Zondag 0 Augusti 1899. .1 centiemen per nummer. S4ste Jaar 3388 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Leest en oordeelt! De Moordenaar? Muziekschool van Aalst. ZONDAGRUST. DE DENDERBODE. Uil blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder iagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frant; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, tr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwilantië» door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuique suum. Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen hij accoord, Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen deD dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen sich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 5 Augusti 1899. Welk raag toch de rede zijn van den bitteren haat tegen de katholieke partij van wege onze groenen Van waar die dolle woede waarmede zij het katholiek ministerie aanranden Ziehier, lezers, wat onbeschofte leugen, gevloeid uit de pen van M. Plancquaert, die hare ronde beeft gedaan in de roode en blauwe gazetten. Het Recht heeft durven schrijven Gedurende 15 jaren behield zij n (de katholieke partij; het meesterschap li en stemde geen enkel wetje hoe klein ook, ten voordeele van het volk. Drukkende belastingen op de kleine n standen, verplettering der burgerij, verachting der ouderlingen, ver- stomping der jeugd, dit alles zal in b zwarte letteren in de geschiedenis der roemrijke uapuauABJUOA aangeteekend n worden. Wezenlijk, moet men niet zeggen dat de groeno onbeschofdheid geen palen meer kent Is ieder woord geene leugen tegen de sterren op Eu zeggen, als het u belieft, dat de. schrijver dier regelen toch schaamteloos genoeg is zich nog kristen - te noemen. Wio zoo iets uit kramen durft, verdient alleen de verach ting van alle eerlijke lieden, van alle rechtzinnige en waarheidminnende men- schen. Wij gaan voort het uittreksels te geven uit den Werker; het is in dat rood gazetje van den rijken socialist en overlooper Terwagne dat wij dit lezen Gij ondervindt maar al te laat, ver- volgt Het Recht zich tot de regeering wendende, dat het niet genoeg is be- schermd te zijn door de bajonnetten, n kogels en moordgetuig, gereed om op het volk te doen renden wanneer het v zijne rechten vraagt; gij ondervindt nu dat het niet genoeg is het land te her- scheppen in eene echte bureelratterij, nieuwe posten in het leger, magistra- tuur en overal om uwe vrienden in te steken, opzichters en toezichters die - niets te weeg brengen, en enkel 's lands kaas helpen opeten. Wat opeenstapeling van hatelijke leu gens Alles willen wij niet weerleggen; er zijn in dat artikel veel dingen zoo vaag en onbestemd vau die algemeene beschuldigingen op niets gesteund, lage ophitserij weerdig eeuer vijandelijke pen, welke ieder weldenkende man zal beje genen met de verachting die zulke lijnen verdienen. Wanneer hij echter raaskalt dat de regeering niets deed voor den werkman, dan zijn we verplicht tot dat bijtend heerschap te roepen Leugen Heer Flankaert, gij liegt cd, wat meer is, gij weet dat gij liegt. Gij hebt te veel reeds blauwe eu roode kost verteerd het is WIE IS NAAR HET HOOGDUITSCH van EDUARD WAGNER 85"* VERVOLG. Dat komt niet overeen met wat de graaf mij van hem al vertelde, zegde mevrouw. Maar het kan toch welzijn. Ik kan mij gee- nen goeden, liefhebbenden vader denken, die zijne dochter alleen naar Frankrijk laat gaan om eene plaats te zoeken, zonder er zeker van te wezen dat zij vrienden en een dak zal vinden. Wat zou ervan haar geworden zijn als zij niet op Charlemont ware gekomen De markiea loosde eeneu zueht van ver lichting. Ik hoop dat zij zoo goed is, als gij denkt, zegde hij. Maar zij is te geheim en dat bevalt mij niet. Naar myne begrippen van fatsoen past zij u niet. Ik acht het mijn plicht u mede te deelen dat Filip I'iron mij gezegd heeft, dat het meisje laatst niet tusschen de klippen was gevallen, maar zich met eenen man iu den tuin bevond Filip loog om haar te red den. jj uw gewone om niet te weten welke vleiende bekentenissen de liberalen en so- cialisten niet hébben gedaan in eeuc jj vlaag van rechtzinnigheid, wij nemen het aan. Om uw geheugen wat te verfrisschen, door haat en woede uit zijn lood geslagen, geven wij er onder de duizenden eene enkele: gij kunt ze, meester Flankaert, overwegen a's uw opgewonde geest wat kalmer en bedaarder zal geworden zijn. Wij hopen echter niet dat gij uwe leugens zult intrekken; wij hebben daartoe, hei laas I te voel reden. Uit het liberale Journal de Mons. Wat al werken wat al hervormingen in vier jaren tijds De katholieken hébben België op den eersten rang der - natiën geplaatst welke vastberaden het r maatschappelijk vraagstuk aangevat en n en beginnen op te lossen hébben. y Zékere hervormingen bij ons inge- stéld hebben als bijna volmaakte toon- n beelden aangenomen geweest door de groote westersche mogendheden. Wat belieft er, meester Flankaert Zijn artikel is des te hatelijker, dat het verscheen op het oogenblik dat de katho lieke regeering een wetsontwerp aankon digde betrekkelijk de pensioenen der werklieden. Het schrijver van meester Flankaert was aan een slecht adres gericht. Wij zijn overtuigd dat hij wilde spreken van zijne bondgenooten, de geuzen. Dan M. Planc quaert zoudt ge t'akkoord geweest zijn met uwen rooden chef. Ziehier wat hij zegde in 94 te Charleroi op oenc socia listische meeting. Het liberalism, vrienden werk- lieden, heeft nooit voor u iets ge- - daanJa l toch nochtans, het b heeft het beeld van Jesus, die - wijl hij stierf het votk zegende, van uive oogen verwijderd. Het heeft u de hoop tot een beter leven onttrokken en n wat heeft het u in ruiling gegeven n NIETS n En gij, lezer, wat zegt ge van de goede trouw der groene demokraten Wat heb ben zij dan reeds tot stand gebracht om het recht te hebben zulke grove beschul digingen te opperen Wat hebben zij ge- duan in het voordeel der werklieden NIETS Ja, toch zij hebbon meetiugs gegeven en zij hebben hetgeloovige volk opgehitst tegen zijne weldoeners Zij hebben haat en woede gezaaid waar vredelievende woorden dienden gesproken te worden Zij hebben twist en tweedracht doen heerschen in de familie van arbeid en nijverheid waar volstrekt voor het welzijn van iedereen vrede heerschen moet. Ja, dat hebben de groenen gedaan. Vier jaren lang heeft onze ex-vierde in de Kamer gezeteld. En hij, de aanvoerder wat werk heelt hij daar verricht 'l Welke wetsontwerpen heeft hij daar onderteo- kend en neêrgelegd Heeft hij iets gedaan voor het pensioen der werklieden Hij kon het, hij had de macht en hij bleef..... roerloos Ook heeft het volk hem geoordeeld en ten gepaste tijde veroordeeld. Heb dus over uwe hatelijke beschuldigingen geene begoochelingen, Meester, het volk begint klaar te zien in uw spel en eens toch komt olie boven Jufvrouw Lepage zegde mij zelf dat zijn vertelseltje niet waar was eu zij een onder houd had gehad met eenen man. De markies verbleekte. Zegde zij wie die man was vroeg hij met spanning. Mevrouw antwoordde ontkennend. Dat is haar geheim, voegde zij er bij. Ik wil het niet weten, vooraleer zij het mij zelve zegt. Ik vertrouw haar. Om bedrogen te worden. Gij moest alles weten wat het meisje doet, Eugenie. De man was een avonturier, dien zij op hare reis leerde kennen, loogde markies. Weet gij zeker dat Filip u de waarheid zogde Zeker. Dan bedriegt jufvrouw Lepage mij, zegde mevrouw ernstig, maar ik kan haar niet weg zenden. Die man bewees haar op hare reis wellicht esnige kleine diensten en verlangde daarvoor erkentelijkheid. In hare onervaren heid liet zij zich beheerschen en zal hem be loofd hebben te zwijgen. Ik weet dat zij niet zoo schuldig is. Filip hoorde dat zij over eenen brief sprak, dien zij hem zon geschreven hebben en waarin zij hem haar nieuw adres mededeelde, loog de markies verder. Hij was jong en schoon en dus volkomen in staat om een meisje te misleiden. Hij gaf plotseling aan het gesprek eene Het evenredig stelsel is de zon der rechtveerdigheid. Wekelijks wordt dat ia 't Land van Aélst herhaald. Laat ons eens onderzoeken of dat stel sel wel de zon der rechtveerdigheid is. Passen wij de E. V. toe op de laatste kiezing voor de Volkskamer in ons Ar rondissement. Decatholieke candidaten bekwamen MM. Bethune,29,472 stem.; Do Sadelcer, 31,402; Vau der Linden, 30,764; Woeste, 28,830, of gemiddeld 30,117 stem. De groene candidaten bekwamen: MM. Dacns, 22,937 stem.; De Backer, 22,985, of gemiddeld 22,961 stem. De blauw-roode candidaten: MM.Galle, 17,997 stem.; Spitaols 17,450, of gemid deld 17,723 stem. Waaruit spruit het verschil van 't ge tal stemmen voort tusschen de groenen en blauw-rooden Onbetwistbaar omdat de blauw-rooden als een man hebben gestemd voor de groe nen, terw\il deze laatsten weigerden hunne- stemmen te gunnen aan de blauw- rooden. Het verschil tusschen de groenen en blauw-rooden is ongeveer gemiddeld 5000 stemmen. Laat ons nu aannemen dat een dui zendtal groene stemmen aan de blauw- rooden gegeven werden, dus zou de ge talsterkte der groenen tot ongeveer 6000 stemm. beloopen in ons Arrondissement. Een correspondent schrijft aan Le XX" Siècle dat de E. V., stelsel- Theodor, volgens den uitslag der laatste kiezing te Aalst toegepast, aan de catho- lieken, die gemiddeld 30,117 stemmen bekwameD, slechts een enkelen zetel zou toekennen. Dus een enkele zetel aan de sterk ste partij I... Aan wie de drij overige zetels zouden toegekend worden, zegt de correspondent niet. Nu, zonder twijfel is 't aan de groenen en blauwen aan de groenen die zonder de hulp der blauwen ou rooden maar ten hoogste 6000 stem men sterk zijn. Le XX6 Siècle x zegt dat zijn corres pondent gelijk heeft, maar levert ook geen bewijs. Een enkele zetel aan de sterkste partij die gemiddeld 30,117 stemmen be kwam en drij zetels «aan de partijen die slechts gemiddeld 22,937 en 17,997 stem men bekwamen Eq dat noemt men de zon der recht veerdigheid Schoone zon der rechtveerdigheid I Men beweert altijd dat dc E. V. de samenspanning der partijen eu kliekjes andere wending, opdat de uitwerking zijner woorden niet door eene tegenspraak zou ver zwakt wordeu. Weet gij reeds wanneer gij naar Mont- fagon terugkeert vroeg hij. Ik geloof de volgende week. Ik wil in de stad nog eenige inkoopen doen en als ik ga, neem ik geene gasten mee. Mijn juwelier schreef mij gister, dat mijne sieraden gereed zijn. ik heb ze heden gezien. De diamanten ziju gedeeltelijk nieuw gezet. Ik vond ze fraai en bracht ze in veiligheid bij mijnen bankier, dewijl ik het niet durfde wagen ze mede naar Montfagon te nemen. Vooral de diadeem heeft voor my eene groote waarde, daar zij aan mijne moeder en grootmoeder behoorde. Zulke erfstukken houdt men in eere. De markies stemde daarmede in. Hij be greep niet wat zij eigenlijk meende. Bezit gij ook niet znlke stukken van waarde? vroeg zij. Ik bedoel niet dat de fa- miliejuweelen van Charlemont maar stnkken welke aan de Bartineox toebehoorden Zeer weinig, antwoordde de markies lachend. Zooals gy weet bezat ik weinig en was dus gedwongen mij van vele stnkken van waarde te ontdoen. "Wat ik nog heb heeft geene waarde. Erfdet gij geene juweelen Neen. Zij gingen aan mijnen onderen broeder over, die ze verkocht. Ik meende, zegde mevrouw Mixtome, en zal'nutteloos maken, in andere woorden, dat men voortaan geen monster-verbon den zal moeten sluiten. Maar de samen spanning is niet verboden en wat zal dan beletten dat zekere partijen een verbond sluiten, gelijk in ons Arrondissement Aalst, om dezen of geeuen Staatsman, dezen of genen invloedrijken en te duch ten tegenstrever in den grond te booreu Nu, de E. V. kan dus volgens den cor respondent 3 zetels aan die samenspan ning, die minderheid is, bezorgen. En dat hoef. men de rechtveerdigheid, elk 't zijne I met onderscheiding Barrez Jan, Monsieur Petrus 1® Prijs Breynaert Gustaaf, Brey- naert Alexander 2° Prijs Barrez Polydoor 1* AccessitVan den Hanwe Lodewijk. 3° Afdeeling. 2' Melding Van der Meersch Karei 3' Melding De Reu Karei, KeppensF rans, Hnylebroeck Jan. Muziekleer, Volwassenen. Leeraar M. de Bestuurder. 1" Afdeeling. 2° Accessit De Clercq Remy. 2* Afdeeling. 1* Prijs met groote onder scheiding D'Haens Richard 1* Aocessit Vidts Alfons. Verachtelijk Wij lezen in de Croix de Lot et Garonne: Eene zustor van hot klooster van Auri- lac, zuster Alphonse, werd beschuldigd vnn schandelijke misdrijven. 'r Was tijdens de furie van den moord in Rijsel. De beschuldigers van zuster Alphonse, waren ook de prooi geweest van den in druk door een dagelijkschen heeten laster der antiklerikale pers opgewekt. Wat er van zij, de zuster word gevangen geno men. Zij heeft zich met kracht verzet tegen de lage beschuldigingen, zij heeft met den moed der onschuld voor hare rechters de nietswaardigheid der aanklacht bewezeD en zij is vrij gelaten, evenals broeder Flamidiaan. Toch heeft het verhaal harer heuvelda den door de schandaalpers van Europa geloopen, de anti-Roomsche bladen cn spotscbriften hebben het geslikt en nie mand van hen zal er aan denken hare vrij spraak thans opendaar te maken. Bestuurder M. F.-L. Van den Booaerde. der Prijskampen van 1899. Muziekleer, Jufvrouwen. Leerares Jufvrouw L. Van Dintkr. P Afdeeling. 2' Prijs Parewyck Pal- myre, Meert Jeanne 1* Accessit Cammaert Maria. 2* Afdeeling. 1® Prijs Callebaut Hor- teuse, Schollaert Valentina, De Koninck Alice, De Wolf Jeanne 2" Prijs De Lattre Amandine, Vaes Zoë, De Lattre Alice 1° Accessit Van den Bossche Rachel,Van Bran- tegem Albertine 2" Accessit Schonppe Alice, Quintyn Maria. 3" Afdeeling. 1* Melding met onderschei ding De Moor Hortenss 1* Melding Pan- nemans Alida,Sonntag Alida.Prouvost Alber- tina, Quintyn Irène 2® MeldiDg met onder scheiding Eeman Emma 2° Melding Van Gaver öidonie, Plettinckx Louisa, Levis Valerie 3° Melding Pruvost Bertha, Des bonnet Victoria, Schoon Estella, Beeckman Maria. Muziekleer, JongeUngen. Leeraar M. de Bestuurder. 1* Afdeeling. 1* Prijs met de grootste onderscheiding Palsterman Jan 1» Prijs zij zag daarbij den markies scherp aangij droegt vroeger eene eigenaardige ketting eene lange gouden ketting, van zeer kunstig werk kleine gonden kogeltjes, verbonden met ringskens. Dat was toch een stnk van groote waarde. Is het niet zoo Het gelaat van den markies werd doods bleek, zelfs zijne lippen verkleurden. Hij staarde mevrouw met oogen vol Bchrik en ont zetting aan. Mevrouw liet niets bemerken. Zij scheen alleen van de ketting gesproken te hebben om iets te zeggen. Misschien vergis ik mij, zegde zij, maar het stond mij voor dat gij vroeger zulk een erfstuk gedragen hadt. De markies moest zich geweld aandoen. Zeker, zegde hy, ik had vroeger zulk eene ketting. Ik kreeg ze van mijnen vader, die ze omstreeks vier en twintig jaar geleden in Italië kocht. Maar ik heb ze te gelde ge maakt nu twintig jaar geleden. Mevrouw Mixtome speelde onverschillig met hare horlogieketting. Ik geloof dat gij er veel zondt om geven, als gij ze terug hadt, zeide zij. O zeker, zeker, riep de markies. Het helpt echter weinig berouw te hebben over het gebeurde maar waarom spreekt gy over die ketting Hij zag haar nitvorschend aan, maar hare trekken verrieden niets. 3* Afdeeling. 1* Melding Jozef 2* Melding met onderscheiding Kes- tens Victor 2* Melding Roosen Camiel, De Rei Petrus. Klas van Zang. Leeraar M. Ph. Looorx. 1° Afdeeling. 1" Prijs met de grootste onderscheidingMegauck Josine. Klas van Vioolcel. Leeraar ad interim M. J. Drubbel. 1° Afdeeling. 2' Prijs met de grootste onderscheiding Barrez Jan. Klas van Viool en Alto-Viool. Leeraar M. J. Drubbel. Alto-Viool. 1" Afdeeling. 2" Prijs mot de grootste onderscheiding Eeman Theodore. Viool. 1* Afdeeling.1" Prys Moortgat Gustaaf, De Meersman Odilon. 2' Afdeeling.1* Melding De Vos Frans, Barrez Polydoor. Klas van Piano, Jongelingen. Loeraar M. Ph Loockx. 1* Afdeeling. 2* Prijs met de grootste onderscheiding Van den Bussche Lodewijk 2' Prijs met onderscheiding Pruvost Ernest 2* Prijs De Stobbeleir VaJery. 2' Afdeeling. 2' Melding met onder scheiding StrensEmiel. 3* Afdeeling. 1* Melding met onder scheiding De Clercq Remy. Klas van Piano, Jufvrouwen. Leerares Mej. E. Van den Booaerde. 1* Afdeeling. 2Prijs met de grootste onderscheiding Parewyck Palmyre. 2' Afdeeling. 1* Melding met de grootste onderscheiding Van den Bussche Rachel 1" Melding met onderscheiding Paunemans Julia. 3" Afdeeling. 1* Melding mot groote onderscheiding Vin Brantegem Albertine, De Moor Hortense 1* Melding met onder scheiding Schollaert Valentine, Haven Lucio 2* Melding met de grootste onder scheiding I Jsaerde Irma 2° Melding met groote onderscheidingMeganck Florine. Klas van Piano, Jufvrouwen. Leerares Mevronw Laurent. KLAS VAN VOLMAKING. Gouden Eermetaal Meert Irma. 2" Afdeeling. 1* Melding met de grootste iderscheiding Meert Jeanne 1° Melding met onderscheiding Vaes Maria. 3' .Afdeeling. 1® Melding met groote onderscheiding Uytdebroeckx Paula 1* Melding Crickx Adela 2* Melding met de grootste ouderscheiding De Wolf Jeanne; 2' Melding Vaes Zoë. Wat is de oorzaak, dat na verscheidene jaren ons weêr onze onde herinneringen in de gedachten komen hernam mevrouw lachend. Wy knnnen ons zelf daar geene rekenschap van geven, markies, ik zoo min als gij. Het scheen mij toe alsof die herinneringen u pijn lijk aandeden. Gij hebt n zelf daarover zeker reeds dikwijls gekweld De markies had altijd geroemd op zijne zelfbeheersching nu echter verliet zij hem geheel en al. Het kwam hem voor alsof de terugkomst van Alexe Mixtome in Frankrijk en de tegenwoordigheid van Sofie, de recht matige erfgename van de titels eu goederen der Charlemont's, zyn verstand geweldig ge knakt hadden, waardoor hij bevreesd en op geruimd was geworden. Ik behoef mij om geeno goude ketting te bekommeren, zegde hij met geveinsde kalmte. Ik kan er zooveel koopen als ik wil waarom mij dan om die enkele boos maken Daar wij juist van sieraden spreken, Eugenie, en zijne stem werd plotselings levendiger, wenschte ik te vragen wanneer ik u den verlovingsring mag overhandigen Zoodra gij mij bewezen zult hebben, dat Alexe Mixtome werkelijk dood is en zoodra gij zijnen naam van den smaad die er op kleeft, zult hebben gezuiverd, luidde het be paalde antwoord van mevronw. Hoe komt het dat gij aan zijnen dood twyfelt Hebt gy iets van hem gehoord Klas van koperen Blaasspeeltuigen Leeraar M. G. Pape. Bazuin. 2' Afdeeling. 1® Melding met onder scheiding Meert Philemon. 3' Afdeeling. 1* Melding met de grootst* onderscheiding Van den Hanwe Lodewyk. Trompet. 2® Afdeeling. - 1* Melding D'Haens Riohard. Bar y ton. 3* Afdeeling. 2* Melding Van Can wen- bergh Paulas. Cornet Piston. 3* Afdeeling. 2* Melding Van Cauwen- bergh Jozef. Bugel. 3* Afdeeling. 2® Melding Meersman Jozef. KLAS VAN VOLMAKING. Zilveren Eermetaal Van den Hanwe Leo. Klas van Houten Blaasspeeltuigen. Leeraar M. L. Walpot. Klarinet. 3® Afdeeling. 1* Melding met de groot ste onderscheiding Spaens Rudolf. 1® Melding met onderscheiding Barree Polydoor. 1° Melding Barrez Jan. 1® Afdeeling. 2® Prys met de grootste onderscheiding Breynaert Gnstaaf. Fluit. 2® Afdeeling. 1* Melding Monsieur Pe trus. 1' Afdeeling. 2® Prys met d# grootste onderscheiding De Geiseleer Alfons, Brey naert Alexander. Plaatskena vragers Voor 1000 plaatsen van treinwachters zijn er weer 3000 aanvragen geweest. De daensisten be sluiten er uit, dat er vele werkeloozon zyn en dat zij, die willen werken, geenen ar beid vinden. Op die beoordeeling valt veel af te din- gen. Ten eerste: er zyn vele personen die eene plaats aanvragen, alhoewel zy niet zonder plaats of broodwinning zijn. Ten tweede daar zyn er velon die znl ke plaatsen vragen niet uit liefde voor hot werk maar juist met de hoop niet meer te moeten werken. Wanneer men die twoo soorten van het getal aanvragers aftrekt, dan zou het ver schil tusschen het aanbod en de vraag zoo groot niet meer wezen. Buiten die twee getallen moet er nog eeu ander getal af, namelijk dit dergenen die zulke plaatsen aanvragen zonder tot de uitoefening dezer geschikt te zyn. Indien iedereen wat meer in zijnen stand en bevoegdheid bleef, zou hot getal aanvragers ook merkelyk kleiner zyn. dienstdoende ApothekerZondag 6 Au- fitsti J899, Mr Be ValcKeneer, Isplanade. Niets, niets, sedert hy Frankrijk verliet. Hoe kant gij dan nog meeneu, dat hy niet dood is waarom twijfelt gy aan zijne schuld Ik zeg u nog eens, Engeuie lees de gerechtsverslagen en uit het getuigenverhoor en de geheele bewijsvoering zult gy zyne schuld kunnen zien. Ik heb zooveel vertrou wen in uw helder verstand en oordeel, dat, als gij morgen vroeg de verslagen znlt gelezen hebben, ik u morgen avond den verlovings ring kan brengen. Hij was geheel en al hersteld, by deze woorden opgestaan. Hij gaf zich weêr moed en geloofde, dat al hare middeltjes sleehta koketterie waren. Het eenige wat hem nood zakelijk scheen, was een beetje meer stoutheid zijnerzijds, een beetje meer zelfvertrouwen niet zooveel toegevendheid voor hare lui en. Mevrouw Mixtome stond langzaam op, ton der op zyne laatste bemerkingen te antwoor den. Hij bracht bare hand aan zyne lippen, drukte er eenen kus op en verwijderde zich. Toen hy weg was ging Eugenie naar eene tafel, goot uit eene karaf wat water op eenen zakdoek en waschtte hiermede de plaats harer band af, welke de morkiee gekust had, met zulk eenen iever en zolk eenen afschrik in bare gebaren, alsof hare hand door dien kas ontheiligd was geworden. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1899 | | pagina 1