Ie socialistische besturen en de liberale Journal de Mons Een en ander S YIVDIK AAT Allerhande Nieuws. De Wetgevende Kamers Benedictus' Kalander Frankrijk. Duitschland. Aangaande de buitenkegeling der socia listen in de gemeentebesturen van bet Waalsche centrum schrijft de liberale Journal de Mons het volgende Het is niet 't algemeen stemrecht dat met ben overwonnen geweest is vermits er in de gemeenten van tweeden rang zelfs geene kwestie van geweest is het is hunne hnidige gedragslijn en hun be stuur dat veroordeeld werd. Die gedrags lijn was overal kwetsend en overheer- scbend en het omspringen met do gemeen- tefioanciën heeft bet grootste nadeel gedaan aan de socialisten. Onder dit opzicht moet men zich afvragen wat er van het land zou gewor den zoo het moest bestuurd worden naar den trant van zekere onzer gemeenten uit den Borinage. Het zou ras naar het bankroet geloopen hebben. Het is niet slecht door de liberalen te hooren bekennen dat de socialisten de openbare besturen en het land naar den dieperik helpen 1 pPnnpr t Deze week stond in c vptJi Jléforme onder den titel 7an Hasselt. Eene geheimzinnige zaak een artikel waarin gemeld werd dat een kasteelheer uit Limburg een kind in zijnen kelder zou opgesloten, bet vergeten,en 's anderendaags een lijkje zou gevonden hebben. Reeds eeoige dagen ging het praatje rond, en op de plaats zelve lachte men er mede. Maar het schijnt dat er kwaadwillig heid mede gemoeid is bij sommige rond- strooiers en de kastoelheer die bedoeld werd heeft bij den Procureur eeDe klacht voor eerrooverij ingediend. Het Parket is ter plaats geweest en heeft gevonden dat er van de heele historie geen woord waar is, en zelfs geen schijn van iets dat op die historie zou trekken. De Justicie onder zoekt de zaak zeer streng; moge zij de hand leggen op het Canaille dat derge lijke diDgen uit den duim zuigt en eenen deftigen man te laste legt. De Goede Vrienden vau Thielt zullen den 50*n verjaardag vieren van het bestaan der Gazette van Thieltop woens dag den 27 december, door een feestmaal in den Katholieken Kring, M. Minnaert aangeboden. M. Beernaert en de minister M. van der Bruggen zullen dit feest met hunne tegenwoordigheid vereeren. Kadastrale herziening. Men hoopt dat de Kamer in den gister Dijns- dag geopenden zittijd het outwerp van kadastrale herziening zal kunnen stem men. Gezien de laatste schatting zal, zooals men weet, de vermenigvuldiger van 7 op 3 oio gebracht worden, In afwachting heeft de minister van financiën de expertisie bevolen, op de basisen der uieuwe schatting, der nieuw §ebouwde of sinds 1896 gewijzigde eigen ommen. Goud. Op de noord-westelijke kust van Okhotsk heeft men rijke goudlagen ontdekt, welke onderzocht zijn door eene commissie van ingenieurs der mijneu, te dieu einde naar Siberië gezonden door het gouvernement. Deze lagen zullen aan den meestbiedende verpacht worden op 27 februari 1900, te S* Petersburg. Zondagrust. - Een voorschrift van den stede-lijken raad van Bern, in Zwit serland, beveelt dat alle winkels da zon dagen ten 9 uren 's morgends moeten ge sloten zijn. De barbierswinkels mogen tot 12 uren open blijven. Bakkers, lekker- en tabakswinkel», mo gen 's avonds ten 7 uren weêr openen. Het begint reeds. De socialisti sche revolutionnaire partij is, zoo men eene tijding uit Bergen mag gelooven, reeds volop in vorming. Citoyen Léon Defuisseaux is voorne mens deze in te stelleu onder den titel van Vrije Socialistische Partij. Turnonderwija. Eene geruchtma kende brochuur is uitgegeven door de stad Brussel. Zij bevat het verslag over de hervor mingen te brengen iu het program van het turnonderwijs der scholen. Dit program is pas 10 jaar oud het was geheel gestemd op de Duitsche me thode. Het voerde de evenwijdige barren, rek, ringen, dubbele ladders, reuzenstap, scbuinscbe en platliggende ladders, wip plank, bok, peerd, enz. in toestellen, die bijna nooit meer gebruikt wordeD, nadat men er een lOtal ongevallen had meê gekregen. De Dieuwe commissie verwerpt dit alles radicaal. Zij behoudt enkel de toestellen van het Zweedsche stelsel, houten gewichten, knodsen, stokken, enz, Kracht van den honig. Mgr Kneipp heeft over oenige jaren tijdens zijn verblijf te Rome, aan Z. H. Leo XIII geenen bijzonderen leefregel voorgeschre ven, daar hij hem zeer welvarend vondt. De èemgste raad, dien Mgr Kneipp aan den H. Vader heeft gegeven is geweest, nu en dan de huid in te wiy ven met olijf olie en als drank eon mengsel te nemen I van honig (zeem) en wijn, hetgeen uitne mend schijnt te zijn voor oude menschen. Door een wonderlijk samenvallen had Z. H. denzelfden dag, op welken hem die raad werd gegeven, in eene oude kronijk gelezen dat de keizer Agrippa, toen hij meer dan ICO jaar oud was, verklaarde aan degenen, die hem over zijnen hoogen ouderdom spraken, dat bij al' rerct r- kingsmiddel zijn lijf regelmatig met olie inwreef en dat zijn drank steeds met honing gemengd was. (Uit L'Abeille). Electrische trekkracht voor de bin ïenvaart. De eerste proefne mingen op de vaart van Charleroi zijn wonderwel gelukt. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd Eeu huisknecht die met de peerden kan rijden en al ander werk 1 houtdraaiër voor Brussel, verzekerd werk 5 goede wevers 1 bakkersgast metaalbewer kers voor Frankrijk loon van 4 tot 5 fr. Men vraagt ook voor Brussel werklieden van verschillige stielen een meester gast voor een katoenfabriek te Brugge. Vraagt werk Een leerjongen voor den beenbouwers- stiel een bureelbediende kunnende de Vlaamsche en Fransche talen. Vrijwilligers. Bij omzend- brief van 6 dezer heeft de minister 1af van oorlog de maatregelen voorge- schreven, om bet aanwerven der vrijwilligers van het contingent te vergemakkelijken. De candidaten zullen voortaan vrij zijn, zich aan te bieden bij plaats- of provin ciale bevelhebbers. Ten minste zullen de genen, die zich daags vóór de loting aan bieden, zich rechtstreeks tot den bevel hebber der provincie moeteu richten, in welke hunne inschrijving gevraagd wordt. De verdere inlichtingen kunnen ver strekt worden door de miliciebureelen der Klerken en Patroons. De leergang van boekhoudkunde begint op Vrijdag 17 Novemberen zal gegeven worden eiken Vrijdag, van 8 tot 10 uren, in de bovenzaal van het lokaal Betbb8Ch Hof. Het is eene schooue gelegenheid om die wetenschap op onze dagen zoo noodzake lijk, aan te leeren. Ook worden de leden en andere belaughebbenden dringend ver zocht deze lessen bij te wonen. Vraagt 't Leuvonsbier der Brouwerij Druwé, Aalst. AALST. Dijnsdag 's morgens om trent 5 uren werd langs den Damkaai het noodgeschreeuw gehoord van een persoon die in den Dender was geraakt. De heer Casemir De Smet ijlde er naartoe en be merkte dat bet een vrouwspersoon was die wanhopige pogingen deed om uit 't water te geraken. Meer dood dan le vende haalde de heer De Smet de dren kelinge op 't drooge. Men droeg haar in een der omstaande huizen binnen en na goede verzorging kwam ze weldra tot be wustzijn. Men zegt dat ze in't water is gesprongen omdat dien dag de wereld zou vergaan Drinkt 't alom bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. St. Lievena-Hautem. De jaarmerkt heeft maandag eene min talrijke menigte uitgelokt, dan vroegere jaren. Charelke van Ressegem was er om vluchtschriften te verkoopen getiteld Priester Daens en Mgr. Stülemans. Wij zijn nieuwsgierig te zien of Charelke in Den Werkmar zal meêdeelen hoe aardig hij te St, I Wij afwachten. vens-Hautem is gevaren. Wij zullen het Gebrek aan materieel. Ten einde het vervoer der koopwaren te be spoedigen, heeft het bestuur der ijzeren wegen voorloopig en tot nader bevel, het rijden der koopwarentreinon op zondagen toegestaan. De bijzonderen ziju insgelijks gemach tigd den zondag de koopwaren te laden, te lossen en weg te halen, in de staties en op de zijlijnen. Daar dit evenwel niet verplichtend is, zullen er geen kosten van vertraging wor den toegepast. vergaderden gister dijnsdag naar luid van 't art. 70 der Grondwet. De Volkskamer ging onmiddelijk over tot do samenstelling van 't Bureel. De socialist Smeots stelde voor de E. V. toe te passen voor de samenstelling van 't Bureel. De heer voorzitter Tack, ouderdomsdeken, deed bemerken dat het voorstel eene wijziging aan 't reglement vereischt en dus niet in acht kon genomen worden. Werden gekozen Voorzitter, M. Beer naert met 65 stemmen op 108. Onder voorzitters MM. Baron Snoy 83 stem men, De Sadeleer 80 stemmen. Secreta rissen MM. Do Borcbgrave, Huyshau- wer, Magnette en Loslever. Senaat. Werden gekozen Voor zitter de Hertog van Ursel 71 stemmen. Ondervoorzitters MM. Baron Paul Be- thuue 76 stemmen, Dupoüt 79 stemmen. Secretarissen MM.Graaf de Ribeaucourt en Hardenpout. Secretarissen-plaatsver vangers MM. Baron d'Huart en Graaf d'Hemricourt de Grunue. Kwestors: MM Graaf Vilain XIIII en Barou Wethnal. Om op 't einde dezer week te verschijnen EK Almanak van 0. L. Vrouw van Affligem. Prijs 0,30 Vrachtvrij thuis 0,40. Wij hopen dat deze nieuwe Almanak zal welkom ziju bij alle vereerders van den grooteu H. Benedictus. Hij is opge luisterd met schoone platen en behelst eene photogravure, die alleen den prijs van den Almanak weerd is. Men zal in dezen Almanak vinden al wat de orde van den H. Benedictus betreft haren oorsprong; de verschillige vertakkingen dor orde hare kloosters zoo van Paters als Kloosterzusters in ons land, enz. enz. Men zal daarin ook kunnen vinden de aflaten en voordeelen die de vereerders van Sint Benedictus kunnen verdienen met bet dragen van de gewijde medailiën van het scapulier en met oblaat van de H. Benedictus te zijn. Bovendien zal de Almanak zijn eon voorbode van De Maria-groet uit Affli gem die mededeelt al wat er gedurende het jaar merkwaardigs gebeurt is ter eere van O. L. V. van Afflgem of van Vrede, eu de lezers en lezeressen zal op de hoogte houden voor al wat het Broederschap van O. L. V. van Affligem betreft. Buiten de belangrijke inlichtingen tot Sint Benedictus' orde en O. L. V. van Affligem, bevat hij insgelijks nog een tal van vermakelijkheden en nuttige wecken, alsook eene bladzijde uit Pastoor Kneipp, zeer dienstig voor de ouders in het op voeden der kinderen. 't Leuvensbier der Brouwerij Druwe, Aalst, is het beste. In de kerk van Overboelaere hebben MM. de Potter en Broeckaert, schrijvers der geschiedenis vau de gemeenten onzer provincie, in hunne opzoeking geholpen door deu pastoor der parochie, eene schilderij outdekt van G. De Crayer, die in de XVII* eeuw vele tafereelen schil derde voor kerken van Vlaanderen. Deze schilderij verbe-ddtAnna, de Maagd Maria met het kindeken Jesus, de kleine S1 Jan en het lam (Jesus en S' Janneken zooals een oud vlaamsch liedje zegt.) De schilderij was vroeger van bet ge woon model der kerktafereeleu, maar op bet einde der vorige eeuw of in het begin der XIX* moet er rechts een hoek afge sneden zijn, om ze voor een soort van houten pyramiede, die zich op het altaar bevindt, te kunnen plaatsen. Sedert ver scheidene jaren was de schilderij verbor gen achter een grootO.-L -Vrouwenbeeld, Deze De Craeyer was to Overboelare niet geheel onbekend, maar men dacht dat de schilderij niet veel weerd was, en te oud om gun»tig uitgestald te worden. Het doek zal echter eene goede herstelling behoeven. Te Elsene heeft men in den stoom ketel eeuer locomotief, welken men moest uiteen nemen om hem te kuischen, een menschelijken hoofdschedel gevonden. Dit zonderlinge voorwerp kan er niet ingeko men zijn zonder het dak van den ketel los te maken. Een onderzoek is begonnen. Een geneesheer beweert dat het den sche del is van eenen man, tusschen de 30 en 40 jaren oud. Een schoenmaker te Brussel, die verliefd was op eene pianomeesteres heeft dezo laatste, uit jaloezie, met een schoen makersmes een doodelijken steek toege bracht. Het meisje bad hem, om zijne voortdurende dronkenschap, zijn afscheid gegeven. Hij i» aaugehouden. De genees- heeren staan voor het leven des slacht offers niet in. Kinderbeulen. De echtgenooten P., voddenrapeis en bedelaars, te Brussel, dronken regelmatig eiken avond hunne winst in geuever op, terwijl zij hun 7-jarig jongske alleen thuis lieten. Zekeren nacht vonden zij het kind bewusteloos in den gang hunner woning liggen. Het was van den trap gevallen en erg gekwetst. De genecsheeren van het gasthuis die het te verzorgen kregen, bemerkten teven» dat de borstka» van het kind geheel mis vormd was. De ouders veinsden medelijden met den kleiucu martelaar en brachten het zoo ver, dat het gasthuisbestuur hen toeliet, het meê naar huis te nemeu, eer het heel genezen was. Maar niet zoodra hadden zij 't kind terug of zij begonnen er meê te bedelen, door bet ellendig voorkomen van 't kind het medelijden opwekkend. Tengevolge van eene klacht bemoeide het parket zich met de zaak en de ouders werden aangehouden. De kleine marte laar is door de liefdadigheid aangetrokken. Een schipper heeft uit do Wille- broeckscbe Vaart het lijkje opgehaald van een kind, dat omtrent 8 maanden oud kon zijn. De dokters hebben bevonden dat het kleine slachtoffer gewurgd was De Belgische bond der katoenspin ners te Gent hoeft besloten, ten einde den overgrooten stock garen weg te krijgen eu het stilstaan der fabriek te voorkomen, den duur van het werk tydulijk te ver- koiten in vele spiunerijen van het land, Dijnsdag morgend ten 4 uren is er brand ontstaan op de hoogste verdieping van het huis n. 28/4 bewoond door M. Snelders, herbergier in de Cassiersstraat, to Antwerpen. Al hot bedden- en kleergoed, dat op de zolderkamer was, verbrandde en heel de zolderverdieping werd verbrand of be schadigd. De pompiers, die aanstonds toesnelden, hebben tot 6 uren gewerkt eer zij het vuur meester waren. Maar het dient gezegd te worden dat de drukking der waterleiding zoo zwak was, dat de pompiers niet eens konden voorkomen dat het dak van n. 28/5 vuur vatte en dit eveneens sterk beschadigd werd. Van het eerste huis is alle» verzekerd; van het tweede niet. Vallende sterren. Welk is de oorzaak, vraagt een schryver, van dit buitengewoon verschijnsel dat reeds van de oudheid de belangstelling der geleer den getrokken heeft en dat door de onin- ;ewijden als de voorbode van eene onbe- eend e straf des Hemels aanzien werd Zooals het veelal gebeurt beeft do onwetendheid de meest ongerijmde ver onderstellingen geopperd omtrent de aan wezigheid en den oorsprong der vallende sterren op bepaalde tijdstippen van het jaar. - Eenige geleerden hebben de vallende sterren aan het noorderlicht vergeleken anderen, waaronder Vassali, aanzagen het als het uitwerksel der ontlasting van electrische stroomen in de hoogere lucht lagen Toab'.o deed hen ontstaan uit de ontvlamming van eenr-n sleep brandbare lucht, terwijl Silberscbkg meende hun nen oorsprong tc vinden in het ontvlam men van olieachtige dampen welke zich, volgens zijne veronderstelling, in de lucht samentrekken. Al deze beweeringen hebben in de oogen der nieuwere wetenschap geene ge nade gevoudeu, zij hebben moeten wijken voor eene breedere opvatting der samen stelling van het heelal en de uitslagen waartoe de laatste ontdekkingen op ster- rekundig gebied geleid hebben. •I Met Maskelyne en Helvetius zijn de geleerden heden algemeen van gevoelen, dat de vallende sterren voortgebracht zijn door eene ontelbare menigte zeer kleine hemellichamen, die de sterrenruimte in alle richtingen doorkruisen en die, bij eene ontmoeting met de aarde, door vrij- viug met de boogere luchtlagen, gloeiënd worden of ontvlammen. Zoo de vrijving groot genoeg is om hunne snelheid zoodanig te verminderen Onder weg werd het dier woedend en begon mot zijne hoorns te steken. Geluk kig scheurde hij slechts den kiel van den slachter. Doch deze, deu stier willende overmees teren, maakte de woede van bet dier nog grooter. Het bracht den man een nieuwen loornsteek toe, en trof hem in den buik, zoodat de ingewanden er uit hingen. De toestand van den slachter is zeer erg. Drama. Een genaamde C. had kennis aangeknoopt met een gewezen her bergierster van Maloune, Namen. Zij had hem echter zijn afscheid gege ven en om zich hierover te wreken heeft bij op haar drie revolverschoten gelost en zich vervolgen» aan eenen balk in zyne schuur opgehangen. De vrouw, eene weduwe, was moeder van twee kinderen. Men gelooft niet dat zij hare wonden zal overleven eon der kogels was in den buik gedrongen. Men vond het slachtoffer liggen op den weg van Sl Gérard naar Malonne. Onweer van zaterdag avond. Brand. Zaterdag avond zou men in de Kempen waarlijk gedacht he.bben, dat het einde der wereld nabij was, zooals de daghladen dit aangekondigd hebben. Een huilende wind belette u nagenoeg recht te blijven. Van af 5 uren tot laat in den avond doorkliefden de bliksemschichten de lucht, juist zooals dit gebeurt in den zomer, na een buitengewoon heeten dag. Het onweêr is overal niet voorbijgegaan zonder ongelukken te veroorzaken. Op vele plaatsen zijn boomen ontworteld door don wind, die bier en daar ook pannen van de daken rukte. Te Beersse heeft het hemellicht erge schade aangericht, want hier is eene bliksemstraal gevallen op den stal eener pachthoeve. Geheel het gebouw stond in een oogen blik langs alle kanten in vlam. Het vuur deelde zich ook meê aan de schuur, die ook weldra in lichtlaaie vlam stond. Verder breidde het vuur zich nog met eene ongelooflijke snelheid uit, want ook twee huizen werden aangetast. Men snelde wel dadelijk ter hulp, ook de pompiers waren spoedig ter plaats, doch het vuur had reeds zulke uitge breidheid bekomen dat er aan blusschen niet meer te deuken viel en men zich alleen moest bepalen de omliggende bui zen tegen het vuur te vrijwaren. De twee huizen, «tal en schuur werden met om dat de zwaartekracht de bovenhand krijgt, hetgeen gelukkiglijk uiterst zelden ge- I trent geheel den inboedel door het vuur aar vernield. Eene kas is kunnen gered wor- beurt, dan van vallen zij werkelyk naar beneden eu kunnen zij naar gelang der plaats waar zij nederstorten, groote on heilen veroorzaken. Men noemt ze alsdan luchtsteenen of aërolithen. De Belgique - vergaan. 18 koppen der bemanning verdronken. Acht koppen der bemanning, waartusschen de tweede en derde officier, van de Belgische stoom boot Belgique, van Antwerpen naar Alexandrië, in de Theems geland, rap porteeren dat de Belgique vermoedelijk gezonken is ter hoogte van Casquets, in den nacht van 10 november. Toen zij het schip verlieten, bleven de kapitein en een deel der bemanning aan boord. Achttien koppen der bemanning zijn verdronken. Do Belgique was uit Londen vertrok ken den 7 november, onder kapitein Stocker. Ongeluk of misdaad. - Nadere bijzonderheden. Ondanks de verklaring der geneesheeren dat Desuoyettes door een ongeluk aan den dood kwam, blijven nog steeds allerlei zonderliuge geruchten van misdaad de ronde doen. Ziehier hoe het gerecht dat de zaak ernstig onder zocht heeft het ongeluk uitlegt Desnoyettes had den zondag avond door gebracht in eene danszaal van Melle. Toeu het tijd werd om huiswaarts te keeren, sprong hy ongezien op eenen trein, die naar Gent stoomde. Toen aan de viaduc van Ledeberg, den trein zijne vaart vertraagde, sprong Desnoyettes op de baan. Hij moet dan door een express- trein uit Gent komende, verrast en ver morzeld zijn. Ten andere, men heeft op het lijk geene minste sporen van mes steken ontdekt. Er heerscht niet weinig schrik on der de bevolking te Charleroi en omtrek, ter oorzake van eene talrijke bende deu- genieten, die links en rechts rondloopt en met revolvers en messen speelt, alsof zij van een kozakkenleger deelmaakt. Veel herbergen sluiten teu 8 uren en eiken avond hoort men in de duisternis gevech ten, soms tnsschen Vlamingen eu Walen, die bij wijlen tot 4 uren 's morgends du ren. De bevolking vraagt dat men solda- tenpatrouilles zou inrichten. De jachtwachter C., op ronde in het bosch van Geronsart, ontmoette 4 wild- stroopers. Een hunner, Buchet genaamd loste een schot "op den wachter. Deze be antwoordde het schot en trof Buchet, welke gedood werd. Wildstroopersdrama. Zondag nacht deed Edouard Van Praet, bosch- wachter van M. den baron L. Thibault de Boesinghe, te Elverdinghe, zyne ronde in het bosch en ontmoette drie wildstroo- pers met een lichtbak. Hy wilde de kerels aauhouden doch zij schoten op hem en namen de vlucht. De boschwachter werd door eene lading loodkorrels in den buik getroffen de ingewanden lagen bloot. Het slachtoffer heeft de laatste HH. Sacramenten ontvangen. De daders zyu onbekend. Het parket van Yper heeft een onderzoek geopend. Woedende stier. Eeu slachter van Elversele had een stier gekocht, dien hy naar huis voerde. den. De afgebrande gebouwen waren gelegon op het Scheltjeseinde. Zij hoorde toe aio M. G. Van den Broeck en waren bewoond door Van Mechelen en Delocht. De gebouwen waren verzekerd, even als de inboedel van Delocht. Do haaf van Van Mechelen was niet verzekerd. De Schado moet zeer aanzienlijk zijn. Wie zou denken dat op 11 november nog een brand zou gesticht worden door deu bliksem Handelsblad Vergiftigd.De familie van Raynaod Clócheron, te Lebeaume, is vergiftigd door kampernoelie. De moeder en een 13jarig meisje zijn reed» overleden. De vader en de 22jarige zoon zijn zeer slecht, De geneesheer wanhoopt ben te redden. Te Constanline. De maire vao Constantino verklaart dat het gerucht, alt zouden er aldaar pestgevallon zijn voor- gekomen, geheel uit de lucht gegrepen is. De haven» van Algerië zijn vrij van qua- rantaiue. Hij protesteert ten sterkste te gen die geruchten, die enkel onrust ia Frankrijk kunnen verspreiden. Dieven per velo. Burghausen io Beieren, werd reeds sedert lang door eene dievenbende gebrandschat.Zij plunderden hoeven, kerken enz. en verdwenen zoo snel, dat men nooit eenig spoor van hun nen doortocht ontdekte. Men vernam soms dat op één enkelen nacht diefstallen waren gepleegd aan beide uiteinde van ket district. Tot hiertoe heeft men de roovers uw niet kunnen aanhouden, maar men heeft hunne schuilplaats ondekt; alsook de manier waarop zij werken. In een afgelegen deel van het bosch, tusscheD bijna onontwarbare struiken, hadden de bandieten hun kamp opgesla gen. Een jager. die toevallig langs daar kwam, zag met verbazing eene schuil plaats gevormd door rotsen, omringd van sterke palissaden en bedekt met takken. De jager verwittigde de gendarmen, die met veel voorzorgen het roovershol om- Ongelukkiglijk vonden zij er niemand. Daarentegen *>nd men er veel gestolen goed en, zonderling genoeg, vijf velos, met al het noodige om ze te herstellen. Deze ontdekking verklaarde alles de roovers hielden zich bij dag in het hol verborgen, 's nachts bestegen zij hun rijwiel en gingen hunne diefstallen ple gen, waarna zy natuurlijk snel verdwe nen. Er waren verscheidene karren noodig, om al de gestolen voorwerpen te vervoe ren, namelijk talrijke kostbare cibories en remonstransen, in de kerken, linnen, kleeren, beddengoed, eetwaren, wijn en ook een overgroote paaschkeers, met haren zilveren kandelaar, die midden in de grot stond. Gevaarlijke reis. Ter gelegen heid van eene militaire oefening van de Keulsche luchtschippersafdeeling^ brak, tengevolge van den sterken wind, t touw van een opgelaten ballon, zoodat deze

De Denderbode | 1899 | | pagina 2