Een en ander. DE DENDERBODE Aalst. - Groene zeden. - Rechterlijk kronijk. SERMOENEN Allerhande Nieuws. Frankrijk. Duitschland. 't Werk der Vlamingen te Parijs heeft eene goede aanwinst gedaan en een sterken steun gevonden, door de toestem ming der hertogin van Veudöme, den titel van Beschermster van het Werk aan te nemen. Ter gelegenheid der aanstelling van H. K. Hoogheid tot dezen eerepost, zal er op het einde van April een plechtige dienst in de Vlaamsche kerk worden ge celebreerd, in welke al de te Parijs ver blijvende Belgen worden uitgenoodigd. De pauselijke nuncius zal officieëren en de Belgische legatie zal de plechtigheid bywonen. TEN BTJREELK VAN scboone keus van Kerkboeken, Paternosters en Geschenken voor Eerste Communie. Allerschoonste Eerste Communie beel dekens, gedrukt, te beginnen van 4 frs. Mijnwerkers. Volgens de laatste statistiek, zyn er in ous land 129,018 mijnwerkers. Hun loon bedraagt gemid deld fr. 4.01 per dag. Als een kork te hard spant op eene flesch, doe rond het glas, daar waar het kork inzit, een doeksken met kokend water. Na 2 of 3 minuten zal het kork gemakkelijk uitkomen. Wat de schietoefeningen kosten. Ter gelegenheid der schietoefeningen, welke onze soldaten in het kamp gaan houden, is het wel eens aardig, zoo nage noeg te zies wat die oefeningen kosten. Nemen wij alleen de troepen, die met Mausergeweeren gewapend zijn, dit zijn de 14 regimenten linie, 3 regimenten ja gers te voet, 1 regirr ent carabiniers, 1 regiment grenadiers, 4 regimenten lau- ciers, 2 regimenten jagers te peerd, 3 regimenten gidsen, 1 regiment genie. Te samen 28 regimenten. Dit is, naar wij meenen, de samenstel ling van ons leger, behalve de artillerie. Nemen wij voor allen eene gemiddelde getalsterkte 1200 man, die in het kamp aan de oefeningen deel nemen. Dit maakt 33,600 man. Stellen wij dat elke soldaat, gedurende zijn verblijf in het kamp. 20 dagen aan de schietoefeningen deelneemt en dat zij niets meer dan het minimum dat is 5 kardoezen elk verschieten (maar ge woonlijk is het veel meer) dan worden er 9,360,000 kardoezen verschoten. Elke kardoes kost 12 centiemen. Zoo kosten ons alle getallen op zijn allerlaagst genomen die oefeningen aan kardoezen alleen 403,200. Dan rekent men nog alleen de regimen ten die met mausergeweeren gewapend zijn. En waar blijven nu de oefeningen der artillerie, die der artificiers, van de ge nie, enz. De onkosten worden nu eenigzins ver minderd door het feit, dat de soldaten de hulzen der kardoezen niet meer mogen wegwerpen maar die moeten inleveren. Elke fourier is verantwoordelijk voor het getal geleverde kardoezen. Eene nieuwigheid, nog maar onlangs ingevoerd is dat al de ranghebbenden, goede schutters moeten zyn. Zij moeten by de schietoefeningen een zeker getal fiunten maken of zij worden in rang ver- aagd. Dit is een reglement, dat nog door M. Vandenpeereboom werd ingevoerd. Hoe men socialist wordt. In de plaats van men zou ik moeten schrijven hoe Cavrot socialist geworden is. En dat is eene heele historie. Ge moet niet den ken dat die Nationale candidaataltyd socialist geweest is uit overtuiging. Het was over eenige jaren. Cavrot was toen een eenvoudig liberaal. De plaats van champetter kwam open te La Hestre en onze held vroeg ze aan... maar kreeg ze niet. Toen schoot by in eene Fransche furie, 't Was ook rond dien tyd dat de socialisten in die streek begonnen op te komen en Cavrot ward socialist. Hoe een dubbeltje toch rollen kan Nu zit de man in de Kamers en trekt 4000 ballebens om de menschen uit te Bchelden en aan te vallen die hij over tien jaren als veldwachter wou verdedigen. Militarism. Het budget van oor log beloopt voor 1900 de som van 54 mil- lioen 240 duizend 432 fr. Dus sedert 1899 l millioen 342 duizend 662 fr. meer. In het verslag der centrale afdeeling verklaart de nieuwe minister van oorlog, dat er eene verhooging van ongeveer 12 millioen voor de veldartillerie noodig is. Men ziet, het militarism bloeit in ons landeken al meer en meer. Zou het niet hoog tyd worden daaraan paal en perk te stellen Eene vermageringskuur. In de laatste vergadering der Academie van geneeskunde to Parijs heeft een der leden, Dr Debove, eenen 55jarigen man voorge steld, die dertig jaar geleden in omvang begon toe to nemen en in 1893 een ge wicht had van 174 kilo. Die man was intusschen jichtig geworden, kon zich nauwelijks bewegen, had sterke afschei- t ding van albumine en was allengs ver- i stompt van zinnen. Hij kwam toen onder j behandeling van DT B., die als ontvet- tingskuur, daar de man geene beweging kon nemen, hem een melkdieet voor schreef. Vyf maandag lang mocht de dik zak niets anders gebruiken dan rauwe melk, dalende van 2 en half tot 1 liter daags. Zoodoende verloor hij 70 kilo in gewicht en kwam op 105 kilo, maar toen werkte de melkkuur niet meer. Daarop werd het voedsel veranderd in lichte groenten en versch fruit en die deden hem allengs weder 12 kilo verliezen, zoodat hij nu 93 kilo weegt. Maar tevens is hij gezond geworden en kan weer trap pen loopen. Zij verstand is ook terugge keerd en het vroeger zeer opgeblazen gelaat is weer normaal geworden, zonder sterke onderkin. De kuur werd in afzon dering toegepast, om te waken dat de man zich streng aan den leefregel hield. Heden woensdag, rond den middag kwam de E. H. Onderpastoor Pesse miers op de Oude Graanmarkt om huiswaarts te kee- ren. De werklieden van 't groen tabakfa- briek hadden hem nauwelijks in 't oog ge kregen of ze begonnen hem op spottenden toon achterna te zingen Vivat paster Doncheogz. enz. De E. H. Pessemiers verblijft nauwelijks 14 dagen in onze Stad en voorzeker heeft hij de groenen nog nergens in den weg gestaan, maar zie toch wordt hij reeds door die christenen met hoon en smaad bejegend Wie mag er toch dien haat en wrok in 't hert dier werklieden blazen tegen de Eerw. dienst doende Priesters welke weerdig zijn ge bleven het geestelijk kleed te dragen Pie man, wie is dat verachtelijk wezen? Te Luik. 't Ziet er hoe langer hoe miserabeler uit met de Luiksche sche pencrisis. De radicaal-socialisten weigeren dee' te maken van een college, in welke alle partijen vertegenwoordigd zyn De catholieken eveneens en deze wil len ook geen geheel liberaal college. De liberalen willen geen verbond aan gaan, met welke partij ook. Tucb wil eene groep socialisten twee schepenplaatsen aannemen, bij eene be noeming van catholiekeu. Zouden de libe ralen blijven weigeren, dan is de benoe ming van den catholieken burgemeester zeker maar de radicaal Micha zou onmiddellijk zyn ontslag geven als een catboliek in het college moest komen. Wordt daar nu wijs uit. De kwestie zou vrijdag aanstaande eene oplossing bekomen. Wilde Konijnen.M. Adolf Maere, in zijne hoedanigheid van huurder der jacht van de Kluysen (eig.-ndommen familie't Kint) gelegen op Aalst, Erem- bodegem en Hekelgem, verwittigt het publiek, dat ten einde de vermenigvul diging der wilde koDijuen te beletten, hij aan eenieder de jacht met fret toelaat op zyne jacht vau hier tot 8 April aan staande, mits dat de liefhebbers zich in regel stellen voor de wet, en zich laten vergezellen door den jachtwachterPalster- man, wonende in de Dieuwe Kluys (grens scheiding van Erembodegem en Hekel gem. Zich te bevragen bij voornoemden jachtwachter. Ala middel tegen de tering hoeft de Gemeenteraad van Schaarbeek 1000 fr. gestemd voor het bekostigen van plateo, welke op de straat aan de muren zulleu worden gehecht, en dragende 't opschrift: Het publiek wordt verzocht, niet op de straat of in de openbare gestichten te speeken. Schrikkelijk overzicht. Uit cijfers, door het Engelsch ministerie van oorlog zelf aangegeven blykt, dat er van het begin van den oorlog in Zuid-Afrika, 9,356 Engelsche soldaten gewond werden. Van dit getal zijn er slechts 772 diege nezen zijn en hunnen dienst kunnen her nemen. En heel die slachterij voor 't plezier van eenige joodsche speculanten 1 Een wereldwonder minder. Men gaat den beroemden Chineeschen muur afbreken Deze is 2,500 kilometers lang, 25 voet dik van onder en 15 van boven en 30 voet hoog. Hij werd door ongeveer 2 miljoen werk lieden over twee duizend jaren gebouwd. Stedelijke Werkbeurs van Aalst; Worden gevraagd .- 1 ijzerdraaier-smid verzekerd werk, on- noodig zich aan te bieden zonder goede getuigschriften 2 kleermakers, (leer jongens en 1 halve gast een huis- en paardenknecht in een bijzonder huis der stad, goed luon 1 leerjongen voor de boek- en steendrukkerij. Vragen werk 1 bakkersgast 1 smid, (leerjongen) 1 voerman fabriekwerkers. Een zoon die zijnen vader wreekt. De rechtbank van Verviers heeft drie zit tingen gewijd aan de zaak-Brixhe. Alfons Brixho is de zoon van eenen pachter die in 1893 vermoord werd, voor eene som van 18,000 fr. welke hij ont vangen had, en waarvan de moordenaar zich meester maakte. Deze werd nooit door het gerecht ont dekt maar in de familie Brixhe bestond een vermoeden, dat een handelaar van Grand-Rechain de hand in de zaak moest hebben, en 7 jaren lang verborgen zij hun vermoeden niet, maar wezen openlijk de familie S. als plichtig aan. Eindelijk ontmoetten S. en Alfons ixne elkaar op den 9 December op de plaats zelf, waar over zeven jaar de moord gepleegd werd. Er was niemand omtrent. Wat er ge beurde kan dus niet door getuigen ver teld worden maarS. ontving twee mes steken in den buik. Brixhe bekent die steken toegebracht te hebben, maar, zegde hij, om zich te verdedigen tegen S,, die hem aangevallen bad. Die rechtszaak bad een overgrooten in druk gemaakt en gedurende drie dagen werd het huis door eene talrijke menigte letterlijk bestormd. Brixhe werd voorwaardelijk veroor deeld tot 15 dagen gevangenis, 50 fr. boete en 300 fr. schadevergoeding. Sint Martinuskerk Aalst. tot voorberf-|ling der Paascbplicht voor het mansvolk alleen, gepredikt door den Eerw. Pater De Temmerman, S. J. Ingang langs de lijkdeur. Maandag 2 April 1900\ Dijnsdag 3 a I Woensdag 4 om8 u.'savonds Donderdag 5 Vrijdag 6 - I Na het Sermoen Benedictie van het Allerheiliisle Sacrament. 's Zaterdags Biechtdag. 's Zoudags Paaschcommunie, ieder in zijne Parochiekerk. Aalst. Werkstaking. Dijns dag 11., is er eene gedeeltelijke werksta king ontstaan ter fabriek Spinnerij en Vereenigde Garant wij nderijen Tragel. Ziehier de oorzaak Tot hiertoe moest een meisje een molen langs de twee zijden oppassen, doch nu wordt er geëisebt dat drij meisjes vier molens of acht zijden zouden bedienen. De werklieden beweren dat het niet doen lijk is en lieten het werk staan. Nu des namiddags wilde het Bestuur van 't fabriek 20 manspersonen ia de plaats doen optreden, ze weigerden en staakten ook het werk. Men telt 85 meisjes en 20 mannen dus te samen 105. Zij die 't werk kennen zeggen dat de werkstaking rechtveerdig is persoonlijk kunnen wij er niet over oordeelen wij ziju onbevoegd in 't vak. De meisjes zouden onder dat nieuw stelsel ter week winnen de eenen fr. 9 50 en de anderen fr. 8.50 nn 't mansvolk fr. 10.80 en dat voor 12 uren arbeid, zoo verzekert men ons. Wat er dan ook van zij, wij denken dat de beheerders dezer fabrieken hunne werklieden toch wat be ter zouden kunnen betalen gezien de hon derderden duizenden frauks winst die jaarlijks worden opgestreken. Geen het minst wanorde is tot hiertoe bestatigd gewordeu de werkstakers en staaksters wandelen in kleine groepjes langs de straten der Stad. Reeds werden gisteren en heden twee vergaderingen gehouden in 't lokaal der roode socialisten, Hand aan Hand. De werkstakers hebben besloten de officieuse bemiddeling van den heer Bur gemeester in te roepen heden woensdag. Geen nieuws hieromtent. —Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Engelsche wraak. - Vier Engel schen kwamen te Brussel in eenen boek- wiukel en kochten er een nummer van een fransch spotblad, met eene teekening, waarvan men het onderwerp wel raden kan eene satyre op den oorlog. Hebt gij nog een exemplaar vroe gen zij. Als 't u belieft, mijnheeren. Nog een, nog een, nog tien, nog twintig En ze kochten, tot dat zij ze allen had den vijf en-veertig exemplaren. Toen begonnen zij die in kleine stuks- kens te scheuren en de snippers door den winkel te verspreiden. Daarop giugen zij, overtuigd de eer hunuer natie gered té hebben, henen. Dank u wel, heeren 1 Tot morgen. Tot morgen Ja, ik zal er onmiddelijk andere bestelleD. Een buitengewoon hevige brand heeft maandag avond in de Ophemstraat te Brussel een magazijn van weefstoffen vernield. De eigenares was afwezig; de voorbijgangers moesten de deur openbre ken, om hot reddingswerk te beginnen, in afwachting van de komst der pompiers en zoo kon nog eene hoeveelheid koop' waren gered worden. Een onderzoek naar de oorzaak is begonnen. De schade moet zeer groot zyn, want het vuur heeft meer dan eeu uur met buitengewone hevigheid gewoed. Een leeraar van de veeartsenijschool te Brussel, die zicü over eenige dag«.n bij het behandelen van eenen razend gestor ven houd gekwetst bad, en in groot ge vaar verkeerde, is maandag genezen van hot gesticht Pasteur terug gekoerd. - Nieuwe moordpoging te Oent. - Marie Van Stallen, winkelierster, werd zondag avond, rond 8 uren, aan het Ver- bindingskanaal in het water geworpen door onbekenden, die haar eerst haren geldbeugel met 44 fr. hadden afgenomen. Zij werd door eenen schipper en eenen voorbijganger gered. Dr Van de Putte heeft haar verzorgd, maar het was rond 2 uren 's nachts, eer zy tot het bewustzijn terugkeerde. Haar toestand was maandag nog steeds zeer bedenkelijk. Wij lezen in een blad van Gent De echtgenooten Vertrappen, visch- leurders te Gent. heiden rond de 40 jaar, hebbende 6 kinderen, leefden in oneenig- heid en waren sedert eenige weken ge scheiden. De kinderen waren bij den vader. Dagelijks beschimpten de ongelukkigen elkander en verleden week was de vrouw, na eene mislukte pouing om overeen te komen, op de Ticbelrij, waar de man woont, in het water willen springen, iets wat haar door den nachtwaker was belet. Sedert moeten er nog tooneelen tus- schen de echtgenooten plaats gehad heb ben en zaterdag avond, rond half zeven, is de man bleek van woede naar het Meer- hem getrokken, waar de vrouw by hare moeder woont. Toen hij binnenkwam was zyne vrouw bezig met kreukelen te spoelen en zij geraakten aaD 't twisten. Zy scholden elkaar uit en bet ging zoo ver, dat de man een scherp vischraes uithaalde, waar- meê hij zyne vrouw bedreigde. Daarop is de vrouw naar de herberg de Kroon gevlucht, achtervolgd door den man. Achter de deur van het portaal heeft hij haar het mes in den bil gesto ken, maar zij kon weêr buiten springen on builend binnen vluchten in de herberg De Nieuwe Vriendschap waar zy in de keuken op eenen sioel viel. De geburen kwamen op het geroep toe- geloopen en de moordenaar bleef voor de deur staan, waar hij eene half uur later aangehouden werd, nog in het bezit van het mes. Dadelijk werd Dr De Raeve geroepen, die de vrouw verzorgde en naar het hos pitaal deed brengen. De wonde in de bil is zoo wat zes centi meters lang, zeer diep, maar niet levens gevaarlijk. De vrouw heeft echter veel bloed ver loren. De keuken der herberg, zoowel als al het lionengoed der menschen, was vol bloed als in een slachthuis. Op zijne ronde in de eigendommen van den burgemeester, ontmoette de jachtwachter Eugelbert, te Thildonck eene groep vau vier wildstroopers. Eeu hunner, denkelijk vreezende herkend to zullen worden, schoot den wachter mors dood. Een andere wachter volgde de vluchtende stroopers, doch vruchtoloos. Vrijdag morgend is de brouwersgast D., in de brouwerij van M. René Tack, te Kortrijk, in eene kuip bokenk bier geval len. Hij verkeert in wanhopigen toestand; de ongelukkige is getrouwd en vader van zeven kinderen. Twee vreeselijke ongelukken zyn zaterdag namiddag te Brugge, omtrent de zelfde uur en op weinige stappen van elkander voorgevallen. Langs de Kombaan, had een metser, Lodewijk Kensels genaamd, wonende Lop- hem, op de stelling van een in opbouw zijnde huis, eene ladder geplaatst, die naar men zegt gesteund was tegen een eindje muur dal nog maar pas gebouwd was. Op den top van de ladder gekomen, viel dit stuk muur eensklaps omver en de ongelukkige werd in de diepte 12 me ters geslingerd in zynen val stuikte hij met zijn hoofd op de ijzeren kepers, zoodat hij zeer waarschijnlijk reeds dood was wanneer hy in den kelder terecht kwam. Het hoofd van het slachtoffer was afgrijselijk vermorzeld. Zijn lijk is naar het Sl Janshospitaal overgebiacbt. Kensels is slechts 32 jaar oud en laat eeue weduwe met vijf minderjarige kin deren achter. Op eenige stappen verder, op de wijk S' Pieter, was een metser, zekere Jan Otley, oud 36 jaar, bezig met een ge deelte van een huis af te breken, toen een kleine muur eensklaps omverviel op den werkman die onder de puinen werd be graven. Het slachtoffer werd oogenblik- kelyk uit ziju neteligen toestaud gered en is naar zijne woning te Brugge overge bracht. Hy was erg gekwetst aan het hoofd en klaagt daarenboven van inwendige pijnen. Men vreest voor zyu leven. Zaterdag had te Heyst-op-den Berg, de vermaarde Hallaarmarkt plaats. Lui zende menschen uit den omtrek zijn ge woon die te bezoeken. Spy tig dat door den jenever aangehitst, de vechters bazen uit deu omtrek, op zulke dagen steeds van zich doen spreken. Rond 6 uren 's avonds had er ter her berg van Jos. Vrauck te Aallaad, een ge vecht plaats. Een twintigjarige jongeling, Casteel geheeten, ontving eenen messteek in de zijde. Dr Brems in allerbaast geroe pen, heeft de diepe wonde spoedig on derzocht en vermaakt. De toestand van het slachtoffer was erg. Zondag morgend om 5 uren bezocht M, de dokter nogmaals het slachtoffer. Deze had den dader kunnen noemen en uitleg geveu over het gevecht. In allerhaa8t deed de geneesheer de geestelijke overheid verwittigen en C is- teel weru bediend. Om 6 uren gaf luj den geest. De dader, zekere M. De Meutter, w. spoedig door de gendarmerie opgezocht en aangehouden, terwijl hij zich naarzjjn werk begaf. Hij is gehuwd en vader vai drie kinderen. Akelige bijzonderheid 't is de broeder van B. De Meutter, welke verleden jaaj zulke gruwelijke omstandigheden hun nen blinden vader hielp vermoorden. Zondag nacht heeft er eene bloe dige vechtpartij plaats gehad in hel Papenstraatje te Turnhout. Deze zaak schijnt veel erger te zijn d« men eerst dacht. De wist was ontstaan it eene herberg van genoemde straat ove: bet zingen van zekere liedjes. Weldra werd men handgemeen. De g«.. naamde Paesbuys bekwam twe» messte ken, in den arm en in den rug. Beide wonden, alhoewel erg, levereD toch geet gevaar op. Naar men zegde zou zekere 7, een rondleurder, geboortig van Roesse- laere de steken toegebracht hebben,mar deze loochende dit stellig. Buiteu de hei- berg werd het gevecht voortgezet. D: aanwezigen waren woedend op V., omdï men denkt dat hij met het mes gestoket had. Hij werd zeer erg mishandeld. Op he voorhoofd droeg hij eene gapende worn' waaruit hij veel bloed verloor, en wel men denkt met eenen stoofhaak toeg bracht te zijn. Paeshuys en de rondleuK der V... werden naar het politieburei gebracht, waar hunne wonden vermaal werden door de geneesbeeren Rommei, en Somers. De politie stelde een ieveri onderzoek iu, maar toch geraakte men niet achter, wie V... zoo erg zou misht deld hebbeu. Maandag is zijn toestand zoodanig re ergerd dat men voor een noodlottig eia: vreest. Het parket werd met de zaak bi kend gemaakt, en dynsdag middag bep het zich ter plaats om er een onderzot in te stellen. Het slachtoffer kon niet ondervrsat worden, zegt men ons. Doch menigvuldii getuigen werden door het parket gehoor: Geheel den namiddag en ook des am; werd het onderzoek voortgezet. Vele ps: sonen werden door M. den onderzoek! rechter iu zijn kabinet ondervraag Denkelyk is er licht in de zaak gekome: want vier personen zijn maandag avo; in arrest gehouden. De wetsdokter, M. Vermeirsch, heel op last van het parket, de wonden n het slachtoffer onderzocht. Verscheidene personen zullen d ondervraagd worden over deze zaak. Handelsblad Schippers en gendarmen. ernstig feit heeft woensdag namiddag gemeente Jemappes in opschudding bracht. Voor de aanlegplaats van de mijn G; son lagen verscheidene schepen gemeer om kolen in te nemen. Een dier schepen was geladen en ander, de Marie Louise, schipper Thr van Antwerpen, wildo de plaats innemt Maar een derde schipper wilde hs voordringen. Hieruit ontstond twist, zoo erg werd, dat de ooggetuigen de ge: darmen gingen roepen. Toen deze denkelyk Thys wilden ong lyk geven, sprong de vrouw van denk sten vooruit; zij beleedigde den commi dant der gendarmerie en men rukte he zelfs in de woeling de strepen vau mouw. De gendarmen wilden nu op bet d der schuit komen en schipper Thyst ziende dreigde hen met den stok, zood zij van wapens gebruik wilden make Reeds legdea zij hunne geweeren maar de commandant voorkwam verde verwikkelingen, door de zaak aan d mijnbestuurder te onderwerpen. Meesteressen en dienstmeiden. E beroepshof vau Parijs heeft beslist dat inlichtingen, die de meesteressen ef met ters elkaar by middel van vertrouweliji brieven doen toekomen over dienstbod die eenen post zoeken, niet vatbaar z; voor rechterlijke vervolging, en de r trokken of hierdoor benadeelde metó hiervoor geene vergoeding kunnen eischif Wraak van eenen zinnelooze.- Het zinneloozengesiicht van St. Jean j Deo, te Lyon, is voor de tweede maal korten tijd het tooneel geweest van et drama, t welk gelukkig geene ernstii gevolgen zal na zich sleepen. Rond 4 uren maandag namiddag, k*ï een man in het bureel vragen om een! zieke te bezoeken. De broeder zocht: een register den opgegeven naam, toen eensklaps twee messteken kreeg, dief bloedige wonden aan hoofd en hals brachten. De broeder riep om hulp zijn valler vluchtte, met zyu mes zwaait naar degenen die hem wilden aanhoudt Men volgde hem, en op de Place Louis werd hij door twee agenten vastf nomen. Hij bood geen weèrstand en zyn bebloed mes af benevens twee andf die hy in den zak had. Hij verklaarde Chouzy te heeten t zich te hebben willen wreken, omdat s vroeger ingevolge een ongustig rappf van eenen broeder, zes weken langeri het gesticht was gehouden, dan eerst b paald was. Dat het slachtoffer dien zet den broeder niet was, kwam er niet; aan. De dader heeft sedert dien nog dn maandon in het zinneloozen gesticht' Bron gezeten, maar scheen nu goedh zyn verstand te zijn. Vreeselijk ongeluk. Over het vree» lyk ongeluk te üattingen aan de Bt wordt het volgende gemeld

De Denderbode | 1900 | | pagina 2