Een en ander. EVERGEM. -- Eene fijne grap. Rechterlijk kronijk. Overlijden, ftSSftE Allerhande Nieuws. ZEEVISCHHANDEL H. Arys-De Paepe. Bericht. 3D IE YI1TS HOOI- EN NAGRAS HOOIGRAS De gekozenen der Werkmans- partij. n Het is verwonderlijk hoe weinig werklieè er door de werliê gekozen zijn. Wie er van op de hoogte zou willen zijn leze het volgende lijstje door het blad Lt Peupl* meegedeeld Terwagne, geneesheer fimile Vandervelde, le&'aar Louis Bertrand, uitgever Ferdinand Gavrot,</e«je#en mijnwerker; Antoine Delporte, letterzetter, (leei hoofdopsteller van - Le Peuple George Delbastée, geneesheer Prosper Van Langendonck, bediende Alphonse Allard, gewezen onderwijzer, P. uille, beheerder eener coöperatief F ctor Denis, leeraar Célestin Demblon, letterkundige Wettincb, mijnwerker Schinler, steenhouwer Smeets, gewezen metaalbewerker L. Troclet, schaliedekker Malempré, wever Gierkens, gewezen wever Horlait, nijveraar Gustave Defnet, gewezen letterzetter (zeer lang geleden) Hubin, steengraver Gouters, landbouwer Jan Caluwaert, mijnwerker Lambilliotte, glasbewerker Henri Léonard, smid Jules Destrée, advocaat Léoa Furnémont, advocaat J. Mansart, gewezen porion Eugène Berloz, gewezen onderwijzer Anseele, bestuurder van Vooruit. A. Defuisseaux, advocaat Maroille en Brenez, gewezen mijnwer kers. Men ziet dat de gehaatte bourgeoisie in de rangen der partij goed vertegen woordigd is. Burgerwacht naar het kamp. Do schietoefeningen in het kamp, waar de burgerwacht dit jaar moest voor opge roepen worden, zijn uitgesteld tot 1001. Laat ons hopen dat de wet daartegen zal gewijzigd zijn in eenen minder mili tairen zin. Het fruit de vorst en de insecten. Tot hiertoe blijveu onze goede voor uitzichten zich verwezenlijken. Het stuur en schraal weèr dat ons wel gedurende 14 dagen heeft geplaagd, beeft echter aan het fruit weinig schade gedaan. Zondag morgend (20 Mei) hadden wy wel degelijk op den grond in de vlakte 2 graden vorst maar deze deed zich zoo niet in onze fruitboomen voor, waarin de thermometer nagenoeg wel zooveel graden boven het vriespunt aanwees. Hebt gij, waarde lezer, u al eens afge vraagd waarom bij droge vorst het fruit zoo moeilijk bevriest? Zulks komt hierbij omdat het fruit door de bladeren des booms deels wordt beschut, maar bijzon der door de levenswarmte die aan elke plant bijzonder eigen is, evenals by men- schen endieren. Door deze levenswarmte is de koude des winters en ook in de lente altijd min der in eenen beplanten hof dan elders. Wilt gij u van deze levenswarmte over tuigen, hang dan maar eens eenen ther mometer tusschen de takken eens booms, oftusschen bijeenstaande boomen, hang er een tweeden op eenige meters afstand aan een dooden bouten paal. Het verschil in warmtegraden tusschen beide thermo meters zal u degelijk overtuigen van het verschil van koude op de twee plaatsen. Het is daardoor gedeeltelijk wel dat onze gespeende vruchten op de boomen minder bevriezen dan wel aardappelen, tomaten, aardbeziën, boonen en andere weeke planten aan den grond. Van alle kanten uit Vlaandeten, Lim burg, Hageland en Coudroz-strekeu ver nemen wij het welgelukken van alle ont bloeide fruitsoorten. Vaderland ging gered zijn I onzen alomvermaarden Livinus Ver sluys heeft immers tweede candidaat- plaatsvervanger geweest bij de democra ten. clerikaie socialisten zoo als ze door de liberalen op hunne stembriefjes werden genoemd. Plancquaert heeft zyn ver standig Pierken, destyds met hem candi- daat in de laatste provinciale kiezing verloochend en is hier op Evergem een ander paling gaan opvisscben, nen paling die met de laatste gemeentekiezing zelfs niet eetbaar was of geene candidaat moog zjjn 't Is duidelijk en klaar dat men moet nen blinden politieker zijn, en ge boortig zijn daarbij van Buizegem om zooals Plancquaert na tien ontvangen bui zen te Waarschoot, Aalst, Oostende, Kortrijk, Roeselaere, Gent, Audenaerde, Evergem, Nevele, zijne slaapmuts over zijne ooren niet te trekken en de wereld te bedanken. Ziet die mensch nu niet dat het niet genoeg is als eene ijdele ton, veel lawijt te maken, dat men om te spre ken gelijk hij het durft, niet op zijne woorden maar op zijne werken moet kun nen wijzen f Wat Linus Versluys be treft, nu heeft hy eens op 27 Mei 1900 ernstig kans gebad om een groot man te worden. Verondersteld 1° dat Planc quaert gekozea was geweest2° dat bij volgens belofte na twee jaar zijn ontslag had gegeven 3° dat de heer Goossens eerste plaatsvervanger hem had opge volgd 4° dat de heer Goossens ontmoe digd door de valsche ondankbaarheid van 't volk, er ziek van worde geweest en te kwiste was gegaan ('t is maar eene veron derstelling). dan kwam Linus, de groote staatsman t# wege, in zijne plaats en als 't niet mislukte was hij veertien dagen nadien minister van Horticulture nevens zijnen vriend De Backer van Aalst den nieuwen minister van Agriculture, en later werd hij wellicht kabinetsoverste (op Pierkens kabinet is hij het alreeds lang) tot dat op den duur de Koning aller Belgen voor bewezen diensten en voor 't redden van 't Vaderland Linus op zijne beurt tot het baroDschap zou verheven hebben. Maar eilaas het is maar een droom geweest 1 In de Provinciale kiezing behaalde Pierken ruim 1000 stemmen in het Canton van Evergem, en twee jaren uadien geeft't zelfde Canton op 27 Mei 350 «temmen aan Linus Ver sluys, voor wion Plancquaert zijnen ouden medestryder laten schieten heeft. Li nus had nog 25 voorkeurstemmekens tegen Plancquaert 490. Die 25 atemmekens maken nog geheel den aanhang van Linus op de gemeente Evergem zelvs uit. Eene vraag is er nu nog aan Linus Versluys te «tellen.Wanueer gaat de schrijver van den democrateostrijd nu het vlugschrift uitgeven welke hij in de volgend* bewoordingen in Het Recht van 16 April 1899 heeft aangekondigd Ik heb de feiten (uit den democratenxtrijd) zooale zij zich opgevolgd hebben beknopt te beknopt zelf s verhaald,maar opdat niets voor het nageslacht zou verloren gaan, zal ik met behulp vun eenige vrienden de volledige Gesehiedenis met al de feiten, datums en teksen in een vlugschrift uitge ven Eh wel, nu dat de democra- tenstryd met den 27 Mei 1900 op Evergem en in 't land uitgestreden is en uitgebrand i», nu is voor Louis Versluys het gepaste oogenblik gekomen om er de volledige Geschiedenis van te schrijven. Een raad moet dan ook de schrijver gegeven worden dat hij zich toch altijd de ver nederende terechtwijzing herinnere welke bij, door het Gerecht gedwongen in het la»terbladje Het Recht heeft moeten doen verschijnen, nadat hij in zijne partijdige Geschiedenis van den democratenstrijd eenen onzer Eerweerde Onderpastoors in zijne eer gekrenkt had. Nog een laatste woord onder den titel 'f Werk der scheuring kondigt Het Volk van Donderdag 31 Mei een artikel af, waar het klaar bewezen wordt dat het nutteloos opkomen der Plancquaertisten de kiezing van den heer Huyshauwer, de eenigste rechtjtreeksche vertegenwoordi ger der werklieden, voor wiens goed de groenen zeggen te stryden, belet heeft. Inderdaad aan wie hebben de demo craten de 6,296 stemmen ontnomen welke zij nog op den 27 Mei behaald hebben Voor de vier vyfden aan de catholieken want al wat liberaal en socialist is heeft met banden en voeten voor hunno zekere gekozene mannen gewrocht. Het moe ten dus afgedwaalde catholieke werklie den zijn van den buiten en catholieke neringdoeners van de stad die hunne stemmen aan de lijst Plancquaert Goossens Versluys, de groene drijvul- digheid, verloren geworpen hebben. Ja Linus Versluys klopt op uwe borst mea culpa, mea maxima culpa, 't is mijne fout en anders niemands fout, dat mijnen ouden vriend Huyshauwer niet gekozen is. Hij kwam nog geen 3000 stemmen te kort om den socialist te kloppen en wij hebben er hem ten minsten zooveel ont nomen Dikwijls heeft den heer Huys hauwer over drie, vier jaren op Evergem in 't gezelschap van Linus Versluys en zijnen aanhang te zien geweest, en Linus was fier over deze vriendschap en meende er de behouders mede te tergen. Het plan van Linus en zijne vrienden was van zich te onthouden en met voorkeur stemmen konnen zij den waren volksge zinde Huyshauwer doen zegepralen en dan hadden zij goed werk verricht. Maar neen zy hebben het anders gedaan en daarom eindigen wy met de zinsneden welke Het Volk van 31 Mei, terecht mis noegd, naar het hoofd van de groene volksverraders werpt Ziedaar dus het werk van mannen der knoeilij3t Planc- quaert-Goosscns- Versluys, die zich dur ven aanstellen als volksgezind en catho- liek en die slechts strijd voeren tegen den vertegenwoordiger der catholieke werklie den ten voordeéle van een schatrijken so- cialistischen grondeigenaar, die geen an deren politieleen titel heeft dan deze van fanatieken papenvreter Zij hebben zich niet slechts de bespotting van eenieder op den hals gehaald door den uitslag der kie zing, maar er ook de verachting van alle rechtzinnige lieden mede verdiend. De candidaten worden benoemd naar- mate er treinwachters noodig zijn. De ingangsjaarwedde is 1080 fr. na een jaar goeden dienst bepaalde benoe ming met 1200 fr. jaarwedde. Na onderzoek heeft meu heden bevon den dat M. Baert, de liberale gekozen Senateur van Brugge, geene belastingen genoeg 1200 fr. rechtstreeksche be lastingen, patenten inbegrepen betaalt, om kiesbaar te zyn voor den Senaat. De man mag dus zijne raatten op rollen. Hij zal het maar niet kunnen ver kroppen. Denkt eens, M. Baert, die door zijnen triomf (?l) van 27 Mei 11. zoo hoo- veerdig was als keizer Karel's kat, en ongeduldig was om op de kussens van den Senaat te gaan zetelen, die zich reeds hoorde nuemen Monsieur le Senateur alhier, Mijnheer de Senateur aldaar, die als dusdauig het voorwerp was van betoogingen en serenades, die in zijne vreugde de Champagne bij atroomen heeft geschonken, en zijn werkvolk drie dagen verlof gegeven heeft met dubbel dagloon. M. Baert moet nu vernemen och arme dat hij in de voorwaarden niet verkeert, om in den Senaat te gaan zetelen... - Gij zoudt moeten bet gezicht zien, dat de liberalen trekken... - Maar wisten zij dat dan niet voor de kiezing 1 Neen, maar de klerikalen deze dommerikken wisten het, naar het schijnt, doch zij gebaarden van niets. O wreedaards 1 Er wordt niet weinig gelachen met deze grap. Te paard naar Parijs. De ruiters der burgerwacht van Brussel hebben zich voorgenomen, in korps en gewapend naar Parijs te reizen, om de tentoonstelling te bezoeken, wel te verstaan, indien de Fransche regeering dit gewapend korps li op zijn grondgebied toelaat. Het escadron zal in tien dagmarschen den weg afleggen. Reeds 80 manschappen hebben zich laten inschryven. twee beenen afgereden, het rechter been boven den knie en het linker boven den voet. Beeckman keerde huiswaarts komende van het festival te Hofstade aan 't welk hij, als lid der Koninklijke Harmonie Su Cecilia had deelgenomen. Onmiddelijk werd dn ongelukkige overgevoerd naar ons Hospitaal alwaar hij verzorgd is ge worden door de geneeshceren Claus en Hertecant. Hoe 't ongeluk gebeurde is tot hiertoe nog niet stellig bewezen twee getuigen beweren dat de bareel open, een derde dat hij gesloten was. De bareelwachter bevestigt dat hij gesloten heeft, doch an dere getuigen houden staan dat een derde persoon den bareel met geweld heeft opengeschoven. De twee bareelen aan den Molendries worden te samen gesloten bij middel vau een mekaniscbtoestel.Het en kwest dat gaat gebeuren, zal ongetwijfeld de waarheid doen kennen. Het slachtoffer is gister Dijnsdag om 3 uren 's namiddags overleden. Aalst. Bij het delven van eenen put ten lokale der samen wei kende maat schappij van de spoorwegbedienden Lede- weg, werd een mcnschelijk geraamte ont dekt. Onmogelijk de oudheid van die ge- beenderen vast te stellen. Aalst. Aardige trekvogels. Hier gelijk elders, zoo wij vernemen, zijn Dijnsdag voormiddag duizeuden en dui zenden insecten doorgevlogen in de rich ting van oost naar west,naar de noordzee. Vooral in de Zoonestraat en Keizerlijke Plaats geleek het aan eene wolk Deze insecten hadden 4 netvormige vleugels en geleken aan 't waterjuffertje dat men des zomers bij zonneschijn langs waterloopen en grachten ziet vliegen en die men hier te Aalst Peerdeke heet. Op audere plaatsen noemt men het insect schoenlapper, glazenmaker, xpiojuffertje, juffertje, enz., euz. In al de straten stonden personen vooral straatbengels met mutsen, stukken linnen die schenen meuleneers of preèkheeren Ook te Luik is 't er boven op geweest. De wachten van het eerste regiment waren 's avonds opgeroepen zonder ka- poot, ondanks den regen. De bevelvoerende majoor, die in een goeden overfrak zat, haastte zich niet, de wachten naar buis te zendeD. Van daar gemor, toen gejouw en eindelyk werd de majoor door de fluitende en roepende wachten omsingeld, totdat hij hen naar huis zond. Het voorgevallene zal rechterlijke ge volgen hebben. - Vrijdag avond, rond 10 uren 30, ontmoetten de tolneambten Roos en Dhondt, van de brigade van Wachtebeke, zeven smokkelaars met vier hoornbeesten. Na eene hevige worsteliog gelukten de tolbeambten erin, drie schoone koeien, ter weerde van 1400 fr. in beslag te ne men. Zaterdag morgend, rond 4 uren, heb ben de tolbeambten Vigoureu co Sepyn, vau Overslag-Wachtebeke, nog eene ge smokkelde ko6i aangeslagen. Het dier heeft eene weerde van 500 fr. - Zonderling geval. Verleden zon dag was bet foor te Morlanwelz, en de Amerikaansche circus had eene vrouw aangenomen, die eenen bal van haren neus zou laten schieten, een kunstschot dat meest in al de Amerikaansche circus sen voorkomt. Ongelukkiglijk, op 't oogenblik dat het schot zou gelost worden, trad de man van gezegde vrouw de tent binneu. De vrouw welke denkelijk buiten haar echtgenoots toestemming deze kunstgreep uitzette, verschrikte bij zijn verschijnen, met het ongelukkig gevolg dat eene lichte hoofdbeweging de kogel enkele millime ters lager deed treffen dan hij treffen mocht, en de vrouw het projektief in den neus kreeg. De vrouw viel bewusteloos neder, en hare neus zal levenslang te teekens van dat rampzalig schot vertoonen. Sipido. De assisen van Brabant zullen den 2 Juli geopend worden, onder bet voorzitterschap van den raadsheer Jamar het is in dezen zittijd, dat de zaak Sipido en consoorten zal opgeroepen worden. Eene fopperij. De rechtbank van Brussel heefc eenen winkelier voor eene zonderlinge zaak veroordeeld tot 100 fr. boete en 1000 fr. schadevergoe ding. Die winkelier was in onderhandeling voor het overlaten van zijnen handel eu de persoon, die de zaak wilde overnemen, had gedurende eenige weken een ver trouwd persocn in den winkel geplaatst om de zaak na te sien en te oordeelen of de zaak de gevraagde som weerd was. De klanten waren zeer talrijk en de som van 5200 fr. werd betaald. Maar toen de nieuwe baas in de zaak was, bleven eensklaps de klanten weg, en nu bleek het dat de oude baas die menschen geld had gegeven om verschil- lige voorwerpen iu zijnen winkel te ko men koopen en die dan 's avonds onge merkt weêr terug te brengen. De rechtbank heeft die handelwijze met recht als een bedrog aangezien en bij gevolg hooger gemeld vonnis uitge sproken. Niet hertrouwen. Over eenige jaren trouwde mejuffer X., met zekeren Z., die een nog al rond fortuin bezat. Z. vermaakte bij testament gansch zijn ver mogen aan zijne echtgenoote, doch op voorwaarde dat zij niet zou hertrouwen. Eenigen tijd na het huwelijk stierf M. Z. Niemand zou er aan gedacht hebheu het testament te betwisten ware het niet dat de weduwe Z. wilde hertrouwen. De rechters in eersten aanleg oordeel den dat zij geen vonnis in deze zaak kon den vellen daar Madame Z. nog niet hertrouwd was, en bijgevolg binnen de bepalingen van het testament gebleven is. Het beroepshof heeft nu dit oordeel be krachtigd. De weduwe Z. zal nu moeten kiezen tusschen een nieuwen man of het erfdeel. Treinwachters. De voorwaarden van deu wedstrijd voor candidaten trein wachters zijn als volgt geregeld Om aangenomen te zijn, moet men in elk verplichtend vak, ten minste 10 gra den hebben bekomen, en op al de vakken samen moet men ten minste de 6/10 heb ben der toegekende punten. In den niet-Vlaamscben wedstryd, telt het Vlaamsch niet mede 't is te zeg gen, men moet in 't Vlaamsch geen pun ten behalen. In den Vlaamschen wedstrijd, telt 't Fransch wel mede. Als twee candidaten, de eene van den niet-Vlaamschen, de andere van den Vlaamschen wedstrijd hetzelfde getal punten hebben bekomen, dan wordt de voorkeur gegeven aan dengene, die het meeste getal punten heeft bekomen in de verplichtende vakken. De kennis van de twee talen, in ons tweetalig land, geeft dus nog geen haar- ken voordeel. lijk overleden in den ouderdom van 76 jaren, den E. H. A. Vebhofstede, Pas toor dezer parochie sedert Juni 1880 en vroeger Pastoor van Schendelbeke. De plechtige begrafenis heeft gister Dijnsdag plaats gehad. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwó, Aalst. AALST. Nieuw kwartier der Moorselsche Baan-Mylbeek. Wy ver nemen dat reeds verschillige perceelen der Btadsgronden zijn verkocht voor 't opbouwen van woonhuizen. Aalst. Ongeluk. Maandag, 2en Sinxendag, om 10 ift uren 's avonds, is een betreurlijk ongeluk voorgevallen aan den doorgang over den ijzerenweg, Molendries. De genaamde Karei Beeckman, land bouwer te Moorsel, Exterken, 23 jaren oud, geraakte onder den trein en werd de te vangen. Van waar zo kwamen is een raadsel. Men beweerde onder anderen dat ze door 't branden van sparrenbosschenin Duitsch- land waren verjaagd. Men zegde ook dat ze de voorboden waren van een plaag die de menschen zou komen teisteren, net als of er nog geene plagen genoeg op de wereld zijn. Men zal eens hartelijk lachen om 't ge- zeever van dien Jobsbode. Wat het insect eigenlijk is zal de eene of andere natuurkundige ons wel meé- deelen. Eene weduwe van Ideghem, die op trouwen had gestaau met eenen baan wachter, vernam nu dat deze haar ver liet, om een huwelijk aan te gaan met een 17jarig meisje. Om zich te wreken maakte zijjbekend dat de baanwachter deel maakte van eene dievenbende, die sedert lang den omtrek onveilig maakte. Zij heeft de namen van al de leden der bende bekend gemaakt. De zoogezegde dieven hebben de vrouw in hare woning verrast en haar zoo zeer geslagen, dat men voor haar leven vreest. Het parket van Oudenaarde is met de zaak bemoeid. Werkstaking te Gent. Eene botsing heeft dijnsdag voormiddag plaats gehad tusschen de werkstakende dok werkers en de Politie. Er is een doode en verscheidene verwonden. Drinkt 't alom 't bekende Leuvensbier der Brouwery Druwé, Aalst. De politie van Brussel heeft, de twee personen aangehouden, die eene maand geledeneenen diefstal van juwee- len pleegden ter weerde van 25,0('0fr., ten nadeele eener herbergierster van Elsene. Het zijn twee werklieden, die haar bij eenen verhuis geholpen hadden en zoo het bestaan van het kistje met juweelen ontdekt hadden. Men vond in hun bezit nog slechts 600 fr. en eenige bergbriefkens. Een metser, Jan V., werd over een paar jaren tot 27 maanden gevangenis veroordeeld door de rechtbank van Brussel. Om aan de gevangenis te ontsnappen, vluchtte hij naar Frankrijk, waar hij in de mijnen ging werken. Doch, dezer dagen van zijne moeder vernemend dat zijn broêr naar Neder- laudsch Indië ging vertrekken, kwam Jan V. naar Brussel, om afscheid van hem te nemen. 't Scheen echter dat de politie hem be loerde, want op het oogenblik dat bij de ouderlijke woning binnen stapte, werd hij aangehouden en naar do gevangenis van Sint-Gillis gebracht, om zyne straf te ondergaan. 'tLeuveasbier der brouwerij Druwé, is het beste. De persoon van Jumet, die naar Brussel gekomen was om een erfdeel van 4,600 fr. te trekken, was met dit geld naar de herbergen gegaan en had twee juffrouwen ontmoet, die hem dit schoone sommeke wisten te ontfutselen. De suk kelaar, die de zaak aan de politie had be kend gemaakt, durfde niet meer naar huis terugkeeren en heeft, van het wei nige dat hem neg overbleef, eenen revol ver gekocht. Hij werd met doorschoten hoofd in de rue de la France gevonden. In de burgerwacht. 't Gaat te Verviers al zoo schoon als te Antwerpen. Daar werden woensdag de officieren, die in den tuchtraad hadden gezeteld, uitge jouwd, toen zij, na verscheidene wachten en kaporaals veroordeeld te hebbên, bui ten kwamen. Het publiek trok partij voor de wachten en nam eene zoo dreigende houding aan, dat de politie de officieren moest bescher men. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 7, 8 en 9 Juni. Zalm de 1/t kilogr. fr. 0,00 Tarbot fr. 1,60 Tarbottins fr. 2,00 Heilbot fr. 1,00 Kabeljauw fr. 0,75 Tongen (koppel) fr. 1,00 tot 8,00 Groote Pladijs (stuk) van tr. 0,70 tot 1.60 Grieten 0,60 tot 1,50 Rog fr. 0.76 tot 8,00 1 vaatje nieuwe Hollandschen Ha ring 12 stuks fr. 3 00 Hollandsche Melkersharing 't stuk 0,30 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks 2.00 Hollandsche haring 0,10 Nieuwe Schotsche Haring 't stuk 0,10 Het kantoor van Deur waarder Jozef De Vos, t« Aelst, is overgebracht van het Esplanade- pleiD, naar de Vrijheidstraat N* 14, nabij de St-Jozefskerk. Études des Notaires De Lange, a Gand, De Beer, a Hoorebeke S*-Marte ei De Gheest, a Alcst. 3* V E N T E de la maison GoossensVan Lokereti qui aura lieux a Gand, en la salie de venies par Notaires, le Vendredi 16 Juin 1900, k 2 heures de relevée. Nr* 1 14 pan' de 25 b" St-Christoly >2 40 idem 25 i-l. Chat au Larrivau 3 10 idem 25 id. CbSn-au Meney >4—8 idem 23 id. Margaux 1 idem 23 id. id. »82 idem 25 id. St Emilion 6 7 idem 25 id. St-Estèphe >7 40 idem 25id.Cabarus 189e >8 30 idem 25 id. Chateau Malécot >9—30 idem 25 id. Chateau Coofran >10 30 idem 25id.Chaleau Calon Ségur 1890 >11 30 idem 25 id. Ch. Léoville Lascazes 1890 >12 12 idem 25 id. St-Julien 1881 >13—3 idem 23 :d. Cabaius 1881 >14 13 idem 25 id. Chateau Conseillante 1893 Le catalogue sera mis k la disposition des aroaleun a partir du Vendredi 8 Juin, eu i'élude du NoUirt DE LANGE, rue du vieil Escaut, 14. prés de Ia Gare- VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Woensdag 13 Juni 1900, ten 3 uren namiddag, in het openbaar verkoopen: 1. Namens de Eerwaarde Paters Jesulten, bet hooigras wassende op hun buitengoed te Aalst- Mijlbeek, Langeitraat. i. Namens het Weldadigheidsbestuur van Aalst, het hooi- en nagras wassende op renen meersch tl Aalst-Mijlbeek, op het Spitsveld, nabij 't Bornputje. Gewone voorwaarden eu tijd van betaling miU borgs.eliing. VENDITIE VAN te Erpe en Aalst-Schaarbeek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Donderdag 21 Juni 1900, te beginnen om 5 uren namiddag, in bet openbaar verkoopen Gemeente Erpe. 1. Namens den beer Camiile De Coninck, te Aalst: A. Op eenen meersch in de Doornbeek, 12 kooPen hooigras; B. En op eenen meersch in den Hoonegem, 3 koopen hooigras. 2. Namens den heer Louis De Coninck, te Aalst, op zijnen meersch nabij voorgaande in den Hoonegem: 5 koopen hooigras. Aalst-Schaarbeek. 3. En namens den heer Frans Van Neck, te Erpe: het hooigras wassende op zijnen meersch te Aalst- Schaarbeek, in de Lindestraat. Gewone condition en tijd van betaling miU borg stelling.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2