Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst Zondag 17 September 1899 3 centiemen per nummer. 34sle Jaar 4000 GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VSgBÈ&Bt» VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. De evenredige vertegen woordiging is slecht. Wereldlijke De Moordenaar^ Hopteelt en Hophandel. ziekenoppassers. LANDBOUW. Z. A. Stemrecht. W ZONMGRUST. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des Lands Guique suum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00Vonnisse op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord, Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen siGh te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 16 September 1899. Voor dat de vervaarlijke strijd, de strijd van leven of dood voor onze katholieke partij in de kamers gaat geleverd worden, willen wij nog eens eenige voorname redens geven waarom de evenredige ver tegenwoordiging slecht is. 1° De evenredige vertegenwoordiging is slecht, omdat wij, reeds bij de eerste kie zing onder de evenredige vertegenwoor diging, onze katholieke meerderheid ver liezen. Er wordt geen enkel blad meer gevon den, bewerende dat er nog eene katho lieke meerderheid zijn zal. De Bien Public herhaalt voor wie het lozen wil, dat niemand weet wat er uit de evenredige vertegenwoordiging volgen zal. Hij scbrijlt artikels en artikels om te doen gelooven dat hij niet verantwoorde lijk is voor do evenredige vertegenwoor diging en bare gevolgen. Als de zaak goed is, bestaan er geene redeuon om de ver antwoordelijkheid van den hals te schud den. De Joumal de Bruxelles lacht en spot met den XX' Siccle omdat deze zich in het oplossen van de kieskwestie, met den uitslag der toekomstige kiezingen bekom mert. Het is om niet te gelooven en noch tans is het zoo. Hier volgen de woorden van den Journal de Bruxelles De XX' Siècle is op zoek naar eene kiesher- vorming die, kost wat kost, aan de katho lieke partij eene groote meerderheid ver zekert, als ware het op de kunstigste en onrechtveerdigste wijze. Dat is geen staatsmans - politiek maar kiesdravers- politiek (ef. n° 252 van 9 Sept. 1899). Het is droevig het te bestatigen maar zoover zijn wij gecijferd. Waar gaan wij Waar gaau wij met zulke leiders naartoe? 2° De evenredige vertegenwoordiging is slecht omdat ze de dood is der katholieke partij. Wij hebben over acht dagen klaar be wezen, welke de strekking is van de voor staanders der evenredige vertegenwoor diging, het is: den Godsdienst, het katho liek princiep buiten onze politieke strijden te stellen. Lukken zij, dan is het doodvonnis der katholieke partij geteekeud. De natuur zelf van de evenredige ver tegenwoordiging brengt de verdeeling onzer partij mede. Het Volk van Geut heeft deze week een spijtig artikel geschreven het was getiteld Wie wind zaait zal storm maaien. Het is een spijtig artikel, het zijn woorden van haat cn twiststokerij De schrijver bemerkte niet dat hij, ter wijl hij anderen beschuldigde van wind te zaaien en bedreigde vau storm te maaieD, zelf bezig was met volle handen wind te zaaien. Bij het lezen van dit artikel zoiidt ge zeggen, dat de werklieden van Gent gereed zijn ora openlijk met de katholieke partij af te breken. Wij zouden ook woor den kuonen leggen in den mond onzer landbouwers, waardoor zij afbreken met de heerschappij der stad Gent. Maar ons inzicht is Diet van op te maken.Wij willen enkel bestatigen dat, als de politieke strijd op het katholiek princiep niet blijft, het evenveel te vreezen is voor de af scheuring der landbouwers als voor die der werklieden. Wie de strekkiug der hoofdmannen van de proport.ionnali.sten en de verbrokkeling der katholieko partij, die in de natuur zelf van de evenredige vertegenwoordiging ligt, voor oogon heeft, ziet ook de dood der katholieke partij nabij. 3° De evenredige vertegenwoordiging is slecht, omdat ze ook zal toegepast worden op alle gemeenten. Wy meenen dat nie mand daaraan twijfelen kan. Als de even redige vertegenwoordiging voor de kamers gestemd wordt, hoe zou het mogelijk zijn dat ze op de gemeenten niet worde toege past En daar komt in alle parochie twist en tweodracht Daar hebt gij de gemeenten overgelaten aan de Iawijt- makers, die overal te vinden zijn. Welk brave, «tille laudbouwer of dorpeling zal nog van eeuen gemeenteraad willen deel maken, om gedurig door jonge windma kers aangevallen en uitgescholden te worden Daar hebt ge, onder een liberaal minis terie, in elke gemeente eencn liberalen burgemeester. 4° De evenredige vertegenwoordiging is slecht omdat zij régclrecht leidt tot het zuiver algemeen stemrecht op 21 jaar, het is te zeggen, allo man, ééo stem op 21 jaar. Met do evenredige vertegenwoor diging zullen wij niet lang wachten van in de kamers eene meerderheid te hebben om het zuiver algemeen stemrecht op 21 jaar voor do gemeente cn de provincie te stemmen. Wy hebben maar na te den ken hoe die kamer zal samengesteld zijn: do demokraten, de socialisten en het grootste deel der liberalen zullen die meerderheid geven. Wie zulks loochent loochene evengoed het licht van de zonne. Om het zuivor algemeen stemrecht op do kamerkiezingon toe te passen, is er, wel is waar, eono herziening der grondwet noo- dig en die vraagt wat meer formaliteiten. Maar hoo zou mon het lang kunnen uit houden om dit voor de kamers te weige ren, als het voor de gemeente en de pro vincie in voogois? Ja, lezers, wij gaan, en dat nog met rasse schreden, den afgrond in 1 WIE IS KAAR HET HOOGDUITSCH van EDVARD WAGNER 91"* YERVOLG. Sofio bleef staan en wachtte, totdat do mo lenaar bij haar was. Hij zag er nog angstig en ontroerd uit. Hebt gij my wat te zeggen vroeg Sofie. De molenaar keek om naar zijne woning. Zijne vronw stond aan de denr en zag hem na. Ja, jufvrouw, zegde Greg, ik zon gaarn een paar woorden met u spreken maar laat ons naar de brug gaan, wij worden daar niet gageslagen. Sofie knikte en vervolgde haren weg tot aan de brug, aan deu zoom van bet park, waar bet voetpad op den grooten straatweg uitkwam. Hier stond zij stil, leunde tegen het brugBtaketsel en richtte hare blikken vragend op den molenaar. Hare jeugdige schoonheid verblindde hem en toen hij haar schnw aanzag, herinnerde zij hem meer dan te voren aan Alexe Mixtomo en eene geheime vrees voor haar beving hem*' Teu gevolge van het warme weder, wordt de hop dit jaar vroeger geplukt. Hierom heeft de Hop- commissie besloten dat de prijskampen op onze hopmerkt zullen plaats hebben op do volgende dagen 23 September 30 n 7 October. Wat hebt gij mij te zeggen vroeg Sofie vriendelijk. Ik vermoed, jufvrouw, antwoordde Greg verlogen, dat gij cono bloedverwante van den markies zijt en daar mijne vrouw en ik twee verschillende geschiedenissen verhaald heb ben, gevoel ik mij genoodzaakt te verklaren, dat zy zich vergist heeft, dat is alles juf- Zijn rondzien en zyne onrust maakten zijne verklaring niet geloofwaardiger. Ik houd hot or voor, dat uwe vrouw zich niet vergiste, mijuheer Greg, zegde Sofie scherp. Hoe Wat riep de molenaar onthutst. Ik geloof, ging het meisje rustig voort, dat gij, toen gij in dion schrikkelijken nacht de dienstbodenkamer verliet iets gezien moet hebben dat, als gij het gezegd hadt, de ge- heele schold der misdaad op een ander dan op Alexe Mixtome zou hebben overgebracht. De molenaar zocht naar adem. Zijn gezicht, even te voren nog gloeiend, werd doodsbleek. Ik geloof, hernam Sofie, nog altijd kalm, hoewel haar hart sneller en harder sloeg, dat gij overtuigd zijt van Alexe Mixtome's on schuld en uwe getuigenis zijnen naam van allen smaad kan ontheffen. Ik geloof zelfs, dat gij weet wie de ware moordenaar is van den markies. De molenaar staarde het meisje aan, alsof zjj een bovennatuurlijk wezen was en hem Waar liberalen en socialisten meester zijn, wonlon de nonnen, die engelen van naastenliefde, toewijding en zelfsopoffo- ring, uit haat tegen God, Kerk en Pries ters, uit de gasthuizen verjaagd. Wereldlijke ziekenoppassers worden dan in hunne plaats aaDgcsteld. Tweo dezer wereldlijke ziekenoppassers van 't hospitaal Laënnec, komen voor 't Gerechtshof te Parijs te verschijnen be schuldigd van op onbermhertige wijze een stervende aan hunne zorgen toevertrouwd gemarteld te hebben. De heide ellendelingen werden veroor deeld den eerste tot 18 maanden gevan genis, den tweedo 10 maanden zelfde straf. Le Joumal des Débals een orgaan der vrijdenkerij, laakte die schandalige feiten als volgt Eertijdswat ook de vrijmetselaars van den Raad zeggen mogen, eertijds zouden zulke afschuwelijkheden niet ge beurd zijn, en de geneesheeren wisten zeer goed wat ze deden als ze uit al hunne kracht en macht het behoud der nonnen eischten. s Wij willen echter gelooven, vervolgt het blad, dat in 't algemeen 't personneel verdienstlijk is, maar er zijn waarlijk al te veel uitzonderingen aan deu regel. Eu inderdaad, welke waarborgen van zede lijkheid en gematigheid kunnen persouen wel opleveren die gcene andere titels van aaubcveling hebben doa de vriend of kies- agent te zijn van dees of geen gemeente raadslid EeD der veroordeelden was onlangs nog voor dronkenschap cn balda dige feiten door 't Gerecht gestraft go- worden. En het vrijdenkersorgaan besluit Als men zulke gruwelen in de wereld lijke gasthuizen ziet plegen dan begrijpen tvij den walg en den af keer die de arme volksmenschen voor deze gevoelen. Dit stolsel zouden onze liberalen en roode socialisten in ons land willen invoe ren en zullen zij overal invoeren zoodra zij volkomen moestor zijn. Weg mot priesters, paters ea nonnen I is immers hun ordewoord. Hoort men ze langs de straat van 't on- gediort der papen niet huilen Ten andere zij hebben ons meer dan eens beloofd dat zij hun ordewoord zullen verwezenlijken zoodra zij er do macht toe hebben. In eenige groote steden waar ze de baas zijn hebben zij het reeds in oefening gebracht. Eu wat meer is, 't staat in vollo letters ia hun programma geschreven alles moet verwereldlijkt, in audere woorden, ouchristelijk of ongodsdienstig gemaakt worden. En wie zal het meest door die verwe reldlijking der gasthuizen te lijden heb ben De arme zieken en behoeftige werk lieden. Immers niet meer in België dan in Fraukiijk, zijn zonder godsdienstige ge voelens, liefderijke zelfsopofferiug en eindcloozo meuschenliefde mogelijk En nu wat zou er hier te Aalst gebeu ren moesten de blauwe- roode eu groene car telisten meester worden Geen jaar zou er verloopen of ouzo gasthuisnonnen zouden weggejaagd wor den. Men keut do gevoelens van «Te blau wen en rooden in godsdienstzaken en huune vijandschap jegens priesters,paters en nonnen hun programma legt hun op alles to verwereldlijken en dit zou ge beuren. Wat de groene betreft,ze zouden hunne bondgenooton laten begaan zonder eenig protest, wanneer zij de gasthuisnonnen zoudoa wegjagen... Schreef Het Land van Aélst niet dat onze gasthuisnonnen Zusters zijn van haat en vervolging Men kent do wraakgierigheid der hel den van Chipka en, meu weze gerust, ze zouden de gelegenheid niet laten ontsnap pen om hunne wraak bot te vieren 1 Perceel 111 2640 kg graan en 5060 kg stroo. Perceel IV 2850 kg graan en 5430 kg stroo. De vermeerderingen van opbrengst be komen bij middel der meststoffen, in ver gelijkenis met het perceel Izijn 500 kg graau en 350 kg stroo voor het perceel II; 920 kg. graan en 1310 kg stroo voor het perceel III; en 1130 kg graan en 1680 kg stroo voor het perceel IV. BESLUIT. a) Het gebruik van me- t uilslakken en soda-uitraat, deze laatste in geriuge hoeveelheid (perceel II) is ou- voldocndo geweest ora eene groote ver meerdering van opbrengst te weeg to brengen. b) De vermeedering van opbrengst is sterk verhoogd door het aanwenden, in de lente, van 150 kg soda-nitraat (per ceel III). O) Eindelijk, de beste uitslag is beko men met 't gezamenlijk gebruik van kaï- uiet, metaalslakken en soda-nitraat. Dit feit is toe te wijzen aau het gebrek aan potasch van 't meestal der zandachtige gronden. L. Van den Berck, landbouw-ingenieur. Bemestingsproeven op winter- graangewassen. Reeks B. Uitgelezen plaatselijk koren. Het proefveld ingericht in 1898, op eeDen zandachtigen grond, na aardappels middelmatig gemest met stalmest, bevatte vier perceelen van 5 aren ieder, bemest als volgt Perceel I of getuige perceel. Geen mest. Perceel II. In den herfst a) 600 kg mctaalslakkeu van 75 fijut3 eu onge veer 16 °/o phosphoorzuur oudergedolven; b) 50 kg soda-nitr&at uitgestrooid op het oogenblik der zaaiïug. Perceel III. a) In den herfst Gelijke hoeveelheden metaalslakken en .soda- nitraat als op het perceel II; b) Ia de lento 150 kg soda-nitraat als dekmest gebruikt don 8 april, of 19 dagen voor het verschijnen der eerste aren. Perceel IV. Gelijke hoeveelheden me taalslakken en soda-nitraat als op het perceel III daarenboven 400 kg kaïoiet gelijktijdig als de metaalslakken onder- gedolven. Deze hoeveelheden meststoffen zijn per hectare berekend. De zaaiïng heeft plaats gehad in lijnen, den 20 October, met 115 kg zaad per hectare. De bekomen uitslagen, per hectare be rekend, zijn de volgende Perceel I 1720 kg graan eu 3750 kg stroo. Perceel 11 2220 kg graan en 4100 kg stroo. geheel doorzien had. Zijne ademhaling stond stil, zijne knieën knikten. De angst scheen hem zijne kracht ontnomen te hebben en hij hiold zich aan de brug vas, om niet te vaUen. Sofie zag in deze teekenen eene volledige bekentenis. Zij had nu een ander spoor ge vonden, dat geheel het geheim oploste, waar mee haar vader omringd was. Do molenaar kende deu moordenaar van den markies hij kon den naam baars vaders in eere her stellen. Alexe Mixtome is dood, zegde de mole naar sidderend. Hij stierf in een ander we relddeel en de moord op den markies had reeds zoovele jaren plaats, dat men er maar niet meer over spreken moest. Het gebeurde kan niet aangedaan gemaakt en het verledene zal Diet weder onaangeroerd worden er is niemand die de oude geschiedenis nog aan het licht zal brengen. Mevrouw Engenie Mixtome, de geschei den gemalin van Alexe Mixtome, heeft nooit aan zijne schold geloofd, verklaarde Sofie, zij zal de zaak onderzoeken en alles aanwenden om de waarheid te doen De molenaar waggelde. En als do zaak onderzocht wordt, znlt gij alB getuige worden opgeroepen. De schrik van den molenaar was zoo groot, dat hij hem niet verbergen kon. Hij zag om naar den molen en zijn schoon huis, keerde ziah vervolgens schuw naar Sofie en zegde Het Z. A. S. is gesproten uit een onge zonde zucht naar gelijkheid welke om het meest uitgebaat wordt door die partijen die zich demokratiek wanen ca er niets van hebben dau de naam. Wie het waar lijk wel meent met een volk die verdedigt het A. S. niet, waüt die beoogt niet dat de eene klas door eene andere wordt over- heescht en hare belangen onderdrukt. Het Z. A. S. is de dwaze macht vau het getal, de verplettering van al de belangen door de massa, door de klas welko het sterkste is. Een man 1 een stem dut klinkt zcor schoon maar die schoone toon is, als men alles wel nagaat eu do zaken grondig on derzoekt, een wanluidende klank. Eeu man, zegt men, is maar een man en een snul die nooit uit het a. b. c. is kunnen wijs worden moet zooveel recht hebben ora wetgevers te benoemeu als een geleerde Een onbekwame, een luiaard, een ver kwister en doorjagor moot ia de verte genwoordiging der belangen zooveel te zeggen hebben als een uitmunde, be kwame, oppassende burger, als een nijve rige bandelaar, als een goede burger. Is dit wel redelijk T En nochtans dat is het wezen van het Z. A. S. Men werpe mij de militiewet niet op waar arm en rijk voor de verdediging van het land op gelijken voet staan. In oorlogstijd kan ik die gelijkheid aan nemen maar op vredensvoet is zij onver dedigbaar. Die lasten moeten in verhou ding zijn vau het genot, van de voordce len die uit het bestaan vau een leger voortspruiten. De rijken moeten hier grooter lasten dan de armen dragen. Dit stelsel hebben reeds katholieke dagbladen verdedigd en het is ook billyk. A Men vraagt ons onze gedachten te ko men verdedigen op eene meeting. Wij weten wat meetingen met tegeuspraak waard zijn, on hoe «Ie vrijheid van het woord er wordt geëerbiedigd. Meeting houden is volstrekt onnoodig; onze lozers zullen oordoelon volgeus de waarde ouzor bewijzen. Een tweedo reden waarom dio moeting onmogelijk is, vloeit voort uit do mogo- lijko samenstelling der toehoorders aan wio ik bevoegdheid ontzeg. Zullen zij wel de draagwijdte der bo- oegreden kunnen beoordeeïen Zullen zij de afgetrokkene denkbeelden in het meervoudig stemrecht vertolkt wel vat ton Zullou zij edelmoedig eu waarheid lievend genoeg zijn om hunne driften ou verlangen buiten de deur der meetingzaal te laten om te oordeelcn volgens de koude begrippen vau deu wysgeer Wij zien vooruit wat de uitslag zyu zul. Wy hebben daarover geene begoocheling. Vraag eens aan arme drommels of zy rijk willen zijn en zy zullen luidkeels schreeuwen op honderd tonen tegelyk: Jal Vraag aan een blinde of hij zien wil en wat zal hij antwoorden Vraag aan niet stemmers misschien of aan hen die maar eene stem hebben of zij stemmen willen, of hun gebuor op gelijken voet moet gesteld worden en gij zoudt versteld staan dat zy u gelijk geven, dat zij u toejuichen en aanstonds bereid staan uwen tegenstrever te lyve te gaan Een meeting is dus kinderachtig en men mag volstrekt geen zego roepen, omdat, in een pennetwist, de tegenstrovor op dat punt uiet antwoordt dat een grein tje gezond verstand aanstonds buiten hot strydperkt stellen moest. Richten wij ons dus tot onze wezenlijke rechters, tot hen dio ons begrijpen en volgen kunnen. Om ons te weerleggen heeft Dender- galm een lang artikel geschrovon. Do toon, matig, kalm cu beleefd, steekt niet weinig af op een tweede schrijven dat ge noemd blad tegen ons artikel richt. Wij misprijzen die lage wyze van polemikoe- ren to zeer, opdat wij er ons toe besluiten zoudeu kunnen er een woordeken op te antwoorden. In 't voorbijgaan spreken wy daarvoor, eens voor altyd, onze verach ting uit. Laat ons nu de beweegreden nagaan van het eenig ernstig schrijven vau onze tegenstrevers. (Vervolgt). Maar indien ik als getuige opgeroepen wordt, kan ik toch niets zeggen. Dat zullen wij zien, antwoordde Sofie. Waarom heeft August Bartineux u den mo len en het huis voor niets in pacht gegeven Van eenen onbednidenden tuinman zijt gij welhebbende molenaar geworden. Daar moet eene reden voor zijn en deze zult gij aan het gerecht moeten ver openbaren. De molenaar zuchtte, maar antwoordde niet. Als gij zooveel ontvangt dat gij de waar heid verzwijgt, zegde Sofie ernstig eu met nadruk, zal het beste voor u zijn, alles te zeggon, wat gij weet. Zoo zeker als gij leeft, zal de naam van den markies Alexe Mixtome in eere hersteld worden. Wilt gij mij daarin helpen. Alexe Mixtome is dood, mompelde de molenaar. De tegenwoordige markies zal mar kies blijven. De zaak mag niet veranderen, liet is te laat om er nog wat voor te doen. Het is nooit te laat een gepleegd onrecht weder goed te maken, zegde het meisje. Gy ■alt er niets by verliezen, als gij de waurbeid zegt, maar wel er bij winnen. Als gij uwen molen en aw huis behouden wilt, dan is de waarheid te zeg.en de eenige weg. Doet gij dat niet, dan zuUen zorgen en onheil over uwe familie komen. Ga naar Henri Talbot, den vrederechter en zeg hem.... Ik weet niets en kan dus ook niets zeggen, onderbrak Greg morrende. Gij hebt het leven van mijn kind gered, jufvrouw, en daarvoor ben ik u dankbaar. Zonder u wns het verdronken, dat weet ik en ik zou u met tien jaren van mijn leven willen belooDen slechts nit dankbaarheid heb ik u aangehoord maar ik kan niets zeggen. Laat mevrouw Mixtome het spoor van den moord volgen, ik ib niets daarmede te maken. Er bestaat gcene wet, welke eeuen mensch dwingen kan iels te verklaren wat hij niet weet 1 En hij zag Sofie fier aan. - Dat is waar. Maar de wet kan u dwin gen, te bekennen, om welko rodon gij het levenslung bezit van dau molen verkregen hebt, antwoordde Sofie. Als gij mij dankbaar zijt voor den dienst, dien ik n bewezen heb, dan kunt gij mij rijkelijk beloonen met naar deu vrederechter te gaan en hem de geheole waarheid te veropenbaren. Ik laat dat aan uw geweten over bedenk echter, myubeer Greg, dat eene oprechte bekentenis van het geen gij weet, n meer voor- dan nadeel zal doen, dat gij er meer door winnen dan ver liezen znlt. - Dat zie ik niet in, jufvrouw. Al wist ik iets, waardoor Alexe Mixtome's onschnld kon bewezen worden, hij is toch dood en kan mijne bekentenis niet beloonen. Augnat Bar tineux is de heer, en het kasteel met alles wat doartoo behoort zijn eigendom. Mevronw Mixtome kan mij beloonen, maar zy zal den dienstdoende Apotheker Zondag 17 September J899, Mr Ghysaelinckx, Molenstraat. markies hawen, en zijne belangen zijn de hare gij zoudt verstandiger handelen met de zaak te laten rusten. Ik geloof, jufvrouw, dat hut voor u beter zou zijn, u niet met dingen to bemoeiëu, die u niet aangaau. Wat recht en gerechtigheid beslist hebben, laat zich uiet vornndoren. Volg mijnen raad en meng u niet meer in do zaak, waarin gij zooveel be lang schijnt te 6tellen. Verbeeldt gij u meer to weten, dan aide hooge gerechtheeren en nllo monschen nit Frankrijk Wij zullen daarover niet twisten, zegde Sofie ernstig. Gij weet wie do markies ver moordde. Ik geloof echter niet, dat gy door en door slecht zijt. Als gij eons voor Gods rechterstoel genade hoopt te vinden, doe dan na, wat recht gebiedt. Zij knikte even met het hoofd en verwij derde zich langzaam. Zy ging niet door het park naar het kasteel, maar sloeg den wag naar het dorp in. De molenaar zag haar na en ofschoon hg zich verwonderde, dat zij zich naar bet kas teel begaf, riep hij haar echter niet terug. Eene kromming deed hem haar na eenigen tijd nit het oog verliezen nu eerst stond hy op, alsof hij nit eenen droom ontwaakte. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1899 | | pagina 1