Zondag 25 Maart 1900. 5 centiemen per nummer. 549t0 Jaar 3454 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Geus en geuzerij. Roode beeldstormers. LANDBOUW. Werkmanspensioenen. DE GIFTMENGSTER. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post, ont- vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Lands Cuique »uum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 24 Maart 1900. De groote partij, zoo heeten «le geuzen, de liberale partij nog, ligt aan de voeten der roode Marianne. Zij bidt en smeekt zoo ootmoedig toch medelijden te hebben met haar, die tot nadeel van het Land hier zoolang is meester geweest en niets heeft teweeg gebracht dan krot in de kas en een bloedige schooloorlog. Ziet eens de eroote partij heeft de socios noodig Eu voor den baat zijn zij nu zoo ootmoedig, zoo beleefd, zoo vleiend. Want de geuzen minachten den werk man, hebben nooit iets voor hem gedaan en altijd hebben zij zyne belangen ver waarloosd. Zeg eeDS wat deden zij, de geuzen voor den werkman Zeg eens wat deden zij voor den landbouw Van 1879 tot 1884 waren wij in volle landbouwcrisis. Eu wat hebben de zoo gezegde liberalen gedaan om onze buiten bevolking tegen ellende en gebrek te vrijwaren Welke wetten hebben zij gestemd Welke inrichtingen tot stand gebraebt Wat deden zij om het lot van den land bouwer te verzachten, om zijnen benarden toestand te verzekeren Niets l Niets II Niets Niets hebben zij gedaau I Eu nochtans zy waren meester; zy hadden de meerder heid iu de Kamer, in den Senaat; zij kon den maar zy wilden niet. Laat de boeren lyden, dachten zij, het zijn maar ploegen die in Godgelooven; hel zijn maar barbaren Die taal voerden de leiders der geuzen, eenen Graux, eenen Vanderkinderen, rampzaliger memorie Neen, verbeternis brachten zy hen niet I Maar toch, landbouwers waart gij niet vergeten De genzery bracht u knechtschap en dwang en schooloorlog I En toen gy opsprongt om uw recht te doen eerbiedigen, uwe vrijheid, uwe duurbare vryheid. dan kreegt ge lood en het bloed vloeide, lijk te Heule I Verbetemis, neen, dat wilde de geu zery niet, maar zy bracht u bloed en twist en baat eu tweedracht I Zij bad gezworen uw kind u te ontste len, het op te voeden Daar hare iuborst, volgens hai e gedachten van goddeloosheid. Dat alleen bracht u die rampzalige paity 1 Eu weer, kiezers, durft zy in ons Arrondissement opkomen, het hoofd op steken en uwe genegenheid afbedelen En wat biedt zij u aan P Schooloorlog! De onzydige, verwereldlijkte school is het middel om den godsdienstzin van het volk te ondermijnen. De godde loosheid verspreiden, de ondeugd doen bloeien, dat is haar hoofddoel. Dat alleen beoogt zij. En daarvoor zijn alle middelen goed. Gij, kiezer, zult gij zoo dwaas zijn u te laten vervoeren door tien haat tegen eeuen Godsdienst door de grootste verstanden tier werel l aankleef en verdedigd Zult gij voor mauoeu kiezen behooreude tot eene partij welke nooit iets voor liet volk deed en nu nog geen ander vaandel heeft dan knechtschap, dwang en hatelijke slavernij Zult gij voor mannen kiezen enkel en alleen omdat zij geus zijn, vijaudig aan Kerk en Godsdienst Neen, vergeet uwe stoffelijke belangen uiet, alleen behartigd door tie katholie ken verliest uit het oog ook uwe geeste lijke belangen niet. maar dat iedereen, met den geest eener kiistelijke, breede verdraagzaambei I bezield, zich vrij kuune bewegen en gelukkig loveu..,. Dat is het vaandel der katholieken Oorlog en twist is de banier der geuzen Gij moet kiezeD, lezers, waar zult gij u onder scharen 7AA l\T¥I?nr Generaal Cou- AiUU 1111 til sebantj Minister van Oorlog ondervraagd door M. Del- vaux, over de vermindering van den diensttijd, zou, naar men beweert geant woord hebben De regeering kan slechts eene ver- n minderiug van diensttijd toe,staan op voorwaarde dat het getal manschup- pen jaarlijks te leveren vermeerderd worde. - Neen, neen, zoo niet geboerd, dat ware met de linkerhand terugnemen wat men met de rechterband beeft gegeven. liet valt licht te begrijpen dat de mili taire slokop die nooit verzadigd schijnt te zijn, het zoo zou willen, maar zie, wij, kiezers, zijn van een ander gedachtwij zijn voor vermindering van den bloedim- post, ons ideaal is het vrijwilligersleger, het niemand gedwongen soldaat, en in afwachting vergoeding aan al wie, als militiaan, het vaderland dieat. Wij zouden hierover wel eens de ziens wijze willen kennen van MM. Amourhe Galle, Rens, Verbrugghen en Bernaege, de liberale candidaten. Wij wedden dat ze zullen zwijgen over dat punt en 't kiezerskorps weêr eens zullen willen foppen. Maar hola kadéééé I De liberalen, buiten eenige kleine uit zonderingen, zyu militaristen van 't boofl tot de voeten, 't zit in 't bloed.... Wij verwachten uw programma heeren liberale candidaten 1 Klein crediet. M. Theodor heeft het initiatief genomen voor een wetsont werp, strekkende tot het inrichten vau een credietiuslelling ouder den naam van - Algemeene kas voor het beroeps- crediet. De titel zegt genoeg dat hier hoofdzake lijk kwestie is, de beroepsvereenigingen ter hulp te komen. Wij hebben reeds gesp o- ken over de beeldstormerij die de socialisten hebben g - pleegd in de omstreken van Brussel. Le Peuple, het orgaan der Brusselsche socialisten moet bekennen dat het verhaal echt is. De socialisten hebben haarjes naa>' hun vaurjes - hunne voorvaderen der 16® eeuw, de geuzen, waren ook beeld stormers die kei ken en kloosters plun derden en in bran I staken, die °p|®? ters en Kloosterlingen vermoorden gelijk te Gt-rcum en elders. Onze hedendaagsche socialisten drijven het nog zoo verre doch geraakten zij meester, ze zouden met nog meer woede, met nog meer wreedheid te werk gaan. Wy laten hier 't verhaal doty pen oog getuige volgen - Brusseleche socialisten stapten zondag te Herffelingen va den tram, beladen met goddelooze gazetten, die zij aanstonds begonnen uit te deelen aan al wie zij ontmoetten. Een groot getal personen, die de gazetten aannam-n, scheurden ze aan stukken en trapten ze onder de voeten, toen zij bemerkten dat het De Ploeg was, bet oedriegelijk voddenbladj-, dat de r'ooden thans te Brussel uitgeven, om eenige lichtgeloovige pachters met leu gens en valsche b loften te foppen. De roode dagbladleurd -is waren daar misnoegd om en besloten zich te ver- deelen, en drie hunner trokken naar Heykruis. Zij kwamen daar aan, tijdens de laatste mis, wierpen hunne laster- en leugengazetj s langs de siaten en vielen als bezetenen het kruisbeeld aan, dat daar op het landgoed van Peirus Plaisant ge plant staat. Zij sloegen de armen en bee- nen van het Christusbeeld af en droegen het hoofd en de andere deelen mede. Van daar begaven de heiligschenders zich naar de kapel van hel H. Kruis nabij de kerk, en na deze erg beschadigd te hebben, trokken zij terug naar Herffe- liDgen, met helscho vreugde zeggend 't Is nu al het vierde Christusbeeld, dat wij vernield hebben I Het moet gemakkelijk zijn, die beeld stormers terug te vinden, aangezien vele personen hen gezien hebben en 't is te hopen dat zij streng zullen gestraft wor den wat echter nog meer te wenschen is, 't is dat deze wandaad aan vele ouge- lukkigende oogen zal op nen en hen den slechten weg zal doen verlaten dien zij ingeslagen hebben. Ge ziet, 't zijn eStijap lieden En die zouden aan 't hoofd des lands willen komen, 't Kan niet zijn, neen 1 De teelteischen van den Aardappel. Alhoewel de aardappel ree-Is van over lang geteeld wordt, gebeurt dit niet op reder matige wijze, getuige daarvan de kleine, opbrengst, die deze knolvrucht geeft. In België, immers, levert bij gewoon lijk niet meer dau 15,000 kg. per hectaar op, en nochtans zou by, goed geteeld zooals het talrijke proefuemingen be wij- yen eene dubbele, ja diiedubbele op brengst kunnen leveren. Docb deze uit slag wordt dan slechts verkregen wanneer men aan de teelteischen van den aard appel voldoet en voornamelijk aan de olgende a) Een gezonde grond met dikke bouw laag, goed gebroken voor den winter, tot op eene diepe van 0,35 m d 0,40 m. en rijkelijk voorzien van licht opslorpbare vruchtbaarmakende stoffeu. Over het algemeen kan men als voldoende bemes ting beschouwen 20,000 kg. stalmest voor den winter on-Jergeploegd, 600 kg. Toomas slakken en 200 kg. sodauitraat, gebruikt hij het uitkomen en voor het eggen of 800 tot 1000 kg. Thomasslakkeu eu 400 kg soda uiiraat. Van dit laatste mest zal men de helft voor het planten ouderploegen en bet overige als dekmest toepassen, bij het uitkomen. Buitendien z,il m<*n in Je landen, die arm aan potascb ziju, deze bemesting met 100 tot 200 kg. zwalvezufe potascb volledigen. b) Eene ondiepe beploeging, gevolgd van r^giDgen na deD winter. o) De beste planttijd is de maand April, zoohaast de grond goed opgedroogd is. Men plant op rijen, 0,60 m. vau elkander, en op 0,40 m. afstand tusschen de strui ken in dc rijen. Wanneer het soorten met groote opbrengst zyu. Dj Do grootste regelmatigheid in het planten. E) Gansche aardappelen nemen voor plantgoed, van middelmatige dikte, by- zonder goed uitgekozen en voortkomende van soorten die niet verbasterd zijn. e) Bordeleesche pap gebruiken. g) De aardappelen uitdoen wanneer het loof verdord is. L. Fan den Berck, landb.-iDgen. De heer Bn Surmont.Mioister van nijver heid cn arbeid, verklaarde zondag 11. op eene vergadering te Charleroi dat het wetsontwerp betrekkelijk het rustgeld voor den ouden dag, binnen de maand, bij de Kamers zal worden ingediend. De regeering, zegde bij, zal bijzondere maatregelen voorstellen voor de arbeiders die he-leo den ouderdom van 40 a 50 jaren hebben bereikt. De beer Minister koestert de hoop dat het wetsontwerp bij hoogdringendheid zal gestemd worden en met 1 Januari 1901 kunnen in toepassing komen. Als de socialisten maar geene stokken in tie wielen steken. Het pensioen zou op 65 jarigen ouder dom één frank daags bedragen. De werklieden zouden geringe stortin gen doen en de openbare machten ruime toelagen schenken. Die geringe stortingen zijn noodzakelijk als men een pensioen zou toestaan aan alle onvermogende lieden, dan zouden de luiaards en zij die huu leven ten grooteren l deele in 't guvaug hebben versleten ook gepensioneerd worden. Het ware eene premie aan do luiaardij en zwerverij. Meu bemerke wel dat de socialisten aan do mijuwerkers alleen een pensioen willen toestaan, terwijl de catholieken het aan alle deftige en eerlijke werklieden zonder onderscheid willen gunnen. Men bedenke het goed 10* VKRVOLG. Spreek maar. Ik heb n niet tegengeetreefd en my in alles geschikt. Hoe denkt gy in het aanstaan de consult to handelen Wat gy ook zult doen, de zaak ophel deren. Neem in acht t Hij Bohoof de lamp terug eu herhaalde Neem u in acht Ik begryp u niet 1 hernam Landregar- de. Als wij ons hier verzamelen, dan is het toch zeker om over den toestand des zieken te beraadslagen, wiens toestand veel beden kelijker is, dan ik zoo even zeide. Zeer wel, maar wacht u vermoedens te uiten, die gij niet kunt bewijzen. Myn vriend, gij zyt nog jong en kent de wereld niet laat u dus leeren 1 Beloof mij het consult by te wonen, zouder u driftig to maken, of iemand to kwetsen. Gij zult overigens zien, met welke omzichtigheid onze collega's het geval zullen behandelen. Ik zal waarschijnlijk de jongste zyn en mij gelukkig acuten, meer te kunnen luiste ren dan te spreken, maar Geen maar 1 Hier staat de rast van een geheele familie op het spel, die door een en kel woord ongelnkkig kan worden. Wanneer ik echter als dokter twijfel, een vreeselijken twijfel koester Het is dwaasheid, eene groote maar wellicht vergeeflijke dwaasheid, hier te twij felen. Hoe dikwijls dwaalt men in de jeugd. Hoe gauw heeft men vreeselijke vermoedens, als men eene zaak uiet volkomen begrijpt. Gebrek aan kennis wil men in den regel niet bewust zijn, ofschoon het geene schande is. Zelfs de meest begaafde jonge man moet in -ysheid en ondervinding voor den rijperen leeftyd onderdoen. Daarom, geloof my, alB ik u verzeker, dat het dwaas is hier iets ge heimzinnigs te vermoeden, daar eene gewone ziekte tooh voor de band ligt. Aanvaard myn welgemeenden raad en richt geene onheilen aan door uwe onbedachtzaamheid. Nu, ik heb immers nog niets beweerd. Dat is goed ook. Maar toch zal mijn twijfel alleen wijken voor een tastbaar bewjjs. Och, wat is toch de jeugd Hugonet, die nog altijd opgewonden was, trad dicht by Landregarde en riep Ziet gij dit bewys niet in de deugd van alle per sonen, die u hier omringen Weet gij dan niet, dat deze familie de meest geachte edelste van Calvados is Rampzalige Een woord, dat gij iu uwe onbekendheid met de Jubileum van 't Heilig Jaar. Do loopende jubileum is iu de keikelijke gi-scbiedeuis de twee en twintigste. De eerste wierd in 1300 door Bouifactus den VIH'a afgekondigd toestanden zoudt kunnen spreken, is in staat om eene heele stad, eene gansche provincie in opschudding te brengen Bedenk eens, een raadsheer, eene deugdzame vrouw, een engel van een meisje, trouwe bedienden, een huis waarin de Bisschop verkiert Dwaas zijt gij, dwaas tot in den hoogsten graad Maar ik heb uwe belofte geen woord De zaak is afgemaaktgij zult zwijgen... n Hugonet liep weg, de zweetdroppels pa relden op zijn voorhoofd en hij riep voortdu rend De jeugd, wat is toch de jeugd 1 Waar moet dat heen r> VIERDE HOOFDSTUK. Het door Landregarde gevorderde en door Hugonet gehate consult had plaats en tot geen uitslag gevoerd. Het had nog verbete ring in den toestand des zieken gebracht, noch 't raadselachtige der zaak opgelost. Hadde Landregarde de wereld beter gekend, dan zou hij van deze vergadering i iets ver wacht hebben. Maar bij wist niet, dnt, waar de wetenschap spreekt, de voorzichtigheid dikwyls het zwijgen oplegt. Men houdt een paar landloopers of bede laars aan en vonnist hen zoo spoedig moge lijk, maar met groote misdadigers is 't iets anders. Eenieder wacht zich dan, 't teeken tot alarm te geven. De gemoedsrust en achting van «enigen staan dan op het spell Zoolang De Broeders van Liefde van Brugge vervolgden eeu liberaal bla ije dier stad De Strijdkreet voor een artikel Hoe de clericalen zorgen voor 't onderwijs van 't volk verschenen in zijn nummer van 6 october 11. M. Daveluy, de uitgever, heeft daarover pardon gevraagd, en komt daarvan af met de kosten te betalen en met twee terecht wijzingen. Avii s aan al die liberale bladjes die zoo geeren do broeders vervolgen en valeciii-lijk betichten. Deden al de pries ters gelyk de Broeders van Liefde van Biugge, de liberale en groene lasteraars zoueen wellicht tot zwygen gebracht wor den. Boter en margarine. Graaf de Mérode beeft zyu veislag neergelegd, uit gebracht in naam* der middonsectio ge last met het onderzoek van de maatrege len ter beteugeling der botervervalschin- gen. Dit verslag stelt aan de Kamer een ontwerp voor dat,in zijne hoofdbepaliugen het volgende bepaalt De vetwaren andere dan de boter en die uiet van den aard der boter zijn wat aangaat de uitwondige kenmerken, zooals uitzicht, vastheid, kleur, geur, smaak worden onder de benaming van margarine aangeduid. De margarine bestemd voor den ver koop raag niet meer behouden dan 10 p. c. vet voortkomende van de melk. Zij moot vermengd zijn met stoffen van aard baar onderscheid met de boter te vergemakkelijken, die te gelijker tyde onschadelijk zijn en onbekwaam hare boedanigheden die op de zintuigen wer ken, te veranderen. Een koninklijk besluit stelt de keus dezer stoffen vast, alsook de hoeveel heden en bepaalt de andere voorwaarden waariu zy in de margarine ingewerkt worden Het ontwerp scbryft verder voor dat de margarine alleenlijk ingepakt, te koop gesteld en rondgevent zal mogen worden in de bijzondere te bepalen voorwaarden. •r OpI) '/!p ware ik kiezer,gelyk vtu zie, wie of gelijk waarj om eens eene kamer te zien met Pas- n toor Daens, Plancquaert, Backer, Le- bon, Lambrecbt, Cnatiljon,. daarvoor alleen, om die proef eens te maken, ik stemde voor de democraten. Wie schrnft dat De Werkman van Vrijdag 23 Maart. Moesten de kiezers die groene belden naar de Volkskamer zenden ze zouden gefopt wezen. De afgestrafte priester Daens zetelde, dank zy de liberalen en socialisten, by na vier jaar ter Volkskamer en wat heeft hy gedaan Veel last verkocht en gezeeverd men kan niet meer. Dat men ons eens een enkele maatregel aanwijze ten voordeele van werkman, boer en burger die men aan den afge strafte te danken beeft. Duizende beloften deed hij vóór dat hy zijne verkiezing aan de schandalige canail- jenstreek van 't omgekochte wijf te dan- kan had en geene enkele heeft ;by verwe zenlijkt, neen, geene enkele. En als de capitein niet deugt boe zou den dan zijne luitenanten Plancquaert, De Backer en consoorten kunnen deu gen?.... 't Zijn kerels vau den zelfden deesem 1 Eens kon de afgestrafte priester zijne negenheid voor den minderen man toonen 't was toen men ter Kamer over bet voorstel beraadslaagde om aan de militiancn eene vergoeding toe te staan van 30 fr. ter maand in plaats van 10 fr. De afgestrafte bestreedt het voorstel 6d riep uitDertig fr. is veel te veel, - tien fr. is meer dan genoeg want de militianen kunnen thuis nog zooveel niet verdienen. - Ja, dat riep dien zonderlingen verde diger der belangen vau den minderen man uit eu dat geeft ons de maat van zijne volksliefde. Waren die 30 fr. voor hem geweest, bij zou rap uitgerekend hebben hoeveel bokskes by er te Brussel zou kunnen meê zuipen en lekkere sigaren rooken Zichtbare straf. Op vastenavond, trok een stoet ter spaanscbe havenstad Barcelona, de Cataloogeplaats over tus schen twee rangen nieuwsgierigen. Eenige gemaskerde jongelingen hadden, zegt de Diaro Catalan, eene berechting nage bootst. Eenigen droegen brandende koer sen, en in 't midden der bende lag den zieke die moest berecht zyn. Eensklaps gevoelde zich den valsche zieke zeer onpasselijk by word in de apotheek van M. Balasch gedregen, en stierf eenige oogeoblikken nadien. De slechte drukpers heeft al het mogeJ lijke gedaan om bet feit, dat eenen grooten indruk op de bevolking gemaakt bad, te men zelfs niet aangesproken wordt, zwijgt men de misdaad geschiedt en blijft onge. straft. Kleine dieven worden gehangen cd de groote laat men loopen n zegt het spreek woord. Dat bewees ook het consult. Zoodra eene vraag gedaan werd, welke gelegenheid gaf om de zaak op te helderen, begon men er om heen te praten. Landregarde had beloofd geenen dwang op zijne kollega's uit te oefeuen. Na een vlug, haast oppervlakkig onder zoek des zieken, had men zich naar een afge. leg-n vertrek begeven, en 't consult begon. Dokter Hugonet had als voorzitter het woord maar gaf zijne meening niet te kennen. u Waarde collega's, zeide hij, in zulk een ernstig geval, als zich bier voordoet, handel ik niet op mijn eigen houtje, maar ik roep uwen raad en ondervinding ter hulpe. Zulke bescheidenheid verwonderde de drie geueeBheeren en ze verklaarden eenparig dat de behandeling deB zieken voortreffelijk wus, en dat de ziezo moest vertrouwen op de zorg van dokter Hugonet. Wat Landregarde betreft, hij had de ver gadering, pijnlijk aangedaan, verlaten. Hij was niet alleen getroffen door de onwetend heid van deze mannen die het leven van hun medemensch in handen hadden, maar nog meer door hun laag en bedorven karakter. Caen kon wel geneesheeren aanwijzen, die Landregarde souden ondersteund hebben en ridderlijk voor hnnne meening zonden uitge komen zyn, maar Hugonet wachtte zich wel, deze te roepen. Hij wilde zijn naam geen schade berokkenen. Landregarde was naar den zieke terugge keerd. Hij dacht slecht aan dezen en vroeg zich af welke middelen aan te wenden, om hem van eenen wissen dood te redden. Soms scheen de ziekte te beteren. Hugonet gaf dan lacht san zijne vrengde en de heele familie scheen weêr gerustgesteld. Maar me vrouw de Fairières scheen dit gevoel niet te deelen. Landregarde vertrouwde niet op deze teekenen van genezing, want dikwijls genoeg was hij getuige geweest van de krisis die er op volgije. Op zekeren morgen, toen by weder den eke opmerkzaam onderzocht had, deden zich zulke vreemde verschijnselen voor, dat hij bijna aan zyne kennis begon te twijfelen. Al zijne vooruitzichten schenen in duigen gevallen te zijn. Had Hugonet gelijk Dat was onmogelijk. En toch kwam de ziekte niet met zijne vroo- gere vermoedens overeen. Nieuwe verschijn selen deden zich voor, welke niettegenstaande eenige gelijkheid met de vroegere, toch tot iets anders deden besluiten. Hij moest andere geneesmiddelen voorschrijven, u:t vrees den zieke te dood en. Had de hoogmoed hem zoo kannen ver blinden, dat hy dingen gezien had, die niet bestonden Had een inwendige geest hem aangespoord tot verzet tegenover andere col lega's Zyn geweten antwoordde neen, maar daadzaken spraken luide en brachten hem in verwarring. Kent gy de kwaal, waaraan gij lijdt vroeg hij op zekeren keer aan den zieke. Ach, wat zon ik I antwoordde de Fai rières, daar gy die in den beginne zoo zeker scheent, nu begint te twijfelen. Dat is waar antwoordde hy oprecht. Gij ziet, ik moet gelaten zyn en trooet in den dood zoeken. - Zou ik een anderen doctoor uit Parye ontbieden - Waartoe dat nog Hy zou myn lijden nog verlengen.... vreeselijk lyden. Neen, daar ik sterren moet, is het beter, dat ik spoedig sterf. Is de dood dan zoo schrikwek kend Hij brengt my de begeerde rust aan. Niets zou my meer aau het leven hechten, ware het niet de zorg voor myne dochter. Ach, mijne arme Gabriëlle Dat men zich aan den wil Gods onder werpt, is zeker goed en prijzenswaardig, sprak Landregarde, torwyl hy den zieke scherp aankeek, maar tegen de hand dee mnnscheu zou ik my ten allen tijde ver zetten. n (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1900 | | pagina 1