Brieven Een en ander. Hofstade ~0p Znnda9ii Fe- Kieskronijk. TRANSVAAL Allerhande Nieuws. Indië. VERTOONIIVG Scciété anonyme Union Textilt ZEEVISCHHANDE1 H. Arys-De Paepe. van Eerw. Pater J.-B. Vander Aa. Ceylon (Schetsen, Zeden en Ge- woontor), zoo is de titel van een boekdeel in 8°, 328 bladzijden, met eene kaart en 16 bladen licbtgravure buiten tekst, die komt te verschijnen bij M. Fr. Giele, drukker-uitgever, Naamscbe straat, te Leuven. De prijs ervan is fr. 2-50, met afslag volgens getal. Wie van ons keerde niet eens zijne blikken naar dat verre Oosten, waar een landgenoot, een vriend, mis schien een bloedverwant, zijn leven en zijne krachten aan de voortplanting van ons H. Geloof besteedt. Om met die uit- heemsche volkeren kennis te maken, grijpt men gewilligst naar de brieven der catbolieke zendelingen, verzekerd dat men aldaar de waarheid zal vinden, de volle, ongeschondene waarheid, niet ver draaid of verbloemd door de phantasie van den toerist of den zucht naar letter kundigen roem. Welnu, in de brieven van Pater Vander Aa ligt oen rijke schat van inlichtingen nopens Ceylon en zijne bewoners. Dit land en zijne bevolking wordt door den Zendeling nauwkeurig afgeschilderd, en dit tot in de minste bijzonderheden soms, welke als onbeduidend door een opper vlakkig opmerker zouden worden voorbij gegaan, maar die aan onzen schrijver den kentrek opleveren ter afbeelding van het karakter. Waarlijk, met hem worden wij in eene nieuwe, zonderlinge wereld gevoerd met hem wandelen wij door die weelderige natuur en staren in opgeto genheid op al die wonderen wij aan schouwen die planten en die bloemen, die zich daar in den rijken dos van eeuwigen bloei, onder de warme Oosterzon ten toon spreiden. Stichtend is ook dit boek meer dan eens voelt men door deze woorden en be schrijvingen het hert kloppen en de liefde tentelen van den gi ijzen missiounaris, die de htm toevertrouwde kinderen lief heeft. Dit boek zij aan al onze lezers warm aanbevoleu. A. B. Wetgevende Kiezingen. - Heb ben de meeste kans om te Brussel door de socialisten naar de Kamer gezonden te worden citoyens Vandervelde, tbans af- gevetrdigile van Charleroi Bertr.md, tbans afgeveerdigde van Zoniogen Del- porte, hoofdopsteller van le Peuule Dr Belbastée en Conrardy, gemeentel aads- bceren. Wat bij de socialisten het minst ont breekt is liefhebbers om naar de Kamer te gaan. Te Charleroi zullen de socialisten ook vijf zetels houden. Van nu af zijn vier der uittredeude leden zeker citoyens Caeluwaert, Destrée, Furnémont en Leo nard. Voor de vijfde plaats zal er strijd zijn tusscben citoyens Cavrot en Lambiotte, en deze laatste schijnt het meest kaus to hebben. De aanstaande Kamer zou dus papa Ca vrot moeteu missen, den inticmen vijand van M. Hoyois. Of bet een groot verlies zou zijn? De socialisten moeten het zelf niet gelooven, daar ze hem over boord willen smijten. Voor de vogeltjes. Een lezer vraagt waarom - men de jagers en visschers hunne verloven doet betalen, terwijl men niets oplegt aan degenen, die met het net de vogelen in massa vangen. Inderdaad, de vraag is heel gegrond, de belasting van die liefhebberij ware mis schien een middel tot bescherming der vogeltjes. Om te ontstoppen. Als een kork te bard spant op eene flescb, doet rond het glas, daar waar het kork inzit, een doeksken met kokende water. Na 2, 3 miimten zal het kork gemakkelijk uitko men. Een reusachtige maaltijd. Bij gelegenheid van Keistmis werd te Burton aaD de Prent iü Engeland een reusachtige smulpaitij gehouden. Het grootste ge deelte der inwouets van deze stad is weik- zaam op een viertal brouwerijen, die tot de grootste van het Vereenigd Koninkrijk bebooren, en waarvan de eigenaars bun gezamenlijk petsoneel, dat uit 15,000 man bestaat, een Kerstmistverrassing wilden bereiden. Om zich een denkbeeld te vormen van dezen maaltijd diene, dat er 300 met truffels bereide kalkoenen, 270ganz< n, 450 koppels fezanten, 100 ba zen en 14,000 kilogram ossenvleesch wer den verobberd, ongerekend nog het bier, dat in rijke hoeveelheid vloeide. Het houden van hoenders in Duitschland. Ook in Duitscbland beijvcit men zich om het houden van bcendcrs aan te moedigen. In verschei- pene plaatsen worden daar depots opge richt, waar eieren verkocht worden onder waarborg van versch te zijn zij worden geteekend om te kunnen nagaan door wien zij geleverd zijn. Een kooper, die een ei, dat als versch is geleverd, on bruikbaar bevindt, krijgt 15 eicreu kos tdoos terug. Leden, die slechte eieren geleverd heb ben, mogen een tijd lang niet meer aan de depot» leveren. IlUIMdUb. bruari aanst.om 4 »/t uren 's namiddags, in de groote zaal van bet Klooster, luisterrijk Avondfeest met lichtgevende zichten door den E. H. J. Coupé. Verder oponiDgstukken door de Fanfaar der Gemeente, aria voor Mandoline, kluchtlied enz. Deuren open om 4,15 uren. Kaar ten aan 2 franks en 1 frank. In den Fransch-Duitschen oor log werden kauons gebezigd die eene draagkracht hadden van 8,500 meters. In 1874, was de draagkracht reeds op 15,000 meters gebracht, en in 1888, ter gelegenheid van het jubelfeest van ko- uidgin Victoria, losten de Eogelsche kanonniers een schot dat 19,955 meters ver droeg. Thans worden er in Frankrijk en in Duitschland kanons gegoten, die tot 22,000 meters ver schieten. Het zal niet moeilijk zijn de draagkracht te brengen op 30 kilometers, den afstand van Dover naar Calais. Elk schot der 100 ton-kanons, uit de gieterijen van Krupp, kost 8.500 fr. voor den kanonbal, 950 fr. voor het poeier en de rest voor den sleet, wat zulk kanon, dat 412,000 fr. kost, kan sh-chts 93 scho ten lossen, zonder volkomen ontredderd te zijn. De Duitsche marine bezit sinds kort een kanon vaD 77 ton, dat 250,000 fr. gekost heeften 124 nuttige schoten kon lossen elk schot jkost 4,600 fr. De kanons vaD 45 ton, welke Krupp levert voor 184,000 fr., lossen 150 schoten zou- der groote schade te ondergaan,aan 2,500 fr. per schot. Eindelijk, voor mindere kanons, valltD de prijzen op 850 fr., 417 fr. en zelfs 325 f>per schot. Wat al geld nutteloos verspild I I Een telefoonmeter, of liever ge- sprekmeter is uitgevonden en wordt op dit oogenblik op de proef gesteld in vei- scliillige openbare telefoon hutten in Frankrijk. Deze uitvinding bepaalt een gesprek juist op drie minuten, en breekt het op het gepaste oogenblik af, zoodat de be langhebbende op eenen knop moet druk ken om eene nieuwe eenheid van 3 minu ten te bekomen. De tsar van Rusland heeft dagelijks 150 duizeud frank te verteren de sultan van Turkije 100,000 de keizer van Oostemijk 64 duizend fr. de keizer van Duitscbland 50 duizend fr. de koningin vau Eugeland en de koning van Italië elk 40 duizend fr. de koning van België ruim 9 duizeud fr. de kouiug van Deue- marken 6500 fr.die Tan Beieren 14 dui- zend fr. die van Zweden 10 duizend fr. van Spanje 25 duizend fr. die van Portu gal 4400 fr. de voorzitter der Franscbo republiek 3300 fr. die der Verecnigde Staten 685 fr. eu die van Zwitserland 37 fr. zonder buu eigen inkomen te rekenen, behalve voor wat den tsar van Rusland betreft, die eigenlijk geen burgerlijke lijst beeft zijne bezittingen als landen eu mijnen brengen hem meer dan 50 mil- lioen per jaar op. Het congres der maatschappijen van ouderlingen bijstand, met het oug op de stichting van eenen algemeenen boud, is bepaald op 18 februari te Brussel. Het alcoolism geneesbaar. Wij hebbeu reeds gemeld dat er een scrum zou ontdekt zijn tegen het alcoolism. Om dit serum to bereiden begint men met alcool te drinken te geven aan een peerd. Wanneer het dier goed gealcooli- seerd is, tapt men het bloed af. Men neemt het serum uit het bloed en bij midden eener kleine spuit wordt het in de aderen van de gealcooliseerde per sonen gespoten. Gevolg volkomen af keer bij de gespotenen voor alcoolische dranken. Om ratten te verdelgen. De gezondheisraden hebben aanbevolen dat ratten moeten verdelgd wordeD, daar zij de pest overzetten. Hoe dit echter 't ze kerst gedaan 't Is zeer eenvoudig. Men ueemt eene telloor waarin plaatster wordt gelegd. Boven den plaaster strooit men eene dunne laag meel en men plaatst daarneven eene kom met water. De ratten komen 't meel eten. nemen terzei vertijd plaaster in, krijgen dorsten drinken. De plaaster wordt in hunnen maagdarm hard en verstikt ze. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 boekbinder (leerjongen) smeders- bankwerkers, enz.storenmakers we vers. Vragen werk Een jonge bedieode kunnende de Vlaamsche en Frausche talen en heb bende ook schoon schrift 1 bakkersgast een beenhouwer, (leerjongen) 1 huis knecht, kan ook met de paarden rijden en heeft zeer goede getuigschriften 3 voer- mans. De duur van den diensttijd onder de wapens in Holland dreigt aauzicnhjk verminderd te worden. Deze is inderdaad op 8 maanden ge bracht, eu dit jaar Lebben zes op de negen geueraals voor die vermindering gestemd die het volgende jaar algemeen zyn zou. In België is de dieosttyd op 28 maan den bepaald, op 3 of 4 jaren, volgens de wapens. Hier zullen wy op terug komen. Zondag had te Borgworm (Waremme) de kiezing plaats ter vervanging van M. Streel, overledon. Ziehier de uitslag M. Ancion, katho liek, bekwan 9583 stemmen M. DocheD, liberaal, 5867; M. Meysmans, socialist, 7306. Er is dus balloteering tusschen MM. Meismans en Ancion. Te verkrijgen ten Bureele dezer GEÏLLUSTREERDE POSTKAARTEN, 20 verschillende prijs 2 fr. voor den builen meer het port. Vraagt 't Leuvensbier dor Brouwery Druwé, Aalst. Een teekenaar, Livinus M., wonende te Brussel, was zijn broeder komen be zoeken, die te Sottegem woont. Zij kregen twist en Livinus trok een revolver te voorschijn, waa>meê hij ver- schillige schoten losten. Hij raakte zijn broeder niet, maar mcenende bem getrof fen te hebben, keerde hij het wapen tegen zichzelven eu schoot zich door den kop Hij viel morsdood neer. De familie te Brussel is verwittigd. Een wagon met verkens, uit Diest naar de markt van Cureghem verzonden, was in de statie der Allée Verte versuk keld. De verkens honger krijgend, waren begonnen met elkaar op te vreten, zegt de Gazettezoo dat er van het jongste dezer dieren bijna niets overbleef. Drinkt 't alom 't bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. 't Schijnt dat Brussel vergeven is van de ratten. Eu wanneer de Sinte- Elisabethkazerne zal afgebroken zijn, zal het nog erger worden. De stad zoekt mid delen om die te doen verdwijnen. Zij biedt 10 centiemeB per doode rat. Zijn er liefhebbers ,Het signalement is rondgezonden van eenen opperwachtmeester der gidsen te Brussel, die een slim middel gevonden had, om zich een wekelijks tractement van 200 fr. te verzekeren. Hij kreeg elke week van zijnen commandant TeeneD bon, om bij den kwartiermeester 400 fr. te gaaü ontvareen. Doch hij wist behendig die 400 in 600 te veranderen, ofwel den bon na te maken. En het meerdere stak hij in den zak. Dit duurde echter slechts vier weken, toen ontdekte men de zaak. Ook een brigadier der gidsen wordt vervolgd voor diefstal van eeDe aanzien lijke som geld, ten nadeele van den over sten der onderofficierskeuken. 't Leuvensbier der brouwerij Druwe is het beste. Eene groote betooging tegen het alcoolisme zal op 11 Februari te Brussel plaats hebben, ter gelegenheid van het zevenjarig bestaan der maatschappij tegen het drankmisbruik. Er zal een stoet de straten doortrekken. Daarna feestzit ting, waar M. Lejeune, Mev. Sernould, schrijfster der vrouwenafdeeling en an dere sprekers het woord zullen voeren. Te Laken heeft bij eenen persoon, die geheel alleen een huis bewoont, een diefstal van 40,000 fr. plaats gehad. De dief heeft, gedurende de afwezigheid van den bewoner, op zijne duizend gemakken eenen zijwand kunnen doorboren om er een pak titels uit te halen. De nummers zijn aan de politie overgemaakt. Het vrouwencongres, dat zondag in het Maison du Peuple plaats had, stemde bijna eenparig een verslag, waarin gevraagd wordt, het artikel uit de wet te schrabben, waarbij bet opzoeken naar het vaderschap verboden wordt. Een comiteit is gevormd voor het inrichten der aanstaande tentoonstelling in 1905, bij de 75*'- vsrjaring van België's onafhankelijkheid. De tentoonstelling zal paats hebben op de hoogten van Koe- kelberg. Het lijk van een Gentenaar, in den omtrek van Keulen overleden, moest vrij dag avond, volgens een telegram, uit Her bestal gezonden, te Geut in de groote statio om 7 uren aankomen. Men'zocht vruchteloos naar het lijk, alhoewel de statieoverste zegde dat de noodige stuk ken in regel waren en het lyk zich in den trein moest bevinpen. Men telegrafieerde naar Brussel en vernam dat men daar in de statie den wagoü, waarin de kist was neêrgezet, niet had willen aanhaken omdat de trein maar 8 miuuten stil stond en de statie belem merd was. Mcu had nochtans te Brussel aan ecu familielid van den overledene verzekerd dat de wagon bij den trein ge voegd was, welke te Gent ten 7 uren aan komt. De familie zag zich verplicht, met doodwagen en rijtuigen te wachten tot den volgenden trein. Het was 11 uren 3/« toen het lijk te Gent aankwam. Maandag nacht is in de Lange Kazernestraat te Geut, een scbiikkelyk ongeluk gebeurd. Er staau daar heel den wiuter wagens van de fooremannen, die bij do aanstaande Half-Vasten-foor hunne tenten opslaan. De bewoner van een dezer wagens, zekere De Graeve, kwam maandag nacht thuis eu stiet bij ODgeluk de petioullaaip omver, die op eeue tafel stond. Dadelijk vloog de olie lu brand eu deelde bet vuur zicii meè aau deu fooro wagenwaariu zicb ook vrouw De Graeve eu huu kuaapjo «au 4 a 5 jaar bevonden. De man en de vrouw sprongen dadelyk buiten, in bunnen schrik het kind ver getende. Dit kwam weldra voor het ven ster huilend om hulp smeekend, doch bet was onmogelijk, het te naderen en do arme kleine is onder de oogen der ouders levend verbrand. Heel de wagen is ver nield. Te Gent heeft de stad zekere gron den achter bet weesjongensgesticht aan gekocht om er eene nieuwe beroepschool op te richten en nu zien een groot getal personen zich verplicht, de schoone hof jes te verlaten, welke zij daar bezaten. In een dezer tuintjes bevond zich een schoon lusthuis, van 6 meters breedte op 4 meters lengte eu 7,50 meters hoogte, dat versclu-idene duizenden franks had gekost. Het onderste gedeelte bestaat uit metselwerk, het bovenste is in hout. Het geheele gewicht wordt op 30,000 kilos ge schat. De eigenaar besloot, dit gebouw 9 me ters naar een beschikbaar terrein over te brengen. Dit ontwerp, dat nogal ge waagd scheen, werd verwezenlijkt door M. Moreels, bloemist geholpen door M. Coppens, scheepstimmerman. Men had de vier kanten van het ge bouw op kloek ineengezette balken ge plaatst en die alzoo over andere balken in vorm van riggels gelegd, doen schuiven tot de plaats, naar welke het moest over gebracht worden. Het werk is zeer goed gelukt. De ver plaatsing van het lusthuis heeft ongeveer een half uur geduurd. Geen steen week of geene enkele ruit werd gebroken. Vrijpostige dieven zijn zeker wel de kerels, die te Borgerhout langs den hof muur in de woning nr 61 Leepoldstraat, binnen kwamen. Langs den hof in de keuken gekomen zijnde, ontstaken zij er licht en begonnen de eieren uit te slurpen en de andere eet waar binnen te spelen, terwijl de bewo ners, eene 70jarige vrouw en een 14jarig meisje, half dood van sclirik, van uit het venster harer slaapkamer, de deugnieten aan het werk zagen. De dieven hadden echter misschien opgemerkt dat zij afgeloerd werden, want zij hebben niet verder gezocht en zijn er, toen zij den buik vol hadden, weêr van door getrokken, zonder iets meè te ne men. Zaterdag heeft een stoutmoedige diefstal plaats gehad bij den juwelier Lens te Antwerpen. Op zeker oogenblik zijn twee engelscben in bet magazijn gekomen, om er zekere juweelen te kiezen. Na lang dralen verlieten zij het maga- ziju, zonder iets te koopen. Kort na hun vertrek werd opgemerkt dat een halssnoer ter weerde van 15,000 fr. verdwenen was. Onmiddelijk werd het alarm gegeven doch de twee engelscben waren verdwe nen. Men kon nog enkel het signalement aan de policie opgeven. Twee lotelingen te Roeselaere, be- hoorendo tot familiën, die sedert lang met elkaar in twist leven, ootmoetten elkaar. De eene was van eenige vrienden vergezeld, de andere van zijnen vader. Er ontstond twist, onder welken men hand gemeen werd. Plotseling zakte de vader van den eenen loteling dood in elkaar. Algemeen dacht men dat hij het slacht offer was van eenen moord, doch, bij ge neeskundig onderzoek is bevonden, dat bij aan eeue geraaktheid gestorven was. Nadere bijzonderheden Buiten de kleine en tot nu toe onge kende gevechten, is den dag der loting te Rousselare gekenmerkt geworden door erge feiten gepleegd door gekende man nen. 1° Joseph Vanneste, een ouderling van voorbeeldig gedrag, 63 jaar, eene wande ling doende met zijn zoon, die een goed nummer getrokken had, werd de zoon aangerand door eene bende woelmakers. De familie Vanneste moest zich dapper verdedigen eenigen wierden gekwetst, en Vanneste vader viel dood ter plaats. Het parket is hier vrijdag toegekomen om ondeizoek te doen, en er werden van de vechteis Daar Kortrijk overgebracht. Den zaterdag is hot parket terug naar Rous selare gekomeD om de lijkschouwing tc doen, en men heeft op 't lichaam van Vanneste hoegenaamd Diets ontdekt dat de oorzaak kon zijn zyner schielijke dood. Vanneste is dus bezweken aan eenen bloedopdrang, en de aangehoudenen zijn op vrije voeten gesteld geworden. 2° Op bet Hof van 't Hinneken is zeke ren Decancq door eenen messteek zwaar gewond. De dader werd aangehouden. 3° 's Nachts rond 1 en half ure, heb ben brutale kerels m6t de policie hand gemeen geweest. De policie heeft zich van hare wapens moeten bedienen om deze gasten, die nog door andere personen vergezeld waren, io bedwang te houden. Een der agenten is nog al tamelijk erg gekwetst door een dier woeste kerels, ziju aangezicht was als gespikerd van de wonden. Zij mogen huune belooniug te Kortrijk verwachtende zyn, want zij zyn er goed gekend. De anglicaansche. dominé te Door nik, is een Transvaler van afkomst. En daar hij niet, volgens het verlangen van de hier wonende Eugelschen, partij wil trekken voor deze laatsien, weigeren zij, naai zyue preek te komen luisteren. Te Meenen hebben dronken lote lingen eene herberg, waarvan de bazin, weigerde voor hen te tappen, byna geheel afgebroken. De herbergierster moest langs den hof de vlucht uemen. De aau- leiiier is iu handen van het gerecht. ZouUag avond, te Val Sdiut-Lam bert, ten 9 uien, huurde viouw Mussoii- Petit, die met hare kiudereu een oogen blik aan de straatdeur stond, een groot gerucht iu hunnen hof. Zij snelde naar achter om te zien wat er gebeurde en... kwam niet terug. De grond zakte onder hare voeten weg en zy verdween in de diepte, onder de instor tende massa aarde en steen. De overheden snelden toe, maar kon den, daar de verzakkingen en instortin gen voortduurden, geen hulp brengen dit ware den dood zoeken. De put in den grond is 10 meters breed en 15 lang. Met eene brandende lamp heeft men later de diepte gepeild. Deze bedraagt 45 meters. Er stijgt eene gaslucht uit den put op. Da instorting moet veroorzaakt zijn door het bezwijken der gewelven van eene verlaten koolmijn. De ingenieurs zullen oordeelen of er pogingen kunnen aangewend worden om het lijk der vrovw op te graven. Maandag namiddag had eeno nieuwe grondinzakking plaats, doch deze gaat slechts 30 meters diep. Dijnsdag moesten de opruimingswerken beginnen. De werklieden der mij a Mari- haye zyn daarmeê gelast. De hongersnood. De ellende ver meerdert in de midden provincies. Ia Ruijhpontahna is het getal dereenen die moeten geholpen worden 3,563,000. Uit Londen meldt men dat er eene inschrijving zal geopend worden voor de hongerlijders. De lord-mayor zou zich hierover verstaan hebben met den staats secretaris voorlndië. SCHOUWBURG VAN AELST. Koninklijke Maatschappij van Zang-, Tooneel- en Letterkunde 'T LAND VA1V RIEM. op Zondag 11 Februari 19GO,om 5 en halfuren 's avonds. VERGETEN EN VERGEVEN drama in 3 bedrijven door Palmer Put man. Eerste bedrijfDe Bedreiging. Tweede bedrijf: De Brandstichter. Derde bedrijf: Vergeef ons onze schulden. Heden- daagsche handeling in Zuid-Vlaanderen, TE CLICHY bladzijde uit het artistenleven. Zangspel in één bedrijf naar het fransch omgewerkt door E. S., muziek van Adolphe Adam. De handeling heeft plaats in 't celgevaug, Symphonie stukken 1° Tout un jour d Vienne, ouverture door Suppé. 2° En Sourdine, petite sérenade, door Talman, (op algemeen verzoek). 3° Un jour de bonheurvalse, Millöcker. Orkest onder leiding van den heer G, Pape, Bestuurder der Koninklijke Maat schappij H Land van Riem. Prijzen der plaatsen Voorbehoudei plaatsen: fr. 2,00; Beneden plaatsen: fr. 1,50 Bovenplaatsen: eerste rang fr. 1,00, tweede rang fr. 0,50. Kaarten zijn verkrijgbaar van 4 Fobr, bij den heer Victor Keppens, Nr 3. Iwein van Aelst, lyrisch dramt opte voeren den 18 en 19 Maart 1900 a Alost. (EN LIQUIDATION). L'assemblée générale du i6 Janvje A 6té prorogée au Lundi 19 Février at mème local - Taverne Viennoise Placi de la Station, A Alost, A la mème heun deux beures de relevée, aux fins de rati n fication si besoin en tail a raison de - nullités prétendues par certaines action- naires de sa i'éhbération approuvaut lt rapport des liquidateurs. L'ordre du jour porte en conséquenct Ratification, au besoin dans les condi- tions requises pour les modification! aux statuls, de la délibération de l'as- semblóe gé-érale du 16 Janvier. At besoin, délibération A nouveau sur Tor- - dredujour de la dite assem blée, sa voir: Comples 1898-1899. Approbation de la gestion des liqui dateurs. Rapport sur la situation créée par l'ar rèt de la Cour d'appel de Gand du 2t Juillet dernier. Résolution A prendre et, au besoin dam les conditions exigées par la Loi pour le modifications aux statuts. Pour les liquidateurs et pour autan que de besoin pour l'ancien conseil d'ad ministration non remplacé. Vandersmissen qualitate qua. Dépót des titres li rue de l'Etuvt Alost. Prijzen voor 1, 2 en 3 Jan. Zalm de Vt kilogr. fr. 0,00 tot 0,0( Tarbot fr. 2,CK Tarbottins fr. 2,0i Heilbot fr. i',6( Kabeljauw fr. o,8( Tongen (koppel) fr. 1,00 tot 3,0( Groote Pladijs (stuk) van lr. 0,70 tot i,5f Grieten o,50 tot 1,5( Hog fr. 0,76 tot3,0( Schelvisch fr. 0,80, 1,00 tot 1,5 Kreeften fr. 2,00 tot 4,0i 1 vaatje nieuwe Hollandflche Ha ring 12 stuka fr. 3,0( Hollandscbe Melkersharing 't stuk 0,3! 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks 2.0( Hollandsche haring o lt Nieu weScliotsche Haring 't stuk 0,'ltf

De Denderbode | 1900 | | pagina 2