VOLKSKAMER. Zij komen terug. Lichting van 1900. Woord en daad Wat zal het zijn Oorlog tegen God h- Onbetwistbaar cu°p ("S Aalst OPROEP De kiezers zijn kalvers! Erembodegem. Van tak op tak. De geuzen en de landbouwers- - Aalst. Honden. ZONDAGRÜST SCHERPENHEU 7EL Allerhande Nieuws. Duitschland. La Centrale Afrieaine Merhlprijzen. Spoorwegen, Posterijen en Tele grafen. Vergadering van 30 April. De heer Bethune. De arbeiders van wegen en werkt-n, vooral in de strook Sottegem-Geeraardsbergen, trekken een loon dat niet overeonkotnt met het gemid- deld loon,in de naburige streek van Hene gouw betaald. Ik ondersteun de opmer kingen van den heer Arthur Vander Linden, voor de werken ter statiën Geeraardsbereen, Santbergen en vooral Appeltorrc. Voor laatstgemelde, dring ik bijzonderlijk aan. Ik herinner dat er reeds sedert twee jaar toe besloten is de minister zou de noodige kredieten moeten voorstellen. 't Veranderen van de stopplaats te Baardogem in statie zou ten spoedigste moeten gebeuren, en dat ter plaatse zelf waar de stopplaats thans is of alleszins op het grondgebied zelf dier gemeenten, en geen twee kilometers van daar af, op 't grondgebied eener andere gemeente dn reeds goed is bediend. De werken tot ophooging van den spoorweg te Aalst en de wijzigingen aan de statie duren er reeds drie jaar die werken dienen dringend bespoedigd te worden. Ik vestig nogmaals de aandacht van den minister op de ontoereikendheid van de inrichtingen der goedereustatie te Aalst, waardoor een soort van plaatse lijke vervoercrisis is verwekt. Inwoners van Aalst en omliggende gemeenten heb ben bij verzoekschrift gevraagd dat de trein 4739, die 's Vrijdags uit Aalst ver trekt kwart voor 5 uren 's morgens, alle dagen zou ryden en zooals den Vrijdag zou aansluiten met den trein 2515 die te 4 uren 41 minuten uit Dendermonde ver trekt naar Gent. Kon men dien trein 7 minuten vervroegen, dan zou hij aan sluiten met den trein 2806 die uit Gent vertrekt naar Brugge en te Oostende aan komt 36 minuten over 7 uren. Die verandering zou heel voordeelig zijn voor don handel, alsmede voor vele werklieden die naar Gent gaan werken. Die vraag wordt ondersteund door de gemeentebesturen en talrijke verzoek schriften van Aalst, Lede, Impe, Wan- zele, Smetlede en Erondegem. Twee vragen thans betreffende de post. Ik wijs er eerst en vooral op,dat het post kantoor van Aalst te klein is. Men zou de onderhandc-liDgen moeten hernemen voor den aankoop van een lokaal dat er gansch toe geschikt scheen. De heer Liebaert, minister van spoorwegen, posterijen en telegrafen. Men vroeg het tiendubbel van de waarde. Dat het Gemeentebestuur, eigenaar van het huis, nieuwe voorstellen doe. De heer Bethune. Bij verre is het niet waar dat men het tiendubbel der waarde vroeg. De gemeente Impe zou moeten gevoegd werden by het postkantoor Lede, waar zy maar twintig minuten van af is. Wy driDgen aan opdat de "Regeering de vergunning toesta voor de buurtlijn Assche-Au-legem-Aalst. Iedereen stemt er in toe. Alleen de Regeering blyft ten achteren. Ik weDSch te weten of de minister er aan denkt, zooals men zegt, hulppostkan- toree in te richten en onder welke voor waarden De hoer Woeate. Ik moet myne klachten hernieuwen betreffende de statie van Appelterre ziedaar meer dan twee jaren -Jat de heer Vandenpeereboom ver klaard heeft, dat ze uitgevaardigd was welnu, de werken zyn nog niet aange vangen 1 Ik hoop dat de heer Liebaert zonder verwijl die werken zal uitvoeren, want de tegenwoordige toestand is al te nadeelig voor de landbouwers der streek. In de tweede plaats is het noodig wer ken tot goHchiktmakiDg uit te vooren aan de statie van Meire, die tegelijk Meire en Erpe bedient. Heden moeten de wagens en de voetgangers een grooten omweg maken om er te geraken welüu, het ware gemakkelijk dien toestand te ver helpen. Mijne derde vraag betreft Baardegem, belangrijke gemeente waar eene goede renstatie wordt gevraagd. De heer De Sadeleer was ingeschre ven in de zelfde bespreking der begrooting van IJzerenwegen, maar telkenmale zijne spreekbeurt gekomen was is by verplicht geweest de zitting der Kamer voor te zitten. Hy heeft dus genoodzaakt geweest eene memorie te behandigen aan den heer Minister om de vragen, door zijne collegas verdedigd, te ondersteunen en namelijk deze rakende de verhooging van de loonen der werklieden. Verders heeft hy ook verscheide plaat selijke aanvragen doen kennen onder anoere het inrichten van een voldoende koopwaren-magazijn aan de statie »an Eremhodegem, het bewaken van de ge vaarlijke doortochten aan de Vijfbuizen, waar de bancelen van verre gemanoeu vreerd worden betere bediening van de post in verscheidene gemeenten, betere correspondence voor de werklieden die 's avonds teiugkeeren uit Brussel en den omtrek het inrichten van nieuwe treinen op de linie Sottegem-Dender- leeuw-Biussel, die van Sottegem to be ginnen al de statiën tot Denderleeuw zouden bedienen, enz. Volgens bekomene inlichtingen zal de 2d' speur Sottegem Denderleeuw iu Augusti ingehuldigd en de treindienst dan verbeterd worden. Wie De liberalen, lieve lezer. Zij zonden toch zoo geerne terug de meesters worden over bet geld des lands, waarmeê zij, o zoo lief, gespeeld hebben van 1878 tot 1884. Raad eens hoeveel zij te kort kwamen op dien tij 1 zoo maar iets van' 58,967,176 fr. dat leest men acht en vijftig millioen Degen honderd ze ven en zestig duizend 176 fr., bijna millioen te kort op zes jaren Die liberalen bieden zich weêr aan voor dat postje van kassier. Dank u vriendjes Na 1886 hebben de cathoUeken altijd overschot gehad. Het co- tingent wordt op de provinciën verdeeld Is volgt Prov. Antwerpen, 1595 mannen. Brabant, 2449 B West-Vlaander. 1573 Oost-Vlaander. 2042 Henegauw, Luik, Limburg, Luxemburg, Namen, 2277 1651 521 441 751 Totaal, 13,300 mannen. M. Pie Daens hoeft geschreven. 't Grootste ongeluk voor ons vaderland ware van terug te val len onder d'handen der vrijmet sers die nog slechter zouden han delen dan onder de schoolwet van 1879, rampzaliger gedachte nis De Godsdienst wee den rijken, wee den armen die hem miBt en vloek op den eHendeling die werkt om dit groote goed van rijken en armen aan den mensch te ontrukken! Wat Pie Daens daar schrijft is waar. Wij zijn volkomen met hem t; akkoord. Reeds van in 1888 riep M. Bara in volle Kamers uit t Als de liberalen nog aan 't roer komen dan zullen zij krachtdadig liberaal zijn. Dat wil zeggen oorlog aan de catholieken onder aUe vormen. Hoe dat Wij zullen de PRIESTERS aan de deur zetten (Dendergalm). Boet, gevangen verbanning zijn wettelijke middelen waarom ze niet tegen de catholieken in het werk gesteld (Pergameni, een geus). Wat belieft er u, kiezers Is het dat wat gy wilt Stemt dus voor de geuzen niet Nu een woord tot den voornoemden Pie Daens Moest dat ongeluk gebeuren, gij draagt eene groot» verantwoorde lijkheid. Gij hebt u losgescheurd van de catholieke partij Gij hebt ze onbermhertig be vochten I Gij hebt samengezworen met geuzen en socios, 't grootste on geluk van ons land. Gij wilt de verplichte school en gij weet heel wel dat op de ver plichte school, de onzijdige, de -oddelooze volgen zal. Gij zijt dus le schuld dat vele kinderen het geloof verliezen zullen Pie Daens, gij hebt op uw zeiven den vloek geroepen Als men de held van Klokke Roeland gelooven mag dan zullen de groenen vast en zeker, onbetwistbaar een gekozene candidaat hebben en zelfs 't zal maar weinig schillen of ze zullen er twee tellen. De sch rij velaars van Den Dendergalm, die armtierige blauwe vodde, kraaien ook victorie waut ook vast en zeker, ontegen sprekelijk,ze zullen een gekozene hebben. Maar als de groenen dan zoo zeker zijn van een hunner candidaten gekozen te zien, waarom is de afgestrafte priester Daens dan 't Arrondissement van Aalst ontvlucht om te Brussel de politieke for tuin te gaan wagen De afgestrafte schreef immers, pas 2 3 maanden geleden, in 't Land van Aelst, dat hy alleenlijk wilde naar de Volks kamer terugkeereD, als do gekozene van zijne vrienden des Arrondissement? van Aalst Maar als 't huis bouwvallig is, ver huizen de ratten. En gy, heeren liberalen, als ge toch zoo zeker zijt van uwejzegepraal, waarom dan een monsterverbond willen sluiten met rooden en groenen. Ja, waarom dan bij de rooden en groe nen knievallen doen, plat op den buik kruipen Waar het hart van vol is, spreekt den mond en zoo bestatigde men dat ge, zon dag 11., in uwe blauwe vodde, tot drie maal toe, betreurt dat gij geen verbood hebt kunnen sluiten metrooden en groenen. En niette loochenen, valt er... Onze Aalstersche rooden bewijzen het ons in Vooruit van zondag 11. De liberalen alleen, zeggen ze, zijn verzekerd gekozen te zijn zoo leest men altijd, (in Den Dendergalm.) Wanneer de liberalen zoo verzekerd zijn, waarom al die moeite om overeen te komen met de socialisten - Neen, de waarheid is, de liberalen en hunne kopstukken hebben het ons zelfs bekend, (uamen als ge wilt) zijn onmachtig eenen zetel te veroveren do daensiston evenmin, en bierom trachten zij door loensche middelen de stem van goedzakkige socialisten te ontfutselen daarom op uwe hoede, niet lichtzinnig gehandeld, niet geluis- terd naar dezcu, die zich op liberale meetingen, zullen komen socialisten verklaren, en zullen zeegen, zooals in - de kieziogen van 95 Ik kies voor de liberalen omdat de socialisten toch niet kunnen tvinnen. De liberalen hebben machtig ge- weest, zij verdwijnen als sneeuw voor de zon het volk is hun bedriegerspro- gramma moede, want hadden zy bet met de arbeidende klassen goed ge it meeod, zy hebben lang genoeg de regee- ring iu handen gehad.... De liberale partij sterft, zij is aan het spartelen en zal zich niet meer verroe- ren den dag na de aanstaande Kamer- kiozing. n Geachte lezers, zij die nu heden gezwo rene togenstrevers zijn, waren alhier in de laatste kieziDg voor de gemeente,bond- genooten, goede kameraden, die elkander wy zijn tegen den godsdienst niet. Leugen en bedrog van wege de geus zoowel als de socio. La Réforme Wij liberalen mo- gen niet blijven staan voor het n geweten der menschen de libe- rale partij moet om haren naam n te verdienen vlakaf oorlog voe rt ren tegen God. La Chronique «Ja in België is n de liberale partij regelrecht tegen den godsdienst gericht. Dendergalmers, gij die het tegenover gestelde beweert zyt huichelaars Nog de bevolking. Het statistiek jaarboek bevat nog de volgende byzon- derheden De bevolking bedraagt 6,669,732 in woners, of 226 per vierkante kilometer, per provincie verdeeld als volgt: Brabant 384 inw. per vierk. kil. Oost-Vlaanderen. 242 B Henegauwen 302 Luik 288 Antwerpen 287 West-Vlaanderen 248 Limburg 99 Namen 96 Luxemburg 50 De bevolking groeide gedurende de laatste tien jaar met gemiddeld 75,000 inwoners per jaar aan. Sedert 1831 be draagt de aangroei 2,883,918 inwoners, of 76,18 ten honderd. Die aangroei was bet sterkst in het arrondissement Charleroi, namelijk 273 t h. dan volgde Antwerpen 271 t. h. Brussel 196 t. h Luik 178 t. h. Het geringst was de aangroei te Oude naarde, o.51 t. b. Tbielt 2 t. h. Virton 19 t, h. en Doornik 15 t. h. In 1846 waren er slechts 31 gemeenten met meer dag 10,000 inwoner». Nu zijn er 83. zijne lezors voor domme kwispels houden om nu heden nog te durven beweren dat onze Belgische soldaten naar den Congo kunnen gezonden worden om er tegen onze zwarte broeders te gaan vechten. Ooze Grondwet in haar art. 1 bepaalt - Koloniën, overzeesche bezittingen of protectoratendie België zou verteer ven, worden door bijzondere wetten beheerd. De Belgische troepen, bestemd om ze te verdedigen.mo- gen slechts bij vrijwillige dienst- - neming aangenomen worden. Dus g<>. n enkel B' lgisch soldaat kan tegen wil en dank naar deu CoDgo, naar 't zwart kerkhof, gelijk de dominé zegt, gezonden worden. De Belgische soldaat die naar Congo trekt, is een vrijwilliger. Waarlijk de dominé moot zijne lezers voor domkoppon houden die van voren niet weten dat ze laDgs achter leven MOORDENAARS. Vol gens do schrij velaar van Dendergalm, zijn merkt voor Creemboter. Heden zaterdag is de Merkt voor Creemboter om 8 uren geopend gewor den. N-'gen Melkerijen der omliggende gemeenten hadden eeu voorraad gezonden de eenen van 50 kilogr. de auderen meer. Het gezamenlijk gewicht beliep tot 500 kilogr. De boter werd verkocht in stukken van J/s kilogr., kilogr. en 5 kilogr. De gemiddelde prijs was fr. 2,70 <lr>n kil. De verkoop was tamelijk levendig. Om 10 uren werd er gemymi. fr. 2,50 per kilo. Wy gelooven dat onze Merkt van Creem boter in belangrijkheid zal aanwinnen naar mate bet vooroordeel zal verdwijnen dat zekere lieden er tegen hebben opge vat. Dit vooroordeel kan bet geringste onderzoek niet onderstaan want 't zyn dwaze en grillige onwaarheden. Men beweert dat men de creemboter niet bruinen kan Dwaasheid... Men be- proeve het eens. Men zegt de creemboter deugt niet voor den opleg. Men heeft ons boter laten proeven der Melkerij van d'Abdij van Affligem in Juli 1899 opgelegd en nooit vonden wij beter. Wie melkeryboter koopt mag verzekerd zijn van zuivere onvervalschte ware ge kocht te hebben men kan de Melkerij- boter niet vervalschen met margarine zon der dat men bet ziet. 't Is daarom dat zekere kooplieden zoo tegen de creem boter schermen. De Aalsterscbe bevolking heeft er be lang bij dat de Merkt van Creemboter zou wel gelukken en om dat dofd te bereiken moeten wij niet zeggen wat er te doen valt, iedereen weet het. Wij herinneren dat de Merkt ook 's woensdags geopend zal zijn. Het oud Bestuur der Betooging-Rey- uiers, beeft de eer U uittenoodigeu tot de zeer belangrijke vergadering, welke zal gehouden worden op Zondag 6 Mei aan slaande, om 3 uren namiddag, ter herberg De Weezeubond B, bij Aug. Agnees- 8ENS, Oude Vischmarkt. Er zijn nog altijd KAL VEES n VAN KIEZERS die niet willen n onderzoeken of redeneeren die n fanatiek voortgaan, of die hunne n rede verdooven... n Wie slingerde die beleediging naar 't hoofd der kiezers Een der twee sch rjj velaars van 't Land van Aelst, de afgestrafte priester Daens of Pie Daens. (Zie Land van Aelst, 29 Mei 1898, 3* blad. le kolom). het wierookvat tegen den neus sloegen.... i de Belgische officieren en ouderofficieren welke bun leven wagen voor de bescha ving in Congo, maar moordenaars. Moest de eerste sabelman de beste hierover aan Amourke rekenschap vra gen, hij zou zich verabuseeren gelijk Pie Daens op Kormiszondag van verledene jaar als hy in de doos werd geduwen. Wat vertrouwen kan een ernstig en bezadigd mensch nu toch stellen iu zulke politieke kwakzalvers Geen Ja, Geen en daarom zullen wij, als een man.stemmen voor de Catholieke Candidaten, j voor dezen welke alleen de ware belangen f van burger, landbouwer en arbeider voor- staan Stedelijke Werkbeurs van Aalst; Wordt gevraagd .- 1 kleermaker (halve gast) 1 kleerma ker (leerjongen)1 smeder (leerjongen) spoel maker s wevers breisters. Vragen werk Een jongman met zeer goede getuig schriften, keuneude de Vlaamscüe eu Fransche talen, als magazenier iu fabriek of werkhuis eeu voerman. Wat kinderagie mag nu toch het liberaal manifest liebben aaneenge flanst uat hier deze week werd rondge deeld Waarlijk do eene domme leugen ver wacht de andtire niet. Een staaltje onder honderd Alle hooge ambten en bedieningen worden schier uitsluitelijk toegewezen aan de leerlingen der klerikale Univer- B siteit van Leuven. Zoo traden de zoon- n tjes van M. Woeste en SchoUaert als bureeloversten op in de miuisterieelu afdeelingeu van bet onderwijs. - Wie zal verstomd staan kyken, is M. Schollaert als by, jongman, zal ver nemen dat hy zoontjes heeft die bureel oversten van 't ministerie zyn. En men beweert dat dit manifest opge- stelu is iu 't Frausch door Amourke Galle en door zijn lufzauger vertaald.. Maar is 't ook te ver wonderen dat er canuidaiuren iu de lucht worden afgekondigd V... Wat bad onze Pie toch gelyk als hij Amourke toesnauwde Geef 't menneken 'wen cent Zondag 11. waren onze catholieke vrienden te Erembodegem in volle feesthet goldt de inwijding en in huldiging van den nieuwen Standaard van den Catholieken Onderliugen Bij stand. Al de woningen zonder onderscheid bijna waren bevlagd. Talryk waren de vrienden van zijd en wijd naar Erembo degem gestroomd ze wisten dat oaze achtbare Leden van Senaat en Volkska mer, onze Candidaten voor den 27 Mei er zouden tegenwoordig wezen om bet feest door bunne tegenwoordigheid te vereeren. M. De Bruyn, oudminister kwam met het zelfde doel. Ouze stad Aalst was def tig vertegenwoordigd ruim 1500 A dste- naars waren gaan meêfeesteo. Na eene welsprekende aanspraak van den E. II. Rombaut, Bestierder van onzen Aalster- scheu Catholieken Werkmanskriug on Anti-socialisten,werd deStandaaid plech tig gewijd door den E. H. Sadones, Pas toor van Erembodegem. Daarna werd eenen stoet gevormd aan den welken 43 Maatschappijen deelnamen welke defi leerden voor onze achtbare Seoateurs, Volksvertegenwoordigers, provinciale Raadsleden en de gemeentelijke Overhe den welke op het kiosk hadden plaats genomen. Dit feest welk te midden van de alge- meene vreugde afliep getuigt andermaal vau de levendigheid onzer catholieke werken en zal lang in 't waard bljjven Nu met den kieziugstijd komen de geuzen weêr naar den buiten afgezakt en roepen zij zijo zoo onbeschaamd Landbou wers hier zijn uw vrienden. Zonderlinge vrienden. Lapt hun eens het volgende op de maag, landbouwers al ware het maar om te zien wat zuur gezicht zij zullen trekken. Het geuzenblad Le Journal de Mons schreef eens over eenige jaren De groote fout der liberalen sedert vijf en twintig jaar is aan de catholieken de verdediging der landbouwers overgelaten te heb ben. r> De Iievue de Belgique deed dezelfde bekentenis. ji In de burgerwacht. In de ge- I meenten waar ue burgerwacht tot werk- dadigen dienst is opgeroepen, zullen voor- taan alle maandeu lijsten opgemaakt wor- den van Ge ingelijfde personen, die ont slagen of uitgesloten zijn. Nog andere maatregelen zijn genomen om te beletten dat de personeu, die aau de inschrijving onderworpen zijn, zich daar op bedriegelyke wijze aau zouden onttrekken. Ten overvloede zijn de gouverneurs en 1 de arrondissementscommissarissen gelast, te zorgen dat de voorschriften nauwkeu rig vervuld worden. DE LIBERALEN, bemerkt Klokke Roeland, laten het tipken van hunnen neus niet zien. De mannen van Aalst haddeo beloofd tot in het verste hoekje onzer gouw b het liberale woord te gaan verkonden maar bet eerste woord moet nog ge- sproken worden. De groenen spotten dus vinnig met de blauwen... De Dendergalmers blijven niet ten achter eu verwijten de groenen met bit terheid dat ze hun in de steek hebben gelaten en als lafaards den knie hebben gebogen voor den Woeste-afgod... Er zal nog leute zijnriep Dendergalm. Over3a4 weken, verweet-Ie schiijvelaar van Dendergalm onze Politie dat ze baren plicht niet doet, dat ze de houden die '8 nachts langs de straten zwerven en de liberale nachtuilen hinderen niet van kant helpt. Zaterdag werden er 6 honden vergiftigd, 5 van iuwooers vau 't Statie- kwartier eu Donsj, den hond vau de- socialisten der Koite Zoutstraat. Een dezer honden hoorde toe aan eeneu werk man die er zyn dagelyks brood meê ver diende. Wat vrienden der werklieden? Zeg eens liberale schry velaar, wie is er in de plaats der Politie opgetreden om die beeston uit don weg van de liberale nachtuilen te helpen 't Woord is aan don opperscbrij velaar, Amourke.... Van 's tot middernacht dienstdoende Apotheker Zondag 6 Mei 1900, M' JAeimeboog, Veemarkt. Priesterlijke benoemingen. Zijn onderpastoor benoemd op S' HermeB te Ronse, de E. 11. Tirez, professor te Gee- raardsbergen op S' Macarius te Gent, de E. II. De Corte, onderpastoor te Steenhnize te Steenhuyzo, de E. H. Thierens, onderpustoor te Baelegem te Baelegem, de E. H. De Clercq, professor te Ronse te Stekene, de E. H. Verhulst, onderpastoor te Mieter te Maeter, de E. li. Govaert, professor te Ronse; in het Werk der VlamiDgeu te Parijs, de E. H. Verschaffeit, surveillant te Ledeberg. Zyn professor benoemd te Ronse, de EE. HH. Wanters en Deshayes te Sottegem, de E. H De Backer, priesters uit het Seminarie; te Geerardsbergen, de Heer Goethals, onder diaken. De E. H. Verdoorent, priester uit het Se minarie, is coadjutor benoemd te Haesdonck. JaarHjksche Bedevaart naar op Zondag 3 Junieerste Sinxendag), of op Maandag 4 Juni, tweede Sinxendag), volgens er strijd of geeuen strijd zal zijn bij de provinciale kiezing. Ia ie schrijven by Romanus Babbez, Binnenstraat, N° 39, Aalst. llol.e»*«narkt.— Heden zaterdag werden 528 klonten botor ter markt ge bracht, wegende te samen 4220 kilos. Vraagt 't Leuvensbier dor Brouwerij Druwé, Aalst. Een brouwersgast, voorzien van eenen emmer kalk begon donderdag den gevel van het paleis van den graaf van Vlaanderen te Brussel te witten. De schildwacht,, die bet hem wilde beletten, werd op eene 'luchtige rammeliug vergast. De politie die hem naar bet commissa riaat wilde brengen vaarde al niet beter. Hij werd herkend voor eenen man, die aau alcoolwaanzin onderhevig is en reeds vroeger opgesloten was geweest. 't Leuveasbier der brouwerij Druwé, is het beste. Op het grondgebied van het naburige Overmeire hebben eenige Lokerscbe boerenknechten eene vechtpartij geleverd. Een hunner heeft twee messteken be komen, eene in den arm en eene in de zyde. De ongelukkige werd bloedend op genomen. Zijn toestand is echter niet gevaarlijk. De gendarmerie heeft onmiddelijk een onderzoek geopend de daders zyn ge kend en er is proces-verbaal ten jjtfnnen laste opgemaakt. De vreedzame gemeente Werchter is in opschudding door eene laffe misdaad. Zekere V., 25 jaar oud, heeft eeuen in woner der gemeente, L. genaamd, met eenen revolverkogel doodgeschoten, Eene vinnige vijandschap heerschte sinds lang tusschen deze twee jongelingen. Zij had den elkaar nu in eene herberg outmoet. De moordenaar was toen zyu slachtoffer gevolgd eu had, van een gunstig oogeu- blik gebiuik makende, hel moordend schot gelost. V. is aangehouden. Drinkt 't alom 't bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. De burgerwacht van Luik moest ook haar klein schandaal hebben. Maar hier zyn het niet de wachten en de overheden, die tegeu elkaar opstaan, maar de wachten ondereen, die elkaar aftakelen. Iu den loop eener oefening van het escadron ruitery, hadden MM. Ernest Al. en Lucien L. reeds eene woordenwisseling gehad, laatste. over eene beweging van dezen L. die zeer kort ingespannen is, beant woordde de opmerkingen van M. met eenen vuistslag. M wilde hem dien te ruggeven, maar raakte hem niet. Elk dacht dat de zaak biermeê zou afloopen doch toen het escadron op de Place du Theatre was gekomen en de rangen uiteen gingen, reed M. naar zijnen tegenstrever trok zijneD sabel en bracht L. verscheidene slagen toe. L. trok op zijne beurt den sabel om zich te verdedigen. Op dit oogenblik na derden andere ruiters, die er in gelukten, de zweerd vechters te scheiden. De commandant der gendarmerie, die toevallig getuige was van dit schandaal, eischte eene politieagent op, die proces verbaal opmaakte. De strijders werden door het volk duch tig uitgejouwd. Te La Louvière lag de genaamde Tumèlaire sedert vijf maanden ziek te bed. Zijn toestand was hopeloos en door het lijden tot wanhoop gebracht, sprong hij uit zijn bed en snelde naar de vaart. Zyne vrouw snelde hem na, om hulp roe pende, maar daar er niemand op daagde, sprong zy hem in het water achterna. Toen er eindelijk eenige personen ter hulp snelden was het te laat. Men haalde slechts twee lijken op. De man was 24 en de vrouw 21 jaar oud. Zij waren nog maar een jaar getrouwd. De opvoeding van eenen prins. De aanstaande meerderjarig wording van don Duitschen kroonprins heeft de algemeene aandacht getrokken op den aanwassenden jongeling. Hij woont niet meer bij zijne ouders, maar wel op het kasteel te Potsdam, 't welk hij zelden verlaat, omdat hij er den tijd niet toe heeft. Al zijnen tyu brengt hij door met werken, en om zich hierbij niet te vervelen heeft hy twee studiegezellen. Na de feesten van 6 mei zal het prac- tisch leven voor hem beginnen. Hij zal debuteeren in het eerste regiment voet volk der garde waar ook zijn vader het eerst is ingetreden. Zoodra hij zijn militaire leertijd heeft doorgemaakt, zal hij de leergangen eener hoogeschool moeten volgen, denkelijk Bonn, waar Wilhelm II zijne studiën heeft gedaan: Tezelfdertijde zal hij eenen stiel leeren. 't Is inderdaad sedert onheugelijke tij den eene overlevering in de familie Ho- henzullern dat de je ego prinsen een handwerk leeren. Keizer Wilhelm I was schrijnwerker, Frederik III, boekbinder, Wilhelm II is letterzetter zijn schoon broeder, prins Leopold, zoon van Frede rik Karei is, naar 't schijnt, een zeer be hendig slotmaker. Over den stiel, die de kroonprins zoo verkiezen, is nog niets uitgelekt. Men denkt echter dat hij ook typo zal worden. Société Anonyme, Alost. Le Cocseil d'Administration a l'hunneur de convoquer M.M. les actionnaires k l'Assemblée Générale ordinaire qui aura lieu le LunÜi 14 Mai 1900, k 3 h'-ures de relevée k la Bourse d'Amsterdam, Grand' Place, Alost. Ordre du Jour 1° Rapports du Conseil d'administration et.du Collége des Commissair es sur l'exer- cice 1899. 2® Examen et approbation du bilan. 3° Election de deux administrateurs sortants et rééligibles, 4° Divers. Pour assister a l'Assemblée, les Action naires doivent se conformer k l'article 29 des statuts les titres seront recus chez nos banquiers M. M. De Coen Clc, rue Neuve, Alost. Les propriétaires d'actions nominatives seront inscrits d'offlce sur la liste des déposant». Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 10 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. L. Van der Spiegel, landb' met M. Claes- ns, z. b. J. Gillade, tw. met M. Oester- linck, br. V. Bourgeois, vunrst. met B. Gillade.br. C. Van der Vincken, tw. met M. Kieken», dienstm. -r- R. De%ulder, smid, met T. Eeman», kleerm. D. Keymeulen, tw. met R. Claessens, z. b. A. De Kegel, landbr, met M. De Vriendt z. b. OVERLIJDENS. E. De Bruyne, z. b. 66 j., Begijnhof. M. Hymans, yr. Luycx, z. b. 29 j., Koolstr. L. De Clippel, m. Vermoesen, z. b. 65 j,, Gentschestr. U. De Peliruaecker, wed" De Greve. z. b. 82 j., Moorselbaan. C. Hnls- bosch, vr. Van der Speeten, z. b. 77j..S' Job. J. De Ries, landb*1", 36 j., Langestr. 10 kind. onder de 7 jaren. 10,000 kilogr. Hooi te koop bij Mr L. Van Overstrakten, Nieuwstraat, te Aalst. 20 Zaterdag Tarwe Masteluin Rogge Garst Haver per 160 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil Kier? de 25, Vlas, de 3 kil. Viggonen, per koppH fr. Ajuin,100 kil. !r. 15,00 a HOPPE 0 b. fr. 00 a 00 volg. kw. POPER1NGE. Hop ir. 44, 6 Mei 1900 fr. 00.00 a 00,00 00 00 a 00.00 00,00 a 00,00 00,00 a 00.00 00.00 a 00,00 6,00 a 6,50 6,75 a 7,83 1.5-1 a 1,62 4.00 a 5,00 48 00 a 65,00 00 oIk kw.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2