Een brief uit Congo. LANDBOUW. VOLKSKAMER. WAAROM Een en ander DE DENDERBODE Allerhande Nieuws. Mgr Roelens, hoeft aan zijne Thielsche j vrienden eenen brief van dank en aan moediging geschreven voor het vormen van een comiteit, ter ondersteuning van de missionnarissen in Congo. Ziehier een uittreksel van den brief, die door de Gazette van Thielt wordt meêgedeeld Boudewijnstad is een dier oasissen. Zij wierd begonnen in mei 1893. Hout, boomen, struikeewas, distels en doorns, die alsdan de Eiroengoevlakte overdek ten, zijn heden verdwenen, en hectaren beplante landerijen omringen onze chris- tene stad. Bij de 2000 zwarten wonen hier, geschaard rond de huizen der Mis sionnarissen on Witte Zusters. Zij leven er gerust en gelukkig, onder het geleide hunner Bicana's (meesters). 's Morgens bij het zonopstaan, wordt het klein klokske geluid, dat in afwach ting van in den kloktoren te mogen han gen, op twee staken buiten hangt en de christenen ter kerke roept. Aanstouds komen van alle kanten mannen, vrouwen en kinderen naar de kapel om er de hei lige mis te hooren. Gedurende die mis, bidden zij samen den Rozenkrans voor hunne weldoeueis. Na de mis, wordt het kloksko nog eens geluid, en al de overigen komen naar de kapel hun morgendgebed bidden. Na het gebed, trekt iedereen naar de plaats waar hij verwacht wordt, om in den heiligen godsdienst onderwezen te wor den. Allen, zelfs de christenen, komen ten minste eens in de week naar den cate chismus luisteren. De catechumenen of geloofsleerliugen worden drie, vier of vijfmaal in de week onderwezen. Na de ouderrichtingen blaast men de trompet, Dat is het teeken van 't werk de metsers klimmen op hunne stellingen de steenbakkers gaan aan 't werk om de aarde te kneden en de steenen te vormen. Wolken rook stijgen uit de vier steen ovens en twee kalkovens. De zagen kner sen en kryschen op het hard hout der streke, terwijl de smisbamer met her haald gebom op de aanbeelden vallen om het ijzer te drijven. Men zou denken dat men hier in eene van die groote werk huizen in België zit, waar men ijzer, hout en steen bereid en bewerkt. Terzelfder tyd gaan de kinderen op school. Vier zwarte schoolmeesters en een missionuaris geven er les aan boven de 200 kinderen, die er leeren lezen, schrijven en cijferen, gelijk in onze vlaam- sche gemeentescholen. Bij de zusterkens, die ginder langs den anderen kant der stad wonen, worden de meisjes en jonge dochters onderwezen, en leeren er werken aan die hun later kunnen nuttig zijn. Te 11 ure luidt de Boeksa of rusttijd, die duurt tot 2 uren namiddag. In dien tusschentijd leeren de kinderen zingen, om de kerkelijke diensten op Zon- en Feestdagen op te luisteren. Te 2 uren hernemen werk en school, tot 5 1lt ure. Te 6 uren, algemeen avond gebed in de kapel en daarna gaat men het potje koken voor het avondmaal, dat bij de zwarten de groote maaltijd is. Na het avondmaal wordt er gezongen, getrommeld en gedanst, bijzonder als 't klare maan is, tot dat het klokske te 9 uren 's avonds den rusttijd luidt. Dan blijft alles in rust tot 's anderdaags. en groenen voordeel te trekken bij de g aanst. wetgevende kiezingen, doch wij voorzeggen het hun zij zullen eenen gansch 1 tegenovergesteldon uitslag bekomen want alle eerlijke Vlaamsche borsten verachten alle denonciatie, 't is gelijk van waar ze uitgaan mag 1 Volgens het Journal de Bruxelles loopt het gerucht dat de Volkskamer de machtiging tot vervolging niet verleeneu zal. Er is immers prescriptie. Nog een woord Wijlen de beeren Van Wambeke, Burgemeester en J. Verbrug- ghen, Notaris werden over dertig jaren, uit politieke wraak en op denonciatie van zekere liberale heeren, voor de Assisen gedaagd als beschuldigd van stemomkoo- perij. Zij werden vrijgesproken en triom fantelijk ingehaald zij wonnen den eer bied en de liefde des volks terwijl de aan klagers de algemeene verachting inoogs- ten. Vreemde vogels wilden hier dan ook heerschen. Wij zouden namen, daden en feiten kunnen neêrschrijven tot staving doch wij onthouden er ons van uit eerbied voor de rust des grafs..., Op de zaak komen wij terug Melk in vasten en poedervorm, eene voor de Zuivelfabrieken ge wichtige uitvinding. A. M. Held, ingenieur, Kopenhagen Gothersgode 163, kondiht onder bovenstaauden titel de vol gende mededeelingen af, die onze lezers zeker met belangstelling zullen vernemen. Het is een bekend feit, dat de Denen, wat zuivelbereiding en al wat daarbij behoort betreft, in zekeren zin autoritei ten zijn, zoodat m6n zich niet behoeft te verwonderen, als men weer eens uit Dene marken meedeeliugen ontvangt van eene aandacht trekkende uitvinding op dit ge bied. Het is namelijk de Deensche apo theker, Ole Buil Wimmer gelukt, eene nieuwe methode te vinden tot het conser- veeren van melk, dat in bet gebruik een verbazend resultaat en in de metbode van den melkverkoop eene omwenteling zal brengen. De uitvinding van M. Wimmer heeft tot doel, de melk zoodanig te behandelen, dat alle in de melk aanwezige voedende bestanddeelen in den vorm van poeder of in eene vaste masse gebruikt worden. Door 910 deelen water bij één deel van dit product te voegen, wordt weer door gewoon omroeren melk verkregen, die even voedzaam en goed van smaak is, als op den dag toen zij uit de koei gemol ken werd. De methode is eenvoudig en goedkoop en heeft plaats zonder bijvoegen van een andere stof. Iedere smetstof (b. v. van typhus, tuberculos, enz.) die door melk op menschen kan worden overgebracht, wordt door dit proces gedood, en de S groote besparing aan transportkosten zal alleen een belangrijk voordeel aan- Rechterlijke vervolgingen. In zitting van gister dijnsdag werd er lezing gehouden van eenen brief des heeren Procureur-generaal te Gent aan de Volks kamer do noodige machtiging vragende om rechterlijke vervolgingen te mogen inspannen tegen den heer Baron Leo Bethune, Volksvertegenwoordiger van ons Arrondissement. Uit den brief des heeren Procureur- generaal blijkt dat de beer Betbune als ook de heer Prosper Keppens, be diende van ons Stadssecretariaat beschul digd zijn van overtreding des art. 210 2 van het kieswetboek, enz... om het kort temaken, in een woord, van vervalscting der kiezerslijsten. De vraag van vervolging is naar de Sectiën verzonden welke morgen donder dag zullen vergaderen. De heer Betbune heeft den wenscb uitgedrukt dat de Volkskamer de machti ging tot vervolging zou toestaan. Die vervolgingen worden ingespannen op denonciatie, volgens de eenen, van den Secretaris der liberale associatie en, volgens de anderen, van baren Voorzitter. Wie die secretaris is, weten wij Diet sul lig, doch de voorzitter is heden AmourJce Galle, advocaat en candidaat van den fit ma Anker en Zonne, Leêrlce en Topke CDle voor de eerste liberale candidatuur in de aanst. wetgevende kiezingen. Bij de aanklagers of denonciateurs ge lijk ze in 't Franscb zeggen zouden ook de afgestrafte priester Daens en Pie Daens moeten gerekend worden. Wat er dan ook van zij, de stukken van 't proces zullen ze doen kennen. In alle geval de rol van aanklager is hatelijk en moet verachting op den hals halen van al wie er zich aan vergrijpt. Men kent den onverbiddelyken haat die de Aalstersche groene en blauwe aan klagers tegen de catbolieken in 't hart dragen zij willen zich wreken over de opvolgende ncêrlagen die zij in de kiezin gen hebben geleden en dat dan nog wan neer zij van de zegepraal verzekerd waren, zoo 2ij dachten... Uit de hedeu- daagsche vervolgingen hopen de blauwen De uitvinding is van onschatbare waarde voor soldaten (te water en te land) in oorlog, voor landverhuizers, en voor het gebruik op schepen vooral. De in het algemeen minder goed gecondenseerde melk moet door het nieuwe product ge heel en voor altijd verdrongen worden. Uit het melkpoeder of uit de vaste melkmassa kan men, wanneer deze opge lost wordeD, de beste boter en de beste room bereiden. Het product kan jaren lang bewaard worden, zonder dat bet iets van zijne goede eigenschappen verliest Door ontleding van het scheikundig iaboratorium vaD het Deensche minis terie van landbouw is vastgesteld, dat het product elke in de kocimelk voorkomende bestanddeelen bevat, natuurlijk met uit zondering van het grootste deel van het water, en dat bet noch conserveerings- middelen, noch andere vreemde bijmeng sels bevat. De uitvinding heeft groot opzien ver wekt ook staan reeds verschillende vak mannen met den uitvinder in betrekking, met het doel, het patent aan te koopen, onder anderen Van den Berg; margarine- fabriek, Holland, en het Eugelsche mini sterie van oorlog. N. W. v Z.. Waarom al die moorden Waarom de spin in uw stal te vernieti gen, waar zij opruiming houdt onder de vliegen, die u en uw vee zooveel last aan doen Waarom de beikrekel in uw tuin te vertredeD, waar hij oorlog voert tegen rupsen, slakken en meikevers Waarom den mol te vervolgen en te dooden, die uw tuin bevrijdt van enger lingen, larven en ander lichtschuw ge spuis Waarom den koekoek te verjagen, wiens liefste voedsel de langharige en venijnige rups is, die men zonder gevaar Diet kan aanraken Waarom de nesten uit te halen van grasmusschen en pimpelmeezen, die ge stadig jacht maken op wespen en duizend- pooten Waarom de musschen den oorlog aan te doen, die voor het enkele koren, dat zij u kosten, uw akkers zuiveren van de insecten, welke uw graan verwoesten Waarom uw kruit te verschieten naar spreeuwen, die zich liefst met insecten- eieren voeden en zelfs uw runderen van ongedierte zuiveren?De koe en het schaap zijn hieriu verstandiger dan de menschen; zij laten de spreeuwen ongehinderd plaats nemen op hun rug. Waarom strikken te spannen voor de mees, die jaarlijks driemaal broedt en ▼oor de opfeweeking tan elk broedsel 120,000 wormen en insecten gebruikt I Waarom den zonnekever te dooden, zich met boonluizen voedt Waarom de pad om het leven te bren gen, die uw tuin van slakken en mieren zuivert Waarom strikken te spannen voor tal van vogels, die u van stekende muggen bevrijden Waarom de vleermuis te vervolgen, die vlinders en kevers verdelgt, gelyk de zwaluw vliegen en muggen 1 Waarom de nachtuilen en steenuilen uit te rofiëu, die uw duiven, kuikens on gedeerd laten, maar als muizen vangers elk afzonderlijk het werk verrichten van eeD dozijn katten Waarom al die moorden Omdat zoo velen te weinig bekend zijn met de huishouding der natuur, te onver schillig om op te merken, wat hun eigen belaug vordert, en te zelfzuchtig om me delijden te kunnen gevoelen voor dieren. (Boeren- Courant Bravo M. Ancion, de onlange ge kozen volksvertegenwoordiger van Borg worm, werd door zijn tegenstrever, den socialist Leo Meysmans, erg beleedigd door een artikel, den 22 Februari in Le Peuple verschenen. Om op klinkende wijze te antwoorden, heeft M. Ancion, den woesten socialist voor de rechtbank Zoo moesten alle katholieken handelen in plaats van den goedzak uit te hangen. Plüthrof'kpr^ van ridlDlüUheiiï. Leeuwke Planc- quaert scheldt de heeren Renkin en Car ton de Wiart uit voor twee platbroekers die zich aan hunnen kamerzetel hechten lijk een duivel aan zijn vel. Van democraten en volk, schrijft 't Leeuwke, daar spreken zij niet meer van geen bespreking of vergadering n heeft er plaats in den behoudsgezinden a kring of die mannen zijn er bij zij wonen tegenwoordig in den behouds- n gezinden kring. 't Is genoeg geweten dat Renkin en a Carton nu enkel naar den behoudsge- a ziuden kring komen om hunne plaats te a behouden 't is geweten dat het a plaatskensjagers zijn, die volgens de a noodwendigheden eener candidatuur a democraat anti-socialist, onafhanke- s lijk, behoudsgezind, catholiek, liberaal a of ultramoiitaan zouden worden. 't Is a ook niet vergeten dat het dank is aan a de duizenden franken onderstand, die a zij om te Brussel gekozen te worden, a aan de democraten beloofd hadden en hun toe te laten, door hunne propa- b ganda in West-Vlaandereu te maken, n daar te agiteeren en zoo de behouders a van Brussel, den schrik op het lijf te a jagen en ze te verplichten Carton en a Renkin op hunne lijst te nemen, a Nu er ruzie is in de groene kapel, komt alles aan 't licht.... Nemen wij aan dat do heeren Renkin en Carton plaatsekensjagers zijn maar zijn de afgestrafte priester Daens, De Backer, Pie Daens, du Cattilon, Lebon van Antwerpen en meer andere groene flierefluiters het ook niet Welk ernstig mensch zal men kunnen doen aannemen dat de groene chefs al leenlijk zijn opgetreden voor de lotsver betering der werkersstanden Die strijd voor lotsverbetering is maar schijn, en in wezelijkheid beoogt men een vet plaatse ken.... Allen plaatsekensjagers zonder eenige betwisting 1 En wat Pie Daens betreft, dat men eens vrage aan de werklieden van 't groen tabakfabriek wat zonderlinge voorstaan der en verdediger der belangen van de werklieden hij is 1.... De groene kliek voert in haar schild niets dan heersch- en baatzucht. De groene chefs mogen vergeleken worden aaD hongerige grollende honden men werpe ze een vette brok toe en 't zal stilte zijn in de rangen. Maar wij, catboiieken, zullen ze laten grollen na dat ze ons 6 jaren lang met de blauwe en roode helhonden hebben ach terna gebast, kunnen maar voortbassen 1 O die lammekensHet gebeurde over eenige dagen iu Biussel. Opstraal staat een orgeldraaier. Eenige half be dronken lotelingen komen voorbij en de man speelt de Brabangonne. Dit stond die kerels niet aan en zij rosten den armen orgeldraaier af. Voor hen moest het Marseillaise en Carmag- note zijn. Niet waar dat de socialisten verdraag zaam zijn en alle opinies eerbiedigen Zulke feiten mogen wij niet vergeten. Hier vloekt men niet. Een ont vanger der belastingen uit de Vlaanderen had in zyn kantoor een opschrift gehan gen met de woorden Hier vloekt men niet. Een liberaal uit de streek schreef dade lijk die ongehoorde zaak aan de liberale gazetten van Brussel over. Of die kerels met dien ontvanger den zot gedreven hebben. Het scheelde maar weinig of zij vroe gen dat hij zou gehangeo worden: de dood alleen kan zoo eene misdaad boeten. Wat ons betreft wij weuscben dien ont vanger proficiat. Hij handelt als een overtuigd en deftig mau. Kas der vakvereenigingen. M. de volksvertegenwoordiger Theodor, die voornemens is op dit punt een wetsont werp neêr te leggen, heeft eene studiereis door Duitschland gedaan om do instel ling, welke men daar noemtMiddenkas der Vereenigingen, in al hare bijzonder heden te leeren kennen. ..HV zou met dit wetsontwerp voorname lijk de belangen der kleinhandelaars en de landbouwers voor oogen hebben. Kiezingen voor de handelsrecht banken. Het middeucomiteit der Union Syndicale van Brussel, beeft zich eenparig verzet tegen de bepaling in het nieuwe wetsontwerp, rakende de kiezin gen voor de handelsrechtbanken. Het wil de verplichtende kieziDgen Diet zien invoeren. Er dient bij gezegd te worden, dat het die Union Syndicale was, die zich voor Brussel met die kiezing schier alleen bezig hield. Zij was het die de rechters aanduidde voor de handelsrechtbank van Brussel. Groote krijgsbewegingen. De krijgsbewegiogen, afgeschaft onder M Vandeopeereboom, zullen ditjaar herin gericht worden. Dit jaar zullen de 2e en 3* legerdivi sies tegen elkander opkomen. Eene der divisies wordt verzameld te Beverloo, de andere te Arlon, en de ont moeting zou geschieden in het noorden van de provincie Namen, of het oosten van Brabant. Bij elke divisie zullen de voldoende ruiterij en artillerie, een bataljon kara- biniers en 125 wielrijders gevoegd worden. De tweede divisie zal staan onder bevel van generaal Rahier, de derde onder ge neraal Daelman. Spreekwoorden voor de land bouwers. Bemindt gij uwe kinderen? Bewerkt dan met zorg uwe landen. De goede huishoudster is een schat. Eene greep stroo geeft twee grepen mest, die eene greep graan geeft. Die zijnen grond uitput, put zijne beurs uit. Wilt gij graan Maak weiden. Die geen hooi buiten heef, heef geen hooi genoeg. Zaai niet wat ge niet kunt bemesten; maak weideD, kweek vee tot gij uwe gra nen kunt bemesten. Bebouw van alles omdat alles nooit te gelijk mislukt. Die voor zijn vee zorgt, zorgt veor zijne beurs. Mest uw vee vet alvoren het te verkoo- pen; het vet verbergt de gebreken. Er zijn geen goede oogsten voor de gul zigaards, droukaars eu luiaards. De grenzen open. Goed nieuws voor de veekweekers en vetwei ders. De verslagen der iuspecteurs- veeartsen stellen sedert eenigen tyd vast dat het mager vee zeldzaam is op de Bel gische markten, dat het zeer duur is en, wat de kwaliteit aangaat, veel te wen- schen laat. Van den anderen kant hebben de eige naars van weilanden en de vetweiders herhaalde malen aangedrongen op de middelen, om de weiden opnieuw te be volken. De gegrondheid dezer klachten in ziende, en ten einde de Belgische markten opnieuw te bevoorraden, heeft de minis ter besloten, de grenzen te openen voor het Fransch en bet Hollandscb vee. De maatregel zal binnen kort worden toegepast. Dit is de tweede slag dien wij, in eenige maanden, thuis halen. Handelsblad. De landbouwersbond van Oost- Vlaanderen is vrijdag morgend te Gent vergaderd geweest en heeft zijne kandi daten aangeduid voor de wetgevende kie ziDgen. MM. Van Cleemputte eu Maen- haut werden by toejuiching als werke lijke kandidaten en M. Martens, notaris te Olsene, als plaatsvervangende kandi daat uitgeroepen. Gewapende vrede. Het budjet ▼an het Iraoscb krijgswezen bedraagt dit jaar 1,20,000,000 fr. Er zijn daaromtrent schoone dingen aan het licht gekomen. Het brood, bij aanbesteding geleverd, deugt niet en kost tweemaal zooveel als het gewone brood. Voor hetzelfde voor werp wordt in het eene korps 100, in het andere 600 fr. gerekend. Van 1892 tot 1898 werd 20 millioen verleend aan regimenten die met hun budjet niet toekwamen. Terecht noemt Pettetan dat eene aanmoediging tot slecht TEN BUREELE VAN schoone keus vau Kerkboeken, Paternosters en Geschenken voor eerste communie. Allerschoonste eerste communie beel dekens, gedrukt, te beginnen van 4 frs. ITït WpIIp wordt gemeld het IJlt WWCUC godvruchtig overlij- j den in den gezegenden ouderdom van 89 jaren van den heer Jan-Frans De Cuyper,Oud-Gemeentesecretaris aldaar, vereerd met het Burgerlijk Eerekruis van 1' klas. H. R. I. V. Gelijk men ziet is alles niet rooskleurig in de eeoe en onverdeelbare republiek met bare 104 Panama-wijnpottrekkers. Er is nog «eene reden om >ie kroon onzer dynastie tegen de roode muts der repu bliek te ruilen. Dorp verkocht. In de Pruisische provincie Hanover, is een geheel dorp voor afbraak verkocht. De bodem van dat dorp, Hessel geheeten, bevat namelijk eene uitgebreide laag kleiaarde, en daar om heeft een genootschap van Hamburg bet geheele terrein gekocht, om onge stoord te kunnen delven. Het plan be staat, er eene groote poicelemfabiiek op te richten. Vraagt 't Leuvensbier dor Brouwery Druwé, Aalst. Schouwburg van Aalst. Zondag aanstaande11 MaartLUISTERRIJKE VERTOONING door de Rederijkkamer Db Cathabinisteit met medewer king van Mevrouw Van de Wiole en Me- juffer T. Coppieters. Spelwijzer 1" Moederhart, drama in 4 bedrijven door Nestor De Tière 2° Een onweêr, blijspel in een bedrijf door Hui- brecht Melis. Verder stukken voor orkest. Prijzen der plaatsen Beneden Voor- behoudene, fr. 2,00 1* Rang, fr. 1,50 Boven 1* Rang, fr. 1,002* Rang, fr. 0,50. Gordijn om 5 !/s uren. Kaarten te ver krijgen bij de werkende Leden en ten Lokale bij M. H. De SaedeleerLange Nieuwstraat. AALST. Verongelukt. In den nacht van maandag tot dijnsdag rond half een werden de geburen der groote St-Jorisstraat gewekt, door het rollen van een wagen en later door de vergeefsche pogingen die werden aangewend om voor uit te geraken. Men bestatigde dat een peerd gespannen aan een verhuiswagen de straat was ingereden langs de Keizer lijke Plaats en onder 't deel van het huis van M. De Winter dat over de straat is ge bouwd niet door kon. Maar men bemerkte geen voerman en een onheil was dus to vreezen. En inderdaad later vernam men dat de voerman, onderwege te Massemen, slapende van zijne bok was gevallen en verongelukt. Om 6 en half uren 's mor gens stond peerd en wagen nog op de zelfde plaats. Later werd de wagen uit gevoerd en ter beschikking gesteld van den eigenaar. Maar hoe is dat peerd hot langs daar gaan zoeken Het moet dej Boterstraat zijn ingereden.... Wellicht handelde het beest zeer wijselijk, want ware het des nachls zonder geleider bly-: ven voortsukkelen groote malheuren zou-! den bijna ongetwijfeld te vreezen zijc geweest Drinkt 't alom't bekende Leuvensbier der Brouwery Druwé, Aalst. Te Berlaere, bij Derulermond6,f woonden twee jonge lieden die, ofschoon nog maar eenige maanden getrouwd, da-, gelijks twistteu. Om hieraan eeu einde te stellen, had-; den zij besloten elkaar te verlaten. De vrouw was vrijdag gekomen om hare kleeren te halen, toen eensklaps de man, vol razernij op haar toesprong, en, haar den hals doorsneed de vrouw bleef op den slag dood. De moordenaar heeft zich vervolgeni op dezelfde wijze om het leven gebracht Een inwoner van Elsene, V. ge naamd, was voor eene overtreding tol 26 fr. boete of a«ht dagen gevangenis ver oordeeld. Daar hij de boete niet betaald had, werd hij gelast, zich in de gevangenis der Mimemen aan te bieden, om de subdiaire straf te ondergaan. Zekere D., welke dit vernomen had, verzon een middel om uit dien toestand voordeel te trekken en begaf zich naar vrouw V., zeggende dat haar man hem gezonden had, om de 26 fr. in ontvangst te nemen en zoo hem de vryheid te kun nen teruggeven. De vrouw zegde, het geld niet te heb ben. Daarop greep de vreemdeling haar bjj de keel, wierp haar op den grond en be dreigde haar met den dood, indien zy he! geld niet gaf. Om zich aan de mishandelingen van den bandiet te onttrekken, beloofde vrou*| V. nu het geld ia de buurt te zullen gaat leenen. D. liet haar los eu de vrout snelde de deur uit om een oogenblik na dien terug te komen met twee policie- agenten die den aanrander meênamen. 't Leuvensbier der brouwerij Druwé s het beste. De Béforme maakt melding van eet drama dat zondag in de FonsDylaan te Brussel gebeurd is. Louis B., metaalbewerker, woonachtig! te Mechelen, kwam met een meisje, mei welk hij vroeger had samen gewoond, it een hotel, waar zij door den patroon ge kend waren. Zij vroegen eene kamer. Na deze in oogenscnouw te hebben ge nomen, kwamen zij naar beneden, mid dagmaalden en speelde vroolijk met de kaart tot laat in den avond, wanneer zy zich samen ter rust begaven. 's Anderdaags 's morgens rond 8 uren, hoorde de hotelhoudster een groot ge rucht, dat uit de kamer van het koppel scheen te komen. Zij snelde den trap op, en zag het meisje in nachtgewaad, me! bebloede handen, naar beneden vluchten, roepende hij wil my vermoorden 1 De andere logeergasteu kwamen nil; toegesneld, vingen het meisje op, cm haarj de kamer weêr binnen te brengen, en 'i

De Denderbode | 1900 | | pagina 2