Een en ander. ËfiF* AALST De biizon- Toegejuicht'^™^ De werkstaking De waarheid vooral. Provinciale kiezingen.- Voorstaanders der Vrijheid. - Rechterlijk kronijk. Allerhande Nieuws. Engeland. Duitschland. een twintigtal groote boomluiten der slechtst riekende soorten gaf, en dat de pad deze met zichtbare voldoening ver slond, zonder eenig teeken van afkeer te geveu dan een lichte trekking, veroor zaakt door de lange voelboorm van het ongedierte. Na de verslinding der boomluizen werd de pad in eei.e kolonie zwarte plakkende en een duim lange maaien geplaatst, wel ke onder de schors van een berkenboom ontdekt werden. Deze nieuwe spijs kwam haar even kostelijk voor, en niet dan na een hon derdtal dezer afschuwelijke schepsels ingezwolgen te hebbeu, kroop zij in eene holte, waar zij vier dagen lang gerust bleef slapen. (Sempervirens). AALiDI. dere Merkfc voor Creemboter zal geopend worden op ZATERDAG 14 APRIL AANST. ten lokale Keizerlijke Plaats, N®41. Dezo Merkt zal twee maal ter week worden gehouden, den Woensdag en den Zaterdag. In een volgend nummer zullen wy hieromtrent meer inlichtingen meêdee- len. delijken haat tegen de priesters in het hart dragen, die eens schreven 't Zal ons een vermaak zijn, den doodstrijd der priesters, burgers en capitalisten - te zien. Neêrgeworpen in de goten der straten, zullen zy van honger sterven, langzaam eu schiikkelijk, en dit voor onze oogen. Dat zal onze wraak zijn Nu, die zelfde socialisten hebben in hun lokaal te Luik eeD priester vereerd en toegejuicht, die er was binnen geleid door Demblon, de chef der Luiksche godshaters, religiebespotters en papen vreters.... En wie is die priester 't Is August- Adolf Daens die door Z. H. den Paus Leo XIII, door H. H. de Belgische Bis schoppen is veroordeeld geworden en ein delijk onweerdig geoordeeld werd om 'l geestelijk kleed te blijven dragen Gelukkiglijk is er in gansch 't land maar zoo een enkele priester te ont moeten. Eu 7 Land van Aélst durft hem dan nog Gezalfde des Heeren heeten ?l?l RUSTDAG. Rustdag is (of was) Zondag bij do Christenen, Maandag bij do oude Grieken, Dijnsdag by de oude PerseD, Woensdag bij de Assyriers, Don derdag by de Egyptenaars, Vrijdag by de Turken en Zaterdag by de Joden. werklieden van de garentwyoderyen op den Tragel duurt voort ondanks de onder handelingen. Maandag avond werd ten lokale der socialisten, Hand aan Hand, eene meeting gehouden. De sprekers spoorden tot kalmte aan, doch stonden natuurlijk de roode leer stelsels voor. Door een der sprekers werd gezegd dat de werkstakers, na dat ze door de libe ralen, groene democraten en catholieken waren verlaten, zich tot de roode socia listen hebben gewend. En ondanks de roodo socialisten de werkstaking niet hebben uitgelokt, zijn ze bijgesprongon en alleen dus zullen zij dezen die nu honger lyden ondersteunen. 't Is waarheid de liberalen en groene democraten laten hunne partijgenooten loopen, ze bekommeren er zich niet meè. Wat bezonderlijk de liberalen betreft, men mag uit 't oog niet verliezen dat gansch 't bestuur van de fabrieken tot de liberale denkwijze behoort en dat zy, in tijde van kiezing, van daar hulp ontvan gen. Men mag die heeren niet misuoegen. Wat de catholieken aangaat, slechts eenige leden van den Werkmaoskrii.g tellen dochters bij de werkstaaksters en deze hebban hulp en bystand genoten. Dat elke politieke party voor de zijnen dan zorge. Er is op de meeting besloten dat, 's an derdaags dijnsdag des voormiddags, eene betooging zou gehouden worden en dat gebeurde. Ongeveer 200 vrouwen, man nen en snotneuzen wandelden rustig, kalm door de straten. Geen geroepen, geen ge zangen alleen werd er hier en daar een roode bemerkt die de voorbijgangers of de burgers die op hunne dorpel stonden met kwado oogen bekeek, x'Hebben ge lijk, met azijn vangt men geen vliegen, 't Waren al geen werkstakers, ten minste een derde waren heeren van den luien- hoek, te schoon om te werken en oud ver oordeelden en die men weet nist hoe ze toch aan den kost geraken. Eenige ge- dwongeue werkstakers vervulden ook de rangen ter oorzake van 't opmaken des inventaris was het werk in gedeel ten der fabrieken stilgelegd. Wy herhalen hetIn tegenwoordigheid der groote winsten die bestatigd worden, zouden de aandeelhouders wel in hun ge moed mogen gaan en de werklieden een hoogei loon betalen. Vooruit antwoordt ons dat er geen kwaad inzicht bij is wanneer bij Borre- man en C"1® schrijft en de nameu Cumont eu Van Laogcnbove verzwijgt, t*ee libe ralen die alles en ook de daghuren re gelen. Goed, maar waarom eene familie willen hatelijk maken die in 't bestuur der fa brieken niets te zien heeft 't Is, zegt Vooruitomdat «le fabrieken onder dien naam best gekend zijn.... Niet waar Het fabriek der gewezen firma Borreman en CDl® is het kleinste gedeelte der naamlouze maatschappij waarin zij versmolten is. De naamlooze maatschappij staat best bekend onder den naam van Fabrieken van den Tragel. Vooruit voegt er by Voor de socia listen is het om het even of een uitbuiter Jan, Pier of Cies heet en noemt eenige eigennamen. Waarom voegde hij er ook de namen niet bij van Anseele, Boerblock, Stoutemas, Terwagne, Andreas, Jeu de Balie en meer andere roode vogels die de werklieden zoodanig weten uit te buiten dat ze altijd schoon weder schuifelen Wie strijkt er de winsten van de bakkery op die heden tot 10 duizend frs. 's jaars kunnen beloopen? Eu men maakt dan den gefopten wijs dat er maar een kleintje overblijft. Wat uitbuiters Begrepen Js werklieden hoe zeer zy door die roode vogels uitgebuit worden, 't ware woldra met den rooden bedrie gerswinkel gepast I... Slapende visachen. In Afrika vindt men twee viscbaoorten (in gedaante overeenkomende met paling en bliek) die maandeu lang zonder water kunnen leven. Acht of negen maanden van Let jaar zijn de beddingen der stroomen die zij be wonen geheel droog, alleen in den regen tijd vindt men er water in. Zoohaast de droogte die visschen belet te zwemmen, dringen zij in het slijk waar zij den regen- loozec tijd in slapenden toestand over brengen. Meermalen zyn er van die vis schen opgegraveu en droog naar Europa gezonden waar zij door middel van lauw water in het leven wierden terugge roepen. De groene helden van Cbipka die niet loochen durven uit vrees *ao bespot te worden, dat de werkersstanden, het alge meen stemrecht aau de catholieke party te danken hebben, willen om hare ver diensten te verminderen doen gelooven dat deze hervorming den catholieken, tegen wil en dank werd afgedwongen. Wie weet immers niet dat het meer voudig stemrecht door de catholieke meerderheid in volle vrijheid werd ge stemd Wat de groene helden weten te ver zwijgen, 't is dat hunne gewezene bond- genooten, de liberalen, er zich uit baat zucht met geweld hebben tegeu verzet Het past dus niet aan do liberalen van hunne genegenheid en liefde voor den minderen man te gewagen, zy die hem voor niets anders goed keunen dan om hem uit te buiten op alle wyzen. Voor zeker waren de liberalen aan 't bewind gebleven nog zou het algemeen stemrecht ouder geen enkelen vorm zijn ingevoerd geworden. De liberalen vreezen de volks klassen en vooral de buitenlieden welke zy altyd behandeld hebben als eec vero verd volk, alleen goed om veracht en vervolgd te worden in zijn geloof en aller hande belastingen en rechten op den bals te laden. fwPifpn d® latulbouwkronijk ucucu' van eenen onzer Brussel- sche konfraters, wordt eene berekening meêgedeeld, waaruit blijkt dat er in de provinciën Oost- en West-Vlaanderen meest geiten zijn. In het rechterlijk kanton Aalst zijn 5,877 geiten in 't kanton Herzele 4,546 in het kanton Oosterzeele 4,345 in het kanton Oudenaerde 4,015. In het zuiden van Oost-Vlaanderen, tot aan Deynze en Dendermonde, zyn er rond de "30,000 geiten. Zekere gemeenten hebben een zeer greot getal geiten zoo als Wetteren, 783 Lebbeke, 726 Meirelbeke, 722 Maldeghem, 971 Denderhautem, 700 Erembndegem, 850 en Ronse, 1,287. In West-Vlaanderen, zijn in het kanton Tbouiout 5,607 geiten in het kautou Dixmude zijn er 3,058 in het kanton Passcheudatde 3,109. De gemeenten wel ke het grootste getal geiten hebben, zijn Langemaick, 1,250 Wyngene, 1,069 Moorslede, 1,095 Thourout, 1,035 en Ichteghem, 978. Drukwerk. Ter boek-en steen drukkerij van - De Denderbode, Korte- zoutstraat 31, Aalst, zyn te bekomen aller hande drukwerken, zooals boekwerken, plakkaarten voor notarissen en deur waarders, plakkaarten voor kermissen en prijskampen, enz., rekeningen, vrecht- brievon, wissels, ontvangstbewijzen, pro gramma's voor maatschappijen eu aller hande feesten. briefomslagen, viesiet-of bezoekkaartjes, eerste communiebeelde- kens, doodbrieven, doodbeeldekeus, en al andere boek- en steendrukwerken voor handel en nyverheid, openbare besturen, enz., enz. Het verplichtend onder- wijs is in de Hollandsche Kamer ein delijk gestemd geworden met 50 stemmen tegen 49. Van de 100 leden was slechts een lid afwezig uit hoofde van een hem overko- komen ongeval, M. Schimmelpenninck eu deze was tegen de wet. Stemden voor 48 leden der liberale lin- kerzype en 2 leden van de rechterzijde M.M. Scbaepman en Kolkman. Stcm len tegen 41 leden der rechter zijde, 4 der linkerzijde en 4 socialisten. Het stak er dus zeer nauw by de op lossing van dit vraagstuk. Volgens Le XX' Siècle - zal er een wetsontwerp bij de Kamers worden inge diend 't weid de provinciale kiezingen zal vaststellen op Zondag I Juni, dus acht dagen na de kiezingen voor de wetge vende Kamers. Ouzes dunkens zouden die twee kiezin gen ten minste 14 dagen moeten ver schillen. AapHÏct I zeer aardig nieuws uit O Geeraardsbergen..Nemna Amourkc Galle die nu «lacht dat hij de ongecontesteerde ofte onbetwiste eer ste candidaat was der liberalen en zoo fier over de baan loopt al had hij reeds den oppergaai afgeicboten, zou nu wel Dimmer den onRecontesteerde ofte onbe twiste condidaat zijn Aardig I ja zeer aardig I... Maar hola kadééééé I Wij zul len onze informeerkazak eens aautrekken. Zouden de blauwen van Geeraardsbergen nu Amourke te licht vinden om tegen huuuen afgekookten Burgemeester op te wegen Ze zullen er bier niet veel kun nen tegen opwerpen Pio Daens heeft Amourke eens gewikt en gewogen en 't waagbiljet sprak Geef 't menneksn '«en cent Zieke soldaten in verlof. Wat niet geuoeg geweten is Joor de soldaten, die in ziekverlof gezonden worden, of die in verlof zijnde, ziek worden, is 't dees dat zij recht hebben zich, voorzien van hun livret, bij den naastbijwonenden plaatskommaudant aan te biedeD om hun ne verpleging in het militair hospitaal te vragen en te bekomen zonder hoegenaam- de onkosten. In Frankrijk treft men nog liberaleu aan welke den moed hebben de vryheid van onderwijs openbaarlijk te verdedigen togen de aanslagen die do magonnieke ministers er tegen smeden. Iu eene vergadering der liberale repu- blikeinscbe vereeniging die veertien da gen geleden te Orleans gehouden werd, hebben M. Barboux, oud-stokhouder der advocaten te Parijs en de beroemde staatshuishoudkundige, M. Leroi-Beau- lieu, met krachtdadigheid de snoode ver- vulgingsplanDen van minister Waldeck- Rousseau bevochten. M. Leroy-Beaulieu bewees onder an deren, <lat de vrijheid van onderwijs en de vryheid van geweten innig verbonden zijn eu men aan de eerste niet raken kan zonder de tweede te krenken. De vrij heid van deu familievader beperken, riep hij uit, is eene vau de roemrijkste over winningen der menschheid vernietigen. De liberalen willen hier ook in België do vryheid van onderwijs doen verdwij nen, en hijgevolg de vrijheid van gewe ten, eene der roemrijkste overwinningen der menschheid, vernietigen. Maar, wij Belgen, VlamingeD, willon dat niet wij houden aan de vrijheid van onderwijs, aan de vryheid van geweten en daarom zal geen enkel ware Vlaming voor de liberalen willen stemmen f Stedelijke Werkbeurs van Aalst; Worden gevraagd i ijzerdraaier-smid verzekerd werk, on- noodig zich aan te bieden zonder goede getuigschriften 2 kleermakers, (leer jongens en i halve gast 1 leerjongen voor de boek- en steendrukkerij. Vragen werk i bakkersgast 1 smid, (leerjongen) 1 voerman fabriekwerkers eene wit- naaister vraagt werk om zich ten huize te begeven. Zaak van Wetteren. Het openhaar Ministerie heeft beroep aaopeteekend tegen het vounis, uitge sproken de verledene week.door de Recht bank van Dendermonde, in de zaak Ponne eu O'. Medelijdende rechters. Wy lezen in bet Fondsenblad Een Fran.'chman verscheen voor de rechtbank van Turnhout uit hoofde van landloopery. De arme drommel was zoo mager als een graat en zijue kleederen waren nog enkel een hoop vodden. Ondervraagd zijnde, zegde hy dat hy uaar België was gekomen om werk te zoeken hy had er geen gevonden en had ■lan ook de middelen niet om uaar Frank rijk terug te keeren. De man was niet misdadig, maar enkel diep ongelukkig. De rechters, in plaats van hem naar Hoogstraten te zenden deden eene omha- liug onder elkaar en brachten hot noo- dige geld byeen, voor een kaartje met hetwelk hy terug naar Frankrijk zou kunnen reizen. Zaak-Vermeersch. Deze zaak, die niets meer is dan eene gewoue zedenzaak, zooals er op een jaar met honderden voor de Rechtbank behan deld wordeD, heeft echter door twee om- atandighoden eeno grootere ruchtbaarheid bekomen dan het om der wille der zede lijkheid wel wenschelijk is. Deze zijn vooreerst dat de betichte eene min of meer in 't oogspriugeude positie bekleedt, eu ton tweede dat bel uudor- zoek aauleidiug hefcfi gegeven tot het incident-de Gamond, met eenen heelen sleep van verplaatsingen in de magistra tuur. De zaak werd natuurlijk met gesloten deuren behandeld. Zij zal drie dagen duren. Correspondentie. Ont. van jufv. Gez. D. C. te Ninove fr. 6.00 over 1900. De tijding, door een Brusselsch blad meegedeeld als zou de oogziekte van den Kouing een begin van volkomen blindheid zijn, wordt nu weer door de Etoile, die zegt zeer goed ingelicht te zijn, gelogen straft. Een bakker te Brussel die zinneloos geworden was had zyn oven ontstoken, en wierp toen zijnen brooddeeg in het vuur. Toen wilde hij er zelf in kruipen. Zijne twee gasten hadden de grootste moeite hem dit te beletten. Drinkt 't alom't bekendeLeuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. De Koning, dynsdag naar Wiesba den vertrekkende, beeft, in plaats van in zyn eigen berlien te reizen, eenvoudig plaats genomen in een voorbehouden coupé van 1® klas. De XX' Siècle zegt, dat de Koning die eenvoudigheid zocht, omdat het Duitsche spoorweg bestuur, wauneer hij in eigen berlien reist, den Koning doet betalen voorde 24 plaatsen, die er in zijn, onder voorwendsel dat deze door een* Duitsche locomotief getrokken werd. Afdoend middel. A. Hoe bracht ge uw visuw weêr tot bewustzijn, toen ze voor het eerst in onmacht viel. B. Heel eenvoudig. Ik fluisterde haar toe dat ik per abuis op haren nieuwen hoed was gaan zitten, en toen hadt ga eens moeten zien. Vraagt 't Leuvensbier dor Brouwerij Druwé, Aalst. Het getal werbstakende letterzetters te Brussel bedraagt thans ongeveer 1000. Een vyftieojarig meisje, Louisa Van D. te Brussel, met eenige gezellin nen aan de deur barer woniüg spelende, werd meègelokt door twee personen, schij nende werklieden op hun zondags ge kleed, van 38 tot 40 jaar oud. Zy leidden haar in herbergen, vervolgens naar de Allée Verte, waar zy het kind aanvielen, den mond stopten, mishandelden en den porte-monnaie met 15 fr. afnamen. VeesmokkelarijMen schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan de Nieuwe Rotterdamsehe Courant Nu «le Belgische minister van landbouw blijft weigeren de grenzen te openen voor den invoer van Nederlandsch vee en de Belgische landbouwers voor den aanstaan den weidegang magere koeien noodig heb ben, begint hier het veesmokkelen weêr te herleven. Geen avond gaat er voorbij of er trek ken weêr kleine troepjes smokkelaars, twee of drie koeien leidende, in stilte over de grenzen. Daar dit smokkelen vooral met de grootste mogelijke zorg gebeurt, komen de dieren gewoonlijk goed op de plaats hunner bestemming en hoort men weinig van aanslagen. Dezer dagen echter ontmoetten de gen darmen te Stekene,niet ver van de Neder- landscbe grens, een troepke smokkelaars, (Jie eenige koeien geleidden. Dadelijk kozen de smokkelaars het hazenpad, trachtende hunne dieren met zich te voe ren, doch na eene lange vervolgiog moes ten zij eene bekalf le koei en eeue veers achterlaten, die natuurlijk door de gen darmen, in beslaggenomen werden. Ook in de nabijheid van de Belgische gemeente St. Gillis hehhen een drietal tolbeambten, na een hevig gevecht, eene scboone Nederlaudsche koei aangeslagen. Al deze dieren zullen op de Groote Markt te Sint-Nicolaas verkocht worden. 't Leuveasbier der brouwery Druwé, is het beste. Te Hulste hebben verscheidene kwaaddoeners, die hunne geziebteu had den zwart gemaakt, aan de woning van eenen 60jarigen werkman een gat in den muur gekapt. Binnen gekomen zijnde, vielen zij den man, die in zyn bed was recht gekomen, te lyf en vroegen de beurs of het leven. Daar hy verklaarde niets te bezitten, braken zij de meubelen open, en kwaad omdat zij maar 1 frank vonden, sloegen en mishandelden zij hem, bonden hem en poogden zelfs het huize ken in brand te steken. Daarop namen zij de vlucht. De oude man kon echter de koorden losmaken, de vlam uitdooven en de gendarmerie gaan verwittigen. Dokter, tot eene vrouw. Ja, vrouwtje,.het is niet anders bereid er u op voor, uw man moet slerveu. De vrouw. Foei, hoe akelig nu moet ik voor de tweede maal trouwen. Zwarte dieven. 't scbyt dat de leden der beude Hindoes die te Antwer pen vei blij ven altemaal het stieltje dor laogviugery verstaan. Twee hunner waren maandag op de Veemarkt gekomen, in eenen tabakswin kel, om cigaretten te koopen. Terwyl de wiukelierster hen geriefde, wisten zy ongemerkt eenige pakskens weg te scamoteeren. Later kwamen zij in eene naburige hor- berg om een briefkeu van 100 fr. te wis selen. Hier scharden zy, terwijl de herber gierster het geld stuk voor stuk neèi lelde, deze Weg zoodat er, toen de vrouw reeds 20 fr. had geteld, weinig of niets op den toog lag. De vrouw riep Houdt de dieven, waar op de policie hen bij den kraag pakte. Ook in den boek- en papierhandel va: M. Ipers, op den Oover, bobben dij zwarte kerels gepoogl te langvinheren. Opgepast'dus voor hunne klandiaie. ft twee aangehoudenen zyo, de eene om trent 35 en de andere lijaar oud. Deftig. Modiste Ik kan on mogelijk langer wachten op de betalin; mijner rekeniDg, madame. Dame Niet Dan moet ge niet too; deftig volk werken. Arme dwaler De kaaipolitie t Antwerpen, werd maandag verwittigd dat een 13jarige jongen, Duitscher va; afkomst, stervend van^ honger in een naburige herberg was aangekomen, zeg gende naar Amsterdam te willen gaan maar daartoe de middelen niet bezittende Men deed hem naar het politieburee komen en daar werd bij ondervraagd. E vertelde dat hij in Duitschland zijne op voeding kreeg in een militair weezeoge sticht, waar het regiem zoo streng wz dat hij over eenige maanden met een» kameraad weggcloopen was. De kinderen werdeu in dat gesticb: zegt hy, deerlijk mishandeld. Voor c minste overtreding werdeu zij met dr, aaneengebonden on met stokken op bloote huid gegeeselJ. Aan de Frausche grens werden de twj kameraden verrast door de Duitsche ge darmen en dan raakte deze jongen zyo; kameraad kwijt.. Hij sukkelde nu naar Parys, van du naar Brussel en eindelyk naar Amste' dam, waar hy werk vond in een sigare tenfabriek. Maar na cenigen tijd oordeelde a patroon, dat het tijd was, in regel te q met den burgerlijken stand, en de jou» kwam naar Brussel, om langs diplom tieken weg zijne papieren trachten te b komen (iets wat, volgens ons even go te Amsterdam had kunnen gebeuren). Het lukte niet, eu onze sukkelaar raai weêr te Antwerpen, om langs daar di Amsterdam terug te keereu, daar i patroon gezegd had, dat hij toch iu elk( val mocht terugkomen. Hulpeloos doolde bij daar nu rooi het hulpbureel voor behoeftige DuitscM kan hem niet bijstaan, omdat bij uie; regel is en de politie is verplicht M voor landloopery aan te houden, omi hij zonder bestaanmiddelen is. Nu zal de sukkelaar terug naar Duit» land worden gezonden. Onwaar. Bedelaar Och neer, geef mij eene almoes. Ik ben allij op de wereld. Vrek Dat 's niet waar De laa; statistiek bewijst dat er nog veertien k- derd millioen menschen op de wen zyn. De werklieden der spiegelfabriell Courcellea en Roux, vau wier bewen tot loonopslag wy reeds spraken, heil besloten de staking donderdag te bel nen, indien de patroons hunne eisci niet inwilligen. Niet allen zijn voori staking, maar zy, die ze aanpreken,! juist degenen, die voor den gang] werkzaamheden onmisbaar zyn. Ef eisch is 2 °/0 loonsverhooging. Vier huizen zijn te Gembloers a!j brand. Zonder den iever der pompt zouden nog meer huizen vernield zyn,} schade is zeer groot. Geboorte van eenen prins. De i togin van York heeft het leven geschod aan eeneu zoon. Dit is het vierde li vau den hertog en de hertogin van Yi die nu drie jongens en een meisje U ben. De oudste zoon is thans zesjazi De familie der koningin, met kinderen, kleinkinderen en de act kleinkinderen, telt nu 74 leden, name! De koningin, 1 Levende zoons en dochters, 7 Kleinkinderen 32 Achterkleinkinderen, 34 74 De troonopvolging is als volgt: kof ging, prins van Wallis, hertog van en zijne zonen. De koningin is 80 jaar, deprinsl Wallis 58, de hertog van York 34, i oudste zoon prins Edward, 6 jaar. Niet zonder Gods tegen. Azi lyu Maagdenburg-Lt ipzig ligt een kal liek dorpje. lederen zondag, tegen einde van de kerkelijke diensten, u een jonge spoorbeambten de dorps» binnen. Gewoonlijk is hij vermoeiöf bezweet, doch gedraagt zich steeds i biedig en aaudaebtig. Een heer, dief lang stelde in dezen godvructitigeu juf ling, sprak hem eens aan, en vroeg bi waarom hij steeds op het etude der gf diaustoefening in de kerk kwam. «Ja, ziet ge mijnheer, 't isomö zegen te erlangen. Eerder kan ik komen, omdat mijn dienst te lang da' Maar als ik mij daarna haastig nai' kerk begeef, ben ik juist nog op tijdf de benedictie op het einde der mis. En waarom maakt ge dan zoo' werk van de benedictie Kent gij de spreuk niet, mynhj Aan Gods zogen is alles gelegen Ik giu-ls een oude, gebrekkige moeder,: uiot meer naar de kerk kan gaan. Koe nu des zoudags te buis met den grd Moeder, ik breng u Gods zegen meéi heb voor u gebeden. O, myuheer, d«| ze zoo bly eu gelukkig. Eu dau makt: thuis weer goed, wat ik door myuen Ji' verloren heb. (Hst Offer,

De Denderbode | 1900 | | pagina 2