w--m Zondag 2 Juli 1899 5 centiemen per nummer olsle Jaar 33 79 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Schoone bondgenooten De Moordenaar? LANDBOUW. Z0NDAGRUST. X!» DOELWIT en MIDDELEN. w Belgische Volksbond. Jubelfeest-Woeste. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frani; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 4-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuicvue suum Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse cp 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen 1 ij accoord. Niet opgenomen handschriften worden üiet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 1 Juli 1899. Betreurlijkc tooneelen Lebben in onze Kamer plaats gegrepen. De socialisten hebben eens te meer getoond wat zij zijn en waartoe in staat. Wij sturen onze gelukweDSchen aan dc liberalen en de groenen die zich aan zulk wagentje hebben gespannen 1 Een troepje mannen zonder waardig heid hebben onze Kamers die altijd voor de aankomst der socios een toonbeeld van weerdigbeid zijn geweest tot een echte dierentuin verlaagd. En dat zijn wetgevers Dat zijn de mannen die onze samenleving moeten be sturen en de wet voorschrijven 1 En zij kunnen niet eens zich zeiven eerbiedigen Huilen, tieren, schreeuwen, de Mar seillaise brallen, dat kunnen de eerste straatbengels de beste dat staat niet zeer hoog maar zich deftig gedragen dat is voor onzo fameuze socios een ander paar mouwen. Waartoe kuunen zulke hatelijke eu walgende tooneelen voeren Niets anders dan ons in de oogen der beschaafde wereld belachelijk maken, en in vermindering brengen. Schoon eu edel werk I En dat juichen sommige geuzen toe daarvoor staan de groeneD in bewondering eu kletsen van genoegen in de handen. In zulke walgende tooneelen wordt een kostelijke tijd verspild. Het land betaald die heeren om wetten te maken, en te zorgen voor de rust, de vrede en voor spoed eu zij vuren den oproer aan 1 Wie zal zulke handelwijze toejuichen durven De socialistische lastgevers Maar moet men wanhopen zelfs onder hen een greintje gezond verstand te vinden 1 Neen, ieder eerlijk man, ieder ordelie vende burger zal die woelmakers den rug toekeeren en uitroepen Genoeg, het is walgend genoeg do maat loopt over 1 Wij begrijpen heel goed dat zij het vooruitgezette wetsvoorstel bekampen en bevechten, maar de wapens die de socios gebruiken zijn hatelijk en schandalig. Zij schreeuwen maar nooit is getier aauzien geworden als eene beweegrede. De socios willen den natuurlijken gaug onzer instellingen belemmeren en belet ten. Zij zullen echter zonder den waard rekenen want het is voor een troepje schuimers, uit op ongezonde volksgunst, niet dat ons catholiek krachtdadig bestuur een duim uit zijnen weg zal gaan. Wij zijn overtuigd dat het de goedkeu ring weg dragen zal van ieder weldenkend man die zich afvraagt wat er van 's lands welvaart, van 's lands instellingen zou geworden in handen van hen die niets anders kunnen dan huilen en tieren en het goede-rechtjmet de voeten treden. WIE IS NAAR HET HOOGDUITSCH van E DU AR D IVAGNER. 80VERVOLG. Zeker, het is dwaas, riep mevrouw Bar- tineux. Ik weet reeds wat gij wilt zeggen, mijnheer Talbot. Ik raadde jnffrouw Lepape aan te wachten totdat de markies terugkomt, maar zij wilde er niets van hooren. Zij schijnt zich het drama zeer aan te trekken en ver beeldt zich dat Alexe Mixtome onschuldig was aan den moord, waarvoor hij ter dood werd veroordeeld. De rechter Talbot verschrikte. Hoe komt het dat gij deze geschiedenis weer ophaalt vroeg hij zich tot Sofie wen dende. Ik stel veel belang in het geheim, ant woordde deze kalm en met wonderbare zelf- beheersching, en ben overtuigd dat Alexe Mixtome onschuldig werd veroordeeld. Hoe zonderling, viel mevrouw Barti- nenx haar in de rede, dat eene vreemde dame Is er inderdaad iets belachelijker en hatelijker terzelfdertyd dan uitleggingen vragen en wanneer men bereid is deze te geven luidkeels te schreeuwen Gij zult niet spreken. Dat is de eerbied die do socios koeste ren voor audermansrecht, zij, die zoo hoog oploopen met hunnen eerbied voor andermans recht en gezindheid Gij, vredelievende burger, vraagt u eens af wat er te gebeuren staal met schreeuwers die geen rede willen ver staan, geen recht willen kennen Dio hatelijke en walgende tooneelen zullen hunnen goeden kant hebben. Zij zullen dichter rond het ministerie, dat het vaandel der orde, krachtdadig in de vuist houdt eu het moedig voor de opko mende orkanen outrolt, de vredelievende burgerij scharen die getrouw is gebleven aan de edele gevoelens van vrede en wel levendheid, die den voorspoed bemint eu niet afwijkt van den weg waar weerdig beid eu wellevendheid den hoogen toon voeren. De tooneelen der Volkskamer zullen walg doen ontstaan en zelfs het werkvolk zal zeggen - Neen met zulke manneu is er niets ernstigs aan te vangen het is door zulke middelen niet dat onze toestand zal verbeterd worden, ons lot verzacht. Schreeuwen, huilen tieren eens ander mans recht verkracht dat baat niet en kan ons slechts voeren tot eene toekomst zwaugcr van onlusten eu woelingen zoo uadeelig aan de sameuleviug. Nten, do socios hebben volkomen den bal misgeslagen zij zullen de stem der waarheid, de stem van het recht niet ver- dooven zij zullen door hun schandalig gedrag den regelmatigeu gang onzer in stellingen niet belemmeren 1 Het recht zal zegevieren, spijts al hun getier. Het ministerie zal niet wijken zelfs niet voor straatrumoer want het is gerugsteund door het land, door hot edele, welden kende deel van het land. De geuzerij heeft het eens beproefd in 1884 maar sterker dan ooit is het bestuur uit de woeling opgerezen en dit woord van een kartel uit de grootsche betooging van 7d#n September is waarheid gebleven Quand ce coq pondra Le ministère reculera. En de haan heeft geen eieren gelegd en het katholiek bestuur is aan 't roer ge bleven, krachtdadig eu onverschrokken. Eu zoo zal het ditmaal ook gaan.... Door storm eu wind tot den zegepraal rust ca vrede, voorspoed en veiligheid 1 Bond der Jonge Catholieke Wach ten. Ten gevolge der beslissing, ge nomen door den Bond der Catholieke Kringen en met het oog op de herinrich ting van den Bond der Jonge Wachten, worden de besturen van dergelijke ver- eenigingen verzocht, hunne bijtreding te zenden, aan het secretariaat rue de Na tuur, 16, te Hoei. Binnen kort zal eene algemeene vergadering van vereenigde JoDge Wachten te Brussel gehouden wor den. als juffrouw Lepage, die te jong is om het schrikkelijke drama geheel te begrijpen, er zooveel belang in kan stellen. Wij weten dat Alexe Mixtome zijnen broeder vermoordde. Zeker, hij werd schuldig bevonden aan de misdaad, bemerkte de vrederechter. Maar wat kunt gij in deze zaak te zeggen hebbeD juffrouw Lepage Slechts dit De kamer waarin de mar kies verinoord werd, is sedert dien tijd niet meer geopend als heden morgen. De nieuws gierigheid dreef mij er too de kamer te zien en mevrouw Bartineux was zoo vriendelijk mijn verzoek toe te staan. Ik dacht, vervolgde Sofie, ergens een spoor ter onthulling van het geheim te zullen vinden en onderzocht do meubelen, den vloer en de muren. De Voorzienigheid leidde mij. In eene versiering van het lodikant vond ik een stuk van eene ketting. Zij opende het papier waarin de ketting gewikkeld was en reiktt den vrederechter hare vondst over. De rechter bekeek het stukje ketting nauw keurig. Een zeldzaam werk, zogdo hij. Ik herin ner mij niet, ooit zulk eene ketting gezien te hebben. Ik ook niet, voegde mevrouw Bartineux er bij. Dulex en de huishoudster konden Het uitkiezen der eieren welke men te bebroeien legt. De heer de Saint-Pol geeft, aangaande bet uitkiezen der eieren welke moeten bebroeid worden, eene reeks raadgevin gen welke voor ouze lezers van een zeker nut kunueu ziju en welko wij daarom hier medcdeelcn. Alle eieren zijn voor het bebroeien niet gepast: doze die eeue te dunne of te dikke schulp hebben, alsook slecht ge vormde eieron zullen geeneu goeden uit slag geven. Men moet zijne eiereu go'ed kiezen en die keus moet gedaan worden tusschen eieren van middelbare grootte en zeer gelijkvormig; de al te groote of de al te kleine eiereu moeten van kant ge legd worden. Eene te dikke schulp belet den lucht- omloop die volstrekt noodzakelijk is tij dens de broeiing; eene te dunne scbuip doet de vloeibare stof van het ei te rap uitwasemen en eindelijk de slecht ge vormde eieren brengeu zwakke kiekens voort, die dikwijls in het ei vóór de uit- broeiïng sterven. Sommige noerhoven, alhoewel door hanen bevolkt, geven soms eieren die voor 't broeieu uiol gescbikt ziju; deze ziju niet bevrucht, of do kiekens komeu op den gepasten tijd niet, of zij sterven oumiddelijk na huuue geboorte de slechte inrichting van het neerhof te veel belommerd of te wak, de ongezonde of onvoldoende voeding zijn waarlijk rede nen voor slechten uitslag. Als op het neerhof te veel vechthanen zijn, kunnen zij aan de goede vruchtbaar heid der eieren groot nadeel toebrengen. Op den buiten zegt men gewoonlijk dat een langwerpig ei eenen haan voortbren gen zal dat is volstrekt ongegrond: de vorm van het ei kan zulks uiet aanwijzen want als het ei zijnen vorm krijgt is hot reeds vruchtbaar gemaakt. Meu kan ook uiet, bij het opoueu vau een ongebroeid ci, met zekerheid weten of het, ja of neeu, vruchtbaar gemaakt is; meu kan het maar weteu na dat het ei eenen dag of drie bebroeid geweest is. De best geschikte eieren voor de be- broeiïng zijn de versch gelegde; nochtank moeten zij minstens 24 uren gelegd zijn; tijdens de groote hitte is het niet slecht die eieren eenen nacht buiten te leggen. De eieren kunnen nog na 40 dagen eu soms nog na langeren tijd beproefd worden. Do versche eieren zijn meer of min glansloos, hoe ouder zij wordou, hoe moer luchtinhoudend zij worden. Do zeer groote eiereu die twee dooiers bevatten, kunueu niet gebruikt wordeu voor de bebroeiïng. Eindelijk is 't kiekeu eu niet de haan dat de grootte en den vorm aan zijne produkten geeft. dienstdoende Apotheker: Zondag 2 Juli 1899, Mr Callebaut, Botermarkt. evenmin zeggen aan wien zij had toebehoord. Ik ook niet, voegde mevrouw Bartineux er bij.Dulex en de huishoudster konden even min zeggen aan wien zij had toebehoord. Ik ben overtuigd dat het een overblijf sel van den moord is, zegde Sofie. De rechter Talbot stond verslagen. De ketting behoorde aan geenen bedien de, hernam mevrouw Bartineux, ook kan zij niet van een der politieagenten zijn. Zie eens hoe kunstig zij bewerkt is. Zij kan van den vermoorden markies zijn geweest, meende de rechter. Maar dan zou Dulex ze bepaald herkend hebben, antwoordde mevronw Bartineux. Ik geloof dat zij van Alexe Mixtome is. Dan moest Dulex ze eveneens kennen, zegde Sofie. Misschien ook niet. De ongelukkige woonde lang te Parijs in het paleis der Char- lemonts. Hij zal ze zeker gedurende zijn laat ste verblijf aldaar gekocht hebben en dewijl hij maar kort voor den moord naar Charls- mont kwam, is het mogelyk dat Dulex ze niet gezien heeft. Mijne meening ia, zegde Sofie, dat de moordenaar de ketting droeg, dat hij in zijnen strijd met het slachtoffer, dezo gebro ken heeft, en een stuk terecht kwam op de plaats waar ik het vond. Het kon gemakke- Sprekende over Gent hebben onze droe vige groene helden dikwijls gezegd dat de hoofdplaats onzer Provincie in den poel der goddeloosheid verviel en bijna gansch socialistisch was geworden. De groenen alleen, zegden zij, zouden bekwaam zijn er het werkvolk aan de klauwen van Mariannes zonen to onttrekken en iu die volkrijke stad den vervallen godsdienst zin herop te beuren I De lezers van Denderbodc weten to wel welk laag gevoel in die woorden en beschuldigingen zicb luebfc geeft en met welk doelwit ze werden geschreveu, ge zegd en herhaald. Men wil zich wreken over den Voorzit ter van den Volksboud die onze oproer makers eens over boord heeft gesmeten. Hij had ondervonden inderdaad, dat or met onze groenen niets was aan te van gen, daar dezen zich het edel doelwit hebben gesteld de katholieke partij te verdeelcn en in den grond te voeren enkel en alleen om zich over eene benoeming te wreken Vau wego onze groenen is dit slechts een ijdel gezwets Het is enkel bluf om lichtzinnige meuscheu te bedriegen die iu de kristelijko gevoelens dier droeve hel den nog verblind zouden zijn. Men mag inderdaad zich afvragen of onze groenen het tooverstokje hebben gevonden waarmede zij de gevoelens van een volk zouden veranderen en omkeeren? In de veronderstelling dat de beschre- vou toestand waar is hij is sterk over dreven met welke middels zouden onze groeneu het werkvolk kunnen bekecren en het den weg afleeren naar «le pestholcn dat do lokalen van Vooruit zijn Ja, welke ziju die middelen Zijn het de hovige uitvallen tegen de katholieke partij, tegen de priesters waar mede wekelijks bet droevige Land van Aelst is opgevuld Zonderling. Wij begrijpen geenzins hoe dit middel zulke verbazende uitslagen zoude kunnen opleveren. Wij zouden gansch dankbaar zijn indien ae groene held uit Cbipka zoo goed wildo zijn ons nopens dit punt ceuige inlichtingen te geven. Iu Denderbode ik herinner het mij goed heb ik iu een artikel het tegen overgestelde kunnen bemerken. In het schrijven dat ik bedoel zegde men dat de groenen allo verschil tusschen geus, socio en katholiek hebben verloren. Grondig verschil bestond er niet meer, eegde men die drij namen waren slechts een uit hangbord. Verre dus door dien hatelijken veld tocht van dwazo uitvallen op ouze pries ters, op onze katholieke partij, het volk tot den Godsdienst te brengen hebben noodlottiger wijze voor uitslag het volk den weg der kerk af te lecren O Daens I hoe groot is uwe verant woordelijkheid I lijk aan het oog der politie ontsnappen, en als de schijn van het vuur er niet op gevallen was, zou ik het ook niet gezien hebben. De rechter dacht over de zaak na en draaide het stukje ketting tusschen zijne vin geren. Dat is geene zaak, waarmee een meisje zich moest bemoeien, zegde mevronw Barti neux. Ik weet dat gij n verwondert dat ik aan het verlangen van jnffrouw Lepage toegaf, doch ik kon niet weigeren. Het spijt mij dat ik haar ooit iets van den moord vertelde. Een meisje moest eigenlijk niet eens weten dat er zulke diDgen in de wereld gebeuren. Misschien is juffrouw Lepage door de Voorzienigheid bestemd om nieuw licht te brengen in dezo zaak, zegde Talbot. I)at dit stuk ketting in verband staat met den moord, is zeker. Maar aan wie behoorde het Dat is de vraag welke ik wil oplossen, antwoordde Sofie met stralende oogen. Gij 1 riep de rechter Talbot. Gij herhaalde mevronw Bartinenx. Zytgij dol mijn kind Ik heb dit stuk ketting bij n gebracht, mijnheer Talbot, zegde Sofie zonder acht te slaan op dezen dubbelen uitroep, en het is mijn plan het bij u te laten, totdat het noo- dig kan worden. Verzegel het mij uw aiubts- zegel. Mevrouw Bartineux en ik zal verder Een tweede middel door onze groenen in 't werk gesteld, zijn de monsterver bonden, de protestmeetingen, de gemeng de samenloopjes van geus, socio eu domo- te raat. Nogmaals moeten wij onze onwetend heid bekennen. Wij kunnen wederom niet begrijpen hoe die handelwijze de belangen van onzen Godsdienst kunne bevoordee lden. Het gezond verstand zegt ons dat degene die het gevaar bemint er in ver gaat en dat men do plaatsen vluchten moet waar do plagen vallen. Onze groenen zijn van dit gedacht niet. Om de schapen te redden, te behoeden tegen de wretendc wolven, moet men deze wolven in den schaapstal binnen leiden. Niet fijner dan dat is hun fameus red middel 1 M. Dacns gaat den Godsdienst redden met saam te loopen met geus en socio, godhaters van de ergste soort I Hoe dwaas De uitslag is op voorhand gekend. Dat zij zeiven niet veel begoochelingen meer hebben, dat getuigen hunne klachten, huune verzetaanteekeningen vau over eenige dagen. Iu wezeulykheid wat de heeren Daens doen is water brongen op den rooden molen. Dat erkende Vooruit over eeni- geu tijd. Te Gent had eene protcstmceting plaats tegen de kiesbervorming. De kristcno demokraten hadden aan gekondigd dat groepen buitenlieden de betooging zouden bijtreden. Fooruif jub- belde van vreugde en schreef daarop. Wij vernemen dat talrijke buitenlie den aan den stoet van zondag zullen deel nemen. - 't Is eene uitmuntende gelegenheid om met onze broeders (sic) uit de Vlaan deren te verbroederen (sic) om hun den weg naar onze socialistische lokaleti te leeren, ze tot den politieleen toestand te gewennen en ze aan te moedigen ons te vervoegen. Dat is het natuurlijk gevolg voor de groeuea vau huu fameus monsterverbond! Eu noebtaus met zulk middel willeu de heeren Daeas den Godsdienst redden 1 Moeten wij bij hun gekras de schouders niet ophalen Dat ware het onthaal dat ze verdienen maar ongelukkiglijk zij voe ren ons werkvolk bij de socialisten in; zij maken er rooden van en tooncn het, iu plaats het te redden, den weg naar het verderf. Wanneer zullen de oogen open gaan Wanneer zullen de heeren Daens inzien dat zij een verkeerden weg zya ingesla gen, verblind door haat, wraak- en heerschzucht Ongelukkiglijk niets laat ons toe te hopen want zelfs het vermancud woord van don Paus hebben wij hen in den wind zien slaan. - Vereenigt u, roept de Paus.» En de heeren Daens antwoorden: Onmo gelijk het werkvolk zoti zijne leiders ver laten Ongelukkigen I een proces verbaal teekenen, om de herkomst van het stukje te rechtvaardigen. In het wezen van hot meisje lag eono soort van vriendelijk gezag, dat den vrederechter verrftRte en geheel in overeenstemming was met hare schoonheid. Ik zou gaarne een paar schakels be houden, vervolgde Sofie. Geef mij die, mijn heer Talbot. De vrederechter voldeed aan haar verzoek. Ik geloof dat de zaak aan don markies van Charlemont moet overgelaten worden, zegde mevronw Bartinenx. Hij heeft er het meeste belang bij. liet kasteel behoort hem toe eu dus ook de ketting. Het komt mij roor dat liet een verraad zou zijn aan hem gepleegd, als wij dit bewijs aangenomen dat het een bewijs is bij eenen rechter brengen. Juffrouw Lepage heeft gelijk gehad geenen tijd te verliezen, om dit bewijsstuk in zekere handen te geven. llecht gij er dan waarde aan Misschien niet en misschien ook wel, antwoordde de vrederechter ernstig. Alexe Mixtome rust in een vreemd land. Ilij liet geen kind achter dat zijne schande erfde, inaar honderden menschen die hem kenden en liefhadden, zullen zich verheugen als ziju naam gezuiverd wordt van de smet dio er aan Het program van het aanstaande con gres is verschenen. Het zal gehouden worden in het werk manshuis Concordia, Loequenghienstraat te Brussel, op zondag 24 en maandag 25 september. Aan de dagorde I. Inrichting der Beroepsvereenigingenj II. Bespreking van den arbeidsduur voor volwassenen (wetsontwerp-Helle- put.to, dat verledeu jaar, bij gebrek aan tijd uiet kon besproken worden); III. Vergoeding der schade, voortko mende uit werkongevallen (wetsontwerp- Nyssens, iu april 1898 ten bureele der Kamer neergelegd); IV. Werkmanspensioenen, een onder werp waarover de Volksbond reeds een referendum inrichtte, maar waarvoor nog geen enkel stelsel een meerderheid heeft gevonden. De Volksbond acht het noodig, de ver- schillige zienswijze, over dit punt uit bracht, to doen kennen. Het is uoodig «Ut ile verscbillige gedane voorstellen voorge bracht en besproken worden, om to weten of men voor heel het land eene gelijk vormige oplossing zoeken moet. Verslagen en besluiten te zenden aan M. Eylenbosch, schrijver van den Volks bond, Oudburg, 42, te Gent, vóór dea 1 september. Te gelegenheid der zilveren Jubelfeest vau ouzeu achtbaren Volksvertegenwoor diger, den Staatsminister M. Woeste, heeft onze eerzame Senateur, M. Vaa Vreckem, Voorzitter der Catholieke Ver- eenigiug vau Aalst, aan Z. H. Loo XIII, Paus, het volgende tolegram gezonden: - Twaalf duizend catholiekon van het Arrondissement Aalst en van gansch 't Land, te Aalst vereenigd om bet zil- vereu Jubelfeest als Lid der Volkskamer van M. Woeste te vieren, juichen met - eerbied Uwe Heiligheid toe en vragen a Zijnen apostolischen zegen. - (Geteekend) Senateur Van Vreckem. Z. II. Leo XIII heeft zich geweerdigd het volgende telegram in antwoord te zenden M. Van Vreckem, Senateur, Ik heb het genoegen U aan te kondi- gen dat de H. Vader de gevoelens uit- gedrukt te gelegenheid der zilveren Ti Jubelfeest van M. Woeste met vreugde heeft aanteerd en U do gevraagde - zegening schenkt. (Geteekend) M. Cardinaal Rampolla. Er zijn proeven genomen in Finland omtrent de betrekkelijke weerde vau yzer en aluminium voor hoefijzers. Na een ge bruik van zes weken door de kavalerie waren de aluminiumijzers in veel beteren toestand dan de andere. kleeft en de markies zal nog het meeat ver heugd zijn, want de vlek op zijn wapen moet hem hinderon. Hij zal hemel en aarde bewe gen om do zaak op te helderen. Maar de ketting kan een ander hebben toebehoord, ofwel aan den vermoorden mar kies, z.gde mevrouw Bartineux, die niet ge negen scheen om bare overtuiging, dat Alexe Mixtome de moordenaar waa, te laten varen. Dat moet blijken, antwoordde Sofie. Ik heb besloten uit te maken aan wien zy toe behoorde. De rechter Talbot schreef een proeea-ver- baal van hetgeen Sofie en mevrouw Bartinenx hem hadden medegedeeld, deed het stokje ketting in een papier dat hij verzegelde, ter wijl Sofie de twee schakels in hare portomon- naie stak. Een geheim, onbepaald vermoeden zegde het moedige meisje, dat deze ketting een gewichtig bowijsstuk was,om de onschnld van haren vader aan het licht te brengen en den schuldige te ontdeken. Een groot geweld om nieta, zegde mo- vrouw Bartinenx ontevreden. Ik weet niet of ik mij al of niet verwijten moet juffrouw Lepage's zin gedaan te hebben daar ik echter zooveel heb toegegeven, moet ik befcn avond den markies in eenen brief alles mede deelon wat er gebeurd is. (Wordt voortgeut.)

De Denderbode | 1899 | | pagina 1