mouw, als een der spekers de aanwezigen aanmaande, om met October aaustaande al de calho- lieked van het gemeentehuis te ver jagen. Boud voor algemeen stemrecht is het n uithaugbord. Bestrijden en verjagen der catholieken is het doel 1 Wij kunnen raden wie de spreker is die de aanwezigen aanmaande om^ met October aanst. de catholieken van 't ge meentehuis te verjagen. nal betreurt het, dat de influenza door de mtnschheid zoo weinig ernstig beschouwd wordt en dat terwijl het eon der kwaad aardigste ziekten is, waardoor plotselinge sterfgevallen ontstaan. Volgens het blad moet men de verbreiding der influenza toeschrijven aan de roekeloosheid, waar mede men gewoonlijk verzuimt de zieken af te zondereD, hoewel iederceu, de eon meer de ander minder, voor influenza- bacillen vatbaar is. in 3d8, 63 fr. Van Brussel cn Namen in ls'e, 144 fr. in 2de, 93 fr. in 3de, 62 fr. Van CharleroiBergen en Kort- rijk in 1«* 140 in 2de, 90 fr. in 3d0, 60 fr. Verhoogins van 5 frank voor deze die, na den 31 Maart 's middags, zullen inschrijven. Definitieve sluiting der lijsten, den 10d,:n April. Arme zieken. Men wordt ver zocht de almoe.'.en voor 't werk der arme eieken en de aanvragen ter annveerding van zieken bij de bedevaart, voor 15 Meert te verzenden aan den eerw. lieer Thiéry, leeraar ter Katholieke Hooge- scbool. Vlcminckxstraat, 1, Leuven. Voor omstandige prospectusseninlich- tingeti en inschrijvingen, tc schrijven naar den Voorzitter van bet Komiteit, M. Rosman, Fabriekstraat, 13, te Brussel, of naar de briefwisselaars der Provincie OOST-VLAANDEREN. Aalst :M. R. Moyersoen, advocaat eerw. heer Will ems, pastoor van S4- Jozef Aude- naerde eerw, heer Heyvaert, opder- pastoor. Geerardsbergen MejM Van Bockstale, Stalieplaats.— Ninove: eerw. heer Brocorcns, onderpastoor. Sottegem eerw. heer M. Be Corte- pastoor-deken. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 bakkersgast 1 schoenmaker (leer jongen) 2 stiksters voor kousen enz. 1 jougen van 14 tot 15 jaar 2 leerjon gens en een halve gast, voor bet kleerma ken; 1 goede dienstmeid, loon 20 tot 25 fr. in de maand schrijnwerkers voor Brussel en Namen 10 goede machiec- breisters 2 sraeders (volle of halve gas ten) 1 kuiper. Vragen werk Een meisje met zeer goed gedrag en kunueude goed de kleermakerij, verlangt wekelijksche posten om er zich te bege ven als naaister 1 bakkersgast, (groote gast) 1 leerjongen smid 1 schrijnwer ker, (halve gast) daglooners eu fabriek werkers ;lecn joDgeliug met een zeer goed gedrag, kennende de Vlaamscbe en Fran- scbe talen, vraagt plaats als bediende (schrijver) in fabriek of werkhuis. De Belgen in den vreemde. Ten einde voor de Belgische producten nieuwe uitvoerwegen te zoeken zullen de belgische ingenieurs MM. Goffin en Paulissen op 9 april naar de Pbilippijnen vertrekken Zij gaan op last van kolouel Tbys, ver gezeld van ene brigade vakkundigeu de mogelijkheid bestudeeren, eene spoor- weglijn tot stand te brengen. En het blad geeft de volgende eenvou dige voorschriften Wanneer iemand influenza heeft, is het beter hem niet te bezoeken, of, wanneer een bezoek dringend noodig is, is het ge- wenscht elke aanraking te vermijden. Na het onderhoud moeten de handen zorg vuldig in eene antiseptische oplossing gewasschen worden en de kleereu moeten gelucht worden door ze bloot te stellen aan een frisscben luchtstroom, of nog beter, rechtstreeks aan de zonnestralen. De goede gezondheidstoestand van dege nen, die aan de besmetting blootgesteld zijn, kau onderhouden worden door veel beweging buitenshuis te nemen,door goed voedsel cn door geen gebruik van alcohol temaken. Aan de andere zijde moet de zieke bij de geringste verschijnselen te bed blijven. De ziekte eenmaal overwonnen, moet het ziektnvertrek ontsmet worden. Onder de inschrijvingen voor den Judaspenning, mcêgedeeld door Recht van Leeuwken Plancquaert treffen wij aan Omdat de kinders van Pieter Daens op school zouden mogen bidden tot bekeering huuner nog verdwaalde onderwijzers, 0,10. Nu, Baaske Van de Wiele, 't zoontje van P. D. gaat ter school bij onderwijzers die bekend staan als tot het hevigste Daensism te behooren en verdwaalde onderwijzers is dus, in 't geval goed ge kozen. Franschdul. 't En gebeurt maar te dikwijls dat de Belgische fransche ga zetten, zelfs catholieko, met overdreven lof van Frankrijk spreken. Zoo is er nu een, zegt de Gazet van Antwerpen, wiens opsteller een bezoek aan de werken der toekomstige wereld tentoonstelling van Parijs bracht en dio Frankrijk het Weldadigheidsbureel der arme landen - noemt 1 Verders be spreekt hij Frankrijk's zendelingen, zijne liefdezusters, de groote som men welk het aan goede werken besteedt. Dat is al wel, alleenlijk zouden wij eens eene vergelijkende tafel willen zien opmaken waarin hetgeen België geeft tegenover Frankrijks opofferingen staat. Het verschil van bevolking in de oogen houdende zouden de lofzangers van Frank rijk wat min hooger kraaieu en wat meer den lof zingen van ons eigen vaderland dat zelfs op deze punten niets aau Frankrijk te lecrou noch te benijden en heeft. Onlangs nog deed een Vlaamsch blad bemerken dat vele Belgische zendelingen in Frankrijk als Fraoschmaus aangelee- kend staan omdat hun kloosteorordo de province de France behoort 1 Onze Vlaamscbe zendelingen, onze Vlaamscbe priesters, onzo Vlaamscbe nonnekens,ouze Vlaamscbe broeders 1,eb ben gildig zoo veel verdiensten als dezo van Frankrijk, maar ze'n hebben alzoo den chic niet om er lawijt meê te maken. Hophandel. De verzendingen I ep gedaan in de maand Februari laats- m de landstreek Aalst, bedragen eon geza menlijk gewicht van 127941 kilogrammen. Het weder. De maand Maart die ons reeds zooveel zomersche dagen had gegeven is nu eindelijk met bare buien afgekomen. Zondag hadden in bijna al de parochie; de aandoenlijke plechtigheden der Eerst' Communie plaats en jammer dat het zulk droevig weder was het sneeuwde meer dan eens 22'te Belgische bedevaart der Mei maand naar O.-L.-V. van Lourdes. Bedevaart vergezellende de arme zieken onder de hooge bescherming van den Kardinaal-Aartsbisschop van Mochelen en het eerevoorzitterschap van Mgr Mer- C1 Datum Van 25 April tot 3 Mei 1899. Vier bijzondere rechtstreeksche treinen. 1° Van Luik, langs Namen eu Charleroi. 2° Van Tongeren, laugs Sl Truiden, Landen on Charleroi. 3" Vau Antwerpen, laugs Brussel en Ber gen. 4° Van Gent, langs Kortrijk. Prijzen Van Antwerpen, Luik en Tongeren l5tc, 148 fr. in 2Jo, 96 fr. iu 3dc, 64 fr. Vau GentSl Truizen eu Landen in l8te, 146 fr. in 2d8, 95 fr. Zondag nacht en maandag sneeuwde het soms geweldig. Dijnsdag, dag der plechtigheid van de Eerste Communie in St-Martiuus paro chie onzer Stad, hadden wij vorst; 't was des morgens wanneer de kinders zich ter kerk begaven bijtend koud en meer dan een sidderde onder de lichte klceding. maar toch hadden zij eenen droogen voet. Heilen woensdag om 6 uren 's morgens heerschte er sneeuwstorm. Rond tieu uren, op 't oogenblik dat de kinders der beide parochiën zich ter St-Martinuskerk begaven om het H. Sacrament des Vorm sels le ontvangen, heerschte er nogmaals een hevige sneeuwstorm. HctVormpeter was M. L. Gheeraerdts, Burgemeester eu de Vormmeter Dame Victor De Ghcest. Dit weder zal bijna ongetwijfeld 't fijne steenfruit dees jaar doen mislukkeu. Te Audeghem is een kind in eenen ketel kokend water gevallen en zoo deer lijk verbrand, dat het deu daaropvolgen den nacht stierf. Een dergelijk ongeluk gebeurde ook te Denderbelle. Daar is een vierjarig jongske iu gelijke omstandigheden aan zijne dood gekomen. In het ministerie van oorlog bestu deert men op dit oogenblik hot inriehten van een groot centraal werkhuis te Brus sel, waar al het kleergoed, nu aan de troepen geleverd, door de meesters-kloer- makers der depots, zouden verveeriiigd worden. De meesters-kleermakers zouden naarmate zij sterven of hun ontslag geven verdwijnen. Vermoedelijke misdaad. Het parket van Brussel heeft vrijdag een onderzoek geopend, aangaande de geheim zinnige veidwijuing van eenen eigenaar te Lodelinsart, M. Adolf Francois, die den 8 dezer te Brussel kwam, om eene groote som geld te ontvangen. Hij kwam dikwijls te Brussel om de beurs te bezoeken, daar hij deelgenoot was in verscheidene groote nijverheids- ondcruemiDgcn. Hij had gezegden dag, in een hotel met twee vrieuden den avond doorgebracht en verliet hen, zeggende dat hij naar een ander hotel, het Grand Hotel Central, ging logeercn, om den volgenden dag naar Lodelinsart terug te keereu. Welnu, uit het onderzoek is gebleken dat men hem noch iu het hotel, noch elders heeft gezien, zoodat vermoedelijk M. Francois het slachtoffer vau eeno misdaad is geworden. In een Brusselsch blad wordt mol ding gemaakt van eon vuistgevecht, dat ia ^eueu salon de coiffure yan de Oadcr- wijsstraat tc Brussel heeft plaats gehad, en dat, met de noodige overdrijving ver teld, het gerucht vau moord door de hoof 1- sta 1 deeu verspreiden. Ziehier de feiten Graaf de B. en baron de W. ontmoetten elkaar in gezegd huis. Eene veete, welke reeds sedert laug tusscheu die twee heercu bestaat, bracht eenou twist teweeg en do graaf bracht den baioueen vuistslag toe, zoo hevig dat deze laatste tegen dou toog botste en ver volgens op den vloer rolde. De baron bloedde hevig uit eone woude, bekomeu in den val tegen de marmeren vrouw van den coifixerder,het bloed ziende, riep op straat om hulp ou eeu agent kwam met eenige voorbijgangers toegesneld. Ook deze dachten in het eorst de zaak veel erger dan zij was. Tegen beide heeren is proces-verbaal opgemaakt. Ongeluk.''— Zondagnamiddag was de genaamde Alfons Vander Borcht, oud 12 jaar, op den hof van Mad. Wed. Vau Laere, te St-Nikolaas, ouder eeu afdak bezig met byzen. De koord hing aan tweo waarboven balken gestapeld waren. Door de beweging der koord, geraakte het opeengestapeld hout los en viel er balk op den buik van den jongen; hij werd naar huis gedragen, op Groenen Lantecrne, recht over den hof waar hij het ongeluk kreeg. Zijn vader, die in de voermanderij der Wed. Van Laere werkt, zond om dokter De Ryck, die den jongen onderzocht en er geoue wonden aan ontdekte. De geneesheer heeft hem tot drie maal bezocht, toen hy maandag namiddag, ten 5 uren, plotseling stierf. De dokter schrijft de dood toe aan eene inwendige bloed storting, veroorzaakt door den val van het stuk hout op zijn lichaam. Na den dood begon het lichaam van den ongelukkige te zwellen en liep cr veel bloed weg langs den neus. Zondag morgend had den jongen in de hoofdkerk zijnen PascheD gehouden. Handelsblad. Wel besteed. Sedert meer dan een jaar hebben dieven of kwaadwilli- gaards te Brugge het op de straatsteenen gemuut, die zij bij gansche vierkante me meters uit den groud van de straten der stad haalden. De policie komt er drie te knippen ten laste van wie proces verbaal opgesteld werd. Het i3 te hopen dat de rechtbank hun eene drooge plaats zal verschaffen, waar zij zonder gestoord te worden, zullen kunnen nadenken hoe geestig bet is de straatsteenen uit te halen, hetzij om hun te vermaken of om hun do stadsgoederen toe te eigenen. Verschrikkelijk ongeluk. Een ODgeluk rust dikwijls op een klein plaats- ke, wordt wel eens gezegd. En dit is wel inderdaad zoo. Vrouw Stillekens, die in de Korte Gasthuisstraat, te Turnhout woont, overkwam zondag avond een erg ongeluk. Naar beneden komende, moest zij nog drie of vier treden van den trap doen, toen zij eensklaps een misstap deed en ten gronde viel. Alhoewel vau eene kleine hoogte gevallen, had het ongeluk toch erge gevolgen, want de vrouw bleef op den slag dood. Zij had den ruggraat ge- broken. Men begrijpt dat over dit smartelijk on- i geluk te Turnhout veel gesproken wordt. Handelsblad. I— Boor een lanteern in brand gesteken. Eenige personen zagen nabij den mo- i len van Bazenne (Namen) eenen hoop j strooi liggen branden. Zij wierpen er een paar eemers water i op en bemerkten toen Jat onder het strooi I een 19jarigen jongeliug lag, wiens li- j Schaam met vreeselijko brandwonden over dekt was. Ondanks de zorgen, dio hem werden j toegediend stierf hij kort nadien. Hij had van den zolder het strooi naar beneden geworpen en wilde toen met eene j lanteern in de hand, langs de leer naar beneden komen. Doch de leer, niet goed geplaatst zynde, schoof uit, viel en de jongeling kwam op den hoop strooi te recht. De lanteern was in den val gebroken en had het strooi in brand gestcken. Eene oude vrouw uit de kleine gemeente Bullamont, nabij Dinant, was vermoeid van het huiswerk, naast de stoof in slaap gevallen. Hare klecren vatten vuur eu iu bet vluchten stak zij ook de gordijnen en het beddengoed in brand woldra vormde het geheele huis een gloeieuden oven. Eeu oudo man werd er met groote moeite uitgehaald. De vrouw is des nachts gestorveo. De jaarmarkt van Binche was deze maand buitengewoon levendig, ofschoon bet vee uit oorzaak der ziekte er nog niet toegelaten is. 39 wagons met peerden worden naar Duitschland verzonden, 3 naar Fraukrijk, 1 naar Holland eu 31 naar het binnenland. Een persoon van Micberoux, werd over 7 jaar voor moord tot 10 jaar dwang arbeid veroordeeld. Dank aan yersckillige strafverminderingen werd hij verleden week vrijgelaten. En in 't naar huis rijden werd Lij op den trein zinneloos, zoodat men hem in een gesticht heeft moeten opsluiten. Hoe drukfouten ons soms parten kunnen bakken blijkt uit ecu nieuwske van de Gazette de Mons, die meldt dat een mecanicien met een bewonderens- weerdig geduld het kleiuste rijwiel dor wereld neeft gemaakt. Het is 36 mili- meters lang en 24 kilomeiers hoog. Eeu persoon van Buucbout, die den trein had gemist, zocht logist en vond dit, ongelukkiglijk iu eeu huis waar hij beter had gedaan 'buiten te blijven, 's Morgens ontwakend, vond hij dat zijnen porte- rnonnaie zoo plat was geworden en, om dit t« vergoedeu, robberde hij dien vau de juffer uit deu huize. Deze liet zich dat echter niet welgevallen, en liep hem ach terna, roepende houdt den diefMen begrijpt wat er gebeurde. De man werd met hangende lip naar het policiobureel gebracht, waar proces-verbaal tegen hem word opgemaakt. Wanorders te Grivegnée. In den Patriote wordt melding gemaakt van eenen oploop, veroorzaakt door een gewe zen Franschen geestelijke, die in de omstreken van Luik voordrachten geeft en die -hierdooi in zoo hoogo mate de verontweerdiging der bevolking heeftop- gewekt, dat erop den duur katholieke tegenrprekers optraden. De socialisten wilden deze laatstcn het spreken onmogelijk maken er ontstond eene woeling eu er werd geroepen - Weg met deu afgevallene, weg met den god loochenaar 1

De Denderbode | 1899 | | pagina 2