Zondag 31 December 1899 S centiemen per nummer. 34s,e Jaar 3430. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst m GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Wind maken! De Moordenaar? ZONDAGRUST. Van op den os op den ezel. LANDBOUW. Hoe wonderr/f' h0°wonder Het beroep bij Z. H. den Paus. NDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder agteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving Qindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Lands. Cuique au urn. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord, Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 30 December 1899. Zij zitten byeen, rond een aangenaam vuurken in de pronkzaal van bet presi- dentiepaleis op bet eiland Cbipka. Op de tafel staat do flescb kieremiere met de bekers goed gevuld". Zij gaan de sociale kwestie oplossen en zonder champagne is dat onmogelijk. Uit de flescb komen al hunne gezonde gedachten 1 Eu daarbij den penning geeft er het middel toe. Laat ons seffens maar zeggen wie de helden zijn die bier vergaderd zitten on die zich de zendelingen, de ware, verkon digen, geroepen om den pauselij keu om zendbrief in de wezenlijkheid te doen toepassen, hem dien onze verstokte be waarders— (in groene stijl) maar niet willen begrijpen en uitvoeren in den geest dien onze groene beloon hem begrijpen. Het zijn onze Pie, de sterke Smid, geue- raal Roste Knevel, 't Leeuwken, 't Kat- teDjong en 't Uileken 1 Onze Pie spreektGezellen, bum I we moeten voorzichtig zijn met die sociale kwestie. Wij mogen Dooit zeggen anders dan in algemeene algemeenbeden wat wij willen; dan kunnen onze tegenstrevers ons niet bevechten en het volk slikt alles binnen. Onze broeder die vier jaarlaiig in 't Pailement zat beeft ons 't vooibeeld gegeven en getoond hoe wij 't schuitje moeten besturen. Tusscheu ons, niet waar, hij heeft veel wind gemaakt en weinig gemaald en zie boe bet volk hem gaarne ziet Hum, hum, ik moet het tocb zeggen, vriend 't Uihkcn is wat te haastig ge weest in zijn Klokke Eoetand. Hij beeft daar over de pensioenkwestie -gesproken en men zou dat kunnen beknibbelen. Ons mannen die wij geleerd hebben zouden daar kunnen 'nen draak van eerste klas van maken. En ge ziet wateffekt op bet volk Wind maken en niets anders dan wind en nog wiud dat moet ons ordewoord blijven. Wat is er dan gebeurd vroeg het klein zwart manneken met eenige stop pels onder den neus Klokke Roeland beeft geschreven, is het antwoord, en neemt als grondslag voor de kwestie der rustgelden den volgenden stelregel aan Elke ouderling van 65 jaar geniet een pensioen als hij deftig heeft geleefd en niet gestraft is geweest voor slechtheid, dieverij op landloo- perij. b Ebwti I vraagt uitdagend generaal Roste Knevel, is dat niet goed gezegd Ob, confiater, antwoordt 't Leeuwkeu, hebt gij u wel bedacht Deftig g leefd, wat is dat? Wie ooi deelt of gy deftig hebt geleefd Moesten onze mannen dat oor- W I E IS NAAR HET HOOUDUITSCH van EDUARD WAGNER. 105d* VERVOLG. Mijnheer Lepage lachte treurig. Hij bezag alle aanwezigen en greep bedaard in zynen borstzak. Met eenen schreeuw liep Sofie naar hem toe zij raadde zijn doel. Neem hem gevangen riep Filip Piron. Het is Alexe Mixtome de moordenaar zijns broeders Ook zonder dien uitroep hadde mevrouw Eugenie zich niet in den eersten oogslag be drogen, zij herkende haar gescheiden echtge noot. Noch de lange jaren noch de verande ringen, welke de tijd, kommer en zorgen als gevolg steeds met zich voeren, noch het ver grijsde haar en de veranderde gelaatskleur kouden haar ook slechte een oogenblik doen twijfelen. De handen op de borst gevouwen, met half geopenden mond en stareuden blik stond zij daar beweegloos als eene zuil zelfs haar adem scheen in zijne beweging gestoord. De politieageuten traden vooruit om hem te vatten. Terug! riep de gekende Alexe Mixtome met vaete, gebiedende stem, een revolver te voorschijn halende. Ik zal mij met levend laten vangen, 1 deelen voorzeker zouden de Woestisten geen centje bekomen. Zij zijn er te kwaad op. Laat ous dat uitkrabben. Dat is één. Wat is dat, niet veroordeeld zijn voor slechtheid Wordt ge nu veroordeeld voor goedheid Iemand die in een oogen blikje van opgewondenheid iets misdoet en veroordeeld wordt is die ook slecht Neen, niet waar, die woorden zijn «lus veel te streng, veel te onbepaald, veel te vague. Laat ze oos weg laten. Dat is twee. Wat is dat niet veroordeeld zijn voor dieverij Wie stoelt uit nood is die ook een dief Eu als iemand daarvoor ge straft is, weet ge of hij niet in uood ver keerde? Dus is hij niet plichtig en moogt gij bem zijn pensioen niet outnemeu waarop bij, volgens ons, recht heeft, (laat gij geen onderscheid maken Dat is weeral dus niet goed; dat moet dus ook geschrabt worden Dat is drij. Er staat verder nog, niet veroordeeld voor landlooperijWat is dat Als «ij hier geen werk hebt moet gij het verder niet gaao zoeken. Het lukt u niet er sef fens te vinden. Zijt gij dan een laudloo- per Wij loopen allen in het laad. Is het de schuld van den werkman dat er geen wei k is of hij geen vinden kan Hij moet loch eteu. Die woorden zijn dus ook niet goed. Laat,zoons uitschruhben. Wat zulleu wij doen Wij zullen ieder- eeu peusioeaeeien, zoowel rijk als arm urn geen verschil te maken en geeu li-ve kinderen. Want wie z «i «iurveu zeggen deee is arm, geetie is rijk van degeueu die zich om een rustgeld aanmelden. 't Uileken veiduiveld kwaad omdat zijn stelsel door 't Leeuwkeu wierd afgebro ken waagde nu ook een vraagVan icaar eal het geld komen om iedereeu zonder een cent storting te peusionoeereu? Gij kunt tocb bet hemelsch manna niet doen regenen 1 Van waar De verstokte bewaarders moeten het maar weten. Wij moeten ons daarvoor niet bekommeren. Onze vijanden zullen de wet moeten uitvoeren. Dat is ous cadeau voor hen 1 t' Akkoord 11' akkoord 1 bulderde onze Pie 1 Vier jaren heeft hij ons 't voorbeeld gegeven. Wij moeten er veel wind meè maken want al wat wij beoogen is het volk te blinddoeken eu te bedodden Bravo 1 antwoordde 't gezelschap Het volk zal die windmakers leeren kennen en ze ook veroordeelen 1 dienstdoende Apothekers Zondag 31 December 1899, M'Renneboog, Nieuw- straat. Maandag 1 Januari 1900, (Nieuw jaar), Mr CaUebaut, Botermarkt. De mannen weken onwillekeurig terug voor zijne wild vlammende oogen. Houdt op riep de vrederechter, en zijne stem klonk niet min ernstig. Raakt hem niet aan. Wat, wilt gij hem laten ontvlochten riep Filip. Ik Btel u voor allee verantwoor delijk - Maar grijpt Filip Piron ging de heer Talbot voort, geen acht slaande op de woor den van den kamerdienaar, tegen hem heb ik een bevel vuu gevangenneming, want hy n heeft den moord op den laatsten mar kies van Char lemon t gepleegd. Eene doodsche stilte volgde op dit bevel. De vrederechter toonde de volmacht tot in hechtenisneming van Filip. De poiicieagenten wilden hem grijpen, maar hij verzette zich woedend en vlnchtte in een hoek der kamer. - Up weikeu grond bescholaigt gij mij, den markies vermoord te hebben vroeg hy. Alvorens de vrederechter autwoordeu kou, trad Sofie vooruit en voegde hem toe Ik heb u gadegeslagen, toen gij in 't graf der kapel van Charlemout naar nwe daar verborgen diamanten gingt zien. Ik kan de beambten der plaats aanwyzen waar zij lig gen. Ik vond een stuk van eene horlogiekot- tiug in net snijwerk vau hot ledikant van den vermoorden markies, het audere stuk ligt in uw juweelkistje. En hoe kunt gij uwen rijk dom verklaren 't Filip Piron sprong wanhopend op Sofie toe; maar op hetzelfde oogcuütiK grepi-u hom do policieagenleu en boeiden hem. - Er zijn nog sterkere bewijzen voorhan- Geuzeneerlijkheid. Men zal zich herinnereu «lat onze armtierige op schamlalige wijze het hoofd van broe- «ler Flamidien van Rijsel cischte lang voor een onkel bewijs van plicbtigheid was gevonden. Hij verklaarde lui I «lat hij plichtig was. TVx-n de onschuld dos Broe ders wieril afgekondigd zweeg onze arm tierige; hij liet zijne le ers onder deD iu- druk van zijn eerste schandalig schrijven. Nu, sedert dien tij«l zijn er verschilligo gevallen onder het wereldlijk onderwij zend personeel gebeurd wij herinneren Brussel, Lyon, de laatste. De armtierige zwijgt. Durft bij zijne lozers niet iu- licbteu I O geuzeneerlykhei'l I Geld en Dreyfusisme. Onze Dreyfusards Zola en Cla hadden tij<lens dien huicbelijken strij 1 tu Frankrijk niets auders op «le lippen dan recht en recht- veerdigheid I Zij wareu opgestaan om aan al de ougorechtigboilen dezer aarde een einde te stellen I Scboono taak 1 Nu, de oorlog tusschen Engeland en Tiausvaal barst los, een onrechtveerilige oorlog van Albion, gestookt «loor geluk zoekers en rijke dieven die het op de goudmijnen van Africi gerauut hebben. Zoudt ge denken dat Zula nu een kruis tocht predikt tegen «le verdrukkers vau Ierland O nceu Zola is voor Eugclaml tegen de Boereu De Boeren, alhoewel zij goud- en diamantmijQeu op hunnen vader- landschen bodem hebben, bezitten geen Logiek. Er ziju er onder onze groenen die over logica hoed af schrijven, 't Zijn geleerde jongens. Hunne genegenheid voor do Boereu hou«Jt stand. Waarom waren zij tegen Spanje Was Amerika geen onrechtveerdige aanvaller Was ook die oorlog geen aanslag op de rechten vau een zwakkereu Waai om zwijgen zij nu over de Filippijueu? Omdat de Amerikanen er meester zijn. Hoe dik wijls hebben zij niet geschreeuwd voor de onafhankelijkheid van die eilamlen 1 Eu nu, Amerika rooft ze, de toestaud blijft deuzelfden en onze groenen gepaten teerde ourechlherstellers zwijgeu 1 O logica Oorlog. De Eugelscuen krijgen klop. Niemand betreurt het. Waarom moesten zij de Boeren gaan plageu die wilden beer en meester in hun land blij ven I Zij durven nog zeggen dat zij ooi log voerden voor de beschaving I Tiajsvaat moest, zegden ze, het algemeen stemiecht invoeren voor de uitlanders, de geluk- den, zegde de vrederechter. De molenaar Jacob Greg heeft eene volledige bekeutenis afgelegd. Een akelig gekerm als dat van eeu ster vende kwam van den kant der deur. Allen zagen om en bemerkten August Hartiueuz, die doodsbleek en met een vertrokken ge zicht, half machteloos tegen den deurstijl leunde. Wat mijn lot ook moge zijn, gy zult het deeleu, mijnheer riep Filip i'iron. Neem ook hem gevangen, liy is eveu schuldig uls ik. Ziehier bet hevel tot 2ijue uauhoudiug, zegde de vrederechter, eeu tweede stuk ver- tooneude. Grypt hem. Maar August Barti- ueux, reeds zoo lang als markies hekend, wondde zich snel om en rukte zich van Ro- j chilieu los, die hem gegrepeu hud, liep de trappen af eu het huis uit. llij went achter volgd eu vluchtte op de klippeu. Uf hij hoopte iu deze richting te ontkomen en zich iu den Weg vergiste, of dat hy Voornemens was, zoo een einde aan zyn leven te maken, kan men niet zeggen. Hy stortte in eenen smallen afgrond en de golven wierpen hem met eene ontzettende kracht tegen de klippen. Met luide verweuschingeu zette men hem na, op zyneu gevaarlyKeu tocht naai- het zee strand. Aan ontkomen waa voor den vluchte- E ling niet meer te denken. Hy kou zyn lot niet I meer ontloopen. Aangespoord door de beloo- uiug, die op het houid, vau den moordenaar «J«js iualsleu markies van Cliarlemunl gesteld was, volgde zij uiet vernieuwden lever hel I spoor van den vluohteling. Zij wilden hun zoekers der goudmijnen. Het verwondert ons dat de groenen zich daaraan niet hebben laten beet nemea. Als ge van A. S. spreekt dan is hun bol op hol 1 Vervlogen tijden. M De Backi-r schrijft iu K. R. een brief aan de frausebmans. Hij is in wezenlijkheid an ders niet dan eene hatelijke verwenscbing «ier rijken. Wat zal «lie heer met zulke taal wmneu Als bij deukt zoo do sociale kwestie op te lossen dan slaagt bij «Jen bal mis Hij strooit wat haat eu gal uit eu dat is alles. Die beer moest voorzeker op vervlogen tijden en grootbe«len den ken, als bij de pen vasthield. Anders is zooveel gal niet uit te leggen. De Neêrbasselsche boer doet juist het zelfde Alzoo denken ze liefde en onder- linge genegenheid onder de menscbcn te verspreiden I Wan verbondenNu de E. V. er is,zulleu ouze groenen alleen opkomen. dat vragen zich vele menschen af. Zij hebben altijd E. V. gevraagd om onder j eigen vaandel te kunnen strijden maar I wie leeft zal zien, zei Uilenspiegel. Zij zullen nogmaals zoeken met «le socios en geuzen samen te loopen want anders rollen zij den ketel in. Maar er is look, look, voel look in den tneersch, niet waar Pio Verstand. Ouze blauwe jannen hebben gezegd «lat met E. V. er in ons Arron lissement drij catkolieken en een geus zouden gestemd ziju. Eene week daarop zouden twee tegenstrevers zege pralen. Eu die jaunen spellen de les aan Jan en alleman eo denken de aarde onder bet gewicht van hen verstand te doen beven. Diefde. DeFransche socialisten* zoowel als de Duitsche rukken elkander «Je bairen uit den kop. Dat zijn weeral mannen die de wereldvrede onder de menscheo moeten doen beerscben. Elkan der verscheuren als tijgers, zoo zou het gaan in eene samenleving zonder gods dienst. Zulke samenleving vreesde zelfs Voltaire. In België wordt bet wroeten in kool- hoopen aanzien als een middel tegen roodvonk. Bijzondere leergang van kolo niale teelten. Bij Koninklijk Besluit van 4 Augustus 1899 wordt er op proeve eenen theoretiscken en praktiscbeu leer gang van koloniale lamlbouwkunde en ontginning ingericht ten lokale der Staats middelbare Oefenschool vau tuin- en laudbouw te Vilvoordo. De belangrijkste hoofdpunten van dit onderwijs zullen behandeld worden in 40 lessen waarvan het programma koste loos te bekomen is op aanvraag gericht tot den Bestuurder der scboal. De leer lingen welke hunne studiën in de school van Vilvoorde of in andere dergelijke scholen van bet land voleindigd hebben, mogen dezen leergang kosteloos volgen, mits zich bij den Bestuurder te doen inschrijven. Voor alle andere belangstel- lenden kost het bijwonen do som van 50 franken. Over de vakken van het programma wor«lt, bij het eindigen van den leergang een bijzonder examen ingesteld en een bekwaamheids-getuigschrift afgeleverd aan degeuen welke minstens de helft der punten bekomen. De heer J. Ign. de Beucker, professor aan voornoemde school is bij Ministerieel Besluit van 22 December gelast met het geven van den Vlaainscbeu leergang welke zal.aauvangen op Zaturdag 6 Januari 1900 ten 4 l/s ure namiddag en voorloopig wekelijks op zelfden dag en uur wordt voortgezet. Asch tegen varkenscholera.— Een lan «bouwer iu het Westen «Jei Vereenig«Je Staten liet steeds toe, dat zijn varkens op den aschloop roudwroeten, en een buur man van bem viel het in, dat deze dieren uiet aangetast werden door de varkens cholera, terwijl zijne eigene diereu veel daaraau leden. Hy zorgde daarom «lat ook zijuo dieren in a*cü en houtskool konden scharrelen en roem.le dit middel bij al zijne buren cn bekenden. Iu die streek hield spoedig de varkenscholera op. edel wild niet laten ontsnappen door wienB gevangenneming het drama van Charlemout aan het licht zou komen. Terwijl de poiicieagenten gernimen tijd tevergeefs aau den zeekust naar den vluchte ling zochten en eindelijk het vreeaelijk ver minkte lijk vonden van den man, die, nn zoo lang markies van Charlemont geweest te zijn, nn zoo verschrikkelijk waa omgekomen, had er in de kamer van het kasteel, die even te voren zulk een droevig schouwspel aanbood, een roerend tooueel plaats. Filip Piron was door eenige poiicieagenten weggevoerd, en de beide echtgonooten, die zoo vele jaren gescheiden moesten leven, stonden zwijgend tegenover elkander. De vrederechter was do eerste die de stilte onderbrak. Hij reikte den markies de hand, die deze warm drukte. Wees welkom in uw vaderland, begon hij, moge het ougeluk, dat n zoo lang van uwe gefielde geboorteplaats verwijderd hield, voor altij.l uit uw geheugeu verbannen ziju. Alexe Mixtome daukte zijnen duurbaren vneud met hartelijke woorden. Ik fieb, zoo vervolgde de waardige man, een afschrift der bekeutenis van den mole naar üreg, benevens de andere bewyzen van August eu Filip's schuld en uwe ouschnld naar het ministerie gezonden, en om ophef fing van het vonnis eu vryspraak van het n ten laste gelegde verzocht. Hoort nu verder Iu ufwacntiug hiervan, kuut gij op het kasteel Charlemout verblijven. Voor den vormen om üeu scnyu te vermijten dat ik mijnen plicht vergat, zal ik eenen tweeden poficieagent iu dat do organen van ons Aalstersche blauw-gi oou-rood cartel geen woordje reppen over 't onderzoek dat 't Parket van Dcndermonde hier komt doeu over de stemorakooperijen, de belof ten, de dwangmiddelen, de schrikaanja ging «loor de liberalen gepleegd tydens de laatste gemeentekieziugen 1 't Parket kwam hier de verledoue week voor de baringfretterij op Mijlbeek woensdag lest onderhoorde men over eene sigaar van 2 fr. en eene piut bier van 5 fr., uitkooperijen met kleediugstukken, be loften van geld en ander voordeden, enz. enz. Woensdag moesten hier 46 getuigen voor den onderzoeksrechter verschijnen; ze konden allen dien dag niet onderhoord worden cn verscheidene moesten dus donderdag naar Dondermonde trekken. Pie jong«:, 't Parket is daar 1.... Al de loensche oneerlijke knepen, velen van de stemomkooperyeu enz. enz. der politieke kreemcrskliet Anker en Zonne gaau aan 't daglicht komen, 't Parket is daar Pie Boontje komt om zijn loontje, Man het huis laten maar in werkelijkheid zijt gij vrij, en is uw naam van allen smaad onthe ven Ontvang mijnen hartelijken heilwensch en wees vast overtuigd, dat ik levendig deel iu het groots onrecht u aangedaan, en mij innig verheug, tot uw hersteld geluk iets to hebben kunnen bijdrageu. Alexe Mixtome drukte zwijgend de hand van don vrederechter nu viel zijn blik op Eugenie. Zij had nog niet tot hem gesproken, maar hare donkere oogen zagen hem verlan gend aan. Ik zal naar het kasteel gaan, zegde Alexe Mixtome maar eerst, hebt gij goen woord voor mij over, Eugenie. Zij naderde hem. Hy opende zijne armen zonder eenen nitroep vloog zy aan zijne borst en in deze zalige hereeniging waren alle ge schillen vergeten, was het lijden van zoo vele jaren uitgewischt. Geeu van beiden kon een woord uitbrengen. In hunne onbegrensde blijdschap vergaten zij dat zy niet alleen waren. Mevrouw Eugenie maakte zich uit de armen van Alexe Mixtome los, en Sofie ziende kwam de vraag van hare lippen Wie is zij Zegt uw hart u niets, Eugenie ant woordde hij. Wie is zijwat hare wedervraag. Eugeuie, zegde Alexe Mixtome nn markies van Charlemout, want dat was zijn rechtmatige titel het kind dat gij als dood beweendet, was ons kind niet. Was ons kiud uiet riep Eugenie uit. Neen. Ik vernam dat ous wettig huwelijk ontbonden was en giy opnieuw in den echt Het getal joden op de wereld. Het aantal Israëlieten op den aardbol verspreid bedraagt zoowat 6.568,000, waarvan er 5,500,00® Europa bewonen. In Azië verblijven er 240.000, iu Afrika 50o,000,in Amerika 308,000 en in Austra lië 20,000. Vau de Europeesche Staten komt Rou- manië op de eerste plaats, met eene ver houding van 7.44 op de gebeele bevol king daarna komt Rusland, met 3.57 °/0, vervolgens Duitschland met 1.22 °/0 en Brittanje met 0.04 per honderd inwoners, of 4 Jo len op 10000 inwoners. Zooals men ziet,moet het wel in Europa zijn dat dit volk zonder land zich 't meest op zijn gemak gevoelt. Toen de beslissing werd bekend ge maakt genomen door Z. H. Mgr. Stille mans,in overeenstemming met de H. Con gregatie der Kerkvergadering te Rome, beslissing, door do welke aan M. August- A«lolf Daens het dragen van het priester kleed wordt ontzegd, riepen do groene organen in koor uit Priester Daens onderwerpt zich niet - aau doze beslissing hij zal beroep aan- teekenen bij Z. H. den Paus.... Eu M. August-Adolf bevestigde dat hij in beroep ging verklarende zelfs dat hij zich aan de pauselijke beslissing zou on derwerpen. Wij eu andoren met ons hebben de groene organen gevraagd, ons to zeggen op welke date priester Daens zijn beroep bij Z. H. den Paus heeft aangeteekead. Geen antwoord.... en waarom Omdat priester Daens volstrekt geen beroep bij Z. H. den Paus heeft aange- teekend tegen de verscbillige straffen die, door Z. H Mgr. Stillemans, om gekende reden, tegen hem zijn uitgesproken ge worden. Priester Daens is dus niet in beroep gegaan bij Z. H. den Paus.... Wat moot men hieruit besluiten Meu moet hieruit besluiten dat priester Daens erkent dat de straffeu door zijnen Bisschop tegon hem uitgesproken ver diend zijn en dus ten vollo reehtveerdig dat hij, bij gevolg, overtuigd was datZ. H. Leo Xlll ze zou bekrachtigen. Maar priester Daens ondanks zijne on tegensprekelijke bekentenis dat hy met volle recht door zijnen Bisschop is gestraft gewordeD, blijft verstokt in zijae onge hoorzaamheid. Ja, hij drijft het zelfs zoo verre van, zonder eenig protest, Z. H. den Paus, HH. HH. de Cardinalen en Bisschoppen, do ZZ. EE. Dekens en Priesters, in de groene gazotton to laten beleedigen eu lasteren onder de toejui chingen van al do godvorloochenaars, godsdiensthaters en priestersvreters met do welke hij openbaarlyk aanspant wildet treden in mijne vertwijfeling en smart reiade ik naar Montfajon en ontroofde n onze kleine. Sedert waa zij voor mij de edelste, de getrouwste en liefderijkste dochter, die de he mel eenen vader kan schenken. Zy is niet Sefie Lepage, maar Constance, uwe dochter, ons kind Men zegt, dat men van vreugde niet sterft, en dit is ook goed, want Eugenie zou anders den nacht niet doorleefd hebben. Uier valt het gordijn. Het tooneel, dat nn plaats had, laat zich niet beschrijven, ieder gevoelig hart kan het gissen. Mevrouw Uien- jour giug zwygeni heen, en de vrederechter verliet eveneens de kamer, om vader, moeder eu dochter alleen te laten in hun onuitspre kelijk gelnk I Den volgenden morgen kwam graaf Alfred Beaucourt op het kasteel Charlemont aan waar hem het verwonderlijk nienws der te huiskomst van Alexe Mixtome met zyne doch ter, den dood van August Bartineux en de gevangenneming van Filip Piron werd mede gedeeld. Zonder eene verdere verklaring af te wachten van waar Alexe Mixtome en zijne dochter zoo plotseling gekomen waren, liet hy zich een paard zadelen en reed naar Montla- $on. Sofie zag hem van uit hare kamer en liep naar heneden, om de eerste hem het voorge vallene mede te deelen. Zij ontving den geliefde aan de daar. Hare oogen blonken van vreugde en haar gelnk stond op haar gelaat te lezen. Nog nooit had zy hem zoo vriendelijk ontvangen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1899 | | pagina 1