Sparen door getrouwdo vrouwen1 en minderjarigen. Vergaderingder linkerzij Een en ander. Hoe de groenen liegen durven. - 'T LIBERA- L1SMUS is eene vrijdenkerij ge worden. En 't li beralism us kan niets dan SLECHT VOLK Zilverenjubelfeest Bedevaart naar Lede. Werkstaking. Rechterlijke kronijk. Belgische Bedevaart A •¥- einde Ziehier do voornaamste bepalingen van het voorstel van M. de Smet-de Naeyer op het sparen door getrouwde vrouwen en minderjarigen De vrouw, getrouwd onder een stelsel waarbij aan haren man het beheer barer goederen wordt toegekend, mag nochtans tonder zijne tusschenkomst, een spaar- boekske op haren naam doen inschrijven. Zij, op wier naam het boebske is inge schreven, is bevoegd om, zonder die tus schenkomst tot een maandelüksch bedrag van 100 frank, de op dit boekske voorko mende sommen terug te nemen, zoo de man er zich niet tegen verzet. Sommen, hooger dan 100 frank, kunnen enkel door de echtgenooten gezamenlijk teruggeno men worden. Alleen het kantoor, waar het boekske ingeschreven werd, doet die terugbetalingen. Op de in het spaarboekske van de vrouw geschreven sommen kan geen be slag gelegd worden door de schuldeischer» van den man, tenware door hen bewezen werd dat die sommen den man als een persoonlijk eigendom toebehooren of zoo het schulden betreft, die voor huishou delijke behoeften werden gemaakt op het gedeelte der stortingen, dat het cijfer van 1000 frank te boven gaat, kan beslag gelogd worden. De mondig verklaarde minderjarige wordt geacht meerderjarig te zijn ton aanzien van zijne betrekkingen met de Spaarkas. De niet mondig verklaarJo minder jarige mag een boekske op zijnen naam nemon, zonder de tusschenkomst van zynen wettelijken vertegenwoordiger. Behoudens verzet van wege zijnen wet telijken vertegenwoordiger, is de niet mondig verklaarde minderjarige, die volle 16 jaar oud is, bevoegd om alleen de sommen, opgeschreven in het aldus verkregen boekske, terug te uemen hij mag echter, zonder de toestemming van zijn wottolijken vertegenwoordiger, in den loop derzelfde maand, geeoe terug nemingen doen van meor dan 100 frank of hooger dan het tiende van het saldo van het boekske. Dat tiende komt niet, als uiterste grens, in aanmerking, indien de maandelijks teruggenomen som niet meer dan 10 frank bedraagt. Alleen het kantoor, waar het boekske werd inge schreven, doet de terugbetalingen. De linkerzij uit Senaat en Kamer, op 12 Mei in algemeene vergadering bijeen gekomen, heeft bij eenparigheid de vol gende bcsluitselen genomen Het kiesontwerp, door de rogeering voorgedragen, is ongrondwettelijk, omdat het in de verscheidene arrondissementen des lands een verschillend kiesstelsel in voert, wat in strijd is met het grondbegin van politieke gelijkheid, door artikel 6 van ae grondwet gehuldigd. Het ontwerp is slechts een partijaanslag om, met ver krachting der grondwet, het behoud van de tegenwoogdige regeering aan 't bewind te verzekeren Bijgevolg heeft de vereenigJe linkerzij besloten oppositie te maken tegen de wet, met alle middelen die in haar bereik zijn. Zij heeft bijgevolg besloten bij eenpa righeid 1° dat de verdaging zou gevraagd wor den om aan de regeering toe te laten een wetsontwerp voor to stellen, in den zin der politieke gelijkheid en eenvormig voor heel het land 2° dat, in geval de verdaging wordt af gewezen, de linkerzij in Senaat en Kamer zal weigeren deel te nemen aan de be raadslaging. (Get.) DE AFGEVEERDIGDEN Voor den SenaatMM. Dupont, Hou- zeau de Lehaie, Tournay-de Tillieux. Voor de KamerMM. Defuisseaux.Flé- chet, Gillard, Fagnart, Lorand en Van- dervelde. Sommige beworen dat in België het drankmisbruik toeneemt. Zij dwalen: het verbruik van sterke dranken, dus ook het misbruik, vermindert op aanzienlijke schaal. Maar 't is niet voldoende zoo iets te bevestigen, Diet waar, het dient bewezen om als goede munt aanveerd te worden. Het bewijs onzer bewering vinden wij in de officieele stukken, overgelegd door den beer Minister van Geldwezen. In 1897, zoo verklaren die ambte lijke oorkonden bracht de accijns op het stoken van alcool 47 millioen 297 duizend 157 frank op de centiemen laten wy onverlet. Doch in 't laatst afge- loopen jaar, in 1898, trok do Staat uit dien hoofde maar in 36 millioen 81 dui zend 586 franks. Dus 11 millioen 215 dui zend 571 ftank minder dan 't vorige jaar. En daar het accijnsrecht 1 fr. bedraagt per liter alcool van 50° is er ten jare 1898 11 millioen 215 duizend 571 liters minder voortgebracht dan in 1897. Doch vermits er geen alcool van 50° gedronken wordt, laat ods dan zeggen dat de mindere op- brocgst, in ronde cijfers, 15 millioen liters genever bedraagt. Nu, neemt de voortbrengst af, dan ver- miudert ook het verbruik, nagenoeg in de zelfde verhouding. Uitrekenen hoeveel borreltjes dat maakt, gaan we niet doen. Evenwel kun nen wij zeggen, dat het Belgische volk ongeveer 22 millioen irank verleden jaar op den genever uitgespaard heeft. Ome Pie kondigde in 't Land van Aelst aan dat de groene vlag te Moes- kroen, in de S* Bartbolomeuskerk, plech tig zou gewijd worden door den E. H. Deken aldaar. Nu, noch in 't verslag in 't Land van Aelst over de vlaggefeest te Moeskroen, noch in dat van H Rechtvan Leeuwken Plancquaert is er van die wijding spraak, 't Was in 't Café Francais dat de vlag na eene korte aanspraak van priester Daens werd ontrold. En al die leugens worden de wereld ingezonden om te doen gelooven dat de groenen hier door de Geestelijkheid wor den afgekeurd terwyl ze elders er door goedgekeurd worden. OUDERS. I. De straf in gramschap toegedeeld, Is medicijn, die zelden heeft. H. De jeugd gewis het meest ontaard. Waar 't meest de roede wordt gespaard. UI. Wie 't bloed brengt tot bedaren, Zal 't best de tucht bewaren. D. Schram. Jubeljaar. Bij bulle van Z. H. den Paus, op Hemelvaartsdag afgekondigd, zal het jaar 1900 hetgroote jubelbaar, het heilige jaar. zijn. Die plechtigheid be staat sedert Paus Bonifacius VIII, in 'tjaar 1300 en werd, onder verschillige Pausen, volgens de omstandigheden, ver plaatst. Onder Bonifacius wa3 de toeloop te Rome zoo druk, uit alle hookeu der wereld, dat de levensmiddelen begonnen te ontbrekeu. In het jaar 1825 telde men te Rome 400,000 pelgrims en het volgend jubeljaar zal niet minder geloovigen naar de Heilige Stad doen toestroomen. Bedrogen Nievers zulk een Reglement lijk in mijn huis, nievers een vrouw zoo oppassend en zorgvuldig als de mijne zei Naas de timmerman, 't is al gepast en gemeten. - Plechtiglijk gaat hy zijnen witten neus doek ontvouwen... en... 't is... eeu kin derhemdeken. Een boek over het drama van Meyerling is tu Londen verschenen. De Daily Telegraph haalt er kolommen uit treksels van aan. De schrijfster van het boek is eene eeredame van den overleden keizerin en genoot het vertrouwen van de ongeluk kige vorstiu. Indien dit boek op de waarheid is ge grond, zou keizerin Elisabeth zich hevig tegen het huwelijk van hareu zoon met prinses Stephanie hebben verzet. Wij willeD in geeu bijzonderheden tre den over de huiselijke tooueelou van het jonge huwclyk, in dit boek beschreven het was een ongelukkige echtverbintenis. Het is op oen bal, in de Weeuer-aris- tocratie, dat Rudolf de jonge barones Vet- sera loerde kennen. 't Was eene hofdame die hot geheim verraadde en een hevig tooneel had plaats tusschen den aartshei tog en zijne gemalin tengevolge van welk tooneel Rudolf aan den Paus schreef, hem smeekonde zijn huwelijk te ontbinden. De Paus zond het schrijven terug aan den vader van den verdwaalden jongeling, met eenigo vaderlijke raadgevingen. Een laDg en pijnlijk onderhoud had plaats tusschen vader en zoon en kort daarna vernam de wereld met ontzetting den dood van den aartshertog. Maria Vetsera bad zich vergiftigd met strychnine en de aartshertog, toon hij het lijk vond, stelde met zijn revolver een einde aan zijn leven. Dit is volgens het boek, de waarheid over het drama van Meyerling. Handelsblad kweeken. (Getrokken uit de gazet van Pie Daens van 5 October 1890). De dochter van Gladstone, den grooten EDgelschen Staatsman schreef het volgende over haren vader Mijn vader zegt dikwijls dat zonder zij De getrouwe nakoming van den zondag, hy nooit zou geworden zijn hetgeen hij geworden is. Onder lichamelijk, verstan delijk en geestelijk oogpunt, zijn zijne zondagen voor hem eene onwaardeerbare zegening geweest. Wie ook des zondags in zijn kabinet van minister treedt, ware het zelfs gedurendo de grootste kamer zittingen, wordt geslagen door den dam- kring der rust welke men er inademt; de schrijftafel is ledig, men ziet er bundels noch dagbladen eenige openliggende boeken in het bereik van den grooten zetel, en dit is alles. Van den zaterdag avond tot den maandag morgend, laat hij alle wereldsche zaken ter zijde, en houdt hij zich alleen met zijne gedachten en de zondagsche lezing onledig. Nooit neemt hij aan in de stad te middagmalen, ten ware het bij eenen vriend die lijdend is of dio troost noodig heeft; nooit reist hy op dien dag. De biecht ia toch voor iets goed - Onlangs werd eeu aanzienlijke diefstal gepleegd teu nadeele van M. Normand van Chof-Boutoaoe (Deux-Sèvrcs) Frank rijk. Welk was niet de verrassing van M. Normand, toen eonige dagen nadien een priester hem de gestolcne som ter hand bestelde 1 De priester, zoo als het betaamt, heeft niet willen kenbaar maken van wien hij het gestolene geld had ontvangen. Oude spreuken die altijd waar blijven De luiaard eet dat hij zweet, En werkt dat hij kou krijgt. Daar man en vrouw Aan 't kijven zijn, Daar drinken knecht En maarte wijn. i 't Is in Frankrijk dat de briefpor ten duurst zijn. Men betaalt er 0,15 c. per vijftien grammen. In ons land moeten wij ook niet boffen met den goêkoop, teu minste voor de zware brieven. Wij be talen 0,10 c. per vijftien grammen. In Duitscbland: 0,12 1/2 c. (een pen ning) tot vijftien grammen en 0,25 c. tot aan 250 grammen. In Engeland: 0,10 c. tot aan 28 gram men; en 0,05 c. daarbij per 57 grammen. In Zwitserland 0,10 c. tot 250 gram. Een brief van 200 grammen kost dus in Zwitserland 0,10 c. in Duitschland 0,25 c.; in Engeland, 0,30 c.; in Belgen- land, fr. 1,40 on in Frankrijk, fr. 2,10. 't Wierd reeds meermalen aangekon digd dat in 't kort de briefporten in ons land zullen afslaan. Zij mogen, zoo men ziet. Opvoeding. Vooruit schrijft een artikel over onderwijs, waarvan het be sluit zegt dat alleen de Staat voor taak heeft te onderwijzen. Dat is weor het socialistisch stelsel dat de Staat als meester stelt over de kinde ren en de menschen. Het natuurlijk recht zegt echter, dat het de ouders zyn die alleen het recht hebben hunne kinderen te onderwijzen en op te voeden. Met het stelsel van Vooruit moeten alle vrijo scholen dood, en alle kinderen moeten door de officieele scholen onder wezen wordon. Vooruit hoopt immers van allo officieele scholen kweekscholen van socialisten te kunnen makeD, gelijk te Gent, en alzoo het geloof in het hart der kinderen te doodeD. Dat garen is echter te grof gesponnen, Vooruit en uw prateu is boter aan de galg- Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd Machienbreisters kleermakers schoen makers smedersen schrijnwerkers een goede schrijnwerker voor een bijzonder huis, verzekerd werk. Vragen werk 1 voerman 2 kuipers daglooners en fabriekwerkers eene winkeldochter ken nende de Vlaamscbe en Fransche talen eene werkvrouw voor reparatie ten huizo, enz.1 vuursmid. Geweekte asperges. Nu het seizoen der asperges is aangebroken, zal er denkelijk weer een bedrog gepleegd worden, waartegen de huishoudsters moe ten gewaarschuwd worden. Wij willen spreken van het weokeu der asperges, wat door vele verkoopers ge daan wordt alvorens ze naar de markt te brengen. 's Nachts slorpt de asperge juist zoo veel water op als zij zwaar weegt, zoodat de verkooper, die 20 pond asperges ver koopt, zich 10 pond water doot betalen. En de huishoudsters begunstigcu dit be drog, door bij voorbeeld de zeer witte on blinkende asperges te nemen. De versch gesteken asperges zien er nooit zoo verleidelijk uit als degene, die eerst geweekt zijn,maar hier gelijk elders zou men niet te veel belang mogen hech ten aan het uiterlijke. Een schoou uiter lijk heeft ons reeds meer dan eens be drogen. Apostolische School te Aalst. o PROGRAMMA: Zaterdag 27 Meiom 7 uren 's avonds, aankondiging der Feestelijkheden door klokgelui, beiaardspel eu geschut. Zondag 28 Mei, fen 6 lj-i uren, Mis en Algemeene Communie in de Hoofdkerk van den H. Martinus. Om 10 uren, Plechtige Jubelmis, iu de Kapel der EE. PP. Jesuïten, opgedragen door den Z. E. Pater Rector, waaronder gelegendheidssormoen door den Z. E. Pa tor Van Meensel, Overste der Aposto lische School van Turnhout. Na de Mis, Feestzitting. Ten 5 uren 's namiddags, Feestmaal in de Zaal van den Katholieken Kring, Korte Zoutstraat. 's Avonds, Vei lichting van het Lokaal. Muandag 29 Meiten 9 uren, in de St. Martenskerk, Mis voor de afgestorvene Leden der Maatschappij. Donderdag laatst, zijnde O. H. Hemel vaart, hebben de leden des Genootscbaps van den Heiligen Franciscus-Xaverius, dezer Stad, hunne jaarlijksche bedevaart naar het heiligdom van Onze Lieve Vrouw van VII Weëen, te Lede, gedaan. Deze godsdienstige oefening, zooals ver leden jaar, begunstigd door een bijzonder goed weder, werd zooals naar gewoonte door al de leden, de zieken alleen uitge zonderd, bijgewoond ook is cr opgemerkt dat dees jaar het getal stadsgenoten, die uit godvruchtigheid de bedevaart des Genootschaps jaarlijks vergezellen, veol grooter was dau voorgaande jareu zulks bevestigt nogmaals het spreekwoord Woorden wekken, maar voorheelden trék ken, want onder dat getal dat zich aldus bij die bedevaart vervoegt, heeft men met genoegen verscheidene personen, te gelij ker tijde als de Xaverianen ter kerke van Lede, tot de H. Tafel zien naderen. Alvorens het H. Misoffer op te dragen, hoklom de Eerw. Pater Lemoine, sedert tien jaren de zeer ieverige Bestuurder van dat Genootschap, den Stoel der waar heid en richtte tot de geloovigen, die op dat oogenblik dien schoonen tempel prop- pensvol vervulden,eene korte doch hoogst aandoenlijke en zeer gegronde aanspraak voor tekst nemende de woorden die de H. Maagd en Moeder Gods Maria ons allen toeroept Zoekt mij en gij tuil mij vinden en die mij gevonden heeft zal in eeuwigheid gelukkig wezen, bewees de Pater duidelijk dat er twee levens be- staaD, het eene stoffelijk cn vergankelijk en het andere onvergankelijk en dat eeuwig dureu zal maar ongelukkiglijk wordt het eersto alleen te baat genomen door de vijanden en vervolgers der H. Kerk, van welke kleur deze ook zijn mogen. Zij roepen het volk toe en wel inzonderheid den armen werkman en dit onder vorm van politiek Kom met ods en wij zullen u gelukkig maken, op voor waarde dat gij ons navolgt, dat gij, zooals wij, u noch aan Paus noch aan Bisschop onderwerpt, dat gij de Priesters die geroe pen en aangesteld zijn om u te gelei den versmaadt en veracht, dat gij leeft als diereD, dat gij gelijk wordt aan dio duizende en duizende menschen die in het beschaafde Amerika leven en bij naarstig onderzoek zijn bevonden geworden geenen den minsten godsdienst te belijden. En die zelfde vijanden van God en Kerk geven feesten en schrijven vermakelijkheden uit voor den werkman om bom daardoor te beter iu hunne netten te vangen, doch met wiens penningen worden meest al die feesten bekostigd Ongetwijfeld met de penningen van den armen werkman, pen ningen die zij inzamelen bij middel van inschrijvingen en kleine giften den armeD werkman opgelegd, dewijl zij zelve zich intusschen verrijken.Nu, mochten zij eens aan het bestuur komen, dan, ja, dan zouden zij hunne bedrogene slachtoffers over boord smijten en hen toeroepen Loopt naar don duivel, gij hebt ons ge bracht waar wij trachtten te komeD, wij wij zijn er in gelukt, trekt gij, ouzo hel pers, u nu maar zeiven uit den slag. Aalst, 12 Mei 1899. Een Xaveriaan. In den Borinago is de werkstaking maandag sterk toegenomen. Het getal werkstakers is met 5,400 vermeerderd, voornamelijk in de gemeenten Cuesmes, Flénu, Boussu, Wasmes en Dour. In de laatste gemeente is de kermia hoofdzakelijk dc oorzaak der uitbreiding. In de meetings van Frameries, Cues mos cn Quaregnon werd gezegd dat de staking niet alleen een huishoudkundig maar ook een staatkundig doel heeft, namelijk, de regeering te beletten, haar ontwerp van kieswet door te drijven. De redenaars zegden dat dit ontwerp het teeken was voor de algemeene werk staking in de nyverheiasvakken, erbij voegende dat in voorkomend geval de doctrinairs met de socialitten band aan hand zouden gaan. En dat doen zij reeds van nu af aan, want het lokaal waar dö socialisten deze kokende'meetiDg hielden, is niets anders dan de Union Ouvriére van Bergen, aan gesloten bij de P. O. L. {parli ouvrier liberal), en waar verscheidene liberalen onder andere ook de seuateur Houzoau, zegt de Palriote, het woord namen. Een der sprekers, wiens buitengewoon hevige taal bijzonder toegejuicht werd, verklaarde dat men, als het noodig was, revolutie zou maken, om dc regeeriDg te dwingen, het ontwerp in te trekken. Op het einde dier meeting zegde een socialist Als iemand van ons zoo moest spre ken, zou men die onmiddelijk in de doos steken. In 't Gentrum bleven er maandag nog 2700 werkstakers over, verdeeld over ver schillige gemeenten. In het socialistisch lokaal werden re devoeringen gehouden vóór en tegen de voortzetting der werkstaking. De sociali stische leiders zagen echter van alle druk king af en lieten de werklieden vrij, den arbeid te hervatten. Ook in deze streek hebben de patroons, evenals in Luik, 5 ten honderd opslag beloofd. In 't Luiksche wordt de herneming meer en meer en meer algemeen. Te Se- raing cu Flcmalle-Graude bloven er maan dag nog slechts 500 over. Herve staakt nog, doch to Luik, Herstal, Montegnéo, Ougrée, Tilleur, waren reeds maandag al de ploegen voltallig. Te Seraing zal een vluchtschrift ver schijnen, waarin bet gedrag van ciloyen Smeets geschandvlekt wordt. Deze zonderlinge volksvertegenwoor diger zou zaterdag in eene meeting uezeM hebben Ik wist dat de staking geen echten uitslag voor de werklieden kon opleveren maar toch beb ik uit alle macht er toé geholpen, omdat ik wist dat dit de pa troons razend zou maken. Indien die woorden bevestigd worden zullen zij den socialistischen afgeveerdig! den veel van zijn pluimen doen verliezen De buisvrouwen zullen er hem dankbaar voor zijn. De depochen melden dat in al de an dere gedeelten de staking ten einde loopt en dat men dijnsdag de algemeene herne ming verwachtte. Ziehier wat Havat dijnsdag telera- geerde Luik, IS Mei. De werkstaking is heel het bekken geëindigd. Nog zijn er slechts weinig afwezigen aan te slippen. Charleroi, 16 Mei. De werk«takini bepaald ten einde. Dezen morgeni hebben 8000 werklieden deu arbeid her vat. Morgen zal ongetwijfeld alles geëindigd zyn. Het comiteit van den natiou&len mijn- werkersboud heeft gisteren in den Temple de la Science besloten, de stakiug te ein digen, doch ouder voorbehoud, opnieuw te beginnen indien de patroons hunne belofte van opslag te geven niet houden. De staking heeft vier weken geduurd, (Handelsblad). Eene divaling. Eene belangrijke zaai voor vele personen, werd voor de Rechtbank van Gent opgeroepen. Velo lieden donken, wanneer zij eenij voorwerp op krediet koopen en regelma tig de bepaalde wekelijksche of maande- hjkscbo storting betalen, dat zij ten allen tijde vrij over dit voorwerp mogen be schikken. Dit is eene groote dwaling. \oor de Rechtbank verscheen eene vrouw die op krediet oeu naaimachien had genomen. Toen zij daarop fr. 42,50 betaald had, bevond zij zich in geldver legenheid en, om eenige dringende schul den te betalen, gaf zij de machien voor die schulden in pand aan eene vrouw, met voorbehoud, ze te mogen terugnemen mits betaling der sehuld. Zij dacht dat zij nu eenvoudig aau Sin ger moest blijven voortbetalen, doch bleef hierbij ook in gebrek. De maatschappij heeft eindelijk uo vrouw doen vervolgen voor ontvreemding der machien on de teruggave ervan ge vraagd. Do Rechtbank, den ongelukkigen toe stand der vrouw inziende, heeft haar aan gespoord met de maatschappij overeen te komen en stelde de zaak uit tot 5 juni, om do vrouw te hooren, die de machien had overgenomen naar het H. Hert van Montmartre te Parijs, naar de Grotten van Sint Antonius te Brive en naar Onze Lieve Vrouw van Lourdes VAN 8 TOT 16 JUNI 1899. Onder het Geestelijk Bestuur van de Minder- broeders-Capucienen. VERTREK den 8 Juni van Brussel en Gent in den voormiddag. Aankomst te Parijs rond 6 uren 's avonds. Vertrek uit Parijs naar Brive den 9 Juni, 's avonds om 5 uren. Aankomst te Brive den 10 Juni rond 5 uren 's morgens. Vertrek uit Brive rond 9 uren. Aankomst te Lonrdes den 10 Juni tegen de avond. TERUGKOMST. Vertrek uit Lourdei den 15 Juni 's morgens om in België aan te komen den 16 Juni rond den middag. De rijtuigen van den ijzeren weg van Or leans die de bedevaarders vervoeren van Parijs naar Lourden dienen tot het vervoeren by de terugkomst tot in België. PRIJZEN DER KAARTEN Uit Brussel 1' kl. 154 frs. 2' kl. 97 frs. 3« kl. 65,00 fr». Uit Gent 1* kl. 155 frs. 2* kl. 98 frs. 3' kl. 65,00 fm. PRIJZEN VOOR VERBLIJF EN VERDERE KOSTEN. Boven de vorengenoemde prijeen .- 100 frs. in de eerste klas. 60 frs. in tweede en derde klas. De personen reizende in tweede en derde klas kunnen noebtans de verblijfkosten van eerste nemen. INSCHRIJVING De lijsten zullen den 20 Mei gesloten wor den. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld teruggegeven worden tot den dag vóór het vertrek. Voor de personen die zich na 1" Mei laten inschrijven, wordt den prijs vermeerderd met 5 franken. Die vermoerdering zal streng geeischt en in de kas der arme zieken gestort worden. ZIEKEN. De arme zieken zullen koste loos volgens de ontvangene aalmoezen aan vaard worden. Een geneesheer zal de bedevaart verge- Uen. Al de zieke of gebrekkelijko personen die zich laten inschrijven, worden verzocht ons ten minste 15 dagen voorop, een getuigschrift tn den geneesheer te laten toekomen. Voor de inlichtingen en inschrijvingen wende men zich tot M. Francois Alfred, Bestierder der Bedevaart, Noorderboulevard, 45, te Brussel en tot M. Clemens Van de Potte, uitgever van Ben Benderbode, te Aalst. J Alge Mti a 's avoi Burcht Di -1 jrmor eeus k werd z< dagen 1 I een zij onbedu het afgezet uit, da gekam] ren ha tigd w schaaft - 1 Een 2! had ov maar had de verlore Die t Maand; naar zi hem ui Mari lijn ver te kleo tolver staande Zij z midder De zi toesnel sten ko Zij vlue wijl de dsDaar Mari in de gi den at roep levond hard d: kind vi over z maar kind, overlat ■Si dag ave op het Thielro hun do loon o ;ekom< olaas, verteer talen. Acht met eo eplan' nmne taling i met sp lukkig put on person aan hou breDge heefc gemaal -Z niet. de vel ham, burger laas, o te nen trouwii ter w HiDgei stoel afgebr borger politie was h biecht hij hie den, k -( dag h< atondi Op ve vuur De h die m< wecst putter door land bi peerd Te: in stu Tui verbr graaf] Te zonde geme naar De tot a; aan II. hem, zijne

De Denderbode | 1899 | | pagina 2