Congres dei- kleine Burgerij. Wonderbare genezing te Scher penheuvel. DE KLOKKEN. Abdij Affligem. Een en ander. *'T LIBERA- LISMUS is eene vrijdenkerij ge worden. En 't li beralism us kan niets dan SLECHT VOLK kwee ken (Getrokken uit dc gazet van Pie Dacns van 5 October 1890). O. L. V. van Lourdes H- Hart 1 Montmartre te Parijs De tweede Bedevaart naar L O U R D E S Allerhande Nieuws. Ziehier de eerste omzendbrief Tan 't Congres Met alle recht en billijkheid, beginnen staatkundigen en staatsmachten in ons land, zich te bekommeren om de heer- schende spanning, die de kleine burgerij zoo bitter lijden doet. Desaangaaudc, gaf onlangs de bespreking der begrooting van Nijverheid en Arbeid, na verscheidene andere parlementaire beraadslagingen, ook aanleiding tot eene zeer belangrijke gedachtenwisseling. Kleinhandelaars en nijveraars, nering- doeners en ambachtslieden moeten dus nu met meer kracht en klem, gansch onbe wimpeld hunne stem verheffen. Zij moe- ton zich vereenigen met alle menschen van goeden wil, uit alle gouwen des lands toegestroomd, gezamenlijk de beste red middelen beramen om uit deu huidigen bezwaarlijken toestand te geraken en de zekerste wegen opsporen tot spoedige heropbeuring van den middelstand. Dit doel beoogt ons congres, dit werk verlan gen wij met uwe hulp tot stand te bren gen. Den 17 en 18 september aanstaande tullen wij te Antwerpen bet eerste weder- landscb congres der kleine burgerij in richten. Wij rekenen op uwe tegenwoor digheid en uwe meèwerking. Wij hebben geen politiek, maar louter een economisch, uitsluitelijk een maat schappelijk dool. Wij willen de groote behoudgezinde partij niet dwarsboomen, noch het Staatsbestuur bekampen. Al wat maar eenigszins aan kieszaken raakt, hetzij op wetgevend, hetzij op plaatsbe- stuurlijk gebied, zal uit onze besprekin gen gebannen worden. Alle uitstekende staatsmannen in Bel gië, schonken ons bescherming en onder steuning. Daarom mogen wij overtuigd zijn, dat onzeweuschen niet alleen zullen in aanmerking genomen worden maar dat de bervormings- en vooruitgangsmaat regelen door ons Congres vastgesteld eer lang zullen verwezenlijkt worden. De medewerking van ervaren geleer den, groote mannen,machtige handelaars- vereenigingen en kleinhandelaars van hier en elders, zal aan onze beraadslagingen een gezag en eene kracht bijzetten, waar over nooit te voren dergelijk congres zich roemen mocht. M. de minister van nijverheid ou arbeid, heeft zijne hooge bescherming aan ons congres verleenJ, cn zal uit zijn hooger bestuur eenen afgeveerdigde sturen, die welwillend ieder van onze wenschen zal opnemen. Opdat ons congres voor ieder, voor een ieder toogankelijk zij, wordt de prijs der bijtreding voor werkende leden, slechts op een frank gebracht. Die geringe bij drage geeft recht op deelneming aan de werkzaamheden, aan de verscheidene feestelijkheden van het congres en andere voordeelen. Mits eene som van 2 frank daarbij, be komt men al de uitgaven van het congres, berichten, gestenographieerde verslagen der zittingen, enz. De beschermende leden, bestaande uit de aanzienlijkste personen der politiek en wetenschap, betalen eene bijdrage van minstens fr. 10. Alwie verlangt een meedeeling te doen wordt verzocht den tekst ervan voor 1 September aan bet bureel te doen ge worden De inrichters van het congres dringen bijzonderlijk aan, op de noodsakelijkheid, zooveel feiten en bewijsstukken mogelijk in te zamelen. Ook zullen wij het grootste belang hechten aan verslagen die men ons zal gelieven in te zenden betrekkelijk de voornaamste vraagstukken (samenwer kende maatschappijen, leurhandel, uit pakkingen, oneerlyke mededinging, be- roepsvereonigingen, krediet, vakonder- wys, gerechtsonkosten, belastingzaken, propaganda, enz.) Wij doen ook eenen oproep tot allen, ten einde bijzondere be schrijvingen te bekomen in dewelke men, voor zekere steden of opzichteDS sommige bijzondere ambachten, deu toestand der burgerij, den uitslag van zekere maat schappelijke ondervindingen, de oorzaken van gelukken of mislukken van beroeps- afdeelingen of nieuwe inrichtingen zou blootleggen. Zulke mededeelingeD, indien onze geldmiddelen het toelaten, zullen f;edrukt en, vóór het congres, aaD al de eden uitgedeeld worden. Uit al het voorgaande,kunt gij afleiden dat het congres van Antwerpen zulkdanig belaDg hebben zal, dat niet een wclmee- nend burger zich zal kunnen onthouden er deel aan te nemenDaarom hebben wij de eer UEd. te verzoeken ons,bijgaand insehrijvingsbulletyu, met uw handteeken bekleed, te willeu terugzenden. De Mechelsche Bedevaart van verleden Maandag naar O. L. V. Scherpenheuvel die dit jaar 970 deelnemers telde, en in de stichtendstc gevoelens van godvruch tigheid afliep, is ooggetuige geweest van eene wonderbare genezing. Zekere juf vrouw, wiens naam wij niet te weet zijn gekomen, uit het klooster der Zusters van O. L. V. van Bermhertigbeid te Berchem, tusschen Leuven en Brussel, sprong se dert jaren op twee krukken en leed daar bij aan eene ineenkrimping van een barer twee beenen. Met den trein der Mechel sche bedevaarders uit Leuven vertrokken, had zij den dag in gebed met die bede vaart doorgebracht, toen eensklaps, rond half vier, bij het eindigen van eenen vier den paternoster, die door allen onder het geleide van den E°rw. Heer Pastoor van S' Jan wierd gebeden om allerlei tijde lijke zaken te bekomen voor zooveel zij ons mogen voordeelïg zijn, zij hare twee krukken op de Communiebank nederleg- de, en zich ganscb genezen gevoelde. Een onbeschrijflijke geestdrift en aandoening maakten zich aanstonds, in vollen tempel van allen meester en men bad zooovcn eenige Vaderonzen eu Weesgegroeten van dankzegging. Eenieder was nieuwsgierig de zoo schielijk genezene van nabij te aanschouwen. Na het sluiten der plechtigheid door de benedictie van het Allerheiligste, volgde zij met alle gemak de processie bij het vertrek naar de statie, en bij den stilstand te Leuven aftredende, wandelde zij, on geveer een kwartier tijds, den staanden trein op en af onder de geestdriftige toe juichingen van al de bedevaarders. Glorie en dank aan God en aan zijne heilige Moeder, die dit jaar op eene zoo schitterende wijze de bedevaart naar Scherpenheuvel, zoowel naar ziel, want er zijn wonderbare bekeeringen, en zelfs talrijke geweest, als naar lichaam begunstigd hebben 1 De grootscho plechtigheden ter eere van O. L. V. van Affligem zijn in deze Abdij opnieuw herbegonnen, den voor avond van O. L. V. Hemelvaart, na oeno treurige onderbreking van 103 jaren. Het miraculeus Beeld is in bet midden der kerk prachtig uitgesteld, zoodat het aan de geloovigen toegelaten is, buiten de goddelijke diensten den ommegang te doen rond het Wonderbeeld. Zondag, 20 Augusti, zijn er Missou aan den autaar van O. L. V. van half-vijf tot half-uegen,om half-tien Pontificale Hoog mis. 's Namiddags, om 2 uren, begin nen de Pontificale Vespers, waarna den eeuwenouden omgang of processie met het Heilig Beeld en het Allerheiligste Sacrament, zal plaats hebben. Deze plech tige stoet zal opgeluisterd zijn door de drij muzieken van Meldert en Hekelgem op wier grondgebied deze processie ge daan wordt. In de Nationale Bank heeft men bestatigd dat de 600,000 Belgische half- frankstukken, die zij, sedert eenige da gen, in hare kelders heeft, voor de helft ongeveer zoo zeer versleten zijn dat ze nimmer in omloop kunnen gebracht wor den. Waarom al dat afgesleten geld niet binnengeroepon en 't verlies door dien slijt veroorzaakt niet ten laste gelegd der Nationale Bank dio genoeg wint om het te dragen Zij alleen hebben verstand en kennissen. Volgens de groote lich ten die Dendergalm aaneeuflanzen heeft Denderbode geen het minste begrip van evenredige vertegenwoordiging.Zij, groote lichten, en zij alleen te Aalst, begrijpen ze, maar ook zie dat kan toch niet missen zij hebben immers al 't verstand der wereld in pacht. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 bakkersgast 1 kleermaker, (halve gast1 vuursmid 1 leerjongen voor het smeden espadrillenmakers machien- breisters Vragen werk 1 voerman 1 koetsier 1 jongman vraagt werk voor eenen huiven dag gelijk voor welk werk daglooners en fabriek werkers. Te Geeraardsbergen heeft 't blauw rood geuschc Stedelijk Bestuur weer eens de Processie van het kermispro- gramma weggelaten. Sedert onheugelijke tijden werd die godsdienstige stoet op bedoelde affiche aangekondigd doch voor de geuzen is dat te gemeen geworden; 't riekt te veel naar de Kerk. Ongetwij feld zullen de catholieke Geeraardsber- genaars dit en meer andere plagerijen, in October aan st., de blauw-roode feniksen eens duchtig betaald zetten. Provinciale kiezing. In de pro vinciale kieziDg welke zondag in het kan- tau Thorhout plaats had, is M. de baron Piers de Raveschoot, caiholiek, gekozen met 8,525 stemmen tegen 2,508 gegeven aan M. Moeyaert, van Brugge, kandidaat der christene demokraten. De neerlaag voor deze laatsten is des te erger, daar zij ondersteund werden door al de liberalen en socialisten van het kanton. In de catholieke Kerk worden de klok ken geluid om de geloovigen tot de god delijke diensten bijeen te roepen. De feestelijke inhuldiging van eenen nieuwen pastor of burgemeester, alsook het plech tig bezoek van den bisschop wordt begroet door bet blijde geschal van bet klokken- geluid. Het verscheiden van eenen geloo- vige wordt ook op langen treurtoon door de doodklok verkondigd. Sommige oude klokken hebben op schriften, welke het doel der klokken doet kennen, als Ik loof den waren God; ik noodig het volk uit: ik verzamel - de geestelijkheid; ik betreur de dooden; ik verjaag do ongeweerten ik viere de feesten. De eerste klokken werden in Italië gegoten omtrent het jaar 400. In de jaren 500 en 600 werd het gebruik er van ver spreid in al do kerken en kloosters der christenheid. In 657 belegerde Clotarius de stad Orleans, en de bisschop St-Loup, deed de klokken van St-Stephanuskerk luiden. De soldaten waren zoodauig verschrikt toen zij voor de eerste maal dat klinkend geschal hoorden, dat zij de vlucht namen en het beleg wierd geheven. In de tyden van licht en bijgeloovig- beid wierd er aau het klokgeluid kracht toegeschreven, die zij niet bezaten noch uit de uatuur, uocb van God, noch door de H. Kerk. Men beweerde b. v., dat zij voor zekere gebeurtenissen van zelfs luiden, dat zij de listen des duivels ver mochten te verydeleu, dat zij ongeweer ten en den bliksem konden afweeren. Het gebruik van de klokken te wijden bestond reeds over 1000 ja over 1200 jaar. Alcuin, de leermeester van Karei de Groote, iu 770, geeft hiervan het bewijs. De grootste klok van de werel is deze te Moscou in Rusland, die de beuzelarij van 240,000 kgr. weegt. Men heeft ze nimmer kunnen ophalen, en noch min kunnen luiden. Het feestgeluid werd door drie klokken gegeven, die elk eenen toon verschillen, b. v. la, sol, fa. De drie parochiekerken van Rousselare hebben elk haar akkoord geluid. Het klokkenspel, of carillon, is eene uitvinding die tot ons Vlaanderen be hoort. Te Gent is er een huis dat voor 500 jaar het carillon heette. De vermaardste klokkenspelen zijn deze van Aalst, Brug ge, Antwerpen en van Delft. De klokken worden gegoten uit metaal Te Leuven is eene wel gekende klokken' gieterij. Het is 55 jaar geleden dat ik al de be werkingen van het klokkengieten gezien. In de aarde wordt eenen put ge dolven als voor eenen kelder, daar wor den voor drie klokken drie oventjes ge metst gelijkende aan sommige hondsko ten. Deze worden bestreken met wel gekneede leemaarde, en krijgen den vorm van het binnenste der klokken. Hierop wordt vet gestreken en asch gestrooid, en dan wederom eene lage leemaarde, die de dikte bereikt van de klokke. Nogmaals wordt vet en asch gebruikt, en opnieuw eene zware laag leemaarde. Nu wordt het laatst gemaakte lccmdekscl opgeheven met veel omzichtigheid, en spoedig het middengedeelte ofleemklokke afgerukt. Het bovendeksel daalt weder en er blijft eene ruimte voor de klokspijze. De letters figuren en sieraden worden in was ge maakt en van binnen in het bovendeksel ingedrukt, om alsdan den buitenkant der klokke te versieren. De klokken worden bewogen met den voet of met den string. Het werk der klokluiders levert gevaar op. Die met den voet luidt, kan door de klok of het voet berd getroffen worden, en die met den streng luid. kan door het verterten door den string in de hoogte geslingerd wor den. In alle huizen zijn er nu uurwerken, ja, schier olkendeen heeft eene zakhor- logie, zoodat het klokkenluiden van min dere noodzakelijkheid geworden is, om aan te kondigen dat de kerkdiensten gaan beginnen. Ook wordt in sommige steden het klokluiden verboden, gedurende den slaaptijd, ter uitzondering voor de brand klok. (Standaard van Vlaanderen). - Prijzen voor verblijf en verdere kosten 105 fr. in de eerste klas. 65 fr. in tweede en derde klas. De personen reizende in tweede en derde klas kunnen nochtans de verblijf kosten van eerste klas nemen. Inschrijving. Do lijsten zullen den 10 September gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld terug gegeven worden tot don dag voor het vertrek. Voor de personen die zich na Is Sep tember laten inschrijven, wordt den prijs vermeerderd met 5 franken. Die vermeer dering zal streng geeischt en in de kas der arme zieken gestort worden. Zieken. De arme zieken zullen kos teloos volgens de ontvangen aalmoezen aanvaard worden. Een goueesheer zal de bedevaart ver gezellen. Al de zieke of gebrekkelijke personen die zich laten inschrijven, worden ver zocht ons ten minste 15 dagen voorop, een getuigschrift van den geneesheer te laten toekomen. Voor de inlichtingen en inschrijvingen wende men zich tot C. Van de Putte- Goossens, uitgever van Den Denderbode. TEN BTJREELE van Den Den derbode schrijft men in op de Nieuwe Vlaamscho en Belgische Illustratie, Ueber Land und Meer, Iilustrirte Welt, Alte und Neue Welt, Lectures pour tous Tit- Bits, Strand Magasine, enz. Op aanvraag proefnummers gratis. BELGISCHE BEDEVAART naar en naar het van den 18 tot den 26 September met bezoek van de schoone Kathedraal van Chartres en van de stad Bordeaux, onder het geestelijk bestuur der EE. PP. Capucienen. o Vertrék. Den 18 uit Brussel, Geut, iu den voormiddag. Nachtverblijf te Parijs. Den 19, bedevaart naar het H. Hert van Montmartre. Vertrek, rond den middag, naar Chartres, alwaar wij de schoone Catbodraal zullen bezoeken, die wel het prachtigste gothiek gebouw van Frankrijk is, en wier relikwieën wij zullen vereeren., Vertrek 's avonds. Den 20 aankomst te Bordeaux om streeks 6 uren 's morgens. Vertrek rond den middag, om te Lourdes aan te komen te 7 uren 30 ('s avonds). Teruakomst. Vertrek uit Lourdes den 25 s morgens, om in België terug te zijn den 26, voormiddag. uit Vlaanderland Die reize naar Lourdes, o verjaar zoo wel gelukt, zoo overvloedig gezegend, wordt hergaan in September aanstaande. Twee voordeelen meer zullen er bij zijn. Vooreerst, dat de beêvaarttrein uit Brugge eal vertrekkenon in de bijzon- zonderste statiën zal stil houden tot en met Kortryk tot groot gemak der pel grims van gansch Vlaanderen die niet en zullen moeten uitslapen noch den nacht vóór 't heenrijden, noch den nacht na de terugkomste. Tweede voordeel een dag stilstand tot Parijs, om naar 't Heilig Hert van Mont martre te gaan, en de voornaamste dingen van die wereldstad te kunnen bezichtigen. Voor 't overige zelfde voordeelen van gemak. V3n ruime plaatsing, van zorg en hulp, zoowel en nog beter dan verleden jaar. Die meê varen, kunnen 't getuigen hoe wonderwel die reize gelukt heeft en hoe milde O. L Vrouw de beêvaart uit Vlaan deren begunstigd heeft. Wij zullen te Lourdes zijn tijdens de groote Franssche, Belgische en vreemde bedevaarten, Lourdes zien gelijk het is in zijne grootsche goloofsbetoogingen, waaraan tot 20,000 pelgrims deelnemen, en twee feestdagen van O. L. V. Geboorte en Maria's Naamdag. De Vlaminger zullen bijzondere richtingen en inliehtin gen heel gemakkelijk verkrijgen, Vlaam- sche priesters, Vlaamsche geneesmees ters, Vlaamsch bestier, Vlaamsche woor den, zang en schrift. Voegen wij erbij dat Z. H. de Bisschop op 't stichtend en troostend verslag over de l,lt beêvaart; dc inrichters met een hoogst aanmoedi gend schrijven vereerd heeft en zijnen zegen en zijne goedkeuring mildclijk ver leend aau de beêvaart uit Brugge en Kortryk van 5 September 1899. Inschrijvingen en inlichtingen vragen bij E. H. Bruloot, te Kortriik, E. II. Decock, Hoefijzer straat, te Brugge, en M. Fr. Lamoral, te Roeselare. PRIJZEN DER KAARTEN Uit Brugge l6 klas fr. 146,50 2* klas fr. 95 00 3* klas fr. 63,25. Uit Thorhout en Lichtervelde1* klas fr. 144,502® kl. fr. 93,253® kl. fr. 62,25 Uit Roeselaere, Iseghem on Ingelmun- ster l6 klas fr. 142,75 2® kl. fr. 92,00 3® kl. fr. 61,35. Uit Kortrijk 1® klas fr. 140,00 2® kl. fr. 90 3* kl. fr. 60,00. Photographiën van den Praalstoet opname van den beer A. Palatzky, zijn ten Bureele van De Denderbode te ver krijgen. •Degenen onzer lezers die er van b ren, kunnen zich van heden af laten in schrijven. Prijs der 14 verschillende groepen 20 fr.; 1 groep alleen 2 fr. per stuk. Aalst. Waarlijk meu wil dan toch niet begrijpen hoe gevaarlijk het is van een bad te nemen, of liever, te zwemmen wanneer med pas heeft gegeten. Maandag begiDg zekere Jozef Boono, oud 15 jaren, zoon van Aalbrecht en Spanoghe Catha- rina wonende Kalfstraatje die onvoor zichtigheid hij nam een bad in den Den der, achter 't fabriek Lejeune en ver dronk. De Processie van O. L. Vrouw- Hemelvaart deed hier gister haren ge wonen ommegang langs de bevlagde en versierde straten te midden van deu alge- meenen eorbied der catholieken. Onze stedelijke Overheden, de catholieke Offi cieren der schutterij enz. volgden het H. Sacrament. Een jonge socialist, een roodo snotbek, gedroeg zich oneerbiedig in de Korte Zoutstraat eo verwekte de algemccnc verontweerdigiDg. Hophandel. De verzendingen hop gedaan in de maand Juli laatst in de landstreek Aalst bedragen een gezamen lijk gewicht van 59525 kilogrammen. De twee zoons van de wed. Mouvart van Herzr-le, hadden hunne zeisen opea klaverveld laten liggen. Op zeker oogen blik keerde de jongste terug om ze t gaan halen, terwijl de oudste zijnen wt voortzette. Daar de jongste wat lang we* bleef, ging men zien en vond hem bloe dend op het klaverveld, het lichaai bijna midden doorgesneden. Men deni dat hij bij het zoeken, op de scherpe zal gevallen zijn. Ninove. Zondag nacht bebbe erge wanordelijkheden plaats gehad vo; het katholiek lokaal De Keieer. Blauw; roode en groene woelmakers hebben al i vensterruiten uitgesmeten. De gemis raerie moest er tusschen komen om a orde te herstellen. Een tiental person; zijn min of meer ernstig verwond gewo: den. Verdere inlichtingen ontbreken. Vrijdag middag begiDg vrouw V, Hoeymissen-Buro, woonachtig Niein straat, te Denderraonde, de onvoorzici tigheid petrool in hare stoof te gieten o het vuur aan te wakkeren. Daar het vu nog niet hevig genoeg was, riep zij; hare dochter, zij namen samen den kei af en hernieuwden het gieten. Op ee schoot alles ia brand met het ODgelukl jevolg dat beide vrouwen vreesel >randwonden bekwamen. Een 17jarig meisje, Marie M., nende Dilbeekstraat, te Anderlecht.kwi zondag morgend door eene weide, to een man, die daar in het gras scheen slapen, eensklaps naar haar toesprong haar wilde mishandelen. Op de no: kreten van het meisje kwamen eeni boeren toegeloopen en de kwaaddoe: nam de vlucht. De kerel, die op Bergenschen steenweg woont, werd uur later door de politie aangehouden. Do echtgenooten Mertens, landt* wers te Anderlecht, waren zaterdag het veld gaan werken en hadden hut drie kinderen, waarvan het oudste t maar 10 jaar oud is, alleen thuis gelat De kleinen speelden met solfersteksb en staken het beddegoed in brand. Di aan de spoedige hulp dergeburen,i men de brand spoedig blusschen. Toes echtgenooten Mertens 's middags tl kwamen, vonden zij een deel hut meubelen en al hunne spaarpennic verbrand. Een 18jarige jongeling, Vau Branden, die zaterdag in do vaart Laeken was gaan zwemmen, stiet bij duikelen op een ouden ijzeren gieter; word erg aan het rechterbeen gekwe en zouder de tusschenkomst van eet andere zwemmers, zou hij verdroot ziju. Hij is naar het gasthuis van Laet gebracht. Zaterdag morgend rond 7 uren k» M. Fromes, substituut van den procur des konings bij de rechtbank van Brtu door de Romestraat te Elsene. Hij daar verscheidene personen van zond ling voorkomen, die van eene handt pendulen en candelabers losten en huis binnen brachten. M. Fromes hield de kerels in 't oog snelde toen naar het naastgelegen pol; bureel, van waar de dienstdoende offit hem seffens volgde. Deze onderzocht het huis en vondil in de kamer van zekeren V., een geva lijken oud-veroordeelde, behalve d voorwerpen ook nog verscheidene sd ren, die men denkt van diefstal voort komen. V. had den stootwagen gehuurd eenen steenkoolkoopman nit de.Vloga-: straat. 'tZal nu maar zaak zijn, de meêpli tigen en de eigenaars van het gesto goed op te zoeken. Een politieagent, die tevens b: bewaarder is bij M. Wiener, Wetstn te Brussel, zocht zondag avond naar lek in de gasbuis. In de badkamer g men, had eensklaps oene geweldige ploffiüg plaat3, die den man met gev tegen den muur sloeg. Daareuboven c stond er braud, die spoedig door de p: piers werd uitgedoofd. Do wonden den agent zyn zeer erg. De politie van Brussel is er in lukt, zekeren Jan T. aan te houden, zich verscheidene waggons graan wis doen afleveren, om die aan Brussels handelaars te verkoopen. Om die mm had hij zich reeds van 10 tot 12,0<X koopwaren weten too te eigenen, leefde als een prins en werd aangehou in een hotel der Zuiderlaan. Blaast nooit in de lamp I E vrouw van Brussel, die bij het opkome daglicht langs boven de nachtlamp wi uitblazen, joeg de vlam naar binnen deed de lamp ontploffen. Haar nachtgewaad vatte vuur en bi man dio haar ter hulp kwam, liep en eens gevaar door de vlam aangetast worden. Do vrouw is deerlijk gesteld. De dok staat niet in voor haar leven. Te Wesmaal is eene vrouw verbr» door petrool in de stoof te gieten.. Do prins van Wallis en twee hee: van zijn gevolg, hebben donderdag cl' een uur door de straten van Brussel wandeld. Voor de Beurs en het gedenktcek Anspach bleef by eenigen tyd staan. De prins is vervolgens terug gekw naar de Noordstatie om in het eeresal het vertrek van den bijzonderen tre naar Carlsbad af to wachten. Van de duizenden wandelaars op boulevards zal er voorzeker niemand d toekomstigen koning van Engeland dien zwaarlijvigen toerist herkend hebbfl Mej. Vercaigne, een der slachtoffes van den spoorwegramp te Vorst, is bijs opnieuw het slachtoffer van eeu ongelf geweest. Na maanden lange behandelii

De Denderbode | 1899 | | pagina 2