Landbouwprijskamp Een en ander. 'T LIBERA- tLISUUS is eene vrijdenkerij ge worden. En 't li- beralismus kan niets dan SLECHT VOLK kweeken. (Getrokken uit de gazet, van Pie Daens van 5 october 1890). In een brief Dood van M. Paquay. Provinciale Tentoonstelling 0. L. V. van Lourde H. Hart Montmartre te Par Allerhande Nieuws. voor beide Vlaanderen te Gent. De regionale wedstrijd voor peerden, landbouwalm en neerhof heeft zondag laatst plaatst gehad op S' Pietersplein te Gent. Beide Vlaanderen waren er verte genwoordigd. De prijskamp voor hoornvee en zwijnen is om gezondheidsredenen uitgesteld. Doze moest plaats hebben den zondag 23eQ Juli en in dezelfde stallen, 't Is spijtig 1 De peerdenprijskamp was hoogst merk- weerdig, wat men ook elders beweere. Men vergeet te dikwijls dat, in de Natio nale Prijskamp te Brussel, de andere provinciën, voornamelijk Brabant, de Vlaanderen ten achter stellen met peer den of veulens in de Dendervallei aange kocht. Moesten wij aan al die prijswin- ners hunnen kerstenbrief vragen, wij zou den meestal bovinden dat bet vlaamsche dieren zijn, of ten minsten dat hunne voorouders Denderwater gedronken heb ben. Wij doen bij eerste gelegenheid zoo eens een bezoeksken In de nationalo ten toonstelling van Brussel. Niettemin hoort men alom in de vakbladeren het duintjen: 't Brabantsch peerd ligt verre boven 't Vlaamsch ra3. Do Vlaanderen gaan achteruit. Het is hoog tyd dat er eeos een ander voosken gezongen wordt en dat de waar heid eens openlijk gezeid worde, anders zouden wij wel eindigen met op onze beurt ook te herhalen wat men ons gedu rig vorenzingt. Al wie ernstig en met kennis van zaken de Prijskamp van Gent heeft gevolgd moet bekennen dat Vlaanderen nog steeds mag roemen op uitstekende landbouwpeerden de schoonste welke men ergens vinden kan. 't Geen waarheid is dat is dat niet alleen in de Denderstreek maar gansch Vlaanderen dóór, het peerdenras verbe terd is. Oudenaerde en S' Niklaas zijn hoog geklommen dank aan de goede veu lens en voorttelers in do Dendervallei aangekocht. West-Vlaanderen heeft reu zenstappen gedaan op denzelfden weg met Denderveulens. De eerste prijs der hengsten Bristol van M. De Baene uit West-Vl&anderen is een Denderling Wij geven de lijst der prijswinners van 't Land van Aalst. Hengsten 2* prijs de W® De Mey, Hemelveerdigem met Maximus. 3e prijs Jul. Van Landuyt van Geerardsbergen met Baron II. 4® prijs, W" De Mey voornoemd, met Bravo. 5e prijs, Vanderschueren Aug. van Pa- ricke met Lione. 8* prijs, Vanderschueren Julius van Appelterre, met Jaruac. In de klas der drijjarige hengsten be komt M. Vanderschueren twee prijzen met Oranger en Velox, deze laatste eigen broeder van Jarnac, en beide zonen van Gerfaut II. In de klas der tweejarige peerden ko men de stallen van Vanderschueren, van De Ceuleneer, beter gekend onder den naam van den koster van Appelterre, en de kinderen De Noose van Lede, (met ClairoD) voor. Voor merriepeerden zyn beloond M. Langendries van Meerbeko (2° en 3® prijs^ De Nevo van Neighem (2® prijs), Maes- franck van Nieuwenhove, De Moor van Oom bergen, De Vulder van Maria Lierde. M. Michiels van Woubrechtegem 1® prijs der dryjarige morriön, benevens Van Crombrugghe van Smeerbebbe, Pessemier van Voorde en Langendries. Voor do tweejaars De Ceuleneer voornoemd (5®), Mattbys van Hemelveerdigem (1®), An- theunis van Maria Lierde (3®). Voor de loten *an óéuen heDgst en acht merriën bekomt het Comicc Ninove den 1® prijs (500 fr.) met Jarnac als hengst, de merriën van M. Langendries en De Neve. Het Comico Geerardsbergen 2* en 3® prijs (400 en 300 fr.) met de hengsten Maximus van De Mey en Major van M. Ed. Vanderschueren. Dit laatste peerd schijnt ons miskend te zijn geweest op den Prijskamp te Gent. Major is een hoogst verdienstelijk peerd ea een stamvader. Dit belangrijk punt zou moeten in acht genomeD worden in alle ernstige keuringen-. - De Gustibus non disputandum, Geen twist over keus I Wij sluiten met het pluimgedierte. Ouzo stadsgenoot M. G. De Smedt prijkt met eer in de prijskampen van Mechel- sche witte, Ringslagcrs, speelderkes. M. Nestor Schaltin houdt de reputatie van 't Aalstersch reuzenkouijn in eere, terwijl Mejuffer Van Bever van Nieuwerkerken al de prijzen weghaalt met hare gekende brakelsche hoenders. le prijs van 't lot, (één haan twee hennen), 1® en 2® prijs voor hanen, 1® en 2e prijs voor hen nen. In twee woorden gezegd merkweerdige prijskamp, veel volk en groote eer aan 't zuiderlijk Vlaanderen, waar de boeren van ouds bekend zijn als uitstekende kweekers cn vernufte landlieden. Het dnenaism, lioop der socialisten. Donderdag avond der verledeoe week, werd, in 't Volkshuis te Brussel, eene belangrijke zitting gc- houdeu. De chefs der collectivisteu heb ben er het vraagstuk van 't cartel lang durig onderzocht en besproken. Gezel Vandervelde zegde Indien het drijvoudig verbond niet gesloten wordt, zal de socialistische partij een democratisch verbond sluiten met de vooruitstrevers en de christene democraten. Gezel De Brouckcro, gemeenteraadslid van Brussel, verklaarde 't volgende De partijen zullen eindigen met zich - te verzamelen volgens hare economi- sche strekkingen catholieke bewaar- ders en liberalen vau den eenen kant, socialisten en christene democraten van - den anderen. Er wordt in de clericale partij eene uiterste linkerzij gevormd. De christene democratie (of volkspartij) is geroepen om eene machtige uitbrei- - ding in Vlaanderen te nemen. Zij zal de bewarende partij vernietigen. 't Is naar haar dat de socialisten 1 - hunne blikken moeten richten. j Gezel De Brouckere herhaalt hier slechts, maar in andere woorden, wat J gezel Vandervelde uitriep f Priester Daens zal de baan breken langs waar de socialisten, de roode vaan aan 't hoofd, de Vlaanderen zullen bin nendringen. De bevolking van Europa. De bevolking van ons werelddeel is in 10 jaar geklommen van 343 tot 380 millioen, ver deeld als volgt Europeesch Rusland 106,200,000 Duitschland 53,300,000 Oostenrijk 43,500,000 Engeland 39,800.000 Frankrijk 38,500,000 Italië 31,300,000 Spanje 18,000,000 België 6,500,000 Europeesch Turkye. 5,800,000 Rtimenië 5,600,000 Portugal5,000,000 Zweden 5,000,000 Nederland 4,000,000 Bulgarië 3,300,000 Zwitserland 3,000,000 Griekenland 2,400,000 Denemark 2,300,000 Servië 2,300,000 Noorwegen 2,000,000 België telt 220 inwoners per vierkante kilometer, Italië 169, Nederland 149, Engeland 126, Duitschland 97, Zwitser land 73, Frankrijk 72, Oostenrijk 69, Spanje 36, Ruslaud 20, enz. in afklim mende volgorde. de opgoschorste priester Daeus u Gelijk ik het meer dan eens heb ver- n klaard, zal ik nooit deelnemen aan eenige anticlerikale betnoging noch zelfs tegen de regeeriog ik strijd voor a de E. V. en het A. S. met al dezen die a deze rechtveerdige en democratische a hervormingen verdedigen, a M. Daens wil aan geene anticlerikale betoogingen, noch aan eene tegen de regeering deelnemen, maar de liberalen en socialisten wier bondgenoot hij is, en aau wier betoogingen hij deelneemt, ver klaren luid op dat bunne betoogingen anticlerikaal zijn en zij alleenlijk ten doel hebben 't catholiuk ministerie omverre te werpen. Nu, moesten de liberalen en socialisten met de medehulp van priester Daens hun doel bereiken, dan zou hier weldra de godsdienstvervolging met nog meer hevig heid dau vroeger woeden. En priester Daens zou verantwoorde lijk zijn voor God on 't Vaderland over de zegepraal der goddeloozen. Het drenken der peerden. De arabieren, die als groote peerden vrienden bekend zijn, geven, niettegenstaande het heete klimaat van hun land, hunne peer den maar eenmaal per dag te drinken. Ze zeggen dat veelvuldig drinken het zweeten bevordert en daardoor de dieren krachte loos worden. Aan oude peerden geven ze langer lijd om het voeder te gebruiken dan aan jonge dieren en zieke peerden laten ze maar weinig alleen ze laten er andere peerden bij tot gezelschap, in de meening.dat dan de wonden sneller genezen.want bij ziekte in de eenzaamheid lijdt het vee ook. Een eerlijk man te allen stonden is aan zijn eerlyk woord gebonden. "Vochtige woning. Een eenvou dig middel om te weten, of een schijnbaar vochtige woning voor den mensch bewoon baar is, zonder schade voor zijne gezond heid, bestaat daarin de bedoelde kamers dicht te sluiten en er een nauwkeurig afgewogen hoeveelheid versch gebrand en fijn gestampt kalk in Deêr te zetten. Na verloop van 24 uren weegt men de kalk weder en let op 't verschil in gewicht. Bedraagt de toenemiog van 't gewicht meer dau I p. c., dan zijn de vertrekken, wegens do groote vochtigheid der lucht, voor do gezondheid der meuschen, scha delijk cn mogen met bewoond worden. Er moeten dan maatregelen genomen worden om iu zulke woningen het vochtgehalte der lucht te verminderen, wat door 't ge bruik van open heordeu, waarin coke ge stookt wordt, 't best te doen is. Het blad La Croix deelt de volgende particuliere correspontie mede Toen de bladen bekend maakten, dat Z. H. de Paus eene ernstige operatie, welke zijn leven in gevaar stelde, zou ondergaan, wilde een kind van 13 jaren, beboorende tot eene welgestelde familie te Genua, aan God zijn leven opofferen voor de gezondheid van den Opperpries ter. Het liet zich daarover uit aan zijuen biechtvader, die de zuiverheid van diens geweten kennende, na eenig nadenken aan het kind antwoordde, dat hy het doen van deze belofte zou aannemen, en daar om vroeg de priester of het kind bereid zou zijn tot sterven. Dat is juist wat ik verlang, antwoord de het kind, ik wil mijn leven geven om dat van den Paus te behouden. Bij deze verzekering, gaf de priester het verlaagde verlof en na het aanbod te hebben gedaan, keerde het kind naar zijne ouders terug. Des avonds werd het ziek en twee da gen later stierf het met een glimlach op do lippen, na vernomen te hebben uit de bladen, dat do operatie goed gelukten het gevaar geweken was. Dit feit werd den Paus verhaald, die een onderzoek liet instellen en zich van do werkelijkheid van dit offer en van de aanneming door Onzen Lieven Heer ver zekerde. Men moet aan dit offer de won dere gezondheid, welke Leo XIII geniet, toeschrijven I Het staat vast, dat kort na do operatie, een Prelaat, bij Z. Em. Kar dinaal Rampolla op audiëncie zijnde, dezen hoorde zeggen De Paus schijnt krachtiger dan vóór ziine ziekte de H. Vader wil alles zien, alles doen, beweegt zich met meer leven digheid dan voor de operatie in één woord, bevindt zich veel beter dan vroe ger. - De socialistische groep der Kamer heeft als toegevoegde leden van de com missie der XV aangeduid citoyens Ber- trand, Smeets en Bastien. Postzegels. Deze maand was het vijftig jaar geledeu dat de eerste postze gels in België uitgegeven werden, en, sprekende van zegels, zoo lezen wij dat Duitschland, met het begin van de nieuwe eeuw, ook een nieuw stel postzegels zal krijgeD. Deze zegels zullen langwerpig vau vorm zijn, even als de amcrikaansche Colombus-zegels zij zullen, op 's keizers verlangen, tafereelen uit do geschiedenis van Hohenzollern-Huis to zien geven. Daar moesten onze dierenbescher mers zijn Iu het verslag vau eenen in Holland gehouden wedstrijd voor trek honden leest men Op het terrein waren de enkele deel nemers met hunne honden, ouder en voor hun kar gespannen, bijeengekomen. Eerst werden de honden onderzocht. Toen moesten de honden loopen onder karren, beladen met zes,acht of tien man. Daarna werden de bespanningen gekeurd. Hier beboet men de hoveniers die bunne hondenkarren met 300 kilos vracht laden. Blauw, groen, rood of de Cartelkouskens. Wij lezen in het Handelsblad van 20 dezer De ruiterij is volledig. De kinderen der gemeentescholen, die morgen moeten paradeeren op de Meir met driekleurvlaggen en strikken om te doen vergeten dat die heeren van het college aanspannen met de roode duivel- jagers die kinderen hebben voor die parade nieuwe kouskens gekregen, ter wille der kleurenharmoDie, beweert do schepene van schoone kunsten. Om die harmonie aangenaam te maken aan de oogen van de Cartellisten, heeft men die kouskeus gemaakt in de drie cartelkleuron blauw, groen, rood. En als die beentjes zullen bewegen over de Meir, en de cartelkleuren defi- leeren, zal schepene Van Kuyck geluk- wenschen ontvangen van al de daar vereenigde vaderlanders. Het cartel for-ever tot aan de beenen van knapen en meisjes toe Waarlijk, zo hebben nu de zwanze vollodig gemaakt en het orgaan der radi cale vereeniging Eendracht heeft stof om andermaal op te komen tegen het mis bruik der politieke straatparadeu met de kinderen der gemeentescholen. Een boer vette zijnen wijngaard met het mest van vier beesten van een schaap, van eenen aap, van een varken en van eenen leeuw. Eu do man zei voor zijne reden Wie te veel van dezeu wijn zal zuipen, zal een van deze 4 dieren na apen in zijne manieren, ofwel hy zal gelijken aan een onnoozel schaap, ofwel bij zal de zotte grillen napoetsen van eenen aap, ofwel hij zal vuil en onrein zijn als een varken, ofwel hij zal wreed en woest zijn als een leeuw. De wijze man zei het ook, in het boek der spreuken De wijn heel zoet en glad wel doof de kele leekt, Maar in den buik hij dan gelijk een slange steekt Pbologrnpliiën van den Praalstoet opname van den heer A. Palatzky, zijn ten Bureele van De Denderbode te ver krijgen. Degenen onzer lezers die er van begee- ren kunnen zich van heden af laten in* schrijven. Prys der 14 verschillende groepen 20 Ir.; 1 groep alleen 2 fr. per stuk. M. Paquay, socialistisch volksverte genwoordiger van ZoningeD, is donderdae morgend gestorven in de armen van zijn vroegeren vriend, M. Sergeant, pastoor van Rebaix. Oscar Paquay, te Lessen geboren den 5 december 1851, ging ter school in het collegie van Ediogen en studeerde de let teren te Antwerpen. In Frankrijk werd hij seminarist, maar hij verliet het gees telijk kleed, en reisde door Duitschland on Engeland, van waar hij terug in Bel gië kwam. Hier sloot hij zich aan bij de socialisten. Sedert lang reeds, was M. Paquay on geneesbaar ziek. In de laatste maanden ontving hij dikwijls den priester bij zich. Hij is met de grootste zorg opgepast ge worden door zijDe familie en door de zus ters van liefde. Verleden Woensdag heeft bij met volle verstand zijne biecht gesproken. Hij had overigens reeds herhaaldelijk den wensch uitgedrukt, een priester bij zijn sterfbed en eene godsdienstige begrafenis te heb ben. Woensdag nacht heeft hij de laatste HH. Sacramenten ontvangen. De priester was bij hem, toen hij donderdag morgend den geest gaf. God gunne zijne ziel de eeuwige rust. Geen enkel socialistisch blad durft de omstandigheden van zijn afsterven meê- deelen. 't Is omdat zij de logeustraffiug zijn van geheel zijne politieke loopbaan, en een bewijs hoe een ontwikkeld mensch met den dood voor oogen, noodzakelijk de waarheid van 't christendom moet in zien. VAN GENT. De Commissie van Krijgskunde in de Tentoonstelling, bomt bepaald het pro gramma vast te stellen vau het groot krijgsfeest dat door de regimenten van het Gentsch garnizoen, zondag 30 juli, om 2 en half ureu op den Velodrom van den Boulevard der Godshuizen zal gegeven worden. De twee deelen zullen met eene ware kennis van zaken samengesteld "zijn en zullen aantrekkelijkheden zonder weerga daarstellen Samenwerkende oefeningen met flouret, oefeningen to paard, schermen met de bajonnet, springen met hinderpalen, quadrillen met den stok door meer dau 300 soldaten, verbeelding van een voet en geschut gevecht door een escadron, wapen en vuuroefeningen door 300 soldaton, ontploffing van gemonteerde schuttery- stukken, kracht en salvobewegingcn en algemeen défilé. Ziedaar de groote trek ken van het buitengewoon feest, dat niet nalaten zal eene overgroote menigte naar zich te lokken. De pryzen der plaatsen zijn als volgt vastgesteld:Tribunen 3 fr., Pplaats 2 fr., 2° plaats 1 fr. De rijtuigen zullen geenen toegang tot de dreef van den velodroom hebben, on zullen moeten plaats nemen op den Gods huizen Boulevard. Het is zondag 30 juli, dag van het groot krijgsfeest dat op den Velodrom zal gege ven worden, dat het uitmuntend muziek korps der grenadiers, om 7 uren 's avonds een buitengewoon concert, in de tuinen der tentoonstelling zal komen geven. Het muziek zal te Gent om 4 u. 45 aan komen met den trein die Brussel om 3u.53 verlaat. Het zal van hier om 10u.20 vertrekken, 't Effektief bevat 60 artisten- muziekanton. De grenadiers begeleid door bunnen luitenant-vaandrig zullen aan de Zuidstatie ontvangen en in korps, vooraf gegaan van klaroenen en van een muziek van het garnizoen, naar de tentoonstelling geleid worden, waar hun eene lichte maaltijd zal aangeboden worden. Onze lezers zullen wellicht met genoe gen vernemen dat geene verhooging van prijs zal gevergd worden voor dit buiten gewoon feesten dat de ingangprys op 50 centiemen vastgesteld blijft. Men verzekert ons dat buitengewono aanstallen gemaakt worden voor het nachtfeest dat, den zondag 20 oogst, in de tuinen der tentoonstelling zal gegeven worden. Nooit zal men een programma gezien hebben dat zoovele aantrekkelijkheden bevat. Onafhankelijk van de verlichtingen, van het vuurwerk, van de algemeene ver siering der hoven, der lichtprojectiën en van het medewerken der 6 muzieken van af 6 uren 's avonds tot middernacht, zul len er oieuwe aantrekkelijkheden zyn, die den luister en de beweging van het feest zullen ophelderen. Het militairfeest welke zondag 30 oogsi, zal plaats prijpen, belooft ocne der schit terendste plechtigheden te zijn, welke men in dien aard. in België zal gezien hebben. Het samenstelling der kunst van de 19® eeuw zal zeer belangrijk en zeer merk waardig zijn. De toetredingen komen in overvloed toe, en de uitstalling zal met veel takt gedaan worden. Tentoonstelling van Kunstenaars- werken van Oost-Vlaanderen van 1800 tot 1895. 1° De tentoonstelling zal geopend wor den den 17 oogst. 2° De werken voor de tentoonstelling bestemd moeten van den 24 tot 27 juli overhandigd worden. (Dien termijn zal streng in achtgenomen worden). 3° De kunstwerken, aan bijzondere tc lioorend, worden afgehaald en terug huis besteld door de zorgen van de coi missie. 4° De commissie neemt op zich: a vervoeroDkosten op den ijzcrenweg, gt en keeren (bijzonder tarief n° iv) voor werken door haar gevraagd. 5° Het uitvoerend comiteit zal op rel ning van wien het behoort eene vèrzckeh nemen tegen den brand en zijne gevolgi 6° Het lokaal zal dag cn nacht, zooi binnen als buiten, aan eene bijzondi waakzaamheid gesteld ziju. 7° Do door den ijzcrenweg verzond colis, moeten het volgende adres dragi Aan de Commissie van Schoone Kw ten Provinciale Tentoonstelling, ter tie Gent (St-Pieters). Ter herinnering: De personen dio hun aansluitingsbulletijn niet gezond hebben worden verzocht het zoo spoe mogelijk te doen toekomen. BELGISCHE BEDEVAART naar en naar het 1. van den 21 tot den 31 Augustus, bezoek van den Berg S' Michel het heiligde van Sl° Anne d'Auray en Bordea; II. van den 22 tot den 30 Augustus bezoek van de sohoone Kathedraal van Chi tres en van de stad Bordeaui onder het geestelijk bestuur der EE. PP. Capuciji «O» I. VERTREK. Den 21 Augustus,' Bergen rond den middag, van Charleroi r 11 uren, van Antwerpen van Brussel L en Gent in den voormiddag. Den 22, verblijf bij deu Berg S' Mid Nachtverblijf. Den 23, bedevaart naar Anne d'Auray. Vertrek 's avonds en il komst te Lonrdes den 24, in den namido TERUGKOMST. Vertrek uit Lom den 29, 's morgens, naar Bordeaux. Nu verblijf. Vertrek den 30, en aankom* Parys tegen 5 uren. Nachtverblijf. —I 31, bedevaart naar het H. Hert van Mi martre. Terugkomst in België den zelfdeat 's namiddags. Prijzen der kaarten Bergen 1" klas 178, 2° klas 113, 3° klu Charleroi 180, 114, Brussel 186, n 118, Gent 187, 119, Luik 188, 120, Antwerpen 190, 122, II VERTREK. Den 22 uit Bergen en Cl leroi rond den middag, en nit Bruussel, Luik en Antwerpen in den voormiddag Nachtverblijf te Parjjs. Den 23, beden nar bet H. Hert van Montmartre. trek, rond den middag, naar Chartres, ali wij de schoone Cathedraal zullen bezoek die wel bet prachtigste gothiek gebouw Frankrijk is, en wier relikwieën wjj zt vereeren. Vertrek's avonds. Den 24 aankomst te Bordeaux omstn 6 uren 's morgens. Vertrek rond den dag, om te Lonrdes aan te komen te 7 30 ('s avonds). TERUGKOMST. Vertrek uit Lom den 29 's morgens, om in België terng tai den 30 voormiddag. Prijzen der kaarten Bergen 1° klas 147, 2* klas 92, 3" klu Charleroi 152, 94, Brussel 156, 97, Gent 157, 98, Luik n 160, 100, Antwerpen 161, 101, Prijzen voor verblijf en verdere koste Voor dezen laatsten trein kunnen w; kosten van verblijf, vernachting, kost en tuigen ten onzen laste nemen mits vergoed van 105 fr. in eerste klas, 65 fr. in tweedi derde klas. De personen in tweede en üt klas reizende kunnen nochtans de verbl kosten van eerste klas nemen. INSCHRIJVING. De lijsten zullen* 10 Oogst gesloten worden. In geval van i tig beletsel zal het gestorte geld teruggege worden tot den dag vóór het vertrek. Voor de personen die zich na den ln Oo laten inschrijven wordt de prys verrneerd met 5 franken. Die vermeerdering zal str geeischt en in de kas der arme zieken ges: worden. Voor de inlichtingen en inschrijving wende men zich tot C. Van dk Putte-Goossï uitgever van den Denderbode, Aalst- Naar Dendormonde. Wij nemeu dat P. Daens, held vau Chipl heden woensdag is gedagvaard om vrijd aanst., voor den heer Onderzoeksrechl te Dendermonde te verschijnen, om leedigingen toegebracht aan deu beer Vi derechter onzer Stad in date 30 Juni Programma van 't CONCEi welke zal gegeven worden door de I niuklijke Harmonie,op Donderdag 27 J 1899, om 8 en half uren 's avonds, t kioske, Groote Markt, onder het bestt van den beer F. L. Van den Bogaerde. 1. Les Emigrants, ouverture Turii 2. Polonaise pour Bugle, uitgevoerd do M. D'Houdt. 3. Une fête h Aranjuez, fantaisie Demersem 4. La Grève des musiciens, Get Aalst. Diefstal.Zondag avoi rond 10 uren, hebben de politieagent! Gits, De Veylder en Buys een kerel a« gehouden woonende Geerardsbeiscbet steenweg alhier. Hij had juist eenodw hemden ontvreemd bij de W® De Smcü winkelierster, ia de Lange Zoutstraat.

De Denderbode | 1899 | | pagina 2