w Zondag 7 Januari 1900. 5 centiemen per nummer. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Zorgen morgen. De Moordenaar 1 Voor den Paus. Voor den buiten. Nieuwe belastingen. 1 DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Lands. Cuique suum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord, Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen deD dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 6 Januari 1000. Zoo luidt de kenspreuk van vele spaar- houden die zich toeleggen op bet aanleg gen van een rustgeld voor den ouden dag en daarover is het dat wij nog een woor deben scbrijveu willeD. Omdat wij over dit vraagstuk geen dwaasbeden uitkra men, wordt Denderbode door de Roelau- ders uitgescholden. Daarover zijo we tevreden want dat aebten wij als eene eer. Voor de aardigheid willen wij eens voor onze lazers meêdeelen hoe die zou- derlinge volksdemagogen ons pogen en werken beoordeelen Dat de apostels der oude partij met hun gerij in den sukkeldreef zitten is ons allen bekend. Vooruit kunnen zy niet, waut Woeste houdt hun kajut tegen uit al zijne macht; en achteruit mogeu ze niet of zy tuimelen met hunne kar in de gracht. De arme sukkelaars hebben nu toch x ioodaDig de boter geëten bij het volk dat men zich geen enkelen bewaarder x kan voorstellen die er nog een beetjeu menschelijk uitziet, x Als die groote mannen zulke ezelarijcn hebben neêrgeschreven, als zij watmuU*- der hebben geworpen op M. Woeste, die de eerste van al ae aandacht der regce- rende klas op de noodzakelijkheid riep de werkmanskwestie te bestudeeren eu op te lossen, dan denken die droeve heldeu dat de hoogste is afgeschoten en het volk ge lukkig zijn moet. Als August zat teas wilde hij dat gansch Polen danste, en als de haat der groenen bot is gevierd,dan moet het volk zich in een Eden van wel stand en genoegen wanen. Is het niet zoo Ze schrijven nog de heeren Roelanders (K. R. 24 12-99). 't Is allemaal goed en wel de werk- x lieden toe te roepen Gij moet sparen, x sparen, sparen 1 't is eeue bron van welvaart, van geluk 1 maar men moet x verduiveld kunnen Zoo is ook de taal van onzen Don Quichotte. Maar in het kamp van Don Quichotte is er soms ook een Sancho Panga te vinden en zoo konden wy in Het Land van Aelst van 24-12-99 het volgende lezen in eene briefwisseling uit Denderhautem geteekend Frans (3e blad laatste kol.) In de wijk Vondelen komt het maan- W I E IS NAAR EET HOOGDUITSCH ▼an EDVARJ) WAGNER. 106* VERVOLG EN SLOT. Eenigzins verrast vroeg hy naar de oor zaak. Mijn vader is hier 1 antwoordde zij een voudig. - Is uw vader hier herhaalde hij opge ruimd. By zyne terugkomst in Frankrijk heeft hij zich zeker tegen onze verbintenis niet meer verzet In plaats van te antwoorden, leidde Sofie, of liever ConBtance Mixtome, hem in de ont bijtkamer, waar hare ouders bijeen waren. Ha, mynheer Lepage, zegde hij na me vrouw Eugenie beleefd gegroet te hebben, dat is eene aangename verrassing. Ik mij te meer, daar voor mij thanB eene hoop wordt geboren. Ik durf vertrouwen, dat gij nu anders over mijne verbintenis met Sofie denkt en ik haar als mijne bruid mag groeten. Alexe Mixtome reikte den jongen man lachend de hand en antwoordde met gemaak- ten ernst Ik blijf bij myn vroeger genomen be- sluit, dat Sofie Lepage nooit uwe echtgeuoote kan worden. Aan den toon bemerkte graaf Beaucourt dat hier iets anders bedoeld w erd en zegde ik begrijp den zin uwer woorden niet, - dag vieren rmeer en meer in voege. Vele fabriekwerkers, in plaats van te werken, slenteren van d'een her- berg naar d'ander, en verbrassen aldus hun zuur gewonnen penningen, x Dat is een zeer slechte gewoonte voor x cbristene, beschaafde menschen geld x aan bier of genever verkwisten, terwijl te huis dikwijls'ouders, broeders, zus- x ters of kinderen er zitten naar te wach- x teD. Mochten zij tot betere gevoelens x komeu 1 Wij doelen den wensch van dien schrij ver en zijn hem dankbaar voor zijn wel- moenend streven. Indien die werklieden nu aan den ar beid bleveu en het verbraste geld alleen gebruikten tot het aanleggen van een pensioen dan zou hunue familie er wel bij varen en zij zouden in don ouden dag gelukkig zijn. Met het geld dat nu ver kwist wordt en, dank aan de toelagen van Staat en Provincie, zouden die maaudag- vierders een pensioen hebben van mins tens 250 fr. per jaar op zestigjarigen ouderdom 1 Wij bevelen die briefwisseling aan de opmerkingen der scbryvers van K. R. Zullen zij dan nog uitroepon nn-t het lage «loei het volk op te hitsen de werkman kan niet sparen Wij blijven nog altijd een woor.loken schuldig, aan M. Röevens. Wij zullen hem maar aanstomls zeggen «lat zijn schrijven aan onze verwaclitiug uiet he«;f; Goani woóiu ëu Jat wij' Iets meer dooïsfa geud hadden verwacht te oordeelen naar het artikel van De Gazet van Antwerpen. M. Roevens heeft ons in de klem, zegt hij. Gij neemt de wet aan dus ook een - overhaugsmaatregel 1 Daar is geen weg x neven; moeilijk moet ook gaan. x Zoo redeneert onze tegenstrever die omdat hij ons in Denderbode antwoordde door Klokke Roeland wordt uitgekreten I Do heeren van K. R. zijn zoo lieftallig 1 Gij steunt op valscben grond, heer Roevens, want zoodra er meer dan een overgangsmaatregel bestaat, slaat gij den bal mis. Zult gy zeggen er is maar één wegelken en dat is het baantje dat IK aanduid? Als er nu nevens uwe ziens wijze nog andere middelen beslaan hoe moogt ge dan zeggen: Denderbode gij zijt gevangen, moeilijk moet ook gaan. Denderbode heeft bewezen dat uw mid del onaanneembaar is en daarop hebt gij niet geantwoord. Wij zullen zoo vrij zijn u eens naar de Griekscbe geschiedenis te verwijzen. Studeer eens de democratie van rerikles en let wel op hoe zij in de demagogie van Cleon ontaardde. Laat ons uit de geschiedenis iets leeren, heer Roevens. mynheer Lepage, en zich tot mevrouw Euge nie wendende, sprak hij Ik beroep mij op uwe voorspraak, die mij door u beloofd is. Mijn waarde graaf, zegde mevrouw Mix tome, ten volle bekend met bet geheim, moet ik mijnheer Lepage gelijk geven. Jufvrouw Lepage kan nooit huwen. Wilt gij echter uwe liefde op Constance Mixtome, mijne dochter, overdragen, dan geef ik vooruit reeds mijne toestemming en beloof n tevens te kunnen verzekeren, dat Alexe Mixtome n de zijne niet zal weigeren. Graaf Beaucourt zag mevrouw Eugenie en Alexe Mixtome verwonderd aan daarna viel zijn blik op het meisje, wier schalksche lach hem de geheele waarheid verried. Mejufvrouw ConstanceSofie, hij. Is het mogelijk Ja, het is zoo antwoordde Eugenie ontroerd. Mijnheer Lepage is Alexe Mixtome, mijn echtgenoot, nu markies van Charlemout. Zijn naam is weder hersteld en de ware moordenaar zijns broederB gevonden. Dank zij de goddelyke Voorzienigheid en mijne edelmoedige dochter voegde er Alexe Mixtome by, en vervolgde De ban vloek is vau mijn hoofd weggenomen, want het geheim werd onthuld, en aan uwe verbin tenis met Constance staat niets meer in den weg De jonge graaf sloot het meisje in zijne armen, dat weende van vreugde en geluk. Daarop knielden de gelukkige verloofden voor de verruigde echtgenooten neder, die ban van ganscher harte huunen zegen schon- I ken. Zij uameu weder plaats en het verledeue I werd nog eens besproken. Wij zullen dus nog andere artikels verwachten. Te dezer gdegenhfid zullen wij u zeggen dat uw schrijven graag door de lezeressen en lezers van Denderbode is gelezen en opgemerkt. Inschrijving geopend «loor de catholieke dagbladschrijvers vau België De giften mogen besteld worden ten Bureele van Den Denderbode of gezonden worden aan M. L. Mallïé, Secretaris, 52, Bergstraat te Brussel. Wij hebben'reeds gesproken over de beslissing van het congres der roode soci alisten, namelijk, van eene onverpoosde propagande in te richten op den buiten. De roode socialisten zoeken by middel der drukpers en zelfs door hunne mannen inde Limlbouwcomicen te doen indrin gen, eenen zekeren invloed te verkrijgen op den buiten. Do redetwist over dat punt was nog al hevig en uit de verschillige verklaringen die er werden geuit,blijkt klaar en «iuide- lyk dat de roode socialisten, wat Vooruit ook bewere, hier in 't arroudissemeat A ilst zoomin als elders, ouder dat op zicht, eenigen vooruiigaug hebben go- daan. De ööffesk "vaif lifiV^iuTSTukkiilg is'nièl' verre te zoeken. De roode redeuaars be kenden het zeiven met vojle mon«len «Ie eerste en bijzonderste rede is dat de gods dienstige overtuiging nog diep ingeworteld is bij de buitenlieden. Gezel Wauters zegde het uitdrukkelijk eu gaf «Jan ook den raad van daar waar de landbouw in 't groot bestaat, de laod- bouw-werkliedon in syndicaat te vereeni gen. Eene tweede oorzaak die de versprei ding der socialistische leerstelsels op den buiten tegenwerkt, is gelegen in de toe wijding der catholiekeu aan de belangen van den landbouw eo in alles wat door hun wordt aangewend om de heerschendo crisis te keer te gaan. Het valt niet te ontkennen de catho- lieken hebbeu er zich in 't bijzonder op toegelegd om overal landbouw-samen- werkingen in te richten melkerijen, kaasmakerijenlandbouw-stokerijen, vee verzekeringen, veekweek-syndicaten, bon den van in- eu uitverkoop, enz. enz. De socialisten overigeus bekennen dat de catholiekeu hun, ouder dat opzicht verre zijn vooruit geweest. Voortaan zal de strijd bestaan, riep Tegen den middag verscheen mijnheer Tal bot om het verbroken huwelijk van Alexe Mixtome en mevronw Eugenie te herstellen, waartoe hy per telegraaf verlof gevraagd en bekomen had. Tot laat in den avond bleef by in het gezelschap der gelukkigen, en naar het dorp terugkeerende, zond hy een stil dankgebed ten hemel, die alles ten goede ge leid had. Den volgenden morgen leverde mevronw Bienjour schriftelijk haar ontslag in. Zy be greep dat mevrouw Mixtome nu geene eere dame meer uoodig had, en gevoelde boven dien dat zij onmogelijk kon bly ven. Mevrouw Eugenie trachtte haar niet terug te houden, en liet haar gaan met goedkeuring barer dochter verleeude zij haar nochtanB een jaar- lijkech inkomen. Spoedig daarop verscheen graaf Beaucourt bij het ontbyt, met een dagblad in de hand, hetwelk een bericht uit Griekeuland bevatte, dat voor het gezelschap van het grootste be lang was, Leondari en zijne bende waren door eene sterke afdeeliug soldaten omsingeld en de hoofdman gedood geworden. Sofie rilde bij de heriunering, welke dit be richt bij haar opwekte en in haar hart dankte zij de Voorzienigheid, die haar tegeu alle ge varen beschermd en tot geluk eu vrede ge voerd had. De telegraaf had de tyding van Alexe Mix- tome's terugkomst door 't geheele land ver spreid, en overal heerBchte de grootste op schudding reeds den volgenden «lag brachten de dagbladen de voorvallen op Charlemout en Monlfagon aan het licht. Toonde men aau- vaukelyk algemeen medelij den, spoedig veran derde dit in vreugde en opredue deelneming. gezel Colleaux uit, tusschen de catholieke syndicaten en de socialistische samen werkingen. Inderdaad zoo zal 't zijn in zekere ge meenten vooral in 't Walenland. Gtzel Colleaux drukte de hoop uit dat de roo<leo in dien strijd zullen overwin naars blijven. Wij, integendeel, zijn overtuigd van het tegenovergestelde eu onze overtuiging wordt gesterkt door het feit dat de gods dienstzin nog levendig in de herten heerscht op den buiten, dat men or te zeer gehecht is aan 't H. Geloof onzer voorvaderen, gelijk gezel Wauters het zoo uitdrukkelij heeft bekend... Onze brave en godsdienstige buitenlieden verfoeien de gouveiloocbenuars, de godsdienstha ters, de vloekers, de papenvreters zoowel de blauwen als de rooden en daarbij ook de groene volksfoppers die hunne hand langers zijn geworden I Liberalen vervolgd. De heer Minister van Biuneulandsche zaken, heeft uit eigen beweging in zyne bureelen eenige nieuwjaarsgeschenken uitgedeeld, te weten 13 bevorderingen. Wilt gij weten hoeveel liberalen van dat buitenkansje geprofiteerd hebben Tien Ab, ongelukkige libpralen 1 wat wordt gij toch vervolgd, gebroodroofd, gefol terd, gemarteld - onder dat verfoeielyk j '!""it»j>gouvernemeut I... Wij hebben over acht dagen geschreven dat wanneer men de noodlijdenden wil ondersteunen en het onderwijs versprei den, in andere woorden, wanneer men brood naar lichaam en geest wil verschaf fen, er geld in 't bakske zijn moet. Nu, de twee liberale leden van onzen stedelijken Raad zijn het op dit punt met ons volkomen eens en daarom stemden zij de nieuwe belastingen. Maar vooraleer een ander punt aan te raken, willen wij doen bemerken dat wij in dwaling werden gebracht betrekkelijk de opcenten betaald door de ingezetenen der Steden en Dorpen die wij hebben aangehaald. Wij hebben de cijfers aangehaald zon der er de 7 opcenten hij te tellen op de grond- en personeele belastingen die voortdurend geheven worden in al de Steden en Dorpen uit kracht van art. 15 der wet van 12 Juli 1821, alhoewel zij bunnen verplichtenden aard verloren heb ben. Voor onze Stad hadden wij er die 7 op centen bijgevoegd, omdat wij onze cijfers genomen hebben volgens het belasting biljet. Te S' Nicolaas betaalt men dus wezen lijk grondbelasting niet 83 maar 90 personeele belasting niet 93 maar 100 patenten 50. Te Aalst zal men betalen grondbelas ting 95 personeele belasting 83 paten ten 8. Dus zal men te Aalst betalen 5 meer op de grondbelasting, 17 min op de per soneele belasting en 42 min op de paten- j ten dan te S' Nicolaas eene Stad van den j zelfden rang als Aalst. S En nu willen wij oen ander puntje aan- ij raken. Gij, Aalstenaars, welke H Land van I Aelst en De Dendergalm leest, hoe dik werf hebben die bladen niet geklaag. 1 over de onreinheid der straten, vooral der volkskwartieren 't Land van Aelst ging zelfs zooverre van te beweren dat honderden onzer me«leburgers naar do eeuwigheid waren gesleept door aanstekelijke ziekten voort spruitende uit de oureiuheid der volks kwartieren.... Zoo erg is 't niet, maar wij bekennen dat er, in 't belang der openbare gezond heid, maatregelen moeten genomen wor den voor 't kuischen of zuivereu dor stra ten daar die dienst, gelijk hij heden wordt uitgevoerd, voel te wenschen overlaat. Welnu in deze zaak ook, gaat er go- hoor verleend worden aan de klachten der blauwe en groene organen. Ons Stedelijk Bestuur 't welk tot heden gezorgd heeft voor het leggen van onder- aardsche goten iu al de straten der Stad, voor gemakkelijke bijgangen, voor de kasseiing van straten en wegen, wilt nu die werken van gezondmaking voltrekken door de inrichting van eenen reinigheids- dienst, 't is te zeggen, door het gedurig kuischen der straten in al de wijken, het onmiddelijk wegvoeren der vuilnissen naar eisch der gezondheidsleer en zoo als 't betaamt in eene stad vau de belangrijk heid van Aalst. Het College van Burgemeester eu Sche penen heeft een ontweip voor deu reinig- heidsdienst voorgesteld. Eene bijzondere Commissie is benoemd geworden welke met het Collegie het ontwerp zal onder zoeken eu den dienst inrichten. Nu, dat kan toch niet tot stand gebracht worden zonder geldmiddelen, en om zich geldmiddelen te verschaffen blijft er aan 't Bestuur geen auder middel over dau belastingen. Op verlangen van den inmiddels aangeko men hertog van Montfayon, stelde de nienwe markies zijn vertrek nit, tot hy volkomen gerechtvaardigd zon zijn, en dat dnorde dan ook niet lang. Het onderzoek van Filip nam spoedig eenen aanvang en was weldra afgeloopen. De be- wijzen tegen hem en zijnen heer, die door 1 zelfmoord aan het aardscbe maar niet aan het hemelsche ontkomen was, veroordeelden bei den. Er bleef geen twijfel meer over, dat zij den moord te samen gepleegd hadden. De molenaar Greg bekende, dat hij in den nacht toen de markies vermoord was geweest, het kasteel tien minuten voor twee uren verlaten had. Toen hij over het bovenste terras ging, had hy eenen man aan het venster gezien en hij zwoer dat deze man August Burtineux geweest was. Zijnen weg vervolgonde had hy opgemerkt, dat Alexe Mixtome met gebogen hoofd in het park op eu neêr wandelde, waar door de vroeger door dezen afgelegde, hierop betrekking hebbende verklaring, bevestigd werd. De molenaar bekende verder, dat hy Au gust Bartineux deu moord verweten eu van hem geld en beloften ontvangen bad, op voor waarde vau te zullen zwijgen. Hij bad ge dacht dat Alexe Mixtome niet veroordeeld kon worden nu dit echter toch gesobiedde, had hij niet durven spreken. Bij de gerechtszitting verklaarde Filip zich schuldig en legde eene openbare bekentenis af. maar trachtte het grootste deel der schuld op August Bartineux te werpen. Hij zegde dat de markies hem op dien avond ïuiabanueid en hy daarom gezworen had, zich voldoeniug te verschaffen. August Bartineux had hein afgeluisterd en was 's nachts by hem geko men. Hy bad hem zijne geldelijke verlegen heid medegedeeld en hem overgehaald deu markies om het leven te brengen. Hy en Bartineux hadden de daad te samen uitgevoerd, de juweelen onderling verdeeld en de verdenking op Alexe Mixtome gewor pen, dien zy beiden haatten. Zij hadden alles zoo aangelegd, dat er eene menigte bewijzen van zijne schnld voor handen waren, tenge volge waarvan hij veroordeeld zou worden en Bartineux de titels en goederen van Charle mout zou erven. Hy verhaalde verder dat Ba-rtineux voor nemens was geweest de jonge markiezin nit den weg te ruimen, maar dat haar vermeende dood de uitvoering van het plan had voorko men. Hy werd ter dood veroordeeld en boette zyne misdaad onder de valbijl van den beul. Alexe Mixtome werd, na eenige weken, weder in zyne rechten hersteld. Van alle kanten, kwamen gelnkwenschen en uitnoodi- gingen en de langen tijd doodgewaande was de held van den dag. Kort na deze gebeurtenissen namen Alexe Mixtome, zyne echtgenoote, de Bthoone mar kiezin, en hunne dochter Constance, huunen intrek iu het kasteel vau Charlemont, ouder 't bly de gejuich der pachters, der bedienden vau het kasteel en der iuwouers vau het dorp, diehnuneu heer met eerebewyzen outviugeu. Drie maanden later werd er weder een groot feest gevierd, doch ditmaal was niet alleen het kasteel, maar het geheele dorp in feestdosch gehuld. Aan elk huis wapperde de vlug en do schamele hut zelfs was met groen en bloemen getooid. Men vierde de bruiloft van graaf Alfred H Land van Aelst zal antwoorden Richt de brandverzekering in doordeStad, dat zal de middelen verschaffen. 't Is nu reeds 10 jaren teo minste dat de Heer van Chipka over de brandverze kering door de Stad zeevert en nog nooit deed hy zyn plan kennen. En 't bewijs «lat hij hierover zeevert, vinden wy in 't feit dat hij op verre na niet weet wat winst ze zou opbrengen, want hij heeft zo geschat eerst op 250,000,later op 200,000 en ook eens op 150,000 fr Dus 'nen zódööóóót U/r Woensdag hebben lYlOOFSel. onze catholieke vrien- den aldaar bezit geno men van het Gemeentehuis Het was dien dag de eedaflegging der nieuw gekozen Raadsleden en de benoeming van den Schepene. De kamanke m&ljonnige afgedankte wet heeft dien dag nog eens ondervonden dat al hare listen tot niets dienen. Im mers om elf uren voormiddag zocht men tweedracht tusschen onze vrienden te brengen. Een persoon, veroordeeld door het kiezerskorps, ging een onzer vrienden opmaken om to willen Schepen zijn en aldus het akkoord dat onze gekozenen aangegaan hadden ouder malkander te verbreken. Hij dacht dat het by de catho- lieken was gelijk by anderen, en dat daar omkooperij goldde. Doch eilaas bij ons moet meu zich geen Schepen vloeken, rechtzinnigheid is het karakter der catho liekeu en de heer Conreman Theoflol woM Schepen benuemd, zooals dit reeds lang geschikt was. Eere aan den heer Moens die hun zoo manhaftig van de hand ge wezen heeft 1 Het was meer dan tyd ook dat de kamanke wet ging rusten, want zij had zich deze laatste maand de eene buil ach ter de andere geloopen. Benoeming van eenen hooflonderwy- zer, benoeming van oenen hulponderwy- zer, opschorsing van den secretaris, ver huring van een huis voor langen termijn, enz., enz., al maatregelen welke de hooge overheid niet kan of mag goedkeureu, waut niets is wettig van al die kamanke kwajongensstreken. Onze vrienden gaan daar lastig moeten werken maar die kleine jongens hebben goed geleerd en vreezen nog niet eene schoolstraf te krijgen. Süxajcob. M. de Favereau. De tyding dat M. do Favereau zou aftreden als Volks vertegenwoordiger van Marche en als Minister van buitenl&ndsche zaken, wordt gelogen straft. Beaucourt en Constance Mixtnmeopgewekte jubelkreten begroetten het bruidspaar. Het kasteel was vol gasten en van heinde en verre kwamen geschenken aan. Juweelen en meer andere kostbaarheden, werden hnn door voorname vrienden vereerd, maar de zegen der oudora was het jonge paar het liefst van alles. Niemand van hen, die Sofie ter zijde ge staan hadden, werd door jufvrouw Constance vergeten. Allen werden rykelyk beloond vooral bedacht zij mevrouw Bartineux, die haar altijd liefderrijk bejegend had, en by wie zy de schadnw, die de schuld van August Bartineux in bare ziel had achtergelaten, trachtte te verbannen en hare laatste dagen op te vroolijken. Het lot had Sofie beschermd en door haar was er vrede in de familie van Charlemont gokomen. Zij bod op de edelste wijze haren plicht jegens haren vader vervnld, zij had hare liefde en alles wat haar dierbaar was, voor hem opgeofferd haar groot werk was nu volbracht. Zyn naam was weder in eere her steld, zij had hem echtgenoote, huis en titel weergegeven. Moedig had zij zich van hare taak gekwe ten. In de liefde van haren gemaal en van hare dierbaro ouders, die haar met trots hnn kind noemden, vond zij de soboonste beloo ning voor hare standvastigheid, die haar, hoewel langs donkere wegen ten toppunt van geluk gevoerd had. Sofie had de overwinning behaald en geen duistere schadnw van het verledens stoorde nog de rost der familie, wien eene zonnige toekomst tegenlachte. -EINDE.-

De Denderbode | 1900 | | pagina 1