EEN EN ANDER. Ce roepen van den prins. Erge anticatholieke onlusten te Roubaix. Kieskronijk. Rechterlijk kronijk. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande Nieuws. ZEEVISCHHAIVDEL H. Arys-De Paepe. DU NORD DE L'ESPAGNE KERMIS 190 0. Hollandses Vennootschap PERCEEL LAND PERCEELEN LAND elke ring van 200 tot 300 dezer prachtige rupsen die in het voorjaar uitkomen. Zy zyn zeer vraatzuchtig en vreten bla deren en bladknoppen ongenadig veg. Waaneer nu de rups in deze en toeko mende week gaat verpoppen verbergt zij zich in eene holte, gemaakt door het bijeenspinncn van bladeren tot eene soort van pop of cocon, waarin de verpopping of gedaanteverwisseling geschiedt. In den loop der maand Juli komt de nieuwe vlinder te voorschyn om te paren en onze boomtwijgen met nieuwe ringen te bezetten. Sommigen, en wel de meesten denken dat na de volwassing der rups, die er dit jaar zoo overvloedig is en hetgeen wij in den winter met de pen en het woord hebben voorzegd, het er gansch mede gedaan is. Zy zyn er degelijk neven want zooals hooger blijkt moet men, om de zekere vei menigvuldiging te voorkomen deze rupsen nu nauwkeurig opzoeken en ze tot de laatste verdelven om voor toekomende jaar van duizenden ringen gespaard te zijn. In de maand Juli-Augustus kan men dezen vlinder goed nagaan en vangen en des winters moet men de ringen opzoeken en verbranden dan zal men die groote schade niet moeten betreuren. Fr. Laureys dat hij tot 4 fr. boete was veroordeeld, bij verstek, door den tuchtraad. Ditmaal ging hij die beeren vinden en bewijst met stukken tot staving dat hij feen deel maakt van de burgerwacht, len moest hem wel gelooven, doch daar de veroordeeling uitgesproken was, moest hij niettemin de boete betalen. Daar hij in zijn recht meent te verkee- ren, weigert bij te betalen. Men stuurt hem gezegeld papier. Om van den last eindelijk verlost te zyn, betaalt hij de boete en de kosten die te samen beloopen tot 11,75 fr. Dus, omdat een officier eene domheid beging, met dien burger naar eene oefening te ontbieden, waar hij niets kon komen verrichten, moest de burger 11,75 fr. betalen I*i>K eene bekentenis. M. Georges Lorand, de vooruitstrevende liberale volksvertegenwoordiger van Vir- ton, schrijft in den Messager de Bruxélles van Zondag Voor iedereen zijn er schaduwen in het tafereel. Voor de anticlerikalen in 't algemeen moet men eerst be- kennen dat zij verslagen zijn, en dat de catholieke regeering niet alleen honderd duizend stemmen - meerderheid heeft in het land maar dat het die hondera duizend - stemmen sedert vier jaar gewon- nen heeft. - Manifest der socialisten. De middenraad der socialistische partij heeft een manifest uitgeveerdigd, waarin hij de meervoudig® stemming veroordeelt en het volk aanzet zich gereed te maken om, bij het eerste teeken, op te staan voor de verovering van het algemeen stemrecht. Dit manifest is geteekend door de leden van den landelijken raad, 33 volksverte genwoordigers en 4 senateurs. Verandering in den telegraaf dienst. Het hooger bestuur van den i telegraafdienst heeft een ontwerp van wijziging in studie, betrekkelijk den dienst van bestelling en klasseeriug. De kleine dragers zullen afgeschaft worden en vervangen door volwassen dra gers, juist gelyk bij den postdienst. De bestellers in brigades verdeeld, zul len ronden doen, maar de dringende tele grammen zullen onmiddelijk na ontvangst besteld worden. Om den dienst zoo veel mogelijk te be spoedigen, zullen de ontvangstbewijzen afgeschaft worden, behalve voor de aan bevolen telegrammen. De bestellers moe ten aan de deur der bestelling eenmaal bellen, wordt de deur dan niet geopend, dan mogen zij het telegram in de bus ste ken, gelijk dit met de brieven wordt ge daan. Deze verandering wordt tot stand ge bracht omdat de kinderen die nu aan den besteldiensten gebezigd worden, niet al leen de school moeten verzuimen en zoo onwetend blijven, maar daarenboven een werk verrichten dat te zwaar is voor hunnen ouderdom. Groote hitte. De eerw. heer Ma- renz, heeft met den grooten telescoop der Paryzer tentoonstelling, eene groote vlek op de zou ontdekt. Volgens zijne studies mag men ook vlekken op de zon verwachten in juli, augusti en september. Vlekken op de zon zijn het teeken van groote hitte. Tien. Er zyn tien goede dingen, waarover men zich nooit zal beklagen 1. Welwillend zijn jegens allen; 2. Van niemand kwaad spreken; 3. Hooren vooraleer te oordeelen; 4. Denken eer men spreekt 5. Zich stil houden als men gram is 6. Goed doen aan de ongelukkigen 7. Vergiffenis vragen voor alle bedre ven onrecht; 8. De ooren sluiten voor kwaadspre kerij 9. De geheimen niet ontdekken, en 10. Kwade geruchten niet gelooven. In de Brusselsche burgerwacht. Een Brusselsch blad haait de twee volgende staaltjes aan, om te toonen dat de officieren der brusselsche burgerwacht er ook verstand van hebben, de burgerij te judassen. Een jefke, dat tydens de laatste onlus ten te Brussel gezwaDst had met den neus van zynen kolonel, is veroordeeld tot 7 dagen gevangenis en 25 fr. boete. Waarom niet tot levenslangen dwang arbeid Een Brusselsch ingezetene die uit den dienst ontslagen is, ontving onlangs eenen oproepingsbrief, om de oefeningen bij te wonen. Hij gaf daaraan natuurlyk geen gevolg. De week later berichtte men hem Zondag is, overeenkomstig de wet. zoo als men hier te Aalst zegt, de prins in 't kasken gehangen. De huwelijksafkondiging luidt als volg: Heden, zondag, zeventien Juli, negen tien honderd, ten tien uren, kondigen wij, Emiel Bruylant, officier van den bur gerlijken stand, overeenkomstig de wet, aan de voornaamste deur van bet stad huis, de huwelijksbeloften af, tusschen Zijne Koninklijke Hoogheid, Monsei- neur de Prins Albert-Leopold-Clemens- Maria, prins van België, prins van Saksen- Coburg-Gotha, groot lint der Leopolds orde, groot lint der orde van den Tak van Ernestine van Saksen, gedecoreerd met het eerekruis van eerste klas der prinse lijke orde van het Huis van Hobenzol- lern, ridder der orde van den Zwarten Adelaar van Pruisen en der Sint-Sophia- orde van Rusland, groot lint der orde van Osmanië, van Turkije, groot lint van de orde der Ster van Rumonië, groot lint der orde van den Gouden Leeuw van Luxem burg, majoor tan het regiment der gre nadiers, geboren te Brussel den 8 April 1875, meerderjarige zoon van Zijue Ko ninklijke Hoogheid Monseigneur de prius Philip Eugeen Ferdinand Maria Clemens Boudewijn Leopold Joris, prins van Bel gië, graaf van Vlaanderen, hertog van Saksen, prins van Saksen-Coburg-Gotha, groot kruis der Leopoldsorde, groot com mandeur der Koninklijke orde van het Huis van Hohenzollern, ridder der orde van den Adelaar van Pruisen, vereerd met verscheidene andere vreemde orden, lui tenant-generaal opperbevelhebber der ruiterij, eerebevelhebber van het 1* regi ment gidsen, overste van het regiment hanoversche dragonders, n* 16. En van H. K. H. Mev. de prinses Maria-Louisa-Alexandrina Carolina van Hohenzollern-Sigmaringen, gehuisvest te Brussel. En - H. K. H. Mev. de hertogin ElisabPth- Valeria-Gabriëlla-Maria, geboren te Pos- senhofen den 25 juli 1876, meerderjarigo dochter vau Z. K. H. Karel-Theodoor, hertog in Beieren, en van H. K. H. Maria José,hertogin van Braganza, infante van Portugal, gehuisvest te Munchon. Waarschijnlijk zal het huwelijk van den prins te Munchen bijgewoond worden door eene deputatie van onderluitenanten der oefeningschool en leerlingen der mili taire school. De leden dier deputatie zullen door het lot worden aangeduid. De prinses-weduwe Tan Hohenzollern- Sigmaringen, moeder van hare K. H. de gravin van Vlaanderen is te Sigmaringen overleden in den ouderdom van 87 jaren. Het huwelijk van prias Albert zal zon der twijfel uitgesteld worden Met steenen geworpen naar het H. Saorament. Talrijke catho- lieken gewond. Twee priesters aangevaUen. Men weet dat het socialistisch gemeen tebestuur van Roubaix, sedert jaren den uitgang der H. Sacramentsprocessie ver boden heeft. Evenals de vorige jaren, hielden de catholieken van Roubaix, zondag voor middag eene groote meeting in den Hip podrome om te protesteeren tegen het partijdig besluit van de socialistische mu- nicipaliteit, die de vrijdenkersbetoogingen toelaat, maar de godsdienstige processiën verbiedt. Talrijke huizen waren prachtig ver sierd alsof de processie nog haren vroe- geren omgang maakte. Toen de vreedzame burgers zich naar de vergadering begaven, werden zij uitge- scbuifeld door eene bende jonge scboe- liën van de sociale, die een ordewoord gegeven bad. De fanfaren La Liberté, die de verga dering ging opluisteren, werd in de rue de la Ralle aangevallen. Een muzikant, Jos. Boucher, wever, r-ue de France, werd door een kneukelijzer in het gelaat getroffen. Twee paters Franciscanen werden bij zonder beleedigd door fanatieke kerels. Na de vergadering, in welke het woord werd gevoerd door MM. Bayart en Goet- hals en daarna eene dagorde werd ge stemd, werd een stoet gevormd, maar weldra regende het steenen en andere voorwerpen. Niet alleen de stoetgangers, maar ook de agenten werden getroffen. Aan de Place de la Liberté wilden de socialisten den stoet scheiden, maar dit lukte hun niet. In de Grande Rue hadden verscheidene gevechten plaats. De veiligheidsbrigadier Réville kreeg een geweldigen stokslag op het hoofd de agent Delbaye, die hem ter hulp kwam, word met slagen overladen. De aanrander van M. Réville, Camiel D'hooghe, rue du Gros Saule, is aangehouden. Eindelijk kwam de stoet op de Grande Place. Het portaal van de kerk Sl Martin werd geopend en do eerw. heer Deken verscheen met het Allerheiligste Sacrament, waar- meè hij den zegen gaf voor eene schaar ingetogen geloovigen en huilende socia listen. Het tooneel was indrukwekkend. Op dit oogenblik werd er met steenen geworpen naar de remonstrans, die ech ter niet getroffen werd. De eerw. heer Bénistant, onderpastoor, kon eenen steen in de vlucht grijpen. Vrouwen, die geknield zaten, werden door het roodo schuim op de schandalig ste en lafste wyze beleeexgd. Na de betooging werden twee onder pastoors de eerw. hb. Havet en Taquet, door 200 schoelies achtervolgd ea half dood geslagen. Met het aangezicht vol bloed moesten zij vluchten in de herberg La tonne d'or, welke moest gesloten wor den, daar de deugnieten het huis wilden overweldigen. De twee priesters moesten over eenen muur klauteren om in een ander huis te komen en langs daar te vluchten. De socialisten hadden het echter ge zien en de M. Taquet kreeg nog een ge vaarlijken slag op het hoofd mét een kneukelijzer. Het is oumogelijk al de gevechten op te sommen die plaats hadden. Niet min dan 15 agenten zijn gekwetst geworden door steenen, stokken en mes sen. Een hunner werd zijn tuniek in flar den gescheurd. Onder de stoetgangers werd M. Prou- vost zijn zakuurwerk ontnomen en zijn frak gescheurd. Verscheidene burgers en geestelijken werden nog mishandeld, waar onder er waren die in huizen moesten vluchten. Dit schandelijk gedrag der socialisten heeft groote verontweerdiging verwekt by de deftige bevolking. Beter dan ooit begint men de vruchten te kennen vat de fanatieke godsdienstha- tende opleiding die bij de socialisten ge geven wordt. Door hunne daden bewijzen de socia listen dat zij de vrijheid voor zich alleen willen, terwijl zii niet aarzelen tot de walgelijkste middelen hunne toevlucht te nemen om aan anderen de vrije uitoe fening hunner gedachten te beletten. De socialistische partij beweert de partij der verdraagzaamheid, der breede opvattingen te zijn men ziet te Roubaix dat zij in den grond zoo haatdragend en onverdraagzaam is als de liberale. De Réforme noemt de schandalige fei ten te Roubaix een 7" september. Er is nog al reden om er fier over te zijn 5 priesters zwaar gewond. Ziehier de namen der erg gekwetste geestelijken de eerw. h.h. Thomassin, onderpastoor van Notre-Dame Bailleul, bestuurder der Chevaliers de la Croix Leclercq, onderpastoor van Sl Martin Havet en Tacquet, onderpastoors van Sle Elisabeth. Zy werden allen getroffen door kas seien, steenen, ijzeren voorwerpen, kneu kelijzers en stokslagen. Provinciale senateurs. De pro vincieraad vau Henegouwen heeft zijne senateurs gekozen. Er waren 85 stemmers, de volstrekte meerderheid was 43 stemmen. Ziehier den uitslag der stemming Gekozen MM. Henricot, liberaal, 49 stemmen; Goblet, id., 56 Decoster, id., 55 Delannoy, id., 56. Niet gekozen MM. Brasseur, socialist, 11 stemmen Le Jeune, catholiek, 28; Pastur, id., 27 Nyssens, id., 27, Plis- sart, id., 28. De provincieraad van Oost-Vlaanderen heeft de aftredende Senateurs gekozen als volgt MM. Fiévé, met 62 stemmen op 64 stemmers Leger, 56 Claeys- Bouüaert, 53. De provincieraad van Luxemburg heeft zaterdag MM.Van Hoorde en de Favereau tot provinciale senateurs benoemd. M. de Limburg-Stirum, eerste sup- pleantzalM. de Favereau in de Kamer vervangen. Luitenant en soldaat rolden over den grond. En de laatste wilde den eerste niet lossen, zoodat er twee mannen noodig waren om deze hartelijke omhelzing te doen eindigen. De krijgsraad van Antwerpen veroor deelde den soldaat tot 2 jaar tuchtstraf en den kaporaal tot 8 dagen gevangenis en verlies van zijnen graad. De zaak kwam in beroep voor het hooger krijgsgerecht, dat de straf van den soldaat verminderde op 28 dagen militaire gevangenis. De Rechtbank vhn Dendermonde heeft zaterdag, bij verstek, den gewezen post- ontvanger van Waasmunster tot 2 jaar geDis veroordeeld en zijne vrouw tot 40 maanden van dezelfde straf, met onmid- delijke aanhouding. Deze voorbeeldige ambtenaar, met meêplichtigheid zijner vrouw, pleegde scbriftvervalschingen op de spaarboekjes en vermeerderde zoo zijne jaarwedde met 9000 fr. Dure omhelzing. Een soldaat van bet 5* linie, die aan het arsenaal van Antwerpen op schildwacht moest staan, was met zijnen kaporaal borreltjes gaan drinken. Toen by terugkwam ontmoette hij den ronde-luitenant, wien hij de hand wilde drukken. De officier, bier niet meê gediend, ge lastte een ander soldaat, den dronken piot in de doos te steken. Maar de schildwacht, die hierdoor geen spier van zijne goede luim verloor, zegde Luitenant, wilt ge eens een goede grap zien En zonder het antwoord van den luite nant af te wachten, sloeg hy zijne armen om diens hals om hem te kussen. Worden dringend gevraagd. 1° Een huishouden samengesteld uit man en vrouw, met een jongen van 12 tot 17 jaar en meisje vau omtrent denzelfden ouderdom, samen iu de maand kunnende verdienen vau 150 tot 200 fr., bovendien een huis met schoonen hof voor de glas blazerij van Manage. Men moet niets van den stiel kennen. 2° Goede wevers worden gevraagd. Vital M., die op 23 mei de vluch nam met 68,000 fr., die hij ontvreemd had, ten nadcele der Nationale Bank te Atb, heeft toch het gerecht weten te mis leiden en is zondag te Corfu aangekomen. Eene vrouw V., te Luik, die eene boodschap te doen had, liet hare twee kinderen van 7 en 4 jaar alleen. Het oudste, een joDgske had met stekskens gespeeld en zoo de kleerkens van zijn zusterke in brand gesleken. Het kleine meisje heeft erge brandwonden bekomen zal er niet van genezen. De echtgenooten Hubert, van Gel denaken, hadden dikwijls twist met zeke ren Mavaut, die bij hen inwoonde. Over eenige dagen kregen Mavaut en Hubert ruzie iu eene herberg, en de laat ste liep onder de woordenwisseling eens klaps de deur uit, naar buis en keerde terug met een groot mes in de hand. Hy sprong op zijnen vijand toe en gaf hem twee sneden in de keel, waardoor de strootader doorgesueden werd, zoodat Malvaut dood neêrviel. Hubert heeft zich gevangen gegeven. 0 'j CREEMBOTER. Markt van Woensdag 20 Juni. kilogrammen ter markt 100 kil. boter te kortprijs fr. 2,60 per kilogr.De boter was verkocht om 8 uren. Zie notarieele Annoucen op (le 4d' Bladzijde. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. De Processie van het H. H. Sacra ment, begunstigd door goed weder heeft zondag II. haren gewoonelijken omme gang gedaan door onze versierde en be- vlagde straten en te midden van den algemeenen eerbied en ingetogenheid. Nergens in gansch 't Land werd de godsdienstige ceremonie gestoord overal was de houding der bevolkingen eerbiedig. De echtgenooten D., van de Annees- senplaats te Brussel, nog maar sedert acht maanden getrouwd, leefden in goede overeenkomst. Doch de man, een han delsreiziger, bad over eenige dagen hooren zeggen dat, gedurende zijne afwezigheid, een Antwerpenaar zijne vrouw kwam be zoeken en hij verweet haar dit. De vrouw loochende krachtdadig, doch de man, die nieuwe inlichtingen gekre gen had, was van zijn vermoeden niet af te brengen. Hij dreigde haar te zullen verlaten. Tot wanhoop gebracht, trok de vrouw eensklaps eene schuif open en, ccnen revolver grijpende, die zij over een paar dagen uit voorzorg gekocht had, loste zij vijf schoten, waarvan een hem in het oor en een ander hem in den rug trof. De vrouw liet zich zonder ;weerstand aanhouden. De toestand van D. is niet gevaarlijk. 't Leuveasbier der brouwery Druwé, is het beste. Men zal zich herinneren dat geer burger van Jumet, die te Brussel een erf deeltje van 4500 franks bad getrokken, alvorens naar buis te gaan, met dit geld te Brussel een nacht plezier wilde heb ben dat eene mamzei, die hem bad ge zelschap gehouden, er met dit geld vau door getrokken was en dat bij, ten slotte niet met leege zakken naar huis durvende gaan, zich gezelfmoord had. Die juffer is nu gevonden en aangehouden. Het is eene inboorlingc van Dour, met welke de man reeds vroeger kennis had gehad. Zij be weert dat hij baar het geld gegeven had. Een brave werkman te Brussel van 51 jaar, weduwnaar sedert 3 jaar, had meèlyden gekregen met zekere Marie V., 31 jaar, die hem] bare ongelukken en wederweerdigheden vertelde. Hij nam haar onder zijne bescherming en vroeg haar zelfs ten huwelijk. Hij liet haar zelfs reeds in zijn huishouden toe en binnen kort zou het huwelijk plaats hebben.Maar zaterdag avond thuis komende, vond hij zijne woning leeg. Een brief berichtte hem dat zijne verloofde naar Parijs was vertrokken en dat zij, om zich van geld te voorzien, zyne meubelen aan ,eenen voddenkoopmanjjhad overgelaten. Drinkt 't alom bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Uit het bestuurlijk onderzoek over de wauorders van den Kleinen Dok te Gent, moet gebleken zijn dat er van op de stoomboot niet geschoten is, en dat revolverschoten door de werkstakers ge lost werden. De persoon, die op de vlucht is, werd gezien op het oogenblik dat hy zijnen revolver vooruitstak. De wonde van M. Parisis is veroorzaakt door den kogel van eenen revolver, die meer dan 100 meters ver draagt. De revoloers der politie dragen maar 100 meters en kunnen op meer dan 60 meters geene wonden veroorzaken, zoo zwak is de lading poeier der kardoezen. De politie heeft 63 schoten gelostmet telt 23 gekwetsten. (Gaeet van Gent.) Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 21, 22 en 23 Juni. Zalm de */e kilogr. fr. 3,00 Tarbot fr. 1,50 Tarbottina fr. 2,00 Heilbot fr. 1,00 Kabeljauw fr. 0,75 Tongen (koppel) fr. 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van lr. 0,70 tot i.50 Grieten 0,50 tot 1,50 Rog fr. 0.75 tot 3,00 1 vaatje nieuwe HoUandschen Ha ring 12 stuks. fr. 3.00 Hollandsche Melkersharing 't stuk 0,30 1 vaalje zuivere Melkers 6 stuks 2.00 Hollandsche haring 0,10 Nieuwe Schotsche Haring 't stuk 0,10 STEUR (Esturgeon) l,BO Compagnie des Chemins de Fer L'assemblée générale des actionnaires de la Compagnie des Chemins de Fer du Nord de l'Espagne, qui a eu lieu le 31 mai 1900, ayant approuvé le projet de con- venio qui a été présenté par le comité de defense des obligataires. MM. les obliga- taires sont priós d'envoyer, le plus tot pos sible, leurs titres A la Société générale de Crédit Mobilier Espagnol, 69, rue de li Victoire, A Paris, pour qu'ils soient estam- pillés conformément A loi espagnole. Les titres seront retournés A leurs pro- priétaires aussitót cette formalité remplie. Les frais d'envoi et de retour, assurance comprise, seront remboursés A MM. les obligataires; Pour faciliter l'envoi, ces titres pour* ront être déposés au Crédit Lyonnais, au Comptoir d'escompte, A la Société Géné rale, au Credit industrial et commercial et dans toutes leurs agences et succursa- les, A la Banque de Paris et des Pays-Bas, a Paris, Genève et Bruxelles, A la Société Lyonnaise, A Lyon. SÜCCÜRSA.AL 7, Groote Markt, 7, Aalst. Verkoop van margarine, koffie, suikerij, chocolaad, wijnen, likeu ren, tabak en sigaren met premie. Te gelegenheid eer kermis zullen wij, te rekenen van Zaterdag 23 Juni en ge durende 15 dagen aan iederen klant die om 2,00 fr. koopwaren koopt een schoon geschenk extra doen. Vraagt onze hespen (Pic nies). OPENBARE VERKOOPING van een goed te Moorsel, aan de Herbergstraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien bet behoort, met gewin van palmslagen gelagen, in openbaar verkoopen Eenige Koop. Een perceel Land, gelegen te Moorsel, aan de Her bergstraat, groot 18 aren, 65 -centiaren, noorddeel van de nummers 212 en 2)3 der wijk E van bit kadastraal plan, palende oost de Herbergstraat, zuil Lodewijk-Frans. Paulina Francisca en Camille Heirfr mans, west Theophiel Moens en Domien Lambrecbt en noord Jan-Baptiste De Vos. Gebruikt zonder termijn door MM. Camille Hein- mans en Petrus Arys, te Moorsel. ZITDAGEN Instel, Maandag 2 ,qoo Verblijf, Maandag 16 JUU iyuu' telkens om 4 uren van den avond, ter herberg Den Wijngaard, bij juffr. wed. Van den Steen, te Moor sel, Houten Kruis. OPENBARE VERKOOPING van twee te Lede en Gijsegem De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien behoort, met ge» in van palmslag en gelagen, in bel openbaar verkoopen Eerste koop. Eene partij l,and, gelegen te Lede, op Ledehauweken, bekend bij kadaster wijk B, num mer 614, groot aldaar 27 aren, 70 centiaren, palende oost de erven Tbeodoor Daelman, ten zuide mevrouw de ia Faille, ten weste juffrouw Delphina Ysewyn ett ten noorde M. Blancquaert. Boomprijs 45 fr. Gebruikt zonder termijn door juffr. wed. Karei Van den Neste, le Hofstade. Tweede koop. Eene partij Land, gelegen te Gijsegem. Kerkland, gekadastreerd w(jk C, nummer 27b, groot aldaar 34 aren, 50 centiaren, palende oost en noord mevr wed. De Clippele, zuid J.-B. Van Hauwermeiren en west de erven Rombaut-Peleman. Gebruikt zonder termijn door de kinderen De Croock, le Gijsegem. ZITDAGEN Instel, Doüderdag 12 T ,Qnn Verblijf. Donderdag 26 JUil iyuu' telkens om 3 uren van den avond, ter herberg gehou door M. Serapbien De Croock, te Gijsegem, Hoe»

De Denderbode | 1900 | | pagina 2