VoorZ. H.den Paus. j Van tak op tak. In bewondering. Ka veertien dagen Rechterlijk kronijk. Sotlegem. TRANSVAAL Allerhande Nieuws. Duitschland. Damas-Zijde fr. 1.40 S. Utuiirt, fibrin mi zilte ii.-rwj, Zirlti Eigen Haard e huren. Engeland. Indië. VERZEKERINGEN. Verzekeringsmaatsch. Men vraagt Vastenavond. Landbouwkrediet. De catbo- iieke Volksvertegenwoordigers Henry Del*aux, L. Bethune, Cartuyfels, L. Del- vaix, Maenhout en Carton de Wiart heb ben een wetsvoorstel ingediend tot in richting van het landbouwkrediet; het is thans onderworpen aan de afdeelingen die er de lezing van in de Kamer moeten toelaten. SohAnHü»! De rooc,e chefs i3tnauaddi.die onzo Voikska- mer onteeren, hebben weêr eens hunnen duivel geschoren. In zitting van woensdag gedroegen zij zich als ware schavuiten die in cenegeneverkroeg zijn gezeten. Den ken die maDnen wellicht dat de belangen des volks aldus moeten verdedigd worden, of vreezen ze dat hunne kiezers, hun in den aanst. kiesstrijd 't verwyt zouden kunnen naar 't hoofd slingeren dat ze niet hevig genoeg zyu geweest Het is ons onmogelijk de feiten en daadzaken gansch te verhalen maar zeg gen wij dat Zot Demblon deu beer Carton de Wiart een kaakslag poogde too te dienen en zich zoo erg gedroeg dat men hem voor acht dagen heeft moeteu buiten sluiten. Het is dus niet to verwonderen dat de Volkskamer moeilyk door haar werk ge raakt het ecne incident wordt na 't an dere uitgelokt door de roeden om alles op de lange baan te schuiven. Kan 't dan ook missen dat de oplossing van de kwestie der rustgelden voor den ouden dag,der werklieden-pensioenen,zoo lang achteruit blyft Gij, socialisten, zijt het die het zoo wilt. Nu, wij voorzeggen het u, de werk lieden zullen de stokken die gij in de wielen van den Staatswagen hebt gesto ken, goed bemerkt hebben en hunne stemmen dan ook aan de roode helhonden weigeren Plannen der milita- risten. Generaal Brialmont, Xtf zegt het Fondsenblad, de fameuze cijferaar der Maasforten g€ - zen liberale candidaat te Brussel beeft te samen met andere generaals en militaristen, een manifest uitgegeven Iu dat manifest wordt geëiscbt, dat ons landeken 245,000 man onder de wapens moet hebben. Het eischt nog dat de politieke par tyen aan bet boofd der lysten hunner candidaten, mannen zouden plaatseD die tick zouden verbinden de afschaffing der plaatsvervanging te stemmenalsook de maatregels welke noodig zouden geacht worden door eene gemengde commissie, in den aauvaDg van den zittijd te benoe men. Het legt aan de hooggeplaatste railita risten als plicht op de invloedhebbende leden tier politieke vereenigingen te over tuigen van de noodzakelijkheid, aan de candidaten welke zich voorstellen de voorwaarde op te leggen de militaire kwestie zoo spoedig mogelijk op te los sen. Ziedaar nu het militair program van eene groep mannen, die behooren tot de leiders der liberale partij. De kiezers kun nen daaruit opmaken waar die partij naartoe wil met den persoonlijken dienst plicht. Wat de catholieke party betreft, baar plicht is duidelijk afgeteekend Tegenover het gevaar dat de vermin dering ouzer meerderheid in de Kamer, onder opzicht van militarism, zal mee brengen, is het volstrekt noodzakelijk dat alle candidaten die het militarism gene gen zyn zonder uitzondering van de lysten der catholieke candidaten ge weerd worden. Gendarmen uit de school. M. de minister Van den Heuvel heeft bevel gegeven dat de gendarmen, wanneer zij in deze of gene zaak kinderen te ondervra gen hebbeu, zy zich daarvoor niet meer naar de school mogen begeven, tenzij de zaak boogst dringend is. Vroeger gebeurde het wel eeus dat de gendarmen, met hunne portefueille onder den arm, dit onderzoek in de school en onder de leeruren doden en dit verwekte eene licht te begiypen stoornis. Ta f «ijk —Onze morteleer,deaf- ge8trafte priester Daens, die onweerdig is geoordeeld om 't pries- tei kleed te blijveu dragen, schrijft in Lc Messager de Bruxtlles dat de groene socialisten geen candidaat zullen voorstellen iu de aanst. wetgevende kie- zingcu te Luik. Wydenken er zoo veel te min aaD,schrijft onze merteleer, ens met de zaken onzer Luikschc kameraden te bemoeieu, daar de candidaat welken zij aan -Je catholie- kcn zullen opdringen zonder twijfel priester Pottier zal zijn, de zoo verstan- digo iuwyder der christene democratie en ons aller meester. Verder zingt onze merteleer den lof van den E. H. Pottier en begroet by in hem eeu der vurigste bewonderaars van de christene volkspartij in Vlaanderen... Hy is met het bart met ons, roept onze mer teleer,en inoien hy het niet openlijk zegt, 't is dal boogere reden het hem beletten. Le Pays Wallon, 'i orgaan der Luiksche ware christene democraten, antwoordt hierop ais volgt Niemand hecht nog eeuig geloof aan de woorden van den gewezen priester Daens, vooral wanneer hy beweert dat de kanunnik Pottier van harte met hem is; de dagbladen die zijne arglistige n zinspelingen meêdeelen gelooven er Zelveu niets van. Waarom dan de uit spattingen meêdeelen van dien wegge- loopen priester Hoopt meu dat er iets zal van overblyven f - Merteleer, 't is raak I boortje man Doet dat naIn den loop van 1898 werd door de Fraosche catbolieken 5 millioen 94 duizend 92 frank aaD de Fransche missiëu en de uitbreiding van bet geloof gewijd. Drie en negentig zen delingen zijn als martelaren of ten ge volge van vermoeienissen in den vreemde gestorven. Doet dat na, heeren geuzen. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 boekbinder (leerjonge) smeders- bankworkers, enz.stovenmakers we vers; een leerjonge voor de boekdrukkerij. Vragen werk Eeu jonge bediende kunnende de Vlaamsche en Fransche talen en heb bende ook schoon scbrift1 bakkersgast een beenbouwer, (leerjongen) 1 huis knecht, kan ook met de paarden ryden en heeft zeer goede getuigschriften 3 voer- maus. M. Alois De Backer, van Dendertiautem... neen, van Denderhautem Diet meer, want hij heeft die gemeente met der wood ver- lateo, nu woout hij in eene der Bius- selsche voorsteden, zelfs is hij geen ge- meoDtekiezer meer te Deuderhautera en moot er als gemeenteraadsheer wandelen gezonden worden. Nu, M. Alois De Bac ker, die te Brussel candidaat gaat zyn der groene socialisten, staat in bewondering voor de Fransche revolutionnairs van over honderd jaren, voor de akeligste baan- stroopers, moordenaars en dieven die ooit door de «ou werden beschenen. Alois De Backer schrijft in Klokke Roeland - van zoudag 11. De Fransche omwenteling (of revolu tie), van sociaal oogpunt beschouwd, is de grootste eu heugelijkste gebeurteuis die plaatsgreep sedert Christus geboorte. ik er niet meer ben, dan zult gy het zyn., Amourke heeft dus den kerel die met siroop ofte glucose op Bruintje is losge gaan zoo maar zonder complimentjes aan kaut gezet... In alle geval, als onze blauw-roode cartelisten geene andere klepp< rs aan te bieden hebben dau den vaillant et fzugeux avocat en zijn ofpaaua dan is'i povertjes, heel povertjes. Nu, als't velleken van Bruiutje maar niet verkocht is geworden, eer hij geveld ligt. Wij vreezen er voor, wij hebbeu reeds iets gehoord... Maar.... De Werkman't Aalstersch orgaan n° 2 vau den afgestraften priester Daens, nr vau gister 16 Febr., bevestigt dat de groenen gaan alleen stryden t'Aotwerpen te Brugge ®n t'Aalst eu nog op verschei dene plaatsen. Zouden de groeuen er soms op uit zijn om bier of daar duimkruid te doen af schuiven gelijk destijds te Audenaarde Maar of 't nu nog elders ook lukken zal Goede raad. Een blad geeft aan de huwbare meiskes den volgendeu raad om eeu man te krijgen Meer eenvoudig heid en min valsch haar meer nuttige bezigheid en min rammelen op de piano; meer de hand slaan aan den eetpot als aan den pomadepot meer kousen mazen en lijnwaad herstellen dan borduurwerk maken bewijzen dat men deu man zal bijstaan om vooruit te komen, in plaats van te knotoreu over het beperkt huis houdgeld meer van de kerk houden dan van deu theater, euz., enz. Aan de jongelingen val; er ook raad te geven, maar 't zal wel komen. Vergoeding aan aUe militairen. Iu bet artikel 5 der wet vau 5 April 1895, wordt eene vergoeding van 30 fr. toegestaau aan alle in dieust zijne lote- lingen, wiens ouders, voogden, euz. geene Dus, volgens M. Alois De Backer, groot- "",7! -o- ste en heugelijkste gebeurtenis, de moord e alen. op duizenden priesters, kloosterlingen, I Maenhaut, Delvaux, Tibbaut, edelen en burgers gepleegd Letrevre en Miucé de Fontbarié b<-bbeu Grootste ca heugelijks» gebeurtenis SStt* het vergieten vau 't bloed bij stroomen van onschuldige slachtoffers Grootste eu heugelijbste gebeurtenis de moorddadige outhoofdiug van Koning Lode wijk XVI Grootste en heugelijkste gebeurtenis, de inkerkering en verbauniog van dui zenden andere priesters, kloosterlingen, edelen en burgers Grootste en heugelijkste gebeurtenis, de brandstichtingen en andere verschrik kelijke misdaden Grootste en heugelijkste gebeurtenis, den roof der goederen vau kerken, kloos ters, liefdadige stichtingen en vakver- eenigingen Grootste en heugelijkste gebeurtenis, de ruïne van duizeode lieden door den gedwongen koers der nietsweerdige assig naten Grootste en heugelykste gebeurtenissen al die schandelijke oorlogschattingen en geldafpersingen die duizcuden onzer voorouders tot den bedelstaf braebten. Grootste en heugelijkste gebeurtenis, de instelling der militieloting die dui zenden jongelingen naar de legers voerde en welke dan op de slagvelden in den bloei des levens werden weggemaaid.... Al de euveldaden, al de moorderijen, al de brandstichtingen, al de rooveryen door de bloedhonden der jaren 1790 be dreven, dat alles beet M. Alois De Backer de grootste en heugelijkste gebeurtenissen sedert de geboorte van Christus. Ons verwondert dat niet wij kennen den mau eu weten wat er onder schuilt. v M. V*ndenpe«r«boom is voorne mens vaarwel te zeggen aan bet politieke leven. Hij heeft dit donderdag aan zijne col lega's bekend gemaakt. Peerdentyphua. Eene besmetting van typhus heerscht onder de prachtige peerden der natiën vau Antwerpen. Eene der naliën heeft vier en eene andere vijf peerden vorloren in vier dagen tijds. Bij de Werf- en Vlasnatie zijn thans twintig peerden ziek bij de Katoeunatie achtieu en eeu meer aanzieklijk getal by de andere natiën. strekkende tot bet toekennen der vergoe ding aan ALLE militiaueu, welk ook de belastingen ziju, die de ouders betalen. op suker te hebbeu gelegen, is Amourke Galle nu terug aau 't varen gegaan om zijne candidatuur voor de Volks kamer meer en meer aan te zetten, of liever, op te warmen. Nu is Amourke aangeland in de have van - Vindépendance beige en schiyft Vrijdag 10 Febr. II. dat ue groene socia listen van Aalst, bij dringendheid verga derd om den toesiaud te onderzoeken, allen voorstel van verbond met de andere democratische partyen hebben verwor pen. Hieruit volgt dat er te Aalst ten minsten drij lijsten zullen tegenover eikander staan. Do liberalen zullen waarschijnlijk een verbond sluiten met do progeasisten ofte de Fnma van Anker eu Zonue, Leêrken eu Topken, eu de roode socialisteu.Ze zul' len voorstellen MM. den advocaat Galle als effectieve cauoidaat en Verbiuggheu als plaatsven auger. Eindelijk de Daeu- sisleu of gioene suculisteu zullen optie- deu met den afgesli aften priester Daens eu eeu plaatsvervanger die nog niet Uefi- initiefis aangewezen. Zoo schrijft Amourke eu of dat alles wel de waarheid is weten wij niet, doch 'c maakt ons "t effect als of Amourke laat weten dat hy deu afgestrafte over hooru heeft gesmeten eu 101 zyu concuireut Verhi uggUea zegt Kameraad, Wees ba daard, wees te vrede, go zult oen tweede zyn, dat is al vet genoeg voor u... Eu als De burgerwacht voor het gerecht. Drie belangryke beslissiugen iu zake van burgerwacht. 1)Het verbrekingshof heeft beslist dat een student., die te Brussel, zijue studies deed, maar zijn wettig verblijf bad gehou den te E' bs-Q'ierbs, waar hij alle zonda gen bij zijne ou Iers ging doorbrengen, te Brussel als burgerwacht blijft inge schreven. 2) Een wacht vraagt zyne uitschrab- biug omdat bij niet anders gaan kan, dau met de grootste moeite. 3) Een ander vraagt hetzelfde omdat bij zijue liukerhaud niet kau bezigen. De revisieraden schreven hen in, en verwierpen hunne klachten, omdat die gevallen in de wet niet voorzien zijn. Het verbrekingshof heeft eveneens huu verworpen. Priesterlijke benoemingen. Z. H. de Bisschop heeft tot leden van don Kostergraad beuoemd, den Z. E. H. kanunnik Goetbals en den E. H. De Key- zer, professor in het Groot Seminarie. Opbrengst der vorige lijsten Fr. 544,60 Do E. H. Van de Putte, Pastoor, Melden, 25,00 Men meldt ons uit Sottegem hot overlij den in nog jeugdigen ouderdom van deu heer Hector DE BEER, vroeger No taris te Sl# Maria Audenhove, en sedert «enige maanden to Sottegem. Te verkrijgen ten Bureele dezer geïllustreerde postkaarten, 20 verschillende prijs 2 fr. voor den builen meer het port. Uoieruiarkt.- Heden zaterdag werden 543 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 4350 kilos. jj/SSÈS^ Wij herinneren onze geëerde lezers dat de kleine anuoi.ceu of bekendmakiugen ingezonden door perso neu welke niet geabonneerd zijn op ons blad De Denderbode op voor hand moeien betaald worden zoo niet zal de iulasscbiug geweigerd worden. Vraagt 't Leuveusbier der Brouweiy Druwé, Aalst. AALST. Gulden jubilé. Wy vernemen dat kortelings nel guldeu jubilé van den hoer Eugeeu Vau ïiterbeek zal ^erierd worden als 50 jaren meester ter Zoudagschool vau Si. Alarliuus. Hophandel. De verzendingen hop gen au u in ue inaaud Jauuari laalst iu de landstreek Aalst, bedragen eeu gezamen- lyk gewicht vau 154225 Kilogrammen. Uit Oordegem De grafmaker, die eenen put op het kerkhof moest ma- keu, vond er bet lijk vau eenen onbeken den, dat geheel gekleed iu eenen bak was gelegd geworden. Men Weet niet .riens iyk bet is. Hy scbijutnog niet lang dood. Eeu onderzoek is over deze zouderiiuge zaak geopend. Over deze rare gevaarnis, zijn er alsdan, van later nog de volgende bijzonderheden; Toen de grafmaker eenen put dolf voor bet lijk van dén afgestorven veld wachter, stootte zijue spade op een stuk hout. Voortdelvende, kwam bij op eene soort van bouten bak, bestaande uit vier aaneengeslegen schalpn. Die kas was aan beide kanten open; daarin lag het lijk van eenen man. Hetlyk was geheel gebloed in het zwart ook de hoed lag er nevens. Die zonderlinge kist lag slechts eene goede spade diep, en in plaats van even wijdig met de andero kisten, lag zij er kruiseling over. Die delving moet natuurlijk inderhaast geschied zijn. Men weet niet welke dood de persoon die daar zoo begraven was, gestorven is. Het lijk is dat van eenen vreemdeling. De overheid is verwittigd. Het lijk kan nog maar zeer onlangs begraven zijn. Ninove. Loting. Vrijdag zijn in deGeeraardbergscbestraat eenige dron ken lotelingen van Moerbeek aan 't vech ten geraakt met lotelingen der stad Ni nove de eerste werden geklopt. Het ge vecht ontstond in eene herberg op Her- lincbove zekere Jozef De Broyer werd met eenen hamer op het boofd geslagen en bekwam in den schouder een messteek van 8 centimeters diep bij verkeert in zeer bedenkelijkeu toestand. Zeldzaamheid. M. Jar.-Baptist B'o. ckae t, schepen der gemeente Siut- Liovens-Hautem, ongetwijfeld de deken van al de schepens van België, beeft Dijns lag voor de 61* maal deelgenomen aan de milich lorinü van he' kanton Her- zele. '1 Was in 1837 dat bij de eerste maal bij de loting aanwezig was. Sedert heeft hij slechts tweemaal ontbroken, door reden van ziekte. Hij is thans 91 jaar oud en geniet eene uitmuntendo gezondheid. Zijne zeven zonen hebben het geluk gehad allen een goed nummer to trekken. Tydens zijne loophaan heeft de oude schepen dikwijls moeten loten voor afwezigen en telkens had bij kans een goed nummer uit te haleD. 't Leuvensbier der brouwerij Druwe is het beste. Te Westrem zijn roode kwaaddoeners woensdag nacht in de kerk gebroken en 1 hebben er de altaarversiersels verscheurd, de gewijde voorwerpen en beelden ver brijzeld, kortom, zij waren te werk gegaan als beoldstormers Er werd niets gestolen. Drama bij eene loting. Een ont roerend voorval heeft bij do loting in bet kanton Zele plaats gehad. De zoon van eenen der voornaamste familiën van Berlaere was, toen bij de band in de bus stak om er zijo nummer uit te balen, zoo zeer ontroerd, dat hij dood in elkaar zakte. De indruk van die treurige gebeurtenis, is oubeschrijfi-lijk. Diefstal. Woensdag morgeud werd Jufvrouw Van Hoorne, te Wettereu, gewaar dat zij eene som van omtrent 16,000 fr. in actiën, eeue gouden borlogie met dito ketting, een armband eu oor- belleu miste, die haar deu vorigen nacht moesteu ontstolen zyn. Hare vermoedens vielen seffens op ze keren Henri B., 21 jaar oud, die eenigen tijd in baar buis werkzaam geweest zijn- do, er al de gebruiken en omgang van kende. Zij verwittigde de politie, die alras te weten kwam, dat de verdachte persoon gedurende den dag naar Antwerpen was gereisd. De Antwerpsche politie op hare beurt vau 't gebeurde onderricht, was weldra op zijn spoor en op bet oogenblik, dat een wettersch politieagent te Ant werpen aankwam, zagen zij den verdachte door twee politieofficieren van die stad van naby achtervolgd, met een nieuwe valies en een prachtig geweer op den schouder, de richting nemen naar de bu- reelen van de Red-Star, om naar Ame rika te vertrekken hij droomde reeds van zijn aanstaand onbekommerd leven in de nieuwe wereld, toen hij, door for- sche handen gegrepen, ineens ontwaakte iu 'tpolitiebureel. Ondervraagd zijnde, bekende bij den diefstal; de gestoleu juweelen waren reeds verkocht, doch bij do kooper3 terugge vonden. Geweer en valies werden door de winkeliers herkend en teiuggenomen. Hij had nog maar eene actie uitgewisseld, de overige, honderd iu getal, werden op hem gevonden, zij zullen aan de bestolene eigenares terug wordeu besteld. Jufvrouw Vau Hoorns veronderstelt, dat de dief zich in de poort des huizes heefi laten insluiten, waar hy zich des nachts in eenen aldaar staanden winkel- toog beeft verborgen. Wanneer zy 's mor gens vroeg naar de kerk was gegaan, is bij uit zijue schuilplaats gekomeu, naar baro slaapkamer gegaan, waar hare 80 jarige moeder nog sliep, en beeft 't kisije geplunderd, waarvau hij de plaats eu iu houd keude. Hij was met deu buit gaan vliegen, toen zij uit de kerk terugkwam. Gelukkig voor haar dat te toch weèr iu 't bezit haror weerden zal komen. Handelsblad Drinkt 't alom 't bekeudeLeuvensbier der Brouwery Dmwé, Aalst. I 1 |[~rn biedt kosteloos «an. aan I II CL Ln allen di« aangetast zijn huidziekte,haarwormen, eczemas puist jes, huiduitslag, chronische bronchirten, borst- maag- en blaaëziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te gene- zooals hij zelf volkomen genezen is geweest alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod waar- men het mcnschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer Vinoont. 8, Place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtingen opsturen zal. Maandag avond is een ouderling, K. L. De Lange, te Nederhasselt, langs b.at. ster.end gevonden. Ziju schedel was op twee plaatsen verbrijzeld. Het parket van Audenaarde het fc een onderzoek ingesteld men denkt dat dief stal de driifveer der misdaad was, want het is stellig dat hier eene misdaad ge- Twee kerels, Jan D. en Frans V. te Brussel vierden de terugkomst van eenen hunner uit Hoogstraten. Dronken zijnde, kregen zij op de Fon- tainasplaats ruzie, nadat zij reeds door eenen herbergier aau de deur waren ge zet. Woedend geworden, trok V. een mes en bracht er D. twee steken in het hoofd meê toe. Deze laatste viel, terwijl de an dero de vlucht nam. Een lid van het roode kruis, daar voor bij komende, legde by don gekwetste een voorloopig verband, en deed hem naar het politiebnreel brengen, waar bij in onmacht viel. Vandaar werd hij naar het gasthuis ge bracht, waar hij nog niet tot het bewust zijn is teruggekeerd. De dokters staau niet in voor zyn leven. De politie zoekt den moordenaar op. M. D..., Begijnenhofstraat te Brus sel, schonk over 15 jaren gedurende eene maand de gastvrijheid aan een zijner vrienden, M. R ihé, die ton onder was gegaan en de beurs vaü eerstgenoemdeu moest aanspreken, om naar de Argentyn- scbe Republiek te kunnen vertrekken. Woensdag morgend ontving M. D een bericbi uit Buenos Ayres, bem m- ldende dat M. Ratié overleden was en hem, bij testament, eene sem van 35,000 fr. had bezet. Op éénen dag zijn er te Brussel twee ong'lukken op het ijs gebeurd. Op dt-n vijver van Monplaisir zakten elf knapen door bet ijs, en op eene overstroomde weide eenige andere. Eeu dezer laatste is verdronken. Daar het ongeluk gebeurde op eene plaats waar een put gegraven was, is eeu onderzoek bcgonuen. Te Loochristy is de veldwachter der gemeente in bet veld doodgevrozen ge vonden. Eene oude vrouw vau Gentbrugge is van vreugde gestorven toon haar klein zoon er uit gelot was. Een jongeling van Ledeberg, viel sedert eenigen tijd een meisje lastig met liefdeverklariugen, waarvan zij niet wilde hooren, omdat hare broeders er tegen waren. Zaterdag avond heeft de gast het meisje weer aangesproken en tot twee maal toe mishandeld, zoo erg dat een ge neesheer moest gehaald worden, die ver klaarde dat haar kaaksbeen misschien gebroken is. Er is eene klacht ingediend en de politie heeft een revolver aangesla gen, waarmeê de kerel het meisje vroe ger heeft bedreigd. Twaalf koeien gestorven. Uit Loo-ten-Hulle De weduwe de Schepper had zaterdag haar vee doen inenten te- geu de kool, die onlang in hare stallen was uitgeborsten. Dit werk werd door een veearts met alle noodige voorzorg gedaan. 's Anderendaags gaven de beesten tee- kens *au ziekte, en deu dijusdag morgend, toen men in den stal kwam, vond men 12 koeien dood ze waren aan de kool ge storven. Het waren al zeer schoone dieren. Twee opzichters van de regeering zijn naar de hofstede gekomen, om de noodige maatregels to nemen. De twaalf koeien zijn naar Méirelbeke gedaan, om in den kiemdooder onschadelijk te worden ge maakt, en al de stallen zyn ontsmet ge worden. Het is te hopen dat de regeering de weduwe De Schepper voor dit verlies zal vergoeden; want de inenting is om zoo te zeggen verplichtend, daar bij het eerste geval van kool, de landbouwer zijn vee moet doen inenten, indien bij de vergoe ding van den Staat wil genieten. Al de audere dieren zyn ook ziek ge weest, doch men hoopt dat ze zullen ge nezen. De influenza speelt te Maestricht de Jan, meer dan 5000 personen liggen er door aangetast. Het getal sterften is in de laatste dagen merkelijk vermeerderd. Influenza. Ouder de Duitsche ste den, welke het meest van influenza te lijden hebben, komen Berlijn en Munchen iu de eerste plaats. Te Berlijn zijn by na alle gasthuizen geheel met zieken gevuld; iu Muncheu telt men 60,000 zieken. Misdadige aanslag. Eeu Hol- lansck. parapluie-koopmau, zekere Kers ten, die met een woonwagen zich te Dus- seldorf bevoud, ging vrijdag, nadat hij met een paar familieleden,ook parapluie- verkoopers, had gekeven, ten 11 uren in zijnen wagen ter ruste, waar zyue moeder reeds sliep. De twee familieleden keerden kort daarop terug en schroefden de assen on der den wagen los, zoodat deze omkan telde; de brandende kachel viel om en zette alles in vlammen. Kersten ver brandde. Ziju verkoold lijk werd uit deu wageu gehaald zyne moeder was zwaai gekwetst en moest iu 't ziekenhuis wordeu opgenomen. By na vier millioen menschen leven op kosten van het hulpfonds als meu dat leven kau 1 Het volk in het westelijk gedeelte van Dekkan is letterlijk ter neêr geslagen, en do govallen van hongerdood zijn zeer tal rijk, vooral in Rajpoutana. Eene depeche uit Calcutta, 12 Februari meldt De ellende neemt voortdurend toe te R'jputana en in sommige streken vau zuidelijk Indië. Op dit oogenblik trekken 3,784,000 personen hunne bestaanmiddelen van het hongersnoodcrediet, geheven op de lasten, betaald door de hindoesche inwoners. Men weet dat de lasten, door de inwo ners betaald, eveneens dienen om een belangrijk leger te onderhouden, vermits men er troepen hepfi komen afuemen voor den oorlog in Zuid-Afrika. In verscheidene zuidelijke provinciën is de oogst zeer gering eu de duurte der levensmiddelen moet alle dagen grooter worden. De runderen van Pundjab, die nog overblijven, zijn zwak en verhongerd. M 12.80 don meUr alectk will* an gtUeurda Henneborff-XIJde, ran af 85 cent. tot fr. 28.8# den meter effen, ganbd, gekwadrilleerd, bewerk», Dames, en*, (ong. 240 kwal. en 2000 kleurachakeerlng* rersch. teckeningen), vraoht- an tolvrij te Hult beitel*. ■onsiers per koerende. Burgerlijhe Stand der Stad Aalst. Geboortkn. Mannelijk geslacht 14 9Q Vrouwelijk 15 HUWELIJKEN. L. DeHaeck, tw. met P. Bonkowsky, z- b. F. Amant, gladsl. met M. De Wolf, tw. G. Van don Bremt, tw. met N. De Mol, tw. A. Claesseus, wever,- met M. De Moor, z. b.P. De Bock, tw. met M. Van der Biest, tw P. Spaens, tw. metM. Van Heirseele, kleerm. J. Van den Broeck, tw. met J. Opdebeeck, tw. L. Troch, wever, met L. Ver- eecken, tw. OVERLIJDENS. J. De Meersman, vr. Dierickx, z. b. 28 j, Bolluw. V. De Clercq, gepens. outv.8öj. Dirk Martensstr. M. Tem merman, vr. De Block, z. b 77 j. KI eistr M. De Preter, wr Van Nieuwenhove. z. b. 73 j. Leopoldstr. 7 kind. onder de 7 jaren. SOCIÉTÉ ANONYME van het Arrondissement Aalst. Statuts-Recueil Spécial 1898, N° 3381. L'assemblée eénérale ordinaire aura lieu le Lundi 5 M-irs 1900, k 10 heures du matin, a l'Hótel-de-ville d'Alost, con- formémeut l'art. 23 des statuts. Ordre du jour 1. Rapports de Conaeil d'Admiuistration et du Collége de» Commisiaires. 2. Approbation du bilan en du compte de profits et pertes. 3. Nomination d'un Administrateur en remplacement de Mr Van der Linden, sortant, et de deux Commissaires en remplacement de MM. De Beer, sortant, et Druwé-Geerts, décédé. Le Président du Conseil <VAdministration, D1 Fe MONFILS. Alost, le löFévrier 1900. bewogen door water en stoom met aanpalende hofstede en weiden, in de gemeente Hofstade. Zich te bevragen te Aalst, Molenstraat, N° 48. voor den oorlog. Zondag was het do eerste zondag, in de Eugeiscfie Kei k vastgesteld als een dag des gebeds tot God Almachtig, ten behoeve vau Ha ren Majesieits vloot en leger iu Zuid- Afrika. Zoo zullen er vijf zijn. Een comiteit van aglicaansche aarts bisschoppen, bisschoppeu en andere gods- geleerdou heeft met zorg den dienst voor die dagen vastgesteld. Bij Hr Ms drukkers is de verzameling gebeden, litauieëu, psalmen en bijbelplaatsen verschenen, waaruit de geestelijken voor dien dag eene keuze hebbeu te doen. Hongersnood. Op onrustwekkende wijze ueeuit de hongersnood in Eugelsch luuië toe. De Maatschappij der Provinces réunies, naamluoze vennootschap tegen brand, ongelukken, hagel, vraagt goede alge- meene agenten, werkzaam en ernstig. Jaarwedde en groote commissie. Vrag«n te sturen aan het Algemeen Bestuur der Maatschappij, 59, Zennelaan, Brussel. vraagt byzondere vertegenwoordiger. 300 fr. per maand vaste loon en voordeelige commisiëa gewaarborgd door contract. De persoon moet 6000 fr. kunnen storten als waarborg. Schrijven A. J. R. Office de Publicité, Brussel. eenen bekwamen reiziger in ellegoo- reis- en ijzeren weg- doren. Goed loon, -J kosten. Zich te bevraueu ten bureele de zer ouder letters A. C. Oumiddelijko in diensttreding. 22 In de volgende herber gen zulleu er gedurende de vaslenavondilagen geen gemaskerde pereonen toe gelaten worden 1° In Antwerpen, by Petrus Van Bever, Graan markt. 2°ln St-Eloi, by de w® Jean Meert, Esplanade. 3' Borze van Amsterdam, by Corn. Van den Bossche, Groote Markt. 4° In den Nieuwen Wilkom, by Emiel Van de Voorde, Vrouv, «straat, 3. 5° In de Groene Wandeling, bh Gustaaf De Buck, S' Janstraat. 6° In St-Rochus, bij M. Rasspoet- Longé, aan de Martenskerk.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2