Zondag 17 Juni 1900. 5 centiemen per nummer. 34s,e Jaar 3478 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. en 't Arrondissement van Aalst VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Wie is verantwoordelijk voor 't vergoten bloed w DE GIFTMENGSTER. Feiten en lessen I Algemeen stemrecht.- DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des Lands Guique suum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk legen deD dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 16 Juni 1900. Weinig hebben wij kunnen meêdeelen over de bloedige feiten onlangs te Gent voorgevallen. Uit die ongelukkige gebeurtenissen zijn verschillige lessen te trekken wat wij, ten gepasten tijde, zullen doen voor onze geëerde lezers. Wat gaf aanleiding tot de onlusten Wie draagt de verantwoordelijkheid van 't bloed dat stroomde De dwinglandij der socialisten en de roode ophitsers, visschers in troebel wa ter, mogen eens te meer op hunne borst kloppen en zeggen Onze schuld is bet, wij zijD de oorzaak, wij ziju verantwoor delijk voor 't vergoten bloed, wij hebben de bittere tranen verwekt die gestort zijn geworden. Immers wat willen, wat eischen de Bocialisten Zij willen en eischen dat alleen die dokwerkers of scheeplossers, aangesloten bij 't socialistisch syndicaat nog werk kunnen verkrijgen aan de haven. In andere woorden Ge rijt dokwerker maar geen socialist, ge zijt niet ingelijfd by de roode bende, dus geen werk, en geen werk ook geen brood voor u, vrouw en kinders geen brood gij en de uwen kreveeren van honger en gebrek, of wel socialist worden... G'hebt den keus leven of sterven I... En die roode dwinglanden durven zich voorstellen als de apostels van gelijkheid broederlijkheid en vrijheid. Wat afschuwelijke leerstelsels kleven de rooden toch aan I Wat gebeurde er De socialistische dokwerkers hadden het werk gestaakt en vrije werklieden hadden hen vervangen maar de socialisten wilden hen ook doen staken en met ge weld beletten te werken. De Politie kwam er tusscben om de vrijheid van 't werk te handhaven en de vrije werklieden tegen de geweldenarijeu der socialisten te beschermen. Eene botsing ontstond tusscben de socialisten en de Politie welke verplicht was van bare wapens gebruik te makeu. Een rood haantje-vooruit, zekere De Cock viel onder de revolverkogeis der agenten van de openbare macht. By de begrafenis van 't slachtoffer der roode dwinglandy, speelden de roode chefs eene eerloozc comedie. De roode chefs hebben bet bebloed lyk van den rampzaligen De Cock als in triomf door de GeDtsche stiaten doen dragen. Kaar hunne uiterlijke houding te oor- deelen, moest men zeggen diemenscben zijn bedroefd, maar zoo was 't niet in hun binnenste. Inwendig waren zij uiterst te vrede die betooging te kunnen houden aan 't hoofd der welke de ongelukkige kinders van hun slachtoffer, De Cock, aau 't publiek vertoond werden. Wat men beoogde was indruk verwek ken gunstig voor de roode werkstakers, ongunstig voor de vertegenwoordigers der wet. 20* VERVOLG. Dat wist ik, hernem Landregarde, maar het is ook alles. Wat gij wellicht niet weet, is dat vrouw Michot wegens hare weigeriug tot nadere be kentenissen met eene zware geldboet ge rechtelijk is gestraft geworden. Zoo, zeide Landregarde, dat wist ik niet. Overigens is die dame reeds lang dood. Ja, bevestigde de rechter, en daarom werd gij aau eene andere vrouw overgelaten, die eeveneens jaarlijks eene bepaalde som gelde voor n ontving. JoistMaar ook deze, die ik later eeni- ge keeren sag, kon my niet de geringste op helderingen geven. Deze bijzonderheden kannen u voor het geval, dat ons hier bezighoudt, misschien overbodig toeschijnen, voor het gerecht, dat alles omtrent uw persoon moet navorschen, zyn zy van gewicht. Dat begryp ik, mijnheer. Uoe verklaart gy uwe istudiën uwen Een liberaal orgaan La Gazette hekelt dan ook te dezer gelegenheid de reode chefs. Eu 't gene La Gazette schrijft, zal te min verdacht voorkomen, omdat het een liberalen oorsprong heeft, omdat het geschrevon is geworden door een orgaan der liberale partij, partij, die de bondgenoot der socialisterij is, die dus met de rooden hand aan hand de catho- lieke Partij tot den dood bevecht... Opgelet dus, geachte lezers I Maar onder dit luidruchtig mede lijden dat men hem bet slachtoffer, Jan De Cock elders betuigt, schuilen misschien schijnheilige en afschuwelijke voldoeningen. De inrichters van die rouwbetooging hebben waarlijk een zonderlinge stout moedigheid aan den dag gelegd Want, alles wel overwogen, de ver- ontweerdiging die in den beginne een akelige verantwoordelijkheid had kunnen laden op den rug der politie, dient men te zoeken in eene andere richting, en ze tot elders te doen opklimmen. Zij maakt ten langen laatste de aan stokers dier domme onlusten aansprake lijk, hen die de ongelukkige dokwerkers in nesten gebracht hebben, ben wier heerschzucht dit slachtoffer gemaakt beeft. Hier, in 't huidig geval, had de werkstaking geen wettige reden van be staan, daar zij geenszins uitgelokt werd door ellende en honger. n Zij was slechts op 't getouw gezet iu 't belang van ijdele leerstelsels. Meer nog 't gold hier eigenlijk geen werkstaking, want zij on taardde, op 't aanstoken der lei ders, tot een misdaad tegen 't gemeen recht, tot eenen aanslag tegen de vrijheid van arbeid, die, ze kunnen zeggen wat ze willen, toch wel zoo heilig is als de vrij heid van staken. n De stakers pleegden gewelddaden jegens 't werkvolk, lokten zoo geweld daden uit vanwege de politie, en werden getroffen door de kogel3.En zoo die onge lukkige heethoofden niet wisten aan wat zij zich blootstelden ,de groote kopstukken die hen aangevuurd hebben, moesten het geweten en voorzien hebben. n Maar zy hebben hen met koelen bloede te midden des gevaars gestuwd. En toen zij vernamen dat er een doode was, moeten zy in hun eigen gezegd heb ben dat de dag goed geweest was. Och wij kennen hunne redevoe ringen I Wij bebben dikwijls genoeg hun dreigende woordenkramerijen gehoord, dikwijls genoeg hun vuist zien opheffen om 't capitalism te verpletteren. Maar zijne vuist toonen is precies niet heel gevaarlijk, vooral als men 't doet binnen de omheining des Parle- ments, waar men onsthendbaar is, dus vrijgevochten. - 't Is, echter, zeer gevaarlijk die vuist onder den neus van eenen politieman tc gaan duwen, op den boord eener kaai, wanneer men slechts een arme drommel is, goed om tot onlustenvleesch te dienen. De heer Anseelo en zijn vrienden weten dat zoo goed als wij. Er zal misschien een dag komen dat de kleine De Cock's, de biuderen van den getroffene, ook eens zullen begrijpen aan wie zij het te wijten hebben dat ze weezen zijo, wie bunnen vader in do armen der dood bebben gesmeten. Wij herhalen het, er zijn lieden die waarlijk stoutmoedig geweest zijn met in dien lijkstoet te paradeeren. a Zij spraken schande over 't gestorte bloed. Dat zij eerst en vooral hun voor hoofd afwasschen. Dit bloed kleeft er aan. Die bloedige gebeurtenissen hebben tot walgelijke tooneelen aanleiding gegeven tot in den Gentschen Gemeenteraad. Wij deelen ze later met onze bemer kingen onzen lezers mede. Kinderen, spaart de lieve V vogeltjes. Het oogenblikis daar, de ijverige vogeltjes bouwen in haag en struik. Vogelnestjes zoeken was en blijft steeds het lievelingswerk der lichtzinnige jonge knapen. Ondanks alle raadgevingen, ondanks alle waarschuwin gen, ondanks zoo menige verscheurde broek, zoo menigen gekneusden arm of been. De jeugd is zonder medelijden I En nochtans, nachtegalen, meerlen, sijsjes en vinken, de diefachtige musch zelve niet uitgezonderd, brengen eene gemeente meer voordeel aan dan de waak zaamste veldwachter zulks vermag. Men heeft berekend dat een vogelen- paar met vier jongen dagelijks 120 rupsen of audere schadelijke insecteu verslindt. Veronderstel nu eens dat er in de streek 5000 nestjes gebouwd worden, dan ver nielen die lieve diertjes 5000 maal 120 of 600,000 roovers per dag zoodat zij den landman in eene enkele maand van 18 millioen allergevaarlijkste vijanden ver lossen.Wat dunkt u, verdient zulks geene bescherming Worden nu die nuttige schepseltjes niet ontzien, maar door moedwillige kna pen houden dvervolgd en verjaagd, wie zal dan den landbouw legen die vraatzuchtige verwoesters beschermen Helaas 1 niet alleen de bloemen en vruebten zullen wy moeten missen; geene blijde tonen zullen onze ooren nog stree- len tijdens onze wandelingen in veld of woud, maar het loof der boomen zelf, onze moeskruiden eu sierplanten zullen verdwijnen en wij zullen alle genot en vreugde in den natuur moeten missen. Kinderen, spaart de vogeltjes 1 verblyf in de inrichting Chavignot, waarvan de prijs zeer hoog is, daar gy toch een veria, ten kind scheen te zyn Een notaris, met name Herbelet, bad eene groote som gelds ontvangen, die hij voor mijne opvoeding aanwendde. Toen ik rnjjne studiën geëndigd had, ontving hjj eene tweede som. Of hij sedert nog meer ontvangen heeft, weet ik niet, maar ik denk het. Op zekeren dag ontbood hij my in zijne woning en ik herkende den ouden afgeleefde n man als den bezoeker, die mij te Chavignot tweemaal in de spreekkamer had laten roepen. Mynheer, zeide hij myik verzoek u wel op mijne woor den te letten. Gy zjjt achttien jaar ond en bezit kennis en bekwaamheid, die n in staat stellen, eene schoone loopbaan te betreden. Gij kunt kiezen tueschen de rechtsgeleerdheid of de medicijnen. Elke maaDd zullen u twee honderd franken gestuurd worden. Wanneer gij mondig zijt, zult gij eene grootere som ontvangen, die ik heb kunnen besparen ge durende het beheer van nw vermogen dat voor u bestemd is. Ik verzocht dezen man nadere inlichtin- ger omtrent mijne familie en smeekte hem, mij iets over myne afkomst mede te deelen, maar hy weigerde standvastig en verzekerde, dat hy nooit met de personen in kennis was geweest, die de som voor myne opvoeding belegd hadden. Ook zou hy nooit een geheim verraden, dat hem toevertrouwd was. Ovori- gens, voegde hy erby, zal ik u bij uwe n derjarigheid rekenschap geven, en als het mij dan veroorloofd is u inlichtingen te ge zal ik dit met genoegen doen. Ontvingt gij geregeld iedere maand de bepaalde som, vroeg de rechter Ja, driejaar lang. Toon ik een en twin tig jaar oud was, ging ik naar den heer Her belet, dien ik zwaar ziek vond. Het is mij on mogelijk, zeide hij my, na met u te spreken; de kracht ontbreekt mij en de dokter heeft my rust aanbevolen. Kom echter na eenige dagen terng, ik moet n geld en rekensch; geven en kan u wellicht eenige woorden nw belang mededeelen. Zooals gij kont den ken ging ik terug, maar het was te laat. Her belet was des nachts gestorven. En gy vernaamt niets In het geheel niets. Maar gij kreegt toch het beloofde geld Geen cent. De rechter maakte eene beweging, waaruit zijn weerzin duidelijk sprak. Ik heb u laten uitspreken, zeide hy. want ik verwachtte dit slot, dat ons in deze zaak van gewicht kan zijn. Ik begrijp u niet. Gy zult mij weldra begrijpen. Den dag, waarop gy Uerbelet ziek te bed vondt, hebt gy dos niets van hem gekregen De kiezingen zijn voorbij en uit de feiten kannen nu de lessen getrokken worden welke zij behelzen. Niettegenstaande de vereenigde pogin gen van onze tegenstrevers van alle kleur en deesem, komt het ministerie, de catho- lieke party, versterkt uit den strijd voor. Zij heeft eene goede meerdorheid: 18 stemmen. Zij telt 85 man tegen 67. M. Do Backer, de christene demokraat, als tegenstrever meêrekenonde. Wat zal M. De Backer in de Kamers doen Deze vraag heeft men zich meer malen gesteld doch kan voorloopig nog niet beantwoord worden. Te oordeelen naar de gebeurtenissen uit den kiesstrijd handelt men zeer wijselijk hem tot de vijanden der catholieke partij te reke nen, want M. De Backer heeft al zijne pijlen en scheuten op de rechterzijde af geschoten. Zij alleen was haar mikpunt. Vergeten mogen wij ook niet dat hij zijne partijgangers als een man doen stemmen ïeeft voor den Senaat, voor eenen libe raal 1 Inderdaad tellen wij de stemmen te zaam der rooden, groenen en blauwen dan komen wij op eenige stemmen na tot bet getal stemmen door M. Verbruggen bekomen. Zou men daarna nog de afge legde bekentenissen van de ingewijden zelf willen opdat aller oogen zouden open gaan. Eene partij, die deerlijk gehavend uit der strijd komt is wel de groene. Lang op voorhand reeds hadden zij uitgebazuind dat verschillige der groene plaatskens- agers zouden gekozen zijn, onder andere HM. Daeus en Lambrecht te Brussel, De Backer te Aalst, Ducatillou te Dender- monde, Plancquaert te Gent, Lebon te Antwerpen, Koland te Verviers enz. Zij dachten het lot van het ministerie in handen te hebben En wat is er gebeurd Zy hebben ge droomd en bij het ontwaken welke schrik kelijke teleurstelling Wij voegen er bij welks schrikkelijke verantwoordelijkheid 1 Door hunne fout is het dat M. Huys- hanwer te Gent niet is gekozea en dat de catholieken te Verviers den tweeden zetel niet veroveren. Eens zullen zij daarover rekening gevenI De groote plichtige is reeds gestraft Hij viel er door te Brussel, niettegen staande een zoogezegd onzydig blad maar is wezenlijkheid een aartsvijand der ca tholieken, de socios en de geuzerij aan zette zijne zegepraal te verzekeren omdat hij, beter dan iemand, wanorde in de ran gen der catholieken zou gebracht bebben en ze tot den ondergang gevoerd. Wij zullen dit stuk onder de oogen onzer lezers brengen bij verdere be spreking. M. De Backer zal in do Kamers eene armtierige rol spelen. Hij zal zich doen toejuichen door de socios en de geuzen om de slagen die hij zijne geloofsvrienden zal toebrengen. Wij weten dit reeds door het gegeven voorbeeld. Veel hoop hebben zijne party- gangers op hem gebouwd. Zij ook zullen later oDdorvinden dat zij deerlijk, lijk de eerste maal, zijn bedrogen geweest. Loopen wy echter de gebeurtenissen niet vooruit. Een woord tot onze vrienden. Vele denken dat de catholieke partij nu rotsvast staat door de toepassing der E. V. Men heeft inderdaad dikwijls gezegd en herhaald dat de meerderheid moeielijk kou omvergestooten worden. Das, zegt men, mogen wij nu rusten en op onze beide ooren slapen I 't Is onze drukpers die men ondersteu nen en verspreiden moet, gelijk de Duit- sche catholieken er ons het voorbeeld hebben van gegeven. Maar neen, eens de kiezingen voorbij men denkt er niet moer aan. En of de uitgevers er komen of niet komen daar bekreunt men zich niet om. Vrienden opgepastdie meening is valsch. Van nu af aan dient er gewerkt te worden en moet de hand geslagen worden aan de nuttige sociale hervormingen die ons de genegenheid, de voortdurende liefde van het volk verzekeren. Inderdaad. Eenige stemmen ontnemen ons een zetel te Dendermoude, te Brussel eu op ver schillige andere plaatsen. De strijd heeft door E. V. niet opge houden maar moet, nooit onverdroten, wordeu voortgezet.Van nu af aan moet do grondsteen gelegd worden voor het geluk en het welzijn der toekomst. En ^wanneer wij onze plichten hebben gedaan dan mogen wij met gerust geweten het angstig oogenblik afwachten waarop men ons toe roepen zal: Geef rekening over uw ge drag, over handelwijze, over de u toe- gegevene talenten. Vrienden, overweegt eu handelt Neen, niets; ik heb het u reeds gezeg Hebt gij goene kwitantie van 20,000 franken afgegeven. Ik?... Nooit. Juist, zeide de rechter bedaard, gij hebt de kwitantio niet afgegeven, want als gij dit niet gedaan hadt, zoudt gij bezwaarlijk de ontvangst der Bom kannen loochenen. Wat bedoelt gij daarmee Wel, omdat de heer Herbelet de kwi tantie op dien dag niet vorderde, hebt gij gedacht, de som welke gij reeds ^ontvangen hadt, nog te eischen. Landregarde verschrikte. Wat zegt gij daar, mijnheer riep hij uit. Dat zijn waar lijk raadsels Alles is zeer eenvoudig. Gij vondt Her belet te bed. Hij zal u gezegd hebben: ik kan vandaag niet spreken. Kom een anderen dag weer maar ik heb 20,000 franken voor u. Neem ze toch maar, hier zyn ze. Gij hebt wellicht kwitantie willen geven, maar Her belet bemerkte, dat hij meer met u te bespre ken had, en gij een anderen dag moest terug komen. Maar dat zijn klinkbare leugens riep Landregarde vertoornd. In nw oog, ben ik dus niet alleen een moordenaar, maar ook oen bedrieger. Luistert verder Gij verwyderdet u met het geld en kwaamt op den bepaalden dag Landbouwten toonstelling van Hasselt.— Daar de Koning de Lacbouwten- toonstelling van Hasselt met zijn bezoek wil vereeren en dewijl Zijne Majesteit tijdens de eerste dagen van Juli buitens lands moet zijn, is do opening der Ten toonstelling verdaagd. De Tentoonstelling zal plaats hebben van den 8 tot den 16 Juli, te weten, voor aDe paarden van 14 tot 16 Juli b) De runddieren, schapen en geiten van 8 tot 10 Juli e) De varkens (provinciale prijskamp en nationale prijskamp onder de bescherming der commissie voor de verbetering der varkensrassen in België)den 11 en 12 Juli d) De melkerij en de bieënteelt van 8 tot 16 Juli e) De vogelteeltvan 13 tot 15 Juli f) De houden (herdershonden, koeher dershonden, trekhonden en rattenvan gers) den 8 Juli g) Het landbouwonderwijs en de land bouwwetenschappen, de landbouwvereeni- gingen en de veeartsenijkunde van 8 tot 16 Juli h) De handelsmeststoflen en voedings stoffen, de zaden en planten, de bosch- bouw en do vischteeltvan 8 tot 16 Juli i) De landbouwnij verheden, de land- bouwmacbienen- en werktuigen, de hoef smederij van 8 tot 16 Juli. De prijskamp tusschen hoefsmeden is vastgesteld op 14 Juli, om 10 uren 's mor gens. Medegedeeld. Het middenbestuur der roode partij woens dag te Brussel vergaderd heeft besloten eene machtige propaganda op touw te zetten ten voordeele van 't Algemeen Stemrecht en in de Kamers stokken in de wielen te steken tegen al de begrootin gen, zoo lang het Ministerio niet zelf een voorstel indient tot herziening van art. 47 der Grondwet, met invoering van *t algemeen stemrecht en der afschaffing van het meervoudig stemrecht. In November zullen de socialisten een voorstel indienen tot invoering van het algemeen stemrecht bij de provinciale en gemccntekiezingen. Men is benieuwd te zien wat de hou ding der liberalen zijn zal tegenover die 8traatjespolitiek. Heulen zij met de rooden meê dan tee- keuen zij hun eigene doodvonnis, want weldra zullen alle bezadigde lieden het liberalism laten vlotten om zich in |de party der orde, vrede en welvaart to scharen. weer terug. Herbelet was echter dood en in zijne papieren bevond zich eene schuldbeken tenis van 20,000 franken aan n, maar f bewijs, data die som reeds uitbetaald was. De kaas om het geld nog eens te eischen was daar, en daarom voerdet gij een proces tegen de weduwe van den notaris. Er moet een helsch komplot tegen mij Welke duivel heeft hier de hand in het spel eu stelt er belaDg in om mij te ont- eeren en ongelukkig te maken. Het proces was rechtvaardig, ik voerde het om mijn rechtmatig eigendom te krijgen, maar nog meer om mijne familiebetrekkingen te leeren kennen. Gij gevoelt nu het gewicht der bijzon derheden, welke wij besproken hebben. Ten aanzien der misdaad kon de rechtbank aan de schuld van den dokter twijfelen; maar deze twyfel verdwijnt door het gedrag van den student. Neen, mynheer, bewijs my toch eerst, dat ik aan de misdaad Bchnldig ben, eer gy mij met zulke hardnekkigheid aanklaagt. Zeg liever met zulke overtuiging, want de feiten en bewijzen zyn verpletterend. By de inlichtingen, die men omtrent u ingewon nen heeft, is ook mevrouw Uerbelet onder vraagd. Zij verklaarde inderdaad een proces tegen u gevoerd te hebben, wegenB eene door u gevorderde som, waarvan echter in do pa- Drukfeil. In ons nummer van zondag 11. art. - Vliegende gedachten 6 kolom is bij misslag of onachtzaamheid gedrukt Jude iree iu plaats van Inde Een dagelijks feit. Onder de nieuwstijdingen van den Petit Journal een republikeinsch blad van Parys leest men het volgende Rene kloosterzuster van het gasthuis van Le Puy, (Frankrijk) die eene vrouw verzorgd had welke aan eene vreeselijke ziekte leed, en de aalmoezenior van het zelfde gasthuis, die de ongelukkige do laatste II.H. Sacramenten bad toegediend, zijn beiden overleden aan de ziekte, die zy bij deze vrouw hadden opgedaan. Er gaat geen dag voorby zonder dat men dergelijke tydingen, welke onze priesters en kloosterlingen tot eer strek ken in de dagbladen aantreft. Libera len en socialisten hebben goed te zeggen en te schrijven paters en nonnen maar goed zijn om hun leven te slyten in lui aardij en de priesters om zich vet te mes ten met het zweet van 't volk. Hunne las teringen kunnen tegen de feiten niet op 1 pieren van haren man niets vermeld was. Gy hebt het van rechtswege gewonnen, daar men bij den dood van den notaris noch geld noch papieren in uw bezit vond. Verder verklaarde de dame eene schuldbekentenis van 20,000 franken aan u gevonden hebben, maar tevens een bewijs, dat gy de som ontvangen hadt. Landregarde legde zyn hoofd tusschen de handen, als iemand, die zich niet meer de moeite geeft, om zich te verdedigen. Zult gy nog ontkennen? vroeg de rechter, den beschuldigde een papier voorhoudend dat met de handteckening van den overleden notaris voorzien was en waarop eene verkla ring stond, dat de gemelde som op een be paalden datum aan Landregarde was betaald. Ofwel de notaris was een eerlooB man of het stuk is vervalscht riep Landregarde De heer Herbelet heeft n in ziju leven gednrenne twaalf jaren bewezen, dat hy geen eerloos man kon zyn, zeide de rechter op strengen toon. Maar dit stok is valsch Bewys my, welk belang iemand kon hebben om dit stuk te vervalscben Hoe zou ik dat kunnen. Ik gevoel nu de geheime strikken en draden die my gespan nen werden; om ze te ontwarren is my on mogelijk. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1900 | | pagina 1