Zondag 29 October 1899 5 centiemen per nummer 54sle Jaar 5412 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Leerrijke feiten. De Moordenaar? Z0NMGRUST. Welke les Landbouw en Evenredige Vertegenwoordiging Nog de kieziugen. De uitslagen Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Lands. Guique suum. Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnisse cp 3' bladzijde 50 centiemen Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord, Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 28 October 1899. Bij do katholieken alleen heerst ware vrijheid, Denderbode heeft dit meermaals bewezen en, uit de penuetwist over «lit punt ontstaan, is Dendergahn telken male met schande terug getrokken. In derdaad, de geus van natuur is onver draagzaam en, niettegenstaande zijn be- driegelijke Daam, een dweeper lijk er weinig te vioden zijn. De haat van den godsdienst is bij hem te levendig, to diep ingeworteld om niet met leede oogen te zien dat naast hem een geloovige zich vrij en ongedwongen bewege. De volgende reken door het geuzen- orgaan onzer stad kwamen ons deze week to binnen bij het lezen van een leerrijk feit in Duitscbland voorgevallen Slimmeken wil geenzins hebben dat het volk meer vrijheden geniet in - Duitscbland, Frankrijken Zwitserland dan bier hij ons want, zegt hij? Bis- marek heeft de Jesuïten vervolgd, Frankrijk de geestelijkheid verbannen - en Zwitserlaud is bet tooneel geweest van bloedige vervolging. Welnu WIJ OOK wij gelooven dat het honderdmaal - béter is Jesuïten te verbannen en Gees- telijhen in dwang te houden (o lieve b vrijheid dan hen bier meester te b laten zooals in ons gelukkig lau- b deken; want waar die baas spelen daar b blijft er van de vrijheden niets of wei- a nig meer over en mag het volk dansen b lijk die zwartjes schuifelen. Honderde m feiten geven ons daar dagelijks bewijzen b van. Dendergahn 20 Sept. 1891). En de kerels die zulke woorden op hun geweten hebben durveD nog sproken van vrijheid. Het woord moest hun op de lippen branden. Voegen wij er tot ont lasting onzer Aalstersche geuzenpartij bij dat zij slechts napiept wat de groote bladen hadden voorgezongen. Deze im mers hadden reeds op alle tonen uitge bazuind dat Duitscbland ons een voor beeld gaf dat wij na te volgen hadden I Dit alles kwam ons onwilkeurig voor deu geest toen wij het volgende feit in den Patriote lazen Sedert de maand Augusti is de poli- b tie van 't Groot Hertogdom Braunsch- b weig te becD gezet om een katholieke b priester op te zoeken. b Welke misdaad heeft dien priester bedreven P - Arme lieden. Polakken en Christenen wonende te Lucklum hadden zich naar Braunschweig begeven een twintig- tal kilometers van daar om hun kind te laten doopen. Een der vier priesters in bediening in die stad, gehoor gevende aan zyne plicht, wil- ligde het verzoek dier brave lieden in en doopte het kind. Dat is de misdaad. Gij moet welen dat in dit gelukkig Hertogdom het eden van het protestan- - tism een wet bestaat gedagteekend van WIE IS NAAR HET HOOüDUITSCH van E D LJ ARD WAGNER. 1867 welke aan de katbolieke priesters verbiedt een kind te doopeu wier vader en moeder katholiek sijn zonder een b geschrevene toelating van den luthe- riaanscbeu herder op wiens parochie «le ouders woneu Eene boet van «ler- tig markeu of van 37,50 fr. bedreigt alle overtreding. Zijn alleen uitgezon- derd de katholieken die Brauuscb- b weig, Helmstede of Woltenbuttel be- wonen. Daarvan verwittig.1, verhaastte zich b de herder van Lucklum de zaak aan het consistorie over te maken en aau- stoDds wierd het gerecht met het op- zoeken van den schuldige gelast. Dat is het brutaal feit. Ea dat laud is het dat bet toonbeeld daarstelt der vrijheden welke een burger genieten mag. Verre van tegen zulke schandigo dwinge landij van geweten verzet aanteteeke- neD, zieu wij de 3[apo ridders der geuzen- vrijheid zich vau genoegen de handen wringen en toejuicheD. Maar de vrijheid waarop de geuzerij zooveel pocht wat is zij Dwang der katholieken vernietiging,vau alle geloofs uiting bij de christenen. En om dit verheven ja verheven doelwit te bereiken zijn hun alle midde len goed. Heeft niet een gezaghebbende geus gezegd en geschreven: Hel gevang, c/e boeten, dc verbanning zijn wettelijke middelen waarom ee niet tegen de katho lieken in het tcerk stellen Ware vrijheid, erkenning van ieders recht is by de katholieken alleen bij hare tegenstrevers slechts dwang en knechtschap. Vrijheid in alles en voor allen is niet onze leus schreef de Indépendance Beige. De geschiedenis der geuzerij hadden moeten overwegen die verdwaalden, welke de onvergeetlijke dwaasheid heb ben begaan met mannen ten strijde te trekken die zulke leerstelsels aankleven. Zij willen de vrijheid voor iedereen, zeggen zij, en zij bezorgen aan «le verbit- terdste, aan de gezworene vijanden der vrijheid de macht om dwang uit te oefe nen. Hebben zij dan niet eens gedacht op de gebeurtenissen van Mechelen 1 Ongelukkigen, gij die voor de vrijheid zijt, die de meeniug van anderdenkendeu eerbiedigt, opent de oogen en verlaat eene partij waar altijd de slavernij, de verdrukking, als zij bij machte is, heeft bestaan. Bij de blauwen wordt de vrijheid van geweten met do voeten getreden, dat bewijst op duidelijke wijze ouze heden- daagsche geschiedenis. Mocht de blind doek, u door den haat voor de oogen go- spauucu, eindelijk vallen en u uwe dwa ling doen inzien I dienstdoende Apotheker Zondag 29 October 1899, Mr Meganck, Leopold- ctraat. Kort geleden werd op een Congres van vrijdenkers, te Louvière gehouden, eene motie aangenomen, waarin de weuscbc- lijkheid werd uitgesproken om het jon gere geslacht te onttrekken aan den r.oodlottigen invloed der Priesters. Een der redenaars van dit Congres, de heer Sosset, anarchistische redacteur van La Bataille, maakte dezer dagen de god loochenaars en vrijdenkers der burgerij opmerkzaam op het gevaarlijk spel «lat zij drijveu door uit het hart des volks het geloof en den godsdienstzin te verbannen. Vroeger, mijne hoeren, zegde hij, hebt gij verkondigd dat men niets moet verwachten van de hemelsche heerlijk heden, en men alleen belang moet stollen in de goederen dezer aarde Hebt gij nu bij geval gehoopt, dat uwe godloochenarij zou zijn beperkt gebleven tot uw u salons,» tot uw boudoirs, waar ongods«lienstig- heid eu blaaskakerij van de boulevards en flauwe praatjes doorgaan voor verstan dige redeneeriog b Nccd, mijne heereu, uw leerstellin gen zijn doorgedrongen van uw deftige huizingen en verspreid in de woningen der arbeiders, in de huizen der armen, in de stulpen op de dorpen, in zalen, waar men meetings houdt. Gij hebt geroepen Geen God meer I b Eu uit de fabrieken heeft men u ge antwoord Geen God en geen meesters meer 1 Nog kort geleden eerbiedwaardige hee ren, hebt gij den donder uwer welspre kendheid laten rollen over de bezittingen der kloosters. Maar de arbeiders die u hoorden, zijn begonnen hun misnoegen te kennen te geven over bet bezit van allen die ge nieten kunnen. b Zoudt gij willen, dat wij eene uitzon dering maakten voor de kapitalen der godloocbende burgerij Uwe pers, mijue koeren, bestrijdt met min of meer geestige aardigheden de leer van een toekomstig leven. Weet, dat de arbeiders, toen zij uw proza lazen zooals van zelf spreekt, ge dacht hebben evenals gij aan de genietingen van het tegenwoordige leven. Laten wij nog verder redeneeren, mijne heeren Uwe voorouders hebben koningen naar de guillotine gezonden, bastilles om- 1 vergehaald, de macht gesteld iu dienst van het recht. Zij hadilen gelijk, en uw zedeuleer zegt dat de goede uitslag de dadeu der overwinnaars rechtvaardigt. b Welnu, de opstandelingen van kedeu j ziju nieuwe bestormers van bastilles. Gij hebt hun eeu uitstekende school geschon- V ken. Zij stellen thans op buune beurt de j vraag, of de hoofden der burgers meer recht hebben op onschendbaarheid dan die welke eene eeuw geleden ouder het j mes vielen. b In één woord, mijne heeren, uw vrij - denkerij heeft geleid tot anarchism, de vcrwerpiug van het toekomstig leven tot de noodzakelijkheid vau onze aardsche - woning wat te veranderen, zóó dat allen j er profijt van hebben, onder elk opzicht g onmiddelijk. Aan de landbouwers meer dan aao iemand zal «le evenredige vertegenwoor diging uadeolig zijn. Weinig, bitter weinig werd te allen tijile voor 'den landbouw gedaau, iedereen weet hoeveel moeite het gekost heeft, om eouigo onbeduidende besch'-rmrechten te bekomen. Eu dc redea Wel dat de ver tegenwoordigers vau deu landbouw altijd te weinig in getal wareu. Te Gent wat bekwameu de landbouwers. Twee man nen. En zij maakteu nochtans het gros uil vau «le katholieke partij. En wat zul len zij nu met de E. V. hebben Een man, als het wel gaat. Eu gelijk het te Geut is, zoo is het iu alle groote centers. Eu hoeveel zullen zij ziju iu de Dieuwe kamers om den landbouw te ver dedigen Een onbeduidend getal, daar kau niemand aan twijfelen. Maar wat er iu do Dieuwe kamers iu overvloed ziju zal, bet zyn verdedigers van de nijverheid. Al de representanten van de groote ste den, al de representanten van het walen land zullen de nijverheid verdedigen. Al len gelijk een man zullen die den vrijhau- del verdedigen. Voor do steden en do nijverheid alles, voor den buiten eu don landbouw niets moer. Ja toch iets beta len ten voordeele van do steden en do nijverheid. Dat, landbouwers, zal het loon zijn van uwe verkleefdheid aan «lo catholieke partij. Het is eene schande 1 Maar het is zoo. Wat onverstaanbaar is, boeren van het arrondissement Gent, het is dat men er door uwe afgeveerdigden iu den Catho- liekeu Kring te Gent doen zeggen heeft, dat gij voor de evenredige vertegenwoor diging zijt. Dat is onverstaanbaar zeggen wij nochtans wie weet hoe het te Gent gaat, kau dit uitleggeu. De buitenlieden moch ten vroeger hunne candidaten kiezen, maar op voorhand liet men weten van Gent wie men wilde en gebeurde het op eene parochie dat de eene of de andere invloedhebbende persoon zou voor iemand anders propaganda gemaakt hebben, dan wierd hij algauw duchtig op do kneukels geklopt. De mannen van Gent deden kiezen wie zij willeu. De buiten onderscheidde zich j altijd door zijne gedweeheid. En zoo heeft het uu ook geweest men heeft te Gent i gezeid wat meu wilde, en de buiten heeft 5 gekuikt. Voel anders zou het geweest hebben met hot eeuuamig stelsel. Daarmede wa ren le Gent niet een, maar ten minste vier vertegenwoordigers van den buiten gekuzeu. En zoo zou het zijn in andere arrondissementen, zoo lag de buiten bo- vcd, zoo gaf de buiten de wet. En gij, volksvertegenwoordigers van den landbouw, gij, Heeren Thibaut, Van Cleemput, Maenhout, en anderen, gij, die wij meenden gansch verkleefd te zijn nan den landbouw, gaat gij die ongeluk kige evenredige vertegenwoordiging slem- men. eu de interesten vau «Je boeren verraden Vreest gij niet, dat zij, zullen zien hoe zij gefopt zijn, vreest gij niet dat zij zullen opstaan tegen u, dat zij zich zullen lós- trekkeu vau de catholieke partij I Gij moet het weten, wij hebben gcdaaD wat wij kuunen om de evenredige vertegen woordiging te doen mislukken. Al de gazetten van ons arrondissement hebben iit eenparig gedaau. Wij zijn «Jaar fier op. Wij durven hopen dat al ouzo represen tanten zullen rekenschap houden vau de zienswijze hunner kiezers, dat zij allen zullen stemmen tegen die noodlottige wet. Neen, het zal niet gezeid worden dat iemand van ouzo gekozenen de band zal leenen aan dit verraderswerk. Wij zou den bet als eene vlek aanzien, en het zou ons spijten zoo iemaud naar de kamer te hebben gezonden. 96"* VERVOLG. Nauwelijks was deze gedachte bij hem op gekomen, of hy liep naar de trappen op kor ten afstond van daar, daalde er eenige af, stak een lucifer aan en zag bij den zacht flik kerenden schijn op de bedoelde plek een don ker voorwerp, ja, geloofde zelfs Sofie's gelaat te herkennen. Haar toestond was hoogst gevaarlijk. Als zij tot bewnstzyn kwam en eeue kleino on voorzichtige beweging maakto. zou zy zeker van het smalle punt in de diepte storten. Zoo hij haar redden wilde, dan moest dit met spoed geschieden. Hy klauterde tegen den steilen wand op. Kleine spleten en gaten boden voor voeten en handen een steunpunt aan. Zoo bereikte hy na eenige minuten de plaats, waar Sofio bewusteloos lag. Weder nam hy een lucifer j hij plotseling staan, daar hij en verlichtte haar aangezicht. Ja, het was j hoofd voor een groot, gedeeltelijk mot strui- zijne dochter, en zij leefde. Hij had geonen I ken begroeid venster zag. tijd om hare wonden te onderzoeken, voor- 6 Zijt gij het, Filip fluisterde eene stem, loopig was de zekerheid, dat zij nog leefde, I welke hij als die van Jan Piron herkende, hem genoeg. Hij nam haar op, drukte haur Mijnheer Lepage antwoordde niet, doch met den eenen arm aan zijne borst en hield spoedde zich verder. Jan verliet het venster den andere vrij, om zish vast te houden. 0n kwam een minnut later aan eene opene De terugkomst was gevaarlyk een enkele deur, maar te laat, want Lepage was intus- misstop en hij en zijne machtelooze dochter schen met zijnen last verdwenen, verdwenen voor eeuwig in den watervloed. T«" 7Mi Wel week menigmaal de losse steen onder zijne voeten, wel viel er nu en dan een losse wortel van den struik, waaraan hij zich vast hield, maar hij bereikte toch na ongehoorde moeite de trappen. Sidderend van den uitgestouen angst, zette hij zich, met moeite zijne dochter in de ariuon houdende, op eenen trap neder. Wat zou hij nu doen Het kasteel was voor den nacht gesloten, en hij kon niet aankloppen, om bnlp te zoeken zonder zich te verraden. Hij kon Sofie niet verlaten, alvorens hare wouden onderzocht en zich van haren toestand over tuigd te hebben. Filip kon ieder oogeublik terugkomen om zich van haren dood te over tuigen. Zijn besluit was kort. Zoodra hy zijne krachten weder verzameld had, stond hij op, nam Sofie in zijne armen, en liep over het terras naar de ruïnen. Filip riep Jan zacht. Zijt gij daar, broeder Filip. Maar er volgde geen antwoord. Hij ging door de ruïnen tot aan de deur der kapel, terwijl de gestalte in die richting verdwenen was. Hy riep den naam zijns broeders ver schillende malen, eenst zacht dan barder maar op misnoegden toon. Eenige minnten later werd zijn roepen door Filip Piron beantwoord, die als eene schaduw uit de ruïnen te voorschijn kwam. Zijt gij het, Jan, (luisterde hij. Wat maakt gij een onzinnig leven Waarom hebt gij dan niet dadelijk ge antwoord zegde Jan geërgerd. Sedert twee uren heb ik hier op u gewacht. Gij zegdet mij dat ik eiken nacht in de ruïuen zijn moest. Ik zegde in de nabijheid. Neen, in de ruïnen. Ik heb gewacht en gij jj drijft den spot met my. Waarom hebt gy niet Toen hy in het donker gekomen was, bleef geantwoord, toen ik over een kwartier tot u Kerkxken. Zondag 11 hebben wij gemeld dat tc Kerkxken gekozen waren Roelauders en roode Socialisten. Men heeft ons verkeerdolijk ingelicht en om de waarbeidswille zeggen wij heden dat ervan geene roodo socialisten spraak kan zijn, dat do gekozenen al Roelamlers zijn. Hillegem. De catholieke candida ten bekwamen een gemiddeld getal vau 288 stemmen tegen «Je tegenstrevers 102 stemmen. Zonder de 130 afwezige kiezers zouden «ie catholieke candidaten eene meerderheid ran 300 stemmen hebben behaald. Iddergem. Twee lijsten van can didaten waren voor dc gemeentekieziüg ten bekwamen tijde ingediend geworden beide lijsten werden door 't kiesbureel regelmatig gevonden en aangenomen, en zelfs ging men over tot de loting voor 't cijfer dat tot kenmerk aan de beide lijsten zou dienen. Er was dus uitdruk kelijke beslissing. Des anderendaags vergaderile opnieuw 't kiesbureel en besliste dat, ingezien de lijst van candidaten door de catboliekeu ingediend niet regelmatig scheen, er dus slechts eone enkele lijst bij den heer Voorzitter van 't kiesbureel was neerge legd geweest eu men bijgevolg tot geene kiezing diende over tc gaan.De candidatcD der partij van 't gemeentebestuur wer- deu als gekozen uitgeroepen. De bestendige Deputatie van onzen provincialen Raad beeft de tweede be slissing van 't kiosburcel verbroken eu bevolen dat de eerste beslissing alleen gehlig werd genomen eu baar uitwerksel moet hebben, 't is te zeggen, dat er tot eene kieziug moet overgegaan worden. «prak Waarom liept gij zoo plotseling been Ik was niet hier. Ik kom juist van het terras. Ik weet wel beter, verwonder u maar niet. Ik heb u gezien, als altijd geheimzinnig voort sluipend, maar op eens waart gij weg en als van de aarde verdwenen. Voor den duivel riep Filip woedend, gij hebt den vogel gezien, dien wij nazitten Hebt gij hem aangesproken lk heb hem geroepen. En daarmee verraden, dat ik in de na bijheid ben eu hem gewaarschuwd, op zijne hoede te zijn. Gij zijt een slimme spioen, Jan Hij houdt zich in de ruïnen verborgen en wij moeten heui vinden. Van den nacht moeten wij hem vangen. Zy vermoedden niet dat zij werden afge luisterd, liochilieu was dicht genoeg bij hen om elk woord van hun gefinister te verstaan. Hij vroeg zich af wat voor een vogel het was, dien Filip Piron nazat. Het kwam hem voor alsof hij een net van geheimen ging ontdekken en zijn iever spoor de hem aan, deze alle op te lossen. Als ons wild in de ruïnen is, zegdo Jan dan zal hij er uitkomen, om het meisje te spreken. Wij zullen daarom heter doeu, op hem te wachten, tot hij zich vertoont, dan hem te zoeken. Houdt gy my voor eenen dwaas vroeg onbetwistbaar bewezen dat bet socialism, bet roode en groene,nietalleea in 't Vlaam- sche land maar ook in de Waalsche stre ken in daling is. Vooruit,hot Gentsche rooile orgaan.be- kent het eu verduikt zelfs de waarheid niet. Te Kortrijk, zegt Vooruit, vallen de «ocialisten vaa 696 stemmen in 1895 op 339 te Meeneu van rond de 300 stem men, vervalt men op 80 daar is dus wezenlijk achteruitgang ia de cijfers en wel ia buitengewone verhouding. Nu, of do socialisten iu andere Vlaam- scho steden en gemeenten in getalsterkte ziju geklommen of gedaald kau niet be- statigd worden, aangezien zij met libera- ien en groene socialisten een cartel heb ben gesloteu. Doch in Henegauw alleen verliezen de socialisten 55 zetels. Do roode volksvertegenwoordigers Ba«- tieu, Berloz, Bodart, Cavrot, Mau.M«« «.u Walthéry werdeu niet herkozen of hunne partijganges geklopt.... Onbetwistbaar dus in 't algemeen is het socialism achteruit gegaan. Welke zijn de oorzaken van dien ach teruitgang De drij volgende zijn ongetwijfeld de bijzonderste A. De dommigheden die de socialisti sche kamerleden uitgestoken hebben en «lie bij elk verstandig mcnsch afkeer moet verwekt hebben. B. De tegenwerking der catholieken, welke volgens de raadgevingen van Z. H. Loo XIII, meer tot het volk gaan om het ie onderwijzen en te waarschuwen tegen !e verderfelijke leerstelsels van 't socia lism C. De vyandscbap, de oncenigheid on der de socialisten overal, waardoor vele lieden, welke eeuigon tyd verblind zyn geweest, nu eindelijk do oogen hebben geopeud en gezien waar de rooden ons willen heen leiden.... Ziedaar de voornaamste oorzaken 1 Filip, op <len zelfden toon en voegde er nog by Het meisje is dood I Dood herhaalde Jan. liochilieu verschrikte en liet bijna eenen schreeuw. - Ja dood verklaarde Filip. Houdt gij i mij vnor eenen zot, dat ik zoo «en gevaarlyk schepsel zou laten leven, daar zij mij in het verderf kou storten Meent gij dat ze mij dtijd ontkomen zou Een aardig meisje zoonis zij. is met al hare sluwheid, tegen eenen vijand zooals ik ben, niet opgewassen. Nu is zij dood en ligt in den afgrond verplet terd. Sofie is uit don weg geruimd, nu komt haar vader aau de beurt De broeders gingen terug naar den tuin van het slot. Jan duidde de plaats aan, waar hij mijnheer Lepage gezien had, nam eene dievenlantaarn van onder zijnen jas, stok ze aan en het zoeken begon. Geen plaatsje bleef ondoorzocht, maar van den vluchteling was geen spoor te vinden. Vervolgens gingen zij te samen naar de kapel, door de denr welke dezo met da ruïnen verbond en die nooit ge sloten werd, maar ook hier bleef elke naspo ring te vergeefs. Wij hebben alles nauwkeurig onder zocht, zegde Filip mismoedig. Uy is weder het park of heeft zich verborgen in de geheime schuilplaats die in de kapel of in het kasteel zyn moet. Men zegt dat hij de geheime kamer \alstersche socialisten iets voor u Op 28 September 1899 schreef eeu der groene chefs aan eea advocaat, natuurlijk aan een liberaal - We moeten voorzichtig zijn met de socialisten of aUes valt. Dus de groene chefs aanzien hunne rootle bomlgenooten als geTaarlyke ke rels, als wildcmaos die men voorzichtig heidshalve goed in den toom moet houden, zooniet zouden zij 't spel van 't cartel verbrodden.... Schoon complimenijo voorwaar I... Als men er aau twijfelt, 't kan bewezen worden. kent. Vloek over hem Ik zon zoo gaarne weten waar dat kabinet is. Weet gij er niete van Niet het minste. Dikwijls genoeg heb ik uit tijdverdrijf daarnaar gezocht en eindelijk slechts half aan zijn bestaan geloofd. Maar ««la het bestaat dan houdt hij er zich schuil. Ik zal u zeggen, wat ik doen zal. Ik heb de policie eenen wenk gegeven, waardoor de markies van Charlemont gelegenheid vindt Eugenie Mixtome te winnen. Zy is zoo schnw als een vogel. Wat haar den markies kan doen trouwen, is de gevangenneming des vluchtelinge door «le policie. Zy is eene trot- sche mevrouw en zon den markies gaarne huwen in dit geval zal zy met hem naar een vreemd land reizen, om de ontroering en het schandaal te ontgaan. Ik heb lust den mar kies eenen onverwachton dienst in sijne lief desaangelegenheden te bewijzen. Als Alexe Mixtome gepakt wordt, dan volgt zonder verder onderzoek zyn vonnis. En wy doelen samen de belooniug, Jan het is een aardig Bommetje, wel de moeite waard, en de oogen van den bediende vonkelden bij den matten schijn der lantaarn. Misschien knnnen wij hem van nacht nog beet krijgen, merkte Jan op. Zonden de gendarmen zich niet om den moord van het meisje bekommeren (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1899 | | pagina 1