Beeldstormerij. Uit het Arbeidsblad. Een en ander. Wandelen gezonden. Abdij van Adligem. - 'T LIBERA- L1SUUS is eene vrijdenkerij ge- worden. En 't li- beralismus kan niets dan SLECHT VOLK Rechterlijke kronijk. Allerhande Nieuws. Frankrijk. Engeland. Op eene der galerijen ran den zuilen gang, rondom de kloostorplaats van St- Jan-van-Lateranen, vertoont men de por fieren plaat, waarop de soldaten, na het verschrikkelijk doodvonnis van Christus voltrokken te bobben, over zijne kleede ren het lot wierpen. Niet verre van daar is de marmeren kolom, waarop te dien tijde een lessenaar was geplaatst, van waar Pilatus 't dood vonnis van Christus in het publiek, voor alle vergaderde Joden aflas. Ten laatste ziet men daar eene kolom, die bij de dood van den Zaligmaker, even als het voorhangsel in den tempel, vaneen gescheurd wierd. Deze relikwieën, die min algemeen ge kend zijn, herinneren ons, stuk voor stuk, aan het groote werelddrama dat op den Calvarieberg voltrokken wierd. Voor de derde maal, hebben ongekend» schurken do verledene week het Lieve- Vrouwbeeldje verbrijzeld, dat door eeDige godvruchtige harten met zorg onderhou den wordt in de Dreef, aan het Vlotgras. Deze heiligschendende daad, die met zoovele helsche boosheid tot driemaal toe hernieuwd wordt, kan niet nalaten eene diepe droefheid te baren in 't hart der talrijke christenen welke, daar voorbij gaande, eenen groet van vereering en eon gebed om heul en troost tot het Hei lige Vrouwenbeeldje sturen. Hoe velen van ons zijn daar niet voorbij gewandeld, en hebben daar niet een poosje uitgerust van de vermoeiende wandeling, een beetje gemijmerd onder do verrukking der dichterlijkheid van dit schilderachtige oord, het prevelen van eenen Weesgegroet. De snoodheid dezer daad evenaart en kel de schandalige onverdraagzaamheid, waarmede zekere radikale socialistische Haantjes Vooruit bezield zijn jegens al wat ouzen heiligen Godsdienst raakt. Bidden wij nochtans den Heer, dat Hij de oneer zijuer gezegende Moeder aange daan niet ia de volheid zijner rechtvaar digheid straffe, maar dat Hij, gehoor lee- nendeaan zijn even eindelooze barmhar tigheid, die verdwaalde ziel terug op den weg der boete en der zaligheid brenge. Wat ons, christene geloovigen betreft, deze nieuwe heiligschenderij kan enkel den eerbied en de vereering vermeerde ren voor dit beeldje, dat zoozeer de woede der godsdiensthaters tot mikpunt dient. [Dender en Schelde, Dendermondé). Ziehier wat de Autwerpsche correspon dent van hot Arbeidsblad, schrijft over den toestand van het werk der bijzonder ste ambachten in die stad, gedurende de maand februari Scheepsbouw. Deze Dij verheid ver keert in eenen tamelijk goeden toestand. Op twee werkplaatsen heeft men 's nachts en 's zondags gewerkt. De verbetering is te danken aan de talrijke herstellingen welke men aan verschillende schepen heeft moeten doen tengevolge van het slecht weder. Men schat het getal werke- loozen op 40. BijiciélmakerijDe werklieden mel den deD toestand als slechter dan de vwigo maand. Eenige werklieden werden door een groot werkhuis afgedankt en men vreest zelfs, tengevolge der mede dinging, voor de aanstaande volledige stillegging van de inrichting. Het getal werkeloozen beloopt tot 10. Stoomkelelkuisching.Goede toestand. Men arbeidt zelfs 's nachts. Stokerij. De Dijveraars vinden den toestand onhoudeüjk en vreezen binnen kort hunne stokerijen te moeten sluiten. jKleedsel. Voor de kleermakers mel den de eene den toestaod als goed uit roden van het eerste communiefeest, do andere betwisten deze verbetering, alhoe wel men eene lichte herleving is gewaar geworden in het begin van februari. Wat de schoenmakerij betreft, de toestand be gint te beteren. Brouwerij. Dank aan het schoone weder is de toestand goed en zelfs beter dan in januari. De brouwers klagen over de medediDgiDg der limonademakers. Houtzagerij. Deze Dijverheid ver keert ten volle in het stil getijde. Men arbeidt gemiddeld tien uren daags. Tabak. In de sigarenmakerij is er geene verandering, volgens de nyveraars. De werklieden, integendeel, houden den toestand voor slecht. Zij meidon eene staking door eene loonsafhouding veroor zaakt en laten weten dat het geschil ver effend werd, door de tusschenkomst van de beroepsvereeDigiDg van werklieden «n van den nijverheids- en arbeidsraad. Het getal werkeloozen wordt door hen op 40 t. h. geschat. Voor bet verveerdi^en van eigenlijken tabak, geene verandering. Papiernijverheid. Zeer goede toe stand. Overvloedig werk. De nijveraars doen opmerken dat, ten gevolge der wet op den arbeid der kinderen, men leerjon gens te kort komt en dat men, om in dit gebrek te voorzien, meisjes heeft moeten aan 't werk stellen om het werk der leer jongens te verrichten. De loonon zijn sterk afgeslagen, wegens do concurrentie onder de nijveraars. Nochtans betaalt men nog hooger loonen dan in andere streken van het land daarvan ligt het bewijs in het terugkomen van talrijke werklieden, die over drie of vier jaren vertrokken waren, in de hoop in do Vlaanderen hooger loonen te win nen. Drukkerij, De werklieden aanzien den toestand als weinig bloeiend voor ben over 't algemeen, sinds de laatsto staking. Een groot getal vreemdelingen heeft do plaats der stakers ingenomen maar vol gens de werklieden, klagen de bazen over die nieuwe, weinig bekwame medewer kers. Vervoer van koopwaren. Goede toe stand. Diamantnijverheid. Men bemerkt dat het handelsverkeer herleeftdo ge slepen diamanten worden zeer gevraagd, maar de aangeboden prijzen zijn weinig winstgevend. Er is meer werk er zijn geen werkloozen meer. Geruchten over eene staking loopen rond, tengevolge van het leerjongenvraagstuk, dat nog niet ter voldoening van de partijen is opgelost. Meubelmakerij. De toestand is goed. Geen werkeloozen integendeel, sommige bazen vragen werklieden. Men werkt ge middeld 10 a 11 uren daags. Schipperij. Men meldt den toestand als zeer erg, tengevolge van het klein ge tal zeeschepen dat Antwerpen is binnen gevaren. Het getal werkelooze echippers is geschat op 800. De vrachtprijs is zeer laag. Bouwerij. Voor de metsers en plak kers, is de toestand allengs aan 't bete ren Dochtans is er nog al een groot getal werkeloozen Men arbeidt tien uren daags. De schrijnwerkers en de timmerlieden arbeiden twaalf uren daags en molden insgelijks verbetering, met eene reeds geringe werkeloosheid. Geene verande ring voor de steenhouwers. De apostaat Oharbonnel, heeft bij het verlaten van den Belgischen bodem, bet volgende vaarwel gestuurd aan zijne vrienden altemaal. Luistert Nog eenige jaren strijd, vrienden, en - het clericalisme zal bijna ten onder ge- bracht zijn 1 Liberalen, gij hebt mij de eersten in Belgio gcroepeu. Dank 1 Progressisten, gij hebt mij moedig - en edel oudersteund. Dank I - Socialisten, gij zijt het die mij gul- hertigst onthaald hebt, en het is tot u dat ik met de grootste genegenheid ben gegaan, omdat gij met zul ken grooten iever mijn woord hebt betracht. Dank I Van verre zal ik met u zyn. Verder drukt do apostaat de hoop uit dat zijuo vrienden uit België, als zij de macht in handen hebben, weêr het land voor hem zullen openen. Natuurlijk 1 Talenonderwijs. Iu eenige scho len in Engeland hebben de meesters een vernuftig middel gevonden om aan hunne leerlingen de studio der vreemde talen niet alleen te vergemakkelijken maar tevens ook aangenaam te maken. De hoofdmeester eener school in Leeds onderhandelde over eenige tijd met den overste eener school in Duiischland om tusscben de leerlingen der boogere klas sen eene geregelde briefwisseling in te voereD. Dit werd aan Duitschen kant aangenomen en aanstonds in 't werk ge steld. De engelsche leerlingen schrijven thans regelmatig aan hunne Duitsche onbeken de vrienden, eenen brief over hunoe dagelijksche bezigheden, familie, verma ken, enz. Deze brief is opgesteld half in 't Engelsch en half in 't Duitsch dit laatste gedeelte wordt door de Duitsche leerlingen verbeterd en daarna wordt de brief teruggezonden, te samen meteenen Duitsch Engelschen brief, welke alsdan door de Engelsche knapen verbeterd wordt. De leerlingen scheppen veel genoegen in deze eigenaardige briefwisselingen, en de meesters zijn zoo voldaan over Jen vooruitgang welke door de leerlingen ge maakt wordt, dat hetzelfde stelsel inge voerd wordt met Fransche, Italiaansche en Russische scholen. Iu de meisjes scholen volgt men betzelfde voorbeeld en het zal zeker voor al de scholieren van groot nut zijn. (Briefw. Handelsblad. noode "Volks li ui» Do li roode socialisten die onze christene Feesten zouden willen afschaffen hebben te Brussel, op Paschen hun Volkshuis ingehuldigd. Een tamelijke talrijke stoet bestaande uit roodc afgeveerdigiugen on zer 9 provinciën en van Parijs, Rijsel en Robaais trok do^r de aangewezene straten met verschillige muziekkorpsen en tal rijke roode en groene vanen zegt Vooruit. De groenen waren er dus ook al bij Op den Grooten Zavel werd de Marseillaise en een inhuldigingslied door al de rooden in koor gezongen. Een meeting had in 't nieuw lokaal plaats in 't welk als spre kers optraden Vandervelde, Anseele, Jaurès (een Franscbman) Demblon en Delory meier van Rijsel. Geen enkel ongeval of i ustverstooring werd bestatigd. Vooruit zegt ons niet hoe talrijk de Ajflstersche rooden waren, 't moet een armbeestje zijn geweest, want de roode vod versmelt ze in de Gentenaars.... Luik. Eene internationale tentoon stelling van honden zal plaats hebben op 22, 23 en 24 April in de uitgestrekte hal, St-Leonardstraat, en zondag 23, een wed strijd van hondengespaunen en trek honden. Buiten de gewone prijzen, zal er een honderdtal eere- en bijzondere pryzen toegekend worden. Om het program te bekomen, schrijven men aan den secre taris van don Kynos-ClubM. Georges Noë, ingonieur, te St-Nicolaas by Luik. M. August - Adolf Daens, zegt de Bien public - schijnt zeer jaloerscli te zijn over den bijval dien de afgevallen priester Charbonnel op 't oogenblik ge niet. Over drij maanden was 't bij de libe ralen en socialisten al voor priester Daens en nu is't Charbonnel dien zij bewonderen. Maar M. August-Adolf heeft hel vast besluit genomen zijnen post van aalmoe zenier van 't drijvoudig auti-catboliek ver bond niet te verlaten. Over weinige daaen heeft bij de aandacht terug op zich willen trekkeu met aao deu Petit Bleu eeu interview toe te staan. De Bien public - deelde de bijzonderste verkiaringeu van dat interview meê in 't welk M. August Adolf, in tweedehand, de beknibbelingen overneemt die do blauwe eu roode druk pers tegen de regeering laat hooren. M. August-Adolf dacht het onnoodig eene terechtwijzing aan den Petit Bleu - te zenden, waarscbijnelijk uit vrees van de liberale genegenheid te verliezen, maar nu laat hij eeu espistel aau den Bien public t> geworden om aan zijne woorden eeno andere beteekenis te geven. Nu, ondanks de Bien public - in naam der wet wordt gesommeerd het Daens-epistel af te kondigen, wordt M. August-Adolf wandelen gezonden met verzoek zich vooreerst zelf in regel te stellen volgens de wet en uit zijn epistel de uitdrukke lijke aanvallen to schrabben tegen eenen eerbiedwaardigen Pater Jesuit van Aalst, aanvallen, die voor dezen laatste het recht van antwoord zouden openen. M. August- Adolf kan op zijn gemak de Jesuïten aan vallen in de kolommen van den Petit Bleu- maar deze van den «Bien publicn zijn niet te zijner beschikking om er zuik werk in te verrichten. Een dankbare bandiet. De her togin de Larochefoucauld verklaarde eens aau tafel bij Lodewijk XIV. Cartouche (de bekende iu den aanvang der 18° eeuw levende roover) verdiende generaal te worden.» Toen zij des avonds thuis kwam, vond zij op hare kamer het volgende schrijven Madame, ik heb vernomen op welke welwillende wijze gij u ten mijnen opzichte tegen den koning hebt uitgelaten. Daar dankbaarheid eene der heiligste plichten is, ontvangt gij hierbij eene veiligheidskaart, bij de vertooning waarvaD, niemand u een haar zal kren ken, als gij soms in hauden van eenen mijner ondergeschikten mocht vallen. In uwen kelder zult gij tevens 250 flesscken champagne vinden, zooals men in geheel Frankrijk geen beteren drinkt. Versmaad dit teeken mijner hoogachting niet. Car touche. De hertogin liet den kelder onderzoeken en de wijn werd werkelijk gevonden. Gelijk wij bet aankondigden, werd op 2n Paaschdag, in de kerk der Abdij van Affligem, de jaarliiksche Mis van den H. Benedictus gecelebreerd. Na 't Evangelie deed een der Eerw. Paters een sermoen, in 't welk hij wees op de slechte priesters die ten allen tijde bestonden en op de socialisten hoe ze ook genaamd worden. Wij waren er niet maar M. Petrus van Chiplca was er tegen woordig en men hoopt dat hij in de eerst komende nummers van De Werkman - en Het Land van Aelst r een getrouw verslag over dit sermoen zal meêdeolen... Wij zullen het afwachten. Een jaar lang: geslapen. Te San Francisco (Italië) kreeg zoo wat dertien maanden geleden, zekere juffer Elida Wilbur een vinnigen twist met haren verloofde. In den loop van dezen twist, viel het meisje in bezwijming en sinds dien kon mee, wat middelen men ook beproefde,haar niet meer doen ontwaken. De vermaardste geneesheeren die bij haar ontboden werden, verklaarden dat zij onmachtig waren om aau dien toestand een einde te stellen. Men was genood zaakt dc ingeslapene met inspuitingen en andere kunstmiddelen te voeden. Een telegram uit San Francisco meldt thans dat Mej. Elida Wibur ontwaakt is. Haar verloofde die haar getrouw was ge bleven bevond zich met andere personen aan hare sponde, wanneer het meisje uit uit haren doodslaap ontwaakte. Wat echter zonderling is 't is dat Mej. Elida Wilbur onmiddelijk den twist her nam van een jaar te voren en dat hare eerste woorden juist het vervolg waren der zinsnede welke alsdan door dc haar overvallende bezwijming onderbroken was geworden. Ziedaar een meisje dat order heeft in hare gedachten. kweeken. (Getrokken uit de gazet van Pie Daens van 5 October 1890). Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 10 goede machienbreisters 2 kleerma kers 2 schoenmakers 2 sraeders 3 schrijnwerkers 1 kuiper; 1 goede dienst meid, loon 20 tot 25 fr. ter maand. Vragen werk Een meisje met zeer goed gedrag en kunnende goed de kleermakerij,.verlangt posten om zich ten huize to begeven eon iongeling met goed gedrag, kenneude de Vlaamscbe en Fransche talen, en heb bende oen goed geschrift, vraagt plaats als bediende (schrijver) in fabriek of werkhuis. 1 koetsier daglooners en fa briekwerkers. Botsing te Landegem. De machinist Meirlaen welke zooals meu weet den vischtrein bestuurde, heeft na zijne vrij spraak, eeu proces ingespannen tegen den Staat om schadevergoeding te beko men voor zijne gekreukte gezondheid, die nog altijd uiet goed is. De burgerlijke rechtbank had aan Meir laen eene som van 35 duizend frank toe gekend en een levensdureud pensioen van 700 frank. Het Hof van beroep te Gent heeft de schadevergoeding van 35 duizend op 20 duizend fr. verminderd. M. Meirlaen behoudt daarbij zijn recht op pensioen. Kinderarbeid. De bediende Giste- linck, van Selzate, was beticht den ouder dom vervalscht te hebben van eenigo kin deren, om deze in de suikerfabriek Wit- touck te kunnen doen aannemen. De betichte zegde dat hij dit deed op verzoek van de moeders. Hij werd voor waardelijk veroordeeld tot 3 maaudeu gevangenis en 2 boeten vau 26 fr. M. Wirtz, bestuurder, kreeg tweemaal 5 fr. boete om minderjarige kinderen zonder boek te hebben aangenomen. Onze geachte abon- EWmSy nenten van den buiten welke voor 1899 nog niet hebben betaald, worden ver wittigd dat wij bun kortelings eene kwittantie door den postbode zul len laten aanbieden. Wij hopen dat allen op eerste aanzoek zullen be talen ten einde werk en onkosten te sparen. Te Gijsegem zijn verleden zondag, in het gesticht van den eerw. heer Van Impe, 16 negers en negerinnekens uit Congo, gedoopt. Talrijke overheden woonden de mis bij, die gezongen werd door de zwarte leerliügen van het gesticht. Na de plechtigheid vereenigde een feestmaal de jouge christenen en hunne peters en meters. M. de minister van landbouw heeft onlangs het besluit genomen, de reiskos ten van de leden der verschillige commis- siön van zijn departement met do helft to verminderen. Er is slechts uitzondering voor de geneeskundige commissiëu. Men begrijpt dat die maatregel de belangheb benden weinig bevalt. In den barbierswinkel. Men zal zich herinneren dat baron de W., over een paar weken het voorwerp was van slagen,in eenen barbiorswinkel van Brus sel, aau hem toegebracht door graaf de B. De Bêforme meldt nu dat de toestand van M. de W. zeer slecht is, zoodanig dat men hem de HH. Sacramenten heeft moe ten toedienen. Men vreest voor een nood lottig einde. De slachtoffers van Vorst. Het beheer van spoorwegen is in onderhan deling getreden met de slachtoffers der ramp van Vorst om de gevraagde schade vergoeding toe te staan. Een opzichter van dit bestuur, M.Mon- tigny, biedt zich bij die personen aan, vergezeld van een geneesheer en stelt voor de zaak in der minne te regelen. Hij draagt geld op zak on betaalt onmiddellijk, als men tot eene overeen komst geraken kan. Einde van Seizoen. Verkoop eener groote keus pianos, welke eenige maanden in huur geweest hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs. Tien jaren waarborg. HUIS B. VAN HYFTE, Geut. Nederkauter, 32, tegenover de Bagattenstraat. Tijdens de feestelijkheden, die te Gent op 3 Juni zullen aauvangen, ter ge legenheid van het 50jarig bestaan der hofbouwschool.zal een congres gehouden worden, voor verbetering van het hof- bouwonderwijs. Er is spraak van tot dit congres de leden uit te noodigeu van het ouderwijzend personeel van een groot aantal scholen. Ter gelegenheid van dit half eeuwfeest, zal eeu bond van oud- leerlingen gesticht worden. Drama te Zwyndrecht. Een kanonnier vermoord.Maandag morgend reeds voor zes uren, stond te Zwyndrecht heel de bevolking iu rep en roer. De melkboeren, dio vroeg naar de stad reden en de inwoners, dio naar do eerste mis geweest wareD, vonden vóór de her berg Het Schippershuis, het lijk vau eenen kanonuier, waarop verscheidene bloedige wonden zichtbaar waren. De policiecommissaris, de veldwachter en de gendarmen werden aanstonds ter plaats geroepen, en een onderzoek is op dit oogenblik aan den gang. Later. De vermoorde moet een sol daat der bezetting van het fort Calloo zijn. De keel van het slachtoffer was door gesneden en de vermoorde lag in eene houding die aantoonde dat hij gepoogd had, met zijne vuist de wond toe te wrin gen. De bloedsporen op den grond duiden aan dat de ongelukkige 3 of 4 meter; voortgekropeu of gesleept is. Het parket van Dendermonde is t« plaats geweest. Eene vrouw verbrand. Maand* morgend, ten 4 uren, ontmoetten de agen- ten der wachtronde in de Schermer* straat te Antwerpen, eene vrouw, di; vluchtend en kermend, luid om hulp riep. Haar gelaat, hair, handen en borst wa ren gruwelijk verbrand. De vrouw vertelde in gebroken duitscl dat zij woonde in de Scheldestraat nr 111, dat zij met haren man had gevochten, dat gedurende het gevecht de lamp wai omgevallen en dat de vlammen zich aan hare kleederen bad meêgedceld. Zoo was zij brandend dc straat opg* loopen en had zich daar in het slijk ge-j wenteld om de vlam uit te dooven, en bai f zich nu op weg begeven om naar het S11 Elisabethgasthuis te gaan. Doch de Terninckstraat ten einde zijn- de, was zij de Schermersstraat in plaats vao de Gerardstraat, ingeloopen, zoodat zij aan de Bank zou uitkomen in plaats vac in de Gasthuisstraat. De agenten brachten haar nu naar hei gasthuis, waar weldra ook haar man kwac om naar zijne vrouw te vernemen. Daar do wonden niet gevaarlijk schij-j non en de man beloofd heeft, haar goed to verzorgen heeft men haar, ua eeu eer ste verband gelegd te hebben, met doe man laten terugkeeren. Terwijl een goederentrein dezer da gen te Oostende op weg van de kaai naa; de statie, voorbij hooge stapels hout reed, sprongen een vijftal oud-leerlingen va: een verbeteringsscbool, op de trede vat een tot den trein behoorenden vischwa gen, braken dien open en maakten ziet van een mand visch meester. Maar terwijl zij eenige minuten later onder heel wat geschreeuw en getier dec buit verdeelden, werden zij in hunne zoets bezigheid gestoord door de versckijuin; van een policieagent, die, vermoedend wat er gebeurd was, beslag op den viscl legde en twee der schavuiten naar hel bureel meêvoerde. Daar kwam de waarheid aan 't licht ei werd er tegen de kleine bende proces verbaal opgemaakt. Dat dit echter maa: heel weinig indruk op de deugeniete maakte, bleek uit het feit dat, een paa uren later, dezelfde jongens in 't bezi i bevonden werden van eene nieuwe hoo veelheid viscb, die zij ter mijne outvreemi hadden. Moord op de grenzen. Het par ket van Bergen houdt zich met de vol gende zaak bezig Een metaalbewerker, vroeger te Haut- mont eu nu te Sous-le-Bois-Louvrai woonachtig, had deze laatste gemeenli verlaten, de vrouw vau zekeren J. C meênemende. Deze ging beide vluchtelingen opzoeke; te Harvengt, eu vond hen ter streke Zo Haute Folie. Er begon een hevige twis in welke C. eenen steek toebracht aai den verlei()6r. Deze werd getroffen nabij het hart ei viel doodelijk gewond neêr. De moordenaar werd aangehouden op het oogenblik dat hij over de Fransche grens meende to vluchten. Ontploffing te Bodange. Ui Aarlen wordt aan een hlad geschroves dat de ontploffing, meer dan een millioei schade heeft aangericht. Er zijn niet twee, maar drie dooden. Een dikko rook overdekte niet alleen de fabrieken van Rodange-Athus, maar geheel de gemeente. Dat het getal dooden zoo gering is, moet hier aan toegeschreven worden dal de werklieden op dit oogenblik het werk verlaten hadden om koffie to drinken. Wat de oorzaak betreft, deze kent men nog niet nauwkeurig, doch men denkt het volgende Wanneer men eenen smeltoven vult, gebeurt het dat do luchttrck, door een macbien te weeg gebracht, en die de vlam moet aanhitsen, niet voldoendo is. Dan vormt zich boven op bet metaal eene korst, en eer deze wéér gesmolten is, heeft men een merkelijk tijdverlies. Om dit tijdverlies te vermijden doen de machinisten met geweld de lucht naar binnen dringen en daar door zou de ont- ploffiug teweeg zyu gebracht. Baronnes Hirsch. Uit Parijs wordt het overlijden gemeld van baronnes Hirsch de Gerenth, geboren Clara Bisschoffs- beim, in 65 jarigen ouderdom, overleden in haar hotel rue de VElysée. De fortuin, die zij nalaat, bedragende verscheidene honderden millioenen, zal, denkt men, geheel aan liefdadigheids werken geschonken worden. Hare naaste bloedverwanten zijn neven vau haren man. »jh Groote ramp in het Kanaal. Londen, 31 Meert. Gis- teren middag is eene plezier boot, do mailstoomer Stella van den South Western spoorweg, gaande van Southampton naar Guernsey, in een dik ken mist op de Casquets-rotsen bij Guern sey geloopon. Ongeveer honderd opvarenden, waar- ouder alle vrouwen en. kinderen die aan boord waren, zijn in de booten gered. Men vreest dat de overigen verongelukt zijn. Als verdronken worden reeds opge geven de kapitein, de stuurman en ver- scheideno passagiers.

De Denderbode | 1899 | | pagina 2