'W Sao? Huwelijk van Prins Albert. ZONDA.GRUST. DE GIFTMENGSTER. Van tak op tak. w aarop hij 0DS schre6f Denderhautem. Geen vertrouwen. Baerdegem.-^jV Allerhande Nieuws. AALST Merklprijzen Leergang in Snij- en Naaikunst Merceries Bonneteries Te huren. Huis te huren, Openbare Verkooping. Aau 't boofd van ziiu offi«ieel gedeelte kondigt het Staatsblad de volgende nota af - Met inwilliging van Z.M.den Koning, - hebben RH. KK. HH. de Graaf ea de Gravin van Vlaanderen toegestemd in het huwelijk van hunnen zoon Z. K. H. Prins Albert van België met H. K. H. Mevrouw do Hertogin Elisabeth van - Beieren. - Alle ware Belgen zoo zeer aan ons Vorstenhuis gehecht, zullen de aankon diging van het huwelijk van Prins Albert met eene Duilsche Hertogin met vreugde vernemen. De ware Belg is koningsgezind in den vollen zin des woords. Buiten de roode en groene socialisten en de radikale repu- bliekeinen,telt hetKoDingJom bijna geene vijanden. De Belgen in overgroote meer derheid zijn immers overtuigd dat hot Ko ningdom alleen aan onzen vaderlandschen aard past, en het de beste waarborg is van onze onafhankelijkheid en der alge- meene volkswelvaart. De republiek zou onvermijdelijk België in Fransche of Duitscho provinciën herschapen. En dan zouden wy weer, gelijk onze voorouders, onder een vreemd uitbatend juk gebukt gaaa. Leve dus Vaderland en Koningdöm I Prinses Elisabeth. Prinses Elisabeth-Valerie, hertogin in Beieren, is geboren op 25 juli 1876. Zij is de tweede dochter vau Z. K. H. Hertog Karei-Theodoor, hoofd van het hertogelijk buis van Beieren en van de Prinses Maria-Josepha van Braganza, infante van Portugal. Hertog Karei Theodoor is dokter in geneeskunde en eeu dar meest befaamde oogmeesters. Hij is generaal der ruiterij, bezitter van het 3* regiment Beiersche chevaux-legers, overste van het 5* Pruisi sche regiment dragonders, riddar van het Gulden Vlies. De vader der verloofde is tweemaal getrcuwd geweest. In eersta huwelijk trouwde hij met eene prinses van Saksen en heeft uit dit huwelijk eene dochter, geboren in 1865 en die met een Wurten- bergscben prins trouwde. Op 29 April 1874 hertrouwde Hertog Karei Theodoor wiens eerste gemalin in 1867 overleed met de Portugeescho infante Maria Josepha, geboren op 19 meert 1857. Uit dit huwelijk zijn geboren De Hertogin Sophia Louisa Maria, ge boren te Possenhoven, den 22 februari 1875, getrouwd te Muuchen den 26 juli 1898 met Hansveit, graaf van Torring Jettenbach De Hertogin Elisabeth, verloofde van Prins Albert De Hertogin Maria Gabriella, geboren to Tegernsee, den 9 October 1878 De Hertog Lodewijk Willem, geboren te Tegernsea, den 17 januari 1884, en de Hertog Frans Jozef,geboren te Tegerusee, den 23 meert 1888. De toekomstige Koningin der Belgen heeft dus 3 zusters en 2 broeders. Prins Albert had reeds herhaaldelijk zijne verloofde ontmoet, namelijk te Wee- ncn en nu nog onlaugs te Parijs. Men gelooft dat, naar 's Konings wensch,het huwelijk te Brussel aal plaats hebben, denkelijk reeds in augusti eerstkomende. Volgens gezegd wordt paart de jonge Prinses, aan eene werkelijke schoonheid, eene groote verstandelijkheid. Te Munchen en te Tegernseo geniet zij do vercering der armen wier Voorzienig heid zij is. Zij heeft donkerbruine hairen, en is sport-woman van eerste gehalte te {>eerd, op r^wiel en in automobiel door- oopt zij steeds de schilderachtige streken van Beieren. Men weet dat haar vader de broer is vau wijlen de hertogin AIcdqod, zoo jam merlijk omgekomen iu den brand van den Batar de la Charilé van wijlen de Keizerin van Oostenryk, zoo laffelijk vermoord door Caserio en van de KouiDgin van Napels, te Parys verblijvend, waar de verlovinj plaats had. Van 's middags tot middernacht dienstdoende Apotheker: Zondag 10 Juni 1900, Mr Meganck, Leopoldstraat. 19* vtavoLC. Hngonet verried eenige verwarring in zijne antwoorden, en toen de geruchten niet be daarden, besloot de rechtbank van hare on beperkte macht gebruik te maken en 't graf te ondervragen. liet lyk werd opgedolven. Deze tijding bracht de heele stad in op schudding en allen, die toen in Caën woon den, herinneren zich nog de spanning, die alle gemoedereu beheerschte. Men wedijverde om licht in de zaak te krijgen. De voornaamste geleerden uit de omgeving en zelfs beroemde geneeaheeren van Parys waren van de zaak ingelicht. Eenparig lnidde hun oordeel, dat de heer de Fairièree door vergifting gestorven was. Doch welk gift was het Deze vraag bleef tot nog toe onbeant woord. Een der geleerden ontdekte verschijnselen, die eene vergiftiging door kwikzilver deden vermoeden, eu dit vermoeden werd weldra ze kerheid, Toch waren de doktors niet bevre- ZWEMKOM. Het Stadsbestuur brengt ter kennis van het publiek dat de stedelijke Zwemkom zal opeu zijn van Maandag 11 Juni aanstaande. IITnnt*f\n zinspeelde Pie Daens toen Wacht nog eenige weken ge zult van - ander taken hoor en - Wat gaat er gebeuren Gaat er, binnen eenige weken, eene revolutie of eene algemeene werkstaking te Aalst en elders uitbersten Men ra ^et het gelooven in tegenwoor digheid der aanhitsing tot opstand, tot moorden» jen, brandstichtingen en roo- verijen, die men iu Land van Aelst van zondag 11., aantreft. Men oordeele 1 Door vuur en door bloed moeten wij gaan om 't zuiver algemeen stem- - recht te veroveren. Dus door vuur eu door bloed gelyk ten tijde der Commune te Parijs van akelige gedachtenis.... Advies aan wie 't behoort. respondent van 'f Land van Aelst, ons 't adres niet kunnen bezorgen van den persoon die destijds aan zynen lieven onderpastoor 25 frank» ontleende Die schriftgeleerde is dan groene roelander ofte democraat geworden om in oneenig- heid te komen met zijnen lieven onder pastoor. Tot hiertoe i» die ontleende som nog niet terug gegeven. Zeg eens, groene JaD, gy die een veel weter schijnt te zijn, ge moet die persoon kennen en ge zult ons zeker toch dat klein dienstje willen bewijzen, niet waar 't Is maar een kleinigheid" en dank op voorhand Demokratische groep. De Mes- sager de Bruxelles zegt uit goede bron te vernemen dat de volksvertegenwoordi gers, behoorende tot de catholieke detno- kratie voornemens zijn, eene groep, te stichten die, zonder zich van de ministe- rieele rechterzij af te zonderen, toch een eigen zelfsstandig bestaan zou hebben. Bij dio groep zouden zich aansluiten MM. de Ponthière, volksvertegenwoor diger van Luik Mabille, idem van Zonin gen Levie, idem van Charleroidr. Del- porte, idem van Bergen Renkin en Car ton de Wiart, idem van Brussel en mis schien dr. Cousot, idem van Dinant. Deze inlichtingen worden door den Bisn public tegengesproken. ven, schrijft 't judassen-orgaan, dat t' Aalst de kiezing geen 50 fr. gekost beeft, buiten de drukwerken. Oos ak- koord mèt vriend De Backer was Wij drukken kosteloos gedurig aan, zonder omzien.... Zijt ge niet gekozen, alles wordt uitgeveegd zijt ge gekozen ge zult ons onkosten betalen.... En 't rond- borstig antwoord was ja. Mijn woord n is een handteeken. Bewijst dat niet, geachte lezers, dat onte Pie geen vertrouwen heeft in zijn vriend Do Backer, dat er vrees is dat hij de 4000 patotterkeos voor hem alleen zal scherreweg spelen en bem, Pie, wel zou durven laten schuifelen? Waarom anders zoo iets van uitsluitelijken huishoude- lijken aard aan 't publiek kenbaar ma ken Zou 't groen katje weldra niet kunnen op 't koordje dansen Kieskronijk. Buiten de kiezingen van Bergen, Verviers, Hoei, Brussel en Nijvel. wordt ook die van Tongeren- Maeseyck betwist. M. Vroonen beweert datM. Gielen niet als gekozen mag wor den uitgeroepen, maar wel hy. Stedelijke "Werkbeurs van Aalst Wordt gevraagd 1 kleermaker (halve gast) 1 kleerma ker (leerjongen)1 smeder (leerjongen) spoelmakors wevers breisters. Vragen werk Een jongman met zeer goede getuig schriften, kennende de Vlaamsche en Fransche talen, als magazenier in fabriek of werkhuis een voerman. Juni in den ouderdom van 76 jaren, in den Heer ontslapen den E. H. Alois VERHOF STEDE, sedert bQ na 20 jaren, Pastoor onzer Parochie. Dynsdsg lest had de plechtige Begra fenis plaats. De Lijkdienst werd gecele breerd door den Z. E. H. Raemdonck, Pastoor-Deken van Aalst, bijgestaan door EE. HH Pastoors. De Geestelijkheid van de omliggende Parochiën waren taliijk tegenwoordig. Na den Dienst beklom den Z. E. H. Raemdonck het preêkgestoelte en sprak welsprekend den lof van den eerzamen afgestorvene. De talrijke geloovigen welke de kerk vervulden waren tot tranen toe bewogen bij bet verhaal der menschlieveodheid en genegenheid met de welke de E. H. Ver- hofstedo zijn priesterlijk ambt heeft vol bracht Wanneer ten jare 1866 de cholera, die vreeselijke besmettelyke ziekte, de inwo ners der Gemeente Kieldrecht teisterde en wegmaaide, wanneer allen heaogst eu bevreesd waren, wanneer niemand de besmette huizen dorst naderen, datt zag men den E. H. Verhofstede, de Oader- fiastoor, niets raadplegende dan zijne iefde tot zijn evenmensch, onverschrok ken de huizen binnen trekken om er stoffelijke en geestelijke hulp te brengen, en dan bijgestaan van eene Eerw. Kloos terlinge, eene Zuster van Liefde, de doodeu begraven. Dan zag men ook den heldhaftigen Ouderpastoor en de moedige Kloosterzuster, die liefdevolle christeoeu, met kalk en witborstel naar de besmette woningen trekken om ze te reinigen. Z. M. Leopold II vereerd» den held der christene naastenliefde met het burgerlijk Eereteeken. Een bewijs nog der volksliefde van den betreurden overledene, is de stichting eener volksschool te Baerdegem Onmogelijk u gaDSch d» toespraak van den Z. E. H. Deken meê te deelen Daarna begaf men zich stoetsgewijze naar de begraafplaats, langs het graf van Jan-Fbans VONCK, een der helden van de Brabantscheomwenteling van 1789,on der 't spelen van eene trenrmarcb door de Harmonie der Parochie. Na de Kerkelijke gebeden sprak de beer P. J. Verstraeteu- Verbelen, Burgemeester, de volgende lijk rede uit MIJN H EE REN, Vooraleer de stoffelijke overblijfsels van onzen teêrbeminden en diepbetreur- den Pastoor, met aarde bedekt worden, zal ik nog een laatste vaarwel toesturen aan dien goeden Herder, wiens geestelijk bestier, ontegensprekelijk gestrekt heeft tot het geluk en het welzijn van alle zijne parochianen. Den Eerw. Heer Verhofstede, werd ge boren te Nieukerke, den 23 October 1823 en is wel is waar in eerien gevorderden ouderdom, maar veel te vroeg aan de liefde van ons allen ontrukt. Pastoor, benoemd te Baerdegem, den 14 Juui 1880, beeft bij er blijken gegeven van eene geestelijke toegeuegenheid a-in allen die bij bestierde eD met recht mag men zeggen dat bij nooit aarzelde zijne eige ne belangen te slachtofferen voor het geestelijk welzijn van zijn volk. Zijne mildadigheid voor den armen kende geene palen, bij gaf met milde hand, en de genegenheid, de liefde, met welke zijne aalmoezen gegeven werden, verdubbelden hare waarde. Eu dan hoe- vele zijner weldaden bleven geheim, on bekend, aan de menscben, maar niet aan Diengene wiens oog ook in het verbor gen ziet. Nabij twintig jaren heeft de Eerw. Heer Verhofstede, ons bet woord Gods verkondigd, en in zijne hoedanigheid van beschermer der zielen, hebben wy Hem een onvermoeibarea iever en groote op offeringen zien toonen in het stichten van christelijke scholen iu onze gemeente uit zuivere liefde voor zijne parochianeu. De Eerw. Heer Verhofstede, is niet meer maar zijne lessen en zijne verma ningen blijven ons bij met woorden en daden beeft Hij eenieder door zijne Gods deze weldaden zijne schoone ziel met onze gebeden vergezelion tot voor den troon voor den Allerhoosgten, alwaar Hij, wij mogen het verhopeu, in deze zoo gevaar lijke tijden en moeilijke omstandigheden voor ons zal blijven bidden. Vaarwel Heer Pastoor Vaarwel en mogeu wij m ilkaar wederzien in het Hemelscb vaderland. UInnrüpl Vrijdag is het stoffe- ivioorsei. lijk overblijfsel van den ongelukkigen Karei Beeckman van het Hospitaal van Aalst naar Moorsel ge voerd Van op de Dorpplaatst werd het lijk voorafgegaan van de Koninklijke Harmonie Sw Cecilia, van welke hy wer kend lid was, naar de kerk gedragen. De volkstoeloop was groot, on de kerk veel te kleio om aan allen toe te laten den Lijkdienst by te wonen en aldus eene hulde te brengen aau zijne nagedachtenis en tevens een blijk van deelueming te be tuigen in de smarten der zoo beproefde familie Beeckman, welke algemeen ge acht wordt. De offerande duurde 25 minuten. Karei Beeckman was een voorbeeldige jongeling, gezellig en de vriend van ai wie met hem omging. De ongelukkige had op 2e* Sinxendag met de Koninklijke Harmonie deelgeno- men aan het. Festival te Hofstade. Te Aalst, Zwarten Hoek, stelden zijne ge zellen voor een bezoek te brengen aan een Moorselaar die zich te Aalst is komen vestigen, een slachter zegt men ons Ka- rel weigerdo zeggeude Neeo, ik heb be loofd bij tijde 't huis te zijn, 't is reeds laat. Moeder is van de gansche week niet wel geweest. Hierop ging hij zelfs op een drafken voort. Onnoodig te herhalen hoe on in welke omstandigheden het onheil gebeurde. Naar men ons verzekert zou het bewe zen zijn dat de bareelwachter heeft ge sloten op tijd en stond maar dat een on bekende den bareel of liever de bereden met geweld zou hebben open geduwen, 't gene de bareelwachter, en 't i3 niet te verwonderen, niet bemerkt heeft. 'l Is onbetwistbaar, de doorgaug over den spoorweg op den Molendries is hoogst gevaarlijk voor menscben en dieren en 's is te verwonderen dat er daar uiet meer malheuren gebeuren. Het gevaar zal ver dwijnen wanneer de ijzerenbaan aldaar in de hoogte zal voltrokken zijn, en laat ons bopen dat de werken kortelings zullen aangevangen worden. J. M. J. F. 0. C. G Z. J. C. A. Solemnele Octaaf, van het Allerheiligste Sacrament des Autaars, in de kerk der Arme Claren Coletinnen. Donderdag lé Juni 1900, Feestdag eu de volgende dagen der Oc taaf, zal hei Allerheiligste Sacrament ter aanbidding uitgesteld worden om 6 uren met de gewoonlijke Mis, tot na het Lof, welko zal geschieden om 3 uren namid dag. Vrijdag 22 Juni, Festdag van het Heilig Hart v»d Jesus eD gedurige Aanbidding. Om 5 i/t uren de eerste Mis met uitstelling van bet Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 8 uren de tweede Mis, om 4 uren het Lof en te Deum. Botermarkt.- Heden zaterdag werden 549 klonteD boter ter markt ge bracht, wegende te samen 4400 kilos. Programma van 't Concert welk zal gegeven worden op Maandag 11 Juni 1900, om 8 uren 's avonds, ten kioske Groot» Markt, door de Koninklijke Har monie, onder het bestuur van Mr L. Walpot. vrucht en nauwkeurige plicht»ervu!ling 1° Verwarts, marsch. Dopplbr. weten te stichten. s 2° Guillaume Teil, ouverture Nu, dat het scheidingsuur gekomen is, laat ons zijn voorbeeld naleven En zeg gen wij aan onzen Eerbiedwaarden, en diepbetreurden Pastoor, eeu laatste vaar wel, met de zoete hoop dat zyne ziel al reeds in bezit is der eeuwige belooning Maar, eilaas 1 wij moeten ons onderwer pen aan de raadsbesluiten vau de Alvoor- zienigheid wy moeten tot dank van alle digd. Landregarde verschrikte hevig toen hij 't lijk zag. Hebt gij vermoedens gehad vroeg men hem. Zeker, waarom zoude ik anders een consult verlangd hebben. En welk vergift hebt gij ontdekt Arsenicum, n antwoordde hij. Men on derzocht het lijk en vond zyne bewering be vestigd. Zelfs de aarde uit het graf gaf het zelfde resultaat. Aan vergiftiging viel das niet meer te twijfelen. 's Anderendaags heerschte in de stad eene groote opgewondenheid. Men sprak slechts van de misdaad en ofschoon men geen ver stand had van het geneeskundig onderzoek, wist toch iedereen, dat de heer de Fairières door middel van arsenicum en kwikzilver ver giftigd was. Twee vergiften, riep men vol afschuw, de giftmenger is niet traag te werk gegaan Maar wie is dader 'l Wel lnidde het antwoord, wie anders dan Landregarde, de onbekende nit Parys gekomen doktor. Zij, die boweren, dat de stem des volks, de stem Gods is, hebben waarschijnlijk nooit ge dacht, hoe lieht 't volk zich een blind oor deel vormt door valsche geruchten. Hoeve- Ie ongelukkigen, waaruit het bezadigd volks- oordeel helden schiep, zyn geen slachtoffers geworden van de plotselinge opwellingen der menigte Hoevelen hebben niet hun gel uk t hunne levenslust door zulke lastertaal en val sche vermoedens er bij ingeschoten Hetzelfde lot dreigde Landregarde. De vijandelijke strooming was daar, de stemme des volks deed haar invloed gevoelen op 't gerecht, en dit besloot handelend op te treden. Landregarde werd voorloopig in hechtenis genomen en voor den onderzoeksrechter ge- 1 bracht, niet meer als getuige, maar als be- j schuldigde. Er waren wel geene verpletteren- de bewijzen, maar demisdaad was er, dus moest er een misdadiger zijn. Men moest dus hem 't eerst vatten, die de publieke gedachte het meest doodverfde. Menschreef naarParijs. De beide gerechtshoven voerden eene l&Dge, ingewikkelde briefwisseling. Het onderzoek werd ijverig voortgezet, en 't verleden van den jongen man nauwkeurig nagevorscht. Da- gelijksch nam 't aantal akten toe. Zijn dnister verleden werd in zijn geheel met alle daarin voorkomende bijzondere gevallen ontrold, au de jonge dokter, die over eenige maanden on- bekend van Caën gekomen was, kreeg de treurige vermaardheid van een misdadiger. Reeds twee dagen zuchtte hij tusschen de mn- ren der gevangenis, toen hij door een policie- agent voor den onderzoeksrechter gevoerd 1 werd. Rossiui, arr. parKufner. 3° Espaua, suite de valse de la célèbre rhap- sodie de Chabrier, arr. par Waldtbupkl. 4°Fantaisie sur l'opéra Samson et Dalila, (musiqne de S' Saëns), G. Mbistkr. 5° Tourterelle, polka de Concert, pour petite flüte, (soliste Mr De Naeyer), Damaré. Vraagt 't Leuvensbier «lor Brouwerij Druwé, Aalst. Aalst. In den nacht van dijnsdag op woensdag, was de kleine Maria-Joanna Slagmulder, dochtertje van August, wo nende Ledestraat, Schaarbcke, des Dacbts uit hare slaapstede opgestaan om waar- sebijnelijk aan eene uatuurbeboefte te vokloeD. Een nachtlampje br.mde in 't slaapvertrek eu hoe liet gekomen is kwam niet te wete, doch de kleederen der kleine waren in brand geraakt. Op haar geschreeuw ijlde de moedor die be neden sliep naar boven, doofde bet vuur uit, maar te laat, baar dochtertje had reeds zulke ernstige brandwonden beko men dat het na veel lijden aan de gevol gen overleed. 't Leuveasbier der brouwerij Druwé, is het beste. Aalst. De takkenrollers zijn bier maandag 2*n Sinxendag aan 't werk ge- wecst.De beurze van verscheidene vrouws personen werd gesneden in 't gedrum in of aan odzo Sl Martiuuskerk. De geldbeu gel van een jong meisje inhoudende 20 fr. werd geknipt. Ketel gesprongen. Vrijdag morgen.I is alhier ter katoentwijnderij - Vereenigde twijnderijen Tragel eenon stoomketel gedeeltelijk gesproDgen. Het heete water werd alom verspreid en drij werklieden werden getroffen. Zekeren Cornaud Karei, wonende Ledeweg, hui zen Van Bempten bekwam tamelijk ern stige hrandwouden, de twee anderen wer den slechts lichtelijk geraakt. De eerste zorgen werden aan Coruand toegediend door den heer Th. Do Naeyer, geneesheer welke zicb op dit oogeublik ten hureele der sargieweverij Geerinckx-De Naeyer en Cle bevondt. Opgelaten. Naar 't gerucht loopt gaat De Dendergalm korteliugs opgelaten worden en vervangen door een liberaal boterpapier van anderen naam. 't Zal weeral 'nen slag geven. Denderleeuw. Landbouwers van voornoemde gemeente, die woens dag naar het veld gingen, vonden in eene weide, niet verre vau de statie eene deer lijk verminkt lijk. Het parket van Oudenaarde, door de plaatselijke politie verwittigd, deed door eenen geneesheer het lijk onderzoeken en deze stelde vast dat de doode het slachtoffer eener misdaad moest zijn, die over verscheidene dagen, misschien wel zondag, moest gepleegd zijn. Men maakt dit hier uit op, dat de man zondagsklceren aan bad. Hij is hier in de streek niet gekend en schijnt rond de 40 jaren oud te zijn. Geeraardsbergen. Morgen Zondag 10 Juni, gaan de catholieke bevolkingen van het Geeraardsbergsche het gouden jubelfeest vieren van 't 50jarige Priester schap van den E. H. De Smet, Pastoor- Deken aldaar. Onze beste gelukwenschen aan den eerzamen Jubilaris. Drinkt T alom 't bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Dijnsdag werkte vrouw D., vaD Rotselaar, bij Leuven, met eenen riek in een aardappelveld, toen onverwacht zeke ren S., een slechten, 25-jarige kerel haar naderde en baar op onbetamelijke wijze toesprak. De vrouw liep weg, doch S. achter volgde haar, greep haar by de keel en wierp haar op den grond Daar de vrouw zich krachtdadig ver zette, rukte de slechterik haar den riek uit de hand, sloeg baar daarmeè neêr en toen de vrouw zonder teeken van leven bleef liggen, sleurde hij haar de kleeren van het lijf en sleepte haar in een rogge veld. Eenige jonge meisjes, die de hulpkre ten van vrouw S. gehoord hadden, durf den niet naderen, zoo groot was de schrik voordon moordenaar maar zij liepen naar het dorpen weldra kwamen eenige inwoners meè naar de plaats der misdaad. Zij vonden de vrouw in deerniswek- kenden staat. De geneesheer verklaarde dat haar toestand wanhopig is. Toen de man van zijn werk thuis kwam viel bij in eene zenuwcrisis, terwijl de vier kiuderen hartscheurend weenden. De moordenaar werd opgezocht door de gen darmen, bijgestaan door een honderdtal gewapeude boeren. Iu de fabrieken Cockerill, te 8e- raing, heefteen werkman zijnen meester gast met concD zwaren hamer het boofd iugeslagen. zonder dat daartoe de minste aanleiding bestoud. De meestergast is doodelijk gekwetst. Tijdens eeu hevig onweer, dat boven Namen en omtrek losberstte, werd een houtkoopmaD. die met zijne kar door een bosch reed, met eeu zijner peerden dood gebliksemd. Zijn zoon, die naast hem op de kar zat bleef ongedeerd. CREEMBOTER. Markt van Zaterdag 9 Juni. o fr 200 kilogrammen ter markt. Middelpr.fr. 2,50per kilogr. Alles vei kocht voor 9 uren. 15 Zie notarieel© Annoncen op de 4d' Bladzijde. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 8) Vrouwelijk 7) HUWELIJKEN. C. Triaen, loodgieter, met D. Van der Meulen, tw. D. De Vuyst, mets. met M. Geysens, tw. L. Wauters, schoenm. met M. Le Bon, tw. F. Tas, bob. met E. De Wit, tw. A. De Neef, bob. met J. Le Bon, tw. J. Rimbaut, steeük. met E. De Koninck, tw. C. Luycx, werktuigk. met M. Buys, br. F. De Coninck, schoenm: met M. Daeseleer, fa briek w. OVERLIJDENS. O. Erdskamp, priester, 43 j. Lange Ridderstr. F. Pyck, m, Wellekens, werkm. 27 j. Walstr. K. Beeckman, landb. 21 j. woon. te Moorsel. F. Coppens, m. Podevyn, landb. 75 j. Den- derm.st.w. J. De Prez, m. van Sande, bijz. 82 j. Koolstr. J. Van Malderen, m. Van Mol, kaaiw. 59 j. Vaartstr. A. Van Langenhove, landb. 69 j. Bergstr. J. Beeckmans, wed. Verhulst, z. b. 79 j. S'-Job. 6 kind. onder de 7 jaren. Zaterdag 9 Juni 1900 Aardappelen de 100 kil. 7,00 a 0,00 Boter per 3 kil 6,75 a 7,38 Eiers de 25, 1.71 a 1,89 Viggenen, per koppel fr. 46,00 a 64,00 Ik heb de ter het publiek kenbaar te maken dat de Jufvrouwen Josephikb Van deb Voest, van Aalst-Mylbeke en Pauline Van Ganbbeeck, van Corten- berg, baar diploma van Snij- en Naai kunst alsook van Lijnwaadwerk met de grootste onderscheiding bekomen hebben Da de lessen gevolgd te hebbeD der Be- roepsschool der Brabantstraat, Nr 234, Brussel. Ik durf u met recht verzekeren dat deze school eenig is in haren aard. Prospectus op aanvraag. Bestiebstee Anna STTAIN, gebreveteerde leeraar in snij wei k. Laatstgenoemde bood den jongen man een stoel aan, op zekeren afstand van een met ak ten beladen lessenaar, hij wenkte zijn klerk, een klein ineengedrongen mannetje met blau wen bril en scheen hem te willen toeroepen Draag zorg goed te luisteren en niets over te slaan. VIERDE HOOFDSTUK. Na deze korte inleiding, wendde zich de rechter tot Landregarde en sprak op welwil- lenden toon Mijnheer ik moet beginnen met u mede te deelen dat gij zwaar besehul- digd zijt. Men beweert dat gij door sterke ver giften den heer de Fairières gedood hebt. Veroorloof mij, mijnheer, hernam Lan dregarde op lieren toon, u te antwoordden, dat de beschuldiging onwaar en ongegrond is en op geen bewijs kan steunen. Zonder mij nader te verklaren, hernam de rechter, moet ik u verklaren dat ernstige vermoedens op n rusten. Ik ben er zeker van dat deze beschuldi gingen op valsche en leugenachtige geruchten rusten zij zullen van zelf vervallen. Ik wensch het voor n, maar ben er niet van overtuigd mij dunkt, dat gij wel deedt uwe verdediging voor te bereiden. Daartoe zal ik zonder twijfel in staat zyn, als de aanklacht mij meer bepaald be kend is, antwoorddo Landregarde ernstig. Trés importante maison ayant clientèle dans les Flandres, deman- de voyageur connaissant bien Partiele. Adresser demandes Bureau du journal. Eeu schoon en gerieflijk Woonhuis, gelegen Burchtstraat, nr 42, te Ninove, nevens den katholieken Keizer bestaan de uit winkel, ruime eetzaal, 2 keukens, koer, hof, remies, enz. Met uitgang langs achter, Zich te bevragen by M. FUERISON, eigenaar, Statiestraat, NINfOVE. dienstig voor bakker te bevragen Bin nenstraat, Nr 79. llMtorwtö t»nla bljiondtr veroorloofd mldfL Stt BliUlum, «lek U to*rem MJ U rUBl EH LIEFDE, 108, Km (A-Doml^o*. OUIMET^fcuktf-CUBlit.l. Pa>M|t laolnltr,Pirf)>. AlpamtiD Depot CH. DEL ACREBrszUlM, D E P O T: Apotheek Be Valckeneer, Esplanadeplein, te Aalst. Provincie Oost-V laanderen. Gemeente mieuwenhove. In den loop van hot verhoor, zullen wij zelf daaraan komen, hernam de rechter kortaf en begon Landregarde de gewone vra gen omtrent zyn persoon te stellen. Op de vraag naar den naam en den staat zijner ou ders wist Landregarde geen antwoord te geven. u ik heb mijne onders nooit gekend, en ik heb nooit kannen vernemen, hoe en wat zij geweest zijn. In de eerste jaren- mijns levens, werd mijne opvoeding door zekere dame met name Michot, waargenomen. Volgens haar zeggen, zyn mijne onders toen ik nauwelijks eenige maanden oud was, door ODgeluk om het leven gekomen. Twee dagen voor hnnnen dood waren zij met my nit Parijs gekomen niemand kende hen daar of wist iets van hunne afkomst. Zoo lnidden de inlichtingen myner beschermelinge, die mij echter altyd onwaar schenen. De vrouw wist zeker meer dan zij mij zeggen wilde of mocht, n Dit antwoord verraste den rechter niet. Uwe mededeelingen kannen waar zijn, zei- de hij, zij komen te minste overeen met die van Parys. Daarna zijt gij by den ambtenaar van den burgelij keu stand als zoon van onbe kende onders aangegeven. (Wordt voortgezet). der herstellingswerken uit te voeren aan de parochiale Kerk. Den Donderdag 21 Juni 1900. om 3 uren stipt, zal in het Gemeentehuis te Nieuwenhove, overgegaan worden tot de openbare aanbesteding der werken aan de Kerk aldaar te verrichten. Bestek 6072,03 fr. Borg of pandgeld 600 fr. De aanbiedingen met hunne toebehoor- ten moeten aan den Eerw. Heer VAN GEIT, Pastoor te Nieuwenhove, per aan bevolen brieven worden toegezonden, en ten laatste op de Post besteld den Maan dag 18 Juni 1900. De plans en het lastenboek zijn ter in zage neêrgelegd op het Secretariaat in het gemeentehuis, waar zij alle werkdagen mogen onderzocht worden van 9 uren 's morgens tot 5 uren 's namiddags. Voor verdere inlichtingen, begeve men zich tot den heer Frans Van Wassenho- ve, Bouwkundige, Eecloo. De Voorzitter der Kerkfabriek. Vital VAN CAUWELAERT. van een volledig schaliedekkers en wit- tersalin en mobilaire voorwerpen, te Aalst, Hoogstraat nr 9, ten huize van den lieer Edmond Liebaut, op Maandag 11 Juni 1900 om 2 uren nanoen door het «.mbt van Deurwaarder MAHIEU te Aalst.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2