PROPRIET!] Merhlprijzen. ZAAILANDEN twee Huizen twee Pluizen ZAAILANDEN HerdersemHerdersem S YND IK A AT Rechterlijke kronijk. Renneberg-Zijde Allerhande Nieuws. HUISMEUBELEN, H "CI I Z E KT en Land en Meersch, WINKELHUIS Openbare Verhooping fabrique de Filature et de Tissage et BLANCHISSERIE, Land Bouwgronden Die gemeente geieten op den rand der groene Dendervallei, aan de noordeegrtna van 't Ar rondissement Aalat. Wie keat er aijn klooster niet van Zustera Joaephienen De praehtige Coneerts die daar jaarlijks worden gegeven, en niet min de goede faam der Zastera aelven, hebben het alom bekend gemaakt. Daar, in dat klooster, zal het binnen kort, namelijk den 17 Auguiti, volop feest lijn. De eerweerde Moeder-Overste viert dien dag haar Zilveren Jubelfeest; sedert 31 jaren bestiert z) met een ongewoon beleid en een bewonderensweerde zelfopoffering dat aan zienlijk gestioht dat zij de kunst verstaat zich van iedereen te doen achten en beminnen, zal blijken uit de geestdrift en de uitbundige vreugde, welke te Herdersem heerschen zul len. Immers, dit feest zal geen feest zijn voor de kloosterbewoners alleen ganseh het Catho- litkn Herdersem, de Catholiek* Vriendenkring aan 't hoofd, zal er deel aan nemen. Heel het Gatholüke Herdersem zal weten te toonen, dat het sijne ware vrienden kent, en huldigen en danken kan. Wij mogen niet vergeten dat de Eerweerde Moeder niet alleen is om tejubbelen ook Zuster Agatha en Zuster Catharina vieren den 25" verjaardag van hun aankomst in het Klooster van Herdersem aan die drie Jubilarissen, wensehen wij uit ter harte Proficiat van Reizigers, Klerken en Patroons. Het uitstapje naar Beloeil blijft vastge steld op den Zondag 6 Augustus. Men kan van beden inschrijven iu het lokaal Beyersch Hof. Prijs 3.50 fr. alle kosten inbegrepeu. De Leden, buiten de Stad wonende, kunnen inschrijven per blief mits er het bedrag bij te voegen. Moord te Denderwindeke Woens dag werd voor het Assisenhof van Oost- Vlaandcren de zaak opgeroepen ten laste van Leon Sterck, landbouwer te Deuder- wiuduke, beschuldigd vau moord. Leo Sterck heeft een slecht gedrag hij werkt weinig en drinkt veel. Ziju broeder Benjamin, integendeel, was ieverig eu spaarzaam, ook gingen zijue zaken goed vooruit. Deze voorspoed van Benjamin bad bij Leo afgunst doon ontstaan en sedert eeni- gen tijd kwamen de twee broeders niet meer overeen. Twee jaar geleden hadden zij voor gemeene rekening, steenon ge bakken en te dien gevolge was Benjamin nog 33 fr. «chuldig gebleven, maar bad van zijnen kant zekere kleine geldsommen op Leo te goed. Verscheideue malen had Leo, dronken z\jnde, aan Benjamin het hem verschul digde geld gevraagd, maar telkens had Benjamin geantwoord Komt terug als gij nuchter zijt, dan zullen wij onze rekening sluiteD. Op Zondag 19 Meert, in het begin van den namiddag, zond Leo Sterck zijn zoon Remi bij Benjamin om zijn geld te vragen Benjamin autwoorde hem Zeg aan uwen vader dat hy zelf kome, maar niet als bij dronken is. Daarop kwam Leo zelf. Weldra ont stond er twist en Benjamin dreef Leo buiten. Deze riep tot Benjamin Ik zal u wel hebben Hij begaf zich dan naar huis en legde zich eenigen tijd te slapen. Om 4 uren stond hij op, stak een versch geslepen bajonet in zijnen binnenzak en begaf zich naar de woning van zijnen broeder. Op eenige stappen van daar, trok hij do bajonet uit den zak en ging de ber- bergzaal binnen. Daar er zich niemand in de zaal be vond, riep hij Hé la I kan, ik eene pint bier krijgen? en stootte de deur open, die van de herbergzaal in de keuken leidt. In de keuken bevonden zich Benjamiu Sterck, zijne vrouw, ziju schoonvader Marin Heeregods en zijn knecht Jozef Pegeolet. Na de deur der kouken geopend te hebben, vroeg Leo nogmaals kan ik eene pint bier krygen Zijnen broeder ziende binnenkomen, stond Benjamin recht en antwoordde gij hebt reeds genoeg, ga naar buis Op deze woordeD, sprong Leo naar Benjamin toe en stak hem de bajonet in den buik. Onmiddelijk namen de aanwezige per sonen den moordenaar vast en wildea hem zijn wapen ontnemen, maar Leo ver weerde zich uit al zijne macht, immer j trachtende nieuwe steken aan zyneu broeder toe te brengen. Op het geroep der vrouw kwam einde- lijk Alfons Somers toegesneld en door zijne tusschenkomst zag Leo zich ver plicht de bajonet los te lateo. Hy verwijderde zich al roepende Hij moest mij maar betaald hebben I Reeds eenige uren daarna was Benja min dood. t Leo Sterck houdt staan dat bij door zijnen broeder, dezes vrouw, schoonvader ca knecht aangevallen werd en dat bij zich met zijne bajonet verdedigd had. Do getuigen spreken hem hierin stellig tegen. De weduwe van Benjamin Sterck stelt zich aan als burgerlijke pastij. Leo Sterck is tot eeuwigdurende dwang arbeid veroordeeld. Priesterlijke benoemingen. De E. H. Bessems, jonge priester, is coadjutor benoemd van den E. H. Pastoor van S. Martinus (Akkergem) te Gent. de eenige echte, indien zij rech*treeks *an mijne fibricken gekocht worden iwarte, witte en gekleurde, van »f 98 cent. tol fr. 28.80 den meter effen, geribd, gekwa- drilleerd, bewerkt, Damas, en*, (ong. 3+0 kwal. en 8000 kleurschakeeringen en versch. teekeningen), vracht- •a tolvrij to huil besteld. Monsters per keerende. G. Httimm Fittk vu Zlllt (k.mi.imv.1, Ziritt Botermarkt.- Hodon zaterdag werden -192 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 3930 kilos. TEN BUREELE vau Den Den- derbode schrijft men in op de Nieuwe Vlaamscho en Belgische Illustratie, Ueber Land und Meer, Illustrirte Welt, Alte und Neue Welt, Lectures pour tous enz. Op aauvraag proefnummers gratis. Examen. Wy vernemen dat de beer Joseph Eeman, zoon van den heer R. Eeman, Lid der bestendige Deputatie, het exaam van doctor in de rechten met de allergrootste onderscheiding komt te ondergaan. Bemerken wij dat de heer Eeman iu al zijne vroegere examen den zelfden schitterenden uitslag bekwam. De heer Norbert de Coqueau des Mottes heeft ook met onderscheiding bet exaam van candidaat iu de rechten ondergaan. Onze beste gelukwenschen. Sommake geld gevonden. Op 19 dezer maand Juli is een sommeke geld gevoudeu. De verliezer kan het terug bekomen, mits de noodige voorwaarden, dij den vinder Petrus Van Cauter, wissel wachter ter statie Aalst-Oost en woon achtig to Erpe, Bosschestraat. Ajuinmarkt te Gent, Dok. De jaarlijksche ajuinmerkt zal plaats heb ben op Zondag en Maandag 20 en 21 Oogst aanst. Geen plaatsgeld zal gehe ven worden. Verscheidene premiën wor den uitgeloofd. Verder feestelijkheden. Een schipper heeft uit de vaart van Charleroi eeneu zak opgehaald, waarin een kinderlijkje stak. De zak was met eeneu steen bezwaard. De dramas der razernij. Een schrikkelijk geval heeft zich in de ge meente Loth voorgedaan. Een fabriek werker met naam Moens, bezat een hond, die sedert eenigen tijd teekens van ra zernij vertoonde. Het dier poogde de voorbijgangers aan te vallen on te bijten. Moens besloot zich ervan te ontmaken en terwijl de bond sliep, plofte hij hem het lemmer van zijn zakmes in de keel. De hond bleef ongelukkig niet op den slag dood; hij rechtte sjich op, beet Moens in de hand en viel dan levenloos neer. Moens, die aan de band slecht eene lichte schram bekomen had, gaf er geen acht op en ging 's anderdaags werken als naar gewoonde. In den sckoftijd sneed bij zijne boterhammen door met het mes waarmee hij den bond gedood had. Eenige minuten later werd hij zonderlinge pijnen gewaar. Hij gevoelde eene hevige koorts en een on verdraaglijken dorst. Hij ging in eene naburige herberg een glas bier drinken, en liet de kinderen van den huize aan zijn glas proeven. Eensklaps kreeg hij een schrikkelijken aanval van razernij en be gon te huilen als een wild dier. Met bet schuim op do lippen, beet hij alle voor werpen onder zijn bereik, tafels, stoelen, toog enz. Hij bloedde uit het tandvleesch en beet zich verscheideue tanden aan stukken. Hij liep vervolgens naar huis en beet zijne kinderen in het gelaat. De vrouw Moens ging de gendarmen roepen, en toen deze ter plaats kwamen, vonden zij gansch den huisraad vernield. Moens was nog altijd bezig met zijne kinderen, die van schrik en pyn huilden, te mis handelen. Op het zicht der gendarmen vluchtte hij het veld iu. Hij werd achter volgd cn iu eeu hoek omsingeld. Slechts met grooto moeite konden zij den ongelukkige overmeesteren en hem gekoord naar het gasthuis van Hal voe ren. Verscheideno genecsheeren werden ontboden, en bestatigden dat men wel wezenlijk met een geval van razerdij te doen had. De noodige voorzorgsmaatre gelen zijn genomen ten opzichte van Moens en van zijne slachtoffers. Zijne kinderen, alsook die der herber gierster, die uit zijn glas gedronken heb ben zijn onmiddelijk naar het gesticht Pasteur to Rijsspl gezonden. Er is een onderzoek ingesteld om te weten of Moens gecne andere personen gebeten heeft. Dijnsdag in den vooravond losto de genaamde C. Van Wouwe, oud 19 jaar een wagon hout voor de nieuwe steen bakkerij Ste Marie, van Thielrode, in do statie van Temsche. Hy wilde met den schouder den wagon voortstooton on zag niet dat er een koopwarentrein aankwam die tegen den wagon botste. Het hoofd vau den ongelukkige Van Wouwe werd tusschen twee buffers verpletterd, zooda nig dat de schedel loshing. Oogenblikke- lijk werd bij naar het hospitaal gedragen, waar hij alle geneeskundige zorgen ont ving en men hem bet H. Olysel toediende. Korte stonden nadien gaf hij den geest. Dijnsdag bij het vallen van den avond, vonden de voorbijgangers achter de hoofdkerk te Brugge, eeu tienjarige jongen op don grond uitgestrekt liggen. Hy werd iu een naburig huis biunenge- dragcu waar eeu bijgeroepen geneesheer bestatigdo dat het kind smoordronken was. Hij had alle moeite der wereld om don jongen, die den dood nakende was, tot kennis terug te doen komen. Slechts een uur nadien kon de policiecommissaris Michiels het kind ondervragen dat ver- klaardo, samen met andere kinderen verscheidene herbergen bezocht te heb ben by middel der opbrengst van kleine diefstallen die zij hier eu daar gepleegd hadden, Do andore bengels, wier feiten den zelfden dag bij de policie kenbaar ge maakt waren, zullen tot hun 21 jaar in eene weldigheidschool geplaats worden. De herbergiers die drank geschonken hebben aan de jonge dronkaars, zijn ge kend zy zullen hunno welverdiende straf niet ontloopen. Hij was bedrogen. Men schrijft uit Blankcnberghe, den 19 Ik meen dat ik wel zal doen zoowel in het belang der andere badsteden als in hetODze, de aandacht der policie te trek ken op de werkingen van eene bendo be driegers die hun stieltje uitoefenen op den zeedyk. Zij gelijken buitenmenschen, nog al wol gekleed. Zij bedriegen do mcnschen bij middel van drie kaarten die zij tusschen de vin gers laten glijden met eene ongelooflijke behendigheid een open regenscherm dient hen als speeltafel. Dezen namiddag was ik getuige van een tragisch geval, tusschen de duinen en de Pier. Daar was er een van die bedrie gers aan 't werk. Vior medeplichtigen speelden met hem meê en wonnen, dat is klaar en alzoo kwam het dat talrijke spelers aangelokt werden. Er warer. reeds veel bedrogenen, toen een ezeldrijver bij kwam, die meende dat hij het bedrog ont dekt had en hij waagde 2 vijffrankstuk ken, de winst van zijnen geheelcn dag. Do jongen was natuurlijk zijne 10 frank kwijt, cn gelijk het in zulke gevallen dik wijls gebeurt begon hij aan 't kermen eu eischte zijne centen weêr. De bedrieger werd allengskens benauwd en op het hardnekkig aandringen vau den ezeldrij ver, nam bij do vlucht, achtervolgd door den bedrogene die hem kon inhalen eu er na veel moeite in gelakte hem zijnen.... rehenscherm te ontnemen 1 Do policie zou geen ongelijk hebben onze badsteden van deze oneetlijko kerels te zuiveren. Moordpoging. Dijnsdag namiddag kwam een 27jarige kerel uit Kortrijk in dronken toestand te Sinte-Katherine, aan den bareel van den ijzerenweg, dio geslo ten was. Hij wilde doorgaan ondanks den tegenstand der bareelwachtster, die zag dat de trein slechts nog omtrent 100 me ters van daar verwijderd was. De balda dige kerel nam de vrouw vast en wierp haar ton gronde haar man kwam toege- loopen en trok den woestaard weg, doch deze baalde zijn mes te voorschijn on bracht hem zeven steken toe in liet hoofd. Het slachtoffer viel badend in zijn bloed, terwijl de laffe aanrander de vlucht nam. De geneesheer Talpe, van Cuerne, heeft den gekwetste verzorgd. Een onderzoek is ingesteld. Burgerlijke Stand der Stad Aalat. Geboorten. Mannelijk geslacht 13 99 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. J. De Waaganeer, werkm. mat M. Boemani, z. b. C. Wesamaal, landb. met S. Roggeman, z. b. OVERLIJDENS. B. De Smet, wr Bauwen», metier 62 j. Langeatr. C. Van Nuffel, z. b. 81 j. Klapstr. L. Labay, x. b. 14 j. Vry- heidetr.F. Kiakane, tw. 16 j. wonende te Herdersem. M. Baccaert, we Boone, z. b. 68 j. Lange Ridderstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 22 Juli 1899 Tarwe fr. 17,00 a 18,00 Masteluin 14.50 a 00.00 Rogge 14,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00.00 a 60,00 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 0,00 Aardap. (geele nieuwe) 0 00 a 0,00 Boter per 3 kil 7,20 a 8,IC Eiers de 25, 2,00 a 0,00 Vlas, de 3 kil. 0,00 a 0,00 Viggenen, per koppel r. 35,00 a 55,00 Ajuin. 100 kil. fr.00,00 a 00,00 volg kw. POPERINGE. Hop fr. 126. GENT, 21 Juli Tarwe (per 100 kilos) fr. 18,00 a 00,00 Rogge 13,50 a 14,00 Haver 18 00 a 20,00 Gerst 17,00 a 00.00 Boter per kilo, 2,50 a 2,70 Eiers per 25, 1,80 a 2,00 ANTWERPEN, 21 Juli Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 16,00 a 16,25 Rogge, t 14,00 a 14,50 Wimergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 18,00 a 18,50 Haver, 18,50 a 00,00 Boekweit, 00 00 a 00,00 Boonen, 00,00 a 00,00 Bitterpeën, 17,CO a 00,00 De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,50 a 2,60. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,50 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 0,00 tot 8,00. De eieren betaalde men per 25 sluks fr. 2,00 a 2,25 VEEMARKTEN, GENT, 21 Juli Getalte koopgestelde hoorenbeesten 570 Melkkoeien 35 J Vette koeien 9^ Groote ossen 51 Stieren 6** Jonge ossen 114 Magere beesten 97 Vaarzen 130 Schapen 7 j Varkens 190 Lammeren 0 Loopers 2 Kalveren 90 Viggens 463 Slisren kw. 0.75 kw. 0.65 3» kw. 0.55 Koeien 0.70 0.00 0.50 Vaarzen 0.79 0.65 0.55 Oasen 0.S0 0.70 0.60 Varken. 0,85 0.75 0.00 Kalvera 1.40 0.90 0.00 CUREGHEM-ANDERLECHT, 20 Juli Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 472 1 Koeien en Veerzeu Slieren 3001 751 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,86; Stieren 0,55 a 0,70: Koeien en Veerzeu 0,55 a 0.70. Kalverenmarkt 14 Juli Ter merkt gebracht 1100, te koop gesteld 955. Prijs per kilogram fr. 0,70 a 1,00. BRUSSEL, 21 Juli Kalverenmarkt. Getal te koop gesteld 210 Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,65 a 1,00 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Iluidenmerkl Ossen, 0,75 a 0,90 Stieren, 0,65 a 0,70; Koeien en veerzon 0,75 a 0,80 Kalveren 1,00 a 1,20. J PARIJS-La Villctte. 20 Juli Ter markt verk. i*k. 2ek.3ekil. f Ossen 3370; 3170,1 40 1-25 l-lr •Koeien 1031 996 1-36 1-201-05 j Stieren 299 259 1-00 0-90 0 80 J Kalveren I 1677 1589.1-80 1-60| 1-10 .Schapen 19567 17067 1-85 1-65 1 45 I Varkens —12577 2577 1-56 1-52 1-45 Om uit de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING VAN Landbouwersalem, Vruchten te Velde, 3 Melkkoeien, 1 Rund2 Varkens, Trekhond en Hoenders, te MOOfiSEL, Exterken. I)c Notaris EEMAN, te Erpe, zal op DO.NDEItDAG 3 AUGUSTUS 1890, om 8 uren van den niorpciid. te Moorsel, Exterken, ten hove der IV* L. Van Campenhout, in hel openbaar verkoopen Huisineuhclen, als Kommode en kleerkasscn, stoelen, tafels, banken, stoef, hangende horlogie. gleisen-, stennen-, aarden ijzeren koperen- en linnen keukengerieven. houlen en ziDken emmers, waschkuipen, vleeschkuip, bakmoeli* en meer andere voorwerpen. Landbouwersalem, als Boterkern en melkvat, steenen tobbens en melkteelen, kruiwagens, rolblok, eggen, sleep, handwan cn wanmolen, aal- en bras- kuipen, schuppen, rceken, rieken, zeisen, pikken, gaffels, dorscbvlcgeli en andere voorwerpen. Landgerieveo, alsEene groote hoeveelheid hooi, strooi, mest, aal en brandhout. Beestialen 5 goede melkkoeien. 1 rund, 2 vette verkens, een trekhond, 20 hoenders en 1 haan. Vruchten te velde 100 kuilen hoppe op de hof stede 70 kuilen hoppe op een perceel land te Moor sel, Groenstraat 100 kuilen hoppe en klavers op eene partij land te Heldert, Schuurbekcveld 200 kuilen hoppe op eene partij land te Meldert, .Schuur bekcveld 12 aren 30 centiaren masteluin te Meldert, Schuurbekeveld 6 aren 15 centiaren aardappelen te Meldert. Schuurbekeveld; 12aren 30centiareu tarwe te Meldert, Kloosterhosch 7 aren 70 centiaren aard appelen te Meldert, Kloosterhosch 117 kuilen hoppe op eene partij land te Meldert, Grootenbosch; 13 aren 30 centiaren niastcluiu te Meldert. klaarhaag; 9 aren 20 centiaren tarwe te Moorsel, Bevenkauter12 aren 30 centiaren aardappelen, te Moorsel, l'errekauter 21 aren 60 centiaren koren te Moorsel, Perrekauter 12 aren 30 centiaren aardappelen te Moorsel, Perre kauter. Verdeeld in koopen telks gerief. N. B. De beestialen zullen om I uur namiddag verkocht worden, Du koopen tot 3 franken moeten gereed betaald wordeu, voor de overige koopprijzen uitstel van be- taliog, mits (e stellen gekende en goede borg. OPENBArÊ"=VERKOOPING van gelegen te Wanzele, Cherscamp en Impe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort en met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen, de navolgende goede ren, te weten Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Wanzele, Wanzelekauter, gekadastreerd wijk A nummer 714, groot aldaar ai aren bo centiaren en bij meting 21 aren. palende oost de hecren Lode- wijk Van Biesen en Frans Wys.zuid zelfden lieer Van Biesen en de heer Frans Blondeel, west de Kauterhsan en noord Kinderen Theophiel Blon deel. In pacht zonder termijn bij de kinderen van wijlen mijnheer Emicl Blondeel te Wanzele, aan fr. 42,5o 'sjaars. Ingesteld fr. 1400. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Cherscamp, Billegem, groot volgens meting 36 aren 16centiaren, gekadastreerd wijk E, noorddeel van nummer 565, palende oost de rede, zuid den navolgenden-koop, west jufvrouw De Clercq cn noord de erven Danneboom. Ingest, fr. 1020. Derde koop Een perceel Land, gelegen te Cherscamp, Billegem, groot volgens meting 26 aren 16 centiaren, gekadastreerd wijk E, midden deel van nummer 565, palende oost dc rede, zuid den navolgenden koop, west jufvr. De Clercq en noord vorengaanden koop. Ingest, fr. 1040. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen ie Cherscamp. Billegem, groot volgens meting 26 aren 18 centiaren, bekend bij kadaster wijk ,E, zuiddecl van nummer 565, palende oost de rede. zuid de hceren Auguste Vereecken en Verhulst-De Schaepdryver, west jufvrouw De Clercq en noord vorengaanden koop. Ingesteld fr. 1040. De goederen onder de drij laats'e koopen zijn gebruikt zonder termijn door M. Alphonse Mel- ckenbeek, te Cherscamp en andere mits 127,67 fr. 's jaars. Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen te lmpe, Klauterbosch, gekadastreerd wijk A, west helft van nummer 558, groot deze helft 46 aren i5 centiaren cn volgens meting 45 aren 74 centi aren, palende ten ooste den navolgenden koop,ten zuide M. Drory te Gent en de erven Boyéte Aalst, ten wesie M. Karei de la Hays cn ten r.oorde M. Vital Van den Abecle en Leo Van de Velde. Boomprifs 410 fr. Ingesteld fr. 5oo. Zesde koop. Een perceel Land, geleeen te Impe, Klauterbosch, gekadastreerd wijk A, helft ten ooste van nummer 558, groot aldaar 46 aren i5 centiaren en volgens meting 45 aren 74 centi aren, palende oost M. Drory en juffrouw Van Innis, zuid zelfden heer Drory'en de erven Boyë. west voorgaande koop en noord de heeren Vital Van den Abeele en Leo Van de Velde. I ngesteld fr. 5oo. In pacht zonder termijn, beide leste koopen, bij M. Josephus Van Moorter, te Impe en Frans Van Wesepocl, te Smetlcde, mits 100,5o 's jaars. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag li Verblijf, Dynsdag 25 Julll8yy. lelkens om i uren nanoen, ter herberg i De Af spanning. bij de kinderen Emile Blondeel, te Wanzele, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van en welgelegen BOUWGIION DE IV, te AALST Do Notarissen De Gheest, te Aalst e i Schelfhout, te Oordegem, zullen met gewin van palmslag en gelagen, inliet openbaar verkoopen Stad Aalst. I. 2 Huizen en 4 Bouwgronden, in de Gentschestraal, (Nieuwstraatpoort). II. 5 Bouwgronden, uitkomende inde nieuw ontworpene straat leidende van de St-Jobssteeg, naar de Nieuwbeekslraat. III. 10 Bouwgronden, in de Dirk-Mar- tenstraat. Alles breeder beschreven en met plan aangeduid op bezondere plakbrieven. ZITDAGEN Instel, Woendag 19 Juli Verblijf, Woendag 2 August!18yy» ten 4 uren namiddag, ter herberg - Thierry Martens, bij den heer Eduard Barbier, te Aalat T*"-'A~ Bij' Licitatio. OPENBARE VERKOOPING van twee te Aalst en Z.WILAXDE^ gelegen te Lede, Impe, Zele, Berlaere en Welle. Du Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen i 1. Huis en Grond te Aalst,Molenstraat poort, bewoond door de weduwe Constant Bosschaert. 2. Huis en Grond te Aalst,Molenstraat- poort, bewoond door Edmond Keymeulen. 3. 29 aren, 35 cent. Land te Lede, op hel Steenland, gebruikt door Benoit Ver meulen. 4. 24 aren, 70 cent. Land te Impe, op het Hoogmigelbroek,gebruikt door August Rottiers. 5. 20 aren, 65 ceut. Land te Impe, op Papegemkauter, gebruikt door Petrus Janssens. 6. 90 aren, 67 cent. Land te Zele, op de Eekers, gebruikt door Theodore Van Eet- velde. 7. 78 aren, 85 cent. Land te Zele, op de Eekers, gebruikt door Gustaaf Moens. Verdeeld in zuid- en noordhelft. 8. 62 aren, 20 cent. Land, Meersch en Bosch te Berlaere, in het Oudbroek, ge bruikt door Ch.-L De Graevc. 9. 30 aren. 10 cent. Land te Welle, op het groot Moortelveld, gebruikt door J.-B. Van Mulders. Definitief Verblijf Zaterdag 5 Aiigusti 1899. Ten 2 uren namiddag, ter zittingzaal van het Vredegerecht, ten stadhuize, te Aalst. Om reden van onverdeeldheid. OPENBARE VERKOOPING van te AELST te Aelst-Mijlbeek en Haeltert. De Notarissen Do Ghoost, te Aelst cn Moons, i Lede, zullen in het openhaar verkoopen, de volgende goederen, tc weten Stad Aelst. Eerste Koop. Een huis en grond met schoonrn hof, in de Schoolstraat, gctcekend N" 12, gekadas- Iroerd wijk C, nummer 1105i/2, met eene grootte van 3 aren, 90 centlaren, houdende van de eene zijde aa i een huis vau den heer Van der Gucht en aan den eigendom vau den heer Van der Schucrru, van de an - dcre zijde aan het volgende huis en van achter aa-i grond van den heer De Meester. Laatst bewoond geweest door M. Maurice De Coen De kooper van dezen koop zal moeten opleggen d prijswaardc bepaald ofc fr. 109, van eenige roerend.! voorwerpen rich in gezegde huis bevindende cn waar van de lijst of beschrijving aldaar kan gezien worden. Tweede Koop. Keu huis en grond met hof, ock in de Schoolstraat, geteekend N° 14, gekadastrcer I wijk C. nummer U03u/2. met eene grootte van 2 aren, 40 centiaren, houdende van de eene zijde aa i het voorgaande huis, van de andere zijde aan het huis vau den heer D. -shout eu van achter aan grond van den heer De Moester. Bewoond door den he.cr Jules Du B'Ulle. Voorschreven huizen mogen bezichtigd worden de maandagen, woensdagen en vrijdagen vau 2 tot 3 uren 's namiddags. Adsl-Mijlbeek. Derde Koop. Een perceel land, op den Roosen- kauter, groot een hertaar, 3 aren, 30 centiaren, ge- kadaslrer.rd wijk E, nummer 296. palende ten ooste, ten zuide en ten wesie aan de Godshuizeu van Aelst en ten noorde aan de heeren I): Coen. Gebruikt door de weduwe Ch.-L. II ui w ens. Petrus De Neef en Constant De Smedt. Verdeeld in di ij deelen. Gemeente Haeltert. Vierde Koop. Ren perceel meersch, iu de Ves- sing, groot 29 aren, 74 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 386, palende ten ooste aan den Weg, ten zuide aan de kinderen Sterck. ten wesie en ten noorde aai: de kinderen Peerliock. Gebruikt door Desiré De Ilondt. Boomprijs fr. 00 Vijfde Koop. Een perceel meersch, ook in de Vessing, groot 37 aren, 45 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 310, palende ten oosle De Schryver- Raes, ten zuide aan den zelfden en aan Benrdiclus en Delphme T'Kint, ten wesie Philemon De Houdt, lm noorde aan de hceren DcGraeve en Van Cromp^ont. Boomprijs fr. 5 5. Gebruikt door Charles-Louis Neiriockx. ZITDAGEN: Instel, Maandag 17) ,R_. Verblijf, Maandag 31 Juu 18yj' ten 3 uren namiddag, ter herberg «Het Land va a Riem, bij den lieer Victor Keppens, te Aelst, Nicuwstraat, nabij de Markt. OPENBARE VERKOOPING van een schoon te AALST, in de Kerkstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen .- STAD AALST. Een schoon en aangenaam Winkelhuis met Achtergebouwen allcrvoordeoligst gestaan en gelegen te Aalst, in de Kerk straat, geteekend N° 18 en gekadastreerd wijk AN° 876a, met eene grootte van 2 aren, houdende vau de eene zijde of oostwaarts aan het huis van den heer Aimé Borreman en Zuster, van de andere zijde of westwaarts aan een huis vau den heer Borré Bewoond door den heer Eduard Van den Bossche. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 18 Juli Verblijf, Dijnsdag i Augusti ten 4 uren namiddag, ter herberg Sint Lieven bij den heer Victor Van den Eynde, te Aalst, aan de groote Kerk. De Notaris De Gheest, te Aalst zal in, het openbaar verkoopen I. Een huis en grond, groot 2 aren 36 centiaren, te Erembodegom, buiten de Zoutstraatpoort van Aalst, aan den steen weg naar Ninove, nabij het houten hand. Gebruikt door Alexis Van Londersele. II. Twee huizen en grond, groot 2 aren 60 centiaren, ook te Erembodegem, buiten de Zoutstraatpoort van Aalst, aan de steenweg naar Geeraardsbergen, nabij het houten hand. Gebruikt door Philemon Renneboogh en August Boxstael. Eenige zitting Zaterdag 5 Augusti 1899, ten 2 uren namiddag, ter zittingszaal van het Vredegerecht, in het stadhuis te Aalst. VENTE PUBLIQUE d'une belle comprenant A usage ALOST. Le Notaire DE GHEESTré- sidant a Alost, procédera le Samedi 5 Aoüt 1899, A 2 heures de relevée au prétoire de la Justice de Paix, A Alost. Grand' Place A l'adjudication déflnitive d'une belle Propriété, située A Alost, contigue a la Gare des Marchandises, composée d'une Fabrique A usage do Filature de Jute et de Tissage de Toiles et d'une Blanchisserie, contenant ensem ble un hectare,8i ares, 61 centiares.Jdivi- sée en 4 lots, savoir: lre LOT. Les Batiments de la Fabrique avec le terrain en dépendant, contenant 17 ares, 34 centiares. Et le Matériel consistant notamment en machine A vapeur horisontale de 75 chevaux, (systême Nolet A condensation), chaudière, installation compléte J'éclai- rage électrique, reservoir, tuyaux, transmissions, pièces de rechange et autres accessoires. 2me LOT. Le Matériel de la Filature de Jute. 3m* LOT. Le Matériel du Tissage de Toiles. 4ine LOT. La Blanchisserie contenant un hec tare, 64 ares, 27 centiares, avec 5 reser voirs en cuivre, 7 cuves en bois, 2i euvel- les et 4 brouettes. Les états détaillés du Matériel com- posant les Lots 1. 2 el 3, se trouvent déposés en Vétude de Afre De Gheest, oü les amateurs peuvent s'en procurer des copies, sans frats. Les biens pourrant être visités les Lundi et Jeudi, de 9 A 6 heures. OPENBARE VERKOOPING van te EREMBODEGEM. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen: I. 33 aren, 25 centiaren allerbeste Land, te Erembodegem, op den Molen- kauter, wijk B, nummer 166. II. 8 loten schoone Bouwgron-' n. Ie Eremliodegem, in het Dorp, teu voor hoofde in de Kerkstraat. Zie plan op bezondere plakbrieven. ZITDAGEN Instel. Vrijdag 14 Verblijf, Vrijdag 28 JuU 1899' ten 4 uren, In het Hof van Weenon, bij den heer Adolf De Gendt, te Aalst, aan de Botermarkt. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal met tusschenkomst van den Notaris Van Ham, te Ninove, op Zaterdag 29 Juli 1899, overgaan A. Om 2 uren namiddag, tot de open bare verkooping van verscheidene koo pen Masteluin, Tarwe. Rogge en Havor, te Aalst-Mijlbeek, wijk Zaadbeek, nabij de planterij van den heer Limpens, was sende op landen eigendom van den heer Baron de Pelichy-de Meulenaoro, onder zoeksrechter te Dendermonde, vroeger in gebruik geweest bij den heer Benediktus Vereecken. B. En om 4 uren namiddag, ter her berg van den heer Franciscus Arys, te Aalst-Mijlbeek, in de Langestraat, tot de verpachting van zelfde landen waarop de gezegde vruchten worden verkocht en van oenen meorsch en verder land ge- deel telyk voor 1899 in pacht bij den heer Petrus Borms. OPENBARE VERKOOPING van MKER8CHE1V, BOOMGAARD en ISOSCII De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem. 1® koop. 46 aren, 30 cent. Land, op Brocckveld. Gebruikt door Petrus Sterck en Leo Versnickt. Verdeeld in 2 deelen. 2° koop. 39 aren, 10 cent. Land, op Landdries. Gebruikt door de kinderen van Judodus De Ryck. Verdeeld in 2 deelen. 3® koop.14 aren, 50 cent. Land, op Landdries. Gebruikt door J.-B. Pari ten». Gemeente Haeltert. 4® koop. 25 aren, 20 cent. Boom gaard, in den Eede. Gebruikt door Constant Fahy. Boomprijs 450 fr. Verdeeld in 2 deelen. 5° koop. 17 areD, 40 cent. Bosch, in den Larenbroeck. Gebruikt door Ben. Van den Steen.Boomprijs 510 fr. 6® koop. 33 aren, 60 cent. Land, op den Bril. Gebruikt door Felix Sterck, grofsmid. Boomprijs 635 fr. 7e koop. 31 aren Land, op 't Soncks- veldeken. Gebruikt door Charles De Smet. Boomprijs 135 fr. 8" koop. 7 aren, 40 cent. Land, op den Grootkauter. Gebruikt door J.-B. Van Boven en de kinderen van Joseph Coppens. 9® koop. 14 aren, 10 cent. Land, aan de Plaats. Gebruikt door het Klooster van Haeltert. 10* koop. 9 aren, 50 cent. Land, op den Brilkauter. Gebruikt door Char les De Smet. 11* koop. 7 aren, 50 cent. Land, op den Brilkauter. Gebruikt door Fr. Van den Steen en Martin Saey. Boom prijs 75 fr. 12° koop.— 15 aren, 20 cent. Land, op den Droeskauter. Gebruikt door Ed. Van den Bruelle.

De Denderbode | 1899 | | pagina 3