HOPHANDEL. Zondag 15 Augusti 1899, 5 centiemen per nummer 54sle Jaar 5590 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. vaderland, taal, vrijheid. DE TOESTAND. HOPTEELT OPROEP De Moorden aar i Bedrogen w LANDBOUW. DE DENDERBODE. Di( blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, laner dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweern?-»! ter week voor de Stad 5 frankniet de Post verzonden 6 frank 's jaars, tr. voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 34 December. De onkosten der kw'tantiëu door de Post ont vangen zijn'ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des bands Cuique suum. Per drukregel. Gewone 15 centiemen Rek la men fr. 1,00; Vonnisse op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 12 Augusti 1899. De voorstaanders van do evenredige vertegenwoordiging trekken het waarlijk te ver. Het is hun niet genoeg dat zij, minderheid in de rechterzij, ik weet niet door welke middelen, de meerderheid overmeesteren en hun de wet spellen het is hun niet genoeg dat een deel dei- rechterzij van hunne weerdigheid afstand gedaan hebben om tegen hunne eigene overtuiging, tegen hunnen wil en dank de evenredige vertegenwoordiging aan te kleven. Niemand mag tegen hunue even redige vertegenwoordigging spreken. Mr Woeste is, volgens hen, een kop- pigaard, een twistzooker, en ik weet niet wat. En waarom Omdat Mr Woeste zijne overtuiging niet verloochent. Omdat hij een gedacht heeft, en dat hij dit gedacht verdedigt. Is bet wel redelijk Wij antwoorden met overtuigingNeen duizendmaal neen I Wie is Mr Woeste In heel België is er niemand, zelfs niet onder zijne grootste vijauden, die aan Mr Woeste het verstand ontkennen zal. Dat hij eene der aller eerste Staatsmaunen vau België is, dat kan of dat zal niemand loochenen. Dat Mr Woeste bovendien een overtuigde katholiek is, bij wieu het goede, ja het goede alleen, ter herte ligt, dat getuigt zijn verleden. Gansch zijn leven was een strijd voor het goedo en voor het ware, voor Christus en zijuo Kerk. Hij dorst vooruitkomen als katholiek, hij bloosde niet openlijk te strijden voor de Kerk, bij was op de bres om het katho liek princiep te verdedigen. Ja, hij mag met reden zeggen gelijk hij het zeide te Aalst Ik heb altijd Christus en zijne Kerk bemind. Boe schoon hem dat te hooreu zeggen, als men weet hoe het verleden dit woord komt bevestigen. Zooveel te schooner is het, dat het zeld zamer is. Zoekt ze mij onder de propor- tionalisten die dit zeggen durven eu voor namelijk die dit zeggen kunnen. Het is aan dat schrander verstand, aan dat moe dig katholiek hert dat wij onze overwin- niug van 1884 te danken hebben. Wie herinnert zich niet met bewondering zijne gekruimde redevoeringen, die, van 1879 tot 1884, al zooveel vermorzelende hamerbonken op het liberaal ministerie nederbotsteu En die man, met dat verstand, met dat christen hart, die ziet, gelijk veel ove> tuigde katholieken, dat evenredige ver tegenwoordiging voor de katholieke partij eene zelfmoord is, en die man zou moeten zwijgen Le Patriote heeft wel te schrijven, dat met do evenredige vertegenwoordi ging niemand aan eene meerderheid voor de katholieke partij twijfelt. Wij vreezen, neen wij zyn zeker, dat wij met de even redige vertegenwoordiging minderheid zijn in 1900. Wij zullen dit met cijfers bewijzen. Mr Woeste in die omstandigheden mag spreken, mijnheer Woeste moet spreken en sprak hij niet, dan ware hij een ver rader der katholieke partij. Maar dat zal niet gebeuren God zal hem versterken, hopen wij,om ziju krachtig woord te doen hooren. Zoo hij niet lukt om het ongeluk van de evenredige vertegenwoordiging, den ondergang der katholieke partij, van ons vaderland af te weeren, dan zal hij toch de voldoening hebben van den ge kweten plicht TOT DE PLANTERS en KOOPLIEDEN. Het College van Burgemeester en Sohe- penen der Stad Aalst, brengt ter keunis der belanghebbenden dat er G PRIJSKAMPEN worden uitgeschreven voor de Landbouwers welke van hun eigen gewas de beste Hop op de Merkt zullen brengen. De Prijskampen zullen plaats hebben 1° Op Zaterdag 9 September 1899, ten 10 u. 2° 16 5° n 7 October 6° 14 Er zullen prijzen verleend worden van 5, 10, 15, 20 fr. in evenredigheid der hoeveel heid op de Merkt te koop gestelde Hop. In het beoordeelen der Hop zal de Jury rekening houden van 1° De rijkheid in lupulin (geelstof) en geur (reuk), 20 punten 2° De fraaie Kleur, 5 punten 3° De verzorgde pluk, 10 punten; 4° De wijze waarop zij gedroogd is 15 pnnten. Iedereen weet dat de u groene bel de rijkste is in lnpnlin en dat de Gaman n veel armer is dan de andere soorten. De IIop der landbouwers die hun gewas drogen bij middel van hot ijzeren toestel dat de Hop-commisBie kosteloos toestaat aan de planters welke hunnen eeBt wijzigen volgens hare inlichtingen, heeft altijd eenen fijnen geur en eene fraaie kleur. Op den fijnen geur der Hop heeft grooten invloed 1° het plukken eer zij rijp is 2' het te laat inoogsten 3° het drogen op eenen hoogen warmtegraad 4° het verkeerd behan delen op den eest. De Hop moet zuiver geplukt zijn, zoodanig dat zij noch lange stelen, noch bladers bevat. Men kan de Hop bederven door het drogen 1° Ala zij te weinig gedroogd is of te veel 2° Als er rook door de bellen gaat, die aan de Hop haren fijnen geur ontneemt. 3° Als men de Hop te dik op de droogtafel legt, en een groot vuur maakt, zoodat de on derste laag bellen verzengt, terwijl de boven ste laag overvloedig zweet. 4C Als men te vroeg solfer brandt vooral terwijl de Hop zweet. Kook en zwaveldampen lossen zich op in het vocht, kleven aan de WIE IS NAAR HET HOOGDU1TSCH van E D IJ A li D WAGNER. 86- VERVOLG. Intusschen liep de markies zeer tevredeu de straat over. Het stilzwijgen van Eugenie, bij zijne zinspeling op den verlovingsring, hield hy voor eene toestemmiug. Morgen zal ik den verlovingsring koo- pen, dacht by. Ik ben zoo zot geweest dat ik mij zoo toonde. I vrouwen zien gaarn eenen man die wilskracht bezit en toont. Wat zou zij toch met die oude borlo- ketting bedoeld hebben Hoe kan zy daar jp gekomen zyn Ik zou er veel voor geven als ik dit wist. Was het een toeval, of zweeft er onheil in de lucht Onmogelijk Het was zuiver toevalmaar ik zon toch wel willen weten hoe zij er toe kwam, om van die kettiug te Bpreken en waarom zij er van sprak Dikke rimpels vertoonden zich op zijn voor hoofd en eon gevoel van onrust mengde zich met dat ter tevredenheid, met eiken stap werd het eerste sterker en verminderde het Filip heeft gelijk, mompelde hij, toen hij zijn huis naderde. Hij moet zich morgen naar Charlemont begeven. Er is iets niet in den haak en dat verwenschto meisje zal wel de schuld er van zijn, want vóór zij kwam, was alles goed.... Het is my onverschillig hoe Fi lip haar uit den weg ruimt, maar zij moet weg Tot nu toe had ik nog medelijden met haar, nu moet er echter een einde aan ge maakt worden. Ik mag niet langer toegeven, want de ramp is bijna volbracht. Slechts door hare dood kan ik mijne rust terugkrijgen. Sufie moet sterven eu haar vader zal haar volgen. XXXI. MEER LICHT. Sofie keerde naar Charlemont terng, met de overtuiging dat de gouden kettiug, waar van zij een stuk in de slaapkamer van den vermoorden markies had gevonden, aan Filip Riron toebehoorde. Dit te kunnen bewijzen was nu baar eenig doel. Het kwam haar niet onwaarschijnlijk voor dat het andere deel van de ketting nog in zyn bezit was, in welk ge val by het in zijne kamer op het kasteel moest verborgen hebben, dewijl hij slechts voor korten tijd te Parijs zou blijven. Zij besloot daarom Piron's kamer aau een nauw keurig onkerzoek te onderwerpen. schubben en bederven den geur, de bellen verliezen hunnen glans, de lupulin wordt bruin, de looistof en de hars verliezen een deel hunner kostbare eigenschappen. Om aan den Prijskamp deel te nemen moet men ten minste 100 kilogr. Hop op de Merkt brengen, welke in één of verscheidene zakken mag bevat zijn. 300 kilogr. zullen twee loten, 500 kilogr. drie loten uitmaken, waarmede men naar de prijzen kan dingen. De mede dinger moet dit gewicht door een bulletijn der Hopwaag bewijzen. Wij deuken de Plauters te mogen aanraden, hunne Hop van rijke en geurige hoedanig heid, zooals de Groene en de Friesche, niet te vermengen, met deze die arm is in hoedanig heid, want zoo wij vernemen zullen de Brou wers de beste bij voorkeur koopen, zelfs aan eenen hoogeren prijs. Van heden af kan men verdere inlichtingen bekomen bij de Leden der Ilop-commissie MM. L. GhecraerdlsVoorzitter Baron Paul Bethune, F. Cumonl, C. De Coninck-De Windt, Ph. De Wolf- Van der Noot, F. Monfils, Aug. Van der Schueren, L. Van Overstraeten J. Reynicrs, Schrijver. Gedaan te Aalst, den 29 Juli 1899. De Secretaris, De Burgemeester, O. REYNTENS. M.-L. GIIEERAERDTS. Lezers, gij moet met ons uwe harte lijkste gelukwenschou sturen eerst en vooral aan de blauwen omdat zij tweemaal door hunne trouwe bondgenooteu, de socios, zijn bedrogen en daarna aan de fameuze groenen die zich ook, op ferme wijze, door de rooden in de doeksken heb ben laten doen. Proficiat, heeren. dubbel proficiat. En zeggen dat de geuzerij, de partij van het licht is, en dan nog op klinkende manier io den zak worden gestoken door die een voudige werkliedenpartij lijk de socios zich noemen. Een woordeken uitleg. Te Zoningen stierf eon volksvertegen woordiger, Oscar Paquay. De liberalen, 'als partijgangers van de E. V. eischten dien zetel voor ben. Dit zou, zegden zij, de beloouing zijn der diensten door de geuzery aau de partij der roode oproer makers bewezen. Die eischen schenen billijk. Dank inderdaad aan de liberalen van Zoningen is het dat er socialisten voor dat kiesge- bied in de Kamers zetelen en deel heb ben kunnen nemen aan dat echt beosten- lawijd van einde Juni. De socios echter zonden hunne bond- genooten wandeleu en antwoorden bun op alle tonen Zul. De afgescheepte liberalen trokken drup- neuzend, lijk vossen met den staart lus- scben do aebferpooten terug zij mochten op dc kom bijten Zij kregen als mageren troost het armtie rige vooruitzicht dat de socialistische kandidatuur, eene wezenlijke antikle rikale zou zijn. Armzalig 1 De mannen, tuk op 'nen discb van pators en nonnen,gaan zich dan te Zonin gen eens wel 'Joeu Het zal er gaan Weg met den Gods dienst 1 Eu toch, beweert men nog, dat de geuzen noch do socios geene godsdienst haters zijn In de Traag der E. V. hebben de blau- weu en onze groenen zich volop ia de doekskens laten doen. Zij hadden met driien een verbond aan gegaan ten voordeelt) van het A. S. en van de E. V. Einde Juni en begin van Juli toonden do mannen zich waartoe zij in staat waren. In de Kamer hingen zij waarlijk de beest uit en op straat was het vloeken eu tieren en vensters uitwerpen. Met een woord echt canaillewerk. Eu Priesters Daens in persoon voerde zijne roode bende aau 1 Dit alles omdat het ministerie maar gedeeltelijk de E. V. toestond. Voor den tegenstand der rechterzijde gaf het ministerie toegevingen. De oproer makers dansten in een ronde dat het 'nen aard had men omarmde zich omdat de zegepraal der E. V. thans als zeker aan schouwd mocht wordeu. Iuderdaad in de re.chterzijde waren er bekceringeo aau tostippen, de progres sisten wareu overtuigde partijgangers van E. V. en de socialisten, alhoewel niet eensgezind, zouden toch in meerderheid do E. V. stemmen waarvoor zy gedeelte lijk oproer hadden gestookt. De wind echter koerde. Een zegepraal der E. V. dat wilden de socios niet. Zij hebben er niets bij te winueu maar veel bij to verliezen zij denken inderdaad dat het nijverheidsgedeelte van het land rood, bloedrood worden zal en dat, dank aan kartels in Vlaanderen, zij alsdan eene socialistische meerderheid zouden vormeu. Gij ziet hunne berekening en is zoo slecht Diet. Uit taktiek hebben zij dus meegedaan. Lawijd maken ligt in hunne natuur eu zij denken alzoo de vlottende menigte op hunnen kant te trekken. l)e mensch ziet gaarne dat iemand durft. Audentes fortuna juvat, zegt een latijnsch spreekwoord en zoo denken ook de socios. Do socios zonden de E. V. naar den bliksem. Om hun padje schoon te maken zegden zy Geen E V. zonder A. S. Wij willen eerst het volk raadplegen. Maar voor A. S. is de herziening der grondwet noodig. Vaudervelde, Bertrand, Denis, met een woord, de groote staf had beloofd met hand en tand voor de E. V. te Werken: Op het congres van Leuven had de roode leider bekomen dat ieder op het punt van E. V. zijne overtuiging volgen mocht. Die scboone leider bad gezegd Ik beu overtuigd dat do E. V. liet I beste kiesmecanisme aanbiedt dat kan 3 voorgebracht worden. Ik beschouw overi- gens het voorstel Theodoor als een loyaal s voorstel, a Afgemat door do reis, klaagde mevrouw Bartineux over hevige pijnen door geheel haar lichaam en meende, dat de engel des doods rondom haar zweefde. Men legde haar spoedig te l>ed. De dokter werd nit het dorp gehaald en haar kamermeisje bracht zalfjes en pleisters, koud en heet water, pillen, poe ders en medecijnen aan de dokter en het meisje waren lang met de zieke bozig, totdat deze eindelijk van vermoeienis in slaap viel. Den volgenden morgen was de goode oude dame niet in staat het bod te verlaten. Zij liet zich bij jufvrouw verontschuldigen, dat zij haar dien morgen niet ontvangen kon, liet haar tevenB verzoeken dat zy zich, zoo goed mogelijk zou bezig honden, en stelde tot dit doel het geheel slot ter harer beschikking. Zulk eene gelegenheid was het juist, waar naar Sofie verlangde. Zy ging naar de kamer der huishondster, welke zich verheugde over haar bezoek. Sofie zegde tot de huishoudster, dat zij alle zalen van het slot gezien had, behalve eenige kamers die zij ook nog gaarn wenschte to bezichtigen. Ik zal n zelf rondleiden, jufvrouw Le page, zegde de huishondster. De woonkamers van het kasteel zyn ruimer en schooner dan sommige feestzalen in andere paleizen. In eenige dezer vindt men beelden van groote waarde, aan eenige andere zijn belangwek kende geschiedenissen verbonden, die ik u erbalen zal, als het u genoegeu kan doen. Sofie stemde toe. Het kwam haar hoofdza kelijk voor, de huishoudster in het vertrouwen te nemen en haar het doel dat zij beoogde mede tedeelen. Ik heb een bijzonder doel, om deze ka mers te zien, of op z(jn minst eene daarvan. Kan ik op uwe stilzwijgendheid rekenen, jufvrouw De huishoudster verzekerde baar, niet zon der groote vcrwonderiug, de stipste geheim houding. Herinnert gij u nog het stuk ketting, dat ik in de kamer van den vermoorden mar kies vond vroeg Sofie. Ja, jufvrouw. Twee schakels daarvan kracht ik naar Parijs, en toonde deze aan mevrouw Eugenie Mixtome, die er veel belang in schijnt te stellen den waren moordenaar te ontdekken, de andere beviuden zich in handen van den vrederechter te Charlemont. Ja, dat iB zoo, bevestigde de huishoud- Btor. En wat zegde mevrouw Mevrouw Mixtome heeft nooit aan de schold van den markies geloofd zij hondt zich vast overtuigd, dat hij onschuldig veroordeeld is en rekent er stellig op, dat de ware misda diger nog gevonden zal worden. Dit stuk ketting zou, volgenB hare meening tot de ont- dikkiug van den moordenaar leiden. Zy heeft Zoo sprak Vandervelde eu wat deed bij Hij kantte zich achter eene beslissing der partij om de E. V. te doen verwer pen. Wat meer is, de eenige progressist die zijn gegeven eerewoord niet eten wilde, wou hij dwingen hem in zyne bok- kesprongen en tegenstrijdigheden te vol gen. M. Lorand weigerde en wierd in den rooden ban geslagen. Dat voorbeeld deed de andere progres sisten uadcukcu en die fiere sicambers bogen het hoofd. De socios hebben hier dus hunno bond- geuooteu verkocht en geleverd. Gij zoudt zeggen zij zullen tieren en verzet aan- teekenen. Mis, lezers. Onze groenen durven dit puntje baast niet aanraken. Zij zijn zoo voorzichtig hunne goede vrienden te ra ken. Wat zou er dan gebeuren moesten hunne vrienden zich eens boos maken Wij mogen de socialisten niet mishagen zoo denken De Backer, üucatillon en pastoor Daens zij moeten ons te Aalst en elders op de kussens brengen. Na den gegeven slag recht in hun aan gezicht lachen zij even als vroeger de socios toe. Zy zeggen immers dat wus uit leute, om de lol, en zij gaan voort met de pinkoogen op de socios Op de katho lieken durven zij schelden maar op de socios Wat denkt gij dau Moesten de socialisten «lat dan eons slecht opnemen Met de geuzerij was het niet beter ge steld. Wij spreken van de jannen onzer stad. De groote lantaarns zwegen, zij dorsten ook Diet denkeu, geen verzet aanteokent-n. Do rooden zijn de baas I Dit feit is beteekenisvol. Het bewijst de onmacht «lor geuzerij en de nietigheid der groenerij. Zij zijn beiden de gevan genen van hunnen rooden makker zy moeten hun volgeu of zy staan alleen. Droevig Zij verdienen echter ons modelijden niet 1 Bescherming- tegen den hagel. In zekere streken vau Italië gebruikt men moitiers om de landerijen tegen den hagel te beschermen. Zij hebben den vorm van een kegel, in zwaar plaatijzer, twee meters hoog, en een blok hout dient bun tot affuit. De lading bestaat uit 100 grammen jaebtpoeder. De mortier wordt zooveel mogelijk onder de dreigende wolk geplaatst; en na de losbranding, in plaats van hagel, valt er regen. De proefnemingen, sedert drie jaar go- daaD, zouden uitmuutende uitslagen op geleverd hebbeD. Volgens het Italiaanscb landbouwblad II Coltervatore zou een mortier voldoende zijn om een omtrek van 750 meters doorsnedo to beschermen. In het Kamp van Brasscbaet heeft men ook dikwijls waargenomen dat de schietoefe ningen met het kauon de zwarte hagel wolken doen oplossen in een overvloe- digen regen. de beide schakels behouden en zal den vroe- geren eigenaar er van trachten op te sporen. De huishoudster stond verstomd. Ik kan niet begrijpen hoe iemand met een gezond verstand aan de Behold van Alexe Mixtome twijfelen kan, zegde zy. Het is waar dat de liefde blind is maar hoe kan zij tegen zulke verpletterende bewijzen, blind blijven Gedurende don nacht dat de moord geschied de. was hij niet op zijne kamer. Hij beweerde wel in den tuin geweest te zyn, maar niemand heeft hem daar gezien. De moord werd met zijn wapen g.pta.gd er was bloed op zijne kleeren men heeft hem aan de deur van de kamer's zijns broeders gezien, eenige oogen- blikken nadat de moord moest hebben plaats gehad hij was getergd door de daad zyns broeders en had gezworen zich op hem te wreken. Deze en andere feiten moeten elk verstandig mensch overtuigen, dat Alexe Mix tome de moordenaar zyns broeders is. En toch gelooft mevrouw aan zijne onschuld I Velen zyn op even sterke bewijzen ver oordeeld geworden en toch bleek het later, dat zij onschnldig waren. Ook ik geloof aan de onschuld van Alexe Mixtome en ken ook al de tegen hem ingebrachte bewijzen, zegdi Sofie. Ik kan niet aannemen, dat een man zoo edel, zoo eerlijk en goed, als hij was plotseling zoo diep kon vallen eu eene ver schrikkelijke misdaad begaan. Ik kan niet Maakt de raap de melk bitter P Sedert lang hadden de landbouwers vastgesteld dat de rapen (soms ook wel de beeton, de raapkoolen, onz door melk koeien verbruikt, eenen bitteren smaak aan de melk schenen mede te deelen de boter van zulke melk bekomen bad ook slechte smaak welke gojd te vergelijken is aan den smaak der rapen. Maar wat wonderlijk was, men besta- digde ook wel soms dat de melk, voort gebracht door melkkoeien welke groote boeveelheden rapen verbruikt hadden,als smaak onberispelijk bleef of dat melk koeien, welke geeue rapen geëten hadden, melk gaven met raapsmaak. De pbysiologen hielden staande dat de geur eu den smaak der raap niet door bet dier aan de melk overgebracht werd, maar dat de lucht der stallen, verzadigd met den geur der raap of mot andere geuren, de melk bederfdc. Professor Ritland heeft de gegrond heid dezer meening bewezen. Hij gaf aan melkkoeien groote hoeveelbcdea lupou (58 b. 60 kgr. per kop en per dag). Wanneer de melkkoeien de rapen ver bruikten in volle lucht, wierden zy ten staile gemolken, en wanneer zij de rapen ten stalie verbruikten, wierden zij in volle lucht gemolkon. In heide gevallen bleef do melk onbe rispelijk. Maar wanneer de lucht de stallen door den geur der rapeu verzadigd was, nam de melk, voortkomende vau koeien die rapeu verbruikt hadden of niet,den raap- geur aan, in geval het meiken ia don stal geschiedde, en bijzonder indien de melk er een zekereu tijd in verbleef. Deze waarnemingen zijn echter een stemmig met do bijzondere eigenschap der melk, bestaande in het gomakkelyk inzuigen der geuren. De hoedanigheid van melk eu boter zal te wcnscheu laten indien de stal, waar het meikeu geschiedt, of indien het lokaal waar de melk bewaard wordt, geeue zui vere lucht hebben. Do verluebtiug dezer lokaleu, met zuivere lucht, is dus nood zakelijk. (Landbouwweekblad van Limburg.) Congres van neevingdoaners. M. do gouverneur baron Osy vau Zeg- waert hoeft het cerevoorzitterschai) van het congres te Autwerpen aauveerd. De zittingen zullen gehouden worden in dc zaal van den provincieraad. Bijtredingeii zijn reeds ingekomea uit heel bet land, alsook van Nederland, Frankryk, Duitscbland, Zwitserland, enz. De secties zullen verdeeld wordeu in vlaamsch- en fraoschsprekende groepeD. Mcödeelingeu en bijtrediugen te zouden aan den algemeene secretaris M. Scboou- beydt, Otto-Veniusstraat, 24, Antwer pen. aannemen, dat hy een Kaïn was, dat zyne handen bevlekt zijn met het bloed zyns broe ders, ik weet dat het niet zoo is. Hare schitterende oogen, de gloed van edele begeestering in hare trekken en de over reden toon waarop zij sprak, oefenden eenen geweldigen indruk nit op de huishoudster, doch de in den loop van jaren vastgewortelde overtuiging, was zoo gemakkelijk niet nit te Alles wat ik bezit, zon ik er voor willen geven, als uwe veronderstelling waarheid bleekte zyn,jufvrouw Lepage, antwoordde zij. Ik heb er dikwijls over gedacht dat Alexe Mixtome onschnldig kon wezen maar dan kwam mij de gedachte aan de bewyzon weer voor don geest. V an tyd tot tijd, als de ge hechtheid jegens hem en rnyn medelijden de overheid nemen, begin ik soms ernstig aan de mogelijkheid sijner onschuld te denken. Waarlyk, ik zon gaarne tien jaren van mijn leven willen opofferen, als zyne onschnld aan het licht kwam want ik hield veel van hem, even als iedereen. Maar wat helpt het, de oude geschiedenis weder op te halen Hy is dood en zyneechtgenoote draagt zynen naam niet meer, Zij werd van hem gescheiden. Maar de onde naam zon in eere hersteld worden, zegde Sofie. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1899 | | pagina 1