z Zilveren Jubelfeest - Woeste. - HET LEEREN. Een en ander. Uit den Echo 'T LIBERA LISES is eene vrijdenkerij ge worden. En 'l li beralism us kan niets dan SLECHT VOLK Beloogingen tegen de kieswet- Solemneele Octaaf Allerhande Nieuws. Holland. De catholieke vrienden welke willen in schrijven voor het middagontbijt welk op Zondag 18 Juni, om 12 uren den achtbaren Jubilaris zal aangeboden wor den, zijn verzocht zich te wenden tot den heer Voorzitter hunner Sectie of tot den heer Felix De Hert, Advocaat en Ge meenteraadslid, Brussclschestraat, nabij de hoofdkerk van Sl Martinus. MF~ Zij aan wie men de inschryviug- lijst bij vergetelheid niet mocht aanbie den, worden verzocht het tegenwoordige bericLt als eene aanbod van hooger be doelde l\jst te aanschouwen. Vele ouders hebben groot ongelyk hunne kinderen te vroegtijdig uit de school te trekken men houdt ze van de school af van zoohaast zij hunne eerste Communie gedaan hebben, als waren zij uitgeleerd. Wat wordt er van die kinders Ten meerderendeel loopeu zy op straat en zien en leeren al wal niet deugt.Eenige leeren een ambacht aan, dat boven de macht is van hunne jonge jaren en nadee- lig aan hunne gezondheid. Vele blijven te huis om commissiën te doeu in den eenen of Jen anderen winkel en seffens eenig geld te winnen en zoo komt het dat zij drie, vier jaar, commis siën loopen doen, en als zij 15, 16jaar geworden zyn, zij daar staau, te groot geworden om die commissiën voort te doen, en zonder geleerdheid, en te oud om nog een ambacht aan te leeren. Ouders, werklieden, laat uwe kiuderen zooveel het zijn kan tot aan het 14 jaar naar school gaan en zelfs 1 ingcr 't is maar van hunne eerste Commuuie af dat de kinderen hun verstand begint open ie gaan, en dat ze snellen vooruitgang doen en de geleerdheid zullen aanwerveQ die hun later zoo voordeelig zal zijn. Bij ouders uit de burgerij bestaat er een ander misbruik. Senator Lammens zegde over eenigen tijd eene groote waarheid België, zoo sprak hij, is tegenwoordig overrompeld van geleerden de geneesheeren zijn min of meer in getalhonderden advocaten zijD zonder werk; een leger van kandidaat- notarissen reikhalzen sedert jareu naar hunne benoeming; terwijl onze nijverheid meer en meer in do handen valt van vreemde,Duitsche vakmannen, van joden; en dat is een gevaar voor België. Dat dezen die met uitstekende geest vermogens begaafd zijn, huouo hooge stu diën voortdoen en daartoe aangewakkerd worden, dat is redelyk. Maar eenieder daartoe aandrijven, en dezen voornamelijk die eene schoone gelegenheid hebben de zaken van hunne ouders over to Demen of uit te breiden en kundige nijveraars of handelaars te worden, dat is dwaasheid. De hooggestudeerde joukheden zonder werk en zonder broodwinning, zouden ge heel dikwijls knappe mannen geworden zijn, die onzen Belgischen handel zouden doen bloeiën, en uit de klauwen rukken van de uitheemsche grijpvogels. Het zy zoo Een, die de geloovigen gewaarschuwd ebben tegen de bcdricgelijke handelin gen van verdwaalde mannen welke, onder den name van christene demokratie, liet volk zoeken te verleiden door valsche b< - loften en tweedracht stoken onder de christenen. 3° Die ongelukkige priester is de mi- croob, de woekerkever, de phariseeër, dor katholijke partij. (Le microbele pa rasitele pharisien zijn de eigenlijke woorden.) 4° Die ongelukkige priester heeft, zoo als 't Mgr Kampolla gezeid beeft, den H. Vader reeds veel verdriet aangedaan en doet er hem nog dagelijks. 5° Die ongelukkige priester, is met toe stemming van den H. Stoel, door den bisschop van Gent, opgeschorst geweest. 6° Die ongelukkige priester is bondge noot der socialisten aan wie, zooals 't de roode kopstukken uitroepen, hij de bres opent langs waar zij, met wapperende roode vlagee, zegevierend zullen door dringen. 7° Die ongelukkige priester en zijne aanhangers hebben nooit, nooit van hun leven, iets gedaan, hoegenaamd iets voor het welzijn van 't volk..., integendeel zij hebben aan 't volk veel kwaad gedaan met het te bedriegen, zooals do bisschop pelijke vermaning het zegt. (Gazette van Kortrijk.) Honderd dertien jaar oud en het leven nog niet beu. Maurits Konu, de oudsto man in Europa, stierf vóór eenige weken op 113jarigen leeftijd. Hij werd in 1786 to Franckiichen (Hongariën) geboren, en oefende vroeger het been houwersambt uit. Hij herinnerde zich nog opperbest en heel duidelijk Napoleon's macht en val. Toen hij 90 jaar oud was verliet hij zijn geboortedorp om zich Daar Weenen te gaan vestigen. Op zijn sterfbed zegde Kohn: Mijn laat ste uur is geslagen, ik bea waarlijk ver drietig dat ik heen moet gaan, ik voel mij nog heel jong en zou nog wel eene andere eeuw slijteu Walk is het gezondste lioht P Indien men in het algemeen electrisch liebt gebruikte, dan zou men elk jaar iD 't Vereenigd Koningrijk (England) 40,000 sterftena min kunnen bestatigen. 't Is daarom toch nog al een hoog cijfer, maar het ware nagenoeg eene ver mindering van 1 op 1000 sterfgevallen. Een der doorslaande oorzaken welke de sterften bij wintertijd zoo hoog doen klim men is wel de ongezondheid van gas, lampen of kaarsen. Een gewone gasbek verslint meer lueht dan vier of vijf menschen, en zoodoende verspreiden zich solferacbtige dampen en vergiftigend koolzuur door bet ruim. Gemakkelyk is het dan ook te begrijpen dat de menich in eene mot gas verlichte kamer slaperig wordt. Die slaperigheid is een wezenlijk ver schynsel van gedeeltelijke vergiftiging. De olie sn kaarsen worden als zeer ge- vaarlijk en hoogst schadelijk voor de lon gen aanzien, en maken bovendien den mensch geschikt voor tering en keelge zwellen. Het electrisch licht, integendeel, ver slindt geen oxygeen en bederft de lucht door geen enkel schadelijk lichaam. Wat meer is, dit licht gelijkt min of meer aan 't zonnelicht, en er valt geen twyfel, of eenige van derzei ver goede uitwerksel zijn op de wereld. Kost bet electrisch licht dan ook duur, toch zult ge bij ziju gebruik overvloedig sparen op uitgaven aan dokters en mcdc- cynen. Een der uilmuntendste mannen van onzeD tijd een hertevriend van Z. H. Leo den XIIP*11 drukte over eenige dagen zijne meening uit (die bevestigd wordt door een hooggeplaatste Kerkvoogd) over de zoo gezeide christene democratie, zoo als zij door den opgeschorsten priester verstaan wordt 1° Die ongelukkige priester is naar het Roomsch hof geroepen geweest om er berispingen te ontvangen die hij niet in acht nam en hij is ontvangen geweest... aan de deure van het Vatikaan. 2° Die ongelukkige priester is in ope- nen opstand tegen de Belgische bisschop- kweeken. (Getrokkeu uit de gazet van Pie Daens van 5 October 1890). zantschappen, en ook in de huizen van eenige voorname kath diekeu in Londen. Kort daarna begonnen verscheidene hooggeplaatste Eugelscben inzamelingen te doen tot het opriebton eoDer katholieke kapel. Deze heoren haalden in korten tijd 9000 pond op, en Little George Street werd geschikt gevonden om daar Let ge bouw op te richten. De gauscho kapel werd gebouwd door do frausche bannelingen, meestendeels edellieden en priesters zij groeven de grondvesten, zaagden hc-t hout, droegen do steenen, enz. Na dry jaren werkens, was do kapel voleindigd, en op 5 Maart 1799 had de plechtige inzegening plaats door aartsbisscbop Boisgelin, van Aix en Provence, bijgestaan door 16 bisschoppen en verschillige gemijterde abten, en iu tegenwoordigheid van talrijke leden der fransche koninklijke familie en van ver scheidene duizenden priesters. - De kapel had 4 altaars, en aan eiken dezir werd dagelijks onafgebroken, van 6 uren tot 's middags mis gelezen. De hoogmis des zondags trok aT wat naam had in Londen naar de koninklijke kapel. In den koor zaten alsdan 16 bisschoppen met bunno kapelaans, en tegenover hun zaten de graaf de Provence (Lodewijk XVIII), de graaf d'Artois (Karei X), de hertog van Orleans (Louis-Philippe), de koninklijke princes, het arm dochtorke van den ongelukkigen Lodewijk XVI, de hertog van Montpensier, do prins van Condé en veel andere fransche edellie den. n Tusschen de audere plechtigheden welke iu deze kapel plaats grepen, zijn te vermelden de plechtige lijkdiensten, in November 1810, van Maria-Josephina van Savoien, vrouw van Lodewijk XVIII, on later van Madame Adelaide, dochter van Lodewijk XV. Iu 1860 deed aldaar do graaf van Parijs zijne eerste communie uit de handen van kardinaal Wisemann, welke le dezer gelegenheid van Louis Philippe een prachtig goudeu kruis met diamanten bezet en ter weerde van 300 pond ten geschenke kreeg. - Het was ook hier dat, in 1879, de keizerlijke prins, zoon van Napoleon III, een laatste gebed kwam storten aan den altaar der Heilige maagd, alvorens naar Afrika to vertrekken, alwaar hij in Zoe- loeland de dood vond. Deze kapel, hoe klein zij ook moge wezen, heeft dus een roemrijk verleden, en alhoewel de fransche regeering de grootere kerk van Notre-Dame de France op Leicester Place bouwde, blijft niette min de kleine kapel haren kouiuklijken naam behouden, en al de diensten voor leden van het oud fransch koninklijk of keizerlijk regeeriDgshuis Lebben aldaar Aan boord van de Congoboot. De Werker van Antwerpen deelt het vol gende nieuws meè, waarover Het Han delsblad in bevoegde kringen inlichtingen is gaan vragen. - Twe» negers, die als creicboys dienst hadden genomon te Monrovia of te Sierra Leone, werden op de terugreis van Congo naar België ziek. Zij hadden de zwarte pokken. Om de karantijn to a Sierra Leone te ontduiken, werdsu de twee sukkelaars, die don dood nabij waren in een der reddingbooten ge- stopt, waarover men het dekzeil toe- - haalde a 's Nachts werden de rampzaligen over boord gesmeten, on in het water a door de schroef vermorzeld. a Is dat waar IJselijke bijzonderheden worden ver- teld. De ongelukkigeu leefden nog, a toen men hen over boord wierp. Zij klampten zich vast aan de reeling, doch a met stokslagen op de handen deed men a hen lossen. a Dan klampten zij zich vast aan de - vensterkens, waar men hen ook door a stokslagen afdreef. Zij gelukten er in, beiden een eind touw te grijpen, dat buitenwaarts het schip hing. Toeu sneed men het. touw boven door en dit stelde er een einde aan. Welnu, uit de iulichtingen door het Handelsblad ingewonnen blijkt dat da feiten alsdus niet zyn voorgevallen. De twee negers hadden inderdaad de zwarte pokken en om to voorkomen dat zij de passagiers en de bemanning besmet ten, werden zij neergelegd in eene boot, die achter aan het schip hing. In ecnen aanval van heete koorts zijn zij zekeren nacht over boord gesprongen. Nadere inlichtingen zullen in alle geval over dit feit verstrekt worden. Katholieke kapel te Londen. Het Handelsblad bevat eene briefwisse ling uit Londen, waarin de volgende histo rische berinneringon van de katholieke kapel aldaar worden meêgedeeld Den woensdag 24 Mei, vierde men aldaar de 100e verjaardag der opening van de katholieke fransche kapel in Little George Street (Portman Square) gelegen. Deze kapel, albonwel zeer eenvoudig, draagt den naam van koninklijke fransche kapel, en haro geschiedenis is onder alle oogpunten merkweerdig. In 1793, tijdens de Fransche Omwen teling, waren er in Engeland 30 fransche bisschoppen, 8000 priesters en 2000 edel lieden, welke Frankrijk ontvlucht waren aan de guilliotien te ontsnappen. In het begin kweten deze katholieke vluchtelingen hunne godsdienstige plich ten gedeeltelijk iu S'- Patrick's kerk, en verder iu de kapellen der katholieke ge- Georges Rodenbacli. Do Bien public deelt teeueraaal de denk wijze vau de Vlaamscbe dagbladpers en de Vlaamsche maatschappijen, die pro- testeereu tegen het oprichten van een standbeeld te Brugge,aan Georges Roden- bach Een heel ernstige denkwijze heeft zich opgedaan in het publiek tegen dat ontwerp. Het boek van Rodcnbacb Bruges la morte, is een onzedelijk boek, een gansch parijzer roman, overgebracht in de Vlaamsche stad... Zonder het dichterlijk talent van Georges Rodenbach te miskennen, aarze len wij niet te zeggen, dat zekere boeken van den schrijver,in zake van het Vlaam sche en Brugsche karakter, niets zyn dan een uithangbord. Dat is niet genoeg ons het aandenken to vereeuwigen van die onzer Vlaamsche steden, welke het meest den indruk heeft behouden van ons geschiedkundig ver leden en onze nationaliteit. - Wij hopen dat de Gemeenteraad van Brugge de vraag zal verwerpen van do bewonderaars van Hiver mondain, la mère élégante en Bruges la morte. Het is niet in eene Vlaamsche stad dat men een gedeukleekeu ter cue van den dichter zou moeten oprichten, maar wel te Parijs. Men verzekert inderdaad dat Georges Rodenbach er aan dacht zich in Frankrijk to laten naturalisceren, 't geen hom de deur zou geopend hebben van de Académie frangaise die, men weet het, niet heel streng is ten opzichte vau zedelijkheid. De laatste benoemingen geven er het bewijs van. Waterverbruik van boomen. De Duitsche natuuronderzoeker liohnel heeft zich door een onderzoek op de hoogte gesteld van het betrekkelijk water verbruik van boomeu vau verschillende soorten. De uitkomsten welke hij ver kreeg, waren ouder anderen op 100 grammeu bladeren bedraagt de hoeveel heid uit den damkring opgezogen water 85 gram bij esscheboomeu, 75 gram bij henkenhoomen, 60 gram bij ahorn- of masthoornen, terwijl zij slechts 14 gram bedraagt bij den pijnboom en 10 gram bij den sparreboom. Overigens slorpen do boomeu des te moer vocht op, naar mate de daarvan tot. bunno beschikking ge stelde hoeveelheid grooter is, wat het is geblekcu, dat de boomen in regenachtige jareu meer vocht opnemen dan in droge jaren. De wijze, waarop de bosschen op den vochtigheidstoestand van den damkring een regelenden invloed uitoefenen, kau aldus iu cijfers worden uitgedrukt een hektare gioud, beplant met honderdja rige beuken, slorpt iederen dag ongeveer 25 tot 30 duizend kilo water op, wat ge lijk staat mot oen regenval van tweeu en balf tot 3 millimeters per dag of een tien tal centimeters per maand.| Zondag had to Gent eene betooging plaats der roode, blauwe en groene carie- listen tegen de kieswet. De liberale oude pruiken gingen neven de roode chefs aan 't hoofd van den stoet die, volgens 't Fondsenbladongeveer 3000 manifestanten telde. Er waren 18 opschriften en talrijke roode en blauwe vlaggen. En zoo is de voorzegging van Anseole eens te meer bewaarheid geworden Ge zult de roode vlag volgen of ge zult nists meer zijn. - Toeu de christene democraten ter plaatse kwamen,schrijft 7Fondsenblad, wsa de stoet voorhij zij zetten het op een drafken en kwamen er toch. Ze waren met rond do 20. Vooruit zegt dat onzo groentjes slechts met ocne vlag en raisschieD met enkele manifestanten waren vertegenwoordigd. Maar zio dat is ook niet te verwonderen welk rechtschapen mensch zou zich achter de vlag der juJaskliek willen vertoonen De Gcntscbe stoet was een fiasco verge leken aan de vroegere betoogiugen dei- socialisten alleen die soms tot 5000 deel nemers telden. Xe Brussel had de betooging maandag plaats, en ziehier wat wij er in verschillige dagbladen over lezen Eenige duizende personen, dezelfden die men in alle socialistische manifesta ties bemerkt, dragende op den hoed eene kaart met de letters S. U. R. P., maak ten den stoet uit, zegt de Courrier. Eerst eau liberaal muziek, daar achter de citoyens Lorand, Vandervelde, Deui- Defnet, Delvaux (vau Antwerpen), Walter de Sélys, enz. Twee reepels baaikatoen, met do opschriften Vive le S. U., Vive la R P.; dan manifestcerders, vervolgens weer een muziek, dau weer manifesteer- ders en't was gedaan. Vorder waren er in den «toet talryke blauwe en roode vlaggon, maar rooden 't moest.Er was veel volk, gelijk gewoon- lijk des maandags. M. Daens, de opgeschorste, was geko men om den stoet te bewonderen er bevondt zich op de Zoune-laan zynen drytip zwaaiende. Hy wilde in den stoet niet gaan ondauks do aanhoudende uit- noodigingen der socialisten. .Eindelyk gaven de socialisten toe, gingen met hem buiten de rangen en droegen hem in triomf naar 't Café Mctropole op de tweede verdieping waar hij door de voor bijtrekkende manifestanten luidruchtig werd toegejuicht. Op de Groote Merkt wer.l eene carmag nolo gedanst. Sloeg Pie Daens geen flikker meó met zyne roode confraters De carmagnole is de rondedans die de sansculotten, de bloedhonden der Fran sche revolutie van de jaren 1790, uitvoer den in hunne slemperijen na hunne moor- derijen, brandstichtingen en rooverstoch teu. Pie, Man, waar zyt ge gevaren Na die rondedans werd er eoue soort van meeting gehouden door M.M. Lorand, Pie Daens, Delvaux, Sohier, L. Vander Velde. Wat Baviaan 1 riepen weèr de Brusseleers als ze Onze Pie zijn honderd maal herhaald gezeever hoorden afgeven, Eindelyk trok de stoet verder op onder 't zingen van O. Vandenpeereboom l enz, J. M. J. F. C. G. Z. J. C. A. van het Allerheiligste Sacrament des Autaars, in de kerk der Arme Claren Coletinnen. Donderdag 1 Juni feestdag, en de vol gende dagen der Octaaf, zal hot Allerhei ligste Sacrameot ter aanbidding uitgesteld worden. Om 6 uren met de gewoonlijko Mis, tot na het Lof, welke zal geschieden om 3 uren namiddag. Vrijdag 9 Juni, Feestdag van het Heilig Hart van Jesus en Gedurige Aanbidding. Om 6 uren de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament, tot na het Lof. Om 8 uren de tweede Mis. Om 4 uren het Lof met Te Deum. Aalst. Diefstal. In den nacht van 29 op 30 Mei is er ten nadeele van Jau-Bapiist Bogaert, landbouwer alhier, woneude Teilindestraat, eeD tiental roe den aardappels uitgetrokken, op zijnen eigendom gelegen aan den Genlschesteen- weg. Men heeft vermoedens en een ernstig onderzoek is ingesteld. Men deokt dat den dader uit wraak heeft gehaudeld. Diefstal. Den zelfden nacht zijnde die i'au 29 op 30 Mei, zijn er dieven bin nengedrongen in de woning van de We Claessens, alhier wonende Ledebaan, bui zen der Maatschappij. De dieven zijn langs eene door hen ingeslagen venster ruit binnengeslopen en hebben uit den winkel eene halve hesp, kaas, eiers, enz. ontvreemd. Verders werd er geen geld gestolen. De daders zijn onbekend. Goerardsbergon. Zondag werd aldaar het vaandel der catholicko Jonge Wacht ingehuldigd. De Aalstersche catholieke Jonge Wacht was erdoor 130 leden vertegenwoordigd. Des avonds bij het naar de statie trekken werden M. Woeste en M. B" Leo Belhune door eeue bendo roode en blauwe gemeene kerels aangerand. Op de geroepen Weg met Woeste 1 riepen eenige Aalstenaars die tegenwoor dig waren Leve WoesteVan woor- leu kwam het tot daden en hier en daar ontstonden kleine gevechten. Verdere stellige inlichtingen ontbreken. De beiaard van het broodhuis, welke zooveel besprokeu cn beschreven werd, en waarvoor half Brussel bijna stapelgek is geworden, is totaal tegen gevallen. Zelfs was er spraak dat do heele boel weèr uit den toren genomen en al de klokken hergoten zouden worden. Nu heeft men een Dieuwen beiaard aange bracht, om den eerste to vervangen, doch eene bevoegde commissie zal hc-iu eerst moeten keuren. Het haaske van den geneesheer. Hoe een deftig geneesheer, zonder het ;ezocht te hebben, voor jachtovertrediug can veroordeeld worden, is deze week voor de rechtbank van Brussel gebleken. Dokter X. kreeg zekeren dag bezoek vau een boerke, dat zijne zorgen noodig had. Toen het visiet gedaan was, bekende de boer geen geld tc hebbeD, maar vroeg den dokter of hij voor zijn loon een schoo- nen haas wilde aannemen. De dokter had er niets tegen. Maar, ongetrouwd zijnde en geen ver stand van de keuken hebbende, oordeelde bij mAar 't best, van den haas te verkoo- pen. Hij moest denzelfden dag nog te Brussel ziju eu daar zou hy het beestje gemakkelijk aan den man brengen. In de Noordstatie aangekomen, riep hij een der talrijke commissionnaires, ge lastte dezen, den haas te gaan verkoopen en hem een uur later het geld op eene aaügeduide plaats te breDgen. Maar de boodschapper, die tot het gild der BachusverGerders behoorde, voelde de noodzakelijkheid, om eens te doen wal het peenl van keizer Karei deed hij legde den haas naast zich op den grond, nam plaats tegen een schutsel en boem, daar staat oen policieagent naast hem. Jongen, ik maak proces-verbaal te gen u op I Kom, menheer de gardevil, go lacht er meê I Proces-verbaal, zeg ik I De boodschapper zat in uesten. Hoor eens, zegde hij, laat dat zoo ei ik doe u dezen haas cadeau. Een haas en dat buiten den jacht tijd nieuwe overtreding der wet. Waa; komt dio vaudaau. Meê naar den bureau Daar werd de zaak uitgelegd plaats vau dc boodschapper kwam nu d agent op de plaats, waar dokter X, dei prijs ervan moest ontvangen. De mai kreeg een proces-verbaal in de plaats en op den koop toe, eene boete van 50 fr. - Gelukkig voorwaardelijk. Familiedrama te Sl-Jans-Mole% beek. Twee zeemleêrbewerkers, gocdi kameraden, trouwden over eenige maan den met twee zustors Egide W. me Justine en Pieter H. met Melanie D. Maar sedert hun huwelijk waren d zusters oudereen aan het twisten geraakt en de mannen, die wederzijdsch partj trokken voor bunno vrouwen, kregen di ook ruzie. Zaterdag namiddag zouden zij zelfs het vechteu geraakt zijn, indien er geen geburen tusschen beide gesprongen ren. Doch 's avonds wachtte W. zijnei schoonbroeder af aan de fabriek, waa deze werkte. Toen H. buiten kwam, na derde Wyus hem, om hem to verplichte eenige kwetsende woorden in te trekken Op de weigering van H. trok de anden een revolver to voorschijn en loste dril schoten. Een derzelve trof H. aan den arm. V ontwapend door de omstaanders, wer door dezen aan de policie overgeleverd. De wond van II. schijnt niet zeer er| te zijn. Zondag was het kermis te Capelle S'-Ulric. De harmonie van Assche gaf eei coLceit up eeno kiosk, welke op leegl tonnen was opgetimmerd. Eensklaps berstte een onweer los. De muzikanten, die in 't droog stondea bleven staan, doch talryke kinderen zoch ten meê eene schuilplaats onder het af-lax der kiosk. Eensklaps zakte de planke: vloer met verveerlyk gekraak in en schreeuwenden roepend raakten een 12ta kindereu onder het instortende timmer werk. Ook do muzikanten werden dooree: geworpen te midden van planken en bal keu. Zeven kinderen werden zeer erg wond een werd met gebroken schei opgenomen. Verscheidene muzikanten werden mil of meer erg gowond. Een der kinderen is maandag morgend gestorven. Er moeten in 't geheel 12 gekwetsten zijn. Het spoorwegongeluk te Maastricht. - Ziehier hoe, volgens nadere berichten, hot spoorwegongeluk te Maastricht ii voorgevallen De treiu vau Aken, die te 9,20 uren aldaar moet binnenloopen, was het vaarvolle kruispunt der lijnen Maastricht- Aken eu Maastricht-Veuloo gepasseerd, tuen hij tegenover de goederenstatie van den vroegeren Grand Central Beige op de waggons inliep van een personentrein, die van de statie naar het rangeerterrein teruggestooten werd. De locomotief reed eeu waggon door midden, ontspoorde eu was in eeu oog wenk overdekt met spaanders en wielen van den verbrijzelden waggoD. Drie au- dure waggons werden gedeeltelijk ver brijzeld eu ineengedrukt. Van den Akeuertrein schoven twen waggons in elkaar, werd een postwagen vernield en verschillende waggons te sa« mengedrukt. II stok den schr E ste er j Tha treu vele D telij het gen< geki werl de won riën het D min; was groo tijde Zier won dere haai lijn. vrou geh( D allen huis ren zche het ten Al nors men mili' worn D. binu dooi Daa: hebl in e< 11 brei wen te h rum de I verf eens binu G daai maï: schc voei van hou; E gein schr Zelf Als J Con del uit. brei zen om; per I ges I dro Hel B

De Denderbode | 1899 | | pagina 2