Zondag I April WOO. 5 rentiomen per nummer. 34"® Jaar 3436 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Uit de oogen zien Kiezingen voor den Werkrechtersraad. DE GIFTMENGSTER. Ware Vaderlanders. Spoorwegen. Statie Aalst. Een flink woord. Groen logiek. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder agteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week «oor de Stad frankmet de Post verzonden 6 frank 's jaars, Ir 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving aindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen lijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des Lands Gulque Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnis»e op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk legen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 31 Kaart 1900. Kiezers welk vertrouweu moogt gij hebben in kerel», die hier wit en daar zwart zeggen, volgens dat hunne be langen dat vereischen. Gij zult uitroepen Dat zijn val schaarde, dat zijn mannen van geenen tel. Ebwel, gy bebt de socialisten veroor deeld. Wy gaan u bewijzen dat zij zoo bandelen. Earat wit, dat wil zeggen de socios vleien de boeren en willen bun een vlas- senbaard aandoen. Wy hei balen eerst en vooral de woorden van een Leuven- scben leider u Wij moeten tot de boeren gaan als wolven in een schapenvel en loengche middelen gebruiken om soodra mogelijk »n de Kamer te geraken. I Wy bewijzen. Wy bekennen het niet beter te kannen doen dan het volgeDd ar tikel dat wy uit een strydblad van eersten rang knippen. Het is getiteld Volksbe- tiriegeis. [Gaeet van Antweipen) 6de Juni 1899. VOLKSBEDRIEGERS Niet alleen in de steden en nijver- beiusceuti ums woedt de socialistische propaganda heviger en heviger, maar ook op den builen worden pogingen aangewend, nu hijzonder dat de kiezingen naderen, om de bevol king op een dwaalspoor te bren gen, en ze te winnen voor de revo- lutionnaire partij I Te dien einde spiegelen de citoyens [den eenvoudigen landman allerlei luchtkasteelen voor, aanlokkende onmogelijkheden Sprekende tot de Fransche land bouwers, zegt een apostel van 't socia lisme - Van de 8,500,000 Fransche eige naars welke aangeteekend staan op het cadaster, zyn er 74 °/0 die min dan 2 hectaren bezitten; 15 °/9 bezitten min dan 6 bictaien, dus 89 °/0 of ongeveer 7,600,000 eigenaars dit» mot moeite de twee einden des jaars a&neenknoopen kunnen. En wat zal bet socialisme voor die menschen doen Luistert, de hooggeleerde roode apostel zal 't u zeggen, lezers Aan die arme lieden, zegt citoyen Desliuiéres om 't kieken by zynen naam te noemen zal het socialisme schenken, voor bun gaoscbe leven, met recht aan hunne kinderen over te laten, loten bouwland van 10 tot 15 hectaren, afgenomm van de grooie grondeigendom men welke de Natie zal ingepalmd hebben. - Niet enkel zullen die lieden geen pacht of geen belastingen moeten betalen, maar gratis voor niet zal het socialisme hun vee be zorgen, gereedschappen, meststof fen, keurzaad en de raadgevingen van ervaren landbouwkundigen het socialisme (de Staat) zal hun oogsten afkoopen aan een onveran- derlijken en zeer winftgevenden prijs, en zal hen verder schadeloos stellen voor alle toevallige verlie zen, brand, hagel, allerlei onge vallen, enz. Zegt, boerkeus, likkebaardt ge nog niet Ongelukkiglijk, praten zijn geen oorden. De socialisten dus, zouden aan ieder dier 7,600,000 kleine eigenaars 10 tot 15 hectaren grond te bebouwen geven. Laat ons 't verschil in twee doen, eD zeggen 12 l/t btctaren X 7,600,000— 95,000,000 hectaren. 96 millioen Nu.Le Bien Public doet opmerken dat, volgeDS de opnemiug van 1891, het grond gebied van bed Frankrijk uiet meer be draagt dan 63 millioen hectaren het juiste cijfer, door 't cadaster opgege ven, is 52,887,612 hectaren. Nu, onder die ODgevecr 53 millioen hectaren is de ontzaglijke oppervlakte begrepen ingenomen door de steden, de wouden, de bergen, de rotsen, de landen of on bebouwbare vlakten, de waterloopeu en watervlakten, enz. enz. Waar zou, bijgevolg, de Fransche Btaat «Je 95 millioen hectaren vinden wdke de socialisten aan de landbouwers beloven Daar bekommeren de citoyens zich niet q zij hebben het volk een blaas - wijsgemaakt, en 't komt er maar op aan dat het die blaas slikke. Dan, de ontoereikendheid van bei grondgebied nog daargelaten, waar zou de socialistische Staat de flnan- ciéele hulpbronnen vinden, om gelyk de Bien Puplic zich uitdrukt den landbouw met weldaden te kunnen besproeiëu,aan de bebouners macbienen, vetten en zaad te kunnen leveren, ben te kunnen verzekeren tegen alle misrekenin gen en ongelukken Want vergeet het niet de belastingen zullen afgeschaft zijn.... Niets van dit alles wordt opgehelderd in de schriften en redevoeriugen der citoyens. Over al die moeilijkheden springende roode veelbelovers been, gelijk ceu kwa jongen over een sloot van twee voet breed. Wat dunkt u, landbouwers, van die woordenkramers, die uw zinnen op bol zoeken te brengen door u zaken te belo ven, welke niemand in staat is te geven Zyn dat geen volksbedriegers In een volgend artikel laten wij oeu ander klokje hooreu, en gij zult zien, lezers, hoe de socios op de boeren schel den als zy onder elkauder zijn. St Niklaas Catbolieken (meest bevoordeeligde) 2431 Socialisten (meest bevoordeeligde) 1373 Catholieke meerderheid 1058 Wij wenscben ooze strijdbroeders van St Niklaas herti lijk geluk. Hel is echter voor ons, catbolieken vau Aalst, uiet onaangenaam die cijfers te vergi lijken met deze over drie weken hekomen te Aalst. Catbolieken (meest bevoordeeligde) 2387 Socialisten, liberalen, daensisten 1188 Catholieke meerderheid 1199 Op een kiezerskorps van ongeveer 300 stemmers minder dan het kiezerskorps van St. Niklaas bekomen onze caodi lat^n eene meerderheid van ongeveer 150 stemmen meer .»ls buune geloofsgenoten vau St. Niklaas. Ziedaar een teeken des tijds en eene aanmoediging »oor oos iu den lasligen strijd dien wij bier sedert een tiental jareu hebben moeten voeren. Krijgslasten. Wy vinden de vol gende statistiek in 't ons toegezonden vlugschrift -.Raadgevingen aan het Land over de militaire kwestie. Zij betreft Je krijgslasten in dc ver schillige landen eu daaruit blykt dat men betaalt voor krijgslasten per inwoner, als volgt Belgiö Rumenië Portugal Spanje Zwitserland 9,72 fr. Griekenland 10.27 fr. Oostenrijk 10,54 fr. 8,00 fr. 8,50 fr. 9,10 fr. 9,45 fr. Denemark 10,90 fr. Italië 11,22 fr. Rusland 12,62 fr. Duitschland 14,08 fr. Holland 18,10 fr. Frankrijk 24,75 fr. Engeland 27,43 fr. Zwedan en Noorwegen 9,80 fr. Daaruit leert men dat men iu België het miust van al betaalt per hoofd, maar, dat belet niet dat men er zeer veel be taalt, als men in aaumerkiog neemt dat Belgic een onzijdig landekeu is, dat niet mag oorlogen. Immers in Oostenrijk, eone mogendheid van eersten rang, betaalt men maar 10,54 fr.; in Italië, mogendheid van tweeden rang 11,22 fr.; in Rusland, het grootste ryk dei wereld 12,62 fr. Al de mogeudhedeu zyn steeds in ge vaar oorlog te moeten voeren, eu voeien er byua gedurig hier of daar. In Holland b. taalt men 18,10 fr. per hoofd; 't is uiet te verwonderen dat de menschen er klagen over de booge lasten. De legeikosten zijn vooruamelyk veroor zaakt door do noodzakelijkheid eeu leger te onderhouden in de koloniën. De kolo- mëu zyn dus rechtstreeks de oorzaak dat zulke hoogo lasten op boer en burger wegen. Wauneer de militaristen hunne ontwer pen van verzwaring van den bloedimpost bekend maken, verwaarloozen zij nooit bet deuntje te laten hooreu, dat geen enkel ware Belg, oprechte vaderlander hunne eischon zal of kan van de hand wyzen. Dus voUens de heeren militaristen zyn zij aileen oprechte vaderlanders welke er in toestemmeo de uiterste opofferingen te doen, die, volgeDS ben, onmisbaar zijn om B'-laië tegeu eiken veroveringslust onzer machtige naburen te verdedigen en ons ouafbankelyk bestaan als vrye volk te verzekereu. Wij noemen dat eenvoudig dwaze be weeringen, die reeds te dikwerf zijn weèr- legd geworden om er op terug te komen. Van tyd tot tyd treedt er toch bier of daar nog een militarist op die zich door zijnen krijgsiever laat vervoeren en hot vei wijt van slechte vaderlanders door f.-ilen wil staven, maar ook loopt by wel dra eene duchtige aftakkeling op. Nu, dit is oulangs 't geval geweest met zekere beer Cnomé, welke zich had ver ooiloofd te schrijven als volgt - 't Is omdat onze voorouders altijd de de krijgsinstellingen versmaad hebben en dat ze nooit behoorlijk de plichten b hebben gekweten, welke de vauerlands- - liefde bun oplegde, dat zij acht eeuwen lang onder den hiel van vreemde dwin- gelanden verdrukt werden. M. Pergameni, een radicaal, weêrlegt daarop dat weefsel van grove dwalingen fr. ii.-wijst oret alléén dat de Belgen, iu alle eeuwen, de schitterendste blijken van burgerdeugden, vaderlandsliefde, dap perheid en heldenmoed hebben gegeven maar ook dat zy, vóór de Franscho over- heersching van over honderd jaren, nooit voor vreemde dwingelanden het hoofd bukten. Het voorbeeld ons door onze voorou ders gegeven bewijst dus dat men goede vaderlauder zyn kan, zonder voorstaander te zijn vau verzwaring der militaire las ten, van bet alleman soldaat gelijk in Duitschland, stelsel dat de milita- isteu meest al liberalen, hier zouden willen invoeren I Onze reeds zoo verdienstrijke Volks vertegenwoordiger, heer Bn Leo Bethuue komt v*n den beer Minister van Spoor wegen de volgende mededeeliogen te ont vangen betrekkelijk de werken der Statie onzer Stad. De volgende werken zullen dees jaar te Aalst uitgevoerd worden 1. Een nieuw gebouw voor locomo tieven 2. De fondeeringen van eene vaste brug over den gecanaliseerden Dender 3. De verhooging van de gansche Statie Aalst-Oost. Voorstellen van uitvoering zullen aan goedkeuring onderworpen worden in den loop 'Ier maaad Maart voor de werken vau opbouwing van het gebouw voor locomotieven en do fondeeringen der vaste brug over den Dender. De verhooging der Statie van Aalst- Oost zal met kleine gedeelten moeten uitgevoerd worden ten einde de beweging der treinen en de manceuvers der Statie niet te belemmeren. Bovendien zal het Bestuur van Bruggen en Wegen, in den loop vaD dees jaar, de viaduc laten opbouwen aan den Brussel- schen Steenweg in vooruitzicht der afschafüug van den doorgang over de spoorbaan aan 't einde van deStatie Aalst- Oost. De werken gaan dus eerst beginnen aan de Statie voor Koopwaren. Ouw wtik- lieden zullen dus werk vinden. 10* V KR VOL#. Dt heer d# Fairières beproefde zich op te heffen en zjjne doffe oogen schenen U schit teren. De hand dee menschen Dokter, wat bedoelt gij daarmede Nu dan, mynheer, als ik het moet seg- gen Uwe kwaal ia niet natuurlijk. O, ik wist wal, dat gjj vermoedens hadt, seide de zieke, wiens vermoeid hoofd in het kussen terugviel. Reeds eenmaal... Nu, wy ziju alleen; spreek ronduit. L an ar eg arde, diep bewogen, kou uiet spre ken. De zieke zag het, en ging verder Voi- geus uwe meeuiug, en «leze meeuing hebt g\j niet sedert gisteren, sterf ik noen eene maagziekte, nooh aan eene natuurlijke kwaal,... ik sterf door vergift, is het uat niet wat gij bedoelt, wat u zoo ongerust maakt Landregarde verschrikte eu keek om zich heen. Niemand verscheen de deuren bleven gesloten. Toen boog by zich over den zieke en fluisterde Eu als dat myn gedachte is, welke ia dan de uwe Wellicht 1 Ik heb veel gewerkt in myn leven, mijn lichaam is uitgepnt en nauwelijks bestand tegen de geringste onpasselijkheid. Ook het verdriet beeft langzaam aan inyue gezondheid geknaagd. De jeugdige dokter woog ieder woord doch de grysaard voelde dat deze redeu van allen grond ontbloot was. Wie zou bier ooit er aan gedacht hebben a my te vergiftigen vroeg hij. Ik, als vreemdeling, pos aangekomen, kan dat nauwelijks weten. Dc ben baast eeu indringer en men blyft stom tegenover mij. Myne dienstboden Ze zijn mij ge trouw en komen zelden by mij, Hngonet Waarom Welk voordeel zou by er by heb ben Mijne dochter Daaraan kan ik niet denken. Zy heeft slechts my alleen op de wereld, mij dien ze lief heeft en vereert. Mijn dood zul haar nog ongelukkiger maken dan zy reede is. Hy zweeg. Gy wilt over me vrouw do Fairières spreken ging hy verder met zichtbare inspanning. Ik zal mij wel wacuteu, dezen naam uit te spreken. Om 't even 1 Uw vermoeden richt op haar. Landregarde ontkende niet. VV aarom zon zy my vergiftigen sprak de zieke langzaam en met bedaardneid. Zy gevoelt, zooals ik u reeds zeide, geene gene genheid voor my het is gelegen in het ut groote verschil in ouderdom en karakter bij ons beiden. Toch kan zij mij niet haten. Zy draagt mijn naam en op den dag, dat ik haar dit recht gaf, bezat ze niets van alles wat ik haar in eens gaf en wat nu het hare is; rijk dom, achting eu aanzien. u Als ik onrecht gedaan heb, en dit is helaas het geval, dan deed ik het aan myne dochter en aan mij, nooit aan haar. Mijne liefde heeft voor haar nooit ontbroken. Zelfs dan, wanneer haar geheel karakter zich aan my openbaarde, bleef ik voor baar dezelfde. Deze vrouw kan mij geen kwaad wenschen. n Vermoeidheid en smart verzwakten zijne stem, toch ging hy verder «Welk belaog kan zij er by hebben om mij uit den weg te ruimen Landregarde luisterde opmerk zaam naar ieder woord. Zoolang ik leef, kan ze niets meer wen scben. Zij bezit eeu onmetelijke rydkom Bij mijn dood verandert dat alles. Dan zal zij slechts een burgerlijk inkomen hebben, dat ik haar verzekerde, opdat zij niet gebeel zonder middelen zou zijn. liier zal zy zich uiet meer in ha«r eigen, maar in 't huis mijner dochter bevinden, die 't recht heeft, te allen tijde haar rekenschap over 't beheer van 't vermogen te te vragen. De voogd zal zich misschien hard vochtig toonen tegenover haar en ten gnuste - myner dochter... Zeker, hernam Landregarde, zich paus# ten nutte makend om diep adem te Elektriciteit. Het was verleden week 100 jaren geleden, sedert Volta aan den vooizitter van de Kuuioklyke Acade mie te Londen eenen brief zoud, waarin bij zijne beroemde vinding vandeelek- tiisciie kolom beschreef. In Nov. 1801 hield hij daarover t> Pams eeu paar voor drachten, die door Napoleon, toen eerste kousul, werden bygewooud. Napoleon begreep blijkbaar tie groote beteekeuis dezer ontdekking, want bij liet aan Volta eene gouden medalie toekennen, schonk hem de orde van het Legioen vau Eer eu eene groote geldsom en benoemde hem later, in 1810, tot senator van Italië, met den titel van graaf. werd hy door M. Dierckx onderbroken met de heerlijke woorden Och kom 1 ik alleen, ik heb vyf zoons die priesters zyn I De radicale afgeveerdigde was door dien stoot ineens uit den zadel geworpen; hy kon niet meer zeggen dat de roepingen zeldzaam waren noch ze oigenbelaog als dryfveer toeschrijven. Veel lichtzinnige en boosaardige dingen zijn er gezegd tijdens deze bespreking- Zij zijn gevallen als stompe pijlen en voor de voeten der catholieke geestelijkheid, tegen wien ze gericht waren. Wanneer men ze zal vergeten hebben, zal men zich nog de woorden van M. Dierckx herinneren deze zullen bly ven. Op den spoorweg. —De electrische verlichting zal binnen kort toegepast wor den op de spoorwegtreinen er zullen om te beginnen twee honderd wagons, by middel van de electriciteit verlicht, in gebruik gesteld worden. Paasehplicht der staatsbeambten. M. de Minister Li'ebaeit heeft een dienstorde ïütgeveerdigJ.waarby den over sten last gegeven wordt, de dienstrege- ling derwijze te schikken, dat al de be ambten gelegenheid en tijd vinden, om hunne paascliplicbten te vervullen. Voor elkon ambtenaar zal men ten min ste ééu dag stellen op welken het werk niet vóór 8 uren begint. Een woord, ten gepasten tyde gespro ken, maakt meer effekt in eene vergade ring, dan lange redevoeringen. Het woord, waarvan ik hier wil spre ken, werd gezegd door M. Dierckx, de veteraan vau het parlement, wiens aan gekondigd aftreden iu de rangen der rechterzijde een indruk van algemeen spijt heeft verwekt. Toen de radicale afgeveerdigde, M. Hambui sin, de beleedigingen tegen de Geestelijkheid nog verder willende dry- ven, liet verstaan dat men priester wordt uit eigenbelang en dat, zoo het gouverne ment meent de geestelijke jaarwedden te moeten verhoogen, zulks komt omdat de priesterlijke roepingen zeldzaam worden, opgeschorstö priester, onwaardig geoor deeld van 't geestelijk kleed te dragen, klaagt gedurig in de drukpers eu in zijne zeeveringen op de meetings over de keus van de maand Mei voor de wetgevende kiezingen. Maar om den donder, 't is hy zelf die de maand Mei beeft «-erkozen. Eo inder daad in zitting van 2 Juni 1896, zegde hy: (Kamerjaarboeken 1895-96 biadz. 1559). - M. Daens. Ik treed het voorstel - toe van voorloopiglyk de kiezingen ia - de maand October te bepalen, maar ik vraag dat men ze, bepaaldelijk, in 't be- gin der maaad Mei stelle, omdat de werklieden alsdan van hun kiesrecht zullen kunnen gebruik maken. Wat de date van Juli betreft, zij is veroordeeld - zonder beroep, a Als men de kiezingen wilde stellen ia October moest het in Mei zya de wensch van den afgestrafte wordt volbracht, de kiezingen zullen plaats hebben in Mei en nu zou het in October moeten zijn. Zit er dan toch een spin in f Houtverbruik. Het verbruik van hout voor potlooden, is verbazend groot. Jaarlijks worden daartoe 880 hektaren coderbout, waarvan omstreeks 800 alleen ia Florida, geveld. Ia Beieren heeft men 26 potloodfabricken in Neurenberg, het grootste bandelsmiddelpunt voor potloo den in Europa, telt meu er 23. Deze fa brieken verschaffen werk aan tot 810,000 arbeiders en brengen 4,300,000 potlooden voort, zoowel zwarte als gekleurde, per week. Een fabriek heeft alleen daar een# wekeiijksche opbrengst van meer dan een millioen potlooden. halen. Uwe tegenwerpingen vernietigen nog niet de vermoedens, die ik als geneesheer heb. Nn, zeide de zieke na eene kleine atilte, ik dank God, dat ik voor mijn persoon die vermoedens kan afwerpen. Mijne geheele natuur verzet zich tegen de gedachte aan eene zoo groote bedorvenheid eener vrouw, die ik met weldaden heb overladen. Ik ben ook te zeer rechtsgeleerde om geloof te hech ten aan eene misdaad, wanneer daartoe geen reden beetaat of eene krachtige drijfveer daartoe aanspoort. Zonder twijfel, zeide Landregarde. Doch wie is deze heer Lachenat'? Mynheer de Fairières scheen toornig en wilde antwoor den, toen de deur geopeud werd en mevrouw Fairières vei scbeeu met üugonet, die kuchende biuueutrad. VIJFDE HOOFDSTUK. Van deze dag af verergerde de toestand des zieken dermate, dat Landregarde geen sa menhangend gesprek met hem meer kon voe ren. Op zekeren avond, toen de heer de Fai rières minder scheou te lijden, beproefde de geneesheer met hem te spreken; maar de on gelukkige uitte slechts eeuige onverstaanbare woorden, eene koorts begon, die den geheelen nacht dnnrde. Landregarde werd door dezen toestand des te meer getroffen, daar hy uoh dies niet kon verklaren. Hugonet was altijd even tevreden en zorgeloos. Like uieuwe krisis had hij voor uit gezien, voor hem ging alles naar ge woonte, de zieke beterde, zooals hy zeide. Wat hem meer verwonderde was de hou ding van Landregarde, die somberen spra keloos scheen geworden, en nauwelijks waag de iets voor te schrijven. Mevrouw de Fairières scheen de gemoeds beweging van den jeugdigen dokter niet te bemerken en was sedert eenigen tyd veel vriendelijker tegen hem. Dat haar echtgenoot nog leefde, moest men alleen Dr Landregarde dank weteu, zeide zy tegen iedereen. Hij moest zich te Caën vestigen; zy zou hem on dersteunen en mettertijd zonde hij zeker een der knapste dokters d«r stad worden. Landregarde hoorde dat, maar sloeg ar geen acht op. Zulke woorden hoorde hy niet graag en ze oefenden niet den minsten in vloed op hem uit. Uudde zij eenen blik kun nen werpen in zyn hart, zy zon spoedig over tuigd zijn geweest van 't nuttelooze harer moeite. De eerzucht had bij dezen man reeds lang het laatste woord gesproken. De jonge ling bezat eene rijpheid eu ernst van geest, welke men uiet altijd vindt bij lieden van den dubbelen ouderdom. Landregarde beschouw de zich zelf als een bedrogen en ongelukkig man, maar toch geloofde hy aan wereldsch geluk en idealen op aarde. Maar voor zich durfde hy op geen geluk of verweeentlyking dezer idealen hopen; dat etond vast bij hem. Zoo verheugde hij zioh dos alleen inde vreugde die de arbeid en een gerust geweten schenken hy lachte weemoedig wanneer de woorden Geluk n en Roem in zijne ooren klonken en benydde de berzitters er in. Doch een jeugdig meisje had dikwijls be proefd zyn ernstig gelaat te verhelderen en zijn weemoedig hart op te vToolyken. Het was Gabrielle de Fairières. Tusschen haar en hem was eene stille genegenheid ontwaakt, die by de eerste ontmoeting reeds beiden boeide en later meer vertrouwelijke medede#- lingen uitlokte. Gabrielle was zsventien jaar ond, groot, slank en welgebouwd, maar een weinig zwak van gestel en bleek. Haar buitengewoon schoon gelaat droeg de sporen van groot ver. driet eu diep zielelyden. Haar onbevangen, onschuldig, maar met droefheid vermengd# lach vermurwde een steenen hart en stemde het tot weemoed. Stil en in zich zelf gekeerd als een wezen, dat niet tot het aardsche be hoort maar een beter vaderland verwacht, zweefde hare gestalte voorbij. Het leven had reeds eene donkere schaduw op haar aange zicht geworpen in den bloei harer jaren moest zy haar hoefd over een sterfbed buigen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1900 | | pagina 1