/T, Van tak op tak. Nummering ^„wv,Zhui-BÜ Werkstaking.£fe,r°cwi Klokke Roeland Behoudt hem. -,T;Z"6 Faardenprijskamp. AALST. ZONDAGRUST. Stad Aalst. - Werkbeurs. Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. Engeland. Oostenrijk. V ereenigde-Staten Mer/tlprijzen. Het huwelijk van prins Albert. - Indien het huwelijk vau prins Albert niet in België geschiedt, zal het niettemin aanleiding geven totgroote feesten, waar van de Brusselaars het profijt zullen hebben. Hat hof, het gouvernement en de stad Brussel zyn, zegt men, voornemens iets grootsch te doen. De ingewyden verzekeren dat de ver rassingen, die men ons voorbereidt, de feestelijkheden zullen overtreffen, die naar aanleiding van het huwelijk van den hertog van Brabant, thans Leopold II plaats hadden. De officieele wereld verwacht zich aan eene overvloedige uitwisseling van deco raties tusschen België en Beieren. Prins Albert en zijne verloofde hebben te Munchen, door den hofphotograaf, hunne portretten laten maken. koninklijk besluit van 17 April 11. wordt aan al de Gemeentebesturen des Lands bevolen onverwijld over te gaan tot de nummering der huizen en gebouwen. De bestaande nummering moet nagezien en zoo er rede bestaat verbeterd worden. De onkosten zijn ten laste dor eigenaars. Deze maatregel is genomen in vooruit zicht der tienjarige volkstelling. Zy die zouden weigeren tot het schil deren der nummering te laten overgaan, kunnen gestraft worden met eene boete van een tot vijf-en-twiniig franks. Mog een woord over de peerde kens, glazenmakers of waternyin- phen die bij zwermen nu lest over Belgié vlogen. Hunne levens wijze. Dezo kerfdieren zijn bijzonder door den natuur begaafd voor het insec- tenvangen. Als larve hebben zij eene langvormige onderlip die zij kunnen uitstekeu om met de twee nijpers de insekten te grijpen even gelijk de nuttige pad met de gesple tene tong doet. Is bet dier in rust dan kan men deze zoo niet bemerken. Alvorens de nuttige larven volwassen zijn vervellen zij eenige malen en na de laatste vervelling komen dan degelijk de vleugelstompjes te voor schijn. Wanneer nu de zijden,schoongekleurde vleugels gaan verschijnen kruipt de larve langs gras-, riet- of biezenhalmen om boog, haar laatste omhulsel barst langs den rug open en odzo gewcnschte glazen maker komt te voorschijn, strekt zijue vleugels open, laat ze drogen en opstijven en verheft zich iu de vlucht om zijn werk in het luchtruim te vervullen eD weder de natuur van nieuwe vermenigvuldiging te voorzien. Het is wel deels te danken aan die plotse hitte van zaterdag,zondag en maan dag die wij ook zeldeu iu Juui hebben, dat zij zoo menigvuldig gelyk ziju uitge broeid geworden. Is het du uit gebrek dat zij die reis hebben ondernomen Is het de vlieg- koorts dia hen wandelen heeft gezonden, zooals wel eens onze nuttige bijen van de zwermkoorts kunnen aangedaan worden Nopens de oorzaak van dezen trek zullen wij nog geen oordeel vellen. Fr Laureys. zetten hunnen veltocht voort om bier te Aalst ook eene werkstaking te verwekken. Met azijn vangt men toch geen vlie gen. Maar raakt hun dat Moet men, dan toch onder den schija van volksliefde en genegenheid voor den werkman, zijnen overbiddelijken haat- en wrokzucht niet botvieren En men loochene niet dat men hier te Aalst eene algemeene werkstakeng wil verwekken, die niets dan nadeelig kau zyn aan werklieden en werkgevers im mers de groene belden schrijven - T'Aalst was ons plan dat elk, die bet werkvolk genegen is, 's middags een of - twee personen zou aau de noentafel - ontvangen en iets meègeven voor de - kinderen. In tyd vau nood mag eenige- lijk doopen en in tijd van werkstaking moet de broederlyke Liefde de Toewij- diug zijn en d'Opoffering de Boterham samen deelen. - Dat is klaar, niet waar geëerde lezers Tot biertoe hebben de groene helden in de woestyo gepredikt maar geen wonder, immers wie weet hier niet wat er onder den dekmantel dier zoogezegde onpartij digheid schuilt Niet dom genoeg bier te Aalst, langs catbolieke zijde, om zich in de groene netten te laten vangen. Voor ous catholieken, in deze zaak, past immers "F.lk zijn spel 't best 1 Gebakken appelendrank. Bak eeu half dozijn appeleD, 2onder ze te schillen, doe ze vervolgens in een aarden pot en giet er, terwijl tij nog heet zijn, eeu liter kokeüd water overheen, dek eeu en ander goed dicht, totdat bet koud is geworden, waarna men het doorzygt en met honig of sniker zoet maakt. Groote veewetstrijd. De groote veewedstxijd (stieren,koeien en Varkens), die door de Provincinciale Landbouw- commissie van Oost-Vlaandereu op Maan dag 9 Juli (2* dag der Gentsche feesten) ingericht wordt, tal niet plaats hebben, zooals eerst was aangekondigd geworden, inden Velodroom, maar op deBeesten- maikt, diu tot bet houden vau dergelijke wedstrijden beter geschikt is. Vau nu af komen de inschrijvingen talryk toe, zoo dat alles doet voorzien dat de wedstryd uitstekend tal gelukken. ten van Aalst en Ninove het zich aan het verstand niet kunnen brengen, hoe die 17,000 stemmen die advokaat Galle zich aanschreef zoo in eens op 7,000 zijn ge smolten. Hier te Aalst is het overbekend dat die smeltim; 't gevolg is der wroetingen van den Mol-Man. En die wroetiogen gebeur den op accoord dat de groene chrislene(?) dommecraten (stijl Dendergalm) voor den liberalen candidaat-senateur zouden stemmcD Nu dit gebeurde, want men telle al de stemmen door de blauwen, groenen en rooden voor de Volkskamc-r verkregen te samen en bet resultaat zal gelijk zyn aan 't getal siemmen door M. Verbrugghen behaald. Het i onbetwistbaar dat zonder de wroeting van deu Mol-Man, M. De Backer in den dieperik lag. 't Land van Aelst om de stemming der groene judassenkliek voorM. Verbrugghen te rechtveerdigen zegde op 3 Juni. Voor 't Senaat is gekozen M. Ver- bruggben, Notaris te St-Lievens-Hau- - tem; een christene liberaal, die liberaal is uit echt vrijheidsgevoeleen b liberaal, die zijne christene plichten volbrengt. Zie dat zal de menscben te St-LieveDS- Hautem niet weinig doen lachen Waren de liberalen meester ze zouden de Kerken doen sluiten en de priesters in ballingschap of naar 't gevang z-jnden 1 De muilplaag die aan den dienst der openbare gezondheid reeds zooveel be slommeringen berokkend heeft, verschijnt weêr op verschillige punten van 't land. Het laatste bulletijn der gc-zondheids- politie bestatigt dat 7 middelpunten van besmetting ontdekt zijn in de provincie Antwerpen, 7 in Brabant, 5 in West- Vlaanderen,24 iu Oost-Vlaanderen, 17 in Henegauw, 4 in de proviucie Luik, 4 in Luxemburg en 2 in de provincie Namen. Groene heiligverklaring. - De groene domine van Chipka komt de Boers van Transvaals heilig te verklaren: Die manhaftige Boeren, ee moeten in - de litanie van alle Heiligen. Boeren uit Tranvaal versterkt ons Waarlijk men moet afgestrafte priester zijn, een man die door de wryving aan godverloochenaars en godsdiensthaters zijne zalving bijna is kwijt geraakt, om aldus met de heilige zaken te durven spotten. Die boers, die protestanten, die vyan- den van den R. C. Godsdienst, in de rij der Heiligen rangschikken wat moet men diep gedaald zijn Maar neen, laat ons medelijden hebben met den afgedwaalden sukkelaar want zijne buis te Brussel zal hem van ziju roetje hebben gebracht 1 Zijde waaschen. Zijden doeken en dassen wascht men gemakkelijk en mooi in aardappelwater. Men wrijft rauwe aardappelen fijn en perst ze uit. Met dit water gewasscheu, wordt 't vuil geworden goed niet alleen schoon en loo- pen de kleuren niet dooreen, maar de zijde krygt ook eeu eigenaardigen glans. Beschaamd. De socialisten zyn zoodanig beschaamd ever hunne gekoze nen, of ten minste over dezer beroep of stand, dat zij hen opgeven met een heel ander ambacht dan datgene dat zij wezen lijk uitoefenen. De schatrijke Vander- velde heet leeraar, andere rijkaards noemen zij bestuurders, enz. Jaren lang hebben de socialisten er een verwijt van gemaakt, dat de andere partijen geene werklieden als kandidaten voorstelden, en nu komen zij zelveu bijna uitsluiteod met advocateD, geneesheeren en millionairs voorden dag II Kluchtspelers en volksfoppers zyn ze I Afschaffers. Tijdens den laatsten kiesstrijd hebben de liberalen zish vooral doen kennen als - afschaffers. - Ze gingen de Zondagrust afschaffen, de 30 fr. ver goeding voor de militianen, de aalmoeze niers van bet leger, de nuntiatuur vau den Paus, de plaatsvervanging, enz., enz. en zouden in de plaats enkel dwang en geweld gesteld hebben. 't Is al goed dat die afschaffers nu zeiven zyn afgeschaft. looven dat de catholieken genegen ziju en zelfs in dien ziD werken om M. De Backer in de catbolieke rangen te doen plaatsnemen. Neen, voorzeker is er daar niets van. Van groene judassen en lafaards willen de catholieken niet. Behoudt ze maar allen. Nceu, neen, die willen de catho lieken niet, groene Pie ge moogt ze heb ben en er nog een oordje achter ver dienen 1 Voor de pers. De samenwer kende socialistische maatschappij van Jolimont beeft onlangs niet minder daD fr. 42,760 voor de bladen der socialis ten uitgegeven. Dit geld is genomen op bet karig loon der arbeiders, die. onder den schijn van goedkoop brood te bekomen, de leiders moeten vetten. KA. I. I*. De liberalen hadden getracht ook eene werkliedenparty te stichteo de liberale Werkliedenpartij Die partij bad zelfs twee gazetten te barer beschikkiog. De kiezingen vau 27 Mei hebben uitgewezen dat dergelijke partij onmogelijk is zij heeft te Brussel slechts 1,141 stemmen bekomen I hoe kon dat anders De liberalen zijn nooit werk- mansgezind geweest en zullen bet nooit worden. Niets hebben zy voor den werk man gedaan. Daarom ook willen de werk lieden van hen niet weten, dat is een duidelijk bewijs. Nu hebben de hoofdmannen besloten de twee werkliedengazetteD en heel de liberale werkliedenpartij te laton vallen. Niemand zal er om treuren. R. I. P. Pnrtrpf vaa ^en afgestraften pries- c ter Daens naar 't leven ge schilderd door zijnen gewezen boezem vriend M. Carton de Wiart en die onze groene domioé vele diensten bewees eer by hem in den grond kende. - Wat de beleedigingen en de gewilde grofheden betreft van M. Daens, indien bij zich inbeeldt dat ik bem ga ant- b woorden, bij bedriegt zich grootelijks. b 't Is een stijl in den welken hij meester is gepasseerd. Eq daar ik den stryd b met ODgelijke wapens niet verlang, geef b ik hem de plaats over. (Messager de Bruxelles 16 Juni 1900). In andero woorden wil dit zeggen Vischkladde, ga gelijk alle miskweebten, uwe beleedigingen en grofheden bij uws gelijken uitspuwen daar zult ge op uwe plaats zijn. Of mpn ^et we* kwaliJk oeemt I1IC1I wjj wjuen het n0g eens her. halen Wat zijn wij, Aalsterscue catho- lieke liefhebbers, schoon gewrokeu Le Bien public, orgaan van ous Bis dom. teekent protest aan tegCB eene be wering van 't werkly B,egister 't welk de verantwoordelijkheid vau den val van priester Daens op den schouder vau M. Woeste wil laden en schryft - Wij hebben niet terug te keereu op de langdurige polemiek die heeft plaats gehad tusschen M. Woeste en M. Daens; - maar wij nemen die uitleggiug niet aan ten hoogste goed voor een kind. M. Daens, geen kind meer zijnde, is alleen verantwoordelijk over zijne hedendaag- scbe verlaging. b Het zou maar al te gemakkelijk zyn, wanneer men zoo laag gedaald is als priester Daens van aau zijne tegen- sprekers en tegenstrevers de verant- woordelijkheid toe te schrijven van zij- - nen zedelijken omkeer. - Indien M. Daens niet bekwaam was zich tegen M. Woeste te verdedigen zonder in deu modderpoel der dema- b gogie te varen, hij had zich maar met de politiek niet te bemoeiën AALST. Op Zaterdag 30 Juni (Kermisavond), ten 8 uren voormiddag, op d'Esplanade, (naby de statie) Paardenprijskamp voor Paarden en Veulens van het zwaar iu- landsch trokras, der kautons Aalst en Herzele, alsmede van de gemeenten Appels, Audegem, Denderbelle, Demler- monde, Lebbeke, Mespelaere, St. Gillis en Wieze. Behalve de kostelooze inschrijving in het Belgisch Paardenstamboek zijn vele prijzen tewinoenvoor hengsten, merriën eu ruinpaarden en bijzondere prijzen voor de beste voortteelers. Op zelfden dag en zelfde plaats van 6 tot 12 uren 's voormiddags Vrije Paar den- en Veulenmarkt, met afloting van 250 fr. geldpremiëa tusschen de tentoon- of tekoopgestelde dieren, die geene geld- premiën in den prijskamp hebben be komen. De markt is toegankelijk voor alle paarden en veulens. Algemeene schikkingen. 1. De inschrijvingen voor Prijskamp en Prijsloting kunnen van nu af genomen worden tot op den dag der Jaarmarkt, tot 8 uren des voormiddass, ter herberg Het Koningshof, bij M. Theofiel Meersman, Esplanade. 2. De Jaarmarkt begint ten 6 uren, de Prijskamp ten 8 uren stipt 's voormid dags. 3. De voornaamste kooplieden van 't land en den vreemde zijn uitgenoodigd. 4. De teDtoon- of te koop gestelde die ren zyn vrij van plaatsgeld. Zij moeten ter plaats blijven tot op het uur der prijs uitreiking. 5. De premiën van den Prijskamp wor den toegekend door een ganscb vreemde Jury, benoemd door het Stadsbestuur. De Jury beschikt vrij eu onwederroepelyk over de premiëu. 6. De uitreiking der premiën en prijs- loting geschieden onder het toezicht der hiertoe aangestelde bijzondere Commissie ten 12 uren juist, bij M. Jan Penöemans, ter herberg Café de V Univers, Espla nade. Priesterlijke benoemingen. Z. H. de Bisschop heeft pastoor be noemd te Hae8doock, den E. H. De la Croix, pastoor te Ruyen te Ruyet, den E. H. Van deD Herreweghen, onderpas toor te Baesrode. De E. H. Bracq, priester der laatste wijding, is onderpastoor benoemd op S' Antouius te Geut. De E. H. Cambier, onderpastoor op S' Stephanus, to Geut, is onderpastoor be noemd op Sw Elisabeth, aldaar. o CREEMBOTER. Markt van Zaterdag 16 Juni. o 225 kilogrammen ter markt; veel boter te kort prijs fr. 2,60 per kilogr.De boter was verkocht om 8 uren. dienstdoende Apotheker: Zondag 17 Juni 1900, Mr Renneboog, Veemarkt. Worden dringend gevraagd. 1° Een huishouden samengesteld uit mau en vrouw, meteen joDgen van 12 tot 17 jaar en meisje vau omtrent denzelfdeu ouderdom, samen iu de maand kunnende verdienen vau 150 tot 200 fr., bovendien een huis met schooüen hof voor de glas blazerij van Manage. Men moet niets van den stiel kennen. 2° Goede wevers worden gevraagd. /.ie nolariëele Anuoncen op <Je 4d' Bladzijde. Botermarkt.- Heden zaterdag werden 489 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 3920 kilos. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. De Brusselsche zwemdok is nu ein delijk, na jaren wacbtens ingericht en, nu bij er is, deugt by niet. Toekomende maandag zal er reeds eeue interpellatie zijn in den gemeenteraad. Het water is geen 2 uren in de dok of bet is walgelijk vuil. Het personeel beweert dat die vuilig heid uitsluitend voortkomt van onzinde lijkheid der baders, ofschoon men deze dwingt onder bet stortbad te gaan alvo- recs in 't water te komen. Telkenmale men de dok reinigt vindt men op den grond eene laag vuiligheid die onmogelijk van het Kanaalwater kan voortkomen. Wat er van zij, het feit werpt een zon derling licht over reinigheidstoestanden onder de Brusselsche bevolking. Een jongeling is op de Karei Rogier- plaats te Brussel onder den tram veron gelukt. Het is den 16jarige verzender van het blad le Messager de BruxellesHenri Govaert geheeten. De ongelukkige was door de wielen van het rijtuig onthoofd. - De Brusselsche politie heeft bericht ontvangen van eenen diefstal, die op den Belgischen spoorweg gepleegd werd. M. Limal, van Pau, was te Antwerpen geweest en vandaar naar Brussel ge reisd. Hij was deze stad doorgetrokken eu bad toeu plaatsgenomen iu eenen trein, die hem naar Parijs moest brengen. Bij zijne aankomst te Bergen miste hy in zyne zakken eene portefeuille met 17,000 fr. in baakpapieren 13,000 fr. in verscbillige weerden. Waar de diefstal gepleegd is, kau bij niet gissen. Hij kan ook de portefeuille wel verloren hebben. Eenige bladen hebben gemeld dat soldaten van bet 9* linie, bij de krijgs oefeningen gevallen zijn ter oorzake der groote warmte. De kolonel logenstraft dit in eenen brief aan do Soir. Maar de Soir van zijnen kant stelt vast dat, zoo de dokter van 't 9* geene zieken te verzorgen had, daarentegen bij de gre nadiers eenigen door de politie werden opgenomen en in den ambulanciewagen werden weggebracht. Het blad stelt daarbij vast dat het regiment gedurende zes uren en tien minuten bij oene hitte van 30 graden onder do wapens is gebleven. Dit wordt door den kolonel van het 9* zelf in zijnen brief erkend. 't Is waarlijk barbaarsch. En wij mogen er bij voegen dat wij in bet begin der week en ook donderdag nog, te Antwerpen ook soldaten naar en van de plein zagen marcheeren, met den winterkapoot aan en den ransel met ketel op den rug. De officieeren noemen dat, meenen wy exercices d'entrainement. Mgr Stillemans, bisschop van Gent, heeft voor 1000 fr. iugeteekend op de lijst, ten voordeele der gedwongen werk stakers. Een boerke, dat te Antwerpen met kiekens leurde, liet zich beet nemen. In eene herberg nabij de Zuiderdok- ken, waar bij zijn pluimgedierte kwam aanbieden, zat een persoon, die hem vroeg of bij toelating bad om te leuren, een bewijs, bestaande uit eene plaat of een briefke. Neen, was het antwoord van het baaske. Ge moet er toch een hebben, of ge zyt in de boet. Ja, wat kost dat?... en waar kan ik dio krijgen Dat kost 2 franks. Ik kan u die be zorgen. Ik ben door de politie gelast die briefkens af te leveren. Nu, geef er mij dan maar een. Hier ziju twee franks. De andere scheurde een bladje uit zijn zakboeksken, krabbelde er eenige woor den op en hiermeê kon de kiekeuskoop- mau optrekken. Maar oügelukkiglyk ontmoette bij eenige oogenblikken later eeoen politieagent,die hem ditmaal met recht naar zijne plaat vroeg. De man toonde bet briefke en de gar- devil las Geef dien ezel een goeie rammeling. Zie, dat zal de agent nu juist niet ge daan hebben maar dat hij bem een pro ces-verbaal in regel en eeue geldige toe lating om te leuren bezorgd beeft, valt niet te twijfelen. 't Leuveasbier der brouwery Druwé, is het beste. Als het met H. Sacramentsdag regentzegt eeu oud spreekwoord, is al het onuediorte dood. Nu, dan zal donder dag het ongedierte eene harde noot to kraken hebben gehad. Want juist ten 12 uren is eene geweldige regen- en hagel vlaag de lucht komcu vei frisschen.Daarna volgden een paar donderslagen en toen klaarde de lucht eenigzins op. Later is het weêr beginnen te regenen, maar niet zoo hard. Drinkt 't alom bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst, rrtl urrn biedt kosteloos aan, aan L-Llv II U. Q li allen die aangetast zijn van eene huidziekte,haarwormen, eczemas puist jes, huiduitslag, chronische bronchieten, bórst- maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te gene zen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waar van men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer VlUCSUt. 8, Place Victor Hugo, te Grenoble, die koateloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtingen opsturen zal. Over een groot gedeelte der pro vincie Henegouw hebbeu zware onweers buien gewoed. Op verschillige plaatsen viel de bliksem. Kelders en steengroeven werden overstroomd en oogsten vernield. Te Faurceulx werden twee peerden in den stal doodgeldiksemd. Schrikkelijk ongeluk. Een man onthoofd. Donderdag namiddag, om streeks 1 u 18 m. juist toen de trein uit Gent naar Oostende door de statie was gereden, kwam zekere Vital Eeckhaute, ruim 50 jaar oud, landbouwer en hove- vier, wonende Varendries, te Drongen, aan deu bareel. De statieoverste, ziende dat op hetzelfde oogenblik de trein uit Oostende naar Gent aankwam, en dat de man de bareel opende, sprong naar Eeckbaute toe om bem tegen te houden deze laatste ver weerde zich en liep voort over den spoor weg. De onvoorzichtige moest zijne daad met bet leven bekoopen. Hij werd omgeworpen door de lokomo- tief van den aanstoomendeu trein en let terlijk het hoofd afgereden. De romp werd een tweetal meters ver medegesleept. Zooals liebt te begrijpen is, heeft deze ramp eene groote opschudding verwekt. Het slachtoffer is gehuwd en vader van drie kinderen. Zijn lijk is naar het doo- deuhuis van Drongen gebracht. Een honderdjarige te Les-Boscailles (Dhuy), De oude vader DaDgotte, moct^t dezer dageu ziju iOOjarigen ge boortedag beleven. De jubilaris heeft in de garnizoenen van Maastricht, Roer mond en Venloo gediend tijdens de om wenteling van September 1830. De oude man geniet nog eene uitstekende gezond heid. De plechtige mis werd door M. de pas toor vau Dhuy bij deze gelegenheid ge celebreerd. Gevaarlijk speelgoed. Dijnsdag na middag waren te Schandelen bij Haerlen eenige kinderen in een huis aau 't spelen, terwijl de ouders afwezig waren. Een der kiodereu kreeg onder het spelen een petroolkau iu de banden en du besloot bet heele troepje, eens fijn vuur werk le maken. De deur der hraudende kachel werd geopend en toeu de kan iu de kachel gestopt, mot bet govolg dat kau en kachel in stukkeu sprongen en een der kinderen, een jongen van 7 jaar, het vuur over zijne kleereu kreeg. Toen de buren op bet geschreeuw der kinderen naar binnen kwamen, was het reeds te laat: de jongen had nog slechts een stuk van zijn broek aau 't lijf hangen, Een paar uren later was hy dood. Onweer. Uit verschillige streken van Holland worden hevige onweêren Te Werkendam was het onweêr zoo hevig als men zelden beleefde. Overal is de schade, door den hagel toegebracht zeer groot en in talrijke ker ken kloosters en andere gebouwen zyn de ruiten verbrijzeld. Te Tilburg brandden drie woningen af, Drie boerderijen werden te Veldhoven door het vuur vernield, met al de inboe dels en eeüige verkens. Te St-Oedenrode heeft een felle brand gewoed bij den landbouwer P. Vogels. Huis, schnur en stal, alsmede een klom- en magazijn zijn door bet vuur vernield, •e brand nam zoo snel toe dat er niets gered kon worden. Uit al die tydingen blijkt dat het on weêr zoo wat door heel Holland op vree- selijke wijze moet gewoed hebben. gingen onder de bevolking. Het kruis werd overgebracht naar bet huis van eene god vruchtige dame, waar bet op de biunen- plaatst onder een baldakyu weldra prijkte te middeu van een bosch van bloemen en zee van licht. De bevolking bield daarheen gedureude deu geheelen dag een ware bedevaart. Cardinaal Langénieux richtte tot den burgemeester een even krachtig als weer- dig protest. Onweêr. Te Londen is maandag de groote hitte afgewisseld door een krachtig onweêr, dat slechts kort aanhield maar een zeer gewenschte afkoeling teweeg bracht. Buiten Londen is nog al wat schade aangericht door de onweders. Op ver schillende plaatsen werden buizen door den bliksem getroffen onder andere eene kerk te Kirkby Stephen. Ook werd veel vee in de weide door den bliksem gedood. Te Northampton werd schade gedaan door den hagel. Te Sheffeld bield het ooweêr aan van vier uren des middags tot tien uren des avonds en al dieu tyd was de bliksem bijna niet van de lucht. Ia het Reomanry kamp te Harrogate werd eeu majoor door deu bliksem ge dood, terwijl hij ouder een regenscherm doer het kamp liep. Men denkt dat de ijzeren stok vau de parapluie den bliksem heeft aangetrokken. Eene klucht. In de Margaretenstraat te Weeuen wandelde onlangs een jong heertje, in volle glorie, met een fijn pak aau, een hoogon hoed op en een paar gele schoenen aan de voeten. Daar komt plotseling een schoenmaker, vergezeld van twee knechts, op hem toe schieten. Hij was door het heertje nog niet betaald en eischte nu ziju geld of de schoenen terug. Het block, dat hot heerke uiet kou be talen, en nu werd hij opgepakt door de twee knechts, die hem daar, ondanks zijn heftig verzet, de schooue gele schoenen uittrokken. 't Heertje werd, zoodra het beschaamd weer te voorschijn kwam, door de saam- gestroomde menigte met luid gelach be groet. Hij stapte op zijne kousen naar den naasten schoenmakerswinkelmaar hij kon daar, oudaDks ziju smeeken, geen paar schoenen op crediet krijgen. Het eenige wat men hem er wilde ge ven, was een paar oude pantoffels en daarop slofte het heerke ten slotte naar huis. Gélukkige vinder. Het spreekwoord vau deu duivel eu deu grooten hoop, zoo als het in deu volksmoud heet, is te Bos ton in Amerika weêr eens bewaarheid. Onlangs ging de rijke Allan Wood, des avonds uit den circus terugkeerend, met zijue echtgeuoote iu een restaurant sou- peeren. Hij bestelde eeD portie clams eetae soort vau oesters, en terwijl hij ze DUttigde, had hij het geluk, in een der schelpen een prachtige parel te viuden van een gewicht van twee gram, waarvoor een juwelier hem de groote som van 18,000 dollars uitbetaalde. Sedert, kan de restaurateur aan de na vraag naar - clams - nauwelyks voldoen, daar ieder in stilte hoopt, even gelukkig te zullen zijn als M. Wood. Een heele stad in een huis. Te New- York is er sprake van een huis van hon derd vijf-en-twintig verdiepingen te bou wen, waarin dertig duizend personen buisvesting zulien kunnen vinden. Het zal bevatten 25.000 slaapkamers, 6500 salons, 4000 keukens, 165 eetkamers, en restaurants, 150 trappen, 94 electrische lifts, 70 kilometers gangen, 34,000 schou wen en 40,000 vensters. De hoogte van dat huis zal 435 meters bedragen, dat is zoo hoog als de dom van Keuleu en de Eiffeltoren op elkander ge stapeld I Voor 250 millioen fr. zal men zulk een toren van Babel kunnen leveren. Maar, als daar eens brand komt De Figaro vertelt Zaterdagavond bij het uitgaan van de tentoonstelling, wachtten twee heeren en twee dames iu de Champs-Elysées op eeu rijtuig. Twintig koetsiers reden voorbij zonder op hun roepen te letten of vroegen krankzinnige prijzen. Met den 21* onder handelt een der heeren. Wat moet ge hebben om ons to voe ren naar de Madeleine Twaalf franks 1 (de afstand is geen tien minuten rijdens). Er volgt eene woordenwisseling. De koetsier geeft zyn peerd een zweepslag en wil doorrijden. Maar een vijandig gestemde menigte staat voor hot rijtuig en gaat niet uit den weg. Daarop springt een der heeren op den bok, pakt den koetsier om het lijf en gooit hem op de straat. De andere heer en de twee dames stappeu in, hij pakt de teugels, gooit twee francs op den grond en zegt Als gij nu niet wilt rijden zal ik het zelf wel doen, en rij.lt hard weg onder de toejuichingen van de menigte. Vrijmetselaars verdraagzaamheid. De catholieke bevolking van Reims is diep verontweerdigd op den burgemeester vrijmetselaar van die stad, die verleden donderdag geheel op eigen hand, zonder den gemeenteraad iets van zijn plannen kenbaar te maken, de godsdienstige sym bolen liet wegnemen boven de poorten der beide kerkhoven, en in de rue duJard een crucifix deed wegbreken dat daar was geplaatst in 1873 en voor hetwelk de catholieken der stad van tyd tot tyd met groote godsvrucht pleegden te gaan bid den. Deze anti-godsdienstige wandaad gaf aanleiding tot de meest treffende betoo- Burgerlifke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 14) Vrouwelijk 8) HUWELIJKEN. R. De Bruyne, voerm. met P. De Pierre, tw. T. Van de Velde, wever, met D. De Beul, tw. F. Gilbos, tw. met A. Haefseu, z. b. OVERLIJDENS. P. Temmerman, wr De Cock, tw. 74 j. Brabantstr. A. Sterck, vr. De Clerck, z. b. 74 j. MaaDstr. B. De Vuyst, vr. Vau den Bossche, z. b. 76 j. Withuisstr. P. Bosman, vr. De Waelo, z. b. 23 j. Gentschenst.w. E. De Pau, m. Ver hulst, bakker, 43 j. Hopmarkt. 3 kind. onder de 7 jaren. Zaterdag 16 Juni 1900 Tarwe fr. 17.00 a 00,00 Masteluin 00 00 a 00.00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00.00 Haver per 100 kil. 18.50 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 7,00 a 0,00 Boter per 3 kil 6,84 a 7,92 Eiers de 25, 1,78 a 1,89 Viggenen, per koppel fr. 48,00 a 66,00 Vlas, de 3 kil. 0.00 a 0,00 Ajuin,100 kil. fr. 00,00 a 00,00 volg.kw. HOPPE 0 b. fr. 00 a 00 volg. kw. POPERINGE. Hop fr. 55. GENT, 15 Juni. Tarwe (per 100 kilos) fr. 18,00 a 18,60 Rogge 15,00 a 15,50 Haver 19 00 a 00,00 Gerst 19,00 a 20.00 Boter per kilo, 26,0 a 27,0 Eiers per 25, 18,0 a 20,0

De Denderbode | 1900 | | pagina 2