Trouwen of jongman blijven, wat kiest men Een en ander. Lolingen Militieraden. Allerhande Nieuws. Holland. TRANSVAAL Kieskronijk. Frankrijk. Duitschland. Ziedaar eene vraag die dagelyks ge- daan wordt en het hoofd vau menige jongman en van menig meisje doet draaien. Want het gaat met het huwelijk gelijk met eene kooi, waar meerlen inzitten. De meerlen die nog buiten de keoi zitten te fluiten, doen alle geweld om in de kooi te kunneD, en de meerlen die er in zijn, doen paardengeweld om er uit te geraken, al houden ze niet op de meerlen, die buiten zijn, te lokken en in te roepen. Vele getrouwden beklagen hunnen band, niettemin, ik zegtrouwen ia ge wonnen Laat eens hooren wat de vijanden van het trouwen, de oude jongmana, tegen het trouwen zoo al inbrengeu Als men jong is, is het te vroeg om te trouwen, als men oud is, is hat te laat. Eene vrouw heeft veel noten op haren zang en veel gebreken; als men alleen ia, ia men vry 't zijn niet al rozen in het huwelijk de tijden ziju slecht en de kin deren lastige schreeuwers ge kunt u deerlijk mispakken en als ge eens ge trouwd zijt 't is voor altijd Man, kom t' avond vroeg naar huis Want wiegen kunt ge t'huia. En wat de bruid betreft Als de bruid zit in da schuit, Dan zyn alle liedjes uit. Ja, van dit alles ia veel waar. Maar als ge klein waart, hebt ge ook uwen last niet medegebracht en zijt ge niet ook ean schreeuwer geweest in het huishouden De philozoof Diogenee ging eens in vollen dag met eene lantaarn naar eenen man zoeken zonder gebreken, en kloeg dat hij er geenen vinden kon; zijn aigeu zeiven aiet beziende, daar hij op de markt in eene ton woonde als een krankzinnige. Niemand is er zonder gebreken; niets is volmaakt op deze wereld, en iiet ge u eene vrouw bakken, ze zou nog de eene of andere bluts of buil raeêbrengen. En zijn de tijden slecht, ze zijn altyd slecht geweest; en zonder moeite, is niets in de wereld I Zonder moeite nog geen graantje er is altyd strijd voer 't leven. En beziet maar sommige jongmans die niet trouwen: hoe velen die tot last dienen van hun eigen en van een ander, en heb ben ze het geluk van oud te worden, dit geluk wordt een ongeluk, daar ze veel tijds zonder toom van bet goed spoor af dolen, en slechts al morrend en in ver driet van eene baatzuchtige band wat voedsel-en wat oppas krijgen. Zeker, er is eeno uitzondering voor geestelijken, kloosterlingen en enkele uitverkorenen, en, wijl ze voor God leven en den ovenmenscb. waakt er over hen eene bijzondere Voorzienigheid. Die verheven staat is een bijzondere roep; die personen zijn de belden van de wereld. Maar buiten dc geestelijken en eenige zeldzame uitzonderingen, is trou wen gewonnen. En waarom? Omdat trouwen de regel is, de gewone weg, dien Adam, onzen earsten vader, en Eva, onze eerste moeder, over 6000 jaren ons onder de zegening des Scheppers hebben voorgebaand. Trouwen is het woord, trouwen is de wet, trouwen is het ordeuil trouweu volgt huissegen; getrouwd gaat men arm aan arm de kroukelbaan des levens in ongetrouwd gaat gy veeltijds zonder steun, hoe langer hoe banger, en eindelijk valt ge, zonder een vriend die uwe oogen sluit. Gedeelde smart, halve smart, Gedeelde vreugd, dubbele vreugd. Eenieder beeft meêdoogen met eenen echtgenoot, met eene echtgenoot#, die ongelukkig is maar niemand met een verharden jongman. Hy is alleen in de wereld. Eens dit punt beslist, jongmans, dat ge zult trouwen, en wanneer en met wie Met de eerste goede gelegenheid en daar om, jongmans, laatu niet verleiden ziet uit de oogeD. Trouwt niet alleen om het geld. Nooit heeft geld alleen aan iemand geluk ge bracht. Trouwt niet alleen voor de schoon heid schoonheid is teér #n bedrieglijk maar aanziet de familie, de opvoeding, de religie, doet uwe keus, en dan, eens uwen schat gekozen, vooruit is het woord, onder de hoede der Voorzienigheid. Ce hedendaagsche kogels. Men verbeeldt zich algemeen, dat de wonden door den hedendaagschen kogel veroor zaakt, minder erg zijn dan vroeger, uit hoofde van den kleineren kaliber der wa pens. Dit gedacht is volkomen valseh. De uitwerkselen zijn niet alleen moorddadi ger, maar de toegebrachte wonden inge wikkelder en gevaarlijker dao vroeger. De vernielende kracht van den buidi- gc-n kogel is tienmaal grooter dan die van den boget van 1870. Men moet dit toeschrijven aan de uiterste snelheid, die aan den kogel zijne indringingskracht geeft. De kogel maakt een heel klein gat, maar gaat er dwars door been. Eik been door den kogel getroffen, werdt in splin- iers geslagen, die uit het lichaam of in de wonde dringen.In deze gevallen van been- of armbreuken is de genezing onmogelijk, de afzetting dringt zich op. Op eenen afstand van 2600 meters kan de kogel nog dwars door eenen menschen- schedel gaan, terwijl vroeger op 800 me iers ee wonde niet doodelijk was. De won den aan de ingewanden zijn altijd op allen afstand gevaarlijk eu meestal doo delijk. Een misvormde kogel veroorzaakt de afzichtelijkste wonden zyne vernielings kracht is overgroot, want hij kan vier mensehen doorboren en de wonden van de laatst getroffene zijn de ergste. BURGERWACHT. - Hervorming dar onderrichting M. de minister van biuueulandsche zaken beeft belangrijke besluiten genomen, rakende de grondslagen, op welke voortaan de onderrichtiogen van den dienst en de oefeningen zullen gesteund zijn. De vier laatste lichtingen van heel de wacht zullen verplicht zijn eenen dag aan den grooten nationalen schietwedstrijd te Brussel deel te nemen, en wel in voor waarden, door den omzendbrief voorge schreven. De afdeelingen artillerie zullen schiet oefeningen houden op de forten der naa9t bij gelegen versterkingen. Een onderrichter van het leger is aan geduid voor het geven van lenen. Ook voor de ruitery zijn byzondere voorschriften bepaald. De gezamenlijke oefeningen, die niet voor October beginnen, zullen 5 dagen duren maar men is niet verplicht die oefeningen ononderbroken achter elkaar te houden. Zelfs wordt bij voorkeur de zondag daarvoor aanbevolen. Volgen nog andere voorschriften, die wij zullen doen kennen, wanneer de Mo- niteur er melding van maakt. Belgische werklieden in Frank rijk. Krachtens deFransche wet van 8 Augusti 1893 moeten allo vreemdelin gen, niet met der woon gevestigd in Frank rijk, en in eene gemeente aankomend, waar zij voornemens zijn een beroep of eene nijverheid uit te oefenen, zich op het gemeenteregister laten inschryuen. De Belgische consul te Rijsel, de on aangenaamheden aanwijzende, welke het nalaten van dezen pleegvorm zou kunnen voor gevolg hebben, heeft den minister van buitenlandschc zaken deze schikkin gen herinnerd. Het is dus noodig dat, vooral de steen bakkers en landbouwwerklieden, die Frankrijk gaan arbeiden zich hieraan onderwerpen. De werklieden die, in België wonende, in een Fransch nijverheidsgesticht wer ken, en alle Jagen naar huis keeren, zijn aan deze pleegvorm niet onderworpen, doch zij, die zich telkens voor een zeke ren tyd in Frankrijk vestigen, moeten eiken keer eene nieuwe inschrijving vragen. Ontvangsten van den spoorwegdienst. Deze ontvangsten beliepen in de maand augusti 1898 en 1899 als volgt Reizigers in augusti 1899, 7,355,172 fr. in augusti 1898, 6,833,780 fr. 73. Goederen: augusti 1899. 322,913fr. 96 in augusti 1898, 296,466,85 fr. Koopwaren augusti 1899, 10,526,835 fr. 02 augusti 1898, 9,992,482 fr. 06. Buitengewone opbrengsten augusti 1899, 288,923 fr. 64 augusti 1898, 308,014 fr. 49. 't Zij een totaal van 18,503,844 fr. 62 ontvangsten in augusti 1899 tegen 17,435,734 fr. 13 in augusti 1898. Ver schil in meer in augusti 1899 1,068,110 fr. 40. De ontvangsten der acht eerste maan den van 1899 beliepen tot 126,496,090 fr. 90, tegen 115,345,608 fr. 14 iu 't zelfde tijdstip van 1898, 't zij een verschil van 13,150,482 fr. 76 meer ten voordeele van 1899. De post- en telegraafdienst leverde op In augusti 1899, 1,833,120 fr. 18. teeen 1,706,540 fr. 23 iu 1898, 't zij 126,588 fr. 95 meer in augusti 1899. De ontvangsten der acht eerste maan den beliepen tot 15,394,377 fr. 50, tegen 14 millioen 461,177 fr. 20 gedurende het zelfde tijdverloop iu 1898. In den telegraaf beliepen de ontvang sten tot 469,677 fr. 44 in aug. 1899 en tot 436,117 fr. 92 in augusti 1898. De telefoou heeft ontvangen 218,828 fr. 40 in aug. 1899, tegen 170,472 fr. 56 in aug.1898. De ontvangsten der acht eorste maan den van telegraaf- en telefoondienst belie pen tot 6,241,256 fr. 47. tegen 5,598,338 fr. 84 gedurende hetzelfde tijdverloop in 1898, 't zij een verschil van 642,917 fr. 63 ten voordeele van 1899. In de apoorxvegatatiea. Het reglement regelende den toegang, verkeer en stilhouden in de statiën, van karren, koetsen en andere voertuigen, bevat onder andere de volgende bepa lingen Art. 2. Het is verboden, zonder nood wendigheid, eenig al of niet bespannen voertuig binnen de omheiuing eener statie achter te laten. Elk zonder noodwendigheid binnen de omheining eener statie achtergelaten al of niet bespannen voertuig kan van ambts wege worden geborgen op de kosten van den voerman of, des voorkomend, van dezes baas of lastgever Art. 3. Voor de nakoming van de vo renstaande bepalingen, moeten de voer lieden gehoorzamen om de bevelon van de spoorwegbedienden. Bij weigering of wederstand, kunnen zij evenals hunne voertuigen, uit de statiën en de aanhoorigheden aan den spoorweg worden verwijderd, onverminderd de be- loopen straffeu. Art. 4. Elke overtreding van het be paalde bij dit besluit wordt vermoed vry- willig te zijn gepleegd; derhalve kan tegen den overtreder proces-verbaal worden opgemaakt, teuzij het Beheer oordeelt dat hij te goeder trouw heeft gehandeld of ouder den dwang van omstandigheden, die het feit kunnen verontschuldigen. Art. 5. Elke overtreding vau het be paalde bij dit besluit wordt gestraft met boete van 21 fr. 20 c. tot 200 fr. of met gevangzittiog van ten minste één dag en ten hoogste acht dagen of, eindelijk, met boete en gevangzitting samen, doch tot ten hoogste de beide voormelde maxima. Verdere artikelen bepalen de verant woordelijkheid in gevallen, van over treding. De Brusselsche beiaard die reeds zooveel vau zich lieeft doen spreken, laat weêr eens iets van zich hooren. De klokken zijn hermaakt, daar een der octaven valseh was. Stedelijke Werkbeurs van Aalst Worden gevraagd 1 boekbinder (leerjongen) smeders- bankwerkers, enz.stovenmakers we vers. Vragen werk Een jonge bediende kunnende de Vlaamsche en Fransche talen en heb bende ook schoon schrift1 bakkersgast een beenhouwer, (leerjongen) 1 huis knecht, kan ook met de paarden rijden en heeft zeer goede getuigschriften 3 voer- maus. Dienstplicht in Engeland. Het was t« verwachten na de neerlagen in Zuid-Afrika. In het laatste nummer van Nineteenth Century zetten kolonel Clarke eu M. S. Low, iuvoering van den dienstplicht met instelling der loting vooruit. Tot hiertoe bleef Eogeland verlost van die plaag. Nu zullen ze die alweer te dan ken hebben aan M. Chamberlain. Zoutlasten. De Soir logenstraft het gezegde van den Matin, als zou ei spraak zijn, eone belasting op het zout te leggen, doch slechts een vergoedingsrecht van 1 fr. per 100 kilos vreemd zout, als vergoeding voor do concurencie tegen de inlandscbe fabrieken. In de spoorwegsfcattes. De on derrichtingen van het spoorwegbestuur, onlangs aan de statieoversten eoz. gezon den, luidde dat de bureelraamkeos voor de reiskaarten moeten geopend zijn een half uur en gesloten twee minuten voor het officieel vertrekuur. Het is te hopen dat sommige statie oversten nu niet meer zullen wachten met kaartjes geven, tot dat zij den trein hoo ren aankomen. Ook regelen de voorschriften den ver koop van postzegels, gedurende de regle mentaire uren in de staties en halten, waar geen post of telegraafburecl in de nabij Laid is (op ten hoogste 10 minuten afstand). Bij ministerieëlen omzendbrief worden da volgende orde-maatregelen aangeraden om de woelige en geweldige teoneelen te vermyden welke, in een groot getal steden en gemeenten, de lotingsdagen en de zit tingen der militieraden kenmerken Zorgvuldige bewaking der herbergen en drankhuizen en onmiddelijk beteugeling van alle overtreding der wet op de open bare dronkenschap. Verder afkondiging, daags voor de vergaderingen der militianen, van een bericht der gemeente-overheid, het be sluit te kennen gevende, bij middel van strenge maa'regels, elke stoornis der open bare rust te beletten bepaling van een weinig gevorderd uur vsn den avond, voor de sluiting der herbergen tegenwoor digheid van den burgemeester, te midden der militianen zijner gemeente, om ze tegen hunne eigeue driften te verdedigen, enz. Dez# maatregels, welke ieders goed keuring zullen bekomen, zullen ook doel matig ondersteund worden door de vrij willige tusschenkomst van de leden der conferenciën van S' Vincentius h Paulo welke sedert eeuige jaren,in verscheidene Gemeenten, op zich nemen, de lotelingen naar de loting en naar den militieraad te vergezellen. —Vraagt 't Leuvensbier dor Brouwerij Druwé, Aalst. Baldadig tooneel op de foor te Wetteren. De ongelukkige Wilhelm Lohoff, die tydens den bloedigen oploop van dynsdagavond zoo deerlyk door eenen revolverbogel getroffen werd, is te Gent, waar men hem bad overgevoerd om den kogel uit de wonde te haleu, aan de gevolgen dor kwetsuur overleden. Woensdag- en donderdagnamiddag, is het parket v.in Dendermonde het onder zoek over die treurige zaak gaan doen. Twee der daders, zekere Famelaer en Penne, 22 tol 24 jaar oud, zijn in hechte nis genomen, zij hebben bekentenissen gedaan voor 't Parket, hunne wapens waarvan zij zich bediend hebben, zijn ge vonden en aangeslagen. Penne, die insgelijks aan 't been ge wond werd, schijnt de moordenaar van den jongen Lohoff te zijn. Beiden zijn krachtens een aanhoudings bevel, gevankelyk meê naar Dender monde geleid. Twee der aanranders zijn nog voort vluchtig de aanhitsersbaas Van Hoecke en de genaamde De Pauw, deze laatste 22 jaar oud, zullen weldra gevat wordeo, indien zij, zooals zij het van zin waren, zich op dit oogenblik niet reeds te Den dermonde in handen van het gerecht hebben overgeleverd. Volgens de verklaring van vrouw Van Hoecke zou zij, den dyusdag avond, op haar» mans rug twee koeelwonden ge- wasschen en vermaakt hebben die moet dus ook, doch niet levensgevaarlijk ge troffen geweest zijn. Die droeve gebeurtenis heeft eenen diepen indruk op de anders aldaar zoo rustige bevolking gemaakt. Drinkt 't alom 't bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Gedurende de afwezigheid harer meesteres, kwamen twee personen bij eene meid in de rue de la Renaissance te Brussel eenen brief bestellen. Daar zij, alvorens de deur te openen, de kettiug op de deur had gedaan, werden de indrin gers kwaad, begonnen te vloeken en de meid te beleedigen. Daarop liep deze naar boven, om door een venster der verdie ping om hulp te roepen. Dit deed de deug nieten op de vlucht gaan. De loting zal dit jaar te Gent op eenen enkelen dag gedaan zijn. Verleden jaar duurde ze nog twee dagen en voor heen drie dagen. Do arrondissementscom missaris Solvyns heeft vastgesteld dat het loten in ééuen dag kan afloopen. Het is een gelukkige maatregel, welke veel zal bijdragen om de dronkemanstooneelen en wanorders te voorkomen, welke steeds op de lotingsdagen plaats hebben. tt Leuveusbier der brouwerij Druwe is het beste. Na eene staking van zes weken, werden te Sleidinge de werklieden eenor fabriek vervangen door personen van Eccloo. Toen deze laatste zaterdag naar do statie trokken onder de bescherming der gendarmen, werden zij aangevallen door do stakers, die met steenen wierpen. Een der gendarmen en twee toeschouwers werden gewond. Da procureur des ko- uings is ter plaats geweest. Een steen viel zaterdag van een gebouw, aan de kazerne vau het 10* linie- regiment palend, te Leuven en viel op werk gestaakt. Zij vragen even als een simpelea mijnwerker meer loon. Een inboorling vau Hoei heeft by notarieele acte aan het gemeentebestuur 10,000 fr. geschonken, om dun intrest ervan alle jaren, te overhandigen aan het meisje of den jongeling, die, een hand werk uitoefenend, zich door goed gedrag bijzonder zal onderscheiden. Die prijs zal den naam dragen Prijs ian burge meester Bastin. M. «Ie burgemeester van Bockholt bemerkte dat er uit de wateringen, waar van hij rentmeester is, cmadaboomen gestolen werden. Een wakend oog werd door hem gehouden en zie, eene kar gela den met blaêren kwam uit de richting der watering gereden. De burgemeester bemerkte dat 't peerd zoo hard moest trekken aan deze lichte vracht, wat hem zonderling voorkwam; hij hield een oog in 't zeil en bij het af laden der blaèren zag hij de hoornen te voorschijn kamen. Proces-verbaal is opgemaakt. Zaterdag raorgend voud men op de Dorpplaats te Eischen, bij Aarlen, den landbouwer Jan Robinet liggen, te midden van eenen bloedplas. De ongelukkige ademde nog en kon aan de gendarmen vertellen, dat vier gemaskerde schelmen in zijne pachthoeve wareu gekomen langs het venster en hem hadden gedwongen, al zijn geld te geven. De booswichten had den hem vervolgens met dolkmessen doorstoken. De toestand van den onge- lukkigcn landman is hopeloos. Groote sterfte te Amsterdam. Naar men verzekert, zijn donderdag te Amster dam 176 sterfgevallen voorgekomen. Hoe druk de begrafenis-ondernemingen het hebbsu, kan meo eenigszins nagaan uit het feit, dat donderdag 81 lijkstoeten de Plantage zijn voorbijgetrokken, op weg naar de Oosterbegraafplaats. Het aantal zieken is dan ook verbazend groot, en bij tal van openbare instellin gen zooals postkantoor, de politie enz. heeft men er last van. Een geneesheer schat, dat ongeveer een zevende deel van Amsterdams bevol king wegens meer of minder ernstige ziekte huisarrest heeft. Aan influenza overleden er in de week van 2430 december 26 personen. Kleine oorgatten, groote gevolgen. Dezer dagen kregen de twee gebroeder D. te Overschie twist over het elkander niet toezenden van een Nieuwjaarskaartje, welke twist zoo hoog liep, dat de een do ander het verwijt deed, 3 jaar geleden den hooiberg van den landbouwer Van Vliet aan de Schans aldaar in brand te hebben gestoken. Hij deed zelfs aangifte bij de politie, waarna een onderzoek werd ingesteld. jEen oud gebruik. In 't Friessche dorp Knijpe had verleden week eene openbare verkooping van bosschen en booraen plaats. Tal van houtkooplieden waren aauwezig. De notaris las de ver koopvoorwaarden voor, waarna de oudste der boutbazen opstoud en den notaris vroeg of naar oud gébruik, de notaris niet trakteerde op koffie en koek De no taris antwoordde afwijzend. De oudste houtkoopman verliet daarop de herberg en de andere houtkooplieden eveneens. Zij gingen nu naar eene naburige herberg en bleven daar afwachten de dingen die komen zouden. De oproeper van den notaris kwam i hoofd van den korporaal Pruoier, die f ru'm eea uur nmedeelen, dat koffie en over de binnenplaats ging. De ongeluk- koek gegeven zouden worden. Maar de kige overleed nog denzelfden dag in het hombazen hadden ieder een dubbeltje ia hospitaal. Het slachtoffer, slechts 18 jaar I herborg verteerd en ze eischten ook oud, was de zoon van den wapenmaker j l®rug- De notaris verklaarde zich ook Te verkrijgen ten Bureele dezer GEÏLLUSTREERDE POSTKAARTEN, 10 verschillende prijs 1 fr. voor den builen meer het port. De kiezing vau Borgworm, ter vervan- giug van M. Stieel, is bepaald op zondag 28 dezer. ver het 7e linie, in garnizoen te Coutich In de fabriek van schietspoelen en benoodigheden voor weverij, rue de Dison te Verviers, is zondag morgend brand uit gebarsten. Het gebouw werd grootendeels vernield en de schade is zeer aanzieulyk. Bij de bluschwerken werd een politie agent aan de hand gewond. Opnieuw heeft een hevige storm in de Noordzee gewoed. De booten vau Dover naar Oostende en Calais hebben zondag tot laat in den namiddag moeten wachten, eer zy de zee konden kiezen. Dit maakt dat geheel de post van Wee- nen, Bazel en Sint-Peterburg ontredderd was, daar de verzeudiug er vau, zonder de Engelsche correspondence moest beuren. Een matroos van den postvaartdienst te Oostende, die een bovenmatig gebruik ▼an sterken drank maakt, werdt zaterdag op straat door zinneloosheid aangetast. Onder veel misbaar eu luid geschreeuw, wilde hij zich vau al zijne kleeren ont doen, doch toen hy opeens in de verte een politieagent zag naderen, staakte hij zijn zonderling toilet en zette het op oeu luupen. Daar de man nog op andere wijze zijne krankzinnigheid had doen blijkeu, is hij in verzekerde bewaring gebracht. In de Provincie Namen is men niet zonder ongerustheid over deout\olkiug der dorpen. De gemeente Liaogne, die iu 1880 meer dan 800 inwoners telde, heeft er nu nog 647. Nabij de statie van Welkenraedt is een trein dooreenen schok, die de kettiug deed breken, in twee gesneden. Het ge deelte waar de locomotief aan vast was, reed door naar de volgende statie. Het andere gedeelte, waar geen enkele reizi ger in zat, reed langzaam door en zou, voor de andere treinen stellig een gevaar en aanleiding tot groote rampen hebben kunnen ziju. Gelukkig reed het bij eene wisselnaald op eene zijbaan, zoodat hier door alle ongelukken vermeden worden. De geneesheeren te Luik, die huuuo zorgen verleeneu aau de leden van onder linge bijstaadmaatschappijen, hebben het daartoe geneigd en toen gingen de koop lieden allen weer terug naar het verkoop- lokaal, waar spoedig koffie en koek op tafel kwamen. Het oude gebruik werd gehandhaafd. De Assomptionisten. - De Petite Ré- publiqne meent te weten dat het onder- zoek, geopend tegen de Assomptionisten voor gevolg zal hebben de verzending voor de correctioneelo rechtbank van een 20tal paters, wegens overtreding der wet op de vereenigingen. De dood eens dronkaards. Dr Grognet, die sedert eenige jaren de prak tijk vaarwel had moeten zeggen wegens zijne drankzucht, en om dezelfde reden door zijne eerste en later door zijne tweede vrouw verlaten was, woonde nu alleen in een afgelegen huis, met zeven honden, die, zegde men, van de boosaardigste soort waren. Op 29 december had men hem erg dronken door de straten zien en sedert dien niets meer van hem ge hoord. Eindelyk drongen de geburen ia zijne woning eu vonden het lijk des dronkaards geheel verscheurd. De zeven honden wa ren bezig het lijk huns meesters op te vreten. De honden werden op bevel des ge meentebestuur gedood. De vuilnis in de woning des dronkaards gaat alle gedacht te boven. De spoorwegramp te Bischweiler. Over het ongeluk wordeu de volgende bij zonderheden meègedeeld Toen de trein tengevolge eener ver keerde wisselsteliing op den stilstaanden goederentrein liep, waarvan de laatste wagon een vergaarbak met spiritus be vatte, keerde deze bak om op de locomo tief en outplofte. Achter den tender der locomotief volgde de postwagen en de goederenwa gen. De goederenwagen outspoorpe en werd iu stukken geslagen, waarbij een bediende gekwetst werd.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2