„1 Wat de liberalen gedaan hebben. Hondenkarren. Een en ander. Kieskronijk. DE BOERENBOND Allerhande Nieuws. Holland. Duitschland. Engeland. Frankrijk. Denemark. Zwitserland. V ereenigde-Staten Onder dien titel deelt Vooruit het vol gende artikel meê, waarin een pluim van den hoed getrokken wordt, waarmeê liet liberalism zich versiert on den keizer wordt gegeven wat den keizer toekomt Een kiesblad, zegt Vooruit, roemt er op dat het liberalism 24 wetten voor het volk stemde het artikel kleedt eene dier wetten van M. Frère-Orban, als volgt uit. Ten onrechte heeft men het vader schap der afschaffing van het octrooi aan M. Frère-Orban toegeschreven. Reeds voor hem hadden twee volks vertegenwoordigers, MM. CoomaDs en Jacques, wetsvoorstellen diesaangaande nt êrtelegd in 1851 en den 22 Januari 1856 M. Alfons Vandeupeereboom bracht in de Kamer verslag uit. - M. Frère-Orban werd gewaar dat de beweging onweerstaanbaar ging worden en in 1859 zette hij in den ministerraad zijn plan uiteen tot afschaffing der octrooi. Den 10 Maart 1860 kwam het voor stel voor de Kamer. In zijn onswerp stolde M. Frère-Or ban voor om het inkoom dat men aan de steden ontnam te vervangen door een ge meentefonds gevormd door 40 p. h. der ontvangsten van de posterijen 75 t. h. der opbreogt van de rechten op den koffie en 34 t. h. der accijnsrechten op de wijnen, den jenever, den azijn en de sui ker. Dit ontwerp verschilde aanzienlijk van dat van MM. Coomans en Jacques. b De eerste had voorgesteld aan de ge meenten de vrijheid te laten, het te kort, voortspruitende uit de afschaffing van het octrooi, te dekken op de maDier, die zij verkozen. M. Jacques zou teu hunnen bate 12 millioen genomen hebben van de op brengst der accijnsen en der douanen en bet overige laten aanvullen hebben door opcentiemen. M. Henri de Brouckere wilde aan de gemeente de opbrengst laten der persoon lijke contributie en der patenten. - M. Fróre maakte ineens de gemeente afhankelijk van de regeering, door den Staat om zoo te zeggen tot haren kashou der te maken. Vooruit keurt dit stelsel af en zegt dat de maatregels, welke M. Frère instelde om de octrooien te vervaugen, niet demo cratisch waren hij zocht de vergoeding op het verbruik des volks, en de liberalen verliezen hierdoor het recht - van nu op de grosse-caisse te slaan voor de liberale barak, n De caoutchouc in Indo-China. Het laatste economisch verslag van M. Brullocke, opperpresident ia Annam, meldt de ontdekking van eene nieuwe caoutchoucplant, die overvloedig voor komtin de Hugen van Tuo ,g-Dong. Men zal proeven nemen in de landbouwschool voor het kweeken van die plant. Dr Yernïs zou eene gelijke sliugerplant hebben ont dekt in de kom der rivier Hué, boven hare samenvloeiing met de rivier Nong. Drukwerk. Ter boek-en steen drukkerij van - De Denderbode, Korte- zoutstraat 31, Aalst, zijn te bekomen aller hande drukwerken, zooals boekwerken, plakkaarten voor notarissen en deur waarders, plakkaarten voor kermissen en prijskampen, enz., rekeningen, vracht brieven, wissels, ontvangstbewijzen, pro gramma's voor maatschappijen en aller hande feesten. briefomslagen, viesiet-of bezoekkaartjes, eerste communiebeelde- kens, doodbrieven, doodbeeldekens, en al andere boek- en steendrukwerken voor handel en nijverheid, openbare besturen en aUe gerief voor de Melkerijen. Gewichtige getuigenis. In de zittiug van den gemeenteraad van St- Jans Molenbeek, dinsdag avond,toen de socialisten de catholiekc regeeriug be schuldigden niets voor de werklieden gedaan te hebben, waarop zij een klin kend antwoord ontvingen van M. Magde- lyns, legde de liberale burgemeester, M. Hollevoet de volgende verklaring af M. Magdelyns heeft gelijk iu dees ge val. De regeering heeft veel uitmuntende maatregelen voor de werklieden genomen. Onze arbeids- en maatschappelijke wet geving is, wat men ook zeggen moge, op meoige landen vooruit. Zoo bij voorbeeld, in Frankrijk, daar hebben de werklieden het recht niet syndikaten in te richten zooals in België. De socialisten, wij moe ten het zeggen, zyn onverzadelijk; zij be ginnen met weinig te vragen en eischen dan alles. Ik herhaal het, België is op menige landen vooruit in zake van maat schappelijke- en arbeidswetten, b Hier komen wij op terug. Schepencrisis te Luik. De socialisten besloten hebbende een college te aanveerden bevattende eeu catholiek en twee mandaten voor de progressisten en de socialisten, hadden hunne beslis sing aan den Cercle progressiste doen kennen. Het comiteit van dezen Cercle heeft echter geantwoord dat het bij zijne eerste beslissing blijft, namelijk te weigeren van te zetelen in een college, waarvan een catholiek deeluitmaakt. De Anticerpsche maatschappij tot be- scherming der dieren heeft de politiever- ordening op het inspannen der houden laten ronddeelen, om het publiek te her inneren dat het nieuwe reglement te reke nen van 28 April eerstkomende zal in voege gebracht worden. Dit luid als volgt; Het is verboden, honden in te span- nen tusschen berriën, behalve het geval in art. 3 vermeld, aangaande gebrek- kelijke menschen. De houders en geleiders van honden karren, die hun beroep op Antwerpsch grondgebied uitoefenen of komeu uitoe fenen, zullen dus vóór 28 April aanst., de veranderingen aan hunne spannen toebrengen volgens het stelsel, reeds aangenomen door de meeste bakkers en melkboeren, dit wil zeggen, dat de hon den onder of nevens de karren moeten ingespannen worden. Het College roept tevens de aandacht der hondengeleiders op de bepalingen van van art. 5, luidende Bij stilstand moetan de ingespannen honden zich vrij kunnen neêrleggen. - De voerman zal altyd eene drink- schotel en een deken by zich hebben. De nalatigen zullen de policiestraffen voorzien door de artikels 78, 90, 102 der wet van 30 maart 1836 en door art. 78 der gemeentewet, oploopen. Wy roepen de aandacht in op dees reglement van onzen stedelijken Raad en achten het wenschelijk zelfs noodzakelijk dat er bier te Aalst ook maatregelen in dien zin genomen worden. Werkmanspensioenen. Men begint te vreezen dat de Kamer zal moeten afzien van de stemming der wet op de werkmanspensioenen. Hoe voorzichtig, men zou misschien moeten zeggen hoe bloo het gouveroe- mentsontwerp zij, het werpt kwesties op, waarin de Kamer zich niet zal willen ver binden zonder een rijp onderzoek. 't Is dus waarschijnlijk dat deze wet, die van het hoogste belang is, door de volgende Kamer zal moeten gestemd wor den. Handelsblad De bevolking van Belgiè bedraagt op dit oogeublik 6,669,723 zielen, name- lyk 3,326,190 mannen en 3,343,542 vrouwen. Antwerpen stond aan het hoofd met 277,576 inwoners. Dan volgt Brussel met 207,910 inwoners. De geheele Brusselscbe omgeving be vat echter ruim 600,000 zielen. Zoetenaeye komt steeds achteraan met 28 inwoners. Belgische en Ameri- kaansche paarden. Eeu ouderzock gedaan door den dienst der staatsland- bouwkundigen, volgens de bevelen van landbouw, heeft bewezen dat sinds eeni- gen 'ijd de Amerikaansche peerden eene ernstige concurrentie doen aan de Belgi sche trekpeerden. De eerste aankomsten, over drie jaar werden verkocht aan lage prijzen en deze peerden, slecht afgericut, veroorzaakten veel last aan huüne koo pers. Doch op heden worden er slechts uit Amerika goede paarden ingevoerd, waarvan de concurrentie te vreezen is. Dit feit heeft de minister doen beslui ten aan de landbouwkuudigen van den Staat bevel te geven de aandacht der landbouwers te vestigen op het belang dat er voor hen in bestaat aan het kweeken van het Belgisch paard al de weusche- lijke zorgen te bestoden. Wantrde vreem delingen, die de Belgische trekpaarden waardeeren en die ze niet kunnen kwee- ken dan na steeds hernieuwden invoer, zullen nog slechts deze peerden koopen op voorwaarden dat zij in België slechts allerbeste soorten vinden. Stedelijke Werkbeurs van Aalst; Worden gevraagd 1 ijzerdraaier-sraid verzekerd werk, on- noodig zich aan te bieden zonder goede getuigschriften 2 kleermakers, (leer jongens en 1 halve gast 1 leerjongen voor de boek- en steendrukkerij i bak- kersgasti smeder (halve gast) 1 sme der (leerjongen) goede bobijnsters voor de weverij. Vragen tcerk 1 voerman fabriekwerkers eene wit naaister vraagt werk om zich ten huize te begeven. Te Antwerpen. De poll der cbristen-democramenten beeft den vol genden uitslag gegeven. Het betreft alleeu candidaten voor de Kamer lecandidaatMM. H. Lebon, advocaat te Antwerpen 2% Van der Wielen, ge meenteraadslid te Deurne 3', Van Hoe- gaerden, landbouwer te Schelle 4% De Proft, steenbakker, te Boom. De 5* plaats zal aan een candidaat van Eeckerec, later aan te duiden, gegeven worden. De 6* plaats aan M. J. Breugelmans, herbergier en behanger te Antwerpen. Bijgevoegde candidaten MM. Fon- teyne, onderpastoor to Zarren, en V. Schoepen, graveerder, te Antwerpen. Handelsblad) Wanneer zullen de Aalsterscbe groenen eenen poll inrichten tot aanduiding der candidaten Oudenaarde. M Paul Raepsaet is catho.lieke candidaat uitgeroepen voor den Senaat, met 110 steramen tegen 51, gegeven aan baron della Faille d'Huysse. Voor de Kam-r is M. De Malander ge vallen, hij bad slechts 50 stemmeu beko men. MM. Thieupont eu graaf de Ghfl liock hadden respectievelijk 73 en 54 steramen behaald. Tusschen deze twee laatsteu moet dus opnieuw gestemd worden voor de eerste candidatuur. MAATSCHAPPIJ van AALST-MIJLB EKE. Vorgadetiug op Zondag 29 April 1900, om 9 uren voormiddag, ter hei berg van J. De Smet, Hovenicrstraat. DAGORDE: 1° Aanvaarding van nieuwe Leden. 2° Inschrijving voor veevoeder en land- bouwvetten. AALST. St-Martinuseollegie. De E. H. Van den Bossche, professor aan het St Jorisgesticht, Steendam, te Gent, is professor benoemd aan 't St- Martinuscollegie te Aalst, ter vervanging van den E. H. Van den Abeele, onzen Ouderpastoor. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Aalst. Zaterdag namiddag is alhier in de Vaart een schip gezonken, 't Schip Aclif, patroon Frans Van Loo van Loke ren, was alhier aangekomen geladen met 210 ton houillekoleu voor rekening der naamlooze maatschappy Geeriockx en De Naeyer. Het schip lag nabij het fabriek en was om zoo te zeggen gansch gelost topn het lek geslagen werd. Nog slechts 20,000 kilogr. ongeveer bleven in bet ruim. Het vaartuig zonk zeer traagzaam zoodanig dat men den tijd heeft gehad vrouw, kinders en huisraad aan wal te brengen. Do oorzaak is tot biertoe onbe kend. Zondag 's morgend om 7 s/« uren is er een begin van brand ontstaan ten huize van den heer Octaaf Taymans, drogist Groote Merkt. Eeu ketel was, aan 't koken,liep over en aldus werd bet vuur aan den verderen inhoud van den ketel meêgedeeld. Veel gerucht maar schade zeer gering. Zekere P., van Schaarbeek, die eenigen tijd in Congo doorbracht, doodde in gramschap eenen neger, die onder zij ne bevelen stond. Daarop zag men hem alle soorten van streken uitzetten, die duidelijk toonden dat hij zinneloos, en dus onverantwoordelijk was. In zyne fa milie terug gekeerd, trok hij de aandacht der overheden, die hem nu door eenen specialist deden onderzoeken. En ten ge volge van dit onderzoek zal hij in een gesticht geplaatst worden. M. Vaodenpeereboom, gewezen mi nister, scbijut bi sloten ie hebben zijne woning te Anderk-cht te verlaten, of ten minste er niet meer bestendig te zullen verblijven. Hij heeft namelijk den eigen dom van wijlen advocaat Poelaert ge kocht, nabij de Koninklijke Jacht, waar hij zich naar het schijnt, op de rozenteelt zal toeleggeu 't Leuveasbier der brouwery Druwé, is het beste. Do groote Nieuwe Bakkerij, Brussel, gelegen op de Queuastkaai, zondag middag afgebrand. Het gebouw besloeg eeue oppervlakte van 200 vierkante meters. De omliggende huizen bleven gespaard. De schade is zeer groot, doch verze kerd. Er zijn geene ongelukken. Het is de tweede maal in 4 jaar tijds dat deze inrichting afbrandt. Zondag avond, rond 7 uren, Is op de foor, te Laken, brand uitgeborsten in eene tent nabij bet kanaal bet vuur liep bliksemsnel voort, eu ondanks de spoe dige hulp zyn drie tenten in asch gelegd. De pompiers hebben eene andere met bijlslagen moeten afbreken, om het voort- loopen van den brand te sluiten. Drie fa- miiiën zijn broodeloos gesteld eu verloren bijna al wat zij bezaten. Het parket heeft een onderzoek in gesteld tegen de leden eener maatschappy vau Schaarbeek, die eene vertooniug heeft gegeven, zoo zedeloos, dat het pu bliek verontweerdigd de zaal verliet. Verscheidene toeschouweis zijn voor den onderzoeksrechter geroepen. De zaak zal voor de correctionneele rechtbank komen. Vrijdag namiddag, is te Somerghem eene diligencie, tengevolge eener hape ring in de tramtiggels, omgekanteld. Het lytuig, dat iu den val erg beschadigd werd, bevatte benevens eene zeer zware lading, een zestiental personen, onder welke gelukkiglijk maar een drietal lichte kneuzingen bekwamen. Voor het assisenhof van West- Vlaacderen verschenen twee inwoners van Meenen, genaamd Moeneclaey en Dumortier, beschuldigd 200 pinten bier beloofd te hebben tijdens de laatste ge- meentekiezing. Beiden zijn vrijgesproken. Eeu verschrikkelijk ongeluk ge beurde te Meetkerke, bij Brugge. Gedu rende een bolpiijskamp beeft eeu 22jarige jongeling van Biugge, bij het werpen van zijnen bol eeueu inwoner van Meetkerke aan het hoofd geraakt. De getroffene viel dood neêr. te De onvrijwillige da Ier is ter bescbik- gestel I vau don procureur des konings. Een vreeselijke brand heeft te Loke ren op de wijk Boxlaer verscheidene hof steden in asch gelegd. Het vuur ontstond in eene kleine strooi- mijt, geplaatst dicht by de stallingen van den veekoopman Van de Walle. Vandaar deelde de vlam zich mede aan de buizing, en in een omzien stonden de hovingen eu schuren in brand van Van de Walle, Do- mien Lerno, Vervaet en Everaert. De alarmklok klepte, de pompiers snelden ter bulp en dank aan hun kracht dadig optreden kon nog eene schuur gered worden. Echter, dijnsJag nacht door eene smeulende mijt, ontstond er weer brand, zoodat ook de geredde schuur is vernield geworden. De schade die door de verzekering ge dekt is, bedraagt ongeveer 800C franks. Zondag Dacht, rond 1 uur, is het huis en de stalling afgebrand der kinde ren De Munck, wonende aan de baan van Vracene naar Beveren-Waas. Een dezer is jachtwachter, meermaals hebben die menschen reeds te klagen ge had van de wildstroopers, onder anderen schoot meu eens met zwaar lood gedu rende den nacht door de blinden en ven sterruiten der slaapkamer van den wach ter. Nu is de hofstede gansch vernield, het vee alleen is gered, maar al het huis gerief en landbouwersalem, benevens <io aanpalende schuur der kinderen CalleDS zijn in asch gelegd. De gebouwen waren verzekerd. Drinkt 't alom 't bekendeLeuvensbicr der Brouwerij Druwé, Aalst. Een jong meisje van Longuessant, dat zich vermaakte met in het veld droog gras te verbranden, is bet slachtoffer van dit gevaarlijk spel geworden. De kleeren van het kind vatten vuur en het is levend verbrand. Eenige weken geleden had dit zelfde kind, ook al spelende eene schuur in braud gestoken, en men heeft het toen met de grootste moeite kunnen redden. In eeo eiken bakbosch te Wibrin in Luxemburg, ontstond braud. De bewo ners snelden toe, om het vuur te blus- schen en gelukten daar in, na verschei dene uren wei kens. Nadat alles gedaan was, vond men het lijk van eenen herder, die in de vlammen omgekomen was. Te Les Tailles brandde eene schapen- boederij af met 150 schapen. Allen werden verstikt of verbrand. Men kent de oorzaken van deze twee branden niet. Huiselijk drama. Maandag namid dag, rond 5 uren, is te Goriuchcm de paardenslachter H. Edelbroeck, in zijne woning op den Kortendijk vermoord. Zijne buis vrouw, waarmeê de verslage- ne naar men verneemt,in geen goede ver standhouding leefde, wordt verdacht hem na eenen twist een steek iu den rug toe gebracht te hebben, waardoor de long ge raakt is. Een kaasmes, waarmede de gru welijke daad vermoedelijk verricht werd, - is door den commissaris van politic in beslag genomen. Het gerecht van Dordrecht is ter plaats en neemt bij het afzenden van dit be richt de vrouw van dou vermoorden, als vermoedelijke daderes, in verhoor. Een Chineesch duel. De Parijsche bladen verhalen het volgende Twee bij de tentoonstelling aangestelde Chineezen, Pekilosang en Longsitbuang, hadden ruzie gekregen wegens de schoone oogen eener odaliske. Zij besloten hunuen twist te slechten, en op zekeren morgend vond men aan het Russisch paviljoen op den Troeadero eenen man bewusteloos liggen, terwijl hem het bloed uit mond, neus en ooren vloeide maar hij verder geen spoor van verwonding droeg, 't Was Pekilosang. Wat was er gebeurd Naar de gewoonte van hun land waren de zoueD van bet Hemelsch Rijk iu twee gevecht gegaan. met de tong, 't is te zeggen, dat zij, gelijk de helden vau Ho merus, elkauder hadden beschimpt en uitgescholden, tot hun adem allen dienst weigerde. Toen zij elkander vier uren laDg hadden toegeschreeuwd, dolf Pekilosang 't onder spit, als zijnde de minst sterke. Hij kreeg een bloedopdrang naar de herssens en zonk machteloos ten grocde, waar men hem opnam. Zyn tegenstander werd aangehouden maar men moest hem in vrijheid stellen, daar zoo iets in de Fransche wet niet voorzien was. Goede Vrijdag in de Marine. Men leest iu de Temps, het gekend pro- testautscb blad, de volgende opmerkin gen over de verwereldlijking van den Goeden Vrijdag, door Al. Ue Lanessan De maatregel genomen, van de oorlog schepen in onze haven de traditioneefe betooging van eerbied voor den Goeden Vrijdag te verbieden, is op geene manier te rechtveerdigen. Deze gewoonte kwetste niemands ge weten. Zij was duurbaar aan de meerder heid onzer bemanningen, samengesteld uit Bretaüjers. Het leven op zee en het aanhoudend denkbeeld van ophanden zijnde gevaar, ontwikkelt het natuurlijk godsdienstig gevoel van den mensch en wij zien niet iu welk voordeel men kan vinden in het verminderen van de kracht eu den moed der zeelieden, door een offi cieel misptyzen aan den dag te leggen voor de bron waarin zij die putten. Het feest van Goeden Vrijdag is juist onder al de christene feesten het alge meenste dat gevierd wordt door allo be schaafde naties, door al de kerken eu waarbij al de menschen van allen stand en alle leering, die den heldenmoed, de zelfopoffering en bet martelaarschap ver- eereo, zich met de meeste sympathie kun nen aansluiten, omdat het, in*alle geval, de heriuneriugsdag is aau het vruchtbaar ste martelaarschap, dat ooit geleden werd. Een volk leeft niet alleen van abstracte denkbeelden het leeft vau zinnebeelden overleveriugen en herinneringen. H.-t is niet noodig, geloovige te zijn in den catbolieken zin, om te weuschen dat wij ons weerdig toonen van de overleve ring der eeuwen, door ze voort te zetten en om niet te willen dat de ziel der men schen de toekomst te gemoet ga zonder heriunciing aan den strijd, de tranen en het bloed in 'c verleden. Ons dunkt dat zij, die er aan droomen, aldus alles weg te vagen uit de nationale ziel, ten op zichte van onze geschiedenis eeueu droom van beeldstormers en vandalen droomen. Negen personen verdronken. Een vreeseiijk ougeluk is vrijdag avond op de Weser, bij Woltmerhauten, voorgevallen. Dertien werklieden uit het Vrijhavengo- bied wilden rond 7 uren over den stroom steken en gebruikten daartoe een bootje, waarin hoogstens voor acht personen plaats was. Derand van het kleine vaartuig kwam slechts eenige duimen boven het water. Toen dc beot in 't midden van den stroom kwam, passeerden juist twee sleepbooten. De hoegenaamd niet groote golven sloe gen in de boot en vulden deze in eenige oogenblikken met water, zoodat zij in een oogenblik zonk. Niettegenstaande alle pogingen door het personeel der sleepbooten aau gewend, kon meu slechts vier van de oogelukkigen redden. Negen andere, waaronder acht familievaders, verdrouken. De opgewon denheid en de smart van de personen aan den oever, die vruchteloos poogden de oogelukkigen te redden, waren onbe schrijflijk. Juiste opmerking. De Eogelsche socialist Hyndman rekent zijne landge- nooten voor, dat Engeland in het afgeloo- pen jaar 16 millioen pond sterling uit Engelsch-Indië heeft getrokken, zonder daarvoor eenige handelstegeuweerde in de plaats te geven. Op grond daarvan vindt hij het dwaas, dat de Eugelsche bladon de openbare weldadigheid inroe pen om de hongerlijdende Hindoes bij te staan; dezen zoudonde Engelscho welda digheid niet noodig gehad hebben, iadien Engeland zich niet ten hunnen behoeve rijk maakte. En wij voegen er bij Dat Engeland met zijne millioenen de Indiërs onder- steune, wier rijkdommen hot sedert zoo veel jaren plundert, in plaats van er vreedzame menschen in hun eigen land mee te gaan beoorlogen Te Hammersmith, bij Londen, klom een inbreker, door een venster, eeu huis, binnen, toen een papegaai in de kamer opeens begon te praten en te lachen. De dief schrikte zoozeer van dat plotselinge, schelle stemgeluid, dat hij flauw viel. Hij werd nog nagenoeg buiten kennis door de politie meêgenomen en is tot zes maanden dwangarbeid veroordeeld. Vreeseiijk ongeluk. De Duitscbe beeldhouwer Ru iloff wasiu ziju werkhuis te Kopeuhageu aan een groot beeld bezig, dat hij uit een marmerblok van 100 kil. bouwde. Door een ODgeluk kantelde het marmerblok en kwam op den kunstenaar terecht, die verpletterd werd en eenige uren later in het gasthuis overleed. De dungfrau-spoorwegDe werk zaamheden aan dezen spoorweg worden gereld voortgezet. Iu September 1898 werd het eerste gedeelte ingewijd, dat van de Klein-Scheideggstatie der VVenger- nalplijn door een tunnel van 80 meters naar den voet van den Eiger loidt. In Juni 1899 was de tunnel door dezen berg gereed. Ofschoon de ontwerper Guyer-Zeller iutusschen was overleden, is de ai beid ook in den laatsten winter krachtig gevorderd en hebben 80 Italia nen op een hoogte van bijua 3000 mi-ters den boorarbeid verricht, waartoe alle benoodigheden evenals de levensmiddelen moeien worden omhoog gevoerd. Weldra zal de spoorlijn gereed zijn tot den Eiger- wand (2800 met. hoogte) ter leDgte van 4 kilometers en daarna met- nog 8 kilome ters worden verlengd tot 73 meiers onder den top der Juufr.iu, welke men dan met een lift bereik. Met dezen arbeid zullen nog ten minste 4 jaren gemoeid zijn. Men werkt thans met 12 electris'cbe boorma- cbieneu, die de beweegkracht uit Lauter- brunneu ontvangen, en van welke 4 voort durend bezig zijn; men vordert aldus el- ken dag 3 meters. De rots is zoo hard, dat >een metaalwerk noodig is. Op verschil- ende deelen van den weg worden over dekte open galerijen aangebracht, waar de reizigers geheel beschut het prachtig schouwspel vau de hooge Alpeu kunnen overzien. Overstroomingen. Ingevolge hevige regens hebben de overstroomingen reeds voor meer dan 3 millioen dollars schade aangelicht in het centrum en het zuiden der Mississipivallei, zonder do schade aan de spoorwegen te rekeuen. Verscheidene steden zijn door 't water omringd. Eenige personen ziju in de moe rassen omgekomen. de c Ganc feu ra élect: cité Dula To peur L'« prem A un 2"" de M mant teuai N°' 3 Li 8 beu La Jeudi Le dépot amat< A 2 h« teuu Aloat.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2