5 centiemen per nummer. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. vaderland, taal, vrijheid. Pensioenkwestie. De Moordenaar De nieuwe wet op het gerij. Een vonnis van belang. Van tak op tak. TE ST03I. Bü ,de '«""o Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voorde Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitanfiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Lands. Guique tuuiim. Per druksegel, Gewone 15 centiemen Keklamen fr. 1,00; V'onnisse cp 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk legen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uil vreemde landen ticb te wenden ten Bureale van dit blad Aalst, 9 December 1899. Mijnheer de Hoofdpsfeller, Gij hebt mij de nummer» 3414 en 8420 van den Denderlode gezonden. Ik daük U daarvoor. Gij spreekt daarin over de pensioen kwestie eD te dier gelegenheid over mij. Nogmaals dank. Gij werpt met sneeuwballen en steen tjes naar mij. Daarvoor ben ik verblijd,want gij brengt mij mijne gebreken onder de oogen. Die kennende kan ik mij beteren en dat zal ik doen. Gij schrijft dat de Dtnderbode de vriend van den werkman is. Daarvan ben ik diep overtuigd. Gij verlangt de oplossing der pensioen- kwestie. Dut is zeer wel en hoogst prijsbaar. Ik vei lang de oplossing ook en daarom werk ik daaraan mede in de maat mijuer zwakke krachten. Bij de studie der werkmanspensioenen boud ik 3 reeksen voor oogen De schoolkinderen, de grootere men scben en de ouderlingen. Ik beb er meermaals op gewezen dat De bron der volkspensioenen in de lagere scholen besloten ligt. Het Staatsbestuur heeft deu ouderdom op welken men iu de lijfrentkas mag storten in verband gebracht met den «cboolouderdom, dat is zesjaar. De onderwijzers moeten handelend op treden met het stichten van maatschap pijen van ouderlingen bijstand, welke voor doel hebben Lunne leden aan te sluiten bij de Lijfrentkas om zich een pensioen te verwerven. De leerlingen moeten aan spaarzaamheid en vooruit zicht gewoon gemaakt en tonder onder scheid van stand door de openbare be sturen aangemoedigd worden, immers, een kind van welhebbende ouders kan op den ouderdom vaD 60 of meer jaren be hoeftig zijn en ieder moet van joDgs af zijneD ouden dag voor oogen hebben. De Staat zal dus bet punt, dat heden op 60 centiemen per frank bepaald is, tot eene storting van 12 fr., voor ALLE schoolkinderen behouden. Voor de volwassenen is dit mijne stelling Die een pensioen wil hebben moet self storten. Personen van eeuen zekeren ouderdom kunnen moeilijk door eigene storting tot een behoorlijk persioen geraken. Daarom zal de Staat bunDe verkregene pensioenen vei meerderen met daar eene bepaalde som bij te voegen. Ik stelde eens voor 100, 80 of 60 fr., volgens den ouderdom, waarop men zijn pensioen wil genieten. WIE IS NAAR HET HOOGDU1TSCH van 11) CA n D W A G i\' E li. 102d' VERVOLG. De kamerdienaar deelde hunop zeer ge- wichtigen toon mede, dat Alexe Mixtome, de moordenaar van zijnen eigen broeder, den laatsten markies van Charlemont nog leefde en zich in eene verborgen plaats der oudo ka pel schuil hield. Hij merkte aan, dat de door de regeering uitgeloofde belooniug hem toe kwam, en hij dns natuurlijk de policieagenten zeer ruim zou betalen. Hy liet hen ontbijten eu bracht hen ver volgeus naar do ruïnen iu de kapel. De geslo ten pieêkstoel werd nauwkeurig onderzocht, maar geen spoor van eenen ingang tot een geheim kabinet gevonden. Filip sloeg voor, do geheele loge af te breken de policieagen ten meenden echter dat het beter was des nachts de wacht te houden, totdat do vluch teling, bij gemis aan frissche lncht, zijne schuilplaats zou verlaten en de zaak werd op die wijze besloten. Filip zegde tot de bedienden, dat de vreem delingen oude bekendeu van hem waren, waar In Duitschland krijgt elke gepensioe- neerde men moet zijn pensioen win nen door eieene storting 50 mark dat is 62 fr. 50 centiemen, bij. Ieder oud werkman zoo maar pen- sioeoeeren door den Staat mag niet ge beuren omdat de handelwijzo de persoon lijke werking zou verlammen en aanzet ten tot zorgeloosheid en luiaardij. Ha het doel der peusioenen is dubbel stof felijk, zorgen voor den ouden dag en zedelijk, het kind opvoeden, den jonge ling in bet rechte spoor bouden, het al- coolism bestrijden en meer. Volgens ik zien kan, is de Denderbode met mij eens over de twee eerste puuieu Het staat anders met het derde punt bet pensioeneerea der ouden vau dagen. Ik stel voor Do wetgevende Kamers stemmen een ere.liet van 7 (zeven) millioen fr. om een pensioen te bezorgeu aan 70,000 werklie den, ten minste 60 jaar oud, in evenre digheid van eene werkman per 100 inwo ners van elke gemeente des Lands. Duitschland heeft hed'-n 507 duizend 316 gepeDsioeueerde werklieden, in den broeden zin des woords zoo wij met 70 duizend beginnen, dan hebben wty er in evenredigheid reeds meer. Dat getal is dus zoo klein niet en zou iu vele gemeen ten onzes Lauds voldoende zijn. Maar 100 fr. is te weinig, dat is maar een aalmoes. Die zoo spreken, kennen geen geld. 100 fr. is eeu schat voor die huisboudeus, omdat zij er op den hoop toe binnen komeo eu onverwachts. Het middeupeu- sioen is in Duitschland 167 fr. Daarbij mijn voorstel kan gewijzigd worden. Als bet onderzoek bewijst, waar mede het Staatsbestuur beden begonncu is, dat eeu per cent te weinig is, dan kau men verdei gaan ook meer dan 100 fr betalen. In 1896 op een congres te Charleroi, stelde een gewezen volksvertegenwoor diger van Vlaanderen voor de werklieden te pensioeneeren per reeks,eerst de mijn werkers, dan de glasblazers, enz. Waarheen zou dat leiden De belas tingen, geheven op alle streken en inwo ners des lauds, moeten iu dit geval tot allen geëveuredigd wederkeeren. Dat is by mijn voorstel. Ook verwacht ik er alles vau wat ik geschreveu beb. De Denderbode bestrijdt het, omdat het te moeilijk is in uilvoeiiug en onze vijanden zitten op loer. Ik zal die mannen iu dit schrijven maar laten zitten. Te moeilijk in uilvoering. Misschien wel in Aalst en eenigc an dere steden en dorpen des lands, waar de gemoederen wat opgewonden, ik wil zeg gen, niet bedaard genoog zijn, maar in honderden gemeenten, in geheele pro vinciën, zou die uitvoering, of het vooraf gaande werk, met liefde eu groote vreugde gedaan worden. Een werk dat geld naar de gemeente brengt, is altijd welkom. Welkom hij alle besturen. Maar, die Diet gepensionneerd zijn, zullen niet tevrede wezen. Dat is niet bewezen. Zij kunnen op de naaste maal staao. Er moet immers een bijgevoegde lijst zijn, waarvan de eerste iuscbuift, als cpd gopensionneerde steift, en dat zal gedurig zijn. Bij bet opmaken der lijsten zal men rekeüiog houden van denouderdom.de bekwaamheid tot werken, de behoefte of het gebrek. Maar ik vraag moet de aanstaande wet op de werkiiêpensioeneu een over gangsmaatregel inhouden ja of neen Neen, dan is alles afgepraat. Ja zegt gij dat, Denderbode dan zijt gij gevangen, want dan toch moeten do mannen, <lie ze zulien genieten aan geduid worden. Daar is geeu pad neven. Er valt dus hier niet aan te voeren dat •lie aanduiding, moeilijk of onmogelijk is. Moeilijk moet ook gaan. Ik vrees dat ik de achtbare Lezeressen en Lezers van den - Denderbode door myne langdradigheid reeds den eersten keer zal mishagen, daarom eindig ik en vraag hun verschooniog. Ik verzoek den heer Hoofdopsteller dit schrijven op te nemen eu mij eeu nummer te zeuilen. Als ik goed dierf, dan ver zucht ik hem ook mij telkens een nummer te sturen, als hol eeu artikel over de peusioenen bevat. Hij gelieve intuschen mijne oprechte gevoelens van waie hoogachting to aan vaarden. Oorderen, 28 November 1899. L. ROEVENS. het ernstige gezicht der huishoudster bewees, dat een gerucht vau de waarheid tot haar was doorgedrongen. Sofie droeg zorg niet alleen te zijn. Zy bracht deu dag bij mevrouw door, en des nachts sliep zij in de nabijheid van de huis houdster. Bij het minste vermoeden dat er iets in de ruïnen plaats had, ging de huis houdster naar Sofie, die zich op hare kamer bevond. - Er worden zonderlinge tooneelfjes in het kasteel afgespeeld, jufvrouw Lepage, zegde zij, zoodra het meisje, dat haar mor genwerk deed, zich verwijderd had. Er zijn vreemdelingen uit Parijs aangekomen en Du- lex ziet ze voor spionnen aan. Sofie verschrikte. Met welk doel zijn zij hier vroeg zij. Dulex hoorde hen samen spreken en ving eenige woorden op. Hij zegt dat Alexe Mixtome leeft dat hij zich in de nabijheid van het kasteel ophoudt en de mannen gekomen zijn om hem gevangen te nemen. Sofie werd doodsbleek. Waar zijn de policieagenten nu vroeg zijslechts met moeite deze woorden uitbren gende. Zij zyn in de kapel gegaan, eu na deze doorzocht te hebben, zullen zij voor den avond niets meer doen. Zy gelooven, dat Alexe Mixtome zich tot dan toe schuil zal houden. 3 TTi t.vnPT» van aardappelen naar UCl Zweden. Wij ver nemen uit Duitsche bron dat de aardap peloogst biji,a geheel mislukt is iu Zwe den eu dat de opbrengst van does jaar ontoereikend zal zijn, om in dc noodwen digheden vau 't laud te voorzien. Degenen onzer landbouwers, die in staat zoudeu ziju, den uitvoer van aard appelen u*ar Zweden te ondernemen, mogen zicb wenden tot het Bureel van inliclitiugen voor den uitvoer vau land bouwproducten, Augustijnenstraat, 17. te Brussel, dat iiuu de adressen zal meê- deèleu der Zweedscbe buizen, welke zicb met den irnoer dezer producten gelasteu. j De voetgangers moeten zich uit den weg mijden om doorgang te geven aan - alle welkdanige voertuigen, trek-, last- (,f rijdieren, die zij ontmoeten of voorbij- loopeu. Van bunoen kant zijn de geleiders gehouden de voetgangers van hunne aan- komst te waarschuwen, het zij bij middel vau bcltoestellen, hot zij met hun toe te i roepen. Ziehier eenige bepalingen dezer l wet, diu sedert _a «•eertien dagen iu Eeu vonnis wordt nu ruchtbaar gemaakt, door bet H« >f van Cassatie genomen iu date vau 3 Juli 1899, wegens burgerlijke of kerkelijke begraving. Het zou wel eens gebeuren, in groote stedeu, dat verdwaalde lieden, in eene soort van testament, bet besprek zetten dat zij burgerlijk moeten begraven wor den. Maar 'l gebeurt toen ook wel dat derge lijke lieden, als de dood komt, zwichten voor Gods rechterstoel, en verlangen de laatste heilige Sakramenten te ontvangen. Het arrest van 't Hof van Cassatie heeft betrek op eeu dergelijk geval, dat door de rechters in kwestie, in 't lang en in 'c breed onderzocht en beredeneerd wordt. Het arrest besluit aldus Dat personen die vroeger bepaald heb ben burgeilijk te wijlen begraven worden, dit besluit zelve vernietigen door de laat ste Gerechten der Kerk te ontvangen Dat do hulp welke zij alzoo aan den katholieken godsdienst vragen, te aauzien is als bun uiterste wil Dat bijgevolg, niemand reebt heeft zich tegen dezen uitersten wil vau den afge storvene te verzetten Dat de familie dus in volle recht en spijts alle vroegere bepaling, de kerke lijke begraviug mag vragen. _a i in o ilagen 7s geheel België tc~ passelijk is Alle voerluig moet tegen den avond, en tot 's morgens, voorzien zijn van ten minste eene gO"d verlichtte lanteern met ziju vuur iu do richting van deu gaug. De zolfbowegende rijtuigen, de moto- cycles, do haanlocomotieven en de ry- wieh n moeten voorzien zijr. van remmeu, die onmiddellijk kunnen gespannen wor den en de wielen stilhouden. AN een bijzonder,' zijweg voor bet uit sluiten,! vei keer der voetgaugers eu der rijwielen aangewezeu wordt, is aldaar bet stilstaan en verkenren van alle andere voertuigeu.de motocycles erin begrepen, van trek-, last- of rijdieren, alsook van vee, verboden. Als bet benutbaar gedeelte van den zijweg Diet breed genoog is om bet krui sen t<»e te laten van drie- en vierwielers, mogen deze laatste er enkel op rollen mits de plaats aan de wielrijders over te laten. Do snelheid der automobielen en der motocycles mag nooit, in open veld de 30 kilometers per uur overtreff-n, eu in «ion doorgang der behuizingen, de 10 kilo meters por uur. De geleiders van welkdanige voer tuigen, last- of rijdieren, moeten, om te kruisen of to latou voorbij rijden, don rechter kant houdea en deu liuker om voor te stoken. Op de kasseiwegen, meer dan vijf me ters breedte metende, moeten de voer tuigen, de trok-, last- cn rijdieren bet gedeelte nemen dat op hunue rechterzij ligt. Als welkdanige voertuigen, trek-. 1 ast- of rijdieren elkander tegen- of samen komen moeten de geleiders aan elkander ten minste de helft des steenwegs over laten. In bprnpn Gedu"g horbalen M ii UEIUV[J. (Io organen der groene kliek dat hun hoofdman, de opgescborsto priester Daens beroep heeft aangetee- kend bij Z. H. Loo XIII, Paus, togen de I beslissing door Z. H. Mgr Stillemans ge- nomen in overeenstemming met do H. Congregatie der Kerkvergaderingbcslis- sin;.-, welke aan'den opg> schorste het dragon van 't priesterkleed ontzegt. Op welke date dat beroep zou aaugc- toeken I zijn, hebben do groene organen nog niet gemold en bijna al de catboliekc i bladen des Lands vragen dat men ze zou 1 iten kennen. Mogon wij geloof hechten aan 't gene goed ingelichte personen ons verzekeren j dan zou den bekwamen tijd vau iu beroep te gaan reeds verstreken zijo. j Pie, man, laat u zoo niet trekken, zeg 'i de date maar vlakaf Geld, nog geld, altijd geld Ja, dat roepen de soci ilistisCbc leiders zon der opbonden uit. In Vooruit wordt iederen lag herhaald Gedenkt den strijdpenning en zonder ophoudeu wor- tlcu de g'-zellen aangezet, hunnen penning voorden strijd te storten. Op betCougres van de zoogenaamde mijnworkers werd door de hoofdmannen voorgesteld, de maandeiijkscbo bijdrage van de arme ge zellen te verhoogen met 0,10 centiemen per maand, die voor de propagande zou den dienen. En zoo gaat liet altijd voort Jongens, geld, nog geld, altijd geld I Wij willen thans de vraag onverlet laten, wat er eigenlijk met al dat geld ge daan wordt en of er rekening van gele verd wordt. Alleen dit willen wij nog maals in 't midden brengen wat de socialisten vermogen, dit kunnen de catüolieken ook doen, zoo zy willen. Catholieke maunen, ondersteunt uwo wei ken, uwo bladeD,uwe maatschappijen, uwe kringen, waar niets in deu donker gedaan wordt eu waar over alles rekening wordt gegeven I De ramp van Vorst. De bestuur lijke eu rechterlijke onderzoeken over de spoorwegramp van Vorst zijn gesloten. Het parket besluit tot de iu beschnldi- gingstclling van de heeren Patuiiaux, machinist Charlier, stoker, en Lewillou, treinoverste, die zullen te verantwoorden Sofie's eenige gedachte was, haren vader van het gevaar te onderrichten. Zoodra de huishoudster haar verlaten had, ging zij aan hare schrijftafel zitten en gaf van alles wat zij zoo even geboord had, verslag. Aan het slot bezwoer zij haren vader, dadelijk Frank- rijk te verlaten eu eene toevlucht iu een een zaam oord te zoeken. Zy sloot den brief, stak hem in den zak en kleedde zich om uit te gaan. Een tijd lang liep zij op het terms heen en weêr en richtte plotseling hare schreden naar de ruïnen. Van Filip Piron of de policieagenten zag zij niets. Sofie trad de kapel binnen, waar het stil en donker was. Als eene schaduw gleed zij door het zyschip naar de loge en zocht naar eene plek, waar zij haren brief zou verbergen. Een licht gedruis deed haar op dit oogen blik verschrikken. Rondziende, bemerkte zij dat zich een steen opende eu het bleeke gezicht baars vuders kwam te voorschijn. Snel begaf zij zich tot hem, bukte, kuste hem en drukte hem den brief in de hand. Beangstig u niet, fluisterde hij. Gu naar Montfagon, ik zal u morgen avond daar ont moeten als ik weg kan. Dan zal ik Frankrijk verlaten. Hy kuste zijne dochter nog eenmaal en trok zich terug. De steen sloot zich weder onhoorbaar en Sofie, van den drukkenden last bevrijd, spoedde zich weg. Toen zij de deur bereikte welke de kapel met de ruïnen verbond, werd deze geopend en Filip ver scheen mot de policieagenten. Zij hadden den kelder en andere onderaardsche gangen der rnïneu doorzocht en keerden nu naar de kapel terug om een nieuw onderzoek te begiu- nen. Een dreigende vloek ontviel Filip'a lippen, toen hij Sofie zag en zijn gezicht werd steeds donkerder. De ontroering van het meisje maakte de opmerkzaamheid der policieagen ten gaande zij bleven staan en vroegen Sofie naar de oorzaak van haar bezoek in de kupel. Filip zon haar wel beschuldigd hebben, de schuilplaats vau Alexe Mixtome te kennen, maar als hij dit deed, dan verried hij tevens haar bloedverwantschap met den vluchteling en het feit, dat zij, na haren vader, de recht matige eigenares van het slot was. Hij beet zich op de lippen en zweeg. Ik behoef geeue rekenschap te geven van mijne tegenwoordigheid alhier, antwoordde Sofie, op de vraag van den policieagent, ter wijl zij hare slanke gestalte fier ophief en het hoofd trots eu beslist achterover wierp. Ik ben de gast op het slot en de ruïnen der kapel, zijn voor iedereen toegankelijk. Zij trad de mannen voorbij en niemand verhinderde haar dit. Zy heeft haren vader gewaarschuwd, dacht Filip. Zou zij hem gezieu hebben Als hy van nacht zich nog schuil houdt, zuilen wij hem toch spoedig laten uithongeren. En hebbeu wij hem maar ééumaal, dan gaan wij weêr op de jonge dame letten. Ditmaal zal zij my niet ontsnappen De policiedienuren hielden Eicb den gehee- len dag inde ruïnen, op de terrassen en in het park onledig, eenige uren uitgezonderd, waarin z-ij den vrederechter een bezoek brach ten. Deze verhaalde hun alles, wat Sofie ont dekt had en de feiten met al hunne mogelyke gevolgen werden grondig onderzocht. Een l'arijsch policieagent eu een konstabel waakten geheel den nacht, maar er werd niets van den vluchteling ontdekt. Bij het aanbre ken van den dag gingen zij naar het kasteel. Niemand dacht er aan, dat Alexe Mixtome het wagen zou, by dag zijne schuilplaaes te verlaten. Na bet ontbijt trok de andere poli cieagent met Filip in de kapel op wacht. De afwezigheid der bewakers gedurende twee uren, had mijnheer Lepage de gelegen heid gegeven, zich te verwijderen. Zijne le vensmiddelen waren verbruikt, gebrek aan frissche lncht en beweging verlamde zijne krachten. Hij kon niet uitstellen, tot hij van honger zou omkomen, of totdat de kapel om ver gehuild werd. Hij was zeer op zijne hoede en gebruik makende van het oogenblik, dat zijne vijanden weg gingen, verliet hij zijne schuilplaats en sloop de ruïnen in, waarin hij zich in eenen kelder verborg, die vroeger als gevangenis dienst had gedaan. De tyd ging hebben voor het verongelukken van per sonen en het toebrengen van verwondin gen, door onvoorzichtigheid veroorzaakt. Het getal goloodn reizigers beloopt tot 24, dit van de erg gekwetste reizigers, tot 154en dit van de gefeueusden tot59.Totaal 237 slachtoffers. Volgens art. 422 van het strafwetboek zijn de betichten straf baar met 6 maanden tot 5 jaar gevang en met eene boet van 100 tot 600 frank. gemeenteverkiezin gen werd menig socialistisch gemeente raadslid met eene soms kolossale buis vereerd. En welke is de oorzaak t Hot verslag uitgebracht op de verga dering dor socialistische gemeenteraads leden, die vöör eenige dagen te Charleroi werd gehouden, zegt bet ons. Iu dat ver slag staat letterlijk te lezen Wij hebben moeten vaststellen dat a socialistische gemeenteraadsleden, die een juist begrip hebben van de plichten - eu reebteu, aan bun ambtgebecbi. - al weinig vooruitkomen. In deze tu- meente weet men niet welke houding en welke maatregelen men nemen moet - tegenover dezen beambte van de ge- meente in andere gemeenten staat n men voor bet oplossen van het vraag- stuk der geldmiddelen, die men in 't leven moet roepou, en dat vraagstuk - kau men niet oplossen bij gebrek aan de noodige administratieve opleiding. De onwetendheid van onze raadb- leden en het wrinio werk, door - hen verricht, ziju eenige van de voor- uaamste oorzaken die tot eene klopping aanleiding gaven bij de jongsto verkie- zingen, in gemeenten waar, wij mogen bet terecht zeggen, de socialistische - partij nochtans machtig is. Dus do roode gemeentebestuurders waren te stom en te vadsig om zich met de zaken onledig te houden. Eu '1 zijn wij niet die dat zeggen. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden 2 smeders, (stovenmakers) wevers 1 houtdraaier voor Brussel, verzekerd werk 1 bakkersgast 1 voerman 10 smeders. (bankwerkers, enz.) een mees tergast alsook werklieden vooreen katoen- fabriek te Brugge 1 leerjongen (boek- biuder) 1 leermeisje voor de kleermakery; metaalbewerkers voor Frankrijk loon vau 4 tut 5 fr. Men vraagt ook voor Brussel werklieden van verschillige stielen. Vragen werk Eou koetsier kennende ook alle huis werk, heeft reeds verscheidene jaren iu een bijzoader huis gediend en heeft ook de beste getuigschriften een leerjongen voor den beenbouwersstiel oen bureel- bediende kunnende de Vlaamsche en Frauscho talen. langzaam voorbij. Ieder uur, elke minuut Bcbeeu hem eene eeuwigheid toe. Niet miuder traag verliep de dag voor Sofie. Des middags echter ontving zij een bericht, waaraan zij eene nieuwe hoop vastknoopte, een telegram namelijk hetwelk inhield dat mevrouw Eugenie, die op weg was naar Mont- fajon des avonds aan zou komen en Sofie verwachtte. Het meisje liep naar mevrouw Bartineux, welke zij den inhoud van het telegram mede deelde. De oude dame was waarlijk bedroefd, hare gaat te verliezen en putte alle overre dingskracht uit, om Sofie te bewegen maar eindelijk keurde zij haar beeluit goed. Het rijtuig werd besteld. Sofie nam af scheid van de huishoudster, beloonde de meis jes en verdere bedienden rijkelyk, en stapte in het rijtuig dat de krommingen der laan afreed en den straatweg naar Montfa^on in sloeg. Filip Piron waa getuige van haar vertrek en zag haar met sombers blikken na. 11 y had baar trachten te dooden, maar sty was hem telkens ontsnapt en nn geraakte sty geheel uit zijn bereik. Het seheen hem toe als had eene hoogere band haar tegen zyne aan vallen beveiligd. Hij knarsetandde eu swoer in zyn hart, dat hy haar toch een wissen dood zou bereiden. (Wordt voortgazet.

De Denderbode | 1899 | | pagina 1