Een en ander. Anlst-Audenaarde. Cartel om zeep.h7ddz°°de^ 't Gaat kiezing worden, Muziekschool. Aalst-Mijlbeek. Rechterlijk kronijk. Voor Z.H. den Paus. Allerhande Nieuws. Amerika. Maar toen Vidocq een half uurken na het rertrek van Jacquin eens op zijne horlogie wilde zien, was het gouden uur werk met de ketting verdwenen en tevens zijne geldbeurs, zonder dat de politiecom missaris daarvan het minst had gemerkt. Dat Jacquin zich niet meer liet zien, is te begrijpen. Vidocq, wiens ydelheid gekwetst was en die in hevigen toorn geraakte, zette hemel en aarde in beweging, om den slu wen boef te doen aanhouden, maar nocb Jacquin, noch de horlogie van Vidocq werden ooit teruggevonden. Jaren later nog durfde geen der agen ten of andere ambtenaars den naam Jac quin uitspreken in tegenwoordigheid van Vidocq. Liever turksch dan paapsch. La Chronique die een liberaal orgaan is, schreef de verledene week Als het de politiek geldt, moet men a zijne plicht doen zonder zich af te vragen of men er zal over beloond worden. s £en liberaal die een socialist onder- steunt, moet daarom niet verwachten dat de socialist den liberaal onder- steunen zal. De liberaal is getrouw aan de ge s dragslijn zoo krachtdadig uitgedrukt door de geuzen der 16* eeuw, de voor- vaders der liberalen Liever turksch dan paapsch 1 Dus de geuzen zijn de voorvaders der liberalen volgens La Gazette en men weet welke kerkvervolgers, vyandec der priesters en beelJstormers de geuzen der 16* eeuw waren 1 Wij hebben reeds meêgedetl! dat. M. Baron Pycke de Petegem, Senateur voor Audenaardf van de vernieuwing van zijn mandaat afziet. De candidaat te zijner vervanging zal zijn M. Paul Rapsaet. Burgemeester van Audenaarde en Volks vertegenwoordiger. Achterblijvers. Daar het getal achterblijvende militianen elk jaar groo- ter wordt,heeft het departement van oor log het ministerie van binnenlandsche zaken verzocht de voorschriften voor de politie en de gendarmerie aangaande dit punt aan de gemeentebesturen te herin neren. Dien tegevolgo hebben de bevoegde korpsen de noodige onderrichtingen ont vangen. liberale haantjes-vooruit een vergadering belegd te Brussel voor liberalen, roode en groene socialisten, ten einde een car tel te stichten voor de aanst. wetgevende kiezingen. De roode socialisten waren te treden met 1 zetel in de Vlaamsche Provinciën, doch geene beslissing kon genomen wor den daar de doctrinairs er hunne botten aan gevaagd hadden. De liberale gazetten laten hierover de bitterste klachten hooren. Nu zijn wij zeker van in Vlaanderen overal gebuisd te worden integendeel, konden wij t'ac- coord geraken, wy zouden zetels bemach tigd hebben te Dixmude, Kortrijk.Thielt, Ieperen, Brugge, enz. en te Aalst twee zetels Als 't waar zou zijn Afgesteld. De gemeenteraad van Mechelen heeft M. Victor Heymans, den man van het lasterblad Salvator en alge meen secretaris van de liberale werk manspartij, afgesteld als beheerder van de burgerlijke godshuizen. Gezondheidsmaatregel. Een de creet van keizer Napoleon, in 1808, be paalde dat men slechts op 100 meters van de kerkhoven mocht bouwen, doch koning Willem bepaalde in 1828 dien afstand op slechts 35 meters. Evenwel wordt thans dien laatsten afstand niet eens meer in aanmerking genomen. Do hoogere raad der openbare gezond heid is nu geroepen, advies uit te brengen over de te nemen maatregelen. Naar het oordeel der meest gekende leden der Faculteit moet het putwater besmet worden op 35 meters en is het dringend noodig tot het decreet van kei zer Napoleon terug te keeren. De minister van landbouw is geroepen om uitspraak te doen. Wat een liberaal is. Een libe raal, zegt de Peuple, is een mensch die voor eerste princiep heeft geen enkel princiep te eerbiedigen. Hij belooft nooit iets anders dan de eischen van het oogen- blik in te zien. En daar hij zelf alleen wil oordeelen wat die eischen zijn, behoudt hij altijd de vrijheid al zijne vorige belof ten onder de voeten te treden. En dat schoon compliment komt van de beste vrienden en bondgenooten der liberalen 1 Drukwerk. Ter boek-en steen drukkerij van i De Denderbode, u Korte- zoutstraat 31, Aalst, zijn te bekomen aller hande drukwerken, zooals: boekwerken, plakkaarten voor notarissen eu deur waarders, plakkaarten voor kermissen en prijskampen, enz., rekeningen, vrecht- brieven, wissels, ontvangstbewijzen, pro gramma's voor maatschappijen eu aller hande feesten. briefomslagen, viesiet-of bezoekkaartjes, eerste cummuniebeelde- kens, doodbrieven, doodbeeldekens, en al andere boek- en steendrukwerken voor handel en nijverheid, openbare besturen, enz., enz. Vermindering. De leden van de katholieke drukpersvereeniging houden eene vergadering Zondag 25 Februari, ten 11 uren,in den Restaurant de la Mon- naie, Loopoldstraat, te Brussel, ten einde te beraadslagen over het voorstel van eene aanzienlijke vermindering van dienst tijd en de uitbrèiding van het vrijwilli gersleger. Deze wensch werd in den tijd uitgedrukt in de katholieke associatiën. Spoorwegontrangsten. dagbladen hebben een gerucht meege deeld, dat op de beurs heeft geloopen, en volgens hetwelk de ontvangsten op den Congospoorweg, in Januari, 1 en half mil- lioen zouden bedragen hebben. Wij heb ben, zegt de Mouvement Giographique, reden om te gelooven dat de ontvangsten hoog geeweest zyn, maar wij houden er aan te verklaren dat er op 't oogenblik van ter pers te gaan, zaterdagavond 8 uren, nog geen enkel telegram in den zetel der maatschappij is toegekomen. ja, 't gaat weldra kiezing zijn voor de wetgevende Kamers en weldra ook zullen de liberalen en socialisten overal laten uitbazuinen dat ze tegen de R. C. Religie, niet zijn, dat ze haar voorstaan en ver dedigen en daarbij dat ze hunne plichten van Roomsche Christen stiptelyk vol brengen. Men werpe zyne oogen rond zich, men lette op den handel en wandel der libe ralen en socialisten in zake van religie. Hoevele liberalen en socialisten ziet men nog in de kerken Hoevele hooren des zondags Mis? Hoevele houden er nog hunnen Paaschen Hoort ze eens spotten met de ceremoniëu van den R. C. Gods dienst... En de priesters en kloosterlin gen beliegen, belasteren en ze den duivel aandoen dat laten de liberalen en socia listen niet na... Wat zou 't dan wel wezen, moesten de liberalen en socialisten tegen de R. C. Religie zijn... Waren de liberalen en socialisten hier meester in 't Land, zie ze zouden uit loutere liefde en genegenheid voor de Religie ze dadelijk afschaffen en eene samenleving stichten waarin de menschen zouden leven gelijk de dieren. Maar wij, catholieke Vlamiogen, willen van die samenleving niet, wij houden aan 't H. Geloof onzer voorvaderen en dat zullen wy hun nogmaals in de aanst. kiezingen, klaar en duidelijk betoonen 1... Ze richten weer in. In eene der aanstaande zittingen van den gemeente raad te Brussel, zal het inrichten eener nieuwe wereldtentoonstelling ter sprake komen. Deze zal plaats hebben in 1905, het75e jaar der Belgische onafhankelijkheid. Rooklooze kolen. In Engeland worden koolkoekeu gemaakt die branden zonder rook. Zij bestaan uit 93 t. h. koolstof en voor het overige uit terre en kalk. Een koek weegt omtrent 30 gram men. De prys is nog van 26 fr. de 1000 kilos maar hij zal waarschijulijk vermin deren. Bruflselsche gas. De gemeente- raadsheeren van Parijs, die de instelling der Brusselsche stadsdiensten zijn komen bestudeeren, maken vooral grooten lof over het gasgesticht. M. Cbampoudry heeft in een iuterview gezegd dat dit alles overtrof wat hij van dien aard gezien had, door de volmaakt heid van de bewerktuiging en tevens den lagen prys der gas. Gazetverkooper gestraft. Zekere Bonte, die gazetten verkocht voor rekening van M. Alfred Vandekerkhove, boekhandelaar op de koornmarkt, te Ant werpen, is veroordeeld tot 3 maanden ge vang en 50 fr. boete voorwaardelijk, om dat hij het geld der gazetten achtergehou den en verteerd had Dat is eene strenge les voor de onheerlijke gazetverkoopers. De grenzen blijven gesloten. De delegatie van Antwerpsche vetweiders en veekweekers, die een gehoor bij M. den minister van landbouw hebben gehad, zijn met een weinig aanmoedigend antwoord weêr gekomen. M. de minister heeft verklaard dat bij hoegenaamd niet voornemens is de gren zen voor het vreemde vee te openen, zoo min de Fransche als de Hollandsche. Öe belanghebbenden blijven echter staande houden wat overigens door feiten bewezen is dat noch sluiting, noch karantijnstallen of welke maatregel ook, in staat zijn de ziekte te weeren. De strijd tusschen de twee partijen is dus nog verre van geëindigd. Om marmer te vermaken. Men verkrijgt een allerbeste mastik op de vol gende wijze. Io gesmolten lijm (half zoo veel lijm als water) mengelt men al- baster of gestampte witte marmer voor het wit marmer, oker voor het bruin of rood marmer, gestampt schalie voor het grijs. Met dien mastik stopt men de sple ten of vermaakt meu afgestuikte stukken. Hij wordt zoo hard als het marmer zelve en kan gepolijst worden. Het smeewerk der pomp van Quin- ten Massys te Antwerpen is nu op zijn nieuw voetstuk geplaatst. Het draagt in gothische letters de volgende opschriften Langs de voorzijde De liefde maeckte van den smit eenen schilder. Langs de achterzijde Deze putkenit werd gesmeet door Quinten Massys. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 boekbinder (leerjonge) smeders- bankwerkers, enz.stovenmakers we vers; een leerjonge voor de boekdrukkerij. Vragen werk Een jonge bediende kunnende de Vlaamsche en Fransche talen en heb bende ook schoon schrift1 bakkersgast; een beenhouwer, (leerjongen) 1 huis knecht, kan ook met de paarden rijden en heeft zeer goede getuigschriften 3 voer- mans. Nieuw maatschappelijk werk. Zondag 11., werd te Brussel bepaaldelijk gesticht het bestendig komiteit der jaar- Irjksche congressen der kleine burgerij, met hoof lzetel te Antwerpen. Vereerden j de vergadering met hunne tegenwoordig heid en namen een belangrijk deel aan de bespreking: MM. de oud-ministers Coore- man en Schollaert, Liey en Kocb, volks vertegenwoordigers, Pyfferoen, leeraar in de Staatshoogeschool van Gent, Lam- brechts, afgeveerdigde van het ministerie van Nijverheid en Arbeid, provinciale raadsheeren, werkers van maatschappe lijke instelliugen. enz. Verscheidene maatschappijen van gansch België hadden er bevoegde gevolmachtigen opzettelijk naartoe gezonden. Hadden zich doen verontscbuldigrn MM. De Bruyn, gewezen minister, d Meester, oudervoorzitter de Conserva tieve Vereeuiging van Antwerpen, enz. De standregelen der nieuwe instelling werden er na grondig onderzoek gestemd, en belangwekkende ontwerpen, ten bate der verbeteringen van het lot der mid delbare klassen in de samenleving, wer den vastgesteld. Tot voorzitter werd ver kozen M, Koch, de werkzame en sym pathieke volksvertegenwoordiger, welke reeds onophoudend zooveel voor de kleine burgerij gedaan heeft. Men duidde M. Schoonheid aan als schrijver, eu het middenbestuur werd samengesteld uit de leden van het bureel van het Congres in 1899 gehouden, tusschen welke afgeveer- digden van Antwerpen en der verschillige provinciën van het land. Wij wenschen dat dit nieuw maatschap pelijk werk mege gedijen onder de hooge bescherming der openbare machten, en wij doen een beroep opal de goede wil len ten einde onze medeburgers talrijk te zien bijtreden en, dusdoende, de loffe lijke pogingen der opvatters van 'teerste uur te steunen. X. Wetsvoorstel. Het volgende wets voorstel is, op het bureel der Kamer, ingediend door de heeren Tibbaut, Biart, Raemdonck, Van Cleemputte, Hoyois en De Bontridder, katholieke volksvertegen woordigers Art. 2 der wet van 25 Maart 1876, over de bevoegdheid der vrederechters, wijzi gen als volgt De vreder-ebters zijn bevoegd om iu laatsten aanleg te oordeelen over alle burgerlijke en handelsgedingen tot een bedrag van 100 frank en, in eersten b aanleg, over alle burgerlijke gedingen b tot hel bedrag van 300 frank, b Dit wetsvoorstel is van groot gewicht. Het zal, vooral aan de landbouwers, kleine ambachtslieden toelaten spoediger recht te bekomen met minder onkosten en dik wijls met voel minder reizen naar de arrondissementsboofplaats, die soms ver afgelegen is. Ook zal dit voorstel door hen allen met voldoening onthaald worden. Concert van 18 Februari 11. Zelden hebben wij in Aelst een zoo prachtig concert bijge woond als hetgene dat Zondag 11. is gegeven geweest door do Stedelijke Muziekschool op de Feestzaal van het Stadhuis. Uitmuntende keus der stuk ken en volmaaktheid van uitvoering span den samen om het Avondfeest op eene volkomene wijze te doen lukken. Op het programma prijkten de namen van Mozart, Schumann, Franck, Saint- Saëns dit zegt genoeg dat M. Van den Bogaerde, de ijverige Bestuurder aan het publiek het puik der kunst heeft wil len aanbieden. De wensch dien wij verleden jaar uit drukten van eens de symphonie in mi b van Mozart in haar geheel te hooren, is voldaan geworden en aan de uitvoering dezer symphonie valt er niets of weinig te bedillen, tenzij misschien in zekere deelen van het finale, alwaar een weinig meer samenhang kon gewenscht worden. Niet temin staat men verbaasd dat zulk een lang en moeilijk stuk op eenige herhalin gen is tot stand kunnen gebracht worden. Dit strekt tot eere van den orkest meester M Van den Bogaerde en van de uitvoerders die zich daardoor als goede muziekanten hebben doen kennen. De snaartuigen hebben met fijnheid het lieflijk stuk Rêve d'enfant van Schumann, gezongen. M. Loockx heeft op het klavier de Sonate iu fa majeur vau Beethoven laten hooren uitvoering die bewijst dat hij de ziel van den beroemden componist heeft doorgrond en verstaat iu de Valse van Faust, geordend door Liszt, heeft hij groote moeielijkheden van mecanism overwonnen. M. Baccaert is wel een der merkwaar- digste vioolcellisten die wij hier te Aelst reeds outmoet hebben leerling aan onze Muziekschool en aan het Couservatoiium van Brussel, heeft hij de beste vruchten genoten uit de leering zijner professors. De uitvoering van de phantasie O Cara Memoria door Frans Servais was die gene van eenen echten artist. M. Breynaertis nog zeer jong i3 jaren oud, heeft men ons gezegd welnu, dit ingezien, is hij verre gevorderd en wij voorspellen in hem een fluitist van talent. Slechts volmaakte artisten durven het stuk ondernemen door hem nogtans op eene deftige wijze uitgevoerd Fantaisie sur une mélodie de Chopin, b Jufvrouw J. Paquot is voor Aelst geene onbekende.Ty-lensde kermisfeesten heeft zij zich reeds laten hooren ter Feestzaal van het Stadhuis. Sedert heeft haar talent zich nog versterkt en uitgebreid en het is met eene prachtige en wel geleide stem en een diep gevoel dat zij het aria uit Samson et Dalila b heeft gezongen. Malgré moi van Pfeiffer en «Gil Bias» van Semet, dit laatste stuk vervangende hetgene op het programma was aangeduid, hebben insgelijks veel bijval genoten. Geestdriftige toejuichingen zijn de zange res te beurt gevallen en het is op het algemeen aandringen dat zij nog eeu ander stuk De Habanera uit Carmen heeft gezongen. Eene goede nota voor de jonge kooris- ten die met veel juistheid het zeer moeie- lijk stuk La Vierge k la Crèche BOERENBOND. Vergadering op Zondag 25 Februari aanst., om 9 uren 's voormi-ldjgs.ter herberg van J. De Smet.. paardenslachter, Hoveniersstraat. Dagorde: 1° Aanvaarding van nieuwe leden 2" Inschrijving voor veevoeder en landbouwvetten. Spoorwegramp van Vorst. Vrijspraak. Carlier, de stoker en Lewillou, de treinoverste werden vrijge sproken. Patuiiaux de machinist werd veroordeeld tot 300 fr. boete voorwaarde lijk en i/ioo der kosten. Na de uitspraak van het vonnis zegde M. de voorzitter Wellens tot den veroor deelden machinist. Paturiaux, de rechtbank is verplicht geweest u te veroordeelen, maar zij hoopt dat, ter oorzake der omstan-iigheden, in welke het ongeluk plaats had en ten aan zien van uw uitmuntend voorgaande, het bestuur de spons zal laten gaan over het geen er is voorgevallen en u in dienst zal houden. Bij deze woorden begon het publiek toe te juichen en Carlier, Lewillon eu Patu riaux, die in tranen uitbersten, werden door eene geestdriftige menigte naar bui ten vergezeld. brachten, waarvoor de weerdin hun 10 fr. per man gaf. Men hoopt nu spoedig heel de bende int handen te krijgen. 't Leuvensbier der brouwerij Druwé is het beste. In Meert 1897 verliet de 12jarige uit de Bodegemstraat. te Brussel, het huis zijner ouders en alle opzoekingen om den jongen terug te vinden bleven vruchteloos. Zondagnacht werden dei ouders gewekt door het kloppen aan hunne deur. M. B. opende het venster en zag zijnen zoon. Binnen gelaten vertelde; hij dat hij Brussel verlaten had met eene troep kermisvolk, waarmede hij Duitsch- land, Italië en Frankrijk doorreisde. Te Grenoble kreeg hij twist en verliet de troep om te voet naar Brussel terug te keeren. Volgens 't beweeren van de Réformt zouden er te Brussel en omtrek voortdu ren, onder het oog, en zelfs onder de be scherming der policie hanengevechten geleverd worden. Zelfs zouden sommige politieagenten zulke vechthanen in dei kost houden en hen voor de prijskampen dresseeren. Eene aardige maaier om aa< de wet te gehoorzamen. In de metaalwerkhuizen van M Bollinckx, te Cureghem, hebben al dj werklieden,ten getalle van 400 den arbeif gestaakt. De oorzaak is eene verandering in het reglement, dat sedert vele jarei aan de werklieden een deel in de winstel der onderneming toekende. Dit deel be li'-p voor zekere werklieden soms 200 fij per j aar. De verandering bestond bierij dat M. Bollinckx eene wekelijkscbe pre mie wilde toekennen geëvenredigd nai het verrichte werk. Terwijl het proces der spoorwe; ramp van Vorst, voor de rechtbank hm gende is, had zondag, dag op dag, ee, jaar na die vreeselijke gebeurtenis, bijt op dezelfde plaats een ongeluk kunne gebeuren, met even vreeselijke gevolge! De expresstrein van Calais-Brussel i door het verkeerd plaatsen van eene wi; seh-aald op eene locomotief gebotst. D reizigers hebben een vreeselijk6n scho gevoeld, doch kwamen er met den schri van af maar de rijtuigen waren zoo bi schadigd, dat de reizigers per tram na: Brussel moesten worden gebracht. Hj verkeer was gedurende verscheidene urf onderbroken. Drinkt 't alom't bekende Leuvensbi' der Brouwerij Druwé, Aalst. In de gemeente Vaalbeek-Sennelj bij Leuven, waren de dorpelingen, nat hoogmis in de herberg van M. Spleestei een kaartje aan 't spelen, toen zij een klaps eenen brandreuk gewaarwerden. De bovenverdieping van het huis stoij in brand, en aanstonds was heel het dos te been. Elk redde wat er te redden was mai toen het vee en de inhoud van het huis: veiligheid waren, miste men de twee kb deren, drie en zes jaar oud, die men bij ten meende. Men onderzocht de verbrande kamer» men vond hunne verkoolde lijkjes. I Ongetwijfeld zijn de twee kinder# zonder gezien te worden, naar boven gaan en hebben hoogst waarschijnlijk! spelend zelf den brand gesticht, die hj het leven kostte. Sedert lang werd meu in een fabrij te Kortrijk belaugrijke diefstallen gewa^ waarvau men ondanks alle waakzaamhi de plegers niet kon ontdekken. Men lijk stuk «La Vierge a la Lreche van d ff T, y T r Franct hebben gezonsen. De koor Les dubbelde de bewaking en betrapte.., r. o i 7f»lt nn hpr. nnffpnhlilr ris Bohémiens van Schumann, is met kracht en samenhang aangeheven goweest. Hopen wij dat dergelijke feesten meer- maab in den loop van het schooljaar door de Muziekschool zullen ingericht worden. Met de uitvoeringselementen die zij bezit, en de wilskracht van haren Bestuurder M. Vanden Bogaerde is zulks niet onmogelijk. Opbrengst der vorige lijsten Fr. 569,60 M. Joseph De Loose, Aalst, 5,00 Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Aalat. Diefstal. Zaterdag lest werden gestolen te nadeele des be stierders van den peerdjesmolen Palais Indien staande ter Groote Merkt, elf koperen knopen wegende 7 kilogr. en dienende tot versiering. Een der knechten ging op inlichtingen uit en weldra ont dekte hij dat het gestolene was verkocht geworden aan zekere Gustaaf Lamertyn, voddekoopman, wonende Lange Ridder straat. Lamertyn verklaarde dat hij den persoon niet kende die ze hem had ver kocht. Uit verdere opsporingen der Po litie is dan gebleken dat de dief niemand anders was dan zekere Augustieu Loeys, een gentenaar, mecanicien van den paard- jesmuleu. Procesverbaal is tegen Loeys Bandieten in Vlaanderen. Se dert eenigen tijd bestond te Dendermonde zeggen de dagbladen, onder den titel van Sigarettenplueg, eene bende straatloopors van 17 tot 24 jaar, die nooit werkten, maar altyd dronken en brasten. Verschei-i dene vreemde en reizigers hadden zichi herhaaldelijk bij depolietie beklaagd, dat' zij door die schlmen waren uitgepluueerd. Deze week, ter gelegenheid der loting ontstond twist tusschen de Sigaretten' ploeg en eene herbergierster; de politie kon twee der leden naar den amigo bren gen. Behendig ondervraagd, begonnen dezen te klappen. De kerels deden meest hunnen slag ais zy reizigers naar zeker hotel nachtwaker zelf, op het oogenblik dat! eene hoeveelheid geweven linnen, ee» partij vlas, enz., ter weerde van 5001 stool. Zonderlinge toestand.De influetf speelt somwijlen leelijke perten l{ volgende geval is er een sprekend betf van In de gemeente Kemmel, bij Yperen.j de stoeltjeszetter zaterdag aan de influai overleden. Nu, hoe wilt gij dat de man bi graven wordt, terwijl de eerw. heer pfl toor, de grafmaker en de klokluider of aan de influenza lijdende, te bed ligge: Men heeft deze benarden toestai meenen te keer te gaan met de hulp» andere gemeenten in te roepen, doch t» schijnt dat het aldaar niet beter is geste met de influenza. Men ziet het, deze toestand is niet hsl- rooskleurig voor de godsdienstige pleci tigheden te Kemmel. Schrikkelijke slachting Over ee: ge dagen had te Guatemala, ter gelegè heid van het sluiten der exaams, een k| derfeest plaats. Men had tot dit eioj een monument opgetimmerd waarbol een zinken afdak geplaatst was. Onw deze soort van troonhemel stond een mi sje in Minerva gekleed en omringd dor eene talrijke groep kinderen. Anda kinderen stonden rond het monument»- zongen eene gelegenheidskantate. Opea ging een der zinken plaaten van het afdJ los, wierp het meisje om en kwetste W scheidene kinderen. De verschrikte (j ders kwamen de arme kleine ter hulpf eene groote verwarring ontstond. M. Estrada Cabrera, president der t publiek Guatemala, die de oorzaak vaat verwarring niet kende, dacht dat er et aanslag op zijn persoon in 't spel was. 1 zijn bevel schoten de soldaten, die zij? eerewacht uitmaakten, op de menigte h kinderen. Drie honderd werden door» kogels doodelijk getroffen en het fe? eindigde te midden van het geschreei der arme slachtoffers en de veronwes digde kreten der menigte. Op bevel t» van het gouvernement mocht geen enti dagblad over deze ijselijke moorderij sp? ken en de telegrammen werden nauwkfc rig nagezien. Zoo kwam het dat men er: gelukt is de zaak eenige dagen lang stilt houden.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2