HEID VAN DEN SCHOUT, De Transparanten QmkooperiUs erM4e DE LANDBOUW. De rooden afgeschetst door een blauw orgaan- Benedictus' Kalander Een en ander. Rechterlijke kronijk. Allerhande Nieuws. Frankrijk. Van den anderen kant, deelt Vooruit ▼an heden woensdag meê dat priester Daens uitdrukkelijk verklaard heeft dat hy zijn geestelyk kleed niet zal afleggen. de estaminets Hof van Beieren - (Café riche), Au Pavilion en Tan Jan D'Haese, allen Groote Merkt zijn allerbest gelukt ze tintelen van geest en worden algemeen bewonderd. Een beschryving zou ons te verre leiden. I J gevallen van omkooperij door de kreemerskliekjannen gepleegd aan 't licht gekomen andere gevallen komen gedurig uit gestaafd op onbetwistbare getuigenissen. Niet waar, Pie, 't is schande zijn een stemmeken aan den werkman ze ontfutselen, 't Parket zal er van verwittigd worden. Wij zeggen heden niets meer I... Wanorders te Mechelen. De uit slag der kiezing voor de tweede reeks gemeenteraadsleden voor 8jaren, werd maandag bekend gemaakt. Deze uitslag komt de «atholieke zegepraal aanzienlijk vergrooten. Onze vrienden behalen eene meerderheid van 700 stemmen. Zooals het te verwachten was werden de liberale baldadigheden, zaterdag door verschillige benden schoelies begonnen, voortgezet. Reeds in den voormiddag be gonnen de woelingen. Men wierp met steenen naar den Catholieken Kring en jouwde de personen uit die er in of uit gingen. Op de Wollemerkt hadden er bot singen plaats en werden verscheidene personen door steenen getroffen. M. Ca- lant, onder-commissaris, was verplicht den sabel te trekken. De gendarmerie kwam ter hulp en dreef de schoelies uiteen. In den namiddag groeide het gewoel gedurig aan, en in de omstreken van den Catholieken Kringalsook op de Groote- Markt, waren de straten zwart van volk. Er werd met steenen geworpen en talrijke ruiten verbrijzeld. Om 5 uren kwam de burgerwacht de politie versterken en vatte post voor de catholieke lokalen en gestichten. Aan het bisdom kwam eene bende ruststoorders met steenen werpen. De gendarmerie kwam spoedig het gebouw beschermen en deed eene charge. Rond 8 uren vormde zich eene bende van ongeveer 300 man, die onder het zin gen van 't ongediert der papen de Beffer- straat introk en zich langs de Huidevet- terstraat naar de Leermarkt begaf. Op den doortocht werden de ruiten van tal rijke catholieke woningen verbrijzeld. Op d® Leermarkt, wanneer de schoelies den Ham meenden in te trekken, kwam M. Houtmortels, schepene, te voorschijn en maande hun tot kalmte aan. Hij verzocht hun naar huis terug te keeren. De bende ging uiteen, doch vormde zich weldra op- Dieuw op de Botermarkt. Er werd eene ordonnaocie aangeplakt van M. Cluydts, dienstdoende burgemees ter, de burgers aanradende do uitspraak van het kiezerskorps met kalmte aan te nemen en zich van alle betooging te ont houden. Dezelfde ordonnancie bevat een bevel om de herbergen om 11 uren te sluiten. Sterke detachementen gendarmen kwa men de politie, do burgerwacht en de pompiers versterken. Zij werden onthaald met een hevig gefluit en geroep. De drei gende houding der verschillige benden schoelies werd heviger en heviger. Men riep moordenaarsuwe geweren hier. Herhaalde malen werden chargen gedaan door de gendarmerie te voet eu te peerd tot op eenen grooten afstand. Op het stadhuis bevond zich M. Aerts, procureur des konings, ridder de Wargny, onderzoeksrechter, de plaatselijke com mandant, het schepencollege, de mili taire overheden en de état-major der burgerwacht. M. de procureur des konings ging persoonlijk de woelingen bestatigen en gaf de baste bevelen om er een einde aan te stellen. E MARLITT, (NA VERTELD). Yizrde vervolg. Sultan, laelykert, wilt ge eens stil zijn Men kaD sijn eigen woorden niet hooren riep jufvrouw Griebel van den dorpel. Koes of ik kom met den stok. Sultan kroop in zijn hok, en God zegene uwe intree sprak jufvrouw Griebel op ver anderden toon, terwijl zij den dorpel afkwam en den nieuwen heer bare beide handen toe stak, Dat is Peter Griebel, mijn goede man, hiermee legde zij haren arm in dien van ha ren man, die met haar gekomen was. En, hoort gij het M. Markus dat is mijne Louise, die soo schoon speelt. Zij speelt de marsch uit den Prohret ter eere van u Zij is de beste leerling van de kostschool en wil gou vernante worden. Zoo, nu kent gij al mijne kiekens en ganzen. In de charges der gendarmerie werden j talrijke persocen gekwetst. Een jongeling werd erg gewond naar het gasthuis ge dragen. Talrijke aanhoudingen werden gedaan. Om half negen werd eene herberg aan den hoek der Guldebodcmstraat aange vallen. Alles werd verbrijzeld wat zich in huis bevond en de inwoners waren ver plicht op den zolder te vluchten. Op een meisje dat de gendarmerie ging roepen werd een schot gelost. Zij werd niet getroffen. Ten half tien kwam het garnizoen onder de wapens. De Groote-Markt werd bezet met het 2* regiment artillerie, detache menten jagers, grenadiers en carabiniers. Er werden verschillige patroeljes gedaan. Ten 11 uren was de rust hersteld en wer den de herbergen gesloten. In den avond van zondag is eene bende de herberg de Kriekelaar, Hombeeck- schesteenweg, binnen gedrongen en heeft er alles in gruis geslagen. Talryk zijn de ruiten, die in de stad werden uitgeworpen. Erwtjes van over 8000 jaar. Do vriend van M. Stewart, hovenier te Kames, in Schotland, had uit Egypte een handvol erwten meêgebracht door hem gevonden in de grafstede vau den koning Pharao, over zoowat 3000 jaar begraven. De hovenier maakte eene goede bed ding en zaaide er de erwten in, nieuws gierig wat er zou van komen. Tot zijne groote verbazing, schoot het plantsoen, groeide op, bloemden in het rood in stede van in het wit en droeg vruchten. De erwten zijn meer gesuikerd en ook wat dikker dan de gewone. Zij hebben een buitengewoon aangenamen smaak. Voor onze kweekers. De Fran- scho regeering heeft besloten eeneu wereldprijskamp uit te schryven van voorttelende dieren als runden, schapen, verkens en noèrhofdieron Deze wedstrijd zal plaats hebben te Parijs van 21 juDi tot 2 Juli 1900. De zwarte kersenblad wesp. (Se- landria Adumbrata.) Iedereen heeft gedurende de maand augusti en septem ber op de bladeren der perenboomen, maar vooral op die der krieken- en noord- kriekenboomeu eene soort van zwart slakje, kunnen bespeuren dat het cel moesgroen der bladeren vernielde en zoo in het leven dor planten, bij den sappen- stroom, veel nadeel veroorzaakt. Dit slakje, is inderdaad niet wat het schijut te wezen (eene slak). Het is wezen lijk «ene bastaardrups, geelgroen met tien paar pooten welke met die zwarte huid, die naar inkt reikt, is bekleed ter barer beschutting. Deze bastaardrups komt voort van die zwarte kersenbladwesp welke te beginnen van juni hare eieren op de bladeren legt en waaruit dan den ganschen zomer de bastaardrupsen komen. Wanneer do bastaardrups volwassen is laat zij zich naar den grond af om te verpoppen. In juni, ontsnapt dan opnieuw de vol wassen bladwesp,die wederom hare eieren legt om die duizende bastaardrupsen op de bladeren tczien verschijnen. Ingezien die rupsen dees jaar zoo tal rijk geweest zijn, ja, wel zoodanig, dat sommige kriekenboomen gansch bruin staan, bij gehrek aan celmoesgroen in de bladeren, is bet le vreezen dat wy voor toekomende jaar en nog meer zullen hebben. Daarom moeten wy do poppon of co cons, die nu op den grond en tusschen de bladeren liggen, zooveel mogolyk met do volgende middelen vernielen 1° De bladeren niet gebruiken voor deksel, noch op den mesthoop werpeu maar verbranden of in den grond graveu. 2° Den grond omwerken rond die fruit- boomen op nagenoeg tien centimeters diep, is dit onmogelyk, dan zal men den grond met kalk bestrooien. Fr. Latjbetb. (jHandelsblad.) 11. De nieuwe heer n verkoos niet in de gchoone kamer, waar mijne Louise nog altijd aan het kloppen was koffie te drinken. Hoe zeer jufvrouw Griebel mot het oog op stof, muizen en spinnewebben er zich tegen verzette, wilde hij zijn eigen gebied betrek ken en hing den trap op. Hij had bepaald, dat da zegels van de ka mer der afgestorvene niet souden verbroken worden, vóör hjj zelf kwam nu scheurde hij het papier van de deur en Peter Griebel deed open. Even aangenaam als het uitwendige voorkomen van het huis, was ook de inrich ting van de kamers der verdieping. Jufvrouw Griebel trok voorzichtig de gor dijnen op. Zij triomfeerde de ruiten waren wit bestoven en op het blad van de eerste tafel de beste schreef sij met den vinger een paar letters in de stoflaag. Maar de planken van den vloer waren sneeuwwit en zonder plekken, en een sterke geur van klaver en andere kruiden vulde de vertrekken, die door gaten in de zoldering binnen drong. De ramen open, de kamers geveegd en alles is in orde zegde de nieuwe heer op vroolijken toon en ontgrendelde de eene helft van het middelste koepelvenster. En van de verstopte sleutelgaten heb ik niets gemerkt, Jetje zegde Peter Griebel. Waar zitten nu de spinnen, waarover ge den heelen winter gekermd hebt Onze oude dame was een veel te proper wijfke zij dulde Volgens het blauw doctrinair orgaan, Kindépendance hebben de rooden dio bewereu de werkersstanden iD de Volks- kamcr te vertegenwoordigen, niets gedaan voor het volk, maar niets, volstrekt niets Die roode volksvertegenwoordiger» hebben regelmatig de 4000 franks opge- atrekuu om hunne broeken op de banken der Kamer te verslijten. Het blauwe or gaan voegt er bij dat men de grogs van rhum heeft moeten afschaffen om te belet ten dat de Volkskamer eene kroeg sou worden too als l'Asommoir van Zola. De socialisten hebben zich vet gemest terwijl de arme kiener die in hun vertrou wen had, nich den buik moest toeriemen, en hij geene roode duit van profiteerde. Ziedaar boe een liberaal orgaan de roode leden der Volkskamor afschetst. Om in 't begin van November te verschijnen EK Almanak van 0. L. Vrouw van Affligem. Prijs 0,30 Vrachtvrij thuis 0,40. Wij liopon dat deze nieuwe Almanak zal welkom zijn bij alle vereerders van den grooten H. Bcaedictus. Hij is opge luisterd met schoone platen en behelst eene photogravure, die alleen den prijs van den Almanak weerd is. Men zal in dezen Almanak vinden al wat de orde van den H. Benedictus betreft J: baren oorsprong; de verschillige vertakkingen der orde hare kloosters zoo van Paters als Kloosterzusters in ons land, enz. en/. Men zal daarin ook kunnen vinden -te aflaten en voordeelen die de vereerders van Sint Benedictus kunnen verdienen met bet dragen van de gewijde medailiën van het scapulier en met oblaat vau de H. Benedictus te zijn. Bovendien zal de Almanak zijn een voorbode van De Maria-groet uit Affli gem die mededeelt al wat er gedurende het jaar merkwaardigs gebeurt is ter eere van O. L. V. vau Affligem of van Vrede, en de lezers en lezeressen zal op de hoogte houden voor al wat het Broederschap van O. L. V. van Affligem betreft. Buiten de belangrijke inlichtingen tot Sint Benedictus' orde en O. L. V. van Affligem, bevat bij insgelijks nog een tal van vermakelijkheden en nuttige wecken, alsook eene bladzijde uit Pastoor Kneipp, zeer dienstig voor do ouders in het op voeden der kiudoren. Uilen streek. Iu De Verlossing van 11 october 11., vóór de kiezing, schreef P. Daens De oude bewaarders zeggen wel dat ze nog de meerderheid hebben als de 9 volksmannen gekozen zyn, doch die meer derheid zal van korten duur wezen, daar de overige van schaamte zullen weg loo- pen als ze op hunne plicht worden gewe zen. Dus wees zeker op 15 oktober 9 bui ten en kort daarna de andere helft tot welzijn der stad. - En P. Daens nu in een vliegende blad,; maandag 11., na de kiezing, in de were! gezonden komt bekennen dat hij in De Verlossing loog en bedroog, want zegt hij: Waren de 9 candidaten der kree- merskliek gekozen, nu wij konden toch niets veranderen in 't stads bestuur. Waarlijk 't is waardig van den Uil die 't burgemeesterschap waarneemt in de stad Osbroeck Kostbaar varken. Men meldt uit Hoogwoud Dezer dagen zou zekere koopman D. bij een veehouder in deze gemeente varkens gaan koopen. Te dien einde wilde D. na tuurlijk eerst de aangeboden koopwaar bezichtigen en begaf zich hiertoe in het varkenshok. Nadat deze werkzaamheid was afgeloopen, gingen boer en koopman naar de huiskamer om zooals dit gewoon- zulk oDgcdiert# niet waar sou het vandaan syn gekomen, Jetje Zie maar eerst eens in de boekenkamer, Peter, voor dat ge zooveel wijsheid uitkraamt! Aan de hemolhooge kassen en achter de boe ken zult ge het blauwe borduursel zien. Daar is wat te lezen M. Markus, boeken zonder eind Wat er iu staat, dat had de oude dame alles iu het hoofd. Zij was dokter en apothe ker in eenen persoon, en duizendmaal knap per dan de ellendige baardkrabber in Till- roda, die zich door de mensohen dokter laat noemen. Ja, zij was eeno flinke vrouw, zegde Peter Griebel. In 't bestuur van bare lande rijen was zij zoo goed 't huis als een man. Ik ben gedurende de leste twee jaren toezichter geweest, maar zoo oud als ik ben, heb ik bjj haar meer geleerd dan in tien bfj mijn vori- gen meester. Zie maar eens 1 bij wees naar de welige landerijen dat alles is haar werk, want de opperhoutvester moet er zoo goed als niets van gekend hebben, 't Is waar, een paar akkers daar achter hot dennenbosch zijn ver waarloosd, maar die behooren ook tot de pachthoeve, en daar gaat het niet goed, uw advokaat zal u dit wel hebben geschrovou. Ja, sedert vier jaren beeft M. Franz, de schout, de boerderij in pacht, maar in de ge houden boeken is geen enkele keer de pacht som als ontvangen aangeteekend. De oude mevrouw heeft altjjd een oog toegedaan, omdat de vrouw van den schout lijk gaat, den koop ondor een borreltje zoo mogelijk te sluiten. Dit laatste vond eindelijk plaats en nu kwam D. tot de treurige ontdekking, dat hij 2ijne porte feuille met bankbiljetten bad verloren. Terstond zou nu in 'i varkenskot een on derzoek worden ingesteld, doch nauwe lijks was men deze plaats genaderd of een verschrikkelijk schouwspel deed zich voor ben op, want een der vraatzuchtige dier tjes slikte juist het laatste stukje van de portefeuille, waarmede ook eene waarde van ruim 600 fr. naar binnen. v v Luchtwater. Volgens la Revue des Revues, zal de lucht, tot water ge* bracht, welhaast vau groot nut zijn. Iu Amerika gebruikt men hem reeds als verkoeler, in de plaats van ijs, 8 fr. zulk luchtwater doen den dienst van 1000 kilos ijs. Men maakt reeds kanons, voor dewelke bet luchtwater gebezigd wordt in de plaats van geperste lucht, poeder en dynamiet. Eenige zelf bewegers automobilesgaan reeds met zulk water, en welhaast, vol- geos Let schijnt, zullen de petrole, de napbte en de barnkraebt of electriciteit gedaan hebben. Hel luchtwater dient nog om den cognac te veranderen, het fruit of ooft te verver- scben, de zieken te opereoren, enz. Qui vivra verra, zegt de Franschman, of de tijd nal H uitwijzen. Eenen vond verhelen is zoo slecht als stelen. Dit oud scboolleske voud zijne toepassing voor de rechtbank van Brussel. Mej. V..., wonende Steenweg van Brussel, verloor den 25 juli laatst, eeucn buDdel obligatiën ter weerde vau 10,000 franks. Zekere W. vond den schat. Hy ver kocht eenige loten en vertrouwde de andere toe aan zijne zuster, te Etterbeek. Deze behield «Ie obligatiën slechts eenige uren en overhandigde het paksken aan de politie. W. werd rechterlijk vervolgd en zijne zuster insgelijks, deze voor vei heling. De reahtbank van Brussel veroordeelde W. tot 1 maand gevangenis, en sprak zijne zuster vrij. In het gasthuis. Eeu ziekendiener uit Sint-Jansgasthuis te Brussol werd ver volgd voor mishandeling vau een zin'ne- looze. Hij werd, gezien zijn goed voorgaande, door de rechtbank veroordeeld tot 50 fr. boete, niet voorwaardelijk. Hij was reeds vroeger door het gast- huisbestuur afgedankt, omdat hij zonder toelating in de cel van den zinnelooze was gekomen. Meerbeke. Een voerman van Pol- laere, zekere Pieter De Jonghe, kwam alhier aangereden met eeneu geladen wa gen. De teugels van zijn peerd die uit zijne baudeu waren gevallen, willende terugnemen, stuikte hij van den wagen, viel onder een der wielen dat over zijne borst liep. Zekere Van Cauwclaert die tegenwoordig was, trok den ongelukkige van onder 't voertuig voor dat het ach terwiel hem bereikte, doch hij was reeds overleden zijne borst was gepletterd. Do Jonghe is 53 jaren oud en laat eene weduwe en 11 kiuders achter. Het jaarlijksch congres van den Nationalen Bond der Goede-Mannenraden wordt te Charleroi gehouden op 29 en' 30 october. De kassier van een voornaam con- fectiehuis te Hoei, is, na talryke en aanzienlyke ontvreemdingen gepleegd te hebben, gevlucht. Zijn signalement is rondgezonden. In eeu kleinen weg nabij de rivier de Glaize, te Stavelot, is bet lyk van eenen onbekende gevonden. Men denkt dat bij vermoord is. Vreesdij h drama te Herve. Twee dooden. Drie gekwetsten. Thomas Baltu9, eeu schoenmaker, heeft zondag avond, bij middel van messteken de wed. Marnette en Dieudonné Grétry gedood, en zware kwetsuren toegebracht aan de echtgenooten Fayen en het dertienjarig meisje Dehave. altijd hare vriendin geweest is, viel de kleine vrouw in. De schout zat tot over de ooren in de eohuld en zijne Bchuldeischers haalden hem alles af, tot zelfs zijn landbouwgereedschap. Toen heeft de opperhoutvesterin hun de pachthoeve gegeven, wel niet voor niemendal, daartoe was zij veel te streng en te puntig stipt in geldzaken maar toch voor een bagatel, en dat heeft de oude dengniet zelfs niet betaald. Zij hield op en stak de hand in den zak. Daar zie, Peter, heb ik het n niet altijd ge zegd sprak zij, zich tot haren man wenden de,"terwijl zij voor zijne oogen een gebraden aardappel brak die van binnen zoo geel was als de dooier van een ei. In het bosch van den graaf zoeken de jongens van Tillroda aard beziën en daar liggen die lekkere aardappels bij hoopen in de heete asch. En Jetje En man bootste zij hem op epottenden toon na. Moesten die bengels dan juist de allerbeste soort hebben En toen ik hnn vroeg Hoe komt gij daar aan antwoordde de bende stoutweg Niet van jufvrouw Griebel, maar van de meid van den Bchout. Mynheer Markus, ik wil de menschen van de pacht hoeve niet belakken voor myn paart mogen ze tot in alle eeuwigheid op de boerderij zitten zonder pacht te betalen, maar zij hebben den besten aardappelgrond van het heele goed. Jetje, denk aan nw geweten viel haar De schoenmaker was, men weet niet door welke oorzaak, in eenen staat van hevige opgewondenheid thuis gekomen zwaaiend met een schoenmakersmes, en roepend dat de dag niet zou omgaan, zon der dat dit wapen dc borst van den eenen of anderen zou treffen. 's Avonds ging hij het CaféJorissen binnen, waar bij twist zocht tegen zekeren Godard, wien hij eeneu stekskenspot naar bet hoofd wierp deze kon gelukkig het voorwerp vermijden. Baltus keerde naar zijne wooing terug en voorzag zich van een tweede mes als ook van eene vijl, waarvan hij de punt op eenen stecu scherpte. Zoo gewapend, liep hij nu het Café Fayen binnen waar hij, zonder de minste reden twist zocht, met de vuisten op de tafel sloeg, en een leven maakte van alle duivels. Do herbergier Faycn, die in de buurt was snelde op het gerucht naar huis on den twistzoeker bij den kraag grijpend, wierp hij dezen tegen den grond en hield hem zoo, liggend, in bedwang. Maar vrouw Fayen die haren man wilde bijstaan, bekwam nu 2 wonden aan de band cn aan den arm. Zij smeekte haren man, den woestaard los te laten, opdat hij zou kunnen heen gaan. Fayen voldeed aan dit verzoek en Bal tus beloofde van zijuen kant, elkeen ge rust te zullen laten. Zelfs stond hij zyne vijl aan Fayen af. Doch recht staande voolde de herber gier eene hevige pijn aan het been en di zag men dat een stroom bloed langs de broekpijpen zijpelde. Baltus, buiten zijnde, bleef staan voor de deur van eenen werkman, de schil- dersgast Grétry, waar hij met steenen de ruiten in stukken wierp. Grétry kvas buiten en verzocht den woestaard me: zachtheid, hem gerust te laten. Doch Balthus hief voor alle antwoord zijn c« op en op Grétry toeschietend sneed Ij dezen Je keel door. Morsdood zakte Grétry iu elkaar. Voort loopend zag Baltus een kb meisje op de straat spelen. Hij bracht s twee steken toe. Aan het slachthuis gei men ontmoette de moordenaar de wedui Marnette, die daar haren vader ging 1 zoeken. Hij stak haar zijn mes ia do borst. De vrouw had nog de kracht om binn te gaan en op eenen stoel neer te zitts Daar stierf zij, zonder een woord, kreet te kunnen uiten. Dit was zijn laatste gruwelstuk. Bal: vluchtte nu, weldra achtervolgd door: gendarmen, die gedurende heel den nac den omtrek doorzochten, 's Morgens gen de burgers mee op zoek. Hij iss gehouden in eene weide. In Congo. Volgens tijdingen Brazzaville was M. de Bonchampsi eenige weken naar M'Bé gegaan, ho stad der Batckès, waar koning Mat eene groote palaber hield. De hoof der naburige streken waren er vergad Alhoewel koning Makoko sedert verdrag met M. Brazza gesloten, i 1 nooit vijandelijk had getoond -en opzie der franschen, had de beheerder j doen vergezellen door twee compagt soldaten, dragers van repetitiegeweer Tijdens de voorstellingen losten een hoofden een pistoolschot op M. de B champs, maar miste hem. De soldaten gaven vuur, doodden i 20tal Batekès en kwetsten er een vijf Garden van Makoko beantwoordden; aanval. Onder de soldaten werd er gedood en een gekwetst. M. JeBonclia: nam koning Makoko meê naar Bra: ville. Tegen de kloosters. M. Walde Rousseau heeft vrijdag eene afveerdir ontvangen van den arrondissemenisr van Corbeil, die de stemmingen ki steunen van de departementen, betrek lijk de toepassing van het decreet te kloosters. Tijdeus het onderhoud heeft do mil ter voorzitter verklaard dat het gouve: ment binnen kort het Initiatief zal ne: van een wetsontwerp op de vereenigin? man waarechuwsnd in. Wy hebben g reden tot klagen, het gaat ons goed es mijne familie zal niemand er toe aanzet dat M. Markue kort spel met die menu maakt. De Bchout is oud en zijne vrouw sedert een jaar ziek te bed, en als de: niet wist hnis te honden.... Ja, de meid, het is me wat lek» zegde Jufvrouw Griebel, terwyl zy mie tend de schouders optrok. Nu, gij hebt 1 gezien, M. Markus het meisje met haar fronst stadskleed, aan. Nu loopt zy wei een grasbussel op het hoofd, maar is beginne 't is God geklaagd Is aij hier uit de streek vroeg Markus. O, hemel neen Naar haar sprsei oordeelen moet zij ver van hier zyn... J onze mevrouw geetorven was, werd oc vrouw van den schout bedlegerig en de ging weg, cmdat ze geen penning loon kr dat was een erg geval, want niemand wil: hare plaate komen. Ik had al gezegd ook ergens meê van dienst kon zyn, al hei zij nooit naar ons omgezienmaar daar k opeens eene nisht van den schout voor dag zij was gouvernante in eene groote! zooals de houtvester mij eens gezegd b en die heeft de meid meêgebracht.... 0} meid rust nn het heele hnishouden want gouvernante-jufferke zal zeker geenen ki pot of stoof vod aanraken. fWordt voortgezet

De Denderbode | 1899 | | pagina 2